:n 40% IT0ST0ELEN arechaussee moet blijven' axicentrales en streekvervoer roepen 'Stapbus' in het leven Westdorps frietje mét in Litouwen n mm&WAL w)*i> moLï> 300.- Ziekenfonds wil nieuw systeem honoraria specialisten tyuime meerderheid Tweede Kamer wil brigade in Terneuzen handhaven 'Gemeenten moeten arme landen meer steunen' Vervuild baggerslib blijft toch op land opgeslagen PvdA maakt zich zorgen over politiesterkte I auto of motor DIVERSE IRTINGEN TOT Sabyhuis jien weken delstraf voor diefstallen Celstraf geëist voor oplichting CL-,|| F Automobilist rijdt door na aanrijding BBA start experiment strandbus op! te koop Bat dacht u van het resultaat als u dat even laat en via een ..kleintje'' in De Stem .a 5 van de 10 mannen C Do Stem lezen Oen speciale mgstelling voor onze tintjes" rubriek ito's en motoren Uw ibieding in die rubriek t dus niet missen de stem zeeland VRIJDAG 2 JULI 1993 DEEL C ■SÊ' "ft-, Van onze verslaggever istburg - Wie zich binnenkort in West-Zeeuws-Vlaamse horeca- ■drijven of disco's te goed wil doen aan een hoeveelheid geestrijk vocht, jat de wettelijk toegestane hoeveel- "d om te mogen autorijden over at, hoeft niet te gaan lopen. Van- jzondag 3 juli kan iedereen die [t wenst gebruik maken van de jpbus of Staptaxi. Li initiatief van de taxicentrales Oost- |g en Aardenburg en het streekver- |r ZWN-Carlier BV draagt er vanaf datum zorg voor dat men van 21.15 tot 3.24 uur gebruik kan maken van een heuse autobus of van kleinere taxibus jes tegen een aanvaardbaar tarief. Aanvankelijk was dat tarief bepaald op vijf gulden voor de volledige route Breskens-Sluis. Tussenstijds werd dat door de initiatiefnemers verhoogd naar een tientje. Juist dat schoot ietwat in het verkeerde keelgat bij de vereniging van campinghouders, die samen met de politie en horeca-exploitanten aan dit initiatief hebben meegewerkt. Afge vaardigde Pieter de Keuninck liet daar zijn misnoegen over blijken tijdens de presentatie van de Stapbus in het ge meentehuis te Oostburg. Wethouder A. de Feijter, die de presen tatie leidde, had in zijn voorwoord reeds laten blijken dat 'er nog enige ruis op de lijn zat', doelend op de genoemde kinderziekte van die tussentijdse verho ging. Alle nauw betrokkenen waren het er echter roerend over eens dat tegen over dit minpuntje zoveel goede zaken staan, dat men juichend dit vervoer begroet. Vooral vanuit het oogpunt van ver keersveiligheid - minder personen die met een slok op achter het stuur stap pen - maar ook ten aanzien van vanda lisme, ziet men slechts pluspunten in de Stapbus en Staptaxi. Veel jongeren die te voet een bepaald traject afleggen, of te lang op vervoer moeten wachten, vergrijpen zich nogal eens aan ander mans spullen. Bovendien beschouwt men het ook als een stukje service naar de toeristen toe. Met het invoeren van dit vervoer hoopt men af te rekenen met de wild west-ta ferelen die zich een aantal jaren terug voordeden. Toen werden de disco- en horecagangers eveneens opgehaald met taxibusjes, maar dit niet georganiseerde initiatief ontaardde soms in een concur rentieslag. Dit had tot gevolg dat som mige busjes vrijwel met een dubbele personencapaciteit afgeladen werden. Ook kwam het toen regelmatig voor dat er veel te hard gereden werd en consta teerde men ook verschillende malen zwartvervoerders. Dat moet volgens de initiatiefnemers vanaf zondag 3 juli verleden tijd zijn. De Stapbus rijdt van Breskens naar Sluis en terug. Op die route zijn haltes in Groede, Nieuwvliet, Cadzand en Ret- ranchement en bij de diverse daar gele gen campings. Kleinere busjes worden ingezet op de route Breskens-Groede en langs de campings in Cadzand. Dit vervoer kost per dag 3000 gulden vol gens de initiatiefnemers. Men sprak van een gedurfd project, zonder subsidie, en dus met enig risico. Het project is voorlopig opgezet voor een periode van drie jaar. Toch hoopt men er financieel uit te springen. Een dergelijk initiatief in andere kuststreken in Nederland geeft aan dat de bezettingsdichtheid vrij groot is. De Stapbus en Staptaxi rijden tot en met zaterdag 28 augustus. 1AATPROMENADE21 (TELEFOON 01150-94118 tneuzen - Voor de tweede keer MO. (27), zonder vaste en- of verblijfplaats, opgeroe- fen om voor de politierechter te rschijnen. Vier weken geleden is hij er zelf wel, maar zijn [vocaat niet. Gisteren was het idersom en werd zijn zaak bij stek behandeld, man had in de korte tijd dat in Nederland verblijft al zo jt een en ander op zijn kerf- «k. In augustus van vorig jaar 1 hij shag en wijn gestolen uit een supermarkt in Terneuzen. In :ember stal hij boeken uit een rneuzense boekhandel, ge- I herziening van het Uitbreiding! leien (vastgesteld door de raad o: Irden voorbereid voor het op de bj E4 juni 1993 behorende bijlage i ng aangegeven gebied; het verboden is in het onder II bt pnder of in afwijking van een schril j van burgemeester en wethoudw tikel 14 van de Wet op de Ruimte hanlegvergunning) over te gaan tot I de Oostelijke Kanaal arm, het aar] lerplaatsen met bijbehorende infrj; toegangswegen, alsmede het asfat Igen van bestrating en aanbrenger j met de daarbij behorende werkesl (en een en ander met uitzondeniij| pnderhoudswerkzaamheden; oor de hiervoor onder III vermeld! Fkzaamheden een aanlegvergunniej I tenzij door de uitvoering van dit erkzaamheden het terrein minds den voor de verwerkelijking van d! Irtiële herzieningen van de bestem Igeven bestemming(en) en daaraan van voorwaarden niet of onv*e(ta De afwikkeling van de t kan worden gekomen '(geruchtmakende 'boomkwekers- Baire' is een jaar na de eerste _;ting in een beslissende fase irgemeester van de gemeente Te«and Officier van justitie mr. E- Kiepe eiste gisteren tegen RN. uit Sprundel een celstraf van dertig maanden, waarvan zes voorwaardelijk. De zaken te- ger. twee andere verdachten ^erden opnieuw uitgesteld. K officier acht de 28-jarige N. jlgd. door verzet tegen de poli- Diezelfde maand had hij er- jns in Terneuzen ruiten inge- loid. Daarnaast waren bij jus- ie nog diverse diefstallen en ilbraken bekend, waarvan de patste in april van dit jaar atsvond, toen O. er met een tv idoor ging. ificier van justitie Mos maakte er weinig woorden aan vuil en ite vier maanden gevangenis- •af, waarvan 1 maand voor- ardelijk. Politierechter Beg- Jyn ging iets lager zitten en 'paalde de straf op 14 weken |l, waarvan 4 voorwaardelijk. Van onze medewerker de raad in zijn vergadering van Jten te verklaren, dat een tweeta In van de herziening van het be- ferlippenspolder, worden voor partiële herziening voorziet in de breiding van het bestaande school- jlame Curiestraat 25 te Terneuzen, |herziening voorziet in het aanbrei en het aanleggen van voetpaden Stuvesandeflats te Terneuzen. Ten Igenoemde herziening heeft de raai pepalen: Jhuldig aan oplichting en ver- Jistering. Met medeverdachten F.B uit Rijsbergen en R. van G. uit Bergen op Zoom zou hij is binnen het gebied, waarvoorde. ■^deelgenomen aan een wnrHt unnrWiH rS i» ■1™ele organisatie die met na- we boomkwekers in heel Neder- Ifnd oplichtte. Ze zouden hun tientallen slachtoffers daarbij voor ongeveer twee miljoen gul den hebben benadeeld. Het trio rdt daarnaast wordt voorbereid, zonder of in schriftelijke vergunning van burge rouders als bedoeld in artikel 14 va" Imtelijke Ordening (aanlegvergunning) het aanleggen van voetpaden en [van rustpunten inclusief alle daarbij L len en/of werkzaamheden, een en 01 u daarnaast ook verdacht Idering van de normale onderhouds- 1 erduistering van verschil- ^ïae land- en tuinbouwproduk- 'oor onder I. vermelde werken en/| ;n een aanlegvergunning wordt ver- de uitvoering van die werken en/i en het terrein minder geschikt zooi verwerkelijking van de daaraan bi] :iening van de herziening van hel te geven bestemming(en) en daaraan i van voorwaarden niet of onvol st kan worden gekomen. en N. kwamen in juli 1992 al voor de rechter. Hun zaken wer den toen echter voor onbepaalde id aangehouden. In maart 1993 [beurde dat opnieuw. Toen ver een ook Van G. voor de htbank. Gisteren zouden de zaken daadwerkelijk wor den afgewerkt, maar alleen N. 'scheen. burgemeester van de gemeente ffftspraak volgt op donderdag 15 dat de raad in zijn vergadering var jUr •ten te verklaren, dat een parties estemmingsplan Buitengebied, wordt lerziening voorziet in de mogelijk' van een slachtkuikenstal op (eer erceel Noorddijk 8 te Hoek. nelde besluiten met bijbehorende iet ingang van de datum van inwer- asu 12 juli 1993, in het gebouw var >r stadsontwikkeling en - beheer (a| ing ruimtelijke ordening), Burgemees ter Geillstraat 2 te Terneuzen, voor een ieder ter inzage. Herman Vervaet, Caroline Smulders en medewerker (rechts) voor de friteskraam die naar Litouwen wordt getransporteerd. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent Theo De La Ruelle Westdorpe - 'Een frietje mét'. Die bestelling kunnen Litouwers binnen kort in het hart van Miriampole doen aan de friteswagen van Herman Ver vaet en Caroline Smulders uit West dorpe. Het stel vertrekt zaterdag 9 juli met een opgeknapte friteswagen naar Vlissingen om vanaf daar de overtocht te maken naar de Litouwse havenplaats Klaipeda. Aan boord ook Shane Hilbrink uit Westdorpe die de toekomstige uitbaters in Litouwen de fijne kneepjes van het fritesbakken moet bijbrengen. Het openen van een friteskot in Litouwen is bedoeld om de markt voor voorgebakken frites in de voormalige Sovjet-satelliet te verkennen. Herman Vervaet, die in West dorpe een kleine boerderij heeft en daar zijn handen niet helemaal aan vol heeft, wil een fritesfabriekje opzetten. De tijd is er volgens hem rijp voor. Het land loopt daar zeker dertig jaar achter en de inwo ners staan, nu ze losgeweekt zijn van de voormalige Sovjetunie, open voor initiatie ven die hen een betere toekomst kunnen bieden. „Hier gaat het naar beneden met de economie en ginds gaat het omhoog. Je kunt dus beter daar investeren dan hier", zeggen Caroline en Herman. Riskant Herman start op bescheiden schaal. Hij weet van een groots opgezette aardappel verwerkingsfabriek in Estland waarmee een investering van 17 miljoen gulden was gemoeid. „Riskant, hoor", zegt Herman, „zakenlui die ik sprak zeiden dat het wel tien jaar kan duren voordat je daar wat geld van terug ziet". Daarom gaat er naast de friteswagen voorlopig een schrap- en een snijmachine in met een bescheiden capaciteit van 2000 kilo frites per dag. Maar voor een land waar geen frites-cul- tuur is, is dat al heel veel. Herman, oud-leraar van een land bouwschool, kreeg het idee in Litouwen iets op te zetten nadat hij in het kader van een schoolproject diverse malen in Litou wen was geweest. Het idee verder uitwer ken kostte enige moeite. Waar vind je zo gauw een friteswagen? Bij toeval raakte hij in contact met campinghouder Pieter de Keuninck in Cadzand-Bad die nog een oude frites-wagen had staan. Het ding werd opgeknapt. Herman werd daarbij geholpen door zijn naamgenoot Walter Vervaet in Biervliet die een dissel aan de vooras vastmaakte, waardoor de wagen door een tractor getrokken kan worden. Ook Kas Tiersma en Frank van Ham hielpen mee om de wagen op te knappen. Contacten Herman is de laatste maanden een paar keer heen en weer naar Litouwen gevlogen om daar wat stekken te steken. Het opbou wen van contacten is belangrijk wil je daar aan de slag kunnen. „Je kunt er niet zomaar iemand opbellen en vragen of die wat voor je wilt doen. Je moet eerst het vertrouwen krijgen van de bevolking". Hermans patatkraam heeft zeker kans van slagen. „De mensen zijn er dol-enthou- siast. De laatste keer dat ik er was werden er al borden geplaatst om de toekomstige locatie van mijn kraam aan te geven". Het Westdorps stel is niet van plan zich in Litouwen te vestigen. Herman gaat zijn bedrijf op afstand runnen, maar wil zeker een keer per maand ter plekke zijn om greep te houden op zijn zaak. Zijn eerste missie blijft, met zijn agrarische achter grond, het opzetten van een fritesfabriek. „Maar je weet nooit waar je uitkomt.. Er zijn zoveel dingen te verzinnen". Wat een frietje met mayonaise in Litouwen moet gaan kosten? Caroline zucht. „Daar heb ben we nog geen flauw idee van. De prijzen veranderen daar elke dag." Terneuzen, 2 juli 1993. Burgemeester en wethouders va"! neuzen. xetaris, burgemeester, 1. Reijns. drs. R.C.E. Barbé. Van onze verslaggever jeda - Ziekenfonds AZWZ/ZHE in teda is in gesprek met de medische j|pven van de ziekenhuizen in Breda, sendaal, Bergen op Zoom en Zee- Opzet is om te komen tot een wiment voor een budgetterings- iteem voor specialisten-honoraria. fecteur E. Boer van AZWZ/ZHE: „Dat S>eriment zou uiteindelijk kunnen lei- P tot een reële beheersing van de Pen en misschien ook tot een beter ™,dan zoals staatssecretaris Simons Bwil jfecteur Boer licht toe: „We willen met de ziekenhuizen afspraken maken over de aantallen opnames, verrichtingen, eerste poli-bezoeken en dagbehandelingen. Pe riodiek kun je dan kijken of we in de pas lopen met de prognoses". Boer denkt dat zo ook, maar langs een andere weg, de bezuinigingen die Simons wil, gerealiseerd kunnen worden: „Si mons bezuinigt via de kaasschaaf alle specialismen. Maar het kan ook zijn dat de kosten-overschrijdingen van de laatste jaren op het conto van een beperkt aantal specialismen komt. Bovendien, en dat is bekend, zitten er per regio verschillen in de ziektekosten. Dergelijke versluieringen kunnen in het systeem zoals wij dat voorstaan, verhelderd worden. Die zie kenhuizen staan niet onwelwillend tegen over dit plan. We hebben afgesproken om in werkgroepverband verder te praten". Volgens Boer laat Simons ruimte voor dergelijke regionale initiatieven. Voor de cliënten van AZWZ/ZHE moet het nieuwe systeem in de plaats komen van de contra 'ten zoals hun ziekenfonds die tot gistere had met de ziekenfondsen en specialisten, contracten gebaseerd op een landelijk akkoord van vier jaar gele den. Boer: „De budgetten die uit dat akkoord voortvloeiden zijn dik over schreden. Simons wil nu niet alleen die overschrijdingen terughalen bij de spe cialisten, maar ook toekomstige over schrijdingen structureel voorkomen. Fei telijk is dat een conflict 'tussen de staats secretaris en de specialisten, waarbij wij ons afzijdig zouden kunnen houden en de specialisten zouden kunnen houden aan hun leveringsplicht. Maar zo moeten wij niet met elkaar omgaan. Omdat de con tracten gisteren toch afliepen leek het ons zinvol om met ziekenhuizen en specialis ten te praten over een nieuw systeem". AZWZ/ZHE is er in ieder geval voorstan der van om de declaraties van specialis ten rechtstreeks te blijven ontvangen, ook nu de contracten sinds eergisteren zijn verlopen. Directeur Boer: „Dit voorkomt veel administratieve rompslomp voor pa tiënt, specialist en ziekenfonds. Boven dien mogen specialisten ook niet zo maar rekeningen gaan versturen naar patiën ten. Daar is een besluit van de staatsse cretaris voor nodig". Van onze verslaggever Goes - De Zeeuwse gemeenten dienen veel meer werk te maken van ontwikkelingssamenwerking in hun eigen beleid. Per inwoner zou de gemeente minstens een gulden dienen te reserveren voor het leed in de Derde Wereld. Die oproep doet het Centrum voor Ontwikkelingssamenwerking Zeeland (COS) in een open brief aan alle radsfracties in de provincie. Het COS doet dit met het oog op de verkiezingen komend jaar. Een goed beleid maken voor ontwikkelingssamen werking past in elke verkiezingsprogram van elke partij, het mag daarin niet ontbreken, vindt het COS. 'Gemeenten', aldus de brief, 'raken in toenemende mate betrok ken bij de problemen van de Tweede en de Derde Wereld. De positie van migranten staat vaak ter discussie, asielzoekers lopen door de straten van het kleinste dorp en de bevolking zelf heeft vaak nauwe banden met personen of groepen in het Oostblok'. Van onze Haagse redactie Den Haag - De brigade van de marechaussee in Terneuzen lijkt gered. Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer pleitte gis teravond in een motie voor handhaving van de briga de. Over de gewenste om vang van de nu nog dertig man sterke brigade liet de Kamer zich niet uit. Het kabinet wilde de dertig ba nen schrappen in het kader van de Grote Efficiency Operatie (GEO), de afslanking van de rijksoverheid. Burgemeester Barbé van Terneuzen heeft zich sterk verzet tegen de dreigende opheffing van de brigade. Hij wees in een brief aan het kabinet op het belang van de brigade in de strijd tegen de grensover schrijdende (drug-)criminaliteit. De Koninklijke Marechaussee houdt zich onder meer bezig met enkele politietaken en voert con troles op schepen uit. Het was de bedoeling van het kabinet deze controle-taak van de mare chaussee over te dragen aan de douane, 'zodat de controle van vrachtschepen in één hand is'. Grensgebied Verder wil de regering tegen eind 1994 tachtig mensen extra inzetten voor de bestrijding van de criminaliteit in het grensge bied. Het voorstel van CDA en WD om nog dit jaar negen mil joen gulden uit te trekken voor deze tachtig marechaussees, ver werpt het kabinet. Staatssecre taris Frinking (Defensie) heeft de Kamer gisteren in een brief laten weten dat zijn ministerie niet op zo korte termijn tachtig mensen kan opleiden. Motie CDA, PvdA en WD dienden gisteravond een motie in, waarin gepleit wordt voor handhaving van de brigade. „Ik spreek me daarbij niet uit over aantallen, over de omvang van de brigade", aldus WD-Kamerlid Dijkstal. PvdA-Kamerlid Schoots vindt de 'grensbewaking heel belang rijk'. Het weghalen van de dertig marechaussees, zoals het kabinet wilde, noemde hij 'niet verstan dig'. Van onze correspondent Oostburg - Een automobilist heeft gisteravond in Retranche- ment een groepje fietsers en een bromfietser aangereden en is daarna doorgereden. Het ongeluk gebeurde in een flauwe bocht op de Kanaalweg. De automobilist reed vijf fietsers uit Breskens aan. Het groepje en ook nog een bromfietser kwa men ten val. Twee fietsers raak ten gewond en moesten zich on der dokterbehandeling laten stellen. De politie is nog op zoek naar de bestuurder van de rode auto. Van onze verslaggever Middelburg - In de nabije toekomst blijft middelmatig vervuild baggerslib op oeverkanten en landbouwgronden opgeslagen liggen. Dit ondanks het feit dat straks een gloednieuw provinciaal beleid van kracht wordt dat juist de bedoeling heeft dit slib in speciale depots op te slaan om het milieu niet verder te belasten. Alleen is er niet voldoende permanente depotruimte en die komt er voorlopig ook niet. Kosten en procedures spelen hierbij een grote rol. Maar het provinciaal bestuur staat met de rug tegen de muur. Over macht, zo zei gisteren ook mi lieugedeputeerde Dek die zijn nieuwe beleid over baggerslib in de Provinciale Milieuraad bracht. Die raad is een gezel schap van deskundigen die de Staten adviseren. Over dat slib, het zogeheten klasse Il-slib (60 procent van wat er totaal in Zeeland uit vervuilde waterbodems wordt gebaggerd) waren tal van vra gen, vooral over de opslag. De vertegenwoordiger van de boeren in de raad vond dat boeren weliswaar een 'ont vangstplicht' hebben, krach tens het nieuwe beleid, maar dat elke boer die het slib niet op zijn of haar land wilde hierover een regeling met het betrokken waterschap moest kunnen treffen. De vertegenwoordiger van de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) was er vierkant tegen dat dat slib nog steeds op land mag worden opgeslagen. Hij zei dat wetenschappers nog volop studeren op de effecten die de vervuiling in dat slib op allerlei organismen kan heb ben. Zolang daar niets van bekend is, of te weinig, mag Zeeland dat risico niet langer lopen, vond hij. Maar Dek ziet geen andere uitweg. „We kunnen niet an ders, we hebben geen depot", was zijn verweer. Hij vertelde meer mogelijkheden voor tij delijke opslag te zullen onder zoeken. Het punt over het baggerslib was trouwens de enige kriti sche noot van de milieuraad. Het hele beleidsplan (Beleids plan Waterbodems en Bagger specie), waar veel meer in wordt vastgelegd dan alleen de berging van dat Klasse II- slib, was een heel goed plan, waar Dek een compliment voor verdiende, sprak de an ders zo kritische ZMF. „Dit namelijk, raakt de essentie van het toekomstig beleid dat gericht dient te zijn op ver werking," aldus de ZMF- woordvoerder. Van onze verslaggever Oostburg - De raadsfractie van PvdA wil weten of het klopt dat komend zomerseizoen slechts 17 in plaats van de gebrui kelijke 20 politie-mensen extra kunnen worden ingezet in toeristisch West-Zeeuws-Vlaanderen. Dit zou in tegenspraak zijn met een toezegging van de leiding van de regiopolitie Zeeuws- Vlaanderen dat de effectieve in zet van politiepersoneel er niet op zou achteruitgaan. Dit blijkt uit een prangende brief die de fractie heeft ge schreven aan het Oostburgse col lege van b en w. Raadslid l,. Wille vraagt het col lege te achterhalen wat de oor zaak of reden is de politie-inzet te beperken en geeft de onvrede onder het personeel over de op handen zijnde reorganisatie van de politie Zeeland als mogelijke oorzaak aan. „Wij vermoeden dat een en an der zal betekenen dat de aanwe zigheid van de agent(e) op straat als een van de eerste zaken on der druk komt te staan. De pre ventieve werking die van die aanwezigheid tijdens markten en speciale activiteiten in het sei zoen, uitgaat, wordt door ons van belang geacht". De PvdA vraagt zich voorts af hoe dit zich verhoudt tot het op behoorlijke wijze handhaven van de openba re orde. Gewezen wordt op persberichten waarin melding wordt gemaakt dat het 'rommelt' bij de regiopo litie Zeeland. „Bent u op de hoogte met de problematiek en zo ja bent u bereid de raad te informeren over de aard en de ernst van de problemen?", vraagt Wille. En passant vraagt hij gelijk naar de bijdrage die het college denkt te kunnen leve ren om de onvrede bij de politie medewerkers weg te kunnen ne men. Van onze verslaggeefster Breda - Vanaf 10 juli begint BBA Tours, het touringcarbe- drijf van de BBA, met een strandbus-experiment naar de Zeeuwse kust. Zes weken lang zullen dagelijks luxe touringcars rijden van Eindhoven, langs opstapplaatsen in Tilburg, Den Bosch, Breda en Roosendaal naar een aantal be stemmingen in Zeeland, zoals Middelburg, Vlissingen, Dom burg, Oostkapelle, Vrouwenpol der en de Delta Expo op het voormalige werkeiland Neeltje Jans. Een experiment met de Stran- dexpress van de Nederlandse Spoorwegen, een speciale trein verbinding tussen Tilburg en Zeeland, mislukte vorig jaar we gens gebrek aan belangstelling. (ADVERTENTIE) Beleef het allemaal in Carrousel in het Maritiem Attractie Centrum Het Arsenaal in Vlissingen. Het gehele jaar door dagelijks geopend. Entree volwassenen ƒ15.-, kinderen tot 12 jaar 10.-, groepen vanaf 25 personen 10.- p.p. (entree Carrousel gratis) BELEEF HET ALLEMAAL IN HET ARSENAAL Tel.: 01184-15400

de Stem | 1993 | | pagina 11