Knaven start in Westdorpe sKORT Burruchaga vier uur lang verhoord te WIELER spatten Wielerwedstrijd voor A-amateurs is sterk bezet Moeizame overwinning Jeroen Verstraeten Anton Thoen enige Zeeuw in zwemmarathon Beste papieren voor Angelo van Drongelen en standen Wielergala in Kruiningen Mauricio Gonzales snel op 1500 meter sportnieuws KORT sport KORT de stem SPORT ZEELAND vrijdag 2 juli 1993 SCHERMEN SOFTBAL VOETBAL ,vV Peter Kouwijzer bij laatste vier B2 rond voorbereiding op het e lijst van technisch de naam van Peter altijd niet rond, Ajax tails geregeld zouden y en aankoop John van n opgenomen. Dat zijn uteru, de Nigeriaanse che linksbuiten Mitar Petrov van Lokomotiv ie mee, daarna bekijkt omt voor een contract, et de voorbereiding en rainingskamp dat in het no stelt pogingen in het rzitter Roberto Goveani is over de transfer, g bij landskampioen AC akt zijn, dat hij niet voor Toch probeert Torino directeur Galliani bena- als we maandag verder e eerder af, toen Bayern t veld ftal van Zambia, speelt een kwalificatiewedstrijd geleden kwam vrijwel de en bij een vliegramp in mits k is op de draft van het oor Orlando Magic. Op de in de NBA hun 'picks' itsspelers. ter 11 en weegt 118 kilo. Tigers, de club van de tweede jaar was hij een aar geen competitiewed r contractbesprekingen en contract tussen de drie s boven de miljoen dollar k in de eerste ronde, ndse prof in de NBA. Rik ntract met vijf jaar bij de t hij 32,5 miljoen gulden omario omario vertrekken bij PSV. se club ziet in de Braziliaan j de onttroonde landskam- indmolens te vechten. Hij Dat is beter voor hem ertuigd dat de Braziliaan ning van PSV. „Hij weet dat de zijn, dus ik neem aan dat ario op te volgen is ncia, die momenteel furore own 0,25-80,16, 7. Schneidei ui) Almox Rasman 4-73,79, 8. dger Beerbaum (Dui) Almox sh On 4-74,29, 9 Lindemann/ ound 4-76,41, 10. Blaton (Bel) insor 4-76,87 DRESSUUR termediaire I: 1. Reuben (Dui) assio 1330 punten, 2. Strijk. (Ned) oil vorm's Ceylon 1319, 3. Otto- repin (Fra) 1305, 4. Stueckelberger wi) 1278, 5. Sven-Guenter Ro- enberger (Dui) Amadeus 1274, 6. apellmann-Biffar (Dui) 1274, 7. an Grunsven (Ned) Apollo 1253. termediaire II, B: 1 Rehbein (Dui) onnerhall 1310, 2. Michael Klimke ui) Chan 1296, 3. Dallos (Hon) ktion 1278, 4. Merveldt (Ier) Flash ancer 1276, 5. Boylen (Can) Biral- o 1266, 6. Pedersen (Den) Utopia 259, 9. Strijk/Bollvorm's Wempe ewel 1240. VIERSPAN ressuur: 1. Chardon (Ned) 126,2 unten, 2. Pahlsson (Zwe) 123,4, anudo (Fra) 121,2, 4. Sandmann Dui) 119,6, 5. Sainte-Beuve (Fra) 19,2, 6 Iseli (Zwi) 118,8. ssen. WK, vrouwen, degen Eerste eïiminatieronde: Osinga (Ned) - Dupir (Roe) 6-5 5-3, Van Emden (Ned) - Zhu Meifang (Chn) 2-5 5-2 5-3, Tiedink (Ned) - Pivali- ga-Björk (Zwe) 5-2 0-5 2-5, Hof- mans-Clark (Ned) - Grasnek (Oos) 5-6 4-6. Tweede ronde: Osinga - Elinder (Zwe) 1-5 2-5, Van Emden Garajeva (Rus) 5-3 0-5 4-6. Kwartfinales: Moressée (Fra) Hedwig Funkenhauser (Dui) 5-3 3-5 5-3, Szalay (Hon) - Chiesa (Ita) 3-5 6-5 3-5, Horvath (Hon) - Jermakova (Est) 6-7 5-2 5-6, Elinder - Nass (Dui) 5-1 3-5 6-4. Halve finales: Chiesa - Moressée 5-6 7-6 5-1, Jer makova - Elinder 3-5 6-4 5-3. Fina le: Jermakova - Chiesa 5-3 5-3. Eindstand: 1 Jermakova, 2. Chiesa, 3 Elinder en Moressée, 5. Szalay, Nass, 7. Horvath, 8. Funkenhauser, 51. Osinga, 52. Van Emden. Hoofdklasse, kampioensgroep.-Twins - HCA" 0-1, Terrasvogels - Sparks 0-1. Valenciennes (rtr) - In de om koopaffaire Olympique Mar- jeille is de Argentijn Jorge Burruchaga gisteren vier uur iang verhoord door mr. Ber nard Beffy, rechter te Valen ciennes. Na afloop kreeg de Argentijnse ex-international te horen dat hij zich beschik baar moet houden voor justi tie. Burruchaga gaf toe te zijn bena derd door bestuurders van Mar- sjjjie. Daarbij bevestigde hij de eerder gedane uitspraken van zijn ploeggenoot Christophe Ro bert. Burruchaga is de vierde persoon de affaire die zich beschik baar moet houden voor justitie. Hij is een van de drie spelers van Valenciennes, die werd benaderd tegen vergoeding met opzet de wedstrijd tegen Olympique Mar seille te verliezen. De Franse kampioen zegevierde op 20 mei met 1-0. Valenciennes kwam me de daardoor een punt te kort in het gevecht tegen degradatie. Volgens de spelers van Valen ciennes heeft Marseille's mid denvelder Jean-Jacques Eydelie gefungeerd als tussenpersoon. Hij bevindt zich sinds dinsdag in hechtenis. Christophe Robert en zijn vrouw zijn onder verden king gesteld steekpenningen te hebben aangenomen tot een be drag van 80.000 gulden. De spelers van Valenciennes noemden Jean-Pierre Bernes, se cretaris-generaal van Olympique Marseille, als tweede contactper soon. Bernes werd met hart klachten opgenomen in het zie kenhuis, maar volgens medisch specialisten kan hij antwoorden op vragen. Clubeigenaar Bernard Tapie wierp in een artikel in Paris Match een ander licht op de zaak. „Robert en zijn vrouw hebben een maand voor de wed strijd Eydelie opgebeld met de vraag of ze van hem 200.000 francs (60.000 gulden) konden lenen, want ze wilden een res taurant overnemen. Dat is geen gerucht, dat is officieel." Tapie's uitspraken wekten be vreemding bij Eric de Montgol- fier, de procureur van Valen ciennes. „Als Tapie gehoord wil worden, hoeft hij dat maar te zeggen." Het onderzoek dat de politie woensdag heeft gedaan bij Mar seille heeft voor de club belas tende feiten opgeleverd. Volgens het dagblad Le Monde van don derdag zouden in het kantoor van manager Bernès enveloppen zijn gevonden die volstrekt iden tiek waren aan die zijn aange troffen in het bezit van Chris tophe Robert. De rechercheurs troffen boven dien in een koffertje van Bernès een grote hoeveelheid contant geld aan. Volgens het onder zoeksteam was het een bedrag van een grootte, die de vraag rechtvaardigt waarom een club zijn manager zoveel geld be schikbaar stelt. Silvio Berlusconi, de voorzitter van AC Milan, deed intussen een oproep aan de UEFA de finale van de Champions League over te spelen tussen AC Milan en Glasgow Rangers. Glasgow Ran gers eindigde als tweede in de poule van Marseille, dat de fina le met 1-0 van Milan won. Hoofdtrainer Gennadi Korstilev van CSKA Moskou heeft intus sen de beschuldigingen aan het adres van Olympique Marseille afgezwakt. De Russische kam pioen was kort voor de Europa- Cup-wedstrijd tegen Olympique opgebeld met de oproep tegen vergoeding met opzet te verlie zen. CSKA verloor met 6-0. „De opbellers konden evengoed grap penmakers zijn geweest. Wij zijn niet op de voorstellen ingegaan, hebben onmiddellijk de hoteldi recteur ingelicht." Van onze sportmedewerker Westdorpe - De stichting 'Wielerpromotie Westdorpe' is nu al verzekerd van een klinkend deelnemersveld aan de jaarlijkse wielerwedstrijd voor A-amateurs. Deze 46e editie van de jaarlijkse kermiskoers gaat dinsdag 6 juli van start. Zoals altijd heeft die stichting ook nu weer een trekpleister van de eerste orde weten te bewegen naar het dijkdorp te komen. Servais Knaven, tweevou dig winnaar van Olympia's Tour, winnaar van de Teleflex Tour en van de Ster van Brabant, geeft die avond acte de presence. De wedstrijd voor A-amateurs start om klokslag 19.00 uur. Voordat het zover is, komt de d in actie in een zogenaamde 'dikke-banden-wedstrijd', een initiatief van de KNWU om de wielersport onder de jeugd te promoten. Om 18.15 uur starten de 8- tot en met 10-jarigen en een kwartier later de 11/12-jarigen voor afstanden van respectievelijk 3 en 5 kilo meter. Ook geïnteresseerde schooljeugd uit Sas van Gent kan deelnemen. De deelnemers zijn collectief verzekerd en hel men zijn beschikbaar. Men kan inschrijven aan de jurywagen in de Bernardstraat. Het hoofdnummer vormt uiter aard de wedstrijd voor amateurs. Naast de genoemde Servais Knaven, kan de stichting, be staande uit voorzitter Rudi Del- laert, secretaris George Bogaart, penningmeester Danny Soethae- rt en de leden van het parcours- en materiaalbeheer, George van Kwikkelberghe en Ronny Not- schaele, bogen op de inhreng van een aantal voor zich spre kende namen. Van de partij is ook de winnaar van de koers in St.-Jansteen, Peter Mol uit Ka- pelle. Hij is aan een uiterst suc- iesvol seizoen bezig. Daarnaast komen onder meer in actie: Wilf- ried Bastiaanse, Eric de Crom, Francois Franse, Peter Heeren, Ruud Havermans, André de long, John Leijs, Ludo van Overveld, Corné van Rijen, Vital Timmermans en Mario van Vlimmeren. Ook de Zeeuws-Vlaamse inbreng mag er zijn. De op het NK zo succesvolle Eric Vereecken uit Hulst komt aan het vertrek en ook Mark Young, de Nieuwzee- lander die in zijn verblijfplaats Zuiddorpe de Boekweitronde won. Daarnaast zijn onder meer ook van de partij Johnny van Cadsand, Guus Barhorst, Karei van Goethem, Jacky Fortrei, Frank Geensen, Fonny Kint, Herman Muller, Rudi Rabout, plaatselijke man Martin de Jae ger, Sassenaar Pascal de Rijcke, Conno van de Sande, Patrick van de Vijver, Edwin van Water schoot en Cyriel Hoefnagels. Nu al is de organisatie verzekerd van zestig inschrijvingen. Dat is het gevolg van de goed gevulde premiepot die de stichting jaar lijks ter beschikking heeft. Dat financiële aspect is vooral te danken aan de inspanningen van Rudi Dellaert en Danny Soet- haert. De wedstrijd heeft een afstand van 90 kilometer en gaat over 52 ronden. De start en fi nish zijn gelegen in de Bernard straat. Van daaruit gaat men via de Molenstraat, Graaf Jansdijk en Eteringen terug de Bernard straat in. Rugnummers kan men afhalen in café 't Oude Raedt- huys. Daar is na afloop ook de prijsuitreiking. Van onze tennismedewerker Goes - In het Baarendsten- nistoernooi van TV Goes boekte Jeroen Verstraeten uit Hulst op het B-schema een moeizame overwinning op Robert Springer van 't Halve Maantje. Pas via 10-8 in de tie-break in de derde set ging Verstraeten over naar de laatste acht. In deze kwartfi nale wacht vandaag Jurgen Mooibroek van De Schelde als tegenstander, hj de vrouwen-B maakte sche- na-aanvoerster Mariëls Ver- 'aalen geen fout tegen het jeug- oge talent Marjan Ganseman en jon met 6-3, 6-2. Hiervoor had janseman, van TV Kapelle, wei -nantal van Schelven van Go wn uitgeschakeld. Op het C -schema verraste Gerbrand «roegop van Kapelle de eerstge- «aatste Ramon de Jong en won Pet twee keer 6-3. In de C ■categorie werd de als tweede 'eplaatste Aart de Looff uitge- ichakeld door Mare Roovers. UITSLAGEN MANNEN 'tl pte ronde: Arno Jongsma VROUWEN B, eerste ronde: Marjan Ganseman - Chantal van Scherven 1-6, 6-4, 6-4, Elsa Grootenhuis - Mariie Heeringa 6-7, 6-3, 3-3 opg. Kwartfinales: Ma riëls Verpaalen - Marjan Ganseman 6-3, 6-2, Marjolein Meulenberg - Monique Walraven 6-2, 6-2, Afke Hartog - Elsa Grootenhuis 1-6, 6-3, 6-1, Marjet Groenleer - Corine Da- vidse 6-1, 7-6. •**"r «SN»*»»* "0, jé v N* V* *mr - - Por**- I zari ,aaa&J» •''«■■tec:-..L* Anton Thoen, die over concurrentie niet te klagen heeft. foto archief de stem Van onze sportmedewerker Sluis - De Vlaanderenmara- thon, zestien kilometer zwemmen in het kanaal Sluis-Brugge, is op zondag 4 juli aan de achttiende editie toe. Onder de 22 deelnemers dit jaar één Zeeuw: Koe wachtenaar Anton Thoen, die momenteel in een uitste kende vorm verkeert. De Vlaanderenmarathon is ove rigens niet nieuw voor de zwemmer van ZC Koewacht, want in 1990 meldde hij zich als eerste zwemmer op de schoolslag bij de finish in de Sluisse Kaai. Over concurrentie heeft de inmiddels 24-jarige Thoen niet te klagen, want meervoudig winnaar Guus Ra- zoux-Schultz is opnieuw van de partij. De man uit Twente, die uitkomt voor De Dolfijn uit Amsterdam, is trouwens hou der van het baanrecord. In 1991 finishte hij in de Sluisse Kaai na 4 uur 44 minuten en 7 seconden. Naast Razoux- Schultz is ook de winnaar van vorig jaar, Edo Kegel van ZPC Breda, van de partij. Dat bete kent dus dat er drie nationale toppers op de schoolslag aan de start verschijnen. Ook de vrije slag is sterk bezet. Martijn van Heusden van Tor pedo won vorig jaar. De blonde reus kan concurrentie verwach ten van Hans van Goor van ZV Hoorn. De Westfries was vorig jaar, vanwege verplichtingen in het buitenland, niet van de par tij, maar zijn tijd van 3.14.28 in 1991 - onder optimale omstan digheden - is nog steeds de snelste in Sluis. Bij de vrouwen vrije slag won de Friezin Gea Velthuizen vorig jaar. Ook nu geeft ze acte de presence. Wendy Kater is op papier haar grootste concur rente. In deze categorie bezit Monique Wildschut het baanre cord. Zij zwom in 1980 naar een tijd van 3.37.31. De Vlaanderenmarathon is ove rigens opnieuw erg internatio naal getint. Naast de Belg Ad- hemar Brysse - op de school slag een vaste klant - zijn ook Lee en Lynn Lee uit Groot- Brittanië van de partij, evenals de Tsjech Michal Beranek. Naast de Vlaanderenmarathon is er de laatste jaren ook een prestatiemarathon. Daarin ko men meer Zeeuwen in actie. Scheldestroom is zelfs met een trio present. Tonny Vinke, Remy Scherbeijn en Arjan Boi- din nemen deel. Onderdak uit Zierikzee wordt vertegenwoor digd door Jacqueline Stoel en André de Gunst van het organi serende 't Vrije uit Sluis debu teert op zijn vijftigste jaar. '«<?r Coppoolse 6-3 «ooibroek Serge - -3, Jurgen Eude w.o., Robert Sprin- Spanje. Promotie/degradatie: Alba-1 cete - Real Mallorca 4-3, Racing I Santander - Espanol 1-0. Albacete en Santander in eerste dj-1 visie, Espanol en Mallorca in tweede divisie Quito (Ecu). Copa America. Halve finale: Ecuador - Mexico 0-21 (0-1) 24. Sanchez 0-1, 55. Ramir^21 0-2. Toeschouwers: 45.000. Mexico in finale tegen winnaar Af' I gentinië - Colombia. - oeri «oen Verstraeten - ounn- sr i6"2, 7"6, Harold Schipper - aoco Films 7-6, 6-1, Virgil Greeve - van den Boom 1-6, 7-5, -4 6 ichel Gorsse Eric Eversdilk "p et!rs*e ronde: Gerbrand Vroepop Siinrf Waterschoot w.o. Tweede pnde: Gerbrand Vroepop - Ramon fe Jong 6-3, 6-3, Hans-Jan Goede- K ïïe 7 Dennis Helleman 6-3, 4-6, 1' Wisse Aart de Looff a. ti-3, Max de Rave - Chris Ver- lan cf3' 6"2, Steven Dikker Bart pan htevemnck 6-3 D-a, 6-3, Maurice f de" Hemel - Armando Probert <4; 6_o 6Afd Breure Jacco Filius fcerdetBVccïste ronde: Schipper/ 6 rdl)k - Eude/De Jong 6-4, 6-4 lnÜe/TSte r<mde: Pro°s/Proos - Pijpe- bnrilT"5 3"6' 6-D 7"6- Tweede len yerens/Schillemans - Van n Hemel/Van den Hemel 6-2, 6-4 Ijrobert/Filius - De Rave/Bek 6-3, Van onze sportmedewerker Kruiningen - Het komend weekeinde wordt het jaarlijk se wielergala in Kruiningen afgewerkt. Het organiserende comité RENTOC, dat zestig jaar bestaat, heeft niets aan het toeval overgelaten om in het kader van dit jubileum een extra tintje te geven aan het wedstrijdprogramma. Men is daarin geslaagd via het aan trekken van een sterk deelne mersveld. Vanavond komen vanaf 19.00 uur eerst de B-amateurs in actie voor een wedstrijd over 75 kilometer. Zaterdag 3 juli gaan vanaf 15.30 uur de junio ren de strijd aanbinden (af stand 80 kilometer), waarna de hoofdmoot van het pro gramma, de koers voor A- amateurs (vertrek 18.30 uur, afstand 100 kilometer), wordt gehouden. Voor de wedstrijd van de A- amateurs hebben zich zestig deelnemers gemeld. Onder hen de plaatselijke favorieten Ves- ter Aarts, Martin Stroosnijder en Leo Goeree. Andere beken de Zeeuwse renners zijn An- toine Goense, Peter Mol, Jean- Paul van den Ameele, Fran- pois Franse, Wilfred Geijs, Vi tal Timmermans, Jacco Schroevers en Kees Schouwe- De Zeeuwen zullen het niet gemakkelijk krijgen, want er draven sterke Brabanders op als John en Erie de Crom, Mario van Vlimmeren en Wilf- ried Bastiaanse. Als blikvan gers zullen verder een tiental Australiërs en enkele Ameri kanen fungeren, die dit sei zoen in West-Europa aan vorm en conditie schaven en reeds aardige prestaties heb ben neergezet. Bij de junioren komt ook een aantal Australiërs in actie. Als grote favoriet vertrekt de Zeeuwse belofte Franklin Klaasse uit Yerseke. Streekge noten van hem zijn Andor van der Ploeg (Nieuwdorp), Rei- nier van der Does (Heinkens- zand) en Hidde Visman (Ter- neuzen). Van buiten de pro vincie zijn kleppers van for maat André Möhlmann en Henk van Hees. Ruim dertig junioren zullen de strijd aan binden. In de koers voor B-amateurs gaan zo'n vijftig renners van start. Bij hen rijdt Jan Blok een thuiswedstrijd. Andere bekende Zeeuwen zijn: Ko Blok, Hans Lindhout, Daan Verhulst en Wim Oosse. Bra bant is vertegenwoordigd met onder anderen Pierre Frijters, Ton Keiler en Piet de Jong. Revelino Rijk beste sprinter in Vlissingen Van onze atletiekmedewerker Vlissingen (Tijdens avond wedstrijden in Vlissingen won de nieuwe aanwinst van Sporting Walcheren, Mauri cio Gonzales, de 1500 meter bij de mannen senioren in 3.56.1. Hij was de enige die onder de 4 minuten bleef, want Theo Rabout (tweede) van het organiserende Atleti- ca moest met 4.04.9 genoegen nemen. Revelino Rijk van Atletica werd eerste op zowel de 100 als 200 meter in respectievelijk 11.3 en 23.1. Op de 400 meter liepen Marco van Velzen en Pascal Meerman een persoonlijk record. Van Velzen liet 52.1 optekenen en Meerman 52.6 De winst op die 400 meter was overigens voor Peter Poppe van Rotterdam Atletiek in 50,9. Een knappe prestatie viel er te noteren van C-junior Michel Schrier van At letica. Hij liep op de 1500 meter naar de winst in 4.24.0. De be zetting van deze midweekse avondwedstrijden was overigens niet erg sterk. UITSLAGEN Meisjes D: 60 meter: 1. Stefanie Dijkgraaf (Atletica) 8,9, 2. Mariska Natte (Dynamo), Lisette de Kam en Melinda Bussemaker (beiden Atleti ca) 9,1. 1000 meter: 1 Elcke Boogaarts 3.22.7, 2. Natascha den Hertog 3.26,1, 3. Lisette de Kam 3.31,4 (allen Atletica). Verspringen: 1 Stefanie Dijkgraaf (Atletica) 4.64, 2. Mariska Natte (Dynamo) 4.01, 3. Melinda Bussema ker (Atletica) 3.90. Meisjes C; 80 meter: 1. Linda Me- liefste 10,8, 2. Lenny van Hanegem 11,0, 3. Elbrich van Dieren 11,1 (allen Atletica). Verspringen: 1 Linda Meliefste 4.57, 2. Maike van Dijk (Dynamo) 4.43, 3. Lenny van Hanegem 4.31. 1000 meter: 1. Maike van Dijk (Dy namo) 3.11,6, 2. Lenny van Hane gem 3.40,1. Meisjes B kogelstoten: 1. Ellen Pol derman 10.13, 2. Evelien Ploegaert (beiden Atletica) 7.79. Discuswerpen: 1. Evelien Ploegaert (Atletica) 24 14. Meisjes A discuswerpen: 1. Esther Hofman (Atletica) 23.60. Vrouwen/meisjes A en B versprin gen: 1. Jaqueline van de Kreeke (AV'56) 5.05, 2 Ellen Polderman (Atletica) 4.24. 100 meter: 1. Ellen Polderman 14,5, 2. Eva Derbedrosian (beiden Atleti ca) 15,3. 400 meter: 1. Jildau van Dieren (Atletica) 58,6, 2. Irene Pos (Delta Sport) 1.04,5. Discus werpen: 1 Annie Herrebout 20.92, 2. Eva Derbedrosian 16.16 (beiden Atletica). Kogelstoten: 1. Annie Herrebout 7.55. 1500 meter: 1. Jopie Daane 4.53,2, 2. Els Dieleman 5.38,9 (beiden Atleti ca), 3. Greetje Smit (Delta Sport) 5.42.8. 200 meter: 1. Jildau van Dieren 26,3, 2. Irene Pos (Delta Sport) 29,7. Jongens D 80 meter: 1. Wouter de Rijk 10,9, 2. Henrik Westerweele Schadevergoeding geëist van Ardiles Londen - De Engelse eerste-divisieclub West Bromwich Albion eist schadevergoeding van de voormalige coach Oswaldo Ardi les. De Argentijn ging onlangs over naar Tottenham Hotspur. WBA beschuldigt Ardiles van contractbreuk. Ook Spurs' voor zitter Alan Sugar wordt aangepakt. „De beslissing van Ardiles zomaar te vertrekken is voor ons onverteerbaar," stelde Albions voorzitter Trevor Summers, „we hebben recht op een juridische schikking." Groffen Zeeuws kampioen snelschaken Middelburg - Hans Groffen van de schaakvereniging Het Witte Paard uit Sas van Gent is de nieuwe snelschaakkampioen van Zeeland. Bij de organiserende schaakvereniging Middelburg, in het buurtgebouw De Schakel, hield Groffen naaste concurrent René Tiggelman van de schaakvereniging Vlissingen met een half punt achter zich. De basis voor dit kampioenschap legde Groffen al in de eerste ronden. Toen versloeg hij in een rechtstreekse confrontatie Tiggelman en nam een punt voorsprong. Van die voorsprong moest Hans Groffen later iets inleveren, toen hij tegen Bernard Schelhaas remise speelde. Door die remise bleef hij in het gezichtsveld van achtervolger Tiggelman. Toen de laatste ronde aanbrak, kon Tiggelman hem nog steeds passeren in de klasse ring. Dan moest Groffen wel onderuit gaan tegen zijn clubge noot Johan de Wolf. Dat gebeurde niet Groffen won het slottreffen en verzekerde zich daardoor definitief van de titel. De opkomst was met 22 deelnemers aan de matige kant. Men speelde zeven ronden volgens het Zwitsers systeem. De partij lengte was twintig minuten per speler. Eindstand: 1. Hans Groffen (Het Witte Paard Sas van Gent) 6'punt uit 7 partijen, 2. René Tiggelman (Vlissingen) 6, 3. Johan de Wolf (Het Witte Paard) 41/2, 4. Albert Riemens (Het Witte Paard) 4'/2, 5. Bernard Schelhaas (Middelbiurg) 4'/2, 6. Pim Uytdewilligen (Souburg) 4 Va punten. Kampioenschap voor trimmers Westdorpe - Een dag voor de jaarlijkse wielerkoers voor amateurs wordt in Westdorpe op maandag 5 juli het Open Zeeuws-Vlaams kampioenschap voor A-trimmers en recreanten/ veteranen van de Wielertrimbond verreden. Voordat die titelstrijd van start gaat aan de Graaf Jansdijk, komen om 18.30 uur de toerders in actie voor een afstand van 35 kilometer. Een uur later, om 19.30 uur, starten de recreanten/ veteranen en twee minuten later komen de A-trimmers in actie voor een afstand van 70 kilometer. Vanaf de Graaf Jansdijk begeven de renners zich naar de Kapittelstraat, Kanaalweg, Passluis en keren terug op de Graaf Jansdijk. Overwinning Vester Aarts Goes - Vester Aarts is winnaar geworden van de twaalfde wedstrijd in de Zeeuwse zomeravondcompetitie voor wielren ners. Aarts toonde zich de snelste in de eindsprint bij de A-amateurs. UITSLAGEN A-amateurs: 1. S. Aarts (Kruiningen), 2 T Vermeulen (Kloetinge), 3. P. van Belzen (Middelburg), 4. C. Schouwenaar (Kloetinge), 5. P Kant (Goes), 6 M. Wagenaar (Borssele), 7. M. Rommers (Rilland), 8. G. van Gessel ('s-Heeren- hoek). Junioren: 1. J. Luteijn (Kapelle), 2. P. Ba uwer (Yerseke) Nieuwelingen: 1. E. de Dreu ('s-Gravenpolder), 2. S. Dagevos (Wemeldinge), 3. J. Schuit (Arnemuiden), 4.D. de Dreu ('s-Gravenpolder). B-amateurs: 1 J. Wiskerke (Kortgene), 2 J. Blok (Wemeldinge). Trimmers: 1. H. Slabbekoorn (Kapelle), 2. H. de Jong (Goes), 3. L Weststrate (Goes), 4. I. Koeman (Wolphaartsdijk), 5 C. Meijer (Vlissingen), 6. H. Rouw (Kapelle), 7. J. van de Klooster ('s-Heer Arendskerke), 8 H Harinck ('s-Heer Abtskerke), 9. F. Koole (Middelburg), 10. S. Rommers (Rilland). PETER PICAVET uit Hulst eindigde als tweede in een 180 kilometer lange wegwedstrijd in de Franse Vogezen. Zijn plaatsgenoot Rinse van Etten werd zestiende. fbeiden Atletica) ii,l, 3. Rutger Veerman (Wielingen) 11,1. 1000 meter: 1. Wouter de Rijk 3.05,8, 2. Rutger Veerman 3.09,2, 3. Stefan Sredanovice (Atletica) 3.28,4. Kogelstoten: 1. Wouter de Rijk 9.83, 2. Stefan Sredanovice 8.23, 3. Hen- rik Westerweele 8.18. Jongens C 100 meter: 1. Olaf Wil- lemse 12,6, 2. Michel Schrier 12,7, 3. Gideon Dieleman 13,8 (allen Atleti ca). Kogelstoten: 1. Michel Schrier 9.11, 2. Olaf Willemse 9.10, 3. Frank Ven- besien (Atletica) 8.96. 1500 meter: 1. Michel Schrier 4.24,0, 2. Olaf Willemse 5.03,2, 3. Gideon Dieleman 5.09,8. Jongens B kogel stoten: 1. Robbert van de Hof (Atletica) 9.80, 2. Aart Barentsen (Dynamo) 9.26. 1500 meter: 'l Ad Flipse (Dynamo) 4.29,6, 2. Jeroen van Dun (Dynamo) 4.58,6. Discuswerpen: 1. Robbert van de Hof 28.68, 2. Jeroen van Dun 26.46. Mannen/jongens A en B 100 meter: 1. Revelino Rijk (Atletica) 11,3, 2. Peter Oele (AV'56) 11,4, 3. Sebasti- aan Francke (Atletica) 11,8. Hoogspringen: 1. Michel Houkamp (Dynamo) en Emiel Roodenburg (Atletica) beiden 1.90, 3. Niels van Dun (Dynamo) 1.75. 400 meter: 1. Peter Poppe (Rott. Atl.) 50,9, 2. Marco van Velzen 52,1, 3. Pascal Meerman 52,6 (beiden At letica). 200 meter: 1. Revelino Rijk 23,1, 2. Robbert van de Hof 27,5. Discuswerpen: 1. Martin Koppeian (Atletica) 27.70, 2. Raymond Latfe- ber (Papendrecht) 20.38. 1500 meter: 1. Mauricio Gonzales (Sp. Walcheren) 3.56,1, 2. Theo Ra bout 4.04,9, 3. Abera Denmessie 4.07,4 beiden Atletica). Van onze tennismedewerker Sas van Gent - In het jeugd- tennistoernooi van TC Drive in Sas van Gent kende Ange lo van Drongelen van de or ganiserende vereniging geen pardon met David Mager- man. Deze laatste is één van een 30-tal Belgen van een tennisschool uit Eeklo die aan het jeugdtoernooi deelne men. Van Drongelen won met 6-2, 6-0. De als eerste geplaatste Joris Dhont van het Aardenburgse SJEF is door ziekte geveld waar door Bram Dauwe doorgaat naar de laatste acht. Zodoende heeft de als tweede geplaatste Angelo van Drongelen nu de sterkste troeven in handen voor de eind zege. Bij de meisjes van gelijke leeftijd versloeg de als tweede geplaatste Matina de Kruyter van de Boskreek pas met de nodige moeite Eveline Kentie uit Hulster Ambacht. Van onze tennismedewerker Axel - In het C- en D-toernooi van tennisvereniging Axel heeft op het C2-schema Peter Kouwij zer als eerste de laatste vier bereikt. Hij versloeg in twee sets Reggie van Berg. Favoriet Ivo Wouters en Gino D'Hont plaats te zich voor de kwartfinales. Op het Dl-schema kwamen naast eerst geplaatste Joop Antheunis ook Jean-Paul de Bakker, Nino van de Starre en Liet Erpelinck jr. nij de laatste acht. Bij de vrouwen Cl versloeg Ria Sterrenberg met 6-1, 7-6 Marjan Verschueren. UITSLAGEN MANNEN C2, tweede ronde: Ivo Wouters - Michael Pieters 6-0, 6-1, Gino D'Hont - Eddy Thans 2-6, 6-4, 7-6. Kwartfinale: Peter Kouwijzer - Reg gie van de Berg 6-3, 6-2. Dl, eerste ronde: Theo van Esbroek - Luc Cleyman 7-6, 7-6. Tweede ronde: Jean-Paul de Bakker - Euge ne de Maagt 7-5 6-4, Nino van de Starre - Jack de Braai 6-3 7-5, Liet Erpelinck jr. - Ad van Doeselaar 6-3 6-1. UITSLAGEN Jongens t/m 17 jaar: eerste ronde: Bram Dauwe - Stef Snelders 6-2, 6-0. Tweede ronde: Bram Dauwe - Joris Dhont w.o., Niels d'Hert - Henn Zegers 7-5, 6-3, Byron Bentley - Sven de Kraker 6-0, 6-0, Robin Nagelkerke - Bart de Jaeger 6-4, 6-1, Dylan Blackman - Bart Kunst 6-2, 6-3, Robin Lie - Michel van Leuven 6-4, 6-4, Angelo van Dron gelen - David Magerman 6-2, 6-0. T/m 14 jaar, eerste ronde: Peter de Jaeger - Bjórn Obrie 6-3, 1-1, Opg. Ralph Simpelaar - Dennis Tazelaar 6-1, 2-6, 6-0, Jaap Breepoel - Bart Voermans 6-4, 6-4. Tweede ronde: Joris de Bakker - Peter de Jaeger 6-3, 7-5, Vincent Koster - Thomas de Kreek 6-1, 6-1, Pascal van Poecke - Koen van Leuven 6-1, 6-1 Koen van de Berg - Philip Ysebaert 6-4, 6-3, Ralph Simpelaar - Floris Koopman 6-2, 6-0, Donovan Black man - Stefaan de Vlieger 6-2, 6-3. Dennis Bouman - Jaap Breepoel 6-4, 6-1. T/m 12 jaar, eerste ronde: Jeroen de Bruyne - Ralph van Lieshout 6-3. 6-2. Tweede ronde: Robert Lippens - Davy de Waal 6-1, 6-0, Mathijs van de Walle - Dennis Bommelijn 6-4, 4-6, 7-6, Dylan Blackman Ronnie van Kesse 6-2, 4-6, 6-4, Donny Hofman - Koen Gorleer 6-3, 6-3, Jeroen de Bruyne - Roel Alberti 6-3, 6-4. Meisjes t/m 17 jaar, tweede ronde: Eefje Pattijn - Martijn Matena 6-4, 6-2, Wincke Meulenbroeck - Carma van Tiggelen 6-0, 6-1, Martina de Kruyter - Eveline Kentie 6-2, 3-6, 6-2. T/m 14 jaar, eerste ronde: Carma van Tiggelen - Eveline de Pauw 6-1, 6-4. Tweede ronde: Evelien Kunst - Sophie Bloemen 6-0, 6-2, Jantien Dhont - Ilse Blondeel w.o. Voetbal SPORTING LISSABON heeft donderdag middenvelder Sousa en vleugelspits Pacheco overge nomen van het in financiële pro blemen verkerende Benfica. Cricket VOOR DE cricketwedstrijden op 9 en 10 juli in Haarlem tegen Engeland zijn veertien spelers geselecteerd: Lubbers, Bradley (Hermes DVS), Cantrell, Jansen (Kampong), Clarke (Sparta), Le- febvre (Glamorgan), De Leede (VCC), Gomes, De Man (VRA). Scholte (HBS), Van Troost (So,- merset), Leemhuis, Smits en Vos (HCC).

de Stem | 1993 | | pagina 9