DE STEM Novotna en Graf in finale MEDEDELING na RT UITSLAGEN en standen H Navratilova struikelt over Tsjechische op jacht naar tiende titel Martina senior exit, leve Martina junior Wielerwedstrj Moeizame cr Jeroen Versl TOURMEEjl sportnieuws KORTl B64TR1CE TROUWRINGEN 14 EN 1'8 KARAAT EXCLUSIEF VOOR NEDERLAND Zeven ton voor Tour-winnaar WIMBLEDON '93 Bollegraf/Nijssen naar halve finale Bouwmans blijft bij ploeg Post Transfer Dubovsky nog niet rond Gullit praat met Torino Zambia zondag weer in het veld Hammink in voetsporen Smits De Mos gelooft niet in Romario I baar moet houden voor justitie. BASKETBAL DAMMEN GOLF SCHERMEN HONKBAL PAARDESPORT VOETBAL JUWELIERS DIAMANTAIRS - BEEDIGD TAXATEUR 'arendstraat 20 oosterhout telefoon 01620-60129 DE STEM VRIJDAG 2 JULI 1993 DEEL Londen - De wil is er nog steeds. De reflexen begin nen echter wat trager te worden, de spieren blijven wat langer strammer en de lichtvoetigheid neemt af. Komende herfst worden in de hooggelegen bergwo ning in Aspen Colorado weer postzakken vol met felicitatiekaarten bezorgd. Voor haar 37e verjaardag, die de winter van haar carrière aan kondigt. Zoals ieder jaar sinds ze in 1990 voor de negende maal Wimbledon won, kondigde Mar tina Navratilova aan volgend jaar wéér terug te zullen komen naar Church Róad, om die tiende titel binnen te halen. Gezien de manier waarop zij gisteren in haar zestiende halve finale op Wimbledon verloor, doet de 'Bionische Vrouw' er volgend jaar wellicht beter aan om vanuithaar ivoren kasteel van het s'chitterende uitzicht over Aspen te blijven genieten. Om in het gezelchap van fox- terrier Killer Dog, en de vier Sheba's, Yonex, Puma, Tets en Ruby, te mijmeren over de dagen die voorbij zijn. De cijfers van de nederlaag te gen Jana Novotna (tweemaal 6-4) doen vermoeden dat er sprake was van een spannende wedstrijd, maar dat was niet zo. Navratilova kon alleen lang bij blijven omdat Novotna, die gis teren bij vlagen weergaloos ac teerde, soms weer in oude fout verviel. Het 'choken' op een riante voorsprong, waardoor de pupil en partner van Hana Mandlikova op een 5-1 in de eerste set een handvol steken liet vallen. Navratilova krabbelde met han gen en wurgen terug tot 5-4, werkte nog een setpoint weg, maar moest tenslotte op het tweede capituleren. Een vroege break in de tweede set, van 1-1 naar 2-1, bleek voldoende voor de tweede 6-4. Waarmee waar schijnlijk definitief een eind ge maakt is aan Martina's aspira ties op een tiende titel. Al wilde ze, zoals al gezegd, daar hele maal niets van weten. Volgens de vrouw die in 20 jaar proftennis bijna veertig miljoen gulden aan officieel prijzengeld bij elkaar heeft geslagen, was donderdag 1 juli 1993 gewoon een van die dagen waarop niets wilde lukken. Niets meer, en niets minder. „Ik had vanmorgen met de training al het gevoel dat het niet echt lekker ging. Toen ik Le Puy du Fou (anp) - De winnaar van de Ronde van Frankrijk ontvangt onge veer 700.000 gulden. De to tale prijzenpot van de tach tigste Tour bedraagt ruim 3,8 miljoen gulden, een lich te stijging vergeleken met vorig jaar. Voor de etappewinnaar ligt telkens 17.500 gulden klaar, de nummer dertig in het dagklassement ontvangt nog altijd 175 gulden. Voor de bergritten zijn deze prij zen verdubbeld. Het dragen van de gele trui levert dage lijks 1750 gulden op. De winnaars van het punten- en bergklassement worden ruim 50.000 gulden rijker. Door léon Krijnen eenmaal op de baan stond, ging dat niet bepaald over. Ik was nerveus. Niets wilde lukken. Het leek wel alsof haar kant van de baan traag was, terwijl mijn kant bliksemsnel was. Ik kwam steeds een stap tekort." Novotna hield na het laatste punt een hand voor haar mond, alsof ze niet kon geloven wat ze zojuist gepresteerd had. „Ik ge loofde wel in mezelf, maar ik was na die vroege break in de tweede set nog steeds bang dat ze terug zou komen. Daar leek het ook even op toen het meteen daarna weer 15-30 stond. Vanaf dat moment heb ik mezelf zo hard staan te concentreren dat, ik er bijna hoofdpijn van kreeg." Twee jaar geleden haalde Novot na haar eerste Grand Slam fina le in Melbourne, waar ze van Monica Seles verloor. Coach Mandlikova stond in 1986 op Wimbledon in de finale en ver loor van ....Martina Navratilova. Natuurlijk ontaardde de pers conferentie na afloop weer eens in een soortement Poolse land dag toen de vertegenwoordigers van de pulp-bladen slechts in bijzaken geïnteresseerd bleken. Zoals het hoe en wat van de relatie met Mandlikova en hoe dat zit met de trouwringen die coach en pupil blijkbaar dragen. Het resultaat: een opmerkelijk bitse reactie van Novotna en ingrijpen van de vertegenwoor diger van de All England Club, die tijdens de persconferenties als een soort beschermengel van de voorgeschreven etiquette fun geert. De andere halve finale verliep zoals verwacht en voorspeld. De 21-jarige Conchita Martinez liet de eerste vier jaar van haar profcarrière Wimbledon links liggen omdat zij er als gravelspe- cialiste niets te zoeken dacht te hebben. Pas vorig jaar werd de Barcelonese door haar uit Ne derland afkomstige coach Eric van Harpen overgehaald om het toch maar eens een keertje te proberen. Ze verloor in de twee de ronde van Zvereva, om dit jaar naar de halve finales te sluipen via overwinningen op Helgeson, Wiesner, Paradis- Magnon, Basuki en Zukova. Steffi Graf bleek gisteren in de halve finales tenslotte een maat- je te groot. De Duitse, die het toernooi vier maal won en die voor de zevende achtereenvol gende maal in de halve finales stond, won met 7-6 (7-0) en 6-3. Een typische uitslag in het vrou wentennis waarin de underdog vaak met hard knokken en veel lopen een set bij de favoriet bij kan blijven om vervolgens vruchteloos achter de ballen aan te blijven lopen. Zo ook gisteren. Conchita vloog onvervaard uit de startblokken en verwierf zich onbevangen tennissend een 4-1-voorsprong. Vervolgens verloor ze elf punten op rij en wist pas op 4-4 haar zinnen weer bij elkaar te grab belen. Martinez, die als verliezer een cheque van bijna tweehon derdduizend gulden op mocht (ADVERTENTIE) Wegens overweldigende deelname zijn er helaas geen gratis deelnemerskaarten voor De Stem Lezertour meer beschikbaar. Om toch deel te nemen kunt u gewone briefkaarten ge bruiken mits voldoende gefrankeerd. Let op: duidelijk vermelden om welke etappe het gaat. gaan halen, boog het moede hoofd tenslotte bij 6-6, nog voor het eerste punt van de tie-break. Een paar zwiepers van 'Fraulein Forehand', een paar afzwaaiers en het was 7-0 en een gelopen koers. Waarna de liefhebbers voor de finale van zaterdag nog slechts één hoop rest. Dat Jana Novotna er in slaagt om nog één wedstrijd lang het bij vlagen zeer hoge niveau van gisteren te bereiken. Dan kan Graf-Novotna een hele leuke wedstrijd worden. UITSLAGEN Vrouwen, enkelspel, halve finales: Novotna (Tsj/8) - Navratilova (VSt/2) 6-4 6-4, Graf (Dui/1) - Mar tinez (Spa/6) 7-6 6-3. Vrouwen. Dubbelspel, halve finales: Neiland/Novotna (Let/Tsj/2) - Sh- river/Smylie (VSt/Aus/6) 6-2 6-2, Gigi Fernandez/Zvereva (VSt/ WRu/1) - Mary Joe Fernandez/Gar rison-Jackson (VSt/5) 3-6 6-1 10-8. Mannen, dubbelspel, halve finales: Connell/Galbraith (Can/VSt/5) Bergh/Talbot (Zwe/ZAf) 6-3 6-4 6-4, Woodforde/Woodbridge (Aus/1) - Kühnen/Muller (Dui/ZAï) 6-4 6-4 6-4. Gemengd dubbelspel, derde ronde: Zvereva/Kratzmann (WRu/Aus/2) - Hetherington/Michibata (Can/10) 6-3 7-5. Kwartfinales: Bollegraf/ Nijssen (Ned/12) - Strandlund/Apell (Zwe) 6-2 6-3, Navratilova/Wood- forde (VSt/Aus/3) - Rinaldi/Gal- braith (VSt/7) 7-6 7-6, Sanchez Vi- cario/Woodbridge (Spa/Aus/1) Durie/Bates (GBr) 6-2 3-6 6-3.. Jongens, dubbelspel, tweede ronde: Prieto/Szymanski (Arg/V en/6) VAn Scheppingen/Wassen (Ned) 7-5 6-4. Meisjes, dubbelspel, tweede ronde: Hingis/Manta (Zwi) - Koutstaal/ Pastor (Ned/Fra) 6-3 6-3. Londen - Manon Bollegraf en Tom Nijssen maken op Wimbledon hun reputatie in het gemengd dubbelspel waar. Het duo, dat in 1989 de Open Franse kampioen schappen won en vorig jaar de US Open, plaatste zich voor de halve finales. Van het Zweedse koppel Strand lund/Apell werd met 6-2 6-3 gewonnen. In de halve finale treft het Nederlandse tweetal de winnaar van het duel tussen het als eerste geplaatste paar Sanchez Vicario/ Woodbridge (Spa/Aus) - Durie/Bates (GBr). Jana Novotna kan haar geluk niet op na haar overtuigende zege op Martina Navratilova. foto ap Van onze verslaggever Léon Krijnen Londen - Bijna 37 jaar oud verloor Martina Navratilova gisteren in de halve finales van Jana Novotna. (zie elders op deze pagina) Of ze nou volgend jaar wel of niet te rugkomt op Wimbledon doet er in dit verhaal niet toe. Ze kan net zo goed aftreden. Want als de voortekenen niet bedriegen, is het voortleven van de naam Martina op de scoreborden voor de volgende 20 jaar gewaarborgd. Terwijl Martina de oudere giste ren op snelheid afgetroefd werd, stond naamgenote en gedood verfd troonopvolgster Martina Hingis gisteren op het aanpalen de court 3 te winnen van ene Louarsabishvily. Een Georgisch talent van zeventien jaar oud, dat met tweemaal 7-5 weggetikt werd door Martina Hingis. Vijf jaar jonger, twee koppen kleiner en tien maal zoveel talent. Wie de 12-jarige Martina Hingis heeft zien tennissen voordat ze gaat groeien, verkeert in een bevoorrechte positie. Hij heeft de toekomst van het tennis ge zien, als het kind tenminste niet kiest voor skiën of voetbal. Voor welke sporten ze net zoveel aan leg als voor tennis heeft. Het eerste wat opvalt aan de nu al druk bevolkte boorden van de buitenbanen waar Hingis ac teert, is de geluidloosheid waar mee ze tennist. Alles gaat vloeiend en vanzelf. Het tweede de brede glimlach die bijna altijd van haar gezicht afstraalt. Een gezicht overigens, zo mag men vermoeden, dat haar ook nog wel een carrière als fotomodel in het vooruitzicht stelt, wil het tennis gaan verve len. Serveren kan ze natuurlijk nog niet, maar toch slaat ze af en toe een ace. Niet hard, maar wel geplaatst. Wie Hingis ziet ten nissen beseft eens te meer dat het talent ongelijk verdeeld is in Martina Hingis, twaalf jaar oud. de wereld. Ze beschikt over een fenomenale fluwelen 'touch', zo als een McEnroe in zijn beste dagen. Het lijkt wel of het slap- bespannen racket alles aleen doet, alsof ze een touwtje in haar handen heeft. Het kind is dus iets bijzonders. Dat had de International Mana gement Group (IMG) van Mark McGormack vier jaar geleden al in de gaten. De toen getekende principe-overeenkomst werd al een jaar geleden omgezet in een contract voor onbepaalde tijd. De cijfers bewijzen dat het kind iets bijzonders is. Een maand geleden werd ze de jongste ju nioren-kampioene in de geschie denis van Roland Garros. Toen ze in Zwitserland vorig jaar mee mocht doen aan vier toernooien tot en met 14 jaar, bleef ze in alle vier ongeslagen. Dit jaar werd ze zelfs seniorenkampioene van Zwitserland. Door haar overwinning op Roland Garros steeg ze naar de zesde plaats op de wereldranglijst bij de acht tien-jarigen, waarna ze in het juniorentoernooi op Wimbledon als veertiende geplaatst werd. Morgen staat ze in de halve finales. Martina Hingis is de dochter van Melanie Hingis, 35 jaar oud en tien jaar geleden in de Tsjechi sche top-20. Melanie is dus niet alleen een leeftijdgenote van Na vratilova, maar ook een groot bewonderaarster van haar ex- landgenote. Vandaar de naams- geving van Martina junior. Toen ze zes jaar oud was, scheidden haar ouders. Haar moeder her trouwde met Andreas Zogg, een Zwitserse zakenman, en verhuis de vier jaar geleden naar Zwit serland. Ze wonen in Trubbach, vlak bij de grens met Liechten stein. In Zwitserland bleek Martina Hingis in meerdere opzichten begaafd te zijn. Het bestuur van de school waar ze naartoe ge stuurd werd, wilde haar een klas terug zetten omdat ze geen Duits sprak. Melanie overtuigde de di recteur dat Martina een snelle leerling was en kreeg haar zin. Binnen een jaar was Martina de beste leerlinge van de klas. Damir Keretic is aangetrokken als haar coach. De Duitse ex- prof mag voorlopig niet langer dan anderhalf uur per dag met haar trainen. Hij geniet van ie dere minuut. Moeder, trainer en stiefvader zijn zich goede bewust van de gevaren van de vroegtijdige 'burn-out', waaraan al zoveel jeugdige talenten ten onder zijn gegaan, mentaal dan wel fysiek. Verre reizen zijn vooralsnog ta boe, zodat ze zich voorlopig nog niet kan meten met de twee Amerikaanse kindersterren, Ve nus Williams en Anna Kourniko- va. Kan zij het juniorentoernooi op Wimbledon ook winnen? „Ze staat al in de halve finales," aldus Keretic gisteren, „dus waarom niet? Iedereen die haar voor de eerste keer ziet, denkt dat zo'n kaboutertje niet kan winnen van omhooggeschoten pubers van achttien jaar oud. Maar die hebben dan ook nog niet tegen haar gespeeld. Pas dan krijg je in de gaten hoe snel ze werkelijk is. Hoveel snelheid ze aan de bal kan geven zonder enige merkbare inspanning." Wie Martina Hingis gisteren zag tennissen, die hartveroverende glimlach op het gezicht, mag alleen maar hopen dat zij door moeder Melanie nog jaren van het profcircus weggehouden wordt. Dat ze eerst nog een paar jaar blijft skiën, voetballen en mountain-biken, en blijft la chen. Jennifer Capriati was ook een grote wandelende glimlach toen zij op haar dertiende toestem ming kreeg om vervroegd pro fessional te worden. Drie jaar na dato loopt zij op de tennisbanen rond met een loden last op de schouders, de glimlach voorgoed verdwenen en de kinderjaren voorbij... Den Haag (anp) - Nog voor de Ronde van Frankrijk van start gaat, heeft Peter Post met vijf coureurs uit zijn formatie de contracten ver lengd. Eddy Bouwmans, de Brabantse klassementsrij der, blijft twee seizoenen langer bij Histor-Laser. Vier renners tekenden voor één seizoen bij: de Belgen Jo Planckaert, Guy Nulens en Mare Sergeant en de Neder lander Nico Verhoeven. Amsterdam - Ajax begint maandag de voorbereiding op nieuwe seizoen met 24 spelers. Op de lijst van techniscl-J directeur Louis van Gaal komt ook de naam van Dubovsky voor. Toch is de transfer van de Slowaakse nog altijd niet rond. Ajajl had gehoopt dat gisteren de laatste details geregeld zoudetl worden, mogelijk gebeurt dat vandaag. In de groep van 24 zijn behalve Dubovsky en aankoop John vasl den Brom voorlopig nog vijf nieuwelingen opgenomen. Dat zijd de tweede-elftalspelers Huisen en Tuhuteru, de Nigeriaanst middenvelder George Finidi, de Servische linksbuiten MM Mrkela en de Russische aanvaller Juri Petrov van Lokomotii| Moskou. Zij trainen drie weken met de A-selectie mee, daarna bekijktl Louis van Gaal wie er in aanmerking komt voor een contract! Ajax begint maandag in Amsterdam met de voorbereiding ei| vertrekt een week later naar het eerste trainingskamp dat in 1 Gelderse Doorwerth belegd wordt. Rome - De Italiaanse bekerhouder Torino stelt pogingen in 1 werk Ruud Gullit te contracteren. Voorzitter Roberto GoveanJ verklaarde gisteren dat hij optimistisch is over de transfer. De 30-jarige Gullit wil na zes jaar weg bij landskampioen ACl Milan. Met Milan zou de afspraak gemaakt zijn, dat hij niet vooil een andere Italiaanse club gaat spelen. Toch probeert Torirtl hem binnen te halen. „Ik heb Milan-directeur Galliani benal derd. Hij heeft er geen problemen mee als we maandag vertel praten," aldus Goveani. Gullit haakte eerder af, toen Bayett| München hem probeerde vast te leggen. Lusaka - Het vernieuwde voetbalelftal van Zambia, speelt! zondag in Rabat, tegen Marokko, weer een kwalificatiewedstriji voor het WK van 1994. Twee maanden geleden kwam vrijwel èl hele Zambiaanse selectie om het leven bij een vliegramp ii| Gabon. Auburn Hills/Didam - Geert Hammink is op de draft van tel Amerikaanse profbasketbal gekozen door Orlando Magic. Op d(| jaarlijkse draft maken de profclubs in de NBA hun 'piek (keuzes) uit het aanbod van universiteitsspelers. Hammink (23) is een center van 2 meter 11 en weegt 118 kiloj Hij speelde vijf jaar voor de LSU Tigers, de club van Lousiana State University. In zijn tweede jaar was hij etil 'redshirt', een speler die meetraint maar geen competitiewedj strijden speelt. Op 4 juli vertrekt hij naar Florida voor eontractbesprekingen< medische keuringen. Hij hoopt op een contract tussen de drie ei| vijf jaar, met een jaarsalaris dat iets boven de miljoen dollai komt te liggen. Dat staat voor een pick in de eerste ronde. Hammink wordt de tweede Nederlandse prof in de NBA. Smits verlengde kortgeleden zijn contract met vijf jaar bij Indiana Pacers. In die periode gaat hij 32,5 miljoen gulda verdienen. Eindhoven - Van Aad de Mos mag Romario vertrekken bij PSï| De nieuwe trainer van de Eindhovense club ziet in de Braziliaai de veroorzaker van alle ellende bij de onttroonde landskam| pioen. „Ik heb geen zin om tegen windmolens te vechten, moet gewoon naar een andere club. Dat is beter voor hem i voor PSV," aldus De Mos. De Mos is er ook stellig van overtuigd dat de Braziliaai maandag ontbreekt op de eerste training van PSV. „Hij weet c' er in Spanje onderhandelingen gaande zijn, dus ik neem aan dal] hij niet komt." Een van de kandidaten om Romario op te volgen is Colombiaan Adolfo 'el Tren' Valencia, die momenteel furorij maakt tijdens de Copa America. Valenciennes (rtr) - In de om koopaffaire Olympique Mar seille is de Argentijn Jorge Burruchaga gisteren vier uur lang verhoord door mr. Ber- i nard Beffy, rechter te Valen ciennes. Na afloop kreeg de I Argentijnse ex-international te horen dat hij zich beschik baar moet houden voor justi- tie. Hij i: Valei tegen weds seillé kamp met de d| het i Burruchaga gaf toe te zijn bena derd door bestuurders van Mar seille. Daarbij bevestigde hij de I eerder gedane uitspraken van zijn ploeggenoot Christophe Ro- bert' A A Burruchaga is de vierde persoon in de affaire die zich beschik- Van onze sportmedewerker Westdorpe - De stichting 'Wiele nu al verzekerd van een klinken' jaarlijkse wielerwedstrijd voor editie van de jaarlijkse kermisk van start. Zoals altijd heeft di< een trekpleister van de eerste naar het dijkdorp te komen. dig winnaar van Olympia's Teleflex Tour en van de Ster avond acte de presence. De wedstrijd voor A-amateurs start om klokslag 19.00 uur. Voordat het zover is, komt de jeugd in actie in een zogenaamde 'dikke-banden-wedstrijd', een initiatief van de KNWU om de wielersport onder de jeugd te promoten. Om 18.15 uur starten de 8- tot en met 10-jarigen en een kwartier later de 11/12-jarigen voor afstanden van respectievelijk 3 en 5 kilo meter. Ook geïnteresseerde schooljeugd uit Sas van Gent kan deelnemen. De deelnemers [zijn collectief verzekerd en hel men zijn beschikbaar. Men kan inschrijven aan de jurywagen in de Bernardstraat. |Het hoofdnummer vormt uiter- jaard de wedstrijd voor amateurs. Naast de genoemde Servais Knaven, kan de stichting, be staande uit voorzitter Rudi Del- laert, secretaris George Bogaart, penningmeester Danny Soethae- rt en de leden van het parcours- en materiaalbeheer, George van |Kwikkelberghe en Ronny Not- schaele, bogen op de inbreng van log een aantal voor zich spre kende namen. Van de partij is >ok de winnaar van de koers in >t.-Jansteen, Peter Mol uit Ka- lelle. Hij is aan een uiterst suc cesvol seizoen bezig. Daarnaast ramen onder meer in actie: Wilf- ied Bastiaanse, Eric de Crom, Yanfois Franse, Peter Heeren, tuud Havermans, André de long, John Leijs, Ludo van EK mannen Kwartfinales, München: Grieken land - Frankrijk 61-59 (33-39), Rus land - Estland 82-61 (40-31), Duits land - Spanje 79-77 n.v. (72-72, 35-37), Kroatië - Bosnië-Herzego- wina 98-78 (51-41). Programma halve finales: Duitsland - Griekenland, Rusland - Kroatië. Brown 0,25-80,16, 7. Schneide (Dui) Almox Rasman 4-73,79, Ludger Beerbaum (Dui) Almoi Rush On 4-74,29, 9. Lindemand Abound 4-76,41, 10. Blaton (Bei i/__ winsor 4-76,87 van onze tennismedewerker DRESSUUR Intermediaire I: 1. Reuben (Dul Westerhaar. Eerste partij herkamp nationale titel: Wesselink - Clerc 2-0. Goes - In het Baarendsten- AÏassio 133Ö punten, 2. sfrijk. (NeiBnistoernooi van TV Goes crejuMFraH Jo 5 ,n4^stueckeitarga boekte Jeroen Verstraeten uit (Zwi) 1278, 5. Sven-Guenter Ro- thenberger (Dui) Amadeus 1274,8. Capellraann-Biffar (Dui) 1274, Van Grunsven (Ned) Apollo 1253. Intermediaire II, B: 1. Rehbein (Dui fii/ror. -• - A 0 j Donnerhall 1310, 2. Michael Klimk« Maantje. Pas Via 10-8 UI de (Dui) Chan 1296, 1 Marianske Lasne (Tsjechië), EK lan den teams Kwalificatie: 1. Engeland 719, 2. Zweden 719, 3. Wales 731, 4. Frank rijk 734, 5. Schotland 735, 6. Ierland 738, 7. Denemarken 739, 8. Oosten rijk 739, 9. Duitsland 739, 10. Noor wegen 740, 11. Nederland 741. Ne derland speelt verder in de tweede groep, plaatsen negen tot zestien. Rotterdam. World Port Tournament Nederland - Red Machine (Aru) 6-12. Red Machine 010 304 202 12 Nederland 051 000 000 6. Werpcijfers: Red Machine: Wernet (2): 0-4-3-2, Owens (7): 7-3- 3-0. Nederland: Callenbach (4): 3-1-8-2, Dusseau (1): 1-2-1-0, De Vries (4): 6-1-8-1. Red Machine naar finale wedstrijden. Herkansing voor vierde plaats: Ca nada - Baltimore Corrigans (VSt) 2-5. Replay (drie innings): Canada - Baltimore 0-0. Canada vierde door resultaat van de eerste wedstrijd. CHIO Aken SPRINGEN Klasse S, internationaal: 1. Thomas Fuchs (Zwi) Pianette AC Folien 0 strafpunten-53,33 seconden, 2. Sloothaak (Dui) Partignano Kassan- dra 0-54,26, 3. Markus Beerbaum (Dui) Almox Alex 0-54,43, 4. Mi chael Whitaker (GBr) Everest My Monsieur 0- 54,73, 5. Lindemann (VSt) Avalon 0-55,69, 6. Fervers (Dui) Pegasus Majar 0-56,06. Klasse S, Prijs Nordrhein-Westfa- len, twee manches met barrage, kwalificatie: 1. Sloothaak/San Pa- trignano Corrado 0-30,93, 2. Lan- sink (Ned) Boll vorm's Libero 0-32,20, 3. Leone (VSt) Crown Royal Artos 4-31,71, 4. McNaught-Maend- li (Zwi) Curtis 33,82, 5. Godignon (Fra) Twist du Valon teruggetrok ken voor barrage 0- 78,08, zonder barrage: 6. Nagel (Dui) Leroy Hulst op het B-schema een moeizame overwinning op Robert Springer van 't Halve - ,°aj1Tos. Sf°! tie-break in de derde set ging Aktion 1278, 4. Merveldt (Ier) Flasi y j Dancer 1276,5. Boyien (Can) Birai verstraeten over naar de laatste acht. In deze kwartfi nale wacht vandaag Jurgen Mooibroek van De Schelde als tegenstander. do 1266, 6. Pedersen (Den) Utopii 1259, 9. Strijk/Bollvorm's Wem}* Jewel 1240. VIERSPAN Dressuur: 1. Chardon (Ned) 126/ punten, 2. Pahlsson (Zwe) 123,4," Sanudo (Fra) 121,2, 4. Sandmantgfeji Hp vmnmon u (Dui) 119,6, 5. Sainte-Beuve (Fra' J ae mouwen-B maakte sche- 119,2, 6. Iseli (Zwi) 118,8. Da-aanvoerster Mariëls Ver- laaien geen fout tegen het jeug- hge talent Marjan Ganseman en von mét 6-3, 6-2. Hiervoor had Essen. WK, vrouwen, degen Eerste eliminatieronde: Osinü' ^«DSeman, Van TV Kapelle, Wel (Ned) - Dupir (Roe) 6-5 5-3, Vai -hantal van Schelven van Go- Emden (Ned) - Zhu Meifang (Chri )lin c vwi van vju 2-5 5-2 5-3, Tiedink (Ned) - Pivaü- ga-Björk (Zwe) 5-2 0-5 2-5, Hoi mans-Clark (Ned) - Grasnek (Ooi' 5-6 4-6. Tweede ronde: Osinga Elinder (Zwe) 1-5 2-5, Van Emden Garajeva (Rus) 5-3 0-5 4-6. Kwartfinales: Moressée (Fra) Hedwig Funkenhauser (Dui) 5-3 3-j 5-3, Szalay (Hon) - Chiesa (Ita) 3-' 6-5 3-5, Horvath (Hon) - Jermakovi (Est) 6-7 5-2 5-6, Elinder - Na* (Dui) 5-1 3-5 6-4. Halve finales Chiesa - Moressée 5-6 7-6 5-1, Je' makova - Elinder 3-5 6-4 5-3. Fina le: Jermakova - Chiesa 5-3 5-3. Eindstand: 1. Jermakova, 2. Chiesa 3 Nass, 51. Osinga, 52. Van Emden. uitgeschakeld. Op het C -schema verraste Gerbrand 'roegop van Kapelle de eerstge- aatste Ramon de Jong en won met twee keer 6-3. In de C categorie werd de als tweede iepla'atste Aart de Looff uitge schakeld door Mare Roovers. UITSLAGEN i MANNEN ^J,r „erite ronde: Arno Jongsma - lonïh PP°°'se 6-3. 6-3, Jurgen nasiana: 1. jermaKova, z. cnies. - Serge Eude w.o., Elinder en Moressée, 5. Szalay, fVerstraeten - Robert Sprin- ïss, 7. Horvath, 8. FunkenhauseiW„„ 1-6, Harold Schipper - - - - - F',hus 7"6> 6-1, Virgil Greeve - Lv,an den Boom 1-6, 7-5, SOFTBAL K_.. tichel Gorsse - Eric Eversdijk Lp ronde: Gerbrand Vroepop van Waterschoot w.o. Tweede Gerbrand Vroepop - Ramon ■eh 66-3, Hans-Jan Goede- 7 Dennis Helleman 6-3, 4-6, -5 ?orI°n Wisse - Aart de Looff te Jr4 ^ax de Rave chris Ver- an c. steven Dikker - Bart an Steveninck 6-3, 6-3, Maurice -? r' S ^en?el Armando Probert -6, 6-0 6^2 Breure Jacco Filius "hJ1,el. B' eerste ronde: Schipper/ erdijk - Eude/De Jong 6-4 6-4 nk/rie r°ndc7 Froos/Proos - Pijpe- "X°°vers 3-6, 6-1, 7-6. Tweede en H»^eTmens/JSchillemans Van .„k lï an den Hemel 6-2, 6-4, robert/Filius - De Rave/Bek 6-3, Hoofdklasse, kampioensgroep:Twins - HCA^| 0-1, Terras vogels - Sparks 0-1. Spanje. Promotie/degradatie: Albs cete - Real Mallorca 4-3, Racin Santander - Espanol 1-0. Albacete en Santander in eerste di visie, Espanol en Mallorca in tweed divisie. Quito (Ecu). Copa America. Halve finale: Ecuador - Mexico (0-1). 24. Sanchez 0-1, 55. Ramire' 0-2. Toeschouwers: 45.000. Mexico in finale tegen winnaar Ar gentinië - Colombia.

de Stem | 1993 | | pagina 8