Feyenoord van start zonder Blinker Nederland verrast Australië in Champions Trophy De Burger bereikt kwartfinale Windtoernooi Angelo van Drongelen maakt plaatsing waar [ilieu, toerism ijkswacht oi Joris Dhont maakt geen fout in Belfort-toernooi Ace of Clubs wint zeilrace Schipper klopt Carpentif in finale toernooi Goes SPORT ZEELAND Cor van Loon te sterk voor Zeeuwen Peperbusseloop Zwemloop FC Antwerp te gast in Aardenburg SPORTNIEUWS KORl Singelloop in Zierikzee Nipte nederlaag Het Zeeuwse Honk Verschorre wint Maoneblussersloop Winst voor van Tatenhove en De Boever aki Niels Koole tweede WIELER SPATTEN DE STEM DINSDAG 6 JULI 1993 Van onze verslaggever Jacques Hendriks Rotterdam - Voor de ogen van - ondanks de stromende regen - enkele honderden fans is Feyenoord gisteren in de Kuip begonnen aan de voorbereiding voor het sei zoen 1993-'94. Niet van de partij op het trai ningsveld van de landskampioen was linkerspits Regi Blinker. Hij keek vanuit het Kuipje, het spe lershome van Feyenoord, de ver richtingen van zijn collega's toe, zijn linkervoet in het verband, krukken binnen handbereik. Blinker werd vorige week geope reerd aan een zogenaamde ha merteen, die ontstoken was ge raakt door eeltophoping. „Ik had er al vaker last van gehad, maar tijdens mijn vakantie in Miami werd die teen zo dik dat ik bij terugkeer in Nederland naar de clubarts, dr. Van de Bosch, ben gegaan," aldus Blinker. „Die be sloot meteen tot een operatie." Om kromgroeiing te voorkomen, is tijdelijk een pennetje in de teen gezet. Over twee weken wordt dat er uitgehaald en hoopt Blinker weer aan de slag te kun nen om de trainingsachterstand zo snel mogelijk weg te werken. Voor de eerste wedstrijd van het seizoen, de Super Cupwedstrijd tegen bekerwinnaar Ajax op zondag 8 augustus, is Blinker overigens geschorst omdat hij in de slotwedstrijd van vorig sei zoen tegen FC Groningen zijn derde gele kaart ontving. Henk Fraser, die vorig jaar weg viel na achtereenvolgens een beenbreuk en een enkeloperatie, trainde gisteren aangepast met fysiotherapeut Ruud Daniëls. De verwachting is dat Fraser nor maal gesproken bij de seizoen start weer speelklaar is. John Metgod, die tijdens een van de laatste oefenwedstrijden van het vorige seizoen een scheurtje in zijn kniekapsel opliep, verras te de medische staf door fit in de Kuip te verschijnen en dus ge woon met de groep mee te kun nen trainen. Gisteren begon ook de verkoop van seizoenskaarten. Het bars lechte weer weerhield enkele be hoorlijke rijen mensen er blijk baar niet van om een kaart te halen. Vorig jaar verkocht Feye noord er ca. 11.000, dit seizoen verwacht manager Fred Blanke- meijer tot het aantal van zeker 13.000 te komen. Volgende week woensdag, bij de loting voor de eerste ronde van het Europa Cup I-toernooi, be hoort Feyenoord tot de zestien geplaatste ploegen. Dat betekent dat de Rotterdammers in ieder geval geen voorronde-wedstrijd hoeven te spelen en ook in de eerste ronde niet meteen een 'kanjer' zullen treffen. Voor de tweede ronde zijn evenwel slechts acht ploegen geplaatst, en daar hoort Feyenoord niet bij, zodat - als Feyenoord de eerste ronde overleeft - dan eventueel wel een club van het kaliber Barcelona, Manchester United of Spartak Moskou uit de koker van de UEFA zou kunnen rollen. Van onze sportmedewerker 's-Heer Arendskerke - In het open Zeeuws wielerkam pioenschap voor trimmers veroverde de Brabander Cor van Loon de titel bij de A- renners. Van Loon versloeg in de eindsprint zijn mede vluchters Johan Peemen en Leon Weststrate. Bij de B-renners had de Middel burger Kjeld van der Lijke de rapste benen. Hij hield in de spurt veertien man achter zich. Ook bij de C-categorie moest een eindsprint tussen een grote groep de beslissing brengen. Daarin was de Brabander Leon Stofmeel de rapste. Tussen de bedrijven door werd een tijdrit voor ligfietsers over een afstand van 2400 meter verreden. Bram Moens uit Middelburg realiseer de de snelste tijd: 2.08.17. UITSLAGEN A-categorie: l.C. van Loon (Ooster hout), 2.J. Peemen (Rijsbergen), 3. L. Weststrate (Goes), 4. H. Slabbe- koorn (Kapelle), 5. R. Koole ('s-Hee- renhoek), 6. M. Verhagen (Schaijk), 7. H. Harinck ('s-Heer Abtskerke), 8. P. Wijnings (Bavel), 9. W. Hoondert (Heinkenszand), 10. G. Suijk (Serooskerke). B-categorie: 1. K. van der Lijke (Middelburg), 2. W. Wielhouwer (Sommelsdijk), 3. J. Goossens (St.- Willebrord), 4. N. Zweedijk (Waarde), 5. T. Boogers (Huijber- gen), 6. J. de Punder (Ovezande), 7. J. Jeremiasse (Wemeldinge), 8. A. Kuzee (Souburg), 9. E. van Oosten (Goes), 10. C. Beenhakker ('s-Heer Arendskerke). C-categorie: 1. L. Stofmeel (Raamsdonkveer), 2. D. van der We- ijden (Kapelle), 3. J. Catsman ('s- Heer Arendskerke), 4. J. Tolhoek (Yerseke), 5. E. de Jong (Roosen daal), 6. C. van der Horst (Stand- daarbuiten), 7. J. Smet (Goes), 9. J. Gijzel (Yerseke), 10. P. Pennings (Roosendaal). Van onze atletiekmedewerker St. Kruis - Op zaterdag 10 juli staat in St. Kruis de Peperbusse loop op het programma. Initia tiefnemer van het geheel is Joop Kools. De jeugd krijgt een af stand van 1 kilometer voorge schoteld en start om 19.00 uu. De drie, zes en negen kilometer gaan om 19.30 uur van start. Er kan worden ingeschreven vanaf 18.30 uur in het Dorpshuis van St. Kruis. Van onze sportmedewerker Vlissingen - Woensdag 7 juli wordt een zwemloop gehouden in Vlissingen. Voor de NTB-li- centiehouders ?ijn de afstanden 1500 meter zwemmen en 10 kilo meter lopen. De recreanten krij gen 750 meter zwemmen en 6 kilometer lopen voorgeschoteld. Gestart wordt er om 18.30 uur bij de bomvrije toren. De organi satie is in handen van Frans Wassink, die heeft aangekondigd dat dit zijn laatste evenement na twintig jaar organiseren is. Van onze sportmedewerker Aardenburg - FC Antwerp, afge lopen seizoen nog verliezend fi nalist op Wembley tegen Parma in de Europabeker voor beker winnaars, komt zich voor de ko mende competitie voorbereiden in Aardenburg. Woensdag 7 augustus nemen ze hun intrek in de Volkhogeschool nabij de Elderschans. Een dag later al spelen de Antwerpena ren hun eerste oefenwedstrijd op de accomodate van het Burge meester van Dongen sportpark thuishaven van AVC Aarden burg. Urbain Hassaert is Walter Meeuws (die naar AA Gent ver trok) opgevolgd als trainer en hij brengt uiteraard de volledige se lectie mee. Daarbij ondermeer internationaal Rudy Smits, Nico Broeckaert, Jan Kiekens en Nico Clessen. Als tegenstander in Aardenburg fungeert een West Zeeuws Vlaamse selectie gecoached door Henk Ottens en Cor van de Vel de. In die selectie Nico Knol, Willy de Jaeger en Rudi Cornelis van Breskens, Richard Capello, Mark Boekhout en Martin Scherbeijn van Hoofdplaat, Paul Verhage, Silvan Vermeulen en Norbert van de Hemel van IJzendijke, Edwin Boogaard van Sluis, Mare Bu- zeijn en Come de Bruijne van Aarden burg. Jo Raedts en Jacky Paridaen beiden eveneens van Aardenburg zijn aan de groep toegevoegd omdat ze met voet ballen in hun eerste team stoppen en spelen hun afscheidswedstrijd. Scheidsrechter is Vincent Roetenberg. Hij wordt geassisteerd door Omer Coc- quyt en Lucien de Clèrck. De aanvang van de wedstrijd is om 19.00 uur. 'Dit was grote klasse' Kuala Lumpur (anp) - De wereldkampioen is het hockeyen nog niet ver leerd. Tot die conclusie kwamen vriend en vijand maandagavond na de ver rassende overwinning van 1-0, die Nederland in Kua la Lumpur op het sterke Australië behaalde. Door die zege plaatste de natio nale ploeg zich na twee wedstrij den zonder puntverlies naast Olympisch kampioen Duitsland aan de kop van de ranglijst van het toernooi om de Champions Trophy. Het was sinds de strijd om het Olympische brons van Seoul (1988) niet meer voorgekomen dat Nederland op een groot toer nooi van Australië won. In der tien duels voor de Champions Trophy was dit pas de vierde zege voor Oranje, dat voor het laatst een 'gewone' interland te gen de Aussies won in 1991 in Venlo. Van de acht wedstrijden daarna eindigden er twee gelijk bij zes nederlagen. Zo hebben voorlopig de teams die na de Olympische Spelen van Barcelona de meeste spelers za gen wegvallen, onverwacht de overhand boven de ervaren elf tallen van Australië en Pakistan. „Ik sta perplex", lachte coach Roelant Oltmans. „Dit was grote klasse. Ik had deze ploeg hier nog niet toe in staat geacht. Vooral de defensie heeft mijn stoutste verwachtingen overtrof fen. De beste aanvallers van de wereld kregen geen enkele kans van onze broekies. Ook het mid denveld, en vooral Brinkman en Delissen, draaide fantastisch." Het ervaren duo tekende, net als zaterdag tegen Maleisië, op nieuw voor een kostbare treffer. Een kwartier na rust zag Delis sen bij een vrije slag op de rand van de cirkel Brinkman op rechts vrijstaan. Hij stuurde de bal buiten bereik van een reeks Australische sticks naar de Bilt- hovenaar, die doelman Dreher vergeefs liet graaien. Uitbundig juichend liet Brinkman, die af gelopen seizoen met ruzie weg ging bij Kampong en voor Am sterdam gaat spelen, zich bij de Nederlandse bank feteren. De overwinning van Nederland, nog zonder de bijna van zijn enkelblessure herstelde Taco van den Honert, was volkomen ver diend. Al zette de Australische coach Frank Murray er een kanttekening bij. „Was Neder land zo goed, of speelden wij zo slecht?", vroeg hij zich af. „Ik herkende mijn eigen team niet. Waar was de agressiviteit? Zeker vijf spelers bleven ver beneden de maat. Zo werd de klus voor Nederland wel heel gemakke lijk." Murray zag zijn selectie na het zilver van Barcelona tien maanden niet meer. „Toen ik ze terugkreeg waren sommigen wel zeven kilo aangekomen. Dan vraag je om moeilijkheden. Ik hoop dat iedereen er van heeft geleerd." Temidden van het feestgewoel van de Oranjehemden na afloop stond Walter Drenth stilletjes na te genieten. „Een paar jaar gele den dacht ik nog dat ik nooit meer zou hockeyen", zei de 25-jarige Amsterdammer, pas sinds de wedstrijd op 19 mei om de Supercup tegen Duitsland ausputzer. Hij onderging in 1989, na de wereldtitelstrijd voor junioren, eveneens in Ma leisië, een zware hernia-operatie. De blessure was vermoedelijk opgelopen door een verkeerde houding tijdens de vliegreis. „Tegen het advies van de chirurg in ben ik toch weer gaan hock eyen. Ik had de onbedwingbare neiging mezelf te bewijzen dat ik nog kon meekomen. Het begint er aardig op te lijken dat het me lukt. Ik streef naar de wereldti telstrijd volgend jaar in Sydney en de Olympische Spelen van Atlanta. Dat zou mooi zijn." Walter Drenth heeft het niet van een vreemde. Zijn oom Jan Wil lem van Erven Dorens vierde ruim veertig jaar geleden triom fen op de hockeyvelden. Nederland staat dinsdag in de laatste avondwedstrijd een nieu we krachtproef te wachten tegen het nog puntloze Pakistan. „Dat Matchwinnaar Jacques Brinkman breekt door de Australische defensie, maar zal dit maal niet scoren. FOTO ANP wordt heel zwaar", wist Olt mans. „Hopelijk kan de ploeg het hoofd koel blijven houden." NEDERLAND - AUSTRALIË 1-0 (0-0) - 50. Brinkman 1-0. Scheids rechters: Deo (Spa) en Yasudhasan (Mal). Toeschouwers: 750. NEDERLAND: Looije; Drenth; Van Pelt, Jazet en Smolenaars; Brink man, Delissen en Klein Gebbink; Van Ede, Veen en Van Wiik. AUSTRALIË: Dreher; Carruthers en Williams; Stacy, Birmingham en El mer; Bodimeade, Davies, Hager, Wansbrough en Corbitt. Roulerende wissels: Nederland 7, Australië 8. Stand: Duitsland 2-4 (5-2), Neder land 2-4 (3-1), Australië 2-2 (2-2), Maleisië 2-2 (3-3), Pakistan 2-0 (3-5), Spanje 2-0 (1-4). Programma vandaag: Spanje - Au stralië, Duitsland - Maleisië, Neder land - Pakistan. Van onze tennismedewerker Kloosterzande - In het Kloosterse Wind toernooi van TC Hontenisse bereikte op het D2/E-schema Arnold de Burger van Game'78 als eerste de kwartfinale. In de eerste ronde schakelde hij Ronald Kint in drie sets uit, terwijl hij in de ronde hierna aanzienlijk minder moeite had met George van Puyvelde gezien de 6-2 6-3 einduitslag. In de eerste ronde was Van Puyvelde wel verantwoordelijk voor de uitschakeling van de als 3/4 geplaatste Frank Otjes. De van tevoren als 5/6 ingeschatte Martien Sponselee sneuvelde eveneens al in de eerste ronde. Net als in zijn verloren finale-partij in Axel tegen Carlo Cleyman gebeurde dat na een slopende drie-setter waarin tegen stander Smet net iets slagvaardiger was. In de C2-categorie voegde na eerstgeplaatste Jan de Klerk en Robin de Witte ook Pieter de Klerk zich bij de laatste acht door een 6-4 7-5 winst op Pieter Vedder. In de mixed-C2 zegevierden Nicole Burggrave en Rudy Mar tens in drie sets over de combinatie De Blok/Kint. MANNEN C2: tweede ronde: Pieter de Klerk - Piet Vedder 6-4, 7-5. Dl: tweede ronde: Ben Kint - Eddy Schelfhout w.o. D35+: eerste ronde: Jan Bogaert - J. Verdurmen 6-0, 6-0, George Morcus - S. Braai 5-7, 6-2, 6-0. D2/E-eerste ronde: Evert Leeraert - Gerrit Huis man 6-3, 6-1, Leo Verbunt - Martin Hollestelle 6-0, 7-5, Adrie van Dijk - Rudy Crombeen w.o. J. Smet - Martien Sponselee 6-7, 7-5, 6-4, Bert van Damme - Rob Jutte-6-0, 7-5, Arnold de Burger - Ronald Kint 3-6, 6-4, 6-2, Jos Everaart - Eric Scheele 0-6, 6-1, 7-5, tweede ronde: Arnold de Burger - George van Puyvelde 6-2, 6-3. Dubbel: Dl: eerste ronde: Rornbout/Brandt - Fassaert/Van Hoye w.o., tweede ronde: Bogaert/ Huisman - Neve/Van Kerckhoven 2-6, 6-2, 6-3, Missiaen/Vereecken - Schelfhout/Huis 4-6, 3-4, opgave, De Kort/Blommaert - Erpelink/Oomens w.o. D2/E: eerste ronde De Smit/Pauwels-Crombeen/ Hollestelle w.o. VROUWEN D2/E: eerste ronde: Hannie Wieland - Daniëlla de Kort 6-4, 6-2, Marije van Puyvelde - Astrid de Bruin 6-0, 6-0. Mixed: C2: eerste ronde: Martens/Burggrave - De Blok/Kint 6-4, 2-6, 6-2. van onze tennismedewerker Sluis - In het 25e Belfort-tennistournooi plaatste op het C2-schema lijstaanvoerder Joris Dhont uit St. Kruis zich als eerste voor de laatste acht. Hij versloeg in de tweede ronde Peter Vercruysse met duidelijke cijfers. Toby Musson ging over naar de tweede ronde dankzij winst op Rudy Snouwaert. In de B-categorie mag Kim Langeraert zich kwartfinalist noemen door een eenvoudige overwinning op Paul Hendrikse. In de Cl-klasse versloeg Robun Morel van De Boskreek uit Breskens in drie sets Angelo van Drongelen. Vorig jaar was Morel nog Dl-speler en bracht toen in die hoedanigheid enkele toernooien tot een succesvol einde. Niek van Remortel en Teun van Heelsbergen gingen op het Cl-schema eveneens over naar de laatste acht. In de Dl-categoprie gingen Björn Wielakker, Jurgen de Bakker en Cor Baas over naar de derde ronde op het tableau van 64. Terneuzen - 'Ace of Clubs' van schipper Lippens uit Terneuzen werd de over all-winnaar van de zeilwedstrijden om de CRC-trophy, die afgelopen weekeinde op de Westerschelde werden gehouden. Deze wedstrijden vergden een uiterste nauwkeurigheid van de deelnemers. Zaterdag was het fantastisch zeilweer met een noord westen wind van 5 Beaufort. Toch verliep de race niet in een hoog tempo. Dat kwam omdat men met zwaar tij tegen richting Vlissingen vertrok en secuur zeilen een noodzaak was. UITSLAGEN EERSTE WEDSTRIJD CRC A-klasse: 1. Du Ciel, schipper Van den Hemel (Terneuzen), 2. La Folieuse, schipper Gelhausen (België), 3. De Papeschor, schipper Van Waes (Westdorpe), 4. Blue Peter, schipper Monsieur (België), 5. Citcé, schipper Scheers (Terneuzen). B-klasse: 1. Carter Blanche, schipper Van Es (Terneuzen), 2. The Freedom, schipper Van Soest (Terneuzen), 3. Gipsy Mos, schipper Mos (Terneuzen), 4. Racer, schipper De Beer (België). C-klasse: 1. Ace of Clubs, schipper Lippens (Terneuzen), 2. Arriba, schipper Van Brück (Geldrop), 3. Ufo van Neusen, schipper Verschelling (Terneuzen), 4. d'Ufojama, schipper Roeland (Terneuzen), 5. Oerend Hard, schipper Van Esseveld (Goes), 6. Ridendo, schipper Jacobsen (Terneuzen), 7. Intention, schipper De Jong (Terneuzen), 8. De Vliegende Hollander, schipper Audenaerd (Terneuzen), 9. Kentauros, schipper Parisis (België). TWEEDE WEDSTRIJD A-klasse: 1. Blue Peter, 2. La Folieuse, 3. Du Ciel, 4. Papeschor, 5. Circé. B-klasse: 1. Racer, 2. Freedom, 3. Carter Blanche, 4. Gipsy Mos. C-klasse: I. Ace of Clubs, 2. d'Ufojama, 3. Arriba, 4. Ufo van Neusen, 5. Oerend Hard, 6. Ridendo, 7. De Vliegende Hollander, 8. Intention, 9. Kentauros. Van onze tennismedewerker Sas van Gent - In het jeugdtennistoer- nooi van TC Drive in Sas van Gent heeft in de oudste leeftijdscategorie Angelo van Drongelen zijn plaatsing waarge maakt. Van Drongelen nam de favorietenrol over van de eerstgeplaatse Joris Dhont die we gens ziekte niet in actie kon komen. In de finale versloeg Van Drongelen de verrassend ver doorgedrongen Niels d'Hert van Animo met 6-4, 6-2. Twee eindzeges waren er weggelegd voor Pascal van Poecke uit Hulst. Bij de tot en met 14-jarigen rekende Van Poecke in de finale af via 6-2, 6-1 met Donovan Black- man, die in de halve eindstrijd min of meer verrassend de als tweede geplaatste Dennis Bouman uitschakelde. Van Poecke was in de halve eindstrijd verantwoordelijk voor het schrappen van de naam van Vincent Koster van het schema, die eerder wel de eerstge plaatste Joris de Bakker de weg naar de laatste vier versperde. In de jongste leeftijdsklasse (tot en met 10 jaar) werd Andy de Bruyne eindwinnaar. De finale bij de meisjes tot en met 17 jaar werd een geheel Belgische aangelegenheid. Win- cke Meulenbroeck won in de finale met 6-3, 7-5 van Leen Demaret, die eveneens deel uitmaakte van een delegatie van een tennis- school uit Eeklo. In de halve finale schakel de Meulebroeck met 6-0, 6-3 Martina de Kruyter van De Boskreek uit Breskens uit, terwijl Demaret te sterk bleek voor plaatse lijke favoriete Eefje Pattijn. In de finale tot en met 14 jaar won Carina van Tiggelen met ruim verschil van Evelien Kunst, die in de halve finale een spannende driesetter tegen Jantien Dhont in haar voordeel besliste. Van Tiggelen had in de halve finale met Kiki Kriekaard afgerekend. In de klasse tot en met 12 jaar werd Tinta van Wely eindwinna- res, terwijl Nathalie de Paepe zegevierde in de jongste leeftijdsgroep. UITSLAGEN Halve finales en finales Jongens t/m 17 jaar: Niels d'Hert-Byron Bentley 7-5 6-3, Angelo van Drongelen-Duncan Black- man 6-2 6-1; Van Drongelen-d'Hert 6-4 6-2. T/m 14 jaar: Pascal van Poecke-Vincent Koster 6-1 6-4, Donovan Blackman-Dennis Bouman 7-6 6-4; Pascal van Poecke-Donovan Blackman 6-2 6-1. T/m 12 jaar: Pascal van Poecke-Robert Lippens 6-3 6-4, Jeroen de Bruyne-Donny Hofman 4-6 6-1 6-2; Van Poecke-De Bruyne 6-0 6-3. T/m 10 jaar: Andy de Bruyne-Hendrik de Jaeger 6-0 6-2, Dominique Asselman-Christof Verzee 6-2 6-4; De Bruyne-Asseïman 6-0 6-0. Meisjes t/m 17 jaar: Wincke Meulebroeck-Marti- na de Kruyter 6-0 6-3, Leen Demaret-Eefje Pattijn 6-0 6-1; Meulebroeck-Demaret 6-3 7-5. T/m 14 jaar: Carina van Tiggelen-Kiki Kriekaard 6-1 6-0, Evelien Kunst-Jantien Dhont 6-4 4-6 6-2; Van Tiggelen-Kunst 6-3, 6-1. T/m 12 jaar: Tinta van Wely-Liesbeth Breepoel 6-1 6-1, Martine Simons-Anouska Willemsen 2-6 5-4, w.o.; Van Wely-Simonse 6-3 6-2. T/m 10 jaar: 1. Nathalie de Paepe. Zierikzee - AV Delta Sport houdt dinsdag 6 juli de Singelloop Zierikzee. Deze wedstrijd over 10 kilometer, die door binnenstad van Zierikzee gaat, start om 20.00 uur. De wi staat open voor senioren, veteranen en A junioren. Gent - Het honkbalteam van Het Zeeuwse Honk uit Terneia heeft een ietwat verrassende nipte nederlaag geleden in uitwedstrijd tegen Gent. Met 13-12 moest Het Zeeuwse Honk eer aan de thuisploeg laten en daardoor is de kans groot i men, afhankelijk van het resultaat van concurrent Zonhoven eerste plaats in de klassering uit handen moet geven. Het was een boeiende en vooral erg spannende wedstrijd. door een home run van uitblinker Wim van Walraven, die ti punten opleverde, ging Het Zeeuwse Honk de laatste slagb# in met een voorsprong van 10-12 op Gent. Juist in die laat slagbeurt moest de overigens goed werpende Björn Groen punten toestaan aan de thuisploeg en daarmee passeerde! team enigszins verrassend Het Zeeuwse Honk. Schoondijke - Frank Verschorre was duidelijke de sterkste ia negen kilometer lange Maoneblussersloop in Schoondijke, Bressiaander had totaal geen tegenstand, want op de nummer twee eindigende Huub de Loos had hij bijna1 minuten voorsprong. Op de 6 kilometer legde Johan van Leeuwe beslag op de wii Ook hij had daarbij geen problemen. Bij de jeugd ging de vj naar Sandra de Reu (meisjes) en Paul van de Veire (jonget Met slechts veertig deelnemers werd nog maar eens het be« geleverd dat de trimloopkalender overvol zit. UITSLAGEN MANNEN 3 km: Ï.Paul van de Veire (Oostburg) 12.41, 2. Martijn Baecke (Schoondil 13.10. 6 km: 1. Johan van Leeuwe (Sluis) 20.15, 2. Steven van de Veire 22,(iï Niek Maenhaut 22.10 (beiden Oostburg) 22.10, 4. Sjaak de Reu (Bresks 22.28, 5. Freddy Saey (IJzendijke) 23.16. 9 km: 1. Frank Verschorre (Breskens) 31.26, 2. Huub de Loos (OoslU_~ 35.16, 3. Patrick Dobbelaere (Schoondijke) 35.47, 4. Herman Verscha (Aardenburg) 36.23, 5. Pascal de Wever (Schoondijke) 48.03. VROUWEN 3 km: 1. Sandra de Reu (Breskens) 11.49, 2. Rafke Risseeuw 14.45, Carolien Baeckè 14.52 (beiden Schoondijke). 6 km: 1. Marlies van de Voorde (Oostburg) 27.38. (orti ide Terneuzen - Henk van Tatenhove en Patrick de kwamen broederlijk op gelijke hoogte als eersten over de tijdens tien kilometer van de Terneuzense Havenloop. Het! hoefde zich geen zorgen te maken over de concurrentie, Wim Bakker die zich als derde kwam melden, lag anderhi minuut achter. Op de 5 kilometer eiste Westdorpenaar Edwin de Jaeger de op. De belangstelling voor deze door AV Scheldesport georg seerde Havenloop was met slechts een veertigtal deelnem ger. SLAGEN MANNEN 2,5 km: 1. Manfred van Goethem 12.38, 2. Michel Dieleman 14.09 (beii Terneuzen). 5 km: 1. Edwin de Jaeger (Westdorpe) 18.03, 2. Raymond Elisabeth 18.47, Andre Maas 18.48, 4. Ed Huisman 18.58, 5. Angelo van Goethem 19.50(al Terneuzen). 10 km: Gelijk: Henk van Tatenhove en Patrick de Boevere 37.00, 3, R Bakker 38.22, 4.Sjaak Boekhout 38.24, 5. Andre Morcus 39.45, 6. Rli Reyngoudt 40.05, 7. Jan de Jonge 40.13, 8. Chris den Exter 40.46, 9. Geot de Block 41.05, 10. Joop Bakker 42.14 (allen Terneuzen) 42.14. VROUWEN 2,5 km: 1. Sandra Bakker 12.51 2. Melissa den Ouden 13.35, 3. Dieleman en Marian Dieleman 16.20 (allen Terneuzen). 5 km: 1. Christa Becu (St.-Kruis) 21.46. Dirksland - Niels Koole uit Middelburg is als tweede in een nationale Super Prestige wedstrijd in het Zuidhollan Dirksland. Koole had voor de 1,5 km zwemmen, 40 km fiets en 10 km lopen een tijd nodig van 2.00.05. De winst wasv« Ivo Spronkmans, die onlangs nog in IJzendijke won, in 1.54.11 komt hard aan. „We en hopeloos in de knoei," woordvoerder Van Mierlo de Zeeuwse Milieufederatie F). „Dit kost ons bijna een idsplaats," verzucht direc- Willems van de Stichting iws Landschap (ZL). jeide organisaties vallen on- de zogeheten vier-procents- A" ing die GS willen doorvoe- Het betekent dat de ZMF en ZL 4 procent van him budget ten inleveren. Voor het ZL is og uitstel van de pijn met aar, omdat de huidige bud- vereenkomst met de provin- pas eind '94 afloopt. Maar ma krijgt het ZL per jaar gulden minder, als het GS ligt. lems eindig ,rt De formatie van de WV ZEEUWS-VLAANDEREN tijdens de wedstrijd het 'Hart van Brabant' als tweede in ploegenklassement. Deze klassieker in de promotiecompefi had Tilburg als finishplaats. Voor heel wat punten zorgden) Nieuw-Zeelanders die de kleuren van Zeeuws-Vlaanderen dedigen. Mark Young eindigde als vierde, Andrew BarnetU dertiende, Frank Geensen als 32e, Fonny Kint als 40e en Fortrei als 56e. Opmerkelijk waren ook de resultaten van Erik Vereecken afgelopen dagen. De Hulstenaar reed in Dikkebus naari achtste plaats, werd vierde in Itterbeek en tweede in het Waal Ellezelles. Tijdens deze laatste koers won hij tevens de bergpii n. Pascal van Bellen uit Koewacht werd zeventiende in Ellezelli Mark Young uit Zuiddorpe eindigde in Dikkebus als zestiendi Van onze tennismedewerker Goes - De spelers van 't Halve Manatje uit Goes staan sl nadrukkelijker te trappelen om de hegemonie van Carpentier in het Zeeuwse wedstrijdtennis over te Werd Carpentier eerder in Terneuzen al onttroond als Zef kampioen door Arno Jongsma, ook in het Baarendstofl van TV Goes riep een tennisser van 't Halve Maantje hffl halt toe. In de finale bleek Harold Schipper in drie «I inkomsten sterk voor de tennisleraar uit Vlissingen: 1-6, 6-4, 6-4. De finale was op zich wat teleur stellend. Er was sprake van veel lange rallys waarbij de bal vaak in de hoogte ging. Hierdoor was het geen flitsende partij, maar eerder een langdradig tactisch schouwspel. In de eerste set ver sloeg Schipper zich vaak op de hoge topspin-ballen van Carpen tier. Harold Schipper forceerde zich teveel en wilde te veel van achteruit scoren. Resultaat: een 6-1-nederlaag. Na deze eerste set gooide Harold Schipper het roer om. Hij ging hetzelfde type spel spelen als Serge Carpentier en toen maakte Carpentier meer fouten dan Schipper. Deze laatste won zo de tweede en derde set met 6-4. Bij de vrouwen-B ging de toer nooiwinst naar Zeeuws Cl-kam- pioene Afke Hartog. In de finale moest favoriete Mariëls Verpaal- en bij een voorsprong van 6-5 in de derde set wegens een blessure afhaken. In de dubbel-B versloe gen Marcel Schouw en Arno Jongsma in de finale Serge Car pentier en Jeroen Verstraeten in twee sets. In de Cl-klasse waren de eindwinnaars Maurice van de Hemel van 't Halve Maantje bij de mannen en de talentvolle 13-jarige Marjan Ganseman van TV Kapelle bij de vrouwe: bedwong in de finale Afkei tog in drie sets. UITSLAGEN MANNEN ENKEL B, halve finales: Serge Carptf Jurjen Mooibroek 6-4, 6-0, Schipper-Marcel Schouw M Finale: Schipper-Carpentier 6-4, 6-3. Cl, halve finales: Marlon Gerbrand Vroegop 6-1, 6-1, van de Hemel-Joost Greviirt 6-3; Finale: Van de Hemel' 4-6, 6-4, 7-5. C2, halve finales: Jacky y Jeroen de Kam w.o., Paj?0 Groot-Mare Roovers 1-6, J*3/ Finale: Kayser-De Groot 6-4, DUBBEL lpt B, finale: Schouw/Jongs015 straeten/Carpentier 6-4, 6-1- «Cy nale: Severens/Schillemaw* het Proos 6-3, 4-6, 6-4. VROUWEN ENKEL B halve finales: Mariëls Vej Marjolein Meulenberg 6-1,f'* Afke Hartog-Marjet Groenig 7-5; Finale: Hartog-Verpak 3-6, 5-6 w.o. Cl, halve finales: Afke hie van Leeuwen 7-5, 6-2, Ganseman-Elsa Grootenhuis 4-3, w.o.; Finale: Ganseman*' 6 2 0 6 6 1 C2, halve finales: Willeke Dnjj* nig< rilyne Kats 3-6, 6-3, 7-5» Vroegop-Erica Smits 6-3, le: Duits-Vroegop 6-1, 6-4. DUBBEL ni( B, finale: Walraven/Hartog-^ se/Davidse 6-3, 7-6. Cfl. C, finale: Van Raay/Van n Kats/Duits 6-1; 2-6, 6-2. a Mixed, C: 1. Van Leeuwen/^ JbU Ve^ Hartof ijk alvan u vindt, dat er oen kleine gerul rtontie voor geplaatst moet worden? ^tje" dan beslist in De Stem. Tien tegen rtentio gelezen wordt. Immers 9 va -lezers en lezeressen pluizen week I Kleintjes"-rubrieken na Dat zijn eik tienduizenden Kleintjes-lezers onze verslaggever t - De Belgische rijkswacht ontki jmobilisten met een Nederlandse plaat eerder beboet worden dan b in een auto met een wit-rode-ni ee maand beschuldigde de Ierse, in Jachtige golfleraar S. Winders, de rijl discriminatie. Winders werd in 14 me geslingerd omdat hij in Zelzate te ha> koos ervoor een schikking te treffen doe frank (220 gulden) te betalen, hij langs de kant van de weg stond onze verslaggever delburg - Milieu, toe- je en jeugdhulp in Zee- d. Dat zijn de jongste itoffers van de bezui- ngsdrift van het pro- :iaal bestuur. Gisteren „;ten Gedeputeerde ten bekend welke orga- ities moeten inleveren le operatie die de ko- jde drie jaar meer dan e miljoen gulden moet everen. ote problemen gen, :hts ndj 'erèn, over de gevolgen: „Dit grote problemen op. Wij een groeiende organisatie, krijgen steeds meer natuur- ied in ons beheer en de kos- voor beheer en zo, zijn na- 'ijk fors gestegen. Wij wach- met spanning tot GS klaar met een evaluatie van onze want wij vinden juist dat gezien de groei een ruimer Iget moeten, krijgen. In plaats rvan moeten we bezuinigen. 35 mille per jaar, dat kost ons na een arbeidsplaats." «tgelijke zorgen leven bij de van de ZMF. Woorvoerder Mierlo: „Wij komen hier- 'r in de knoei met onze ar- dseontracten. Op termijn zul- enkele arbeidskrachten in terugmoeten en dat is bui- lewoon onwenselijk als je dat we steeds meer werk en, advieswerk voor de pro- te bijvoorbeeld." Va, re> gi ce 'm EI se sp trj kt W bi d milieufederatie is kwetsbaar kortingen op overheidssub- es. Ongeveer 80 procent van inkomsten gaat op aan sala am De in totaal 2,8 arbeids- atsen van de staf worden vol- 'g met overheidsgeld betaald. Mierlo: „Als je dan weet dat volledige arbeidsplaats door ministerie van VROM wordt d, moet de provincie 1,8 arbeidsplaats finan- En dan nog korten..." ►eilijke tijden er z'tten meer kortingen aan 1 v op het budget van de "5 VROM subsidieert jaar- met een ton het Zeeuwse uwerk, maar hevelt die taak ,*>ar de provincie. Daarbij gt tevens een zogeheten 'effi- tj"k°riing' van tien procent budget in de lucht. Finan- J?at ZMF dus moeilijke "n tegemoet. s'acht°ffers zijn de Pro- aale VVV (korting in 1996 39 en vooral het maatschap- opbouwwerk dat de ko- e. drie jaar 45 mille moet h>n,en' het jeugd- en jon- nba waar 117 mUle be" ügt m°et worden als het aan ^eUeu, die deel uit ma- bw 6611 vee' grotere bezuini- «^Peratie, gaan nu richting da Staten worden MiSJ?- °esProken in de sta- lssie Algemeen Bestuur. 1 Den geve kan! ook schi; asbi bek, kris. oor2 uits in e De den Vli: De 194' de vers hij 1 aan- raki mar weri 1981 Een wer het U zijn den nietl sta? karl enk zief jaa De

de Stem | 1993 | | pagina 10