5.- Hontenisse wil alternatief veer ALITEIT OORDEEL Grote hennepkwekerij in Roosendaal opgerold UITSLAGEN DUIVEN sport Belofte gemeente: volgend jaar onderhoud haven van Walsoorden Kerkhof Weele heeft meer dan graven uit 1150 Wanneer Kruiningen-Perkpolder tijdelijk uit de vaart gaat SWEATSHIRTS HALVE PRIJS examens UIDHINDER EN ZEELAND C2 n kaarten 'n je niet oppast, vrije dag, al dat aanpakt, e ANWB regelt. aar. Polderkermis in Absdale 'Roosendaalse hennepkwekerij professioneel opgezet' Politie betrapt vijf mensen bij oogst in loods op industrieterrein En dat in dit brave Zeeland! 993 thouders van Hulst maken .V. Voet, Europaplein 10 te s een bouwaanvraag in te richten van een vrijstaande el St. Janstraat 7 te Kapelle. roorzaakt door het verkeer tsevaart zal ter plaatse van meer dan 50 dbA bedragen, bepaalde in artikel 83, lid t hinder", juncto het „besluit n zones langs wegen" zijn aan Gedeputeerde Staten oeken goed te vinden dat orzaakt door het verkeer dat evaart ter plaatse van deze agt dan de wettelijk toege- t verzoek en de daarop van escheiden liggen met ingang de twee weken op de afdeling algemene zaken, ulst van 09.00 uur tot 12.0(j r tot 17.00 uur voor iedereen het ontwerp-verzoek kunt enoemde termijn schriftelijk stuur kenbaar maken, gelegenheid om op maandag s een in het kantoor van de werken, Sportlaan 4 te Hulst, e zitting over het ontwerp van linge opmerkingen te maken, t plaats om 15.00 uur. eester en wethouders van gemeester, A.A.L.G.M. Kessen. retaris, van Geesbergen. of BUSBROOD!! DE STEM DONDERDAG 1 JULI 1993 n ij- Van onze verslaggever Walsoorden - De gemeente Honte nisse heeft het waterschap Hulster Ambacht beloofd haar uiterste best te doen om volgend jaar een begin te maken met herstellingswerk in de haven van Walsoorden. Burgemeester Th. Steenkamp deelde dat dinsdag mee tijdens de raadsverga dering, na vragen door A. Sponselee (CDA). De haven van Walsoorden hangt al jaren ale een molensteen om de nek van de gemeente Hontenisse, Vele jaren ge leden is al eens becijferd dat wegwer ken van het achterstallig onderhoud in de miljoenen guldens gaat lopen. Van wege die enorme kosten heeft de ge meente de haven steeds voor zich uitge schoven. Dit in de hoop de hele handel te kunnen overdoen aan een bedrijf. Verder dan gesprekken met gegadigden is het echter nooit gekomen. Ook de kandidaat-kopers schrokken terug voor de onderhoudskosten. Vanaf dit jaar is de gemeente begonnen jaarlijks 25.000 gulden opzij te zetten voor het haven-onderhoud. Gisteren werd daar alweer voor zo'n 4.000 per jaar aan afgeknabbeld ten behoeve van nieuwe ligplaatsen voor de watersport vereniging. „Wat is het college van B en W nu eigenlijk van plan met dat achter stallig onderhoud?", vroeg Sponselee zich af. Volgens burgemeester Steenkamp stre ven B en W ernaar om bovenop de de jaarlijkse 21.000 gulden die nu over blijft nog een extra jaarlijks bedrag te zetten. „Daarmee willen we dan probe ren eerst de hoogst noodzakelijke wer ken uit te voeren". „De bedoeling is het achterstallig onderhoud is fasen aan te pakken", vulde wethouder B. Pauwels aan. „Eerst de ernstigste nood lenigen, maar niet meteen miljoenen gulden uit geven". Of er van de goede voornemens wat terecht komt is overigens nog niet zeker. Dat hangt af van hoe de gemeen tebegroting voor volgend jaar eruit ziet. „Maar we hebbennhet waterschap be loofd tot het uiterste te gaan om in 1994 toch te beginnen", aldus Steenkamp. Van onze verslaggever Kloosterzande - De ge meente Hontenisse wil dat er tijdelijk een alternatieve veerdienst komt als in au gustus het veer Kruinin gen-Perkpolder een poosje uit de vaart gaat. Hontenisse vindt dat er minstens een voorziening moet komen om voetgangers en fietsers naar de andere kant van de Westerschel- de te brengen en liefst ook nog voor beperkt autoverkeer. Gedeputeerde Staten van Zee land kunnen een brief van die strekking nog deze week in de brievenbus verwachten. Het schrijven gaat de deur uit op initiatief van raadslid P. Kindt (Algemeen Belang), die dinsdag de hele gemeenteraad achter zich wist te krijgen. De veerdienst gaat half augustus voor ongeveer een dag of tien uit de vaart. Er moeten haarscheur tjes worden gerepareerd in de bruggen en aanlegsteigers. Kindt wees er op dat vooral ook het landbouwverkeer ernstig gedu peerd wordt door deze gang van zaken. Autoverkeer moet ofwel een heel eind omrijden via het veer Breskens-Vlissingen, ofwel via de Liefkenshoektunnel rij den. De Provinciale Stoomboot Dienst (PSD) is dit keer niet van plan een alternatief bootje in te zetten voor voetgangers en fiet sers, zoals in het verleden wel gebeurde als de veerdienst uit de vaart ging. Dat betekent dat Hontenisse min of meer wordt geïsoleerd. „Het verwondert me dat onze inwoners nog niet verontrust hebben gereageerd. Dit is toch eigenlijk een situatie die niet kan", betoogde Kindt. „Of wil de provincie alvast proberen hoe het werkt als er straks een vaste oeververbinding bij Terneuzen komt?" I—Na instemmende woorden vanuit andere fracties beloofde burge meester Th. Steenkamp dat er nog deze week een brief naar Middelburg gaat. Absdale - Het komend weekeinde vindt in Absdale weer de jaarlijkse Polder- kermis plaats. Het evenement speelt zich af op het erf en in de schuur van de familie Begheijn. Het feest begint zaterdag om 13.30 uur met een Vlaamse Kennis. Vanaf dat zelfde tijdstip vindt ook de Acht van Absdale plaats en om 14.00 uur is er mini voetbal. Voor de jeugd is er om 16.00 uur een ballon- wedstrijd en om 16.30 ko men de team van S. Hoek en P. Hoek tegen elkaar uit in een touwtrekwedstrijd. Om 21.oor begint een dans avond. Zondag 4 juli start om 14.00 uur een wedstrijd trekker behendigheid voor deelne mers boven en onder de achttien jaar. Om 16.00 uur gaan er weer ballonnen de lucht in en om 16.30 uur zijn er optredens van buurt bewoners. De Polderkermis wordt om 19.30 uur afgeslo ten met een kaarting. (ADVERTENTIE) 7/7 - Breda Wilhelminapark 25 3 koopavond tot 2(1(10 uur 25/6 o.a. Arrow - Tenson Einde series nu Noordstraat 15 4531 GA Terneuzen Stockman komt tot conclusies na bestudering van oude kaarten van het gebied. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondente Hulst - De Hulster historicus Paul Stockman denkt dat er in het natuur gebied Saeftinghe sporen van mense lijke bewoning te vinden zijn die nog verder teruggaan dan 1150. Stockman komt tot die conclusie na bestudering van oude kaarten van het gebied. De interesse van de Hulstenaar werd ge wekt door de vondst van een grafveld in Saeftinghe, een paar maanden geleden, waardoor de geschiedenis van de menselij ke bewoning van dit natuurreservaat met 200 jaar vervroegd werd. Volgens Paul Stockman is er nog veel meer te vinden op die plek, die aangeduid wordt als het grafveld van Weele. „In het artikel in De Stem over 'Schedels langs de Schelde', las ik met belangstelling over het kerkhof van Weele, waar de graven uit 1150 ontdekt zijn. (Via de zogenaamde C14-methode, die de radio activiteit van koolstof in hout meet, is de tijd bepaald). Ik weet als historicus dat er geen dijken aangelegd werden en dat de mensen de hoogste plaatsen in de kust vlakte als veilige woonplaats uitzochten. De hoger gelegen dekzandruggen waren ideaal: een beschutting tegen het hoog water en de aanwezigheid van zoet drink water temidden van een brakwaterge bied." Stockman raakte geïntrigeerd door het verhaal, ging oude kaarten raadplegen en kwam toen tot de volgende ontdekking. „Ik zag dat de bewuste zandrug met het grafveld op dezelfde dekzandrug ligt als waarop Axel en Hulst zijn ontstaan. Dus wellicht zitten er in dat zand wel meer graven en dan uit latere tijden." Hij haalt zijn informatie van een kaart van Johannes Jansonius uit omstreeks 1635. „Het op de kaart ingetekende Fort van Saeftinghe is volgens mij trouwens niet het in 1575 door de Spanjaarden aangelegde Fort Saeftinghe, maar het in 1630 eveneens door de Spanjaarden aangelegde Fort St. Anna in de polder van Namen", stelt Stockman. „Op 31 juli 1584 werden op last van de Staten Generaal de dijken van Saeftinghe doorgestoken. Enkel de Doel- polder en de St. Annapolder bleven droog. Kijk, op de kaarten na 1608 komt Fort Saeftinghe niet meer voor. Je kunt dus aannemen dat het toen verdwenen was. Op 16 juli 1632 werd het halfvoltooide fort St. Anna door de Staatsen ingenomen. De kaart van Janssonius is van omstreeks 1635 en daarom ben ik er van overtuigd dat het aangeduide fort op de kaart niet Saeftinghe, maar St, Anna is." Stockman vergeleek een aantal kaarten van verschillende data (voor en na 1608) met elkaar en kwam tot de conclusie dat fort Saeftinghe ten Noorden van Fort St. Anna heeft gelegen. Weele lag volgens hem rechtsonder fort Saeftinghe. Tot zijn grote verbazing zag hij toen op de kaart van Janssonius dat op de plek waar Weele moet liggen, de aanduiding 't Saeftingher Kerkhof staat. „Ik vermoed dat we hier een aanduiding hebben van het kerkhof van Weele waar over Richard Bleijenbergh sprak. Op de kaart staan ook gebouwen ingetekend. Misschien dat er behalve een grafveld nog meer van onder de modder komt. De latere graven zijn wellicht al weggespoeld, maar ik hoop dat meerdere mensen de kaarten bekijken en dat het voor Richard Bleijen bergh en de zijnen een aanmoediging is om verder te zoeken. Saeftinghe geeft lang zaam zijn geheimen prijs, maar ik weet zeker dat er nog veel historie ligt onder kubieke meters slib en zand." Van onze verslaggeefster Roosendaal - De gisteren aan de Roosendaalse Neutronweg opgerolde hennepkwekerij was zeer professioneel opge zet. Volgens woordvoerders van de politie is in het pand voor duizenden gulden geïn vesteerd. „En dat doe je alleen als er duizenden guldens winst ver wacht worden," aldus onder zoeksleider H. van den Boom. De loods met de hennepkwekerij staat net als een andere loods tussen twee luxueuze villa's, aan de Neutronweg 13 en de Ettense- weg. De politie heeft nog niet duidelijk voor ogen wie de hui dige eigenaren van de werkruim ten op industrieterrein Majoppe- veld-Zuid zijn. Wel is duidelijk dat de aange plakte naam 'Lucky Fashions' niet slaat op een in de loodsen aanwezig bedrijf. De loods met de kwekerij staat gedeeltelijk leeg. De werk- en opslagruimte is samen met de woning aan de Neutronweg gehuurd door een particulier die de zaak doorver- huurde of liet gebruiken door de verdachten. Of de officiële huur der, die nog niet is gehoord, iets met de kwekerij van doen heeft weet de politie nog niet. In het achterste gedeelte van de loods is met glaswol en platen tempex een ruimte afgescheiden. De hele kwekerij is ingericht om zo min mogelijk warmte te ver liezen en zo min mogelijk licht naar buiten te laten gaan. De hennepplanten, te verwerken tot 'nederwiet' of mogelijk hasj, werden gekweekt op steenwol. Enkele honderden daglichtlam pen bevorderden de groei. Via een professioneel irrigatie systeem werden de planten auto matisch van voedingsstoffen en water voorzien. Ook de electri- sche bedrading en de aangelegde schakelkasten met groepen en zekeringen wijzen volgens de po litie op werk van professionals. Op de zolder van de loods is een droogruimte voor de hennep planten of bladeren aangetrof fen. Toen de politie de kwekerij binnenviel waren daar verschi- lende ventilatoren 'ijverig aan het draaien'. Hoe vaak van de planten is geoogst is nog niet duidelijk. Volgens de politie lijkt de hele zaak vrij recent opgezet en was alles gericht op de kweek en het verwerken van veel hen nepplanten. Hoeveel winst met een dergelijke opzet te behalen valt is niet te becijferen. Van onze verslaggeefster Roosendaal - De Roosendaals politie heeft gisteren rond 11.30 uur een hennepkweke rij aan de Neutronweg in Roosendaal opgerold. In een kantoorruimte bij een loods waren vijf verdachten bezig met het knippen vgm hennep bladeren. De verdachten komen uit St. Willebrord, Oosterhout, Etten- Leur en Roosendaal. De kweke rij is voor Westbrabantse begrip pen erg groot. In de professio neel afgewerkt loods is voor dui zenden guldens geïnvesteerd. Later op de dag is een zesde verdachte aangehouden. De politie werd getipt door een ander politiekorps. Omdat uit de tip bleek dat om 11.30 uur daad werkelijk verdachten in de loods bezig zouden zijn, werd inder haast een groep van bijna twin tig politiemensen opgetrommeld. Een deel van hen klom over het hek bij de loods. Via een ongeo pende zijdeur kon men de kan toorruimte binnenvallen. De stomverbaasde verdachten heb- Op zolder werd de oogst gedroogd. FOTO'S DE STEM/DICK DE BOER Een goed uitziende veertiger, die tijdens de diploma-uitrei king in de aula van de HAVO naast mij zat, keek allesbehal ve blij toen zijn zoon aan de beurt was om het begeerde papier in ontvangst te nemen. Tijdens de koffie na afloop, begon hij opeens te praten. „Om die jongen is wat ellende onstaan!". zei hij, zonder eni ge inleiding. „Ik bedoel - el lende tussen mijn vrouw, Ine ke, en mij. Ach, weet u, over al is weieens wat, dus ook bij ons. Toen Henk voor zijn eindexamen zat en tot diep in de nacht in de huiskamer zal te blokken, viel er weieens een hard woord. De spanning, weet u? De TV mocht niet aan. Bezoek was niet welkom meer en Ineke en ik begon nen elkaar op de zenuwen te werken. Op een avond liep het zo hoog, dat Ineke zei: „Als ik je in de weg zit dan ga ik wel weg. Een tijdje een LAT-rela- tie is misschien weieens goed!" Moet je je dat voor stellen! Zijn die randstadse fratsen nou ook al tot ons brave, gezagstrouwe Zeeland doorgedrongen? dacht ik. Ik zei: „Als er hier toch ie mand een tijdje het veld moet ruimen vanwege Henk zijn studie, dan kan ik dat beter wezen." Ineke zei: „Oké." Binnen een week had ik een kamer gehuurd in een dorp hier in de buurt. Ik dacht dat het voor een maand of twee zou wezen. Maar wat dacht u dat er gebeurde? Twee weken na mijn vertrek lag er een brief van een advocaat op mijn voordeurmat. Ineke had een eis tot echtscheiding inge diend! Zogenaamd: omdat ik haar 'verlaten' had! Nou vraag ik u! Ik dacht dat ik er gek van werd! Goed, meneer, ik ben geen Chippendale en ik ben evenmin een Arnold Schwar zenegger - maar ik ben nooit vreemd gegaan, ik kom niet in 't café, ik rook niet en heb als enige hobby mijn vrouw en mijn zoon Henk. En nou een eis tot echtscheiding! Ineke is crazy geworden!, dacht ik. Nu was ze al een poosje bezig met zo'n nieuwe mode, 'Reiki', of iets derge lijks. Ik zag er aanvankelijk geen kwaad in, omdat ze, naar ze zei, er lekker van in haar vel kwam te zitten. Ze begon ook van die saaie kleren te dragen en platte schoenen. Ja, meneer - we doen lekker mee hier in Zeeland! Maar goed: dat Reiki werd haar geleerd door een soort goeroe en ik denk dat ze daar mesjokke op geraakt is. Die goeroe bleek intussen samen met haar in mijn huis te zitten. Op advies van een zwager van me nam ik ook een advocaat, die na mens mij de eis indiende dat ik terug in mijn huis moest. Ik erin de goeroe eruit. Maar Ineke kwam met een tegeneis: er moest 800 piek per maand aan alimentatie op tafel komen, want ze had an ders geen inkomen en naar de bijstand wou ze niet, om prin cipiële redenen. „Niks beta len!", zei mijn advocaat. „U bent minvermogend." Toen kwam een tegeneis, dat ik een hypotheek moest ne men op het huis waar Ineke nu met Henk en de goeroe woonde. Dertig mille eiste ze. „Ammenooitniet!," zei ik. Ik besloot tot een uiterste daad. Ik dacht: als ik eens rustig met haar kan praten komt ze wel tot inkeer. Op een avond toog ik dus naar mijn oude huis, maar mijn sleutel paste niet meer. Er zat een ander slot in de voordeur. Ik liep achterom en wilde daar naar binnen gaan, maar alles was op slot - alsof Ineke een overval vrees de! Ik sloeg een ruitje van de keukendeur in en kwam op die manier binnen. Maar Ine ke en haar goeroe waren weg. Ze zaten bij de buren, hoorde ik later. Vandaar uit hebben ze de politie gebeld. En toen, meneer, werd ik uit mijn ei gen, zelfverdiende huis ge haald, wegens... huisvrede breuk! Nu zit ik dan hier om Henk geluk te wensen met zijn di ploma. Vindt u het gek dat ik niet zo'n lachebek ben? Ja meneer, de emancipatie van de vrouw is ook in Zeeland een heel eind gevorderd. Klaar ben je ermee!" Kpersbal Clinge - Malpertuus, organisatie KBO. Mat 1: 1. L. Buyze/P. van Broeck, 2. A. van Vooren/M. van Vlierbergen, 3. M. de Rechter/C, Hagema. Mat 2; 1. Cl. Kegels/A. Buyze, 2. L. Boonman-Lernout/J. Boonman, 3. M. Deyaert/L. Kegels. Kloosterzande - Rozenhof, organi satie ouderenbond met 28 perso nen. Uitslag: 1. A de Waal/A. Mattheijsen, 2. R. van de Velde/L. Kint, 3. H. de Gucht/M. van Goethem. Eindstand kampioen schap mannen: 1 H. de Gucht 1266 punten, 2. A. de Waal 1243. 3, G. Cornehssens 1147 punten. Vrou wen: 1. A. Cornelissens 1064 pun ten, 2. L. Ivens 1055, 3. L. Kint 1052 punten. Hoogste aantal pun ten in één wedstrijd: H. van de Gucht en A. de Waal, beiden 74 punten. Schietingen Aardenburg - Handbooggilde Sint- Sebastiaan, jubileumschieting staande wip voor H. van Iwaarden (50 jaar schutter), met deelname van 115 personen. Wip 1: Eerste hoge vogel: N. Vereecken, tweede hoge vogel: N. Dossche, eerste zij vogel: G. de Vriend, tweede zijvo gel: J. Roelants, derde zijvogel: V. Six, vierde zijvogel: J. Verberck- moes. Wip 2: Eerste hoge vogel: Th. Lampaert, tweede hoge vogel en derde zijvogel: G. Moortgat, eerste zijvogel: D. Dael, tweede zijvogel: N. Dossche, vierde zijvogel: J van Iwaarden. Prijsschieting wip 1: 1. R. Vincke, 2. H. Sorber, 3. J. Reme- rie, 4. J. Bruggeman, 5. N. Caste- leyn. Wip 2: 1 N. van de Wijnckel, 2. J. Palma, 3. W. Lammens, 4. R. Vincke, 5. D. Rustaert. Winnaar blokschieting: J. Verstraeten, na kampen met W. de Vrieze, R. Vin cke, R. Pielaet, J. Verdonck, G. van Haele en C. Allary. ben zich niet tegen hun arresta- verdwenen was. Of het materiaal van hen, de 42-jarige P.B. en de tie verzet. verder is verwerkt tot hasj zal 38-jarige mevrouw E.v.B. uit St. Kort na de inval bleek dat drie- moeten blijken uit de verklarin- Willebrord, hebben inmiddels kwart van de hennepoogst al gen van de verdachten. Twee verklaard dat ze op verzoek van J.H. hielpen met oogsten. De 35-jarige J.H. uit St. Willebrord wordt gezien als de hoofdver dachte. P.B. en E.v.B. zijn gisteren in de vroege avond in vrijheid gesteld. De andere verdachten zitten nog vast. Van de 27-jarige E.W. uit Oosterhout en de 48-jarige A.M. uit Etten-Leur is nog onduide lijk wat hun rol in het kweek- proces is geweest. Ook zij wer den tijdens het knippen van de planten aangehouden. Luxe villa De 24-jarige M.T. uit Roosendaal werd aangehouden toen ze kort na de inval haar oprit opreed. De vrouw woont met een klein kind in de luxe villa voor de loods. Volgens een woordvoerster van de politie moet de vrouw toch wel iets vermoed hebben van de activiteiten in de loods. M.T. wordt net als de andere verdach ten nog verhoord. In de vroege avond is in haar woning, die officieel leeg staat, een huiszoe king uitgevoerd. Daarbij is een vuistvuurwapen in beslag geno- Pont st. Maxence Herleving,Kloosterzande, 434 jon ge duiven, 1197.05 mpm.; 1,2,5 en 10. R Mahu, 3. J. Voet, 4.W. Bo- gaert, 6,7 en 8. J. Voet, 9, L. de Waal. Nieuw leven,Koewacht, 20 oude duiven, 1181.40 mpm. 1 en 5. J. de Block, 2 en 3. Mw. de Kindt, 4. G. Martens. Met 41 jaarlingen 1210.mpm.; 1 G. Maartens, 2. R. Vanhijfte, 3 en 5. J. Romhout, 4, J. de Block. Met 113 jonge dui ven, 1195.81 mpm. 1. J. Elegeert, 2. L. de La Ruelle, 3. G. Schalkens, 4 en 6. Mw. de Kindt, 5. R. Zaman ,7. P. Mathijs, 8. R. Rottien, 9. R. van de Vijver 10. R. Kegels. De Postduif,Heikant, 347 jonge duiven, 1236.77 mpm. 1 en 6. G.L. Thui, 2,8 en 10. Ch. de Beule, 3,7 en 9. E. de Beule, 4. Th. de Block, 5. A. Cocqheyt. Samenspel Hulst/st. Jansteen, 47 oude duiven, 1189 mpm.; 1 en 2. A. de Olieslager Hulst, 3. J. van Den deren Hulst, 4. E.van Goethem St.Jansteen 5. G. van Overloop St. Jansteen. Met 844 jonge duiven, 1249 mpm.; 1 en 2.E. van Deursen, 3 en 8. A. Hemelaar 4. comb. J. Dieleman-Buis, 5. T. Kaleman, 6. comb de Schrijver, 7,9 en 10. B. Dankaert. Volharding, Westdorpe, 194 jonge duiven, 1213.55 mpm.; 1,2,4,6 en 8. comb. Visser-Lensen,3,5 en 7. P. Backe,9. J. de Waal, 10. A. van Pamel. 47 ude duiven,1218.69 mpm.; 1 en 3. P. Backe,2.comb. Visser-Lensen, 4 en 5. E. de Smet. 45 jaarlingen, 1190.64 mpm.; 1 en 5. E. de Smet,2 en 3. P. Backe,4. R. Kwikkelberge. De Vrede, Sas van Gent,355 jonge duiven,1199.18 mpm.; 1,3 en 8. A. de Caluwe,2. T.van Zele,4. R. de Caluwe, 5. coinb. Elegeert, 6 en 10. P.Koers,7 en 9 J. Begeijn. De Reisduif,Sluiskil, 158 jonge duiven, 1188.04 mpm.; 1,5 en 6. J. Harms, 2, comb. Nachtegaal,3. L. Klaassen,4 en 7. A. Zegers,8. S. de Beule, 9 en 10. J R. Dhane. Met 55 oude duiven,1215.09 mpm.; 1 en 5. J. en R. Bane,2. O. de Hulsters,3. J. van Doeselaar,4.comb. van de Wege-Wisse. VZV,Hoofdplaat, 504 jonge dui- ven,1193.73 mpm.; 1. A. Corne lls,2,3 en 8. A. van de Broecke,4. C.Croguit,5. Th. de Ruysscher,6. H. Calon, 7. Mw Maartens,9. C. Tem merman,10. W.A. van den Broecke.Met 194 oude dui ven,1188.41 mpm.; 1. B. de Poorter,2,5,en 6. A. van den Broecke,3,4 en 8. A. Gernaert, 7. comb, den Hamer,9.Th. de Ruys- scher, 10. H. Calon. Aardenburg /Ede,96 oude duiven, 1197 mpm. 1 en 4. J. van Om men^. D. van den Broecke, 3,5 en 6. E. Rijkhaert,7 en 10. P.H. Ram melaar^. G. Standaert, 9. N. D'Hondt. Met 174 jonge dui ven,1198 mpm.; 1,7,8 en 10. P.H. Rammelaere,2 en 4. O. van Kwik kelberge, 3.C. de Cock, 5. G. Stan daert ,6. L de Clerq, 9.J. Lam- brechts. Steeds sneller,IJzendijke, 103 oude duiven,1171.63 mpm. 1,2 en 5. A. Noteboom,3. P. Dellaert, 4. P. de Smet. Met 432 jonge duiven, 1177.80 mpm. 1,9 en 10. B. Pro voost,2. A. Dusarduijn,3. A. Del laert, 4. A. de Puij, 5. A.du Pont, 6.R. Thomas,7. G. de Boevere,8. G. Blaakman. Nog sneller,Breskens,109 oude duiven,1162 mpm. 1,2 en 5. L. van de3 Wege, 3. A. Moekhoek,4. J. Quars, 6 en 7. J. den Dekker zn, 8. W.Daansen,9. R. de Smit, 10. I. Notebaart. Met 337 jonge dui ven, 1167 mpm.yl. M. de Poor ter,2,5 en 8. L. van de Wege, 3 en 7. A. Moekhoek, 4 en 9. R. de Smit, 6. J. Post, 10. J. de Poorter. De Eendracht,Terneuzen,71 oude duiven,1209.08 mpm. l.en 7.J.P. Harte,2,6. en 10. P. de Blaay, 3. J. Geelhoedt, 4. en 8. comb. Zegers- Volders,5. J. Moes zn, 9. comb. Bos-Westeinde. Met 304 jonge dui ven,1191.26 mpm. 1. J. de Ex- ter,2. en 6. comb. Bos-Westeinde, 3.L. van Leeuwen, 4. E. Temmer man^. G. van de Berg,7. R. de Schoolmeester, 8. en 9. comb.Ze- gers-Volders, 10. A. van Eijk. Amsterdam - Universiteit, Pedagogische Faculteit, Onderwijskunde: Dominique Majoor, Hulst. Brugge - H.T.I., Hotelmanagement: Alex de Theije, Heikant.

de Stem | 1993 | | pagina 15