leijten bv Krajicek laat kansen liggen Scho UITSLAGEN en standen V KNWU zoekt geld voor eigen profploeg Agassi in drie lange sets naar de kwartfinales Scheidsrechters gaan veel meer verdienen Oremans moe, teleurgesteld, opgelucht en tevreden Tijdens nati Peemen win] CITROËN WIMBLEDON '93 Uitslagen Cruijff en KNVB wachten af SPORTNIEUWS kort Talen in Tour-ploeg Priem Vier afvallers uit nationale wegselectie Van der Kuijlen assistent van De Mos Barcelona praat verder over Romario Voetballers bezetten bondsbureau John Kocinski weg bij Suzuki Pitcher Young zet triest record neer Drie Poolse fans van moord verdacht Het Zeeuwse 1 son REPARATIE SCHADE-AFWIKKELING FINANCIERING VERKOOP EN LEASING IN NIEUWE GEBRUIKTE WAGENS r SPECIAAL VOOR THburg«eweg 41 Ooslemout Telefoon: 01620-32710 DE STEM pE STEM DINSDAG 29 JUN11993 Woerden (anp) - De KNWU gaat op zoek naar geldschie ters voor een eigen (semi- Jprofessionele wielerploeg, die er volgend jaar moet ko men. Die groep van tien tot twaalf renners staat centraal in het beleidsplan voor de komende jaren. De wielrenunie zal zijn huidige structuur met aparte secties voor amateurs, professionals en veldrijders opheffen en terugke- ren naar de vroegere situatie van één organisatie. Die wijziging is een gevolg van de veranderingen binnen het internationale wiel rennen, zoals het beëindigen van aparte kampioenschappen voor profs en amateurs op de baan en in het veldrijden en het toelaten van professionals tot de Olympi sche Spelen, te beginnen in 1996. De 'eigen' professionele weg- ploeg heeft daar indirect mee te maken, want gevreesd wordt dat nog meer stagnatie zal optreden in het doorstromen van ama teurs naar de rijen van de be taalde renners. Tijdens een maandag gehouden persconfe rentie maakte Unievoorzitter mr. P. Zevenbergen bekend dat het ombouwen van de nationale amateurselectie tot een groep van jonge beroepsrenners onge veer een half miljoen gulden extra zal kosten. Het Uniebestuur meent dat van die stimulans voor de top van de amateurs ook geprofiteerd zal worden door de breedtesport. Voor de uitvoering van het plan zullen de bestaande geldschie ters van de Unie behouden moe ten blijven, maar tevens zullen nieuwe gevonden moeten wor den. De KNWU, die streeft naar meer 'open' -wedstrijden, denkt zijn eigen profploeg te kunnen laten rijden in kleinere etappe-' wedstrijden. Zevenbergen en zijn opvolger Atsma vertelden signalen te heb ben opgevangen dat sponsors be langstelling zouden hebben. Zou het benodigde bedrag niet ge haald worden, dan wordt de mo gelijkheid opengehouden van een kleiner aantal professionals tegen een modaal salaris, aange vuld met amateurs. Naast die nieuwe, geheel of gedeeltelijk betaalde, groep komt een selec tie van Jong Oranje. Bij de vrou wen zal in in het beleidsplan aangeknoopt worden bij de be staande situatie. Londen - Wimbledon zal hij dit jaar in ieder geval nog niet winnen, en als hij doorgaat met zoveel kan sen te verprutsen als giste ren tegen Andre Agassi, dan kan Richard Krajicek zijn aspiraties op de be langrijkste tennistitel ter wereld voorgoed in de koelkast zetten. „Klopt helemaal," zei hij bij het vallen van de avond, nadat de titelverdediger uit Las Vegas met dank voor de cadeautjes van Krajicek de kwartfinales had be reikt: 7-5, 7-6 (9-7). „Klopt, kijk maar naar de cijfers. Tweede set. Op 4-4 en 30-40 op zijn opslag leg ik zo'n stom dropshot neer. Met die break had ik gewoon de tweede set uit kunnen serveren, 1-1, in plaats van 0-2 achter. Ook die tweede set, sta ik met 3-2 voor, kan op 15-0 naar 4-2 serveren, sla ik twee dubbele fouten, en laat ik hem weer terugbreken naar 3-3. Zo kan ik nog wel even doorgaan, maar het is niet anders. Had ik ze maar moeten pakken, zeker tegen een speler als hij." Dodelijk Waarmee het verhaal van de wedstrijd grotendeels verteld is. Zeker de rest van de statistieken in aanmerking genomen. Kraji cek won in totaal 127 punten, tegen Agassi 133, Krajicek won slechts twee van zijn tien break points en Agassi drie van de vijf. De beste kans liet Krajicek lig gen op setpoint in de derde set. Een gemakkelijke volley, die hij gewoonlijk nooit mist, sloeg hij uit. „In zo'n wedstrijd," aldus Agassi na afloop, „gaat het altijd maar om een paar belangrijke punten. Wie die weet te winnen, die wint de wedstrijd. In andere soorten duels kun je nog wel eens een steekje laten vallen, maar nu was dat dodelijk. Ik weet niet waarom hij op die 'big points' faalde, maar ik ben er blij mee." Het zal ook wel het een ander te maken hebben met de wijze les sen die hij dezer dagen van pro fessor McEnroe ontvangt. De drievoudige winnaar van Wim bledon is in Londen aanwezig als commentator voor een van de Amerikaanse televisiestations en werkt tussen de bedrijven door aan kleine onvolkomendheden in het spel van Agassi. Voetenwerk Misschien ook iets voor Kraji cek, die zich na afloop broodnu- cher liet ontvallen dat hij nou tenminste weer iets had om aan te werken. „Het was geen kwes tie van verkeerde mentaliteit," aldus de verliezer. „Alleen toen ik dat stomme dropshot probeer de te spelen, was er duidelijke sprake van een verkeerde keuze, maar de missers op die andere breekpunten werden door hem Richard Krajicek: „Het is niet te geloven wat voor ballen Agassi terug weet te slaan en hoe hard hij dat doet. FOTO EPA Door Léon Krijnen afgedwongen. Het is toch ook echt niet te geloven wat voor ballen hij terug weet te slaan en hoe hard hij dat doet. Het is echt een ongelooflijk talent. Polsbles sure? Nou, dat zal wel, maar ik heb er niet veel van gemerkt. En al heeft hij dan misschien een tijd niet kunnen spelen vanwege die blessure, dan heeft hij toch in ieder geval heel hard getraind aan zijn voetenwerk. Daar is ook nog steeds niets mis mee". Last van de 'Agassi-Mania' had hij niet gehad. „Ach, welnee. Je weet nou eenmaal dat het pu bliek voor hem is als je tegen hem moet spelen. Zeker hier, maar toen ik in Amerika van hem won, waren ze ook voor hem. En dat gegil, daar wen je wel aan, als ze tijdens het spel hun mond maar houden. Al dat gedoe van hem vrolijkt de boel toch ook een beetje op. Het trekt van alle kanten belangstelling, dus is het goed voor het tennis." Één troost restte Krajicek na afloop, naast de bijna 65.000 gulden die hij als verliezer van de vierde ronde verdiende. Om dat hij gisteren pas voor de eer ste keer op het centre-court speelde, de enige baan waar de snelheid van de opslag wordt gemeten, ontbrak zijn naam tot gisteren bij de top-tien van de hardste serveerders. Dat vlekje is na de wedstrijd tegen Agassi weggewerkt. Na gisteren staat 'Kraai' weer bovenaan het lijste met een paar uithalen van net over de 200 kilometer per uur. Samen met Göllner, Stich en Leconte. Maar dat was, zo besef te hij zelf het beste van allemaal, maar een hele schrale troost. „Hij gaat verder en ik niet. Dat doet wel een beetje zeer, want ik heb toch de hele wedstrijd met één been in de kwartfinales te gen Pete Sampras gestaan. Ba len...." Wimbledon. Mannenenkelspel: achtste finales: Stich (Dui/6) - Korda (Tsj/11) 7-6 6-4 7-6, Becker (Dui/4) - Leconte (Fra) 6-4 6-4 3-6 6-3, Edberg (Zwe/2) - Matuszewski (VSt) 7-6 6-2 6-2, Courier (VSt/3) - Ferreira (ZAf/13) 4-6 7-6 7-5 6-4, Martin (VSt) - Wheaton (VSt) 6-4 5-7 5-7 7-5 6-3, Pioline (Fra) - Masur (Aus) 6-3 6-2 3-6 6-7 8-6, Agassi (VSt/8, titelhouder) - Krajicek (Ned/9) 7-5 7-6 (9-7) 7-6 (10-8), Sampras (VSt/1) - Foster (GBr) 6-1 6-2 7-6. Mannendubbelspel: derde ronde: Woodbridge/Woodforde (Aus/1) - Davids/Norval (Ned/ZAf) 2-6 6-3 6-4 6-2. Vrouwenenkelspel: achtste finales: Novotna (Tsj/8) - Oremans (Ned) 7-5 4-6 6-4, Graf (Dui/1) - McGrath (VSt) 6-1 6-4, Zvereva (WRu) - Garrison (VSt) 7-5 6-2, Sabatini (Arg/4) - Huber (Dui/9) 7-6 6-0, Capriati (VSt/7) - Raymond (VSt) 4-6 6-3 8-6, Martinez (Spa/6) - Basuki (Indo) 3-6 6-2 6-2, Sukova (Tsj/15) - Sanchez (Spa/3) 6-3 6-4, Navratilova (VSt/2) - Tauziat (Fra/16) 6-1 6-3. Vrouwendubbelspel: derde ronde: Faull/Richardson (Aus/NwZ) - Ore mans /Vis (Ned) 6-4 6-7 6-3, Gemengddubbelspel: eerste ronde: De Jager/Vis (ZAf/Ned) - Pugh/Fer- rando (VSt/Ita) walkover. Tweede ronde: Nijssen/Bollegraf (Ned/12) - Shelton/McNeil (VSt) 3-6 6-2 6-2; tweede ronde: Apell/Strandlund (Zwe) - Eltingh/Oremans (Ned) 7-5 6-4. Jongensenkelspel: eerste ronde: Van Scheppingen (Ned) - Lumsden (Jam) 6-16-0. Meisjesenkelspel: eerste ronde: Koutstaal (Ned) - Moros (VSt) 4-6 7-6 6-3. Zeist - De scheidsrechters in het betaald voetbal krijgen met ingang van het nieuwe seizoen aanzienlijk meer geld. Dit is gisteren in Zeist tijdens de buitengewone algemene ledenver gadering betaald voetbal van de KNVB besloten. De arbiters op de A-lijst krijgen voortaan 1000 gulden per com petitie-duel. De beloning was 425 gulden. De scheidsrechters op de B-lijst gaan omhoog van 250 naar 600 gulden, grensrech ters van 200 naar 400 gulden. De Zeist (anp) - De benoeming van Johan Cruijff als bondscoach van het Nederlands elftal tijdens de eindronde van de wereldtitelstrijd laat op zich wachten. Het sectiebestuur betaald voetbal zal pas actie ondernemen als Oranje zeker is van deelneming. Op dit moment onderzoeken de advocaten van beide partijen wat exact de juridische waarde is van afspraken tussen de trainer van Barcelona en het eerder dit jaar afgetreden sectiebestuur onder leiding van Van Rooijen. Daarover bestaat nogal wat onduidelijk heid. Karei Jansen, bestuurslid technische zaken, verklaarde dat wel de intentie aanwezig is met de oud-international als verantwoordelijk man naar de Verenigde Staten te gaan. „Bovendien heb ik de indruk dat ook hij geïnteresseerd is. Beiden vinden we het echter beter even te wachten op de resultaten van het Nederlands elftal in de komende maanden." Van onze verslaggever Léon Krijnen Londen - Moe, opgelucht, tevreden en teleurgesteld. Verschillende gevoelens streden gisteravond laat om voorrang in het koppie van Miriam Oremans. De sla gersdochter uit Berlicum speelde in' de vierde ronde van Wimbledon een uitste kende vierde ronde tegen de als achtste geplaatste Jana Novotna. Vandaar de tevre denheid. Maar ze verloor met 7-5, 4-6 en 6-4. Van daar de teleurstelling. Daarna ging ze samen met Ca roline Vis in het dubbelspel onderuit, en werd ze tenslotte bij het vallen van de avond met Jacco Eltingh uitgeschakeld in het gemengd dubbel. Meer te leurstelling, en zeer vermoeide benen. Maar ook opgelucht dat ze weer naar huis kon na een zware periode met nogal wat hoogtepunten. Finale in East bourne, vierde ronde op Wim bledon, ze had er een paar we ken geleden onvoorwaardelijk voor willen tekenen, temeer daar ze inmiddels Nederlands hoogstgeplaatste speelster is. Negen wedstrijden in ruim twee weken hadden echter nogal wat lichamelijke inspanningen geeist, ook al omdat ze gisteren na de eliminatie door Novotna de rest van de dag nog tennis send doorbracht. „Ik heb er toch ook tegen haar heel dicht tegenaan gezeten," aldus Oremans. „Als mijn servi ce aan de linkerkant iets beter had gelopen, dan had er zeker meer in gezeten. Zij kwam op mijn tweede opslag vaak naar het net en dan moest ik haar maar zien te passeren. En als ik dan op mijn tweede probeerde om service-volley te spelen dan sloeg ze de bal met die slice backhand van haar wel heel gemakkelijk op mijn voeten. Had ik op die punten meer druk uit kunnen oefenen, dan was het een heel ander verhaal ge weest. Maar zij was na East bourne natuurlijk ook gewaar schuwd en ze wist zo te zien precies wat ze moest doen. Te gen het eind van die derde set was het eigenlijk duidelijk dat ik zou gaan verliezen. Zij won al haar service-games heel ge makkelijk en ik moest er kei hard voor blijven vechten." Het schip strandde tenslotte in de tiende game, toen Oremans na tweeëneenhalf uur knokken tenslotte voor de laatste maal haar opslag en daarmee de wedstrijd verloor. Misschien iets te vaak met haar racket gesmeten, toen de zaken niet geheel naar wens verliepen, overigens zonder gevolgen in de vorm van waarschuwing of boeten? Lachend: „Dat komt omdat ik op die momenten nog iets te emotioneel ben. Ik wil gewoon veel te graag winnen. Als ik me helemaal leeg sta te knokken voor een punt en ik krijg het niet te pakken, dan moet ik me even ontladen. Dat moet ik misschien wel afleren." Het jaar kan voor haar nauwe lijks meer kapot. Oremans heeft geen punten voor de ranglijst te verdedigen en kan dit jaar aleen nog maar stijgen. De winst op Wimbledon, naast de WTA-punten: ruim vijftigdui zend gulden. Voor een manage- mentsbureau, waarvan er ver schillende strijden om de gun sten van de Brabantse, heeft ze nog steeds niet getekend. „Maar ik weet verder ook absoluut niet hoe het daar allemaal mee zit. Dat laat ik aan Hugo (Ek- ker, haar trainer red.) en mijn ouders over. Ik hou me alleen maar met tennissen bezig". kosten komen voor rekening van de clubs. Gerard Bouwer, in het sectiebe stuur betaald voetbal verant woordelijk voor de scheidsrech ters, zei dat de maatregel aan sloot bij de Europese lijn. Naast de verbetering van het honora rium zullen ook de (trainings)fa- ciliteiten worden verbeterd. Het nieuwe sectiebestuur zal op zeer korte termijn het contract met PTT Telecom als sponsor van de eredivisie verlengen met - opnieuw - drie jaar. Penning meester Aalbers wilde over be dragen geen mededelingen doen. Vast staat dat het om miljoenen gaat. Ook de clubs uit de eerste divisie zullen meedelen in de winst. Nieuwe maatregelen in de tucht rechtspraak zijn dat het beroep na één duel geen opschortende werking heeft, dat de straf van het spelen zonder publiek wordt afgeschaft, dat de tuchtcommis- sie geen gele kaarten mag veran deren in rode kaarten (of anders om), dat er geen veroordeling zal plaatsvinden op basis van tv- beelden alleen, dat gele kaarten niet meegaan naar het volgende seizoen, met uitzondering van de kaarten uit de laatste vier duels van de competitie. Het nieuwe sectiebestuur leed één nederlaag. De vergadering ging niet akkoord met het voor stel de bijeenkomsten in Zeist voortaan weer openbaar te ma ken. Ruim twee jaar geleden be sloot het college onder leiding van Van Rooijen tot besloten heid. Staatsen, de nieuwe voor zitter, is hiermee niet blij. „Maar ik zie geen reden de hoop op te geven," zei de voorzitter. „We praten verder." Hans van Holten, directeur van Holland Casino's, is maandag in Zeist tijdens de buitengewone algemene vergadering van de sectie betaald voetbal officieel kandidaat gesteld als de zevende man in het sectiebestuur. Zijn benoeming is nog slechts een formaliteit. Hoogeveen - Cees Priem heeft John Talen aangewezen voord, resterende plaats in de TVM-ploeg voor de Tour. Daarmee vS Rob Harmeling, die tijdens het NK niet kon overtuig definitief af. Met Talen komt het aantal Nederlanders in de Ton op veertien. Eerste reserve bij TVM is de Australiër Scott Sunderland, Bart Voskamp is tweede op de wachtlijst. De Ierse veteraan Sean Kelly is door de ploegleiding van Festina buiten de Tour-ploeg gelaten. De negende plaats wordt ingenomen door de Belg Michel Vermote. Woerden - Coach Piet Hoekstra heeft van zijn nationale amateurselectie van zeven renners slechts drie man gehand haafd in de werkgroepen waaruit de deelnemers aan de wereldtitelstrijd in Noorwegen komen. Richard Groenendaal, Roger Smeets, Steven de Jong en RH Reinerink zijn afgevallen; Leon van Bon, Koos Moerenhout Michael Boogerd maken deel uit van het twaalftal, dat z voorbereidt op de individuele wegwedstrijd. De werkgroepen zijn: 100 km ploegentijdrit: Knaven (Zevenaar), Kil (Losdorp), Wolfkamp (Raalte), Van der Steen (Hoogland) en Verme (Morcourt-Fra); individuele wegwedstrijd: Den Braber (Rotterdam Van de Meulenhof (Helmond), Van der Meer (Harelbeke-Bel), Jansi (Delft), Boogerd (Den Haag), Thebes (Rosmalen), Van Riel (Tilburg Oppewal (Sneek), Gilsing (Netterden), De Boer (Haarlem), Van B( (Apeldoorn) en Moerenhout (Achthuizen). De eerste zes van het twaalftal zullen begin juli vertrekken in de Ronc van Rijnland-Palts, de andere zes in de Ronde van Biskaje in dezelït periode. Na die wedstrijden zal een kerngroep van zes man gevonr worden, die een aantal ééndaagse wedstrijden in België gaat rijden. Eindhoven - Willy van der Kuijlen is maandag benoemd tot hulptrainer van PSV, waar hij aan de jeugdopleiding verbondi was. Hij gaat Aad de Mos assisteren. De oud-international is de opvolger van Frank Arnesen, die werd ontslagen na openhartig uitspraken over PSV in Elsevier. De Mos nam de plaats in van Hans Westerhof, die een baan kreeg als hoofd-opleidingen. De Vereniging voor Contractspelers (WCS) en de Stichtii Arbeidszaken Betaald Voetbal (SABV) gaan nauwer samenwi ken. De activiteiten contractbegeleiding en arbeidsbemiddelinj voorheen zaak van respectievelijk WCS en SABV, worden in toekomst door beide organisaties als totaalpakket aan clubs en spelers aangeboden. Als voorschot op de nieuwe constructie trok de SABV, mede om economische redenen, onlangs in bij de WCS in het kantoor te Gouda. Ad Dieben, directeur van de SABV, gaat zich ook met coördinatie van de contractbegeleiding bezighouden, terwijl medewerkers van de WCS door de SABV worden ingeschakeli' bij de arbeidsbemiddeling. Dat houdt in dat de relatie tussei SABV en de bemiddelaars Van Dalen en Maaskant is beëindigt Volgens voorzitter Van Seggelen van de spelersvakbond blijft de stichting wel bestaan. Eindhoven - Manager Ploegsma van PSV en vice-voorzittei Gaspart van Barcelona praten deze week verder over eventuele transfer van Romario naar de Catalaanse hoofdstad Volgens Frans Willems, hoofd financiën bij PSV, is deze week uitsluitsel te verwachten. Tot nu toe vroeg PSV meer Barcelona bereid was te betalen. I Parijs - Voetballers van de Franse club Lyon-Duchère hebben maandag het hoofdkantoor van de Franse bond in Parijs bezet. Ze protesteren tegen het feit dat hen de professionele status is geweigerd, waarop ze recht menen te hebben. De amateurploeg Lyon-Duchère promoveerde uit een regionale afdeling, maar de FFF (de bond) bepaalde dat de club niet de middelen heeft voor een plaats in de nieuwe, landelijke tweede divisie. De spelers hebben aangekondigd het kantoor bezet te houden tot de bond met een bevredigende verklaring komt. Assen - De motorcoureur John Kocinski en het team van Lucky Strike Suzuki zijn met onmiddellijke ingang uit elkaar gegaan, De Amerikaan, wereldkampioen in 1990, uitte zijn onvrede over het materiaal tijdens de TT van Assen. Kocinski, al eerder kritisch op de motor, eindigde zaterdag als derde in de kwartliterklasse. Hij bracht daarna weinig respe op voor zijn motor. Goed zichtbaar voor een groot deel van publiek blies hij de motor op en wierp die aan de kant. Teamgenoot Kevin Schwantz, 500cc-coureur, liet zich later ontvallen: „Hij zou voor een jaar geschorst moeten worden, opdat hij eindelijk manieren leert." Kocinski kwam vervolgens niet opdagen voor de prijsuitreiking en de verplichte persconferentie. Vrijdag was Kocinski te komen opdagen voor de training. Hij verklaarde zijn absenties door te zeggen dat hij niet was gewekt in het' hotel. De leiding van de ploeg zal nog deze week een vervanger voor Kocinski benoemen. New York - Ruim driehonderd verslaggevers kwamen zondag I bijeen in Shea Stadium om pitcher Anthony Young van de New; York Mets een triest record te zien neerzetten. Young verloor zijn 24e wedstrijd op rij. Hij verdreef met die prestatie Cliff, Curtis uit de boeken. Curtis was in het seizoen 1910-1911 voor de Boston Braves verantwoordelijk voor 23 opeenvolgende, nederlagen. Warschau - Op verdenking van moord heeft de Poolse politie! maandagavond drie aanhangers van Wisla Krakau gearresteerd. Het drietal wordt ervan verdacht op 29 mei in Chorzow, vóór de wedstrijd Polen - Engeland, de 18-jarige Andrzej Kujaw uil Szczecin te hebben vermoord. y8n onze schaakmedewerker jjjddelburg - Hans Groffen jan de schaakvereniging Het (fitte Paard uit Sas van Gent jS de nieuwe schaakkampioen rapid van Zeeland. Bij de organiserende schaakvereni- jing Middelburg, in het murtgebouw De Schakel, geld Groffen naaste con- ;iiurent René Tiggelman van fan onze sportmedewerker ferneuzen - De schoolslagq waren weer opmerkelijk of langebaan zwemwedstrijden keurkorps van trainer José v de kop van de klassering ti presteert ZCK dit jaar ieti redenen voor aan te geven. ZWEMMEN De schoolslagteams van ZCK be houden door de resultaten van het afgelopen weekeinde de lei ding in de landelijke competitie. ,Dat is leuk, maar we praten literaard nog maar over het be gin. Aan de meet worden de prijzen uitgedeeld en omdat er verenigingen zijn die nog niet op volledige oorlogssterkte hebben aangetreden, blijf ik voorzichtig jls het over die eerste plaats gaat," aldus José van de Berghe. Opvallend waren de prestaties van de ZC Koewacht-meisjes op de schoolslag. In Breukelen fi- nisthe de drie ZCK-zwemsters Audrey de Booy, Renate Lou- werse en Anouk Borgt op de drie kilometer schoolslag voor vrou wen respectievelijk op de vierde, vijfde en zesde plaats. José van de Berghe: „Zij maakten deel uit van de kopgroep en dat sterkt me in de gedachte dat we duide lijk op de goede weg zijn. Trou wens in Zeist was het niet an ders." In Zeist kon men het drietal in dezelfde volgorde no teren, maar dan op de plaatsen zes, zeven en acht. Ook bij de mannen presteerde ZCK goed op de schoolslag. Blikvanger was opnieuw Anton Thoen, die een goede vorm eta leert en duidelijk heter, presteert dan vorig seizoen. Hij pakte een fraaie derde plaats in Breukelen en finishte in Zeist als zesde. In zijn spoor scoorden ook zijn teamgenoten Martijn Verbist (lie) em Ruud Hamelink (14e) goed in Breukelen. In Zeist werd Ruud Hamelink twaalfde en ein digden Auk en Evert de Maat respectievelijk op de vijftiende en achttiende plaats. Minder vergaat het momenteel Arno van de Berghe op de vrije slag. In voorgaande jaren was hij steeds goed voor een rol op het voorste plan, maar nu tobt hij met zijn vorm. Hij is trouwens lichamelijk niet geheel fris en tampt met irritatie aan de achil- Van onze sportmedewerker 1 Hoedekenskerke - Johan Peeme trimkoers in Hoedekenskerke. I eindsprint een heel stel concurr i de B-renners werd de strijd I eveneens beslist in een massa sprint. Henk Boeren toonde zich ie rapste. In de C-categorie ging lohn van de Klooster in de vijfde 'onde op solotoer en wist dit uitstapje te bekronen. UITSLAGEN A-categorie: 1. J. Peemen (Rijs tergen), 60 kilometer in 1.34.50, - G. van der Hoven (Souburg), 3. 1. Verhulst (Bosscjienhoofd), 4. R. Haast (Rijsbergen), 5.S. Koole ('s- Heerenhoek), 6. J. Weststrate Koes), 7. H. Slabbekoorn (Ka- We), 8. M. Gunst (Yerseke), 9. L. Heijer (Den Bommel), 10. L. West strate (Goes). "-categorie: 1H. Boeren (St. Wil- BASKETBAL Duitsland. EK. Karlsruhe: groep E: Letland - Bosnië-Hercegovina 97-102 (48-47), Rusland - Italië 95-69 (44-48), Spanje - Griekenland 75-76 (37-36). Eindstand: 1. Spanje 5-8, 2. Rus land 5-8, 3. Griekenland 5-8, 4. Bosnië-Hercegovina 5-2, 5. Italië 5-2, 6. Letland 5-2. Berlijn: groep F: Kroatië - Est land 98-80 (49-41), Frankrijk - België 83-65 (45-37), Duitsland - Turkije 77-64 (38-30). Eindstand: 1. Kroatië 5-10, 2. Frankrijk 5-8, 3. Estland 5-6, 4. Duitsland 5-4, 5. Turkije 5-2, 6. België 5-0. Programma kwartfinales: Frank rijk - Griekenland, Rusland - Estland, Spanje - Duitsland en Kroatië - Bosnië-Hercegovina. GOLF Cromwell. Hartford Open, man nen. Eindstand: 1. Prize (Zim) 271 70 69 65), 2. Forsman (VSt) 2 (66 69 72 65), Maltbie (VSt).212 (65 71 71 65), 4. Pavin (VSt) 274, 5. Springer (VSt) 275, Perry (VSt) 275, 7. Kamm (VSt) 277, Coo« (VSt) 277, Mediate (VSt) m Pooley (VSt) 277 SPORTPRIJSVRAGEN^ Lotto 25: eerste prijs: 1 winnaar, I bruto 5.405.366,70; tweede pri)*'; 2 winnaars, elk bruto 71.229,90, derde prijs: 153 winnaars, bruto 1.396,60; vierde prijs: 7.41' winnaars, 28,80; vijfde P°JS 116.727 winnaars, 5,00. Cijferspel (vaste prijzen): zes cij fers: 1 winnaar; vijfde cijfers: winnaars; vierde cijfers: 26 win naars; drie cijfers: 300 winnaars, twee cijfers: 3.091 winnaars, VOLLEYBAL Worldleague, groep B: Finland - Italië 0-3 (7-15 7-15 2-15). ?an onze sportmedewerker kneuzen - De softbalteams Trineuzen waren goed op dre^ '■18 de uitwedstrijd tegen Braj Pioneers op eigen veld met 22-Z MAN 8RASCHAAT-HET ZEEUWSE H "®ing nam Het Zeeuwse Honk de I ?'a een duidelijk technisch ove bijtrecht sloeg een fraaie home ru Je honken niet bezet waren. Het Z| ™°g in de klassering staan. VR°L riONEERS-HET ZEEUWSE HON 8e zege voor het vrouwenteam. Jrineuzense formatie met 8-18 vo, 06 strijd in vijf innings beslist zo. Problemen bij het pitchen sleepte reven innings en won Het Zeeuws, jbt team kreeg maar liefst dertig 1 I at geeft aan dat de score niet erg I - s Nancy Jeandor. Uit zes beu: eze zege js vooral goed voor lVr°u^fp.

de Stem | 1993 | | pagina 8