tampenplan Doel operationeel 6Ze kijken er ieder jaar weer naar uit' PLAATSELIJK NIEUWS keukencentrum Mandemakers ert en Hermien, Candy Dulfer en The Scene op Poptocht Specials •abant Inwerken [o-woning ilust burgemeesters uit Zeeland en West-Brabant tekenen grensoverschrijdend plan 6Publiek heeft vertrouwen in fusie Aardenburg-Sluis' Roep dorpsraad voor Aardenburg in het leven' Prijzen inclusief apparatuur mr van Feesten NIEUWS ZEELAND SEEN LLTIJD., Modder-carrace in Breskens Voorbereidingen vqor TrncJp:oll Zeeland 1993 al weer in volle gang 5 jaar garantie. Nu reserveren? «JET Levering tot in 1993! Zonder meerprijs. Ben houdt van Recht-Voor-Zijn-Raap zakendoen. Ben houdt Open-Huis. I30j(eukens bij mekaar. Echt waar! Rechtv aart 8, Kaatsheuvel, Telefoon: 04167-72677. Vrijdag koopavond. Volg de borden. binrit Terneuzen- ook dit jaar weet Gentse feesten nvolgende jaar een gemeente Terneu- Ihe en Nederlandse tren was aanleiding l op te zetten. Vorig maakten ruim 600 Gent per trein te jiting Gent en terug, frkrijgbaar bij het arten verkocht zijn, allemaal verkocht tekort voor haar NMBS de treinrit neuzen kunnen be- I: A. Bareman en C. 1 Terneuzen; C. van L Hermans, Terneu ranssens en P. Lau lizen; D. Bastiaansen Irs, Terneuzen; M. 1 B. de Graaf, Ter- Pverleden: Leendert I Terneuzen; Marga- hte, 86, Terneuzen; I van Andel, 84, Ter pentje Loof, 93, Ter- hthonij Verschelling, lade, Bayar Tas, Ter- I Robin de Theije, West-Brabant gaai Voorzitter van P. Wagtmans pr de notitie gisteren tij] [jaarvergadering in Bei] oom. kbant telt nu vier Itoren (Bergen op Zocr.| aal, Oosterhout en Bre ermiddag een schuurtf te Hulst in vlammen 0| :te fietsen en tandem van Hulst de brandmè iet een wagen uit. Tot zag, werd een tweet lichterlaaie. De brani\ ide panden en een S Na tien minuten u» am nog een half uur FOTO WIM KOOYMAj D ian onze correspondente lergen op Zoom - In het weekend an 1,2 en 3 oktober houdt de lichting Jongerenevenementen in ergen op Zoom een groot pop-fes- val aan de Binnenschelde. Klin- ende namen als Candy Dulfer, de groepen The Scene en Gotcha en de telekids Roadshow van RTL-4 zijn de grote publiekstrekkers. Het hele programma speelt zich af aan de Binneschelde. „We willen al jaren iets groters", vertelt voorzitter Jos Re deman. De condities in de Stoelemat waren niet zo ideaal, daarom werd uitgekeken naar een andere mogelijk heid. De oplossing werd gevonden in een tent die onderdak biedt aan onge veer tweeduizend mensen. Het programma is afgestemd op een breed publiek. Jong en oud komen aan hun trekken. Zo is er op zaterdagmid dag de Telekids Roadshow met presen tatrice Irene Moors. De roadshow speelt zich in de buitenlucht af. Candy Dulfers Funky Stuff brengt op de vrijdagavond een nieuw programma dat een try out is voor haar toernee door de Verenigde Staten. Op zaterdag avond brengen Gotcha en The Scene hedendaagse popmuziek. De zondagmiddag is gewijd aan de Nederlandstalige pop- en smartlap. Met Frank en Mirella, Gert en Hermien, Dope Gezinde Gemeente, Marianne We ber, en de Jolly Boys belooft de middag een prachtig slot van het festival te worden. Kaarten zijn vanaf het eerste weekend van september in de voorver koop verkrijgbaar. Van onze correspondent Breskens - Zaterdag 3 juli wordt op het industrieterrein Deltahoek van Breskens de enige modder-carrace van dit seizoen verreden. De training van de wagens start 's morgens om 11.30 uur. Na het inrijden worden de rijders om 13.30 uur aan het publiek voorgesteld. Het is de bedoeling dat de wedstrijden om 14.00 uur beginnen. Kinderen die het modderspektakel willen meemaken, hebben vrij toegang. Volwassenen moeten vijf gulden betalen. Sluis FANCY FAIR - De basis school Sint-Jan houdt maan dag 5 juli een fancy fair op het schoolplein van 15.30 tot 19.30 uur. an onze verslaggever liddelburg - Burgemeesters uit Zeeland en West-Bra- ant hebben gisteren het eerste Nederlandse rampen- l]an voor de vier Belgische kerncentrales in Doel ndertekend. Met dit plan, een samenwerking van België Nederland, is een bestuurlijke organisatie in de uidwesthoek operationeel om een eventuele kernramp kunnen bestrijden. ia ondertekening werd het plan, aaraan drie jaar is gewerkt, ierhandigd aan de Commissa- ssen van de Koningin van Zee- nd en Noord-Brabant, Van elder en Houben. lie neemt de leiding, mocht er ts misgaan in Doel, en wie aarschuwt wie of welke hulp- enst, en welke maatregelen oeten worden getroffen bij elk soort ongeluk? Dat zijn de Zangrijkste vragen waar het an antwoord op geeft. De alar- centrale in Roosendaal wordt crisiscentrum in geval van jod, maar met name voor de jrgemeesters binnen een straal in vijf of dertig kilometer (af- inkelijk van het ongeval) is een 1 in het opperbevel weggelegd, ie burgemeester moet namelijk irect in de eerste uren tot pre- [Ventief beschermende maatrege- besluiten. je zullen dan veelal van het irakter zijn dat beschreven is de rijksrampenfolder, die elk jederlands gezin in de brieven- heeft gevonden. De alarm- mtrale krijgt de eerste melding, burgemeesters worden ge- arschuwd en die besluiten de •enes in werking te stellen. In t eerste kwartaal van 1994 rat er een nieuw, elektronisch ■enenet omdat het oude net op nten faalt. BJniek loort de burgereen sirene dan loet hij of zij thuisblijven en op de radio naar de regionale om epen luisteren voor verdere jnwijzingen. [ilJniek is het plan eigenlijk alleen adat het de rijksgrenzen en Iwinciegrenzen overschrijdt, por de rest zijn modellen van {staande plannen gebruikt, loral het rampenbestrijdings- |an van de atoomcentrale in irssele diende als voorbeeld, ie burgemeesters zijn een fikse jvanng rijker geworden," zei rgemeester Swillens van Os- adrecht gisteren tijdens de iesentatie van het plan in Mid- glburg. Swillens leidde een loep van zeven burgemeesters |e het plan heeft gemaakt, in nenwerking met politie, landweer en andere hulpdien- Iraktisch be afstemming met België, om •t plan te kunnen maken, werd raktisch genoemd. Beide lan en hebben op een prettige wijze [n het plan gewerkt, zo bleek. Nlens zei verder dat meer op- (ding en oefening door de be- puurders nodig is om het plan pn papieren tijger te laten blij- sn lang wordt vooral van Neder- adse zijde aangedrongen op pi rampenplan voor Doel. Daar Nan namelijk vier centrales ■aarvan de grootste meer dan jeemaal zo krachtig is als de pneentrale in Borssele. En ge- pn de heersende windrichtin- pi in de Zuidwesthoek van Ne er. .nd, lopen juist Zeeland en ■pst-Brabant gevaar. In het plan zijn zoals gebruike lijk weer 'risico-cirkels' opgeno men. Binnen een straal van vijf kilometer van de centrale ligt maar een klein stukje van Ne derland, een puntje Zeeuws- Vlaanderen. Maar binnen de tweede cirkel van vijftien kilo meter bevinden zich Hulst, Hon- tenisse, Ossendrecht, Putte, Ril land, Ossendrecht en Hoogerhei- de. De derde cirkel tenslotte, omvat een straal van dertig kilo meter. De omtrek moet worden gezien als een cirkel met de volgende steden of dorpen aan de buitenkant: Roosendaal, Steenbergen, Nieuw-Vossemeer, Kloetinge, Terneuzen, Sluiskil. De bestuurders die het eerste Nederlandse rampenplan voor de kerncentrales in Doel heb ben ondertekend. Vlnr: burge meester G. Swillens van Os sendrecht, Commissaris der Koningin in Zeeland Van Gel der, Commissaris voor Oost- Vlaanderen K. Dassen en Com missaris der Koningin in Noord-Brabant Houben. FOTO JAAP WOLTERBEEK Van onze correspondent Eede - De bevolking van Eede heeft blijkbaar veel vertrouwen in de fusie tussen de gemeenten Sluis en Aardenburg. Dat bleek gisteravond tijdens de informatie-avond in het Hof van Eede in Eede. Er waren enkele bezoekers waaruit geconcludeerd mag wor den, dat de afwezigen zich met de fusie kunnen verenigen. De beide colleges kregen bovendien gisteravond een stevige pluim op de hoed. „Ik wil de colleges feliciteren met de grote voortva rendheid waarmee men dit heeft aangepakt," aldus een van de aanwezigen tegen de burgemees ters M. Everaers en E. Jong- mans." Andere gemeenten bleken ach teraf te laat te zijn. Een kleine gemeente heeft volgens mij geen bestaansrecht meer. Ik ben blij, dat er geen gemeente West- Zeeuws-Vlaanderen komt." Nadat burgemeester Jongmans de fusie had toegelicht kwam er een informatie-uitwisseling op gang. „Er komen goede loket functies in Aardenburg en Sluis," deelde Jongmans mee. „De service aan de burger moet goed blijven. Ook in de nieuwe gemeente moet de afstand tussen de bestuurder en de burger kort blijven. Sluis en Aardenburg vullen elkaar goed aan, dat is ook in het verleden al bewezen. De lokale regelingen zoals belas tingen en beheersovereenkom sten blijven zeker nog twee jaar van kracht. Je moet na de fusie ook niet direct alles willen ver anderen." Ook de Sluise burgemeester Everaers is deze mening toege daan. „Bij een grote gemeente is de afstand burger en bestuurder ook groter. De frequente contac ten zullen gewoon moeten blij ven." Op een vraag wat er met de brandweer gaat gebeuren was Jongmans erg duidelijk. „Bran den moeten geblust worden," stelde hij. „Veel zal blijven zoals het is. Andere dingen zullen wel licht doelmatiger kunnen wor den uitgevoerd, zoals bijvoor beeld gemeentewerken. En wel licht wordt een aantal zaken in de toekomst afgestoten." Hoewel de bestuurszetel in Sluis zal worden gevestigd blijft het gemeentehuis in Aardenburg ge handhaafd. „De service naar de burger blijft. Voor rijbewijzen en paspoorten kan men straks ook in Aardenburg terecht," aldus wethouder R van de Wijnckel. Voor trouwerijen, recepties en raadsvergadering zal het Belfort als vaste locatie gaan dienen. Vooral aan dit laatste zullen veel inwoners van de gemeente Aar denburg nog even moeten wen nen. Ook gisteravond wilde bur gemeester E. Jongmans geen me dedelingen doen waar het amb telijk apparaat gevestigd zal worden. Van onze verslaggever Schoondijke - De voorberei dingen voor 'Truckroll Zee land 1993' zijn in volle gang. Het jaarlijkse evenement voor geestelijk- en lichame lijk gehandicapten uit Zeeuws-Vlaanderen, die thuis of in een gezinsvervan gend tehuis zijn onderge bracht, zal dit jaar gehouden worden op zaterdag 11 sep tember. Plaats van handeling wordt dit jaar de grote loods van de agra rische praktijkschool in Schoondijke. „Een onderkomen waar we bijzonder gelukkig mee zijn," is de eerste reactie van voorzitter Piet de Maat uit St.-Jansteen, die tevens de PR- activiteiten verzorgt. „We be schikken daar over een enorme ruimte, niet alleen voor het par keren van de ongeveer tweehon derd trucks, maar ook de loods biedt ons alle faciliteiten." Na twee jaar het subtropisch zwembad 'Scheldorado' in Ter neuzen als thuishaven te heb ben gehad, verhuist dit jaar voor de eerste keer de hele ka ravaan naar het West-Zeews- Vlaamse Schoondijke. Met de verhuizing van het hele gebeu ren rondom Truckroll komt de organisatie tegemoet aan veel vragen en wensen van niet al leen gehandicapten, maar voor al van truckers van West- Zeeuws-Vlaamse bedrijven. „Dat is begrijpelijk, men wil graag in eigen omgeving rij den," zegt secretaris Iwan de Groote uit Hoek, die de komen de maanden een forse papier winkel te verwerken krijgt. Samen met penningmeester Jaap Ocké uit Terneuzen heeft hij de jaarlijkse routing onder zijn hoede. In nauwe samenwer king met André de Munck van de verkeerspolitie Middelburg worden de laatste obstakels op geruimd. De stichting 'Truckroll Zeeland' kan daarbij niet alleen rekenen op André de Munck en een aantal collega's, ook de rijkspolitie in de ver schillende gemeenten, de scou ting Terneuzen, de vele motor rijders onder leiding van Ger ard Blaaser en nog vele anderen vormen een belangrijke schakel in het geheel. „Alle truckers vinden het fijn om in hun eigen omgeving te rijden, maar dat moet ook mo gelijk zijn," gaat de Groote ver der. „Dat moet verkeers-tech- nisch mogelijk zijn. Vergeet niet dat zo'n tweehonderd trucks een kilometerslang lint vormen. Zo'n karavaan moet blijven rij den en mag niet stil komen te staan. We mogen geen obstakel voor het andere verkeer vor men. Daarom is een goede sa menwerking met de verkeerspo litie van het grootste belang. Daarnaast moeten de truckers begrijpen dat het altijd zoeken is naar een geschikte ruimte. Niet alleen voor het parkeren van de trekkers, maar eveneens voor het middagprogramma. Er moet ruimte zijn voor zo'n klei ne duizend mensen," besluit De Groote. Een deelnemer aan de Truckroll van 1992. Kwam de organisatie vorig jaar op de schouders van het drietal Piet de Maat, Iwan de Groote en Jaap Ocké, terwijl op de dag zelf ook An de Maat, Tilly de Groote met dochter en schoon zoon, alsmede Georgette Acké actief waren, nu kreeg het be stuur uitbreiding. „Dat was ook meer dan nodig," zegt Piet de Maat. „Het werd te veel voor iedereen. Op het laatst liepen we op onze tenen en dan kun je niets meer incasseren." De 'noodkreet' van de stichting kreeg gehoor en Marina Buys uit Koewacht, Els van de Bergh uit Axel en Gerard de Bree uit Hulst gaven zich op als nieuwe bestuursleden. Daarmee komt de stichting voor het eerst sinds het bestaan op volle sterkte. FOTO WIM KOOYMAN Eind vorig jaar legde het be stuur de basis voor het hele gebeuren in Schoondijke. De Maat: „Tijdens ons eerste ge sprek met directeur Th. Vulink van de agrarische praktijk school, was die onmiddelijk be reid medewerking te verlenen. Dat was voor ons als stichting een basis om op verder te bor duren." Het idee kwam uiteindelijk van mevrouw ing. Van Rest, de bur gemeester van Sas van Gent. Zij is beschermvrouw van 'Truckroll Zeeland' en dus nauw betrokken bij de organi satie. Niet betrokken bij de or ganisatie, maar wel duidelijk belangstellend is het WD-sta- tenlid J. Suurmond uit Schoon dijke: „Het evenement heeft mijn aandacht altijd gehad en zeker nu, omdat het bijna aan mijn voordeur voorbij trekt." Hij zal tijdens het openingsge- beuren het woord voeren. Artiesten Het ontspanningsgedeelte, dat 's middags volgt, wordt opge luisterd door verschillende or kesten en artiestem uit de regio. De Rattenband van de muziek vereniging Sint-Jan uit St.-Jan steen heeft definitief toegezegd. Secretaris Iwan de Groot en Marina Buys hebben al een groot aantal inschijvingen bin nen. „Het probleem is echter dat velen tot het laatste moment wachten om zich op te geven. Voor ons als organisatie werkt dat niet gemakkelijk." Hij doet dan ook een dringend beroep op zowel truckers als gehandicap ten om zich zo spoedig mogelijk aan te melden. Ook thuiswo nende geestelijk- of lichamelijk gehandicapten kunnen zich via hun ouders of verzorgers aan melden. „Iiidien 'fnó'gelijk, zou den we graag eind juli alles op papier hebben stban," zegt Ma rina Buys. Secretaris De Groote is bereikbaar op telefoonnum mer 01154-1924. Sponsoring De totale kosten van 'Truckroll 1993' bedragen een kleine 11.000 gulden. Dat bedrag hoopt men via sponsoring bin nen te krijgen. „Een gedeelte daarvan is binnen," zegt pen ningmeester Ocké. „We hopen dat de bedrijven die op de route liggen positief reageren." Piet de Maat; „Jammer dat velen ook niet reageren. Het zou jam mer zijn als we dit evenement in de komende jaren moeten schrappen. Vergeet niet dat de gehandicapten ieder jaar naar deze dag uitkijken. Voor hen is dit een feestdag. De meeste truckers hebben de voorbije ja ren dan ook een goede relatie opgebouwd met de gehandicap ten. Zoiets mag en kan toch niet verloren gaan," aldus De Maat. De lengte van de route bedraagt dit jaar ruim 50 kilometer. Na de start in Schoondijke gaat het richting Oostburg (door het centrum), Draaiburg, St.-Anna ter Muiden, Sluis, Terhofstede, Retranchement, Cadzand-ha- ven- en -bad, langs camping Welgelegen, Zwarte Polder, langs De Hoogte, Pannen- schuur, Saint-Pierre, Groede- bad, via de Panoramaweg langs de kust, langs Zeebad en Scho- neveld via de Langeweg en de boulevard door het centrum van Breskens, Nummer Eé en via Sasput richting Schoondijke. (ADVERTENTIE) ■n onze correspondent ■de - Als straks de bestuurszetel van de nieuwe gemeente ■uix-Aardenburg in Sluis gevestigd is, dan zou het wenselijk |n dat er in Aardenburg een dorpsraad komt. En misschien in Sluis ook. gen mee. De burger komt dan voor zijn eigen zaken op en bo vendien vergroot je met een dorpsraad je draagvlak als er iets speelt". Ook Everaers steun de het voorstel van van de Wijn ckel direct. Oranjestraat 5 Tel. 01155-62710 Fax 01155-64849 J' zei wethouder R. van de ■jnckel gisteravond tijdens een Tormatieavond over de fusie in P Hof van Eede. „Ook de Jrpsraden in Eede, St.-Kruis en de Sluise kernen werken uit- Ikend", aldus de wethouder, direct steun kreeg van de ■de burgemeesters Jongmans Iveraers let zou inderdaad een goede zijn, als we na de fusie een |ipsraad in Aardenburg zou- hebben," vulde Jongmans ..Wij hebben er in andere nen inderdaad goede ervarin- Op de vraag of iedere gemeente een wethouder zal le veren na de fusie konden de wijze mannen achter de tafel moeilijk een antwoord geven. „Misschien wel twee Eedena ren," werd door een van de aan wezigen gesuggereerd. FRAAIE WITTE KINSTSTOE KECKEN MET METALEN LADEN M&r-1 ZWyiRE EIKEN LANDHUIS- STIJL KEI 'KEN MET KOPEKEN BESLAG WONDERSCHONE UvvT KEUKEN De keukenbranche doet haar uiterste best om u naar de showrooms te lokken. En de één belooft al mooiere kado's dan de ander. U krijgt magnetrons, kookboeken, snoepreisjes en wat dies meer zij. Als u maar keukens komt kopen. Ben Mandemakers, eerlijke vent als hij is, heeft hier wat moeite mee. Want weet wie die fratsen allemaal betaalt? Juist, u mag niet meer raden, dat betaalt u zelf'! Stom bè Ben heelt altijd al een hekel gehad aan Fratsen. Daarom heeft ie het ook zo ver gebracht. Heel scherp keukens inkopen en met weinig winst verkopen. Dat is het geheim van de smid. En Ben denkt dat zijn klanten daar het best mee uit zijn. Simpel bè? Bij Ben ben je altijd welkom, daar heet ie dan ook Ben voor. liet is gewoon de gezelligste keukenshowroom li? M 1 f *4 M 7 i .V. Hf van het land. Eerst een bakske koffie en dan praten we wel verder Dat sleertje hangt er. Bij Mandema kers is het 6 dagen per week open huis. En als u over keukens praat merkt u dat Ben en zijn mannen er ver stand van hebben. En dat ze inderdaad wel van keukens maar niet van Iratsen houden. Lollig bè?

de Stem | 1993 | | pagina 15