IER TROOST D£ Meer steun voor ambtenaren' 'RONELLA I KAMPEN m t POLITIE RAPPORT DAG KLAPPER ZAKEN NIEUWS lewoners Molenstraat Clinge denken mee over snelheidsremmers Geen subsidie voor optreden dure artiest op ouderenmiddag Ink 10RKEN roen Links Terneuzen: 'College moet zich actiever opstellen in loonconflict' Bende ronselt koeriers disco's Noord-Brabant' TOP GROEP i. G00SSEN IHAKELAAR 'ELS 'Ook horeca werkt mee aan schone provincie' 'Samenwerking welzijn moet anders geregeld' Wellicht tweede groep kinderopvang Oostburg ZEELAND C3 UDDER JW BIER Stbier atie - Pedicure jakkerij /ind je bij Kinderdienst in IJzendijke EXAMENS Amer 9 levert vanaf vandaag stroom en warmte 1993 k STEM DONDERDAG 1 JULI 1993 ITS WITBIER feBfsl Elf psterzande pciale aanbiediri genf |148-1465 -m M HU BI *1 es te halen! gratis fietscomputer t.w.v; op fiets. igen, Hardi veldspuiten, r. graafmachines el. 01148-1327 oaratie en APK 8-2147 «raf/es van onze verslaggever hinge - De bewoners van de Mo lenstraat in Clinge krijgen een maand de tijd om ideeën te beden ken voor het terugdringen van de (snelheid van het autoverkeer in hun traat. De gemeente gaat dan bekij ken of al die suggesties mogelijk tijn samen te smeden tot één plan. Met die belofte op zak gingen de meer Ban vijftig aanwezigen die gisteravond j de inspraakavond waren afgekomen Maar huis. Of het allemaal zal helpen is nog maar de vraag. Immers, de gemeen te heeft maar 164.000 gulden te beste den en heel wat suggesties neigden gisteren alvast meer naar een herinrich ting van de straat. Voor zo'n duur karwei, waarschuwde wethouder G. van de Voorde, heeft de gemeente geen geld. De inspraakbijeenkomst was belegd na dat er vanuit de Molenstraat forse kri tiek was gekomen op het plan dat door de gemeente is gepresenteerd. Dat voor ziet in de aanleg van drie snelheidsrem mers in de straat. Een in het leven geroepen actiegroep trok daartegen van leer, omdat de remmers niet verkeers veilig zouden zijn en de straat een weinig fraai aanzicht zullen geven. De actiegroep was compleet met over head-projector, dia-serie en video-pre sentatie naar de bijeenkomst getrokken om hun argumenten kracht bij te zet ten. De aanwezigen kregen tal van alternatieve snelheidsremmende maat regelen te zien. Ook die in Belsele, waarop het plan van de gemeente be rust. Volgens velen in de zaal zag dat er overigens nog niet zo slecht uit. De meningen varieerden van instemming met het gemeentelijk plan tot het voor stel om helemaal geen snelheidsrem mers aan te leggen. Toen voorzitter P. de Schepper van de Dorpsraad de aanwezigen een duidelij ke uitspraak wilde ontlokken wilde het actie-comité, dat de bui al zag hangen, van geen stemming weten. In de daarop volgende spraakverwarring kwam wet houder Van de Voorde met de oplossing. De Molenstraat krijgt tot eind juli de tijd om van alles aan te dragen. Inmid dels had de wethouder al beloofd dat de verlichting van eventuele snelheidsrem mers goed zal zijn en ook de voorsigna lering en de rest van de bebording. Ook zegde de wethouder toe te bezien of er wellicht met wat groen kan worden gewerkt. De snelheidsremmers bleken overigens niet het grootste knelpunt bij de aanwe zigen. Wel de vooral voor fietsers ge vaarlijke splitsing Molenstraat-'s Gra venstraat. Maar een oplossing daarvoor valt niet onder snelheidsremmende maatregelen. En daar ging het gisteren uiteindelijk toch om. Van onze verslaggever ïemeuzen - Groen Links Terneuzen vindt dat burge- neester en wethouders zich actiever moet opstellen in Let loonconflict met de ambtenaren. ilroen Links wil dat het Terneu- tense gemeentebestuur de on derhandelaar van de gemeenten, [het college van arbeidszaken, fender druk zet om met een beter "fbod te komen voor de ambtena ren. B en W van Terneuzen heb ben zich tot nu toe afzijdig ge- Ihouden maar ze zouden zich be lter, samen met andere gemeen ten, sterk maken om bij het (kabinet extra geld los te krijgen [voor een beter onderhandelings resultaat. Groen Links schrijft Kat in een brief aan het Terneu- pense college. Biet is Groen Links opgevallen [dat het college van arbeidszaken Bot nu toe geen substantieel bod [aan de bonden heeft gedaan dat hoor de ambtenaren acceptabel Bs. „Het gedane aanbod mag ge lzien worden als een verslechte ring van de posities van de ge meente-ambtenaren. Voor ons is idat een onaanvaardbare uit gangspositie. Tot op heden heeft juw college geen stappen gedaan, de onderhandelaar namems de gemeente te bewegen tot het doen van een fatsoenlijk start bod." Het zou het college sieren, vindt Groen Links. „Een dergelijke houding ten toon spreiden zou betekenen dat onze ambtenaren serieus genomen worden. Dat voor hen waardering bestaat en dat het opgeschorte overleg bin nen afzienbare tijd weer opge start kunnen worden." Groen Links vindt zelf dat in het nieuwe aanbod in ieder geval de reparatie van de WAO en een goede prijscompensatie moet worden opgenomen. Daarbij moet rekening worden gehouden met de wijzigingen in de loonbe lasting en premie-heffing per 1 januari 1993 en het lager uitge vallen inflatiepercentage dan in 1992 was voorzien, schrijft de partij, in de hoop dat B en W een beroep zullen doen op het colle ge van arbeidszaken om de on derhandelingen 'vlot te trekken'. t ZIE ONZE ACTIEFOLDER! 1148-1365 I. 01148-1262 Installateur r Slijterij 148-2344 •en gelegenheid |ian onze verslaggever Den Bosch - In Brabantse lisco's, cafés en coffeeshops ivorden op grote schaal jon keren geronseld om als drug- Koerier op te treden. In ruil poor 5.000 gulden en een gra tis vakantie in een vaak exo tisch oord moeten de jonge ren pakketjes drugs - vooral nasj maar ook heroïne en co- jcaïne - uit of naar Nederland [smokkelen. De politie is de ronselpraktijken op het spoor gekomen via een onderzoek paar een drugbende in het vesten van het land. Pat zegt J. Cloin, chef zware linahteit van het politie korps Brabant-Noord. Hij wil echter in dit stadium van het onderzoek niet zeggen om hoe veel gevallen het gaat. „Maar wij weten wel zeker dat het in heel Brabant voorkomt, in grote en kleine plaatsen en in allerlei ge legenheden waar de jeugd bij elkaar komt", zegt hij. „Jonge ren wordt gevraagd om in ruil voor geld en een gratis vakantie 'een pakketje' van een kilo of tien mee te nemen. Naar het vakantie-oord toe of juist iets ophalen in het buitenland. Maar dat pakketje blijkt drugs te be vatten." Ondanks de wetenschap dat het onderzoek in de Randstad scha de op kan lopen, brengt de poli tie de ronselpraktijken in Bra bant bewust naar buiten om de jongeren te waarschuwen. |Van onze correspondent Sluis - De ouderencommissie moet in samenspraak met Podium West een regionale middag regelen in het Europees kader van het jaar van de ouderen. De ouderencommissie, een on derdeel van de bejaardenraad 'Vest-Zeeuws-Vlaanderen, wilde Foor de regionale middag in het Ledeltheater van Oostburg een [landelijk bekend artiest aantrek ken. Dat zou echter meer dan 110.000 gulden gaan kosten. Het dgemeen Bestuur (AB) van de [gemeenschappelijke regeling vond dat in navolging van de iWelzijnscommissie wat al te gor- |hg. De suggestie vond het goed Imaar de kosten aan de hoge [kant. Er moest meer gekeken I worden naar een regionaal ar tiest. Verder gaf het dagelijks bestuur |(DB) aan dat Podium West zo Jveel subsidie kreeg, meer dan |50.000 gulden, dat de middag maar van daaruit gefinancierd moest worden. In de welzijns- Icommissie verklaarde J. Scheele ■van de ouderencommissie dat ■Podium West dat niet wilde om- |dat het volgeboekt zat tot begin 11994. Gisteren werd duidelijk T™ dat een misverstand was. jodium West wil nu wel helpen, fflaar kon het niet eens worden .over de middag. De ouderen- ■commissie krijgt wel 3000 gul- nflen voor de Oud en Jongmani- [festatie in Den Hoekzak in Oost- Iburg. I ifu gisteren in Sluis takkoord met de begroting voor Itu Openbare Biblio theek West-Zeeuws-Vlaanderen. [Voor de begroting van 1994 l^erd wel al een kritische noot Ingegeven over de toeristenbi- I 'otheek. De begroting voor de toeristenbibliotheek was gestart met 10.000 gulden. Anno 1994 was dat al opgelopen tot 20.000 gulden. Het AB was van mening dat er nu eens kritisch naar gekeken moest worden. LAVA (Lesbische en Andere Vrouwen Aktiviteiten) kan reke nen op 500 gulden subidie voor de filmvoorstelling in het Ledel theater van Oostburg. De 300 gulden die de welzijnscommissie ook wilde geven voor een ont moetingsmiddag, vond het AB te ver gaan. Het ging akkoord met het voorstel van het dagelijks bestuur om de huur van Den Hoekzak te schenken. Mits de middag niet samen zou vallen met de filmvoorstelling. Van onze correspondent IJzendijke - Aanstaande zondag wordt in de rk kerk in IJzendijke een kinder dienst gehouden. De mis be gint om 10.30 uur en is samengesteld door de leer lingen van groep 8 van de rk basisschool Molenbolwerk in samenwerking met de werkgroep Kinderdiensten. Het thema van deze kerk dienst is De Toekomst. Het jeugdkoor de Kerkrakkers uit Terneuzen onder leiding van mevrouw J.de Wolf-de Smet zal zijn muzikale me dewerking verlenen. Voorzitter J. van Ham van het District Zeeuws-Vlaanderen van Koninklijke Horeca Nederland met verschillende soorten glas: Wij moeten onze verantwoordelijkheid nemen voor een beter milieu'. foïo camile schelstraete Horecabedrijven Zeeuws-Vlaanderen gaan glasafval op kleur inzamelen HET DISTRICT Zeeuws-Vlaan deren van Koninklijke Horeca Nederland wil dit najaar begin nen met een project voor het gescheiden inzamelen van glas op kleur bij de Zeeuwse horecabe drijven. De achterliggende ge dachte is het terugbrengen van de afvalstroom en men wil toeris ten erop wijzen dat ook de hore ca werkt aan een schoon Zee land. Van onze verslaggever Frank van Cooten „ALS horeca-ondernemers moeten wij on ze verantwoordelijkheid nemen voor een beter milieu. Het is ook voor gasten, toeris ten en andere bezoekers goed te weten dat ook de horeca-bedrijven hun steentje bij dragen aan het behoud van een schone provincie", aldus J. van Harn, voorzitter van het District Zeeuws-Vlaanderen. Het gaat om het glas waar geen statiegeld op zit en dat dus niet terug gaat naar de leverancier. Zoals gedestilleerd en lege wijnflessen. In Zeeland komt bij de onge veer tweeduizend horeca-bedrijven, die zijn ingeschreven bij het Bedrijfsschap Horeca, achthonderd ton glas zonder sta tiegeld vrij. De glasbakken zijn voor de ondernemers geen oplossing. „Die bakken zijn vooral bedoeld voor de burgers. De hoeveelheid glasafval van bedrijven gaat de capaciteit van de glasbakken ruim te boven", aldus Van Harn. Het is de bedoeling dat de horeca-onderne mers containers aanschaffen waarin het glas op kleur wordt verzameld. Het gaat om groen, wit en gekleurd. „Als we het gemeenschappelijk aanpakken, krijgen we een korting op de containers. De investe ringskosten blijven beperkt tot tweehon derd a driehonderd gulden per bedrijf. Daarnaast kun je gezamenlijk ook een scherpe prijs bedingen met de verwerker." De gescheiden glasinzameling is een on derdeel van het project Milieuzorg Horeca van het Bedrijfsschap Horeca. Van Harn meldde zich aan voor het project en be sloot de gescheiden inzameling van glas in Zeeland op poten te zetten. Hij speelt hiermee ook in op het Zeeuwse afvalstof- fenplan PAP 3. Het gescheiden inzamelen en hergebruik van afvalstoffen staat hierin centraal. Er is inmiddels een aanvraag voor subsidie ingediend bij het Milieu fonds van de provincie. Bij Horeca Neder land en het Bedrijfsschap Horeca is een waarderingssubsidie aangevraagd. De bij drage van de provincie wordt gevraagd als gedeeltelijke vergoeding in de aanschaf kosten van de containers. Gedacht wordt aan een bijdrage van vijftig gulden per bedrijf dat een of meerdere containers aanschaft. De totale bijdrage zou neer kunnen komen op 100.000 gulden. Om de actie zinvol te laten zijn, is volgens Van Harn een bijdrage van tenminste twintig duizend gulden wenselijk. „We hebben nog geen concrete toezegging binnen maar ik heb begrepen dat de provincie 25.000 gul den voor het project over heeft", aldus Van Harn. Om de toerist te laten zien dat een horeca ondernemer het glaswerk gescheiden inza melt wordt een logo ontwikkeld. „Een bezoeker wordt duidelijk gemaakt dat de betreffende horeca-ondernemer zijn mi lieu-verantwoordelijkheid kent", aldus Van Harn. Van Harn hoopt dat ook die vergunning houders meedoen die niet bij het Bedrijfs schap Horeca staan ingeschreven. „Ik denk dan met name aan de sportsector." De resultaten van het project worden vol gend jaar gemeten. „Wij willen het een succes noemen als er dan 560 ton geschei den is ingezameld", aldus Van Harn. Hij hoopt ook dat de gescheiden inzame ling van glas in Zeeland uitstraling heeft naar andere regio's. Verder ziet hij graag dat door het project een landelijke discus sie op gang komt om de afvalstroom van glas nog verder terug te dringen. „Ik denk dan met name aan het maken van afspra ken met de brouwerijen ook statiegeld te heffen op gedestilleerd en flessen wijn. Ook de verpakking zou anders kunnen. Momenteel worden flessen wijn in karton aangeleverd. Je zou dat kunnen vervangen door bijvoorbeeld houten kratten. Daar zitten twee voordelen aan vast. Er komt minder afval en de ondernemer biedt min der afval aan waardoor het voor hem goedkoper is." Slechts twee inwoners bezoeken informatie-avond over fusie Sluis-Aardenburg Van onze correspondent St. Kruis - Indien de nieuwe gemeente Sluis-Aardenburg deel zou nemen aan een sa menwerkingsverband voor het welzijn, dan zal dat zeker anders moeten worden gere geld, dan nu het geval is. Dat zeiden de wethouder J. du Fossé en W. van Helden gistera vond op een slecht bezochte in formatie-avond over de fusie tussen Sluis en Aardenburg in St. Kruis. Er kwamen slechts twee inwoners opdagen. Naast de fractie Gemeentebelan gen waren er ook vertegenwoor digers van de beide colleges in het dorpshuis aanwezig. „Blijk baar heeft de bevolking van St. Kruis veel vertrouwen in zijn gemeentebestuur," verklaarde wethouder R. van de Wijnckel de geringe opkomst. Burgemeester E. Jongmans van Aardenburg gaf een uiteenzet ting over de fusie Sluis-Aarden burg. „We wilden baas in eigen huis blijven en financieel is de fusie vanwege lagere bestuurs- kosten zeker aantrekkelijk. We hebben geconstateerd dat de Aardenburgse bevolking een fu sie met Sluis wel ziet zitten. De fusie heeft wel consequenties voor het personeel, maar we zul len proberen voor iedereen een plaats te houden." A. de Schepper wilde wel weten wat de nieuwe gemeente met het samenwerkingsverband welzijn gaat doen. En wat er met het zwembad gaat gebeuren. Wet houder W. van Helden ant woordde over welzijn: „We doen het alleen of we werken weer samen. Alleen lijkt me niet een voudig, maar dat wordt nog be sproken." Zowel de Sluisse wethouder J. du Fossé als burgemeester Jong mans waren van mening, dat bij een mogelijk samenwerkingsver band veel zaken anders dan nu geregeld zullen moeten worden. „Sluis was altijd bang voor die samenwerking," zei wethouder J.du Fossé. „Vooral door al die regels die er waren. Een mogelij ke samenwerking moet volgens mij alleen kunnen op een andere basis." Ten aanzien van het zwembad kon Jongmans nog niet veel nieuws melden. „Aardenburg houdt het nu open. We zullen later, moeten bekijken wat er Inbraken in vakantiewoningen Nieuwvliet - Dinsdagmiddag werd ingebroken in vier vakantie woningen te Nieuwvliet. De daders zijn binnengekomen door een toegang te forceren. Er werden onder meer een tas met inhoud en geld meegenomen. Examens tweede tijdvak Mavoschool Het Ravelijn, Hulst: Christian Elzas, Heikant, Marin- ka Koemans, Hulst, Sandra Stolk, Sint Jansteen, Catelijne Broos, Gaëtan Huiskes, Hulst, Britt Keur, Stekene (B). SG Petrus Hondius, Terneuzen: Mavo: Iris van de Langkruis, Sas van Gent, Deborah de Meijer, Biervliet, Patrick de Smidt, Ter neuzen. Havo: Rien Gazan, Bian- ca McCarthy, Terneuzen, Brenda Kooistra, Hoek, Sonja Nijbacker, Biervliet. VWO: Semy Louwerse, Zuiddorpe, Mieke Roijers, Ter neuzen. Jansenius Hulst: Havo: Francesco Hermans, Graauw. Atheneum: Isabelle van Remortel, Hulst. Scholengemeenschap 't Zwin, Oostburg: Mavo: Cindy van den Broecke, Philippe Legrand, Oost burg, Esther Klooster, Schoondij- ke, Angelo Laureyns, Eede. Havo: Mauri Groosman, Sluis, Jeroen Haverbeke, IJzendijke. VWO: Ma- chela van den Ameele, Hoofd plaat. Scholengemeenschap Oostdijke, Oostburg: Motorvoertuigentech niek: Dennis Doens, Oostburg. Zeldenrustcollege, Terneuzen: Mavo: L. Bracke, Vogelwaarde, Marie-Christien Daelman, West- dorpe, Katja van Drongelen, Remco van der Ham, Mark Le grand, Ronald Verschuren, Ter neuzen, Marco Hamelink, Zuid dorpe, Marike Saman, Axel, Dianne Wilhelm, Zaamslag. 3e tijdvak: G. Verpoorte. Havo: Lianne Broekhuysen, Petra de Bruijn, Ellis Houterman, Esme ralda van der Maas, Lennie Mast, Jonathan Pol, Bastiaan Schot, Marsha van Seters, Dionne van Soest, Fabian Trevisan, Terneu zen, Martijn Koers, Vogelwaarde, Natasja de Rijcke, Axel. Athene um: Jos Bussink, Philippine, Mij- ke Holtkamp, Marjonne van der Made, Bayar Tas, Terneuzen, Wil lie Steenhuis, Hoek, Robin de Theije, Zuiddorpe. Scholengemeenschap De Vaart, Terneuzen: Booglassen: André de Vin, Terneuzen. HULST -Café Time Out, 20 uur prijs- kaarting. KLOOSTERZANDE -Café de Kombuis, 19.30 uur vleesprijskaarting. LAMSWAARDE -Café de Lamsoren, 13.30 uur schieting voor bejaarden. VOGELWAARDE - 't Gelaag, 14 uur KBO-kaarting. CLINGE -Malpertuus, 13.30 uur gezel schapsspelen ANBO. GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.45 uur kaarting KBO. Mikro Elektro Hulst - Mikro Elektro viert feest en houdt daarom een acht weken durende actie met vele prijzen voor klanten. Elke week gaat er een eerste prijs, een reis naar Euro Dis ney, uit. In Hulst mochten vrijdag 26 juni het echtpaar De Kind uit Hulst de tweede prijs, een vaatwasmachine, in ontvangst nemen. De filiaalhouder Wim Bogaert en zijn assistent Pieter van Bendegem waren erg tevreden met weer een prijs in de regio. Eerder was al een derde prijs uitgereikt (een mountainbike), nu een vaatwasser. „Hopenlijk in de laatste week nog als klapper de reis," stelt Wim Bogaert. De actie eindigt deze week. Dolle woensdagen Breskens - De Dolle Woensda gen staan weer voor de deur. In Breskens wordt het publiek zeven woensdagen na elkaar verwend. Het is de achtste maal dat deze woensdagen doorgaan. Het is de bedoeling met deze periode het vakantieseizoen te overlappen. De middenstan ders, het bedrijfsleven in Bres kens en de dienst gemeente werken werken nauw samen en er is een gevarieerd pro gramma samengesteld. Wethouder Hanny Thomaes opent de Dolle Woensdagen op 7 juli, waarna de muziekvere niging Breskens/Groede het geheel openblaast. Op de ope ningsdag is een optreden ge pland van El Gusto. Op 14 juli staat de kinderboerderij 'De Ark' centraal en controleert dierenarts Geert de Bruyckere de meegebrachte huisdieren. Het Folklore Dansfestival met groepen uit Indonesië, Finland en Roemenië is op 21 juli en voor de jeugd valt dé klapper op 28 juli als de Kindertruck naar Breskens komt. Een uit klapbare vrachtwagen met een groot aantal spelletjes. Mees ter Adak, handlezer/waarzeg ger is op woensdag 4 augustus te gast evenals het Gipsy Swing Kwintet met hun Bal- kanmuziek. De kinderen ko men weer aan bod op woens dag 11 augustus, de voor laatste dolle woensdag. Dan verzorgt Sim Salabim een grandioze jeugdshow. Op de slotdag, woensdag 18 augustus start de braderie om 13.00 ur. Dit in tegenstelling tot de andere dagen waarop de braderie pas rond 17.00 uur begint. De jazzband Hot Five, verzorgt die avond een optre den. Het Spuipïein is het cen traal punt tijdens de zeven Dolle Woensdagen. Opening Lillehammer Sauna Center Zuidzande - Vrijdag 2 juli wordt het 'Lillehammer Sauna Center' in Zuidzande geopend. Cecile en Marcel Breckpot- Beeck hebben aan de Sluis- sestraat een fraai complex uit de grond gestampt en de ope ning wil men niet onopge merkt voorbij laten gaan. Om 20.00 uur brengt de plaatselij ke muziekvereniging Veronica een serenade, waarna loco burgemeester A. de Feijter de officiële opening zal verrich ten. Daarna is het open huis tot 23.00 uur. De achtergrond muziek wordt dan verzorgd door 'Oost West Express'. Van onze correspondent Sluis - Het dagelijks bestuur van de gemeenschappelijke regeling West-Zeeuws-Vlaanderen gaat bekijken of het moge lijk is om nog een groep te vormen voor de kinderopvang in Oostburg. gaat gebeuren." Gisteravond werd nogmaals dui delijk, dat beide colleges een samengaan met Oostburg zeker niet zagen zitten. „Sluis is de kleinste gemeente, maar heeft altijd gefloreerd. Indien we bij Oostburg waren gegaan, dan waren we een soort satelliet ge worden. Dan konden we niet onze zaken regelen zoals we nu gewend zijn. Aardenburg heeft als eerste gemeente naar ons gelonkt. Sluis verliest een paar ribben, maar bij een grote ge meente West-Zeeuws-Vlaande- ren waren we uitgebeend." Vanavond is er om 20.00 uur eenzelfde informatiebijeenkomst in Eede in het Hof van Eede, maaandag in de burgerzaal van Aardenburg. De richtlijnen zijn nu binnen van het ministerie. Die stelt wel als voorwaarde dat zeker 25 pro cent van de kindplaatsen op geëist moet worden door het be drijfsleven. Het dagelijks be stuur heeft daar een zwaar hoofd in. Volgens de Oostburgse wethouder L. Cuelenaere-Faes is dat een zware dobber voor deze regio. „We hebben met de Stich ting kinderopvang weer de ge sprekken geopend. We gaan nu de bedrijven benaderen. Half september zien we wel verder. De vraag over de kinderopvang kwam aan de orde in Sluis tij dens de Algemene Bestuursver gadering van de gemeenschap pelijke regeling. Het AB (Alge meen Bestuur) ging akkoord met de begroting van ruim drie mil joen gulden voor 1994. Het AB ging niet meteen over stag voor een subsidie aanvraag van bejaardenoord Coensdike uit Aardenburg. Die vroeg aan de gemeenschappelijke regeling 22.500 gulden voor renovatie van de keuken en in het bijzon der voor een steamer. Die is nodig om de warme-maaltijd- voorziening uit te kunnen brei den. Het Sluisse D66-raadslid H. Masclee opperde of de aanschaf wel reëel was. Hij wilde wel eens weten of die steamer overgedra gen kon worden als Coensdike inderdaad een nieuwe keuken kreeg en een nieuw te vormen woonzorgproject in de toekomst wordt. Het dagelijks bestuur had daar niet meteen een adequaat ant woord op. De rest van het AB wilde toen ook weten of het toch geen weggegooid geld was. Ten slotte werd besloten dat het da gelijks bestuur nog eens een maand de tijd neemt om de zaak te onderzoeken Van onze verslaggever Geertruidenberg - De bouw van de eenheid 9 van de Amercentra- le van EPZ in Geertruidenberg is officieel gereed. Met ingang van vandaag levert de Amer 9 stroom en warmte. De eenheid, gebouwd in onge veer viereneenhalf jaar is de grootste kolengestookte warmte krachteenheid van Nederland

de Stem | 1993 | | pagina 17