Nieuwe generatie inbrekers komt er aan den Opiniepeilers kunnen cijf erge wriemel altijd wel ergens aan ophangen - jstitie stel Kunst 'We kunnen niet zonder de jongens op straat9 onden: Na tijk bezuini psychiatrisc BINNENLAND BUITENLAND V Bescherming Coördinator DRC-project Breda kent criminele verslaafden als zijn broekzak DESTEM AGENDA fe DE STEM DINSDAG 29 JUNI 1993 Opgewekt is het ge zelschap niet. Aan de tiptop geklede Belmondo die binnenkomt, ligt het niet. Hij groet min zaam, aait over een schouder, schudt een hand en staat toe dat de immer half beschonken morgenster vol afgunst over het velours van zijn bor deauxrode jasje wrijft. Hij knikt de barman toe, die on middellijk met schenken stopt. Samen gaan ze naar achteren. Het gezelschap klaagt verder. De bezoekende Amerikaan krijgt het hard te verduren. Hij spreekt een beetje Duits. Te weinig volgens de acteur die al de hele avond het hoog ste woord voert. 'Duits is toch een van de wereldtalen. Het is een schande dat een Ameri kaanse universiteitsprof die wereldtaal niet vloeiend spreekt. En al helemaal niet als zijn vak taalwetenschap is.' Dat zijn eigen Holywood-car- rière gestrand is op een ge brekkige beheersing van die andere wereldtaal Engels houdt hij voor zich. De zoöloog aan de modieuze bar moppert over Ossies. 'Ze pakken hier de banen af. Ze werken voor 60 procent van het geld en voor ons is er niets meer te doen. En als ze dan nog wat zouden kunnen. Niets daarvan. Wat ze van dieren weten, komt uit de boeken. Vooroorlogse boeken. Prak tijkervaring of veldwerk in Afrika, ho maar.' Dat hij aan het begin van de avond ver teld heeft dat hij zijn tweede rangs medewerkers mooi heeft kunnen slijten aan uni versiteiten in het oosten, blijkt hij vergeten. Daar heb ben ze de plaats ingenomen van weggezuiverde hooglera ren. De architect valt hem bij.'De hereniging heeft niets goeds gebracht. Die Ossies willen niet werken. Hun hand op houden, dat kunnen ze. Ze hebben maar één prioriteit en dat is niet een fatsoenlijke baan of een behoorlijke oplei ding voor hun kinderen. Een nieuwe auto. Zo'n Audi, zoals ik heb. Dat ik daar voor werk, dat wil er bij hun niet in. Ze hebben recht op auto's.' Een lichtpuntje ziet hij toch. Elk gat dat wil meetellen 'drüben' moet een golfbaan. Met één ontwerp voor al die cjubhuizen kan hij toe. Hier en daar een lijntje en een muurtje een beetje verzet, en ellye keer weer kassa. De te,--,. genwerping dat daar toch ook architecten zijn, doet hij af als Hollanditische domheid. 'Je kunt die Ossies niets overla ten. Dat treinongeluk een paar weken geleden bij Wannsee, weet je hoe dat ge komen is? Er zat een Ossie op de bok. Ossies kun je geen verantwoordelijkheid geven.' De laatste zin herhaalt hij nog twee maal. De laatste keer met spaties tussen alle klin kers, als moest hij deze waar heid de domme westerse kop pen inhameren. Belmondo keert terug. Aan de hoek van de bar blijft hij even staan, drinkt een War- steiner, telt openlijk een enve loppe met papiergeld na en beent dan zonder iemand te rug te groeten naar buiten. Een wachtende auto rijdt weg. Door Camiel Hamans 'Wie of dat was, dat jullie hem allemaal zo eerbiedig groe ten-?' De anders zo goed ge- bekten vallen stil, kijken naar de barman en hernemen hun geklaag. 'De eigenaar mis schien?' Het gesprek gaat door, alsof er geen vraag ge steld was. 'Jullie kennen hem toch?' Niemand blijkt nog Nederlands-Duits te verstaan. Aan het eind van de nacht, de wandeling voert langs de al weer drukke Bundesallee, be gint de acteur uit zichzelf te vertellen. 'Het was de geldop- haler van de Joegoslavische maffia. De Servische. Die bie den 'bescherming'. De eige naar heeft ooit geweigerd geld af te dragen aan de Per zische concurrentie. Toen is hij in zee moeten gaan met de Joegoslaven. Het was een fai re deal. Ze hebben die Perzen de buurt uit geslagen en zijn goedkoper. Maar of ze dat nog lang blijven? Berlijn wordt opnieuw verdeeld. Geen. Muur deze keer, geen oost-west-tegenstelling. De Oekraïners en de Polen willen ihuruJeel.' gr Toen de Muur viel trok heel het oosten naar het westen. Lange rijen in de supermarkten, opstootjes bij occasionhandelaren en elkaar verdringende nieuwsgierigen voor de pornoshops. Het kapitalisme had de lijders onder het werkelijk bestaande socialisme wat te bieden. Niet in de kunst. Het Schillertheater, de Westberlijnse burcht van klassiek burgerspel, kreeg geen extra toestroom. De nieuwe landge noten taalden even niet naar kunst. Geïnteresseerden uit het westen verdeelden zich over de theaters van beide delen. Geld werd een probleem. Het kunstbudget, vroeger voldoende voor een halve stad, moet nu dienen voor het totaal. Het Schillertheater gaat daarom dicht. Het trekt te weinig publiek. Te weinig? De gemiddelde zaalbezetting is zestig procent. Hoeveel zalen zouden bij deze maatstaf in Nederland nog open kunnen blijven? (CH) Uitgave van uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Directie: drs. J.H.M. Brader. Hoofdredactie: H. Coumans - hoofdredacteur. C. Hamans en H. Vermeulen - adjunct-hoofdredacteuren. Hoofdkantoor: Spinveld 55, Breda. Postadres: Postbus 3229, 4800 MB Breda. 076-236911/Telefax 076-236405. Telefax redactie 076-236309. Kantoren: Bergen op Zoom, Steenbergsestraat 23-23a, (alleen redactie) 01640-36850, fax 01640-40731 Postadres: Postbus 65,4600 AB Bergen op Zoom. Breda, Afdeling Lezerskontakt ®06-0226116 (gratis). Etten-Leur, Markt 28, 01608-21550, fax 01608-17829. Postadres: Postbus 363,4870 AJ Etten-Leur. Goes, Klokstraat 1, 01100-28030, fax 01100-21928. Postadres: Postbus 13,4460 AA Goes. Hulst, Steenstraat 14, 01140-13751, fax 01140-19698. Postadres: Postbus 62, 4560 AB Hulst. Oosterhout, Arendstraat 14,® 01620-54957, fax 01620-34782. Postadres: Postbus 4023, 4900 CA Oosterhout. Roosendaal, Molenstraat 45,® 01650-37150, fax 01650-44929. Postadres: Postbus 35,4700 AA Roosendaal. Terneuzen, Zuidlandstraat 32,® 01150-17920, fax 01150-96554. Postadres: Postbus 145,4530 AC Terneuzen. Vlissingen, Scheldestraat 7-9,4381 RP, 01184-19910, fax 01184-11446. Postadres: Postbus 5051, 4380 KB Vlissingen. Openingstijden: Breda en Oosterhout 8.30-17.00 uur; overige kantoren 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Abonnementsprijzen (bij vooruitbetaling te voldoen): per kwartaal 85.50, per half jaar 170.05 óf per jaar 330.70. Voor abonnees die automatisch betalen: per maand 28.45, per kwartaal 83.00, per half jaar 165.05 óf per jaar 320.70. Voor posttoezending geldt een toeslag. Fotoservice 076-236573. Advertenties (tijdens kantooruren 8.30-17.00 uur): Rubrieksadvertenties 't Kleintje 076-236882 en bij Teuben, Ginneken- weg 7, Breda. Grote advertenties uitsluitend 076-236881 Geboorte- en overlijdensadvertenties maandag t/m vrijdag tot 17.00 uur 076-236442, zondag van 18.30 tot 20.30 uur 076-236394/236911. Bankrelaties: Postgiro 1114111 - ABN/AMRO rek. 520538447. Heeft u de krant niet ontvangen Onze excuses. Bel voor nabezorging tijdens kantooruren uw rayonkantoor. Ook op zaterdag van 09.00-12.00 uur. g Ruim 200 verslaafde cri minelen in Breda zijn verantwoordelijk voor zo'n slordige 70 procent van de woninginbraken, auto-inbraken en win keldiefstallen in Breda. Henk Roovers van de ge meentepolitie Breda kent ze allemaal. Hij is de mo tor achter het 'drug-re lated crime-project'. Doel: continu de bewe gingen van drugverslaaf de criminelen volgen en hen zo snel mogelijk na het plegen van weer een inbraak achter de tralies krijgen. Probleem, het project is te succesvol. Politiekorpsen in het hele land namen het project over, met evenveel suc ces. Resultaat, honderden verdachten van wie er veel vroegtijdig moeten worden vrijgelaten we gens cellentekort. Roovers gaf een kijkje in de keuken van 'zijn' pro ject. Van onze verslaggever René Kloeg IN HET kantoortje van Henk Roovers hangen de wanden vol met plattegronden van de stad Breda. Rechts onder een bordje auto-inbraken de plattegronden van april, mei en juni. Links de plattegronden van de woningin braken in dezelfde periode. In een kaartenbak staan de namen van tientallen inbrekende ver slaafden. Blauwe inkt betekent dat ze op vrij voeten zijn en rode inkt betekent dat ze vast zitten. Krijgt Roovers een telefoontje van de officier van justitie dat bijvoorbeeld H.B. wegens cellen tekort is vrijgelaten, dan draait Roovers met een stevige vloek het kaartje van rood op blauw. Hij wil absoluut niet dat er ge sproken wordt over 'zijn' pro ject. Hij hamert er continu op dat hij niet zonder 'de jongens op straat' kan. Zijn collega's die hij nodig heeft als zijn ogen en oren in de wijken in Breda en bij het pakken van de tientallen verdachten. Dankzij zijn jarenlange recher che-ervaring heeft hij het project van de grond gekregen. „Ik moest in 1990 bij mijn baas komen. De aantallen inbraken in auto's en woningen liepen uit de hand en er moest iets gebeuren om dat op een aanvaardbaar niveau te brengen. In eerste in stantie zou het een project van een half jaar zijn." Het werd echter zo'n succes dat het nog steeds draait en na de omvor ming tot regiopolitie ook blijft bestaan in het district Breda. Kennis Roovers is begonnen om al zijn kennis van de groep verslaafden in kaart te brengen. Hun werk wijze, hun gewoonten en bij voorbeeld de gebieden waar ze actief zijn. Zo ontstond een lijst van ruim 200 verslaafden, die veel voorkomende criminaliteit nodig hebben om in hun behoef te te voorzien. Onder hen zijn 30 vrouwen en soms de kinderen van een heel gezin. Op de plattegronden van de stad is hij vervolgens met spelden aan gaan geven waar werd ingebro ken in auto's en woningen. Een STEM onze verslaggevers |Stricht - Justitie gaat on- joeken of de gemeente jstricht wist dat vijf we- jjouwers alle opdrachten je stad illegaal verdeelden bij de wet verboden prijs- iraken maakten. onderzoek is opgedragen ie economische politierech- 0. F. Fernhout. Hij vindt bet openbaar ministerie het xichtse wegenbouwkartel tu toe onvolledig bekeken i Henk Roovers voor de inbraakplattegrond. blauwe speld staat voor een in braak tussen 18.00 en 24.00 uur, een rode voor de periode 24.00 tot 9.00 uur en een gele voor de tijd tussen 9.00 en 18.00 uur. Een groene speld op de kaart betekent 'dader bekend of op heterdaad betrapt'. Gezien het gebrek aan cellen en de gevolgen voor de slachtoffers ligt de hoogste prioriteit bij de woninginbraken. „Na iedere wo ninginbraak houden we een buurtonderzoekje. We gaan naar de klanten toe. Daar zit veel interesse en er zitten veel gege vens. Bovendien zien de mensen dat er iets aan hun zaak gedaan wordt. Daarnaast gaat de tech nische recherche altijd ter plaat se. Beide onderzoeken leveren een schat aan gegevens op." „En je pakt er daders mee. De eerste inbraak in een buurt le vert een lijstje van vier verdach ten op. Bij de tweede inbraak worden twee schoenprofielen ge vonden. Een verdachte kun je afschrijven, want die werkt al tijd alleen. Bij de derde inbraak wordt een dader gezien. Een van de drie overgebleven verdachten was een allochtoon, die je op basis van de huidskleur kunt afschrijven. Dan schieten er nog twee over en is de zaak duide lijk." Het stoorde Henk Roovers en de mensen van de rijkspolitiegroe- pen Nieuw-Ginneken en Prin senbeek, die ook aan het project meedoen, mateloos dat het aan tal inbraken in woningen na het succes van de eerste jaren eind 1992 en begin 1993 opliep naar bijna het oude niveau. Met nog meer energie togen ze aan het werk met resultaat. Hij wijst naar de woninginbra ken-plattegrond waarop onder andere de bomenbuurt volge- prikt staat met blauwe spelden. „Rond pinksteren was daar een zeer jeugdige verdachte, 18-19 jaar, uit de wijk zelf actief. Dat bleek uit informatie en buurton derzoek. Dinsdag na pinksteren hebben we die zaak panklaar meegegeven aan het wijkteam. De man kwam vast te zitten en de overlast was weg. Roovers praat maar door. „Het is nu in de Haagse Beemden rustig. Maar, binnen week zal dat anders zijn. Vrijdag kreeg ik een telefoontje van de officier dat hij vier verdachten had voor twee cellen. Hij had de keus tussen twee inbrekers en een brandstichter en een verkrach ter. Dan is het duidelijk. Je bent teleurgesteld, maar hebt toch be grip voor die officier." Maar, al te vaak kloppen mensen bij Roovers aan of hij niet ie mand weet die voor een inbraak in aanmerking kan komen. Soms zijn het agenten van een wijk team, soms is het iemand van de technische- recherche, die in plaats van de vingerafdrukken van alle 220 drc-klanten na te lopen, liever afgaat op de kennis van Roovers. „Als er iemand belt, dan zet ik de computer aan (hij wijst op zijn hoofd) en dan rollen er vanzelf wat namen uit. En meestal krijg ik dan een telefoontje terug. Henk, je had gelijk hoor. het was die en die." Poepen Om het goede antwoord te kun nen geven weet hij van al zijn klanten de gebruiken. „Als er bij een inbraak is gegeten gaat er bij mij een lichtje branden. Dat is ook zo wanneer de luxaflex is neergelaten en de voordeur op de knip zet. Gaat er een van bangigheid zitten poepen weet ik ook wie ik moet hebben." De mensen van het project hou den hun kennis constant op peil. Mensen van de wijkteams die in het project meedraaien gaan eenmaal per maand de opkopers in de stad af. Ze kijken in de opkoopregisters wat is ingele verd en indien nodig van wie. Dat levert hem altijd wel namen op van mannen of vrouwen, die iets te koop hebben aangeboden. Meestal weten ze dan genoeg want zijn klanten hebben geen geld om mooie spullen te kopen. Ook heeft hij vrijwel dagelijks contact over gestolen cheques. In zijn kaartenbak heeft hij ver schillende klanten, die ver schrikkelijk gehaaid zijn in het verzilveren van gestolen cheques. „Ze zijn zo gehaaid dat ze aan de pincode komen." Nieuwkomers De grootste zorg van Roovers en zijn collega's is de toch nog behoorlijke grote grijze groep nieuwkomers, die klaar staat om tot de groep van criminele ver slaafden toe te treden. „In mijn recherchetijd heb ik de Quick De opinie-onderzoekers zijn weer gerustgesteld. Zij hebben op voorhand een verklaring als de volgende peiling weer een procentje zus of zo afwijkt van de vorige. Hun dank gaat uit naar het Tweede Kamerlid Jan van Zijl, die tot nu toe in sommige kringen gold als een aanstormend talent binnen de Partij van de Arbeid. Van Zijl is vorige week begonnen om zijn partij weer te profileren als het toevluchtsoord bij uitstek voor tobbers en houtjesbijters. Zondag mocht hij de reddings actie voor de 'mensen met de kleine beurs' toelichten in het discussieprogramma Het Capi- tool. Dat gebeurde in een dus danig hoog praattempo dat het nauwelijks te volgen was. Uit geput schakelde de toch vol hardende kijkers na afloop hun tv-toestel uit. Wim Kok kennen we inmiddels als de immer lij dende marathonloper van de PvdA; Jan van Zijl is de aange wezen man voor de 80 meter horden. Alleen jammer dat hij alle hekjes omschopt. Want de spraakwaterval maakte wel duidelijk dat zijn politieke sportbeoefening weinig uitzicht biedt op succes. De PvdA lijkt opnieuw de jacht te hebben geopend op bij standsmoeders en aow'ers. Niet om in hun portemonnee te graaien maar om hun kiezers gunst te winnen. Van Zijl schil dert bijna verbeten de mensen met hogere inkomens af als gewetenloze profiteurs die zich verrijken ten koste van de men sen met een uitkering. Zijn op ponent, voorzitter Van Dalen van de vakcentrale voor hoger personeel, herkende feilloos de retoriek van de jaren zeventig. Het kamerlid paste zelfs zijn presentatie aan. De man moet heel wat film- en videobeelden van Joop den Uyl hebben beke ken. Af en toe was het een bijna perfecte imitatie, compleet met priemende vinger en zenuw trekkende ogen. Ook het gemak waarmee Van Zijl tienduizenden arbeids plaatsen aan de een of andere belastingmaatregel plakt, roept herinneringen op aan de fan tastische banenplannen waarin de sociaal-democraten vroeger zo rijk grossierden. Er is er nooit een uitgekomen. Net zo min als die idiote koopkracht plaatjes, waarin zich nog nooit een mens van vlees en bloed heeft herkend. Niemand neemt zonder meer extra personeel in dienst als de arbeidskosten wat omlaag gaan. Dat betekent im mers niet automatisch dat er dan ineens meer produkten of diensten gevraagd worden, ook al kunnen ze misschien een tik keltje goedkoper worden gele verd. De markt speelt nog steeds een doorslaggevende rol. Maar 'markt' vinden veel men sen in de PvdA nog steeds een vies woord. Als de PvdA de lijn-Van Zijl overneemt zal dat het enthou siasme voor die partij onder de mensen met een baan en een aardig inkomen niet erg stimu leren. En of alle bijstandsmoe ders en wao-vaders zich vol gend jaar ineens weer blijmoe- ILLUSTRATIE MAT RIJNDERS dig achter het rode vaandel zullen scharen, is ook nog maar de vraag. Maar geen klachten bij de opi niepeilers. Zij kunnen hun cij- fergewriemel weer ergens aan ophangen. De ene week is het de schuld van Ter Veld, dan weer het effect van In 't Veld en vorige week schreven de poli tieke exegeten een lichte terug gang van het CDA toe aan de opwinding rond minister Maij. Het klinkt aardig maar zou iedereen eigenlijk wel weten van welke partij Maij lid is? Een heleboel mensen hebben geen idee of een politicus nou in het kabinet zit of in de Tweede Kamer. Hoe vaak valt niet de term 'minister Brink man' in al die radioprogram ma's waarin jan-en-alleman zijn mening mag geven over het geeft niet wat. Toegegeven, de man doet alsof hij minister is, maar het is wel illustratief voor de slordigheid waarmee men sen informatie over politiek en politici opnemen. Terwijl die zelfde mensen ongetwijfeld moeiteloos de juiste schreeuw lelijk met strik bij het juiste onbenulspelletje weten te plaatsen. Maar de opiniepeiler ziet al die gezinnen al rond de tafel. „Tsjonge, jonge, dat is toch wat met die Maij! Zou ze echt de Tweede Kamer essentiële infor matie hebben onthouden? Dat geeft mijn vertrouwen in het CDA toch wel een grote deuk. Denk erom, als morgen die me vrouw van het NIPO belt zeg gen we dat we niet meer op het CDA stemmen." Gelooft u het? En zo hebben we elke week wel een verklaring. Wat de opinie goeroes al niet hebben verzon- FOTO DE STEM/DICKM Boys meegemaakt. Op een i le uitzondering na behored leden van die groep tot de] Bredase begrippen zwaa criminelen. Die 220 versla zijn wel goed voor ongevd procent van de veelvoorkoa criminaliteit. De grijze nieuwkomers is nog eens voor ongeveer 20 procent.! gaat om ongeveer 150 jonge de leeftijd van 17 tot en jaar. Ongeveer de helft er van Marokkaanse afkomst,! groep die ook voor maatscj pelijk werk moeilijk bereil is. Van die 150 jongelui ma er veel inbreken omdat ze] verslaafd zijn." De mensen van het projet er klaar voor. Zelfs het celll kort kan ze niet demotivé Integendeel ze bedenken ere ve alternatieven. Een verdl die wegens cellentekort i vrij komt, wordt wel vq deeld. Pleegt hij weer braak, terwijl hij zijn straf] moet uitzitten, dan wordt h na de eerste kraak op snelrecht voorkomen betekei de praktijk, dat hij na kort mogelijk verblijf in het] van bewaring zijn straf is] gevangenis uit kan zitten daar hebben ze voorlopigj geen cellentekort. onze verslaggever jcht - De acties van de nieuwe cao gaan hun ach jlopig is dat de laatste week. ievoerende ambtenaren heb- ook recht op vakantie, vin- de ambtenarenbonden. Maar [september gaan ze er weer hard tegenaan, lekker ge ïnd en goed uitgerust, af 13 september zijn er jursstakingen te verwachten [let openbaar vervoer. In Am- lam zal vijf dagen achtereen ie worden gevoerd, door ver- Jende gemeentediensten, acties hebben tot nu toe niets everd. De bonden staan hun eis van 2,5 procent verhoging nog steeds lijn- it tegenover de werkgevers, ■genwoordigd door het col van arbeidszaken van de liging Nederlandse Ge iten (VNG). Het college nu al weer 5 weken gele- 1,1,1 procent. vraag is echter of het in itember lukt de acties op- iw leven in te blazen. Of, nog ingerijker: zullen de acties wel succes opleveren? sieren blaakten de kaderleden ieder geval van zelfvertrou- Onder begeleiding van een taskapel zongen zevenhonderd jneenteambtenaren uit volle fsl liedjes als 'datte we toffe igens zijn' en 'hand in hand, beraden.'i laar dit sfeertje van verbroede en eenheid staat in feite op de realiteit van de gelopen weken. Immers, ge- mteambtenaren op de stad- lizen, de 'witte boorden', heb- j anderen teveel de kastanjes I het vuur laten halen. De fctievoerders waren vooral de lisman, de buschauffeur en ^medewerker van de plantsoe ndienst. Deze haalden zich i ook de woede van het pu- |ek op de nek. lar op de gemeentehuizen tó het al met al stil. Toegege- nen om de ingeklapte popular teit van de PvdA te bereden] ren. Terwijl regelmatig zoek en trouwhartige verjaar visite feilloos de juiste inform tie opleveren. Opiniepeiling? lijken meer en meer bedoeld", zichzelf in stand te houdej Zou het niët leuk zijn onderzoekers volgend jaarJ de verkiezingen de gre verliezers blijken te zijn? In de laatste week voor zomereces probeert de Twej Kamer nog een waslijst onderwerpen af te werkj Daaronder de rechtsbijsta de mogelijkheden voor allot onen op de arbeidsmarkt, plannen voor de volkshuis'^ ting, het sociaal-econoit' beleid, de omroepfrequenj? en het conflict tussen een dfl van de Kamer en het kabm| over vermindering van naren. In commissies kong onder meer het voetbalvand' lisme, verslavingsproblemen de geurtenissen rond de jong8 rendemonstratie van 8 meia| de orde. De Eerste Kamer spreekt de verlaging van nieuwe wao-uitkeringen. faionze Haagse redactie ffl Haag - De algemeen psy 'lgend jaar drie procent van i deel van de opbrengst gaat tt kleinschaliger psychiatri- be hulp buiten de ziekenhui- 'Tweede Kamer gaf gisterei ien licht voor deze maatrege i staatssecretaris Simoni pksgezondheid). De bewinds- pi wil meer 'zorg op maat| Rter bij huis bieden. Daartoi *ten de verschillende hulpin- Mingen in een regio meer sa- ïtwerken. •iinog doet een op de zes Ne! "landers een beroep op d tetelijke gezondheidszorg r» schatting is dat rond 200' N op de vier. Desondanks wj pions bedden schrappen in d vchiatrische ziekenhuize^ (AD\ "voor Basis en Luxe Slips en bij 2! S Bass Slips zijn gemaakt van 95' W, Luxe Slips 85/10%. Ook na ï'w ze pei f eet in vorm Zit goei

de Stem | 1993 | | pagina 2