Nieuw cao-bod aan ambtenaren 80 JAAR JONG EN DIKKER DAN OOIT! NU OVERAL TE KOOP! Wallage: 'Iemand moet het toch doen' Dode bij brand autobedrijf Tilburg Lgen It gekort' Rabin sluit bezoek af in synagoge Binnenschippers gaan door met hun acties I )e$re|ya Provincies willen koopkracht garanderen, overleg met gemeenten weer op gang Nederland subsidieland Jubileum-feestnummer ■■■wm BINNENLAND A3 Kamer akkoord met aantal forse orders voor Defensie DE STEM COMMENTAAR BINNENLAND KORT 18 PAGINA'S TOUR DB FRANCE GIDSJ9B Jiibileiimpuzzel: Ide STEM DONDERDAG 1 JULI 1993 J boodschap echt niet over." (Marianne, een van de vrouwesj [in de gymzaal, 49 jaar oud, I wilde zich 'een beetje veiliger lop straat voelen en besloot ziel I I daarom op te geven voor dt| I cursus zelfverdediging. I Het zelfvertrouwen straalt vat I I haar verhitte gezicht. „Ik bei I nu niet bang meer om 's avonds over een donker fietspad te rij-1 den." Lachend: „Ik loop nu bui-1 ten met een gevoel van 'kon maar op!Ik weet nu hoe ik eet ander flink pijn kan doen als het moet." Ingrid, 29 jaar oud, is eens door een man lastig gevallen in de trein. „Ik ben m overtuigd van mijn kracht. II weet dat ik mezelf kan verdedi gen. Ik denk dat ik hem nu wel te lijf zou gaan." Junet, 46 jaar oud,: „Ik was altijd bang voor een aanranding of verkrachting. Een man i) groter en sterker, dacht ik, Maar ik geloof wel dat ik me ni kan redden. Er zijn genoeg zwakke plekken om een man uit te schakelen." 'Rot op Vorig jaar werd Door Krekels op klaarlichte dag, tijdens eei vakantie in Spanje, achtervolgd door een man. Toen ze omkeek, zag ze dat hij masturbeerde. De docente zelfverdediging draaide zich plotseling om, nam eet vechthouding aan en schreeuw de in het Nederlands: „Rot op, verdomme!!" De man koos schielijk het haze- pad. de mp en .et iet ie- ac- ier rdt lalf jaar volhouden, zij we precies waar Simons ons hebben tó een beperking van het volu® van het aantal verrichting», met 15 procent. Maar in det«- sentijd zijn de wachtlijst» enorm opgelopen. Tegen die lijd moet ook de politiek wakker# geworden". Of ze inderdaad een half j® gaan duren, de acties van ik specialisten in Breda en Oost» hout, is nog de vraag. Van S" venter en Kruis doen er in eei# instantie nogal terughoudffl! over. Kruis: „Als het moet, moet het". Waarna Van Seventer verduid'' lijkt: „We zijn in overleg me# ziektekostenverzekeraars hie# de regio. Per 1 juli moeten" nieuwe contracten komen me# zorgverzekeraars. Ook de kenfondsen moeten nu heel currerend gaan werken. We nu al zover dat de qorgverzek' raars erkennen dat er een zekC groei is in de gezondheidszoft dat is een belangrijke principe uitspraak. Het betekent dus zij erkennen dat onze budge# niet op het niveau van '89 Wj" nen worden gehandhaafd, Simons wil. Alles draait nu de cruciale vraag: wat gaan' zorgverzekeraars doen als "I volgend jaar het budget wed» om met 15 procent overseint den? Worden we dan gekort1' met? He zou mooi zijn als we" hier in de regio met z'n a# uitkomen, want de kans dat mons daar dan nog in gaat zit# roeren, is gering." Maar wat als die groei niet doende erkend wordt, dus als "J specialisten toch worden geko" Van Seventer: „Dan heeft '1 patient het nakijken". ■Van onze verslaggever Ifilburg - Bij een korte, hevi- i brand bij het autoschade- rijf Versantvoort in Til- Jturg is gisteren de 37-jarige ■brandweerman Kees van Icorven uit Kaatsheuvel om gekomen. Igjn collega Marcel van Dijk (29 litar) uit Berkel-Enschot raakte [levensgevaarlijk gewond. twee beroepsbrandweerlie- i werden bedolven onder het Ijsin, toen na een explosie een [jjeel van de voorgevel omviel. |jen andere brandweerman kon ■nog net op tijd wegspringen. |ïan Corven overleed ter plaatse i zijn verwondingen. Hij laat i vrouw en een kind achter, [van Dijk, eveneens gehuwd, [noest worden beademd en is met [zwaar letsel vervoerd naar het [ziekenhuis. Zijn toestand was [gisteravond nog kritiek. [volgens burgemeester Brokx is Ije verslagenheid onder het [brandweerpersoneel groot. Op [je brandweerkazerne is een spe- traumateam van de GGD Verslagen lopen brandweerlieden bij de ingestorte gevel van de uitgebrande garage. foto anp aanwezig om het personeel op te vangen. Wat precies de explosie heeft veroorzaakt is onbekend. De technische recherche van de Til- burgse politie stelt een onder zoek in. In de afgelopen vier jaar zijn in Nederland negen brandweer mensen om het leven gekomen tijdens bluswerkzaamheden of oefeningen. Het laatste slachtoffer viel op 1 juni van dit jaar. Tijdens een perslucht-oefening in een bun ker tussen Rosmalen en Nuland kwam een 22-jarige brandweer man uit Boekei om het leven en werden vier collega's met adem halingsmoeilijkheden in het zie kenhuis opgenomen. Den Haag - De Tweede Ka mer heeft het kabinet giste ren toestemming gegeven voor een aantal forse Defen sie-orders. Een van de orders betreft de bouw van een amfibisch trans portschip bij de Koninklijke Schelde Groep in Vlissingen. Het schip is bestemd voor het korps mariniers en nodig omdat de beschikbaarheid van amfibische schepen binnen de Navo aanvul ling vergt. Met een eigen amfibisch trans portschip wordt zeker gesteld dat transportcapaciteit beschik baar is voor 600 mariniers en hun uitrusting. Daarmee wordt de afhankelijkheid van de voor Nederland beperkt beschikbare Britse schepen verminderd. Frinking krijgt van de Kamer ook toestemming voor de aan schaf van twee transportvlieg tuigen van het type Lockheed Hercules C-130. De bewindsman nam scepsis bij de Kamer weg wat betreft de kosten die zijn gemoeid met deze investering. Op de begroting is daarvoor 236 miljoen gulden uitgetrokken. Ook zette de Tweede Kamer het licht op groen voor de aanschaf van 110 gepantserde wielvoer tuigen, die vooral worden aange schaft met het oog op internatio nale vredesoperaties. Met dit project is een bedrag van 145 miljoen gulden gemoeid. Tenslotte gaat de Kamer ak koord met de modernisering van de F-16-jachtvliegtuigen van de Koninklijke Luchtmacht. Het project, waarbij 136 toestellen een zogenaamde 'midlife update' krijgen, kost in totaal 2,2 miljard gulden. De enige fractie die bedenkingen had was de PvdA, zo bleek dins dag tijdens een debat met de staatssecretaris. De socialis tische woordvoerder Vos zei slechts 80 procent van de 136 F-16's te willen moderniseren. Een consortium onder leiding van de KLM mag alsnog aan Defensie een offerte uitbrengen voor het onderhoud van de zwa re transporthelikopters van de Luchtmobiele Brigade. Aanvankelijk wilde het consor tium het onderhoud binnensle pen door ook de hele ombouw te verzorgen van de zeven in Cana da gekochte Boeing Chinook-he likopters. Daarna zou de KLM dan bijna als vanzelfsprekend ook het verdere onderhoud op zich kunnen nemen. De reactie daarop in politiek Den Haag luidde dat de KLM zich daarvoor te laat heeft aan gemeld. Het weerwoord van de KLM luidt dat de kwestie van het onderhoud pas in een laat sta dium van de besluitvorming is gaan spelen. Het ministerie heeft zich tot voor kort alleen bezigge houden met de kwestie van de aanschaf van de tweedehands vliegtuigen en hun modernise ring. De KLM exploiteert samen het het Amerikaanse bedrijf ERA een grote helikoptervloot en heeft een technische dienst die ervaring heeft met helikopteron- derhoud. De technische dienst is naarstig op zoek naar onderhoudswerk voor derden. Dat is nodig voor het financieel gezond maken van de KLM. [Den Haag (anp) - Er lijkt enige beweging te zitten in het lambtenaren-cao-front. De provinciale werkgevers ko pen op korte termijn met een nieuw bod en de [gemeentelijke werkgevers en de ambtenarenbonden haan opnieuw om de tafel zitten. beweging, zo bleek woensdag in Groningen waar gedeputeerde De Meijer in de statenvergade ring aankondigde dat er een nieuw loonbod op komst is. Het bod zal wel hoger liggen dan de al eerder geboden 0,7 procent maar een loonsverhoging van 2,5 procent, zoals ook de 14.000 pro vincie-ambtenaren willen, zit er volgens haar niet in. Woensdag kwamen de provincie ambtenaren massaal in actie. In de noordelijke provincies en Gelderland en Brabant legde een groot aantal ambtenaren het werk neer, in andere provincies werden werkonderbrekingen ge houden. Ook de politie voerde op ruime schaal actie. Op het Plein in Den Haag kwamen ongeveer 1000 politiemensen bijeen. Een petitie werd aangeboden aan minister Dales van Binnenlandse Zaken om nu eindelijk eens met een reëel bod te komen. De politie-ambtenaren kondig den hinderlijke acties aan waar het publiek geen last van heeft, maar kabinetsleden des te meer. [De onderhandelingen over de [nieuwe cao voor de 212.000 ge beente-ambtenaren worden weliswaar niet officieel hero- 1, maar het College voor Ar- [beidszaken (CvA) van de Vereni- j van Nederlandse Gemeen- [ïen (VNG) en de vakbonden Ab- [vaKabo, Novon en CFO gaan in ('technisch beraad'. I Dat gebeurt ondanks het feit dat er geen echt nieuw bod is ge- daan, maar meer een herhaling I van een al afgewezen bod, name- I lijk dat van 'koopkrachtbehoud'. (Dat komt neer op ongeveer 1,1 I procent loonsverhoging, bij lan- I gena niet de door alle ambtena- I renbonden in alle sectoren geëis- I te 2,5 procent. Maar de VNG ziet I 'mogelijkheden' voor het afslui- I ten van een tweejarige cao. I Echte' onderhandelingen komen I er alleen maar als er een reëel I loonbod ligt, benadrukt Abva- >o-onderhandelaar Van Huy- gevoort. Maar hij wil weten wel- mogelijkheden de VNG ziet I voor een tweejarige cao. I Ook in het provinciale front zit Vandaag wordt het EG-verbod op prijsafspraken van kracht, maar staatssecretaris Van Rooy van Economische Zaken hoorde dinsdagavond van EG-commis- saris Van Miert dat de Europese Commissie een wettelijke voor ziening voor handhaving van het toerbeurt-systeem door de vin- gers zal zien. Voorwaarden zijn dat de over gangsregeling in tijd beperkt is Rotterdam - 'Nauwelijks een stapje in de goede richting' ademen de actievoerende binnenschippers het bericht dat Brussel instemt met een tijdelijke ontheffing van het verbod op prijsbinding. WNGE TIJD werd het verhaal dat de mond van iedere buitenlan der open valt wanneer hij hoort van het woud aan subsidierege len waarmee Nederland is overwoekerd, afgedaan als goed kope borrelpraat. Het aantal subsidies dat in Nederland wordt verstrekt getuigt van ruimhartigheid, maar is niet van een overdreven gehalte, zo werd geredeneerd. Net als het hele pakket aan sociale voorzieningen is het standpunt ten aanzien van subsidieregelingen aan erosie onder- De cijfers die tijdens een Kamerdebat op tafel werden geven aan hoe nooodzakelijk dat is. Nederland telt ruim '00 subsidieregelingen, goed voor een jaarlijkse greep uit de staatskas van ruim 38 miljard gulden. ue eens zo tolerante volksvertegenwoordiging is omgekeerd als een blad aan de boom. Minister Kok van Financiën werd stevig onder druk gezet omdat hij niet snel genoeg inzicht kan •orschaffen in de fraudegevoeligheid van de subsidieregelingen, "ok denkt pas in het voorjaar van 1994 over de benodigde informatie te beschikken, de Tweede Kamer heeft een aanzienlijk kortere termijn voor ogen. 0e haast van de parlementariërs is begrijpelijk. Ze zijn stomver baasd over het grote aantal regelingen en ze vragen zich in sommige gevallen verbijsterd af waarom een subsidie wordt verstrekt. Maar die verbazing is niet alleen naïef, maar ook ongeloofwaardig. De gezamenlijke politiek heeft toegestaan dat "e subsidiepot steeds meer is uitgedijd. Het belang van de achterban - vaak aangezet door heuse lobby-circuits - speelde bij oe beoordeling vaak een hoofdrol. vat ze nu in koor roepen dat het minder moet is terecht, maar dat Beeft vooral te maken met het grote spel voor de publieke 'r'bune. Voor minister Kok ligt het anders. Hij moet straks een evenwichtig beeld zien te scheppen van Nederland-subsidieland. (•anneer dat er is, moet er stevig worden gehakt. Dan zal blijken °e hard de Tweede Kamer het wil spelen. Het snijden in het ,leesvan de eigen achterban is dan onvermijdelijk. Het is bekend de pijngrens hiervoor aanzienlijk lager ligt, dan bij de en dat deze de uiteindelijke libe ralisatie van de markt niet in de weg staat. „Wij hebben pas iets bereikt als de woorden tijdelijk en liberali satie wegvallen. Dat er voorlopig wel iets voor ons geregeld zou worden, wisten we eigenlijk al. Maar het Europese binnenvaart- beleid is een rotzooitje en blijft een rotzooitje", zegt actie-coör dinator Scherpenisse. De Israëlische premier Rabin heeft gisteren zijn tweedaagse werkbezoek aan Nederland afgesloten in de Potugees-Israëlitische synagoge in Amsterdam. Verder legde Rabin een krans bij de Hollandsche Schouwburg. Eerder op de dag sprak de premier in Den Haag met Kamervoorzitter Deetman. Op een personferentie verzekerde hij dat het vredesproces in het Midden-Oosten onomkeerbaar is en dat hij z'n best zal doen om het proces te versnellen. foto anp Door Eugène Leenders Den Haag - „Mijn speciale dank aan de nachtploeg van Sociale Zaken en Werkgele genheid." Politiek. tegenstander. Staatssecretaris Jacques Wallage kijkt vanachter de regeringstafel in de Eerste Kamer met een schuin oog omhoog naar de ambtenarentribune. Daar zitten zijn medewerkers met kleine rode oogjes. Tot diep in de nacht hebben ze de talloze kritische vragen die de geachte Eerste-Kamerleden dinsdag af vuurden, stuk voor stuk behan deld. Iedereen is gespannen. De staatssecretaris, zijn ambtenaren maar ook de kamerleden. Kei harde toezeggingen hadden ze van Wallage geëist. Een goede regeling voor de chronisch zie ken of geen nieuwe wao - wet. Net zoals hij als staatssecretaris van Onderwijs altijd deed, heeft Wallage ook dit keer de ope ningszinnen van zijn bijdrage zelf geschreven. Het wordt doodstil als hij de naam van zijn voorgangster Els- ke Ter Veld laat vallen. Even is alleen het gezoem van de grote ventilatoren te horen, die een beetje koelte proberen te bren gen in de benauwde vergader zaal. Wallage: „Ik betreur het om meer dan één reden, dat zij niet in de gelegenheid is hier haar werk af te ronden, zoals zij zich had voorgenomen. De waarde ring voor haar inzet, haar enga gement, haar betrokkenheid bij de mensen mag ook op deze plaats nog eens nadrukkelijk worden onderstreept." Daarna gaat hij in op de vraag van fractievoorzitter De Boer van Groen Links die - vrij ver taald - vroeg waarom Wallage zo gek was geweest deze functie te accepteren. „Ik moet denken aan de compo nist Schönberg, die zich niet po pulair maakte met zijn moeilijk in het gehoor liggende muziek. Toen hij terugkeerde in Duits land kreeg hij ooit de vraag voorgelegd: 'Bent U die ver schrikkelijk Schönberg?' Hij antwoorde daarop: 'Ja. Iemand moet het zijn. Niemand wilde het zijn, en daarom heb ik me beschikbaar gesteld.' Het ijs bij de achterdochtige Ka merleden is gebroken. Punt voor Wallage. In het urenlange debat scoort hij nog meer punten. Alsof hij de wao - wetswijziging zelf heeft gecomponeerd, verdedigt hij de stellingen die het kabinet heeft betrokken. Dan weer complimenten uitde lend aan de Eerste-Kamerleden, dan weer licht verbolgen. Vooral wanneer de oppositiepartijen hem uit de tent proberen te lokken. Zijn kennis, ook van de ingewik kelde technische delen van de wetswijzigingen, boezemen bij vriend en vijand ontzag in. Geen interruptie blijft onbeantwoord. Zijn rode draad: Kunnen we alle betrokkenen, uitkeringsgerech tigden, sociale partners, uitvoer ders en politiek ervan doordrin gen dat een omslag in denken en handelen rond de arbeidsonge schiktheid onvermijdelijk is? Of gaan wij door met datgeen waar dit land zo goed in is: omtrekkende bewegingen maken rond een ernstig maatschappe lijk vraagstuk en elkaar vervol gens de schuld geven dat het niet wordt opgelost. Stap voor stap neemt hij nog eens de hele geschiedenis door van de wao. Zo nu en dan onder broken door een ronkende Wallage foto anp speedboot van de rijkspolitie, die in de Hofvijver een oogje in het zeil houdt tijdens het bezoek van premier Rabin van Israël. De Eerste-Kamerleden horen het betoog in het begin welwillend aan. Maar temperatuur en span ning stijgen snel wanneer toe zeggingen uitblijven. Kamerbreed was bijvoorbeeld gevraagd om verdubbeling van de boete voor bedrijven waarvan werknemers in de wao belanden in de ijskast te zetten. Wallage wil er niet van weten. Nergens krijgt de Eerste Kamer zijn zin. Heeft Wallage dan alles gezet op de laatste troefkaart, een adequate regeling voor chro nisch zieke werknemers? Ook dat blijkt een illusie. De gesprekken met de verzekeraars hebben nog niets tastbaars opge leverd. Er is veel beweging maar geen vooruitgang. Er is geen vrijwillig waarborg fonds van de verzekeraars zodat gehandicapte werknemers zich tegen een redelijk premie kun nen verzekeren tegen een forse ingreep in een eventuele wao - uitkering. Het wettelijk opleggen van zo'n verplichting gaat Wallage veel te ver. Dat zou geheel in strijd zijn met het kabinetsbeleid. Keer op keer heeft het kabinet toch ge zegd dat de verlaagde uitkerin gen sober maar voldoende zijn. Voor iedereen in het land, dus ook voor chronisch zieken. De Eerste Kamer is ontdaan. Een schorsing volgt. Heeft het eigenlijk wel zin om verder te praten met deze staats secretaris die zich vol begrip toont over de noden van de Eeerste Kamer maar er niets mee doet? Moet het debat niet ver daagd worden, desnoods toch na het zomerreces? Bij die vraag gooit Wallage olie op het vuur. Het kabinet eist dat er volgende week gestemd wordt in de Kamer anders moet de staatssecretaris 'zijn positie re serveren'. Alom verwarring. Dreigt Walla ge met crisis? Sinds wanneer bepaalt het kabinet de agenda van de Eerste Kamer? Na ruim twee uur hervat Kamer voorzitter Tjeenk Willink de ver gadering. Wallage heeft een kwartier moeten wachten omdat de specialisten sociale zekerheid nog in vergadering waren. De gelederen zijn gesloten. De Eerste Kamer pakt het oude standpunt van dinsdag weer op. Hoe de staatssecretaris het regelt moet hij zelf weten, als er vol gende week maar een 'bindende regeling op hoofdlijnen' is met de verzekeraars zodat de chro nisch zieken zich tegen een rede lijke premie kunnen bijverzeke ren. Voorlopig ligt het lot van de wao in handen van de tientallen com merciële verzekeringsmaat schappijen die Nederland telt. Waarschijnlijk loopt u vandaag één seconde voor. Hoe dat komt? Afgelopen nacht, even voor 02.00 uur, is er een schrikkelseconde aan de tijd toegevoegd. Op de officiële klok werd het eerst 1 uur, 59 minuten en 59 seconden, vervolgens 1 uur, 59 minuten en 60 seconden en pas daarna 2 uur, 0 minuten en 0 seconden. Het bijstellen van de officiële klokken gebeurde over de hele wereld op precies hetzelfde moment. Sinds 1972 heeft de toevoeging van telkens een seconde al 18 keer plaatsgevonden. Dat die seconden aan de tijd toegevoegd moeten worden is een gevolg van het feit dat de aarde de laatste tijd langzamer draait ten opzichte van de zon. Daar door lopen klokken iets voor op de zonnetijd. Het klinkt allemaal onschuldig, maar zou het dat ook inderdaad zijn? Hoe verklaren we dan het gegeven dat we, ondanks die extra seconden, toch steeds weer tijd te kort lijken te komen? Zou het door die tragere aardomwenteling komen dat ik de laatste tijd nog maar moeilijk mijn draai kan vinden? Of ben ik gewoon mijn tijd vooruit? MERIJN Rapport over Bijlmerramp niet op tijd Den Haag - Het rapport over de ramp met de El Al-Boeing 747 in de Bijlmer is niet op tijd gereed. Het onderzoek, uitgevoerd door de Rijksluchtvaartdienst, had volgens plan vandaag ter beschikking moeten zijn van de Raad van de Luchtvaart. Volgens een woordvoerder van de Rijksluchtvaartdienst zal de eindversie van het rapport 'binnen enkele weken' klaar zijn. Minister Maij (Verkeer) had de Kamer beloofd, ernaar te streven het rapport op 1 juli gereed te hebben. Onderzoek varkenspest regio Venlo Venlo - De Rijksdienst voor de keuring van Vee en Vlees onderzoekt twee bedrijven in de omgeving van Venlo op besmetting met varkenspest. De aanleiding is dat bij een controle in Italië slachtvarkens met anti-stoffen tegen varken spest zijn aangetroffen. Het ministerie van Landbouw neemt de melding zeer serieus, maar zegt dat er geen reden tot paniek is. Burgemeester Deventer stapt op Deventer - Burgemeester mr. C. Waal van Deventer (PvdA) stapt op. Hij wordt per 1 november voorzitter van het college van bestuur van de Hogeschool Rotterdam. Volgens Waal hebben 'uitholling en ondermijning van de gemeente' mede geleid tot zijn vertrek. In hoog tempo wordt, zegt hij, de functie van gemeenten aangetast door centralisering en regionalisering van taken en bevoegdheden. „Bestuurlijke vernieling wordt voor bestuurlijke vernieuwing aangezien", vindt hij. En: „De landelijke politiek is teveel een verlengstuk van de bureaucratie geworden, terwijl het andersom moet zijn". Dure fout Arubaanse regering Den Haag - De Arubaanse regering heeft eind jaren tachtig ernstige fouten gemaakt toen zij voor ruim 600 miljoen gulden garanties afgaf voor geldleningen voor de bouw van enkele hotels. Dat concludeert een commissie onder leiding van F. Kordes, de voormalige voorzitter van de Rekenkamer. De commissie spreekt over 'bestuurlijk falen' van de Arubaanse regering en zegt dat zij belangrijke adviezen 'in de wind heeft geslagen'. Aruba is in grote financiële problemen gekomen door het faillissement van twee Italiaanse aannemers die met de bouw van enkele hotels waren belast. Nederland helpt Aruba bij het oplossen van de financiële problemen. Vakcentrales liggen met elkaar overhoop Amsterdam - Het samenwerkingsverband tussen de vakcentra les FNV, CNV en MHP dreigt uit elkaar te vallen. De twee grootste centrales, FNV en CNV, verwijten de MHP (middelbaar en hoger personeel) zich slechts in te willen zetten voor de eigen achterban. „Als dat een bewuste en fundamentele keus is van de MHP, dan betekent dat per definitie het einde", aldus vice-voor zitter De Geus van het CNV. Ter Beek blokkeert vliegshow Red Arrows Den Haag - Minister Ter Beek van Defensie heeft het befaamde Britse demonstratieteam Red Arrows verboden op te treden op de vliegshow die zaterdag ter gelegenheid van het 80.-jarig bestaan van de Koninklijke Luchtmacht op de vliegbasis Eindhoven wordt gehouden. Het 'Vredesburo' in Eindhoven kondigt een blokkade van de basis aan om te protesteren tegen de aanwezigheid van de Amerikaanse FI17-A Stealth. (ADVERTENTIE) SUPERDIK PANORAMA Grote Jaren Negentig Enquête ilMIII, SEKSUALITEIT I fiasum;»*. i I.. 2 iSiaomiiBi 16.000,-*;

de Stem | 1993 | | pagina 3