Zilveren editie Belforttoernooi IAAN WIELER spatten Vincent Koster wipt favoriet Eric Heyndrickx schakelt Fred Elliot uit in Axel John de Crom kiest het juiste moment Ron Castelijns wint Ronde van Kruiningen Verrassende winst voor De Mul/Lokken 40pen Sluisse kampioenschappen' uitgegroeid tot 'legendarisch' evenement water) !R sport KORT sportnieuws KORT sport KORT SPORT ZEELAND rerteren itugoed, ^tiek.55 |s Bevordering tout iteresseerd 1 leen cursus sn? kiek liek rmatica ek kchniek tURE AAN. f ft: i [Honkbal Voetbal BRIDGERUBRIEK De Ridders IDE stem ZATERDAG 3 JULI 1993 B3 Basiskennis P.C. WP5.1 basis/gev. WP 5.2 voor WINDOWS LOTUS 1-2-3 dBASEIV TALEN Typen P.D. Marketing NIMA-A Medisch Secretaresse BEL VOOR ONS COMPLETE CURSUSROOSTER 01652-18832 Of schrijf naar: E.C.O. Antw.nr. 6789 4780 WB Oudenbosch Ivan onze tennismedewerker I Axel - In het C en D-toernooi |van de tennisvereniging ■Axel verraste Hulstenaar ■Eric Hevndrickx de als twee- I de geplaatste Fred Elliot van Ide organiserende vereniging. ■Het verzilveren van zijn match- Ipoint liet Eric Hendrickx verge- Izellen van een vreugdekreet. Het |was dan ook niet niks om de ■geroutineerde Fred Elliott, geze- Igend met een prachtige techniek, een halt toe te roepen: 2-6, 6-1, 6-3. Nadat eerder al Peter Kou- wijzer zich geplaatst had voor de halve eindstrijd, schaarde ook favoriet Ivo Wouters zich bij dit elitaire gezelschap. Hij won in een twee-setter van Gino d'Hont van Apimo. De D 1-finale lijkt een kopie,te worden van de finale in Hulst want Gino Roctus en Jean-Paul de Bakker bereikten inmiddels als eersten de halve finale. In de D 2-categorie plaatste Carlo Cleyman zich voor de halve fina le. Zijn echtgenote Ina Cleyman bereikte op het E-schema de fi nale ten koste van clubgenote Mireille Sponselee in het dubbel D 2 via een afgetekende 6-0, 6-0 zege. UITSLAGEN MANNEN C2: tweede ronde: William Assel- man-Nini van de Starre w.o., Ene Heyndrickx-Fred Elliot 2-6, 6-1, 6-3. Kwartfinales: Ivo Wouters-Gi- no d'Hont 6-2, 7-6. Dl, tweede ronde: Rob Schurink- Kjeld van de Vijver 6-1, 6-3, Gino Roetus-Theo van Esbroeck 7-6, 6-0, Henk van de Voorde-Ab de Zeeuw 6-4, 6-4. Kwartfinales: Gino Roctus- Fonny van Damme 6-0, 6-0, Jean- Paul de Bakker- Nino van de Starre 6-3, 6-0. D2, eerste ronde: Eelco van Hoecke-Emiel Verheijden 3-6, 6-3, 6-3. J. van Fraayenhove-P. steen bakker 6-1, 7-6, J. van de Walle-J. Govaert 6-2, 5-7, 7-5. Kwartfinale: Peter Govaert-Koos van Hese 7-6, 6-4, Carlo Cleyman-Eelco van Hoecke 7-6, 6-2. E, kwartfinales: Flip van Aalst-Jan van Drongelen 6-1, 6-2, Frank van Drongelen-Eric Tommei 6-0, 6-3. MANNEN DUBBEL Cl, eerste ronde: De Jonge/De Jong- Bleyenberg/Jansen 1-6, 7-5, 6-4. C2, kwartfinale: Erpelinck/Martens-El- liot/Maas 7-6, 7-6 Asselman/Kint- Van Alem/Thans 7-6, 7-5. D2, twee de ronde: Bogaert/Sponselee-De Deijn/De Kort 6-2, 6-3, Roeland/ Pijpelink-Coenen/Van Kerkhoven 6-3, 1-6, 6-3. VROUWEN C: Ria Sterrenberg-Marjan Ver- schuerne 6-1, 7-6. E, halve finale: Ina Cleyman-Mireille Hegeman 6-1, VROUWEN DUBBEL ,C, halve finale: Sterrenberg/Visser- Eijke/Karreman 6-1, 6-3. Dl, eerste ronde: Van Buren/Gommers-Die- rick/Oppeneer 6-2, 6-4, Peters/Wal- rave-Harms/Steenbakker 6-4, 6-0. D2, kwartfinale: Weesepoel/Wie- land-Van Broeck/Kerkhaert 6-0, 6-1, Van Cauteren/Haak-Oppeneer/ Scheele 1-6, 6-4, 6-2. MIXED C, eerste ronde: Visser/Elliot-Ster- renberger/Deij 6-2, 6-3, Willaert/ Wouters-Verschueren/Thans 6-4. 6-3. Dl, halve finale: Scheele/ Brandt-Van Dorselaer/Roeland 6-2. 6-2. De Stem, 076-236911 678 - 4900 CB Oosterhoif: I l/an onze tennismedewerker Henk van de Voorde Sluis - Wat ooit in 1969 begon als de 'Open Sluisse kampioenschappen', groeide uit tot een 'legendarisch' tennistoernooi: het Belfort-toernooi. Het hoogtepunt van dit evenement lag in de jaren zeventig, beginjaren tachtig. Er namen toen veel topspelers uit Duitsland en België deel, zoals Opperbeck, Trampen, Lamote en De Kaey. '9 Wedstrijdleider was toen nog Guido van Daele, de organisator van het eerste uur. Hij werd in 1986 opgevolgd door John Leen houwers en die werd op zijn beurt opgevolgd door zijn jonge- broer Mario Leenhouwers, die inmiddels al vijf jaar de regis seur is van dit Sluisse gebeuren. Ik liep al mee vanaf 1983. Je kent dat wel: de baan vegen, de boel een beetje in de gaten hou den. Toen mijn broer wilde stop- ien, leek het me wel leuk om het iver te nemen. Het omgaan met ipelers en vakantiegangers spreekt me aan. Daarbij komt dat ik zelf tennis. Als er proble men zijn, dan kun je daar beter op inspelen. De frustraties van de spelers kan ik goed begrijpen waardoor we alles vrij aardig oplossen onder elkaar. Behalve dan vorig jaar in B-finale. Toen was er geen oplossen meer aan. Maar ja, wat geweest is, draai je niet meer terug," vertelt Mario Leenhouwers. Ooit was hij doelman in het eerste elftal van de voetbalver eniging Sluis. Hierdoor begon hij pas op 19-jarige leeftijd met ten nissen. Inmiddels heeft hij al enkele jaren de B2-speelsterkte. Het Belfort-toernooi was na een ongekende bloei rond 1980 dui delijk over de top heen, maar is de laatste jaren aan het herrij zen. De zilveren uitgave van het Belfort-toernooi dit jaar heeft 346 inschrijvingen, goed voor een deelname van 209 personen en 230 partijen. Vorig jaar waren er 190 deelnemers. „Tijdens de topdagen van het Belfort-toer nooi waren er nog maar een paar toernooien in de regio. Er kwa men daarna steeds meer toer- ooien bij, waardoor er een ver zadiging optrad. Vroeger namen .mensen speciaal vakantie voor pet Belfort-toernooi. Dat is nu met meer nodig, want er zijn zoveel toernooien," aldus Leen houwers. De 25e uitgave van het toernooi heeft een grote Belgische deelna me. „Veel uit Knokke, Brugge en Maldegem. Ook veel 'eigen volk' zoals uit Aardenburg, Breskens en Oostburg. Vooral Aardenburg is vaak koploper qua deelname. Verder is er bijvoorbeeld een delegatie uit Hulst." De wedstrijdleiding verzorgt hij samen met met zijn neef Jascha Leenhouwers. Ze worden geas sisteerd door een commissie be staande uit Johan Vermeulen en Jan van Keulen, die al ongeveer 15 jaar alles regelt wat niet direct met tennis te maken heeft. Zoals de bevoorrading, sponso ring en dergelijke. Traditiege trouw staat er tijdens het toer nooi weer een grote tent op het tennispark 'De Zwieper'. Zater dag 10 juli wordt speciaal in het kader van het 25-jarig jubileum daarin een feestavond gehouden. Er zijn nog meer jubileum-fees telijkheden. Dinsdag 6 juli is er een Vlaamse avond, donderdag een Zeeuwse en zaterdag een Chinse avond. Het Belfort-toer nooi loopt van 3 tot en met 11 juli. PLAATSINGEN Mannen: BI: 1. Michel Verberkmoes, 2. Boas Bierings. C2: 1. Tony Seen, 2. Edward Bleijenberg, 3. Onno van Queckelberghe, 4. Mare Leenknegt. C2: 1. Joris Dhont, 2. Angelo van Drongelen, 3. Bart Bouwens, 4. Phi lip Haldermans. Dl: 1. John leen houwers, 2. Byron Bentlêy, 3. Walter Boender, 4. Niek Fliers. D2: 1. Remy Scherbeijn, 2. Jan Standaert. Dubbel: BI: Verberkmoes/Bierings, 2. Langeraert/Simon. Cl: Heijnze/ Seen, 2. Poppe/N. van Remortel. Dl: 1. Leenhouwers/Leenhouwers, 2. Neirynck/Scherbeijn, 3. Diehl/Van de Voorde, 4. Baas/Goethals. Vrouwen: Cl: 1. José de Wit, 2. Jolanda van Pamelen. C2: 1. Monica Schram, 2. Jeanette van Ginkel. Dl: 1. Margriet Buize, 2. Marleen de Rijcke. D2: 1. Nathalie Renique, 2. Hannie Flikweert. Dubbel: C: 1. Schram/De Wit, 2. Van Pamelen/Sterrenberg. D: 1. Henry/Lef ever, 2. Gros veld/Van Kampen. Mixed: C: 1. Van Remortel/Scherbe- ijn, 2. Seen/De Wit. D: 1. Henry/ Henry, 2. Lison/Lison, 3. Neirynck/ Van Kampen, 4. Boender/Schouppe. □e buitenlucht zijn. Je wilt geld btte nog een heel leven voor je. v. Dan kun je vier dagen in de leiding op de streekschool, met let Samenwerkingsverband van Ipleiding voor: jaar met hen mee te lopen en lijssoon, 01820-90440, |471 (privé), of schriftelijk via ~1 •l\i 'v onplaats:.. Zuid-Nederland nario Leenhouwers, al vijf jaar wedstrijdleider van het Belfort- foernooi. foto wim kooyman 04103-4022 Heijmans Leiding- Leidingen, Gouda, 01820-90650 yssen, Nederweert, 04951 -88888 losch, 073-210010 Rasenberg. oren, Blerick, 077-82070 Visser JEEN TEAM van in Nederland ■spelende Arubanen heeft giste ren tijdens het World Port Tour- lcfm5nt in Rotterdam een wed- jstrijd tegen Curacao met 5-4 ge- ■wonnen. Op een honkslag van Inn Makay tekende Elton I uson in de tiende slagbeurt |voor de winnende run. ®UONAIR Rick Wright, die John de Crom gaat ruim voor de achtervolgende groep door de finish. foto camile schelstraete - I Van onze sportmedewerker Fred Rabout Breskens - John de Crom kwam gister avond de Ronde van Breskens winnen. De sterke Westbrabander, dit seizoen ondermeer al winnaar van de Omloop van de Braakman, koos het juiste tijdstip op weg naar zijn zoveelste bloemtuil in zijn loopbaan. Een carrière, die zoals hij zelf zegt aan het einde van dit seizoen voorbij is. De Crom sprong gisteren een kilometer voor het einde uit een groep van 23 overlevenden. Net op het moment dat de man van de wedstrijd, Davy Dubbeldam, tot orde werd geroepen. Dubbeldam begon aan de laatste omloop met een voorsprong van drie se conden. Niet genoeg voor de ijverige ren ner uit Sluiskil die voor zijn verdiensten overigens terecht met de leidersprijs terug naar huis mocht. Er werd gisteren in Breskens, waar het rode asfalt van de Promenade weer als scherprechter fungeerde, hard gefietst. Wie niet in orde was, mocht naar huis. Door het hoge tempo was het moeilijk om weg te geraken ondanks dat er pogingen genoeg ondernomen werden. Met name Vital Tim mermans en de eerder genoemde Dubbel dam probeerden het steeds weer maar het duurde tot 14 kilometer voor het einde alvoerens het spel echt begon. Guus Barhorst was de man die de knuppel in het hoenderhok deponeerde. Hij kreeg Fran Neyrinck, de Belg die vorig jaar won, mee en even verder Vital Timmermans maar alles kwam weer bijeen. Met nog 8 kilometer te gaan kwam Mark Young zijn neus aan het venstersteken. Zijn kort solo optreden werd overgenomen door Frank Neyrinck. Die kreeg Davy Dubbeldam mee. Neyrinck kon het tempo van Dubbel dam niet volgen en de renner uit Sluiskil leek op weg naar de bloemen. Er waren echter nog mannen die fris zaten en ook wel trek in een ruikertje hadden. Met name John de Crom. Toen de gelederen weer gesloten werden, begreep hij dat het mo ment er was en sloeg toe. Uitslag: 1. John de Crom (Woensdrecht), 100 km in 2.13.35, 2. op 0.04 K. Leunties (Bel), 3. E. de Crom (Hoogerheide), 4. P. Mol (Kapelie). 5. P. Hoondert (Goes), 6. M. Young (Zuidaorpe), 7. F. Neymck (Belgie), 8. M. van Vlimmeren (Hoeven), 9. H. Suykerbuyk (Roosendaal), 10. K. van Goethem (SÏuiskil), 11. V. Timmermans (Yerseke), 12. G. Barhorst (Biervliet), 13. K Schouwenaar (Kloetinge), 14. J. Fortrei (Bres- kens), 15. F. Kint (Koewacht), 16. E. van Loc (Ouwerkerk), 17. F. Gommers (Philippine), 18 P. van Belzen (Middelburg), 19. L. van Overveld (Schijf), 20. J. van Cadsand (Bel). Amateurs: 1. P. Mol (Kapelie) 183 pubten, 2. F. Franse (Kwadendamme) 117, 3. V. Timmermans (Yerseke) 102, 4/5. D. Mesu (Middelburg) en C. Schouwenaar (Kloetinge) 87, 6. J. van Schaik (Oost-Souburg) 83, 7. V. Aarts (Kruiningen) 79, 8. P. van Passel (Sluiskil) 74, 9. T. Vermeulen (Kloetinge) 72, 10. M. Young (Zuiddorpe) 68, 11. D. Dubbeldam (Sluiskil) 52, 12/13. L. Goeree (Kruiningen) en J. Schroevers (Arnemuiden) 50, 14. J. Dagevos (Wemeldinge) 46, 15/16. A. Goense (Lewedorp) en K. van Goethem (Sluiskil) 44. Junioren: 1. F. Klaasse (Yerseke) 35 punten, 2. H. Visman (Terneuzen) 19, 3/4. E. Joosten (Wolphaartsdijk) en D. Brehm (Wissenkerke) 18, 5. V. Villerius (Middelburg) 17, 6. J. Dinge- manse (Wolphaartsdijk) 16, 7. P. Kraal (Wolphaartsdijk) 14, 8. J. Luteijn (Kapelie) 10, 9. A. v.d. Ploeg (Nieuwdorp) 7, 10. D. Schaut (Sas van Gent) 6. Nieuwelingen: 1. E. de Dreu ('s-Gravenpolder) 19 punten, 2. A. Klaasse ('s-Gravenpolder) 8, 3. S. Dagevos (Wemeldinge) 2. Van onze sportmedewerker Kruiningen - Met een koers voor B-amateurs werd vrijdaga vond een aanvang gemaakt met het wielerweekeinde in Kruiningen. Ron Castelijns versloeg in de eindsprint zijn medevluchter Flip Segeren met een paar fietslengten. twee jaar geleden Cardiff City van een faillissement redde, heeft zijn aandelen - 85 proeent van het totaal - aan 8300 jeugdi ge supporters van de club ge schonken. „Voetbal is voor jonge mensen," zei Wright, wiens club club dit jaar kampioen werd in de derde divisie en de beker van Wales veroverde. Een tien vol wassenen tellende raad van be stuur zal de club namens de jonge aandeelhouders leiden. Hoek - In het Vierdorpen-ten- nistoernooi verrasten Annelies de Mul en Eddo Lokken op het mixed-schema Danielle de Schepper en Leo Strijdonk. Eerstgenoemden wonnen met 9-5. In het mannen dubbel maakten de als één en twee geplaatste combinaties geen fout. Zo be haalden Reggie en Ferry Lam bert een ruime 12-6-zege op Bart Visser en Gerard Nieuwdorp. Eric Cobben en Jan Mouwen, als tweede beste ingeschat, deden er nog een schepje bovenop door met 16-2 van Adrie Geus en William Vonk te winnen. Inmid dels is op het grote schema in deze reeks de eerste combinatie in de kwartfinale gekomen. Deze eer viel te beurt aan Macky Edwards van Muyen en Karsten Siewert. In een bloedstollende partij versloegen zij met 7-6 Herman de Regt en Kees Schuit- vlot. Hierbij werden ze gered door de bel want op het moment van het verstrijken van de tijd was het 0-30 op de service van Macky Edwards van Muyen. UITSLAGEN Mannen dubbel, afvalschema van 32: eerste ronde: Lambert/Lambert-Vis- ser/Nieuwdorp 12-6, Kusters/Geus-de Kort/Kort 11-6, Langeraert/De Rid der-Jonkman/Kaars 10-5, Van Halst/ Van Tatenhove-Van de Akker/Van de Starre 10-6, Van Laethen/Haarmans- Ysebaert/Vogels 13-3, Pieters/Lam- mertijn-Doolaard/Doolaard 10-4, Van de Bilt/Van Limmen-Van Kerkvoort/ Hamelink 13-6, Edwards van Muyen/ Siewert-Lokken/Van Amersfoort 9-5, De Regt/Schuitvlot-Guilliet/Guilliet 7-6, Van den Akker/Geuze-Bax/Kraak 12-1Huisman/Deij-Juffermans/Peters 9-5, Vink/Van Dam-Freyser/Freyser 8-5, Lippens/Bierings-Neve/Van Ta- tenhove 11-4, Nijsten/Van de Griek-De Putter/Geysls 9-7, Gobben/Nouwen- Geus/Vonk 16-2. Tweede ronde: Edwards van Muyen/Siewert-De Regt/ Schuitvlot 7-6. Vrouwen dubbel, afvalschema van 16: eerste ronde: Van Dam/Geus Nouwen/ De Braai 10-1, De Schepper/De Schep per-De Jong/Jansen 11-3, Vervaet/De Vries-Dieleman/Siewert 9-4 Mixed, afvalschema na de poules: eer ste ronde: De Mul/Lokken-De Schep- per/Strijdonk 9-5, Van de Bilt/Van de Bili-Geuze/Van Laethem 10-4, Diele- man/Lippens-Dieleman/Neve 10-4. Kort daarachter finishte het pe loton onder aanvoering van Jos van Ginneken. Na 30 kilometer waren Piet de Jong eh Rene Zorge de eerste onruststokers. Het duo pakte vijftien seconden. Ron Castelijns ging op zijn een tje achter de vluchters aan maar kon toch de aansluiting niet ma ken. Toen de leiders hun voor sprong hadden opgevoerd tot een halve minuut, raakte het peloton op drift onder aanvoe ring van Hans Lindhout. Toen verloren de koplopers snel ter rein en werden na 55 kilometer in de kraag gevat. Vier ronden voor het einde ging Willem Vare kamp op de solo-toer maar kon geen gestalte geven aan zijn op zet. Daarna waagde Flip Sege ren een sprong in de ruimte, kreeg bij het ingaan van de laat ste ronde gezelschap van Ron Castelijns en die maakte het kar wei gemakkelijk af. Uitslag: 1 Ron Castelijns (Steenber gen), 75 kilometer in 1.49.15, 2. F. Segeren (Made), 3. J van Ginneken (Etten-Leur), op 0.04, 4. J. Jansen (Putte), 5. T. van Dam (Elburg), 6. J. Kraak (Zevenbergschen Hoek), 7. G. Slingerland (Zoetermeer), 8. M. Cas telijns (Steenbergen), 9. E. van Baal (Breda), 10. F. Krebbekx (Steenber gen), II. J. Koene (Kaatsheuvel), 12. R. van Hooydonk (Roosendaal), 13. P. de Jong (Terheijden), 14. W. Oos- se (Middelburg), 15. D. Verhulst (Waarde), 16. J. Akkermans (Nieuw- Vossemeer), 17. G. van Melick (Strijen), 18. R. Vrins (Made), 19. K. Koks (Rucphen), 20. A. Schouw (Bosschenhoofd). ruiten-, Iwee schoppen en twee hartenslagen en ging één down. Aan andere tafels werd het contract met een overslag gemaakt. Een ander leuk spel van die donderdagavond was het vol gende: door Ruud van den Bergh BC De Ridders uit Oosterhout is be kend om zijn jaar lijkse Mooie Keetje drive die altijd in januari wordt gehou den. Ook in de zomermaan den gaan de activiteiten van de vereniging gewoon door. Vorige week donderdag was het redelijk druk op zo maar een avondje bridge dat voor iedereen toegankelijk is. Vierentwintig spellen werden gespeeld en dan zijn er altijd enkele die opvallen. Als je tegen mevrouw Van Roosma len en haar partner mevrouw Lansu speelt, is het altijd op passen geblazen. Dit was een bijzonder leuk spel voor het tegenspel: W gever 4 H V B 0-Wkw. y H84 A H 7 4 B 532 4 A 4 2 V AB9 1084 AHV6 N W O Z 4 7653 62 96532 98 4 1098 V 107 53 VB 4 1074 Z gever 4 97 6 Niem. kw. *74 A 6 4 H V 10843 4 B 53 2 y VB109 10985 4 7 N W O Z 4 V 10 4 863 H732 4 AB5 4 A H 8 r AH52 V B 4 4 962 Het bieden was vrij eenvou dig. Zuid opent 1 SA en Noord verhoogde naar 3 SA. West kwam uit met harten vrouw die in Zuid werd geno men. Klavertwee volgde en in Noord werd de heer gelegd. Wat zou Oost nu moeten doen? Ze had kunnen nemen met het aas want klaverboer wordt immers ook een slag. Maar als ze dat doet. zal Zuid later desnoods uit beide han den een kleine klaver spelen en dan alsnog vier klaversla gen maken. Ze dook en dat bleek uitstekend tegenspel. De leider kwam met schop pen terug in zijn hand en speelde weer klaver die via de 10 voor de boer van Oost was. Ruitenheer! werd terugge speeld en van dit tegenspel kan geen enkele leider het winnen. De leider kreeg nu slechts een klaverslag, drie Het bieden gaf een misver standje. West opende met 1 KI waarna Noord 1 SA bood. Zuid bood nu 2 Rui bedoeld als transfer voor harten maar de gelegenheidspartners had den hierover geen afspraken. Gelukkig voor Zuid had West gedoubleerd zodat hij zelf 2 Ha kon bieden toen Noord paste. Dat werd het eindcon- tract. West incasseerde zijn drie klaverslagen en speelde klaverzes na; Oost troefde met hartenzes door Zuid overgetroefd met hartenze ven. Nu mag Zuid nog twee slagen verliezen en omdat Oost laag troefde en West een openingsbod had. nam de lei der aan dat A B en 9 van harten wel bij West zouden zitten. Zuid speelde eerst schoppen: West nam en speel de ruiten terug. Twee schop pen- en twee ruitenslagen werden gencasseerd en rui tenaas werd in Zuid getroefd. Zuid had zes slagen, was zelf aan slag en dit was de situatie: A - y H 84 4 -- 4 -- AB9 N 9 1 y 2 -- W O 9 A - Z 4 - 4 V 10 5 4 - 4 - Hartenvrouw werd gespeeld en West kon niet meer dan een hartenslag maken in wel ke bochten hij zich ook zou wringen. Zo maar een avondje BC Rid ders: gezellig en leerzaam. Jan de Klerk verdedigt titel Kloosterzande - Jan de Klerk uit Kloosterzande is de te kloppen man in het Kloosterse Windtoernooi. De titelverdediger is als eerste geplaatst op het 17-namen tellende schema in de C2-cate- gorie. De verliezend finalist van vorig jaar, Patrick Vervaet, heeft plaatsingsnummer twee. Als drie en vier zijn de oud-voetballer Ivo Wouters en William Asselman geplaatst. „Het is onvoorstelbaar, maar het aantal inschrijvingen en partijen is precies gelijk: 157," aldus secretaris Arnold de Clercq van TC Hontenisse. Volgens hem 'bijten' de toernooien van Sluis en Kloosterzande elkaar niet, want „Sluis ligt veraf," laat hij desgevraagd weten. De Clercq maakt deel uit van een wedstrijd commissie die bestaat uit Wilfried Aper, Monique Kindt, Lies Mast en Ben Huisman. Als wedstrijdleiders fungeren George Morcus en Jan Burm. Bondsgedelegeerde is Piet Adriaansens. PLAATSINGEN Mannen: C2: 1. Jan de Klerk, 2. Patrick Vervaet, 3/4. Ivo Wouters en William Asselman. Dl: 1. Peter de Roeck, 2. Ben Kint, 3/4. Robert Assleman en Wilfried Aper. D 35+: 1. Jan Bogaert, 2. Ben Kint. D2/E: 1. Frans Vlassenrood, 2. Marco Baart, 3/4. George van Hoye en Frank Otjes. Dubbel: C2: 1. Wouters/Crombeen, 2. Asselman/Vervaet. Dl: 1. Bogae- rt/Morcus, 2. Aper/Burm, 3/4. De la Ruelle/Schakel en Nouwen/Cob- ben. D2/E: 1. Vlassenrood/Verbunt, 2. Scheffers/Jutte. Vrouwen: D2/E: 1. Rita Scheele, 2. Jeanne van looy. Dubbel: Dl: 1. Lensen/Neve, 2. Voorbrood/Nijssen. D2: 1. Goedheer/ Vogelaar, 2. Antheunis/Mattens. Mixed: C2: 1. Asselman/De Klerk, 2. Aper/Asselman. Dl: 1. Nijssen/ Knibbeler, 2. Nouwen/Nouwen. D2: 1. Vantricht/Vantricht, 2. Leerae- rt/Van Looy. Trimkoers in Schoondijke Schoondijke - In Schoondijke staan zondag 4 juli een aantal trimkoersen op het programma ter gelegenhied van de plaatse lijke kennis. In actie komen de A-trimmers en de veteranen/recreanten. De A-categorie krijgt 60 kilometer voor de wielen. De veteranen/re creanten hebben als opdracht 40 kilometer. Er wordt gestart om 14.00 uur. De veteranen/recreanten vertrekken twee minuten later. Inschrijven en prijsuitreiking in cafe Bon Ami aan de Brink in Schoondijke. De wedstrijden worden verreden onder auspiciën van de Wielertrimbond. Voetbal DE Football League heeft beslo ten dat elf spelers van Barnet uit de Engelse tweede divisie recht hebben op een vrije transfer. Barnet heeft zijn spelers al we kenlang niet betaald en heeft een schuld van meer dan drie miljoen gulden. Op 19 juli zal de league beslissen of Barnet kan blijven voortbestaan. Van onze tennismedewerker Sas van Gent - In het jeugd- tennistoernooi van de ten nisclub Drive in Sas van Gent schakelde Vincent Koster van Animo verras senderwijs de eerstge- plaatste Joris de Bakker van Hulster Ambacht uit. Deze partij in de categorie jon gens t/m 14 jaar eindigde in 6-1, 6-3 in het voordeel van Koster die hiermee de halve finale bereikte. Minder verrassend was de kwa lificatie van Donovan Black- man voor de halve finale. Hij versloeg in twee sets Ralph Simpelaar Bij de jongens t/m 17 jaar zijn inmiddels alle fina listen bekend. De namen van Byron Bentley en Angelo van Drongelen waren hierbij van te voren ingecalculeerd, niet die van Niels d'Hert en Duncan Blackman die in drie sets afre kende met Niek Stellenaar. Bij de t/m 12-jarigen verraste Jeroen de Bruyne de als tweede geplaatste Roel Alberti. De na men van Pascal van Poecke, Robert Lippens en Donny Hof man bij de laatste vier, waren alle tevoren door de plaatsings commissie voorzien. UITSLAGEN Jongens t/m 17 jaar, kwartfinale: Niels d'Hert - Bram Dauwe 6-3, 6-0, Byron Bentley - Robin Nagel- kerke 6-4, 3-6, 7-5, Duncan Black man - Niek Stallenaar 0-6, 7-6, 6-2, Angelo van Drongelen - Robin Lie 6-2, 6-1 T/m 14 jaar, kwartfinale: Vincent Koster - Joris de Bakker 6-1, 6-3, Donovan Blackman - Ralph Sim pelaar 6-1, 6-3. T/m 12 jaar, kwartfinale: Pasval van Poecke - Erik de Rechter 6-1, 6-0, Robert Lippens - Mathijs van de Walle 6-0, 6-2, Donny Hofman - Dylan Blackman 5-7, 7-5, 6-4, Jeroen de Bruyne - Diederik Veer man 6-1, 6-1. T/m 10 jaar, eerste ronde: Hendrik de Jaeger - Paul Gagel 6-3, 6-3, Dominique Asselman Akhil Mus- sche 6-2, 6-0, Christof Verzee - Pierre de Puydt 7-5, 6-4 Verliezer sronde: Achiol Musse - Paul Gagel 8-0. Meisjes t/m 17 jaar: Aniek de Keyzer - Martine Matena 8-1. T/m 14 jaar, eerste ronde: Carina van Tiggelen - Eveline de Pauw 6-1, 6-4. Tweede ronde: Evelien Kunst - Sophie Bloemen 6-0, 6-2, Jantien Dhont - Ilse Blomdeel w.o. T/m 10 jaar: Deborah Morcus - Barbara Fonteyne 6-4, 5-7, 6-1, Nathalie de Paepe - Annick van de Walle 6-4, 6-4

de Stem | 1993 | | pagina 13