DE STEM Sport ecker winnaar titanenstrijd MEDEDELING TOUR MEE Rechter laat kluis Olympique kraken UITSLAGEN en standen iele show |oppeliers Weer hoop voor Nederlandse ruiterequipe Pete Sampras maakt einde aan wedergeboorte van Andre Agassi sportnieuws KORT PEUGEOT Muziek Kleintje WIMBLEDON '93 Wassen eruit in achtste finales Sevilla ontslaat Maradona Glenn Helder naar Vitesse Nederlaag hockeyteam Wisselende start golfteam Brandts tweede assistent De Mos Bouwmans nog 2 jaar bij ploeg Post EXCLUSIEVE KEUKENS NIEUWE BOSCHSTR 9 BREDA 076-229393 DONDERDAG 1 JUL11993 DEEL B bT 605 SL/SR: 1.315,-VOORDEEL OP IDITIONING. i wij u uitgebreid infor- bncurrerende inruil- en kheden. [biedingen geldt echter brraad strekt. Dus kunt [bij ons Bt van harte IllNCL BPM/BTW. WIJZIGINGEN VOORBEHOUDEN. 143950 BREDA, JAN JONGERIUS BV., I RAADHUISSTRAAT 26, TEL 016151215. TEL 0114012878. LAGE ZWALUWE, |)UT BV. MEIDOORNLAAN 10, TEL: 01620 RNEUZEN, GARAGE ANDRÉ DEES, MR. FJ. |primeurs/uitnodiging! brg*Rijswijk*Schiphol J niets het continue verrassende «huis van Europa. En Hèt JJederland! Ook nu weer laten we u fen met de allernieuwste meest ■ties en keuzes in keyboards, Piano's. Direct uit voorraad! ze Miracle Shows in het land. 12000 Keyboard Lancering liraculeus software pakket! 1-86 Keyboard Primeur [liraculeus software pakket! Digitale piano kanjer! fcf kennis met de101,103,107, [uit de onvoorstelbare SX-PX-serie! pe klanken. U weet niet wat u hoort! en pas in 1994 betalen En zonder 1 cent rente natuurlijk! i Show demonstraties [soard Showmasters zoals t Warnaar. Live Theater in Culemborg [ium in Rijswijk liet Amsterdam-Schiphol fe dagen van 10.00-17.00 uur. formatie tijdens winkeluren: 03450-20999 nweg 29, industrieterrein Pavijen in 450-20999, maandag t/m zaterdag lavond. 1114, langs de A-13 tussen Den Haag Zuidflank, afslag Delft Noord/ L tel. 070-3987287, maandag t/m hderdag koopavond. |nd 4 juli a.s. Amsterdam-Schiphol Ibergierstraat, Schiphol. pht van |p.m. \lle mer- lano's Jan Urk. j Rotterdam Een nieuw pluspunt in uw reclame: Het plaatsen van eefl KLEINTJE vormt een zenlijke bijdrage tot het rea liseren van uw doel. TIEN DUIZENDEN lezen u -jseille (rtr) - Bij de na- iiringen naar het mogelijk jgjopschandaal bij de öe landskampioen Olym- Marseille is gisteren I inval gedaan in de club yen. Daarbij werd de gekraakt, werden de Ejebakken doorgesnuffeld J een pak documenten, Lal financiële administra- fin beslag genomen. yer Bernard Beffy, die het Boek leidt, en zes politie- Un waren zeven uur bezig Jtiiet schiften van de dossiers liet uitzoeken van de belang- |e papieren. Beffy weigerde [het verlaten van het kantoor [commentaar. Jean-Louis Le- L, vice-voorzitter van de Lpese bekerwinnaar, vertelde dat de rechter een smid had laten komen om de safe open te breken in het kantoor van Alain Laroche, de financieel directeur. „Laroche was in Parijs en wij hadden de sleutels niet," was de verklaring van Levreau voor de forcering. Het gewroet in het afval bracht hij in verband met de jacht op mogelijke sporen van verbrande papieren. „De rechter heeft wat documenten meegeno men, waaronder een paar spe lerscontracten en wat accoun tantsverklaringen." Beffy gaat na of het waar is dat Olympique Marseille drie spelers van Valenciennes heeft benaderd om de onderlinge confrontatie op 20 mei te 'regelen'. Bij winst zou Marseille de Franse titel vroegtijdig prolongeren. Dat ge beurde ook. Marseille-midden- velder Jean-Jacques Eydelie, die ervan wordt verdacht als tussen persoon te zijn opgetreden, zit nog steeds in voorarrest. Christophe Robert van het gede gradeerde Valenciennes en zijn vrouw Marie-Christine wordt 'passieve corruptie' ten laste ge legd. Ze hebben bekend 250.000 francs (ruim 80.000 gulden) te hebben aangepakt. Een andere Valenciennes-speler, de Argen tijnse international Jorge Bur- ruchaga, is gisteren vanuit zijn vaderland teruggekeerd naar Frankrijk om te worden onder vraagd in deze affaire. Bur- ruchaga, die ook een aanbod was gedaan slecht te spelen, ver klaarde dat hij belangrijke in formatie heeft, maar hij weiger de er nader op in te gaan. Verwacht wordt dat Beffy, ter wijl hij in de Zuidfranse haven stad is, Marseille-secretaris Jean-Pierre Bernes zal verhoren. Bernes wordt door de spelers van Valenciennes naast Eydelie genoemd als contactman in deze affaire. Hij lag woensdag nog in het ziekenhuis wegens een aan val van depressiviteit, maar is volgens de artsen wel in staat op een aantal vragen antwoord te geven. Meer dan 1000 OM-supporters trokken woensdagavond door het stadscentrum naar het hotel waar de spelers van Marseille voor het eerst na hun vakantie weer bijeen kwamen. De optocht was bedoeld om het team een hart onder de riem te steken in deze moeilijke tijden. Ongeveer 100 aanhangers van Valenciennes demonstreerden voor het hoofdkantoor van de Franse voetbalbond in Parijs. Ze eisten dat de nederlaag tegen Marseille (0-1) wordt omgezet. De club kwam één punt te kort om degradatie te ontlopen. De Europese voetbalunie (UEFA) heeft woensdag ver klaard een klacht te hebben ont vangen van Marseille naar aan leiding van de uitlatingen van enkele vertegenwoordigers van CSKA Moskou. Een viertal Rus sen, onder wie trainer Kostiliev, beweerde telefonisch benaderd te zijn door iemand die zei na mens Marseille te spreken en die geld bood voor opzettelijk slecht spel. CSKA verloor het Europa- Cup-duel op 17 maart met 6-0. De OM-leiding beweerde woens dag niets te weten van deze omkooppogingen. Olympique kocht gisteren Paulo Futre van Benfica Over de duur van de verbintenis van de Portu gees, die in januari voor elf mil joen gulden van Atletico de Ma drid werd overgenomen, zijn geen mededelingen gedaan. Fu tre moet bij de houder van de Europese beker voor landskam pioenen de plaats innemen van de Ghanees Abedi Pele. inden - Pete Sampras, de turner één. Stefan Ed- de nummer twee. Jim iiirier, de nummer drie tenslotte Boris Becker, nummer vier. Na negen gen Wimbledon kan ge- nstateerd worden dat plaatsingscomité zijn urk niet beter had kun- in doen met de nummers n tot en met vier morgen de halve finales. citer, de ene ex-winaar onder laatste kwartet, ontmoet arin Sampras Edberg, de te ex-winnaar, moet het op men tegen Courier. Te hopen li dat zowel de halve finales i de finale het niveau zullen len van de twee kwartfinales gisteren op het centre-court irden afgewerkt. Ie Sampras maakte eerst in lisets een einde aan de weder- torte van Andre Agassi, aarna het 'duel der Teutonen', als Becker-Stich vooraf breed is uitgemeten in de media, zich tspon tot een memorabele mbledon-klassieker. Een vijf- Ier die ruim vier uur in beslag m, met een indrukwekkende s cijfers als resultaat.' 7-5, 6-7 ■7), 6-7 (5-7), 6-2, 6-4 voor Kker. De rossige Duitser kreeg armee zijn revanche voor de imbledon-finale van twee jaar leden, die hij van zijn landge- ot verloor, en voor de neder- op Queens, veertien dagen leden. bet vallen van de avond men de twee Duitsers vol res- tt voor eikaars kunnen af bid. Wat ze elkaar daarbij lemaal in het oor fluisterden, ildè geen van beiden na afloop wijt. Wel dat wat beiden betrof door de Duitse media opge- opte zogenaamde 'Kalte Krieg' issen hen helemaal over was. was al het oude zeer blijkbaar g niet helemaal verdwenen, tóeresseert me niet," aldus ich, toen hem gevraagd werd bij het liefst als winnaar zou „en ik ga er ook niet naar jken. Ik gun het Stefan nog het test, omdat ik hem zo graag tg." tactiek?," aldus de win ter, „mijn tactiek was om zo trd mogelijk alle ballen over et net te rammen. Naar welke pek ze gingen interesseerde me |et zoveel, als ze maar in wa in." et het 'duel der Teutonen' was «'Sampras de mooiste tn]d van een zonnige dag. nummer één van de wereld Michael Stick onderuit tijdens de titanenstrijd tegen Boris Becker. F0T0 EPA tegen de titelverdediger die de afgelopen tien dagen in tennis- termen uit het graf is opgestaan. Wiens populariteit in Londen, in heel Engeland, vorige week gro teskere vormen heeft aangeno men dan die van vier Beatles samen dertig jaar geleden. Agassi-Sampras was niet meer en niet minder dan een duel tussen twee Amerikanen om een stek in de halve finales van Wimbledon. Het leek echter meer of het de vijfde en beslis sende wedstrijd van de finale van de Davis Cup tussen Enge land en Amerika was. Vrouwen op leeftijd gilden zich schor, bakvissen lieten tranen met tui- Door Léon Krijnen ten, de Agassi-wave golfde rond om het centre-court. Na ruim een uur was het tumult bedaard en werd er bij 33 graden celsius slechts nog wat gesnot terd achter zakdoekjes Sam pras, de killer, wiens bewegin gen door een klassieke ballet- choreograaf geschreven en gepo lijst lijken te zijn, had de lang harige mega-ster alle hoeken van de baan laten zien: 6-2, 6-2. Alleen een wonder leek de 'kleine Zen-master', zo betiteld door vriendin Barbara Strei sand, op de tribune in het hok van de Agassi-clan, te kunnen redden. Het wonder leek er ook te komen, toen Sampras weer problemen met zijn schouder kreeg. Agassi brak zijn opslag voor de eerste keer naar 2-0, serveerde naar 3-0 en het gek kenhuis' op de tribunes begon weer op volle toeren te draaien, toen hij de set met 6-3 won. Waarna het nog oorverdovender en natter werd, toen de vierde set een kopie van de derde werd. Verschillende malen moest de fysiotherapeut er aan te pas ko men om de pijnlijke schouder van Sampras, die op dat moment rijp leek voor de slachtbank, uit te rekken. Het vrolijke kabaal bedaarde pas een beetje, toen Sampras, de pijn verbijtend, de rollen voor de laatste keer om draaide. Een doorbraak van 1-1 naar 2-1 en het was Agassi die de laatste set van 'zijn' Wimble don achter de feiten aanliep. Op 5-4 serveerde Sampras voor de wedstrijd. Met een van pijn ver trokken gezicht zwiepte hij de laatste drie van zijn in totaal 22 aces uit de schouder en zag ver volgens op 40-0 Agassi de laatste afzwaaier van de wedstrijd pro duceren. De geëlimineerde titelverdiger verscheen twintig minuten later zo fris als een hoentje en opmer kelijk monter op de persconfe rentie. Of hij een boodschap voor zijn teleurgestelde fans had? Met een zeer opgewekt gezicht; „Ze ker, volgend jaar kom ik weer terug om te winnen." Je ziet er niet bijster teleurge steld uit. Dit moet toch een van de grootste teleurstellingen uit je carrière zijn „Welnee. Dat zou het geweest zijn als ik in de derde set op dezelfde manier weggeveegd zou zijn als in de eerste twee. Het scheelde maar een haartje of ik had gewonnen. Je moet niet ver geten van hoever ik gekomen ben. Ik heb een paar maanden niet kunnen spelen vanwege die polsblessure, ik heb maar een week getraind voor Wimbledon, en hier was ik weer, in de kwart finales. In de laatste set slaagde hij er op het beslissende moment in om zich naar een iets hoger niveau te tillen en ik niet. Dat is alles. Ik heb alle reden om alleen maar tevreden te zijn over mijn terugkeer. Bovendien ben ik nog steeds niet helemaal fit. Vooral tijdens en na die partij tegen Richard Krajicek had ik veel last van mijn pols." De andere halve finale, die in de onderste helft van het schema, tussen Jim Courier en Stefan Edberg, stond toen al enkele uren vast. De twee kwartfinales waaruit de Amerikaan en de Zweed als winnaar tevoorschijn kwamen, werden beide op baan één afgewerkt» en namen beide niet meer dan drie sets in beslag. Courier mocht zich het eerst hal- ve-finalist van 1993 noemen. Zijn vriend en trainingspartner Todd Martin, die eerder opzien baarde door Goran Ivanisevic en David Wheaton het toernooi uit te timmeren, toonde zichtbaar te veel respect voor Courier. Na de 6-2 in de ouverture bleef het in de tweede set tot en met 5-5 in de tie-break spannend. Twqe punten van Courier en een break van 3-2 naar 4-2 in de derde set bezegelden het lot van de boom lange en bebaarde Martin: 6-2, 7-6 (7-5), 6-3. Waarna ook Stefan Edberg, kampioen op Wimbledon in 1988 en 1990, maar drie sets nodig had om zich voor de zesde keer in zijn carrière naar de halve finales van Wimbledon te slaan. Hij moest er wel een stuk harder voor werken tegen Cédric Pioli- ne dan Courier tegen Martin. De Fransman, twee maal eerder ac tief op Wimbledon, twee maal in de tweede ronde uitgeschakeld, sputterde in zijn eerste Grand- Slam-kwartfinale lang tegen. In de eerste set brak Edberg hem op het laatst mogelijke moment, van 6-5 naar 7-5, waarna de Zweed in de tweede set tegen een achterstand van 4-1 aan keek. Toen hij echter vanaf 3-5 de vier volgende games op zijn naam bracht, was de weerstand van de Parijzenaar, wiens broer in het Franse volleybalteam speelt, gebroken. Edberg pikte zijn opslaggame in de openings fase van de laatste set in en finishte uiteindelijk op twee maal 7-5 en 6-3. De beleefdste en aardigste ten nisser van het circuit haastte zich daarna terug naar zijn stulp in de dure diplomatenwijk South Kensington, om met hoogzwan gere ega Anette de dingen af te wachten die komen gaan. Ze is Boris Becker maakt het V-teken na zijn triomf op Michael Stich. FOTO EPA uitgeteld op Independance Day, 4 juli, de dag waarop de finale gespeeld wordt Om zover te komen, zal Edberg eerst met Courier af moeten rekenen, waarna een historische primeur niet tot de onmogelijkheden be hoort. Een Wimbledon-finale die onderbroken wordt door een me dedeling van 'de voorzitter van de All England Club: 'Telefoon voor meneer Edberg...'. Mannenenkelspel: kwartfinales: Courier (VSt/3) - Martin (VSt) 6-2 7-6 6-3, Sampras (VSt/1) - Agassi (VSt/8) 6-2 6-2 3-6 3-6 6-4, Edberg (Zwe/2) - Pioline (Fra) 7-5 7-5 6-3, Becker (Dui/4) - Stich (Dui/6) 7-5 6-7 6-7 6-2 6-4. Gemengddubbelspel: tweede ronde: Fitzgerald/Smylie (Aus/8) - De Ja ger/Vis (ZAf/Ned) 6-3 6-4. Derde ronde: Nijssen/Bollegraf (Ned/12) - Leaeh/Garrison (VS/5) 6-7 6-2 6-2. Jongensdubbelspel: eerste ronde: Van Scheppingen/Wassen (Ned) - Sabin/Shatik (Oost/Pak) 7-6 3-6 6-1. Meisjesdubbelspel: eerste ronde: Koutstaal/Pastor (Ned/Fra) - Glass/ Rusch (Dui) 6-4 6-3. Londen - Rogier Wassen, de nationale indoorkampioen bij de jeugd onder zestien en achttien, is woensdag in de achtste finales van het Wimbledon-jeugdtoernooi uitge schakeld. De zestienjarige Limburger, die eerder in drie sets won van de als eerste geplaatste Zuidafrikaan Godwin, werd met 3-6 6-3 6-0 verslagen door de als twaalfde geplaatste Amerikaan Jason Appel. Wegens overweldigende deelname zijn er helaas geen gratis deelnemerskaarten voor De Stem Lezertour meer beschikbaar. Om toch deel te nemen kunt u gewone briefkaarten ge bruiken mits voldoende gefrankeerd. bet op: duidelijk vermelden om welke etappe het gaat. Door Giel Hendrix Aken - Van enige afstand volgden Roelof Bril (8e) en Jos Lansink (10e) de uitbun dige taferelen rond Rodrigo Pessoa, de 20-jarige Brazili aan, die als laatste gestart de snelste tijd neer zette in de Prijs van Europa op het CHIO van Aken. Zij hadden zich in de barrage niet meer bemoeid met de strijd om de eerste plaats. Ze namen ge noegen met een rustige fout loze rit. Daarin slaagden ze wonderwel en die prestatie moet bonds coach Hans Horn toch enig ver trouwen gegeven hebben voor de toekomst. In het byzonder voor het EK in Gyon eind juli. Want de Nederlanders werden al bij voorbaat kansloos geacht voor de titelverdediging. Zelfs de bui tenlandse journalisten informe ren in Aken belangstellend naar de situatie rondom de Olympi sche kampioen van 1992. „Is het waar dat Nederland geen repre sentatieve ploeg op de been kan brengen voor Gyon?," vragen zij aan iedereen die verondersteld wordt ook maar iets te weten van de Nederlandse situatie. Bril en Lansink hebben de eerste twee dagen echter al aangetoond dat, in ieder geval de basis voor een goede prestatie van de ploeg aanwezig is. Met Bollvorm's Let's Go heeft Roelof Bril in drie omlopen nog geen balkje ge raakt. En dat is in het wijdse stadion van Aken een prestatie van formaat voor een debutant. „Het paard moet hier eerst aan wennen," zegt Bril zelf. „Ik dacht dat Hickstead al groot was, maar dit is nog veel uitge strekter. Let's Go heeft dat nog nooit meegemaakt, maar hij voelt zich kennelijk goed thuis op die grote omlopen." Niet minder tevreden kan Jos Lansink zijn. Hij was al zo'n beetje afgeschreven voor het EK. Immers Egano, inmiddels aan de beterende hand, is geblesseerd. De hengst Libero H komt net uit het dekseizoen, is nog niet klaar voor een kampioenschap en het derde paard kan zo'n moeilijke opdrachten nog niet aan. Dacht tenminste iedereen, want de werkelijkheid is heel anders. Het paard springt net zo makkelijk als zijn naam, Easy Jumper, doet vermoeden. Hij maakte ook in drie omlopen geen enkele fout en kan zonder enig risico mee naar het EK. Hans Horn geeft (nog) geen krimp als hem gevraagd wordt naar de samenstelling van de ploeg. Hij houdt zijn baseball pet rustig op zijn hoofd en blijft genieten van zijn sigaartjes. Wellicht wordt hij, tegen ieders verwachting in, straks nog wel geplaagd door een luxe-pro bleem en moet hij ruiters teleur stellen voor de EK-ploeg. Met Tops en Raymakers erbij heeft hij immers al vier uitste kende ruiters, terwijl hij nog Van der Pol, Hendrix en Jenny Zoer achter de hand heeft. Voor de landenwedstrijd van morgen heeft Horn al knopen doorge hakt. Hij houdt Jenny Zoer op de tribune en stuurt Lansink, Bril, Van der Pol en Hendrix de ring in. Misschien lossen die ruiters morgen zelf wel het selectie-pro bleem voor Gyon op. Prijs van Europa: 1. "Rodrigo Pessoa (Bra) op Loro Piana Special Envoy 0 fouten 38.48 seconden in barrage; 2. Franke Sloothaak (Did) San Patrig- nano Weihaiwei 0 - 39.54; *3. John Whitaker (Gb) Everest Gammon 0 - 41.05; 4. Lars Nieberg (Did) Nistria 0 - 41-75; 5. Luis Alvarez Cervera (Spa) Starvos 0 - 42.45; 8. Roelof Bril (Ned) Bollvorm's Let's Go 0 - 44.44; 10. Jos Lansink (Ned) Easy Jumper 0 - 51.88. Dressuur, Prix St. Georges: 1Strijk (Ned) Ceylon 1309 punten, 2. Rüben (Dui) Alassio 1307, 3. Uphoff (Dui) Freudentanzer 1306, 4 Rothenber- ger (Dui) Amadeus 1286, 5. Stückel- Derger (Zwi) Karneol 1273, 6. Otto- Crepin (Fra) Artos 1272. Sevilla - Een dag voordat zijn contract afliep, is Diego Maradona door het bestuur van Sevilla ontslagen. In Spaanse dienst viel hij vooral op door zijn directe betrokkenheid bij allerlei incidenten. Sevilla weigert vooralsnog Maradona de contractueel overeen gekomen 2 miljoen gulden uit te betalen. De Argentijn miste zeven van de tien wedstrijden in de slotfase van de competitie. „Hij is niet loyaal geweest ten opzichte van de club," zei interim-voorzitter Del Nido woensdag. Sevilla huurde de afgelo pen twee maanden een privé-detective in om de voetballer te volgen. Arnhem - Glenn Helder heeft gisteren een driejarig contract getekend bij Vitesse. De 24-jarige linkerspits is afkomstig van Sparta. Bij de Arnhemse deelnemer aan de UEFA Cup neemt hij de plaats in van Philip Cocu. Deze is in de visie van trainer Herbert Neumann voorbestemd de opvolger van middenvelder John van den Brom (naar Ajax) te worden. Edgar Davids blijft voorlopig bij Ajax. De linkermiddenvel der, wiens contract was afgelopen, tekende gistermiddag een driejarig contract. De Noorse voetbalinternational Jan-Aage Fjörtoft is in onderhandeling met het naar de premier League gepromoveerde Swindon Town, waarbij Glenn Hoddle manager is. Ook Careca gaat in Japan voetballen. De 32-jarige Braziliaan heeft een contract getekend bij de club Kashiwa Reysol, dat in de tweede divisie uitkomt. Napoli ontvangt een transfersom van 600.000 gulden voor de spits die in zes seizoenen in Italië 73 doelpunten maakte. Voor zes maanden in het Verre Oosten verdient Careca bijna 2 miljoen gulden. Singapore - Het Nederlands hockeyteam heeft gisteren de tweede oefenwedstrijd tegen Australië met 4-6 verloren. In Singapore was dinsdag de eerste ontmoeting met 1-0 gewonnen. Beide teams bereiden zich voor op het toernooi om de Cham pions Trophy dat zaterdag in Kuala Lumpur begint. Coach Oltmans gebruikte woensdag al zijn spelers. Slechts drie internationals speelden de hele wedstrijd. Binnen twaalf minu ten was doelman Looije al drie keer gepasseerd. Voor de rust kwam Oranje tot 2-3 terug door treffers van Van Wijk en Van Ede. Na de hervatting straften de Australiërs twee verdedigingsfou- ten van Nederland af. Invaller-doelman Lemaire was beide keren kansloos: 2-5. Drenth maakte uit de eerste strafcorner na tien minuten 3-5. Na de zesde Australische treffer, nam Geeris het laatste doelpunt voor zijn rekening. Taco van den Honert mist zaterdag de eerste wedstrijd van het Nederlands hockeyteam in het toernooi om de Champions Trophy. De aanvaller van Amsterdam raakte dinsdag tijdens de eerste oefenwedstrijd tegen Australië aan een enkel geblesseerd. Marianske Lasne - Onder matige omstandigheden heeft het Nederlands mannengolfteam in het Tsjechische Marianske Lasne de eerste ronde van het toernooi om het Europees landenkampioenschap gespeeld. Rolf Muntz was de beste van de zes Oranjespelers met een score van 69 op de par-72 baan. Maarten Lafeber kwam met 73 slagen iri het clubhuis, Niels Kraay met 74, Maarten van den Berg met 75,'Michael Vogel met 77 en Jeroen Germes met 81. Met schrappen van het slechtste resultaat kwam Nederland totaal op 368. Het heeft daardoor nog een kans op een plaats bij de beste acht. Twee jaar geleden werd Nederland derde, onder meer door een sensationele zege op Schotland. Van dat succesvolle team zijn alleen Vogel en Muntz over. De eerste dag van het vijfdaagse EK werd gekenmerkt door uiterst traag spel. Captain Robbie van Erven Dorens deponeerde een klacht bij de organisatie. Adrie van Kraaij is bij PSV in een onmogelijke positie geraakt na de recente benoemingen van Hans Westerhof, Willy van der Kuylen en Ernie Brandts. Het PSV-bestuur is sinds een week - zoals dat wordt genoemd - 'in discussie met Van Kraay'. Eindhoven - Oud-international en ex-PSV-speler Ernie Brandts wordt naast Willy van der Kuylen bij PSV de tweede assistent trainer van Aad de Mos. Gemert - Eddy Bouwmans blijft de komende twee seizoenen bij de ploeg Histor/Novemail. De renner uit Gemert, die zaterdag aan zijn tweede Ronde van Frankrijk begint, bereikte deze week een mondeling akkoord met manager Peter Post over een contractverlenging voor '94 en '95. „We hebben er allebei op aangestuurd," aldus Bouwman gisteravond. „Post wilde graag zekerheid voor de Tour en voor mij gold hetzelfde. Ik weet dat er bij andere ploegen belangstel ling voor mij is, maar concrete aanbiedingen heb ik niet gehad. Deze ploeg bevalt me prima. Ik kan goed met de ploegleiders opschieten, met de doktor en de verzorgers." Enkele maanden geleden gaf Post te kennen dat Bouwmans financieel zou moeten inleveren als hij niet beter zou gaan presteren. Door een knieblessure bleef de renner uit Gemert in het voorjaar van aansprekende uitslagen verstoken. Na april boekte Bouwmans echter enkele mooie successen. Hij won de Classique des Alpes en een rit in de Dauphiné Libéré. HONKBAL Rotterdam. World Port Tourna ment, zesde dag: Red Machine (Aru) - Major League Baseball International (VSt) 2-12. Canada - Nederland 9-14. Nederland 000333430 14 Canada 000003033 9 Werpcijfers, Canada: Duffy (3 2/3) 2-1-7-0, Bennett (1) 1-0- 5-0, Dubien (4 1/3) 5-4-10-3; Neder land: Wout (3) 2-0-2-0, Klerx (4 1/3) 8-2-6-1, Paul Nanne (2/3) 0-2-1-0, Kohl (2/3)2-1-1-0. Stand: 1. Major League Baseball International 4-6, 2. Nederland 4-6, 3. Red Machine 4-4, 4. Cana da 4-2, 5. Baltimore Corrigans (VSt) 4-2. SPORTPRIJSVRAGEN Hamburg. Duitse midweeklotto. Trekking A: 3 - 4 - 7 - 9 - 12 - 24. Reservegetal: 16. Trekking B: 5 - 13 - 14 - 35 - 43 - 49. Reservegetal: 8. Spel 77:8 3 6 6 9 6 2. Super 6: 0 0 9 6 5 4. VOETBAL Rimini. Halve finale EK vrouwen: Italië - Duitsland 1-1 nv. (0-0, 1-1). Italië wint na strafschoppen (4-3). Finale, zondag in Cesena: Italië - Noorwegen. WIELRENNEN Waver (Bel), prof koers: 1. Emonds (Bel) 158 km 4.07.00, 2. Remels (Bel), 3. Meijs (NedJ, 4. Thys (Bel), 5. De Wolf (Bel) 0.03, 6. Maassen, 11. Nijdam, 14. Vink, 24. Strouken, 25. Akkermans. ZAALHANDBAL Homburg, kwalificatie EK, groep 5: Duitsland - Griekenland 36-17 (19-7). Stand: 1. Duitsland 4-8, 2. Frank rijk 3-5, 3. Nederland 4-4, 4. Griekenland 5-3, 5. Israel 4-0. ZWEMMEN Boedapest. Hongaarse kampioen schappen. Mannen: 100 school: 1. Guttler 1.02,80; 200 vrij: 1. Czene 1.53,88, 100 vlinder: 1. Horvath 55,82; 400 wissel: 1. Darnyi 4.23,09. Vrouwen: 100 vrij: 1. Lakos 58,30; 400 wissel: 1. Egerszegi 4.43,93; 200 vrij: 1. Egerszegi 2.02,84; 200 school: 1. Pohl 2.36,19.

de Stem | 1993 | | pagina 9