Kunst van het wegcijferen ZCK Koewacht is er klaar voor Rev op roei WIELER SPATTEN Verrassingen in he| Vierdorpentoerno Mulders dankt uitverkiezing Tour aan opoffering voor ploeggenoten Negentig ja SPORT ZEELAND Visitekaartjes Nederlanders Trimmers strijden om titel Langebaanwedstrijden zwemmen in Sluis Westdorp kampt met pech Programma zwemweekend SPORTNIEUWS KOR] De Bakker blijft winnen Vrouwen Animo gestuit DE STEM DONDERDAG 1 JULI 1993 DE STEM Door Ivar Penris Well - Regelmatig zakte hem in het voorseizoen de moed in de schoenen. Hoe kon hij zich nou in de schijnwerpers van Jan Raas rijden als hij telkens - letterlijk - op zijn bek ging? Zijn ploegleider kent hem echter inmiddels. De grote opofferingsgezind heid van Rob Mulders en zijn sterke rijden van de laatste weken overtuigden de Zeeuw. Die jongen uit Well moest maar eens aan het echte werk gaan proe ven: de Ronde van Frank rijk. „Toen ik voor de tweede keer geblesseerd moest toekijken, dacht ik inderdaad dat mijn kansen verkeken waren," vertelt de 26-jarige wielrenner. „De laatste weken ging het gelukkig weer goed en mijn ploegmakkers zeiden al: 'Je bent er bijna'. Maar het was toch nog een ver rassing toen Raas me vertelde dat ik mee mócht." Na de Tour Dupont, begin mei in Amerika, waar knecht Mulders alles in het werk stelde om de eindzege van Raul Alcala veilig te stellen, was het voor Jan Raas echter al duidelijk. Mulders was klaar voor de Ronde. „Het was misschien wat snel na die bles sures," erkent Raas, „maar de instelling van die jongen deugt gewoon. Ik was erbij in Amerika en zag hoe hij zich compleet wegcijferde voor het ploegbe- lang. Zijn inzet en instelling zijn perfect en hij ligt duidelijk goed in de groep." Toch waren er verschillende an dere kandidaten, waaronder drie met ervaring in de Franse ronde, Wilco Zuyderwijk, Martin Kok kelkoren en de Belg Sammy Mo reels. Raas: „Kokkelkoren heeft me niet kunnen overtuigen, Mo reels was uit vorm, dat heeft-ie zelf ook aangegeven. Voor de rest geldt precies hetzelfde. Mul ders is duidelijk de juiste man." Ongelukkig Daar ziet het in de aanloop naar het hoogtepunt van het seizoen helemaal niet naar uit. Niet dat de tweedejaars prof slecht fietst, maart hij heeft wel een ongeluk kig voorseizoen achter de rug. In februari smakt Mulders in de Siciliaanse wielerweek twee keer tegen het wegdek. De' polsbles sure die hij daarbij oploopt, ver hindert hem mee te doen aan onder meer de Omloop Het Volk. Pas twee weken later verschijnt hij in de Tirreno - Adriatico weer aan de start. Drie dagen na de Italiaanse etappekoers is Mulders weer be- Rob Mulders: „Wie de Tour uitrijdt, hoort pas echt in het profpeloton thuis. trokken bij een massale valpartij in Frankrijk. Gevolg: een knie vol hechtingen en weer ruim twee weken gedwongen rust. Het voorseizoen is dan al half voorbij en Mulders twijfelt of er nog wel tijd genoeg is om zich te bewij zen. Hij weet dat meedoen aan de belangrijkste wedstrijd van het jaar sowieso geen vanzelf sprekendheid is, maar thuisblij ven zou toch een flinke streep door de rekening zijn. Crescendo De blessures blijken zijn fysieke gesteldheid niet te hebben aan getast en vanaf april gaat het weer crescendo met Mulders. Nadat hij de Ronde van het Baskenland en de Tour DuPont tot een goed einde heeft ge bracht, bekroont hij op de laat ste dag van de Ronde van Astu- rië een solo van meer dan hon derd kilometer met de etappeze ge. Inmiddels zijn derde over winning bij de profs, maar zeker de belangrijkste. Ook in de Midi Libre doet hij van zich spreken. In de slotrit rijdt hij een solo van 145 kilome ter en heeft na 91 kilometer tien minuten voorsprong op het pelo ton. Hij wordt achterhaald, maar Mulders heeft zijn kandidatuur voor de Tour onderstreept. Twee dagen later meldt Raas de Noordlimburger dat hij een kof fer kan gaan pakken met voor drie weken schone sokken. Raas is bovendien zo onder de indruk dat hij Mulders voor het Nederlands kampioenschap, af gelopen zondag in Meerssen ge wonnen door Erik Breukink, aanwijst als een van de be schermde renners van de ploeg. Tijdens de koers slaat de schrik Mulders nog even om het hart als hij op de Kruisberg bij een poging te demarreren in de hek ken wordt gereden. Zijn fiets breekt in tweeën en hij moet de strijd staken, maar op wat schaafwonden na komt hij er zelf heelhuids vanaf. Dagsucces In 'La Grande Bouclé' is er geen beschermde positie voor Mul ders. Daar staat hij in dienst van klassementsrijder Alcala en de sprinters. Niet voor niets is hij vanwege zijn uitstekende knech- tenwerk door Raas aan de Tour- ploeg toegevoegd. Toch ziet Mul ders - en ook Raas - een kleine kans op een dagsucces. „De eerste week rijden we nog op het vlakke, dan liggen er best kansen. Ik heb laten zien dat' ik aardig solo kan rijden. Ik ben geen rassprinter, maar als ik met een groepje zonder echte sprint kanonnen weg kan komen, dan heb ik ook een kans. Maar je moet ook reëel blijven, ik ga er vooral heen om te werken voor de ploeg, ervaring op te doen en de Tour uit te rijden, dat staat voorop. Hoewel een etappezege natuurlijk wel het mooiste is wat me zou kunnen overkomen." Bergen Volgens Mulders heeft zijn korte profverleden al aangetoond dat hij het hooggebergte niet echt hoeft te vrezen. De Pyreneeën- JOHN VAN DEN AKKER (27). Veldhoven. ZG-B. Prof 1988. Eerste Tour. Overwinningen 1993: 0. EDDY BOUWMANS (25). Aarle-Rixtel. Histor-Laser. Prof 1990, tweede Tour. 1990: 14e jongerenklassement. Etappezeges: 0. Overwinningen 1993: Classique des Alpes, 4e rit Dauphiné. MAARTEN DEN BAKKER (24). Abbenbroek. TVM. Prof 1990, tweede Tour. Overwinningen 1993: 4e rit Luxemburg. TOM CORDES (27). Wilnis. Amaya. Prof 1989, eerste Tour. Overwinningen 1993: 0. ERIK BREUKINK (29). Bergen op Zoom. ONCE. Prof 1985, zevende Tour. 1987: 21e winnaar 13e etappe, 1988: 12e jongerenklassement, 1989: proloog uitgevallen 13e etappe, 1990: 3e twee ritten, 1991: uitgevallen in 11e etappe met complete PDM-ploeg, 1992: 7e. Etappezeges: 4. Overwinningen 1993: Ritzege Valencia, tijdrit eindzege Criterium International, Rit Asturië eindzege, Criterium Apeldoorn, natio naal kampioen. GERT JAKOBS (29). Emmen. Festina. Prof: 1985, vierde Tour. 1987: uitgevallen 19e etappe, 1988: 145ste, 1989: 136ste. Etappezeges: 0. Overwinningen 1993' 0 FRANS MAASSEN (28). Haelen. WordPerfect. Prof 1986, zesde Tour, 1988: 126e rode trui, 1989: 103e, 1990: 64e etappe, 1991: 129e, 1992: 91e. Etappezeges: 1. Overwinningen 1993: 6e Ruta del Sol, 4e Midi Libre. ROB MULDERS (26). Well. WordPerfect. Prof 1991, eerste Tour. Overwinningen 1993: 6e Asturië. DANNY NELISSEN (22). Sittard. TVM. Prof 1990, eerste Tour. Overwinningen 1993: 4e Asturië. JELLE NIJDAM (29). Zundert. WordPerfect. Prof 1984, negende Tour. 1985: 115e, 1986: te laat 6e etappe, 1987: 124e proloog, 1988:122e etappe gele trui 2 dagen, 1989: 121e 4e 14e etappe, 1990: 127e etappe, 1991: 117e etappe, 1992: 113e. Etappezeges: 6. Overwinningen 1993: 5e De Panne (tijdrit), proloog DuPont, Criterium Bredene en tijdrit Asturië. JEAN-PAUL VAN POPPEL (30). Tilburg. Festina. Prof 1985. Zevende Tour. 1987: 130e 2 etappes groene trui, 1988: 138e 4 etappes, 1989: uitgevallen 10e etappe, 1990: 146e, 1991: 7e etappe uitgevallen met complete PDM-ploeg in 11e etappe, 1992: 127e etappe. Etappezeges: 8. Overwinningen 1993: le en 4e Besseges, le Murcia, le Aragon, 4e en 8e Vuelta. 4e Route du Sud. STEVEN ROOKS (32). Warmenhuizen. Festina. Prof 1982, tiende Tour. 1983: Uitgevallen 10e etappe, 1985: 25e, 1986: 9e, 1987: Uitgevallen 20e etappe, 1988: 2e berg- en combinatieklassement, 1989: 7e 15e etappe combinatieklassement, 1990: 33e, 1991: 26e, 1992: 17e. Etappezeges: 1. Overwinningen 1993: 0. JOHN TALEN (28). Spijkenisse. TVM. Prof 1984. Derde Tour. 1988:150e. 1989: Uitgeval len 10e etappe. Overwinningen 1993: 0. GERRIT DE VRIES (26). Oldeberkoop. TVM. Prof 1989. Vierde Tour. 1990: 67e, 1991: 34e, T992uitgevallen 7e etappe. Etappezeges: 0. Overwinningen 1993: 0. toppen bedwong hij vorig jaar al in de Vuelta. „Bovendien kwam ik altijd als een van de eersten van de ploeg, achter Alacala, Runkei en Ledanois aan. Ren ners als Nijdam en Maassen ver loren daar meer terrein." Jan Raas naar de sterke en zwakke punten van zijn pupil gevraagd, antwoordt hij als eer ste: „Bergop is-ie zwak. Vindt hij zelf van niet? Die Vuelta en alle andere goede ritten van hem bergop zeggen me nauwelijks iets. We hebben het nu wel over de Tour. Alles in de Tour is, zwaarder dan in andere koersen. Er wordt harder gereden, harder gesprint, meer pijn geleden, noem maar op. In de Tour krijg je niets cadeau." Ook over de wielertoekomst van Mulders na de Tour wil of kan Raas nog geen zinnig woord zeg gen. „Hij vroeg me laatst ook al hoe het er voor volgend jaar voor stond, of zijn contract verlengd zou worden. Toen heb ik hem gezegd: 'Na de Tour kijken we wel verder'. Dan kun je pas iets zinnigs zeggen. De Tour is eigen lijk allesbepalend. Wie de Tour uitrijdt, hoort pas echt in het profpeloton thuis." Van onze sportmedewerker 's-Heer Arendskerke - Tijdens de 11e wielerronde voor trimmers in 's-Heer Arendskerke wordt gestreden om het open Zeeuws kampioenschap. De wedstrijden worden zaterdag gehouden. Tevens is er een koers voor ligfietsers. Het programma voor de wielrenners begint om 12.00 uur met een koers voor C-trimmers over een afstand van 40 kilometer. Tussen de vijftig deelnemers de plaatselijke favorieten John van de Klooster en Kian Ho Tan. De B-renners gaan om 13.00 uur op pad en moeten 50 kilometer afleggen. Plaatselijke favorieten zijn Jan Traas en Edwin van Oosten. Om 14.15 uur volgt een individuele tijdrit voor ligfietsers en om 15.00 uur klinkt het startschot voor de A-categorie. In deze wedstrijd over 60 kilometer neemt de plaatselijke renner Kees Beenhakker het op tegen onder anderen: Marcel Gunst, Wim Hoondert, Leo Beijer en Robert de Jonge. Het programma wordt om 16.30 uur afgesloten met een crite rium voor ligfietsers. Tot de bekende deelnemers behoren onder andere Bram Moens en Derk Thijs. De krachtmeting op ligfiet sen, bijzonder interessant voor het publiek, wordt gehouden in samenwerking met de Nederlandse vereniging voor Human Powered Vihicals. Terneuzen - Uitgerekend in Hofstade, waar zijn supporters club voor de organisatie tekende, liet vrouwe Fortuna Jack Westdorp in de steek. Op het snelle weidecircuit, waar in totaal maar liefst 385 piloten aan de start kwamen, kregen de toeschouwers in de internationa len A-klasse een spannende strijd voorgeschoteld tussen de BVM-gastrijders en de eigen pi loten. In een eerdere confronta tie had Westdorp bewezen deze mannen de baas te kunnen, maar die kans bleef ditmaal onbenut. In de eerste manche ging de zege naar Ben van Luchene voor Jan Blancquaert, terwijl Westdorp genoegen moest nemen met een vijfde plaats. In de tweede man che kreeg Westdorp af te reke nen met een lekke band, zodat hij uiteindelijk in de achterhoe de de wedstrijd uitreed. Het was Jan Blancquaert die met de manchezge ook de eindzege pak te. UITSLAGEN 800 cc: 2. Bart van Hove (Vogel waarde), 6. Bart Gijsel (Heikant). Nieuwelingen 125 cc: 7. Ronnie van Hove (Vogelwaarde), 12. Erik van Tatenhove (Terneuzen), 15. Erwin van Tatenhove (Terneuzen). Junioren 250 cc: 14. Hennie Gijsel (Heikant), 17. Mario Hamelink (Schoondijke), 22. Erwin Dekker (Breda). Internationalen 125 cc: 1. Franky van Houte (België), 9. Adwin Cort- vriendt (Axel). Internationalen B-klasse: 1. Jurgen Depaepe (België), 2. Patrick Pies- sens (St.-Jansteen), 4. Johan Scheele (Zaamslag). Internationalen A-klasse: 1. Jan Blancquaert (België), 14. Jack West dorp (Watervliet). Van onze sportmedewerker Sluis - In het kanaal Sluis- Brugge worden zaterdag 3 juli de 22e langebaanwed strijden van de Sluisse zwem vereniging 't Vrije gehouden. Die wedstrijden tellen mee voor het nationaal klasse ment en ook voor de Zeeuwse langebaancompetitie. Sluis is trouwens per traditie de opening van het Zeeuwse lange- baanseizoen. ZCK Koewacht heeft die seizoensopening overi gens al achter de rug. De jongens en meisjes van trai ner José van de Berghe waren reeds present in Amsterdam, Spaarnewoude, Zeist en Breuke- len. Dat ging bepaald niet onop gemerkt, want op dit moment voeren ze op het onderdeel schoolslag de nationale ranglijst aan bij zowel de vrouwen als de mannen. Twee jaar terug won nen de meisjes van ZCK trou wens dat nationale klassement, terwijl ze vorig jaar als tweede eindigden. Aderlating Ook de mannen tellen al een paar jaar mee. Vorig jaar kwam men drietiende seconde te kort voor de titel. Een aderlating bij de Koewachtse club is zonder meer het stoppen van Ilse Schramm. Daar tegenover staat dat de aantrekkingskracht van die vereniging zo groot is, dat er steeds aanvulling voorhanden is. Bij de jongens, of beter gezegd de mannen, is Anton Thoen be zig aan een opmerkelijke weder geboorte, nadat hij een aantal jaren wegens tijdgebrek wat minder trainingsarbeid kon ver richten. Volgens José van de Berghe heeft hij zelfs nog nooit zo sterk gezwommen. Twee keer derde, één keer vierde en één keer zesde, zijn resultaten, die er niet om liegen op landelijk ni veau. Hij wordt, wat ZC Koe wacht betreft, bijgestaan door Ruud Hamelink, Auk de Maat, Arjen Dekker, Martijn Verbist, Jonathan de Witte en Jeroen Korsmit. Bij de vrouwen zorgen Audrey de Booy, Renate Louwerse en Anouk Borgt voor het succes. Ook in Sluis moet dat trio mee kunnen spurten in de voorste gelederen. Wat minder gaat het op de vrije slag. Boegbeeld Arno van de Berghe is conditioneel wat op de sukkeltoer. Pascal Vernaeve debuteert op de drie kilometer in Sluis. Verder maken Willy de Douw, Jeroen en Wou ter van de Sar deel uit van de Koewachtse vrije slag-ploeg. Bij de vrouwen ontbreekt Esther de Jonge, die vakantie viert in de Verenigde Staten. Wel present zijn Ingeborg Hamelink, Kirscha de Kerf en de debuterende Linda Sluis - Het programma van de langebaanwedstrijd en de Vlaanderenmarathon op respectievelijk zaterdag 3 en zondag 4 juli in Sluis is als volgt: ZATERDAG 3 JULI 9.45 uur: Ontvangst genodigden door het gemeentebestuur op het stadhuis, 10.30: juryvergadering, 11.30 uur: start 3000 meter vrije slag mannen, 11.40 uur: start 3000 meter vrije slag vrouwen, 12.40 uur: start 400 meter schoolslag jongens, 12.50 uur: start 400 meter vrije slag meisjes, 13.00 uur: start 3000 meter schoolslag mannen, 13.10 uur: start 3000 meter schoolslag vrouwen, 14.00 uur: start 800 meter vrije slag jongens, 14.20 uur: start 800 meter vrije slag meisjes, 14.45 uur: start prestatie tocht over 1000 meter, 16.00 uur: verloting op startnummer in sporthal de Vliete, 17.00 uur: prijsuitreiking in De Vliete. ZONDAG 4 JULI 10.00 uur: Start schoolslag Vlaanderenmarathon in De Kaai,11.30 uur: start vrije slag marathon in de Kaai, 12.00 uur: start prestatiemarathon (8 kilometer) in De Kaai, 14.45 uur: aankomst eerste deelnemers Vlaanderenmarathon. 17.30 uur: prijsuitreiking marathon in de raadszaal. Vijfde wedstrijd pupillenatletiek Oostburg - De atletiekvereniging De Wielingen houdt vrijdaj juli de vijfde wedstrijd van de Zeeuwse pupillencompetil Naast de gebruikelijke driekamp, die meetelt voor de compel tie, staat er deze keer als bijnummer een 1000 meter op y programma. De wedstrijden worden gehouden op het sportpaJ aan de Baljuw Ventersweg in Oostburg en beginnen om li;| uur. Aflossingsmarathon in Kloosterzande Kloosterzande - De 'Bleijko Runner' houdt zaterdag in Kloc. terzande een aflossingsmarathon en een trimloop voor de jeugcl De jeugd tot en met 12 jaar opent de middag met een loop o\J 700 meter. Het startsein wordt gegeven om 13.15 uur. Om 13.J uur gaat de aflossingsmarathon van start. De 42 kilometer ij 195 meter wordt voltooid door acht keer een ronde van 5,21 meter af te leggen. Dat betekent dat er maximaal acht personj per team kunnen deelnemen. Dat mogen er overigens oi minder zijn. Op de voorinschrijving kwamen er 21 teams) Paul Vael binnen. Onder hen een zevental teams uit 1 Belgische Stekene een 'zustergemeente' van Hontenisse. schrijven voor zowel de jeugd als de aflossingsmarathon 1 vanaf 12.30 uur aan het Marijkeplein in Kloosterzande. Trimkoers Kwadendamme Kwadendamme - De trimclub Het Groot Verzet houdt vrijdag; juli in samenwerking met TMZ een kermiskoers voor trimmeij in Kwadendamme. De C-trimmers starten om 17.30 uur voi een afstand van 40 kilometer. Om 18.30 uur vertrekken B-trimmers die 50 kilometer voor de boeg hebben en om uur is het de beurt aan de A-trimmers, die strijd gaan leverei over een afstand van 60 kilometer. In het Belgische Wachtebeke reed MARTIN DE JAEGER i Westdorpe naar een negentiende plaats Van onze tennismedewerker Hoek - In het Vierdorpen-tennistoernooi dat dit keer doorl Hoek is georganiseerd, geeft de mixed-categorie opniemi meeste verrassingen te zien. TENNIS In poule H werden Esther en Hans van de Sande verrassend eindwinnaar. Met 8-6 wonnen zij van het geplaatste koppel Ge orgette de Vries/Henk Guilliet. Zij versloegen eveneens de com binaties Geus/Wouters en Nou- wen/Baay. In het gemengddubbel hanteert men eerst een poulesysteem, waarna de poulewinnaars op een afvalschema terecht komen. In het herendubbel wordt eerst door verreweg de meeste combi naties een voorronde afgewerkt, waarna de winnaars doorgaan naar een schema van 32. Zo plaatsten Dethlef Pieters en To ny Lamertijn zich hiervoor dankzij een 10-4-overwinning op het duo Van der Staal/Baay. Vanwege het streven naar een gelijkmatig verloop van het toer nooi tennist Bl-speler Dethlef Pieters zowel in dubbel als mixed samen met een E-speler. In het vrouwendubbel wordt na de voorronden overgegaan naar een schema van 16. Marijke Ver- vaet/Georgette de Vries, als tweede geplaatst, versloegen in hun eerste optreden met forse cijfers Kamphorst/De Raaff. Met nog ruimer verschil zegevierde het duo Van de Griek/Nijsten, als 3/4 geplaatst, over Vink/De Rijk. UITSLAGEN Mannendubbel: Kusters/Geus - Perotti/Van Fraayenhove 12-1, Lan- geraert/De Ridder - De J rebout 12-3, Jonkman/Kaars -| Smit/Van Steenbergen 6-4,Pit! Lammertijn - Van de Staal/I 10-4. Vrouwendubbel: Vervaet/De Vr| Kamphorst/De Raaff 12-1, Vai Griek/Nijsten - Vink/De Rijk! Nouwen/Gobben - Van de Zaï Van Woerkens 16-1, Mulder/OU - De Ruyter/Wigman 11-2. Mixed poule H: Van de Sande,! de Sande - De Vries/Guilliet Van de Sande/Van de Sande Wouters 7-5, Van de Sande/Va Sande - Nouwen/Baay 9-4. MANNEN Cl: eerste ronde: Niek de Ko Michael Pieters 6-2 6-0. C2: eerste ronde: Gino d'Ha Rudy Martens w.o., Nino vai| Starre - Rinke van Remorteli Jean-Paul de Bakker - Kjeld Vijver 7-5 6-2, Werner Cromb Elmer Lie 6-2 6-3; tweede Reggie van de Berg - Jurgeil Bakker 3-6 6-4 6-3. Dl: eerste ronde: Rob Schurin Dennis van Hoecke 6-3 6-4, All Zeeuw - Eelco van Hoecke 6-"[ 6-2. E: eerste ronde: Flip van Aa Emiel Verheijden 7-6 6-4, Eric Tl mei - Paul Brandt 6-1 6-2. DUBBEL C2: tweede ronde: Hiensch/Schu - d'Honrt/Lapidaire 3-6 6-3 6-41 Dl: tweede ronde: Anthe Heyndrickx - Van Alem/Thansl 6-2 6-2. VROUWEN C: eerste ronde: Lester Bergen! negouwen - Sophie van Dierend ck 6-4 7-5. DUBBEL Dl: eerste ronde: De Nijs/Nijs Laureijns/Sanderse 6-4 6-3, newoud/Van Dorsselaer - De sschalk/Scheele 7-6 7-5. MIXED Dl: eerste ronde: Scheele/Branil Blanckaert/Knibeler 6-4 1-6 6-3 D2: tweede ronde: De Smit/Heiji| - Coenen/Agterhuis 6-0 6-3. van der Zalm en Jessica Klaas- sen. De grootste afvaardiging komt van de zwemvereniging Schel- destroom uit Breskens. „Bij ons ligt het accent niet zozeer op de langebaan, wij zien deze wed strijden meer als overbrugging naar het winterseizoen toe. Dat wil niet zeggen dat we geen graantje mee willen pikken," stelt Scheldestroom-hoofdtrai- ner Frans Verplanke. Hij komt met een kleine vijftig zwemmers en zwemsters naar Sluis. Hoofd zakelijk jeugd op de 400 en 800 meter, maar komt ook uit met de vrouwen en mannen op de drie kilometer. Thijs Salomé is één van die jonge 'veulens' uit de stal van Verplanke. Op de Bosbaan in Amsterdam was hij op Arno van de Berghe na de beste Zeeuw. Arjen Boidin doet niet veel voor Salomé onder. Dan is er natuurlijk ook Tonny Vinke, die voor de elfde keer aan de start komt. Bij de vrouwen zijn Rianne Ver planke en Evelien Buysse pre sent op de vrije slag. Op de schoolslag wordt de Breskense club vertegenwoordigd door Marc van Rosevelt bij de man nen en Caren den Dekker bij de vrouwen. De overige Zeeuwse clubs hebben nog maar weinig intresse getoond, zo blijkt uit de inschrijvingen die bij de familie Van Oorschot zijn binnen geko men. Aan de watertemperatuur kan dat niet liggen, want die was vorige week al 18 graden Cel sius. Wat dat betreft zijn er geen problemen voor wedstrijdleider Rini den Dekker. Van onze tennismedewerker Axel - In het C- en D-toernooi van de tennisvereniging l heeft Jean-Paul de Bakker zijn serie goede prestaties voortj zet. Behield hij eerder in het Reinaert-toernooi na wedstrijden een ongeslagen status, resulterend in toerno| winst, ook in Axel zet hij zijn opmars voort. TENNIS In Axel is hij in twee enkelspel-categorieën actief. In de C2-kll versloeg hij in zijn eerste optreden in twee sets Kjeld van de Vil Vanzelfsprekend is de Axelaar ook in de Dl-lichting na wedstrijd nog in de race. Op het C2-schema rekende Werner Crombeen van Game I eenvoudig af met Elmer Lie. Hij lijkt weinig hinder meerl ondervinden van zijn eerder opgelopen blessure, die hem in de f: van het voorafgaande toernooi noopte tot overgave. Bij de vrouwen-C versloeg Lester Bergen Henegouwen met 6-41! de jeugdige Sophie van Dierendonck. In het dubbel Dl versloejl favoriete combinatie Margot de Nijs/Lilian Nijssen in een tweestl Rita Laureijns en Reina Sanderse. Het tweede geplaatste mixed-kf pel Ria Scheele/Gilbert Brandt had het niet eenvoudig tegen Marl! Blanckaert en Berry Knibbeler, maar won uiteindelijk in drie sf Het eerstgeplaatste duo bij de mannen Dl, Joop Antheunis/E Heyndrickx, geraakte eveneens pas na drie sets voorbij Pim 'j Alem en Piet Thans. Terneuzen - De opmars van het vrouwenteam van Animo isj gestuit door GTC uit Groenloo, de kampioen van het dislj Gelderland. Nadat Animo als kampioen van het district Zeeland in Terne»1! had gewonnen van Rosus uit het Limburgse Susteren, moest hel de kwartfinale van de landelijke titelstrijd aantreden in Groei tegen GTC. Dat de Gelderse vrouwen niet ten onrechte als twel waren geplaatst bleek uit de 6-0-overwinning van dat team. „ïf waren er leuke partrijen bij met enkele driesetters, maar Groei had net iets meer in huis. Zij hadden twee Cl-speelsters en dat ff je direct," aldus Animo-aanvoerster Pia Vos. GROENLOO-ANIMO 6-0 - M. Sprenkeler-N. Moons 6-0, 6-4, C. StruJ Jetten 6-1 6-2 A Avezaat-P. Vos 6-3, 6-0, G. Vultink-C. Nijsten 6-0,1 6-1, Sprenkeler/Struys-Moons/Jetten 6-0, 6-4, Avezaat/Vultink-Niistf.T:* 6-1, 4-6, 6-3- Door Jean Nelissen Montgeron - Woensdag 1 juli 1903 is een uitzonder lijk warme dag. In de cam pagne ten zuiden van Pa rijs stijgt de zinderende hitte al vroeg op aan de horizon. Rond twaalf uur in de middag heerst in de doorgaans rustieke her berg Reveil Matin in het gehucht Montgeron, een ongewone drukte. Mannen met grote petten op het hoofd en indrukwekkende snor ren, gekleed in lange, zwarte broeken en truien met lange mouwen, plaatsen hun racefiet sen tegen de muur van het café en tekenen in de gelagkamer de presentielijst bij een indrukwek kende man met een enorme, wit te snor, gekleed in een gene raalsuniform, monsieur Abran. I Hij is de officiële starter van de eerste Tour de France. Rond het middaguur zijn enkele honderden nieuwsgierigen voor I het café samengestroomd om een blik te werpen op de zestig avon turiers, die de moed hebben op gebracht aan een krankzinnige onderneming te beginnen: in zes etappes door Frankrijk fietsen. Over nauwelijks begaanbare we gen met karresporen en verra derlijke kuilen en voor een groot deel in het donker. Vooral 's nachts is het rijden over de on- I verlichte wegen uiterst gevaar- i lijk en eigenlijk onverantwoord. Lokroep Maar de zucht naar roem en de lokroep van het geld heeft deze zestig coureurs naar het café j Reveil Matin gevoerd. Met trots publiceerde het organiserende sportdagblad l'Auto van direc- I teur-hoofdredacteur Henri Des- grange dat het prijzengeld vooi de eerste Tour de France 20.001 i francs zal bedragen, 3000 franc: voor de winnaar, 2000 franc: voor de nummer twee, meer dai 1000 francs voor de etappewin naars. Het valt niet mee deze bedragei in de tegenwoordige tijd plaatsen. Volgens een indicati van het Centraal Bureau voor d Statistiek zouden 20.000 Frans francs van 1903 nu ongevee 150.000 gulden waard zijn. I: 1903 verdiende een arbeider ii de nijverheidsindustrie 20 een 1 per uur. Hij werkte gemiddeli tien uur per dag en zes dagen i: de week. Zijn maandloon be droeg bijna 53 gulden. De win naar van de eerste etappe va: Parijs (Montgeron) naar Lyo I kan omgerekend 11.400 guide: verdienen. Een vermogen in di tijd. En de eindwinnaar van d eerste Tour kan rekenen op on geveer 45.000 gulden. Hij is du meteen een rijk man, want d Raymond Potteau wijst d Reveil Matin aan.

de Stem | 1993 | | pagina 10