r aan dempauze acties ambtenaren KORTING HEMA7 KAAS SLOGGI SLIPS MET Istitie stelt onderzoek in naar rol Maastricht in wegenbouwaffaire mophangen 6Wao-gedrag PvdA grenst aan kiezersbedrog9 Sluise zakenman ontkent criminele contacten mden: Na de zomervakantie hardere acties voor betere cao ijk bezuinigt op budget ychiatrisch ziekenhuis Twee nieuwe verdachten in incestzaak Epe gepakt BINNENLAND BINNENLAND KORT DINSDAG 29 JUN11993 A3 jze verslaggevers itricht - Justitie gaat on tken of de gemeente richt wist dat vijf we- jouwers alle opdrachten stad illegaal verdeelden Ij de wet verboden prijs- iken maakten. londerzoek is opgedragen |je economische politierech- F. Fernhout. Hij vindt [et openbaar ministerie het Irichtse wegenbouwkartel I toe onvolledig bekeken Om die reden heeft Fernhout gisteren geen uitspraak gedaan in de rechtszaak tegen het Zuid limburgse wegenbouwbedrijf Baars bv uit Landgraaf. Baars was het enige bedrijf dat het in deze geruchtmakende kwestie op een rechtszaak liet aankomen. Vier andere bedrijven gingen be gin dit jaar akkoord met een schikkingsvoorstel van justitie en betaalden elk 185.000. Offi cier van justitie mr. M. Vos eiste twee weken geleden wegens on geoorloofde kartelvorming tegen Baars bv een boete van ƒ232.500. Justitie moet op last van de rechter nu een discussie-nota van de gemeente Maastricht uit 1987 bestuderen. In die nota wordt het door de aannemers toegepaste 'rouleersysteem' uit de doeken gedaan. Ze verdeel den het werk, naar grootte van elk bedrijf, in procenten. De no ta wordt ook besproken in een procesverbaal van de rijksre cherche. De politierechter houdt de zaak aan omdat hij van me ning is dat die nota voor de beoordeling van de zaak belang rijk is. Mocht blijken dat de gemeente Maastricht wist hoe de wegenbouwers het werk verdeel den, dan heeft de gemeente ken nis gehad van een strafbaar feit. De gemeente blijft volhouden niet tot in detail van de illegale werkverdeling te hebben gewe ten. Ondanks het bestaan van genoemde nota waarin het ver deelsysteem gedetailleerd wordt uitgelegd, zegt het college in een gisteren naar de gemeenteraad gestuurde verklaring: „Op basis van de gegevens ervoeren wij dat een verdeling tot stand kwam, maar hoe dit feitelijk in zijn werk ging wisten wij niet." In de verklaring zegt het college zich nog te beraden over (juri dische) stappen richting wegen bouwers. inmiddels is bekend dat door het verdeelsysteem de gemeente miljoenen guldens duurder uit is geweest. Uit een onderzoek van VB-ac- countants blijkt echter dat niet alleen de Maastrichtse ex-wet houder J. In de Braekt zich in tensief met het aanbestedingsbe leid voor bouwkundige werken heeft bemoeid maar dat ook de rest van het college zich meer dan gewoonlijk met keuzes van aannemers bezig hield. Het week daarbij soms zonder motivatie van ambtelijke adviezen af. Volgens de accountant heeft het college niet onrechtmatig gehan deld, zijn er evenmin fouten ge constateerd, maar kunnen er wel vraagtekens geplaatst worden bij de manier waarop bij herha ling van het ambtelijk advies werd afgeweken. Ook zijn er onduidelijkheden over de 'man datering': welke ambtenaar of bestuurder namens de gemeente Maastricht mag aanbesteden. In de Braekt - tegen wie een justitieel onderzoek naar corrup tie loopt - was van mei 1990 tot zijn aftreden in maart 1993 ver antwoordelijk voor de uitvoering van aanbestedingen. ftnze verslaggever Jcht - De acties van de gemeenteambtenaren voor iieuwe cao gaan hun achtste week in. [opig is dat de laatste week. «erende ambtenaren heb- ik recht op vakantie, vin- ambtenarenbonden. Maar jptember gaan ze er weer hard tegenaan, lekker ge iden goed uitgerust, f 13 september zijn er isstakingen te verwachten t openbaar vervoer. In Am- ^am zal vijf dagen achtereen worden gevoerd, door ver kilde gemeentediensten, aties hebben tot nu toe niets ieverd. De bonden staan kun eis van 2,5 procent werhoging nog steeds lijn- tegenover de werkgevers, genwoordigd door het col- van arbeidszaken van de liging Nederlandse Ge iten (VNG). Het college nu al weer 5 weken gele- 1,1 procent. is echter of het in siber lukt de acties op- i leven in te blazen. Of, nog igerijker: zullen de acties rel succes opleveren? aren blaakten de kaderleden der geval van zelfvertrou- Onder begeleiding van een ikapel zongen zevenhonderd ïnteambtenaren uit volle liedjes als 'datte we toffe Boys meegemaakt. Op een enl (ns zyn' en 'hand in hand. hou- i peil. die in J gaan lopers lin de figele- wie. tarnen die Roden, lenoeg geen Kopen, gelijks ues. In ver- ver- |in het Istolen lid dat Iers en nog groep bat om (e ver- mijn I Quick Ie uitzondering na behorei leden van die groep tot de Bredase begrippen zwa: criminelen. Die 220 versla: zijn wel goed voor ongevi procent van de veelvoorkoi criminaliteit. De grijze nieuwkomers is nog eens voor ongeveer 20 procent, gaat om ongeveer 150 jonge] jeraden.' dit sfeertje van verbroede en eenheid staat in feite op de realiteit van de Jopen weken. Immers, ge- iteambtenaren op de stad- de 'witte boorden', heb- anderen teveel de kastanjes iet vuur laten halen. De koerders waren vooral de de leeftijd van 17 tot en ,je buschauffeur en jaar. Ongeveer de helft ervïj|;e(jewerker van (je plantsoe- van Marokkaanse afkomst, groep die ook voor maats: pelijk werk moeilijk bereil is. Van die 150 jongelui mi er veel inbreken omdat ze verslaafd zijn." Jienst. Deze haalden zich look de woede van het pu ls op de nek. op de gemeentehuizen K het al met al stil. Toegege ven, af en toe kreeg een burge meester zijn post niet bezorgd of werden telefoontjes niet door verbonden. Maar indruk met de ze 'verbeten strijd voor een nieu we cao' hebben de 'witte boor den' niet gemaakt. Voor de bonden is dat een pro bleem. Cao-onderhandelaar Kokx van de Novon excuseerde zich gisteren voor zijn achter ban. Gemeente-ambtenaren heb ben nu eenmaal geen actietradi tie, heet het dan. Een excuus dat slechts gedeeltelijk opgaat (ook bij de vuilophaaldienst werken ambtenaren) en dat evenmin de conclusie verhindert, dat de ac ties niet breed gedragen worden. Een ander probleem voor de bonden is dat ze niet te maken hebben met een 'gewone' werk gever. AbvaKabo-onderhande- laar G. van Huygevoort erkende gisteren deze handicap. „Kijk, een werkgever in een gewoon bedrijf telt 's avonds zijn porte monnee. En al calculerend komt hij tot het realisme dat het voor deliger is om toch maar in te stemmen met de eisen van de bonden. Bij de overheid werkt dat natuurlijk niet zo." Van Huygevoort signaleerde gis teren wel enige beweging aan werkgeverszijde. „Ze komen waarschijnlijk woensdag met een nieuw bod", zei hij vooi; een volle zaal. Maar zeker weten doet hij dat niet. Bij de VNG houdt iedereen in ieder geval de kaken stevig op elkaar. Daar is de hoop vooral gevestigd op het kabinet. Uit eigen zak een looneis van 2,5 procent betalen, vinden de werkgevers in ieder geval te begrotelijk. Bovendien, was het niet premier Lubbers die enkele weken geleden suggereer de dat wellicht in augustus, als het kabinet zich gebogen heeft over de Rijksbegroting voor 1994, er nog iets rest voor de ambtenaren? De mensen van het project er klaar voor. Zelfs het celli kort kan ze niet demoti' Integendeel ze bedenken crej ve alternatieven. Een verdi die wegens cellentekort vrij komt, wordt wel vei deeld. Pleegt hij weer eei braak, terwijl hij zijn straf' moet uitzitten, dan wordt hij na de eerste kraak opgepal snelrecht voorkomen betekei de praktijk, dat hij na eei kort mogelijk verblijf in het l*u van bewaring zijn straf in J hveede Kamer gaf gisteren gevangenis uit kan zittafjljcht voor deze maatregel daar hebben ze voorlopig staatssecretaris Simons onze Haagse redactie iHaag - De algemeen psychiatrische ziekenhuizen moeten fend jaar drie procent van hun budget inleveren. geen cellentekort. van de opbrengst gaat kleinschaliger psychiatri- hulp buiten de ziekenhui veten d is? bben nou i de valt rink- Tam- eman ■r het de er is, voor men- ek en die- ijfeld 'euw- juiste te al die tafel. wat at de nfor- Dat n het deuk. e me- t zeg- )p het het? ?k wel pinie- trzon- n nen om de ingeklapte popular teit van de PvdA te bereden? ren. Terwijl regelmatig cafét zoek en trouwhartige verjaard visite feilloos de juiste infor tie opleveren. Opiniepeiling? lijken meer en meer bedoeld om zichzelf in stand te houden. Zou het niét leuk zijn als «jj onderzoekers volgend jaar de verkiezingen de groot verliezers blijken te zijn? AGENDA In de laatste week voor !j zomereces probeert de Twef Kamer nog een waslijst al onderwerpen af te werkj Daaronder de rechtsbijstaif de mogelijkheden voor alloc onen op de arbeidsmarkt, plannen voor de volkshuisvef ting, het sociaal-economisöj beleid, de omroepfrequentie en het conflict tussen een def van de Kamer en het kabinj over vermindering van ambti naren. In commissies onder meer het -voetbalvandff lisme, verslavingsproblemen de geurtenissen rond de jongej rendemonstratie van 8 mei a" de orde. De Eerste Kamer spreekt de verlaging van nieuwe wao-uitkeringen. «gezondheid). De bewinds- wil meer 'zorg op maat' Ier bij huis bieden. Daartoe tea de verschillende hulpin- ®gen in een regio meer sa- fterken. doet een op de zes Ne- fhnders een beroep op de1 Mijke gezondheidszorg, schatting is dat rond 2000 'P de vier. Desondanks wil :«s bedden schrappen in de 'kiatrische ziekenhuizen. Terpstra (WD) betwijfelde of het wel zal lukken enkele dui zenden bedden te schrappen aangezien 60 procent van de pa tiënten bijna twee jaar opgeno men blijft. Simons wil ruim baan geven aan de zogeheten beschermde woon vormen voor psychiatrische pa tiënten. Ook is er een grotere rol weggelegd voor de Regionale In stituten voor Ambulante Geeste lijke Gezondheidszorg. Rege ringspartijen CDA en PvdA eis ten overigens dat Simons een regelvrije regio aanwijst waar, los van de huidige wetgeving, geëxperimenteerd kan worden met nieuwe zorg. Desnoods moet Simons met subsidies over de brug komen. (ADVERTENTIE) "oor Basis en Luxe Slips en bij 2 Sloggi for men). IBasis Slips zijn gemaakt van 95% fijn katoen en [W, Luxe Slips 85/10%. Ook na eindeloos wassen ^epeifectinvorm. Zit goed blijft goed. Aantiw^ tot IjJ1993'Gedept handebrwV van DtfQKit oi: r.t 1 Van Ooijen: 'De PvdA heeft niet altijd realistisch gehandeld FOTO ANP PvdA'er Van Ooijen verlaat Eerste Kamer en gaat Dominicaner orde leiden Van onze verslaggever Den Haag - PvdA-Eerste Kamerlid David van Ooijen verlaat de activieve politiek. Hij is benoemd tot provinciaal overste van de 200 leden tellende Nederlandse provin cie van de orde der Dominicanen. Tot die provincie behoren ook de Nederlandse An tillen (20 leden) en, om een schilderachtige historische reden, Puerto Rico (35 leden). Op de scheidslijn tussen een politiek leven en een toekomst als leider van een vergrij zende religieuze gemeenschap wijst Van Ooijen op het democratische karakter van zijn orde. „In de meeste andere kloosterorden is het zo dat de provinciaal voor het leven geko zen wordt. Bij ons wordt de provinciaal voor vier jaar benoemd door het kapittel dat is samengesteld uit gekozen afgevaar digden van de diverse kloostergemeen schappen. Het kapittel bepaalt het beleid. Aan het eind van die vier jaar volgt er een discussie over hoe je het gedaan hebt. Het kan zijn dat ze zeggen we hebben genoeg van hem en dan wordt er een nieuwe gekozen." Diezelfde atmosfeer van vrije discussie trok Van Ooijen aan toen hij na zijn opleiding tot onderwijzer in 1961 tot de orde toetrad. In het gedachtengoed van de Dominicanen was het ook niet gek dat hij in de politiek ging, lid van de Pvda werd en in 1971 lid van de Tweede Kamer. De Dominicanen vormen niet voor niets een der drijvende krachten binnen de 'Acht Mei Beweging', de beweging van kritische katholieken in Nederland. Tegen over de kille starheid van de Nederlandse roomskatholieke kerkprovincie valt de or de op door onafhankelijke keuzen en stel lingnamen. Van Ooijen maakt enthousiast melding van het besluit van het kapittel, dat de orde zich niet moet blijven doodsta- ren op de jeugd, maar haar aandacht meer moet richten op de wat oudere christenen. Ooit waren er 400 Dominicanen in Neder land. Nu zijn het er nog 200. Van Ooijen maakt met een verdedigend gebaar duide lijk dat dat heus niet allemaal oude men sen zijn. „Er worden nog steeds jonge priesters gewijd, maar heel weinig. De laatste jaren zien wij echter in toenemende mate dat oudere, rijpere mensen tot de orde toetreden. Zo hebben wij verschillen de mensen die in ons klooster wonen - alleen in het weekeinde of de hele week - en die op een gegeven moment zeggen dat ze er graag bij willen horen. Het is voor ons een nieuwe categorie mensen, niet alleen mannen, ook vrouwen. Mensen van boven de vijftig, die vrije tijd hebben, in veel gevallen een studie gemaakt hebben en kunnen bogen op levenservaring." Van Ooijen vertrekt uit de politiek in een periode waarin zijn partij in een diepe crisis verkeert. De gedachte dat zijn op stappen ook maar iets met deze crisis te maken heeft gooit hij ver van zich af. Wel heeft hij de toestand aan het politieke front als 'zeer moeizaam' ervaren. Het probleem is volgens hem dat de partij te weinig realisme aan de dag heeft gelegd bij het beoordelen van de mogelijkheden, 'vooral de financiële Hij is bijvoorbeeld treurig over de gang van zaken rond de sociale uitkeringen. „Ik ben van mening dat de wao zo niet had gemoeten. Zelfs de WD is nooit op het idee gekomen om het bovenste deel van de wao bij een particuliere verzekeringsmaat schappij onder te brengen. De PvdA wel. Kijk wie de slachtoffers zijn. De mini mumloners en de mensen die chronisch ziek zijn. Dat zijn toch mensen die je niet in de steek mag laten. Wanneer je tijdens de verkiezingscampagne de uitkeringstrek kers hebt beloofd dat hun uitkering bij jou in goede handen is en je doet vervolgens dit, dan grenst dat aan kiezersbedrog. En ik vrees dat je dat niet meer voor de komende verkiezingen herstelt." VERVOLG VOORPAGINA Cok en zijn advocaten zetten beide bronnen uit het PZC-arti- kel flink onder druk, dreigend met juridische stappen. Metz ging niet in op die sommatie, maar Van Harn deed per adver tentie openbaar afstand van de aan hem toegeschreven passages. Volgens Coks advocaat Boukema is Metz een 'dubieuze en rancu neuze bron'. In zijn pleidooi ten gunste van zijn cliënt gaf Bouke ma ook een antwoord op de vraag die velen in Zeeuws- Vlaanderen bezighoudt: is Ger ard Cok een financiële Johan Cruijf, een zwendelaar of beide? Boukema schilderde het beeld van een geslaagd zakenman wiens succes tot jaloezie en rod del heeft geleid. Een man die net als Mees en Pierson, de Amro Bank en Credit Suisse het geld van Belgen in de grensstreek beheert. En de man die vanuit Sluis de Europese pornokoning Charles Geerts leerde 'zijn han del op bedrijfsmatige leest te schoeien. Niet meer en niet min der.' Dat Cok de bloemen van succes wel eens plukt op de plaats waar ze het best groeien, aan de rand van de afgrond, legde Boukema in diens voordeel uit, zoals zijn veroordeling wegens wisselfrau de in 1984 in Gent en de 73 dagen voorarrest in Middelburg in 1987 wegens veronderstelde deelname aan een criminele or ganisatie. In dat laatste geval nam de FI OD (Fiscale Opsporingendienst) ook de hele boekhouding van Cok in beslag. Boukema: „Noch de FIOD noch justitie hebben de banden met de criminaliteit kunnen aantonen, eenvoudig omdat ze er niet zijn." Ook het feit dat externe accountants en De Nederlandsche Bank de boe ken van Cok controleren en in orde bevinden, duidt volgens Boukema op de onschuld van zijn cliënt. Volgens mr. A. Minderhoud, ver dediger van de PZC, was het gewraakte artikel 'niet meer dan een korte inhoud van het vooraf gaande', dat wil zeggen van de jarenlange stroom van publika- ties waarin de naam Cok figu reert in het grijze gebied tussen boven- en onderwereld. „Maar meneer de president", vroeg de nogal theatraal optre dende Boukema rechtbankvoor zitter Meulenbroek, „weet u wel wat het betekent voor meneer en mevrouw Cok, banden met cri minelen? Cok is aangeslagen, want dit is toch om wanhopig van te worden." Boukema betoogde dat juist te gen de PZC juridische actie was ondernomen, omdat het artikel in deze regionale krant een ruï- nieuze invloed zou hebben op de financiële adviespraktijk van Verdediger Minderhoud stelde dat van degenen die - zoals de PZC - feiten openbaar maken, niet verwacht kan worden dat ze bij ontkenning van die feiten ook bewijzen, naar zijn de juistheid ervan Journalisten moeten mening gesignaleerde misstan den aannemelijk maken, waarbij 'enige overdrijving in de presen tatie als functioneel en derhalve toelaatbaar' moet worden ge acht. Minderhoud beriep zich boven dien op een vonnis van de Am sterdamse rechtbank waarin de door Gok bestreden stelling over de relatie van zijn zakenpartner Geerts met drugkoning Bruins- ma wel als bewezen wordt be stempeld. „Na alle andere kan dit artikel aan Cok nauwelijks extra schade hebben berok kend." Rechtbankvoorzitter mr. lenbroek informeerde bij eveneens gedagvaarde journalist W. Bareman, schrijver van het artikel, nuchter naar andere gebruikte bronnen, waarop deze antwoordde: „Eer dere publicaties." De rechtbank in Middelburg doet maandag 5 juli uitspraak Pitbull-terriërs in beslag genomen Langerak - De politie heeft gisteren bij een woning in Langerak bij Dordrecht vijf niet-geregistreerde pitbull-terriërs in beslag genomen. Drie van hen hadden verwondingen. In een nabijgele gen schuur trof de politie een ingerichte vechtarena aan, en op de zolder van de schuur is een hennep-kwekerij gevonden met 144 planten. Bij verdere huiszoeking is ook nog een klein model jachtgeweer in beslag genomen. De eigenaar van de honden is aangehouden. Vier jaar voor 'doodmartelen' jongen Amsterdam - Het gerechtshof in Amsterdam heeft gisteren een Alkmaars echtpaar veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf en dwangverpleging wegens het 'doodmartelen' van hun (stief)zoon. Volgens het gerechtshof past alleen die kwalificatie op de mishandeling waardoor de tienjarige Peter Hoytink in de nacht van 3 op 4 augustus 1992 overleed. Zijn stiefvader, de 41-jarige H.B. en zijn moeder, de 40-jarige A.R. uit Alkmaar konden het niet verkroppen dat het slachtoffer alsmaar in zijn broek plaste. De straf die de jongen daarvoor kreeg werd steeds verder op de spits gedreven. Hij moest dagen en nachtenlang in een hoek staan. Toen dat niet hielp, werd hij vastgebonden, geschopt en geslagen. Tenslotte stikte de jongen. 'Risico Wijkertunnel niet te becijferen' Den Haag - Minister Maij-Weggen (Verkeer) zegt dat de financiële risico's voor de staat bij de aanleg van de Wijkertun nel niet te becijferen zijn. Wel staat voor haar vast dat de kans op forse tegenvallers voor het Rijk klein is, omdat het contract met de banken alleen onder strenge voorwaarden opengebroken kan worden. Maij verwijst berekeningen als zou het risico voor 'het Rijk jaarlijks 18 miljoen gulden bedragen, naar het rijk der fabelen. Volgens haar zijn er diverse pogingen ondernomen om de risico's te berekenen. Maar 'deze pogingen zijn vastgelopen omdat het aantal onzekerheden bij een dergelijke berekening te groot zijn', schrijft zij in een brief aan de Tweede Kamer. Export gevaarlijk afval opnieuw gedaald Den Haag - De uitvoer van gevaarlijk afval is in 1992 ten opzichte van 1991 met ongeveer 10 procent gedaald. Ook in 1991 daalde de uitvoer. Bovendien wordt er steeds minder afval gestort en steeds meer afval hergebruikt. Dat blijkt uit het rapport 'In-, uit- en doorvoer van gevaarlijke afvalstoffen, jaaroverzicht 1992' van het ministerie van Milieu. In 1990 bedroeg de uitvoer van gevaarlijk afval nog ruim 194.000 kilo, een jaar later daalde dit tot bijna 189.000 kilo en in 1992 was de export 173.000 kilo. Daarvan is meer afval hergebruikt (42.000 kilo tegen 23.000 in 1991) en werd minder verbrand, opgeslagen of gestort. Tien jaar voor moord krantenbezorgster Rotterdam - De rechtbank in Rotterdam heeft gisteren de 21-jarige F.K. veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf voor de moord op de 18-jarige krantenbezorgster Fatima van Esveld. Het vonnis is gelijk aan de eis van de officier van justitie. K.. heeft bekend dat hij op 10 maart in de Rotterdamse wijk Ommoord zijn ex-vriendin een aantal keren met een mes heeft gestoken. Eis zes jaar tegen 'monster van de Jura' Amsterdam - Officier van justitie mr. J. Dekking heeft gisteren voor de rechtbank in Amsterdam respectievelijk zes en vijf jaar gevangenisstraf tegen de 38-jarige R.O. (het monster van de Jura) en de 22-jarige A.S. geëist. Beide Zwitsers zouden eind vorig jaar op de Veluwe pogingen hebben gedaan een kind te ontvoeren. Op 18 januari trof de politie tijdens huiszoekingen in de Amsterdamse woning waar de man en zijn vriendin sinds augustus 1992 verbleven, diverse banden met kinderporno en wapens aan. Op een aantal banden is te zien hoe de 38-jarige O. twee minderjarige kinderen misbruikt. De man zal hiervoor nog in Zwitserland terecht moeten staan. Ook in Nederland trachtte O. zijn pedofiele neigingen te bevredigen. Hij kocht voor 2.000 gulden 14 banden met harde kinderporno. Begin november maakte het stel meermalen tochtjes over de Veluwe met de bedoeling daar een kind op te pikken. Twee keer, in Putten en Stroe, zagen de verdachten potentiële slachtoffers. Volgens O., zelf vader van drie kinderen, vond de ontvoering geen doorgang omdat hij er niet toe in staat was. Volgens mr. Dekking ging de ontvoering niet door omdat er andere mensen aankwamen. Vrijdag komt de verdediging aan het woord. Heerde - Het rechercheteam van de regiopolitie Noord- en Oost- Gelderland heeft in het weekein de een 23-jarige en een 50-jarige man, beiden uit Vaassen, aange houden in de geruchtmakende Eper incestzaak. Een van deze mannen zit inmid dels vast, de ander wordt nog vorogeleid aan de officier van justitie. De twee nieuwe verdachten wor den er, volgens woordvoerder B. Top van de regiopolitie Noord en Oost-Gelderland, van ver dacht betrokken te zijn geweest bij de illegale abortussen en moord op door incest verwekte kinderen. Volgens Top zijn de twee mannen drie jaar geleden niet veroordeeld wegens seksueel misbruik van de Eper zusjes. De nieuwe verdachten hebben, al dus Top, niet uit hoofde van him beroep te maken gehad met het doden van de baby's. De ouders van de twee vrouwen en een ex-man van een van hen zitten nog steeds in voorarrest. Zij hebben een gedeeltelijke be kentenis afgelegd over het om brengen van de (ongeboren) kin deren. Top sluit meer aanhou dingen in de zaak zeker niet uit. (ADVERTENTIE) Meu- de PZC- de Jong belegen Goudse kaas, 1 kg 12.75 Dit artikel is niet veikiijgbaat in onze vestigingen in Axel, Best, Blodel, Ooidiecht Stenenbutg, Dnebergen, Geldiop, Gemeit, Horst. Koolsheuvel, Klozienaveert, Tegelen, UI ft, Utrecht Hoog Latharijne, Vriezenveen en Wassenaar-

de Stem | 1993 | | pagina 3