'Risicobeleid is te streng' Rijm' PLAATSELIJK nieuws Sas snijdt zich in vingers bij verkoop garages W D-kamerlid wil veiligheidseis aanpassen na uitdiepen Westerschelde VVD wil pomphouders in grensgebied steunen 'Van Middelburg één groot theater maken9 Clubs tegen TGV houden kruit even droog Burgemeester op Tholen was vroeger meestal een boer Ontspanningsmiddag en oud-jong manifestatie in 6Jaar van Ouderen' Ministerie denkt voor TGV aan tunnels en hoge dijken oekomstige vo| VdA-Kamerl ordt Europ< mbudsman ZEELAND C3 D-Day op kermis Sint-Margriete Winkelende Belg in Roosendaal voor ƒ10.000 gerold Voorwaardelijke celstraf voor seks met gevangene Concert DE STEM DINSDAG 29 JUNI 1993 Van onze verslaggever Sas van Gent - B en W van Sas van Gent hebben zich bij de verkoop van tien garages aan de Markt flink in de vingers gesneden. Het college bood de garages aan voor een bedrag van 7200 gulden vrij op naam, een aanbod waar van grif gebruik werd gemaakt, maar kwam er pas later achter dat de kosten voor kadastraal recht flink omhoog zijn gegaan. De gemeente loopt daardoor per transactie zo'n' duizend gulden mis, rekende wethouder J. Plat- schorre gisteravond voor tijdens een vergadering van de commis sie financiën. Toen de gemeente erachter kwam was het te laat en wellicht ook niet fair om de gegadigden een mille extra in rekening te brengen, luidde het standpunt van B en W. De misrekening heeft volgens Platschorre gevolgen voor men sen die bij de gemeente een ver zoek in hebben gediend, oï wil len dienen, voor de aankoop van een stukje groen. De gemeente Sas van Gent voert een beleid om zogenaamde onrendabele stukjes groen te koop aan te bieden. Nu de bedragen voor kadastraal recht de lucht in zijn geschoten verwacht Platschorre, zo zei hij gisteren op persoonlij ke titel, dat dit ten koste zal gaan van de verkoop van open baar groen. De bedragen die met de aankoop zijn gemoeid staan namelijk in schrille verhouding tot de extra kosten voor de koopovereenkomst. Tegenover de tegenvaller staat een redelijke meevaller. De reke ning over 1992 laat een positief saldo van 325.000 gulden zien. Het overschot is voor een be langrijk deel te danken aan de komst van staalfabriek Outo- kumpu op de Axelse Vlakte. De gemeente Sas van Gent sleepte daarmee in 1992 voor 150.000 gulden aan bouwleges binnen. Van onze correspondent Terneuzen - Een verdiepingsverdrag voor de Wester schelde is alleen dan moreel verantwoord als niet alleen het Antwerps belang wordt gediend, maar ook het risicobeleid zo aangepast wordt dat uitbreidingen van Terneuzen, Vlissingen, Oostburg en Breskens niet onmo gelijk worden. Het Zeeuwse kamerlid A. te Veldhuis uit Middelburg zei dit gisteravond tijdens de ledenver gadering van de WD-afdeling Terneuzen-Sas van Gent in het Churchillhotel in Terneuzen. „De WD is voor verdieping van de Westerschelde. Dit is goed voor de economie en de werkge legenheid van heel het Schelde- Rijn-gebied. Verdieping bete kent dat grotere schepen naar Antwerpen kunnen varen. Dit houdt in dat er meer gevaarlijke stoffen vervoerd zullen worden en dus het risico groter wordt". „Het risicobeleid van minister Alders houdt nu al in dat vele nieuwbouwplannen aan de oevers van de Schelde niet kun nen plaatsvinden. Dit omdat de nieuwbouw plaatsvindt binnen die zone waarbij de kans bestaat dat er een dode valt met een kans op 1 miljoen." Veldhuis vindt deze veiligheids zone te extreem. „Aiders accep teert wel 22 verkeersdoden in verband met onveilige verkeers situaties. Voor de gemeente Ter neuzen betekent dit risicobeleid dat Terneuzen op slot moet en dat er niet meer gebouwd mag worden. Denk aan de Wester schelde, het kanaal Gent-Ter- neuzen en het wegverkeer." Het WD Tweede-Kamerlid pleitte er dan ook voor dat de normale voorschriften moeten worden nageleefd. Hij adviseer de wethouder Van Rooijen en burgemeester Barbé hun invloed uit te oefenen bij de Tweede Kamer. „Minister-president Lubbers bevoordeelt België, ter wijl minister Alders tegelijker tijd Zeeland benadeelt. Dit is een reëel gevaar", zo waar schuwde Te Veldhuis. Van onze verslaggeefster Tholen - In de vorige eeuw waren de burgemeesters van de gemeenten op het eiland Tholen veelal boeren die voor honderd tot vierhonderd per jaar het burgmeestersschap 'erbij deden'. Dat blijkt uit onderzoek dat vijf amateurhistorici verrichtten naar de burgemeesters van het eiland tussen 1850 en 1855. Gisteren werden de resultaten officieel gepresenteerd aan bur gemeester van Tholen H. van der Munnik, tegenwoordig de enige burgervader van het eiland, dat nog wel steeds zeven dorpsker nen telt. In heel de provincie Zeeland doen zo'n tachtig amateurhisto rici momenteel onderzoek naar burgemeesters. Het project is op gezet door de Stichting Regiona le Geschiedbeoefening Zeeland en heeft als doel de onderzoeks- deskundigheid van amateurs te bevorderen. „De bedoeling van het project is ze een aantal am bachtelijke vaardigheden aan te leren", legde coördinator A. de Klerk uit. „In plaats van passief geïnteresseerden worden het ac tief beoefenaars van de ge schiedwetenschap Als thema voor het onderzoek is gekozen de burgemeesters van de 116 Zeeuwse gemeenten van 1850 tot 1855. „Aanvankelijk werd het onderwerp met scepsis begroet, maar het is een aan sprekend thema geworden om dat het dicht bij de mensen staat. Wie greep wil krijgen op het lokaal bestuur kan immers niet om de burgemeester heen." De vijf Thoolse deelnemers aan het project hebben elf burgerva ders onder de loep genomen. Aan de hand van een standaard vragenlijst inventariseerden ze gegevens als geboorteplaatsen, beroepen van de ouders en sterf data. Daarnaast beantwoordden ze vragen over de maatschappe lijke positie, kerkelijke betrok kenheid en andere functies. Een interpretatie van de gege vens moet wachten tot ook de andere deelrapporten klaar zijn. Na Schouwen-Duivenland is Tholen het tweede gebied dat het onderzoek heeft afgerond. In de loop van 1993 wordt een aantal van de onderzoekers be geleid bij het schrijven van een artikel. R. Koops, voorzitter van de Stichting Regionale Geschiede- beoefening Zeeland, vond dat met de projectresultaten de be hoefte aan een regionaal histo risch consulent is aangetoond. „Hopelijk vormt dit onderzoek aanleiding ook eens in de ge schiedenis van raadsleden, wet houders en gemeentesecretaris sen te duiken." Van onze correspondent Terneuzen - Als er een tweede kwartje (van Kok) als extra brandstofbelasting wordt ingevoerd betekent dit dat 65 pomphouders in de grensstreken in Nederland hun bedrijf moeten sluiten. De VVD heeft daarom een alternatief plan gelanceerd om deze bedrijven van de ondergang te redden. De partij pleit voor een latere afdracht van accijnzen. Tweede-Kamerlid Te Veldhuis, gisteren in Terneuzen, is tegen de extra brandstof belasting „Mi nister Alders gaat de Kamer voorstellen het tweede kwartje in te voeren, omdat hij de doel stellingen in het Nationale Mi lieubeleidsplan niet heeft ge haald. Wij zijn hier mordicus tegen. Het eerste kwartje is qua milieu-effect geheel mislukt. Au tomobilisten in Zeeuws-Vlaan- deren zullen namelijk meer kilo meters gaan rijden om goedkope benzine te gaan tanken in België. Bovendien zal het benzinetoeris- (AD VERTE NTIE) 07.00-21.00 08.00-21.00 09.00-21.00 Sorvicestation WALTHER DE BLOCK OUDE ZOUTDUK 2-4,4561 HP HULST telefoon 01140-12058, telefax 01140-10856 me toenemen, wat weer grote gevolgen heeft voor de Neder landse middenstand." Verzwakt Behalve voor de noodlijdende pompstations in de grensstreek zullen de effecten voor de ener gie-intensieve industrie volgens Veldhuis groot zijn. De concur rentiepositie ten opzichte van België wordt verzwakt. „Hoe haalt men het in zijn hoofd in een tijd van teruglopende econo mie, oplopende werkloosheid en toename van het aantal faillisse menten", aldus Te Veldhuis. Het alternatieve plan van de WD voorziet in een latere af dracht van de accijnzen door de pomphouders in de grensstreek.,, Voor de pomphouders kan het voordeel hiervan oplopen tot tien k twintig mille per jaar. Momenteel onderzoekt de landsadvocaat of het WD-plan juridisch-fiscaal haalbaar is." Gerard Peijs nieuwe directeur van stadsschouwburg Middelburg Van onze verslaggever Etten-Leur - Gerard Peijs, directeur van Theater De Nobelaer in Etten-Leur is per 1 januari 1994 benoemd tot directeur van de stads schouwburg en concertzaal in Middelburg. Peijs volgt Jan de la Mar op, die medio volgend jaar stopt. De laat ste formaliteiten omtrent de overstap van Peijs zijn vori ge week in Middelburg afge rond. „Ik heb het niet ge zocht, het is op me afgeko men." Amper een jaar na de herope ning van 'De Nobelaer nieuwe stijl' verlaat Gerard Peijs het nest waar hij zes jaar lang op heeft zitten broeden. „En nu het complex draait als nooit tevoren, gaat die lummel weg. Waarom? Het is de uitdaging die Middelburg heet." Peijs wist in een korte tijd van De Nobelaer een volwaardig cultureel centrum te maken met een theater (700 plaatsen), zalencomplex, bioscoop, kunst uitleen, muziekschool, biblio theek en horecavoórziening. Hij vindt het dan ook jammer dit allemaal achter te moeten la ten. „Eigenlijk komt de overstap wat te vroeg, want ik heb m'n karwei hier nog niet helemaal afgemaakt. Maar het succesver haal van De Nobelaer wil ik in Middelburg afmaken. Die stad is één groot theater. Tenminste, dat zou ik er graag van ma ken." Peijs is ambitieus, maar beseft dat hij nog niet al te hard van stapel mag lopen. „Eerst eens op m'n gemakje rondkijken en dan hopen dat ik ook in Middelburg de finan ciële middelen kan aanboren en het bedrijfsleven warm kan maken om er iets schitterends van te maken." Groentje De inmiddels ervaren 'commer cieel manager' - „In Middel burg zal ik iets meer tijd heb ben om Kreatief te denken" - was zes jaar geleden bij zijn komst naar Etten-Leur nog een groentje op theatergebied. Hij Gerard Peijs wist in een korte tijd van De Nobelaer in Etten-Leur een volwaardig cultureel centrum te maken met een theater, zalencomplex, bioscoop, kunshuitleen, muziekschool, bibliotheek en horecavoorziening. foto de stem/dick de boer wilde alleen maar grote namen op de affiches en drommen mensen in de zaal. Toen dat niet altijd bleek te lukken, de zalen bleven te vaak te leeg, gooide hij het roer om. Peijs experimenteerde, nam risico's en ging het geluk zoeken op het vlak van de kleinkunst, het jeugd- en familieprogramma. Hij hoefde niet zo nodig de concurrentie met Roosendaal en Breda aan te gaan en is gezien het enorme succes van De Nobelaer hierin gesteund door alles en iedereen. Activiteiten De uit het bedrijfsleven afkom stige Peijs had in Etten-Leur al snel door dat het runnen van een complex als De Nobelaer meer was dan af en toe een toneelstukje opvoeren. Om de zaak financieel gezien draaien de te houden begon hij met het binnenhalen van allerlei activi teiten. Vergaderingen, congres sen, symposia, partijen en fees ten voor bedrijven werden een groot succes. Deze commerciële poot is heden ten dage niet meer weg te denken. Ook in Middelburg niet, weet Peijs. Eigenlijk heeft hij wat zijn overstap betreft maar twee wensen. Dat hij binnen een tijdsbestek van een jaar of vier in Middelburg kan doen wat hem in Etten-Leur gelukt is en dat De Nobelaer nog lang blijft wat het is, en niet instort. Van onze verslaggever Jan van de Ven Roosendaal - Frits Reisler is een rustige en bescheiden man, die zijn stem niet ver heft. Reisler, voorzitter van HSL-werkgroep Standdaar- buiten, weet echter wat hij wil: geen flitstrein (TGV) door West-Brabant. Hij deelt deze mening met alle anti clubs. Zij 'zullen bij de pre sentatie van tracéplannen ie der afzonderlijk zich tegen voornemens van minister Ma- ij-Weggen verzetten. In West-Brabant bestaan drie anti-flitstrein-clubs met als plaats van vestiging Roosendaal, Standdaarbuiten en Fijnaart. Voor een tracé langs de A16 (Breda) hebben ook tegenstan ders zich verenigd. Hoe de keuze van de regering uitvalt: alle clubs zijn tegen. Het overkoepe lende platform in de Randstad dekt deze mening en zal ook tegen Zijn. „We laten ons nu niet horen", verklaart Reisler. „Het wachten is op de tracékeuze van de rege ring". Komt de hoge-snelheidst- rein langs Roosendaal, met als varianten langs de A17 of in het gebied van Fijnaart en Willem stad, gaat hij de A16 bij Breda passeren? Het ministerie van verkeer en waterstaat dubt. On dertussen hebben de anti-clubs elkaar gevonden. In grote lijnen zijn zij het met elkaar eens. Eén standpunt staat onwrikbaar vast. Er mag geen nieuw tracé worden aangelegd. De trein, die alle Europese hoofdsteden met elkaar gaat verbinden, zoekt zijn weg door Nederland maar over bestaand spoor. Op detailpunten verschillen de clubs van mening. Westbrabanders scharen zich achter de gedachte, dat de trein uit Frankrijk als gewone snel trein door onze polders moet rijden. Iets afwijkend daarvan is het idee om de trein een TEE- functie te geven. Wat sneller dan een gewone sneltrein dus. Binnen het Randstedelijke Plat form gonzen bovenstaande de tails en ook de mening, dat een bestaand tracé best voor heel hoge snelheden mag worden aangepast. Het door elkaar be staan van rekkelijk en streng in de leer lijkt verwarrend. Vraag is dan hoe de anti-clubs zich tijdens de inspraak opstel len. Reisler: „Mogen we op in spraak rekenen?" Er hebben plannen voor de hoge-snelheids- lijn (hsl) gecirculeerd, waarop iedereen heeft kunnen inspre ken. Minister Maij nam de plan nen terug voor aanpassing. De nieuwe zijn niet echt nieuw. Th. de Witte, tegenstander in Fij naart: „De minister kan redene ren: er is op ingesproken. Dat hoeft niet opnieuw. En vervol gens slaat ze inspraak over". De Witte acht de kansen van mondige burgers niet hopeloos als de minister inspraak over slaat. „Gaat het tracéplan recht streeks naar de Kamer dan pro testeren we bij de Kamer". S. Klaver uit Roosendaal: „Laat Van onze verslaggever Sint-Margriete - Het Vlaamse grensplaatsje Sint-Margriete maakt zich op voor de jaarlijkse kermis. Vanaf 23 juli is er weer een week lang van alles te doen. Een van de hoogtepunten belooft Kennis D-Day te worden. In plaats van de paarden en karren van de afgelopen twee jaar, rijden er op zondag 25 juli oude vierwielers rond: jeeps, trucks, halftrucks enzovoort. Niet minder dan zestig oude legervoertuigen en vijfender tig oude landbouwtractoren zijn dan te bezichtigen. Na een 'invasie' van de dorpskom om 14.15 uur door het rijdend legermuseum, als aanzet voor de namiddag, zullen de voertuigen verkenningsrondritten maken door het krekengebied rondom Sint- Margriete. Jong en oud kunnen dan gratis meerijden. De oude legervoertuigen kunnen niet alleen rijdend, maar ook staand worden bewonderd op een 'static show'. Voertuigen van weer een ander kaliber zijn de oude landbouwtracto ren die eveneens worden tentoongesteld en waarmee ook rondritten worden gemaakt. Bovendien worden er demonstraties gegeven met tien oude Lister, Bernard en John Deere motoren waarmee vroeger onder andere elektriciteit werd gemaakt. In de loop Van de week staan diverse activiteiten op het kermispro- gramma, waaronder een wielerwedstrijd op zaterdag, muurklimmen, een ballonwedstrijd en een showavond met Willy Sommers op zondag, fietstochten en bollingen op de dagen erna. de minister op het project priva te investering toe, dan krijgt zij het verschrikkelijk moeilijk. De financiële haalbaarheid van het plan is niet aangetoond. De eco nomische haalbaarheid ook niet. De Kamer heeft haar bij het debat over de Wijkertunnel de wacht aangezegd en zal haar ideeën niet meer zomaar slik ken". De Witte ziet naast de gang naar de volksvertegenwoordiging een openihg richting gemeenten. „Gemeenten hebben bestem mingsplannen, die voor de hsl- lijn moeten worden aangepast. Beroep aantekenen tegen de aanpassingen houdt de zaak enorm op". De Witte wil, net als Reisler en Klaver, tot het uiter ste gaan om een nieuw tracé tegen te houden. De drie clubs in West-Brabant zijn in deze windstille periode ook bezig de bevolking warm te maken voor een duidelijke stel- lingname. Zij houden hoorzittin gen, staan op braderieën, laten geen kans voorbij gaan om men sen te mobiliseren. Volgens Reisler hebben weinigen door wat eraan komt. Voorinfor matie heeft het voordeel, dat na het vallen van beslissingen om wonenden van een voorgenomen tracé snel op de been zijn te krijgen. Reisler verdiept zich verder in bezwaarschriften, in procedures om schadevergoeding te krijgen. Langs de lijn wonen nu eenmaal mensen, die grote overlast gaan ondervinden van een nieuw tracé en het supersnelle gebruik ervan. Zij zullen hulp in het admini stratiefrechtelijke bos van regels hard nodig hebben. Westdorpe HENGELEN - De Hen gelsportvereniging De Platzak hield de tweede wedstrijd voor de Matchhengelcompetitie op het viswater De Molenkreek. Aan deze wedstrijd namen 34 personen deel. Uitslag: 1. P. Uytendaele 3140 gram, 2. E. Soethaert 2450, 3. A. de Wilde 1840 gram. JEUGDHENGELEN - Anna bel Sijnesael heeft de eerste hengelwedstrijd voor de jeugd in dit seizoen van de hen- gelsportveremniging De Plat zak gewonnen. Uitslag: 1. An nabel Sijnesael 1230 gram, 2. Evelien Sijnesael 730, 3. Fabi an van Himschoot 500 gram. In totaal namen 15 jeugdige hengelaars deel aan deze eer ste wedstrijd in een serie van drie. Van onze correspondent Oostburg - In het kader van 'het Europese jaar van de ouderen' worden in West-Zeeuws-Vlaanderen een aantal activiteiten op poten gezet. Hoogtepunten zijn een ont spanningsmiddag in het Ledeltheater en een oud-jong manifestatie in Den Hoekzak in Oostburg. De activiteiten gaan uit van de bejaardenraad West-Zeeuws- Vlaanderen. De uitvoering ge schiedt door de commissie Ouderen 1993 die door de be jaardenraad is ingesteld. Voorzitter van die commissie is J. Scheele uit Terhofstede. Hij vindt dat de ouderen best wel eens in het zonnetje gezet mogen worden. „Velen zijn hier geboren en getogen en hebben beide oor logen meegemaakt. Daarna hebben zij de streek weer hel pen opbouwen. Zij hebben op die manier hun bijdrage gele verd aan onze welvaartstaat. Om die reden zijn de activitei ten bedacht. In onze streek bestaat twintig procent oude ren. Daarvan zijn er nog veel actief. Daarom is dit program ma opgezet." Prijskaartje Op regionaal niveau wil de ouderencommissie dus de ont spanningsmiddag organiseren in het Ledeltheater te Oost burg. Daarvoor zou het be stuur graag een landelijk be kend artiest aantrekken. Daar hangt echter een pittig prijs kaartje aan van 11.000 gulden. Gezien de kosten en het aantal inwoners denkt Scheele dat een landelijk artiest wel iets te hoog gegrepen zal zijn. „Dat zal wel naar een lager niveau moeten." Een ander ambitieus plan is de regionale oud-jong mani festatie in multifunctioneel centrum Den Hoekzak. Van de gemeente Oostburg is al 2000 gulden toegezegd en van het landelijk nationaal comité al 1000 gulden. Via de gemeen schappelijke regeling hoopt het bestuur het resterende be drag van 500 te krijgen. Aan die manifestatie hebben de drie basisscholen van Oost burg hun medewerking toege zegd. De ouderen willen de jongeren laten zien hun vroe ger bijvoorbeeld het brood'op tafel kwam. Of hoe een schil der verf maakte en welke at tributen hij gebruikte. Ook een imker laat zijn werk zien, evenals een oude schoolmees ter. Tot slot wil het bestuur oud-verzetsstrijders aan het woord laten. De oud-jong ma nifestatie is gepland in de week van 18 tot en met 25 oktober. Twee dagen zal voor de scholieren uitgetrokken worden en de rest van de week voor de ouderen zelf. Isolement Tenslotte wil de ouderencom missie op plaatselijk niveau een open soosmiddag organi seren en de contactarme oude ren wat uit hun isolement ha len. Scheele vertelt nog dat er bedrijven benaderd zijn om in de kosten bij te springen. „Dat liep niet echt storm. We hopen daarom op een bijdrage van de gemeenten. We willen de men sen lokken met gratis entree en een consumptie. Dat moet volgens ons mogelijk zijn." Roosendaal - Tunnels geheel of gedeeltelijk in de grond of dijken varieërend in hoogte van 1,35 tot 10 meter boven het maaiveld kunnen de hoge snelheidstrein, de TGV, door het West-Brabantse landschap loodsen. Gisteren kregen gemeen tebestuurders uit de regio in Roosendaal de laatste informatie over de hoge-snelheidslijn van het ministerie van verkeer en waterstaat. Nieuw voor de bestuurders was de dijk in plaats van een wal van aarde. In een besloten bijeenkomst wer den burgemeesters en wethou ders de technische mogelijkhe den voor de aanleg van de hsl op het Westbrabantse grondgebied voorgeschoteld. Het was een van de periodieke ontmoetingen tus- sen de gemeenten die betrokken zijn bij de aanleg van de hoge snelheidstrein en het Rijk. Het ministerie deed op verzoek van de bestuurders onlangs een aanvullend onderzoek. In het vo rige voorstel van het Rijk wer den de problemen voor het mi lieu te weinig belicht. „We zijn nu tweeëneenhalf jaar bezig met de problematiek rond de hsl. Dit onderzoek is nu afgerond en in de nota die de gemeentebestuur ders kregen voorgelegd zijn alle ins en outs op een rijtje gezet," licht J. Sitskoorn van het minis terie toe. In het onderzoek is gekeken naar de gevolgen van de verschillende manieren waarop de HSL kan worden aangelegd voor het Van onze correspondente Roosendaal - Zaterdagmiddag is een winkelende Belg in Roosen daal gerold voor ƒ10.000. De man is niet alleen een bom geld kwijt aan een zakkenroller, ook twee paspoorten een honderd Amerikaanse dollars wist de dief uit de zak van de Belg te halen. De 42-jarige man uit het Bel gische Veurne was in Roosendaal aan het winkelen. Tijdens het passen van kleding sloeg de zak kenroller zijn slag en viste de binnenzak van de jas van de Belg leeg. Een 61-jarige vrouw uit Etten- Leur is gisteren eveneens het slachtoffer geworden van een zakkenroller. Op de Nieuwe Markt in Roosendaal is haar portemonnee gerold. De Ettense is 1.000 Duitse marken kwijt en zevenhonderd gulden. West-Brabantse milieu. De on derzoekers bestudeerden vooral de kortste verbinding vanaf de grens met België naar de Rand stad langs Moerdijk. De aanleg van de hsl heeft dras tische gevolgen voor het West brabantse milieu. Geluidsover last is van invloed op de leefom geving van mens en dier. Boven dien heeft het traject voor de hoge-snelheidstrein ook gevol gen voor de ruimtelijke orde ning. Hoe de definitieve HSL-nota er uit gaat zien weten nog de mede werkers van het ministerie noch de gemeentebestuurders, pas in oktober wordt deze nota ver wacht. ZIE OOK ELDERS 01» DEZE PAGI NA Van onze verslaggeefster Breda - Dé 42-jarige ex-gevan genisbewaarder J. B. uit Zundert is gisteren door de rechtbank in Breda veroordeeld tot een voor waardelijke celstraf van drie maanden. Tegen de regels in heeft B. vorig jaar een aantal keren seks gehad met een gedetineerde van de pe nitentiaire inrichting voor vrou wen in Breda. B. werd op staande voet ontsla gen toen de relatie met de vrouw aan het licht kwam. De recht bank vond daarom dat hij al 'ernstige consequenties van zijn daden had ondervonden'. Van onze verslaggever Cadzand - In de'Nederlands her vormde kerk in Cadzand wordt donderdag 8 juli een zomera vondconcert gegeven door het NH Kerkkoor uit Cadzand met medewerking van de Hervormde Cantorij uit Terneuzen. Dirigent is Arie Karreman. „Mijn probleem is, dat ik n domineren" Erik Breukint versum (anp) - Blijmoedighe de TROS te zijn. De toeko i Doodewaerd (45) wil met zij laan. Programma-innovatie n ooit. Ook moet de band igehaald. Verder is het aan| er speelruimte te bieden om le concurrentie het hoofd te 1 van Doodewaerd is tot de uwe voorzitter van de TROS. jn volgend jaar volgt hij iri Minderop op, vanaf au- tus dit jaar wordt hij al de rzitter van de TROS-directie. nen met radio- en televisiedi- ;eur Cees den Daas en direc- algemene- en financiële za- Jim Bos moet hij het om- jbedrijf een nieuw elan ge- Doodewaerd tekent nadruk- jk aan nog niet alle ins en van Hilversum te kunnen rzien. Hij is gepokt en gema- in de reclamewereld, waar vanaf zijn 22e alle functies rliep. Zijn laatste baan was ionaal manager van de Lin- •groep. overstap van de reclamewe- naar de publieke omroep is ;ens Van Doodewaerd niet grote. Hij was al langer k met de media in de weer. tas is de grootste aanbieder televisie-commercials, het hter-bedrijf Initiative Media delt in rechten voor televisie- gramma's. En verder is hij uit de reclamewereld ver- iwd met de meting van me- jrestaties, kijkcijfers en kijk- ïtheden. ncurrentie zou ook bed Cfl Va He als Tel vo te R' kersverse voorzitter verwacht de Nederlandse publieke te- sie het de komende tijd stuk- zwaarder krijgt. De concur- ;ie zal belangrijk toenemen, er meer door een snelle ist van RTL 5. Uit de z' saanbiedingen voor adver- •ders kan worden afgeleid dat oductie van een nieuwe com- "I 'ciële doelgroepenzender in ;ember een feit zal zijn. Dat uwe CLT-station zal zich el ir verwachting met avontuur, z| rt en erotiek op goed verdie- s® de, jonge mannen richten. lies van marktaandeel voor ui publieke omroep is dan on- t<| nijdelijk. J emma omroepen staan, zo zegt Van Ddewaerd, in de strijd om het il oud van de eigen positie voor ernstig dilemma. Een om- wereniging moet krachtens wet een volledig programma- :ket inclusief informatie en :uur bieden. Ook voor de OS is dat een goed uitgangs- it, zo vindt hij. Alleen de isument laat zich niet dwin- Tegelijkertijd moeten vol- inde kijkers worden getrok- om de aanwezigheid van televisie-netten te recht- rdigen. onen politiek kan volgens de nieu- voorzitter een handreiking m. Omroepminister D'Ancona minder rigide met de publie- omroep kunnen omgaan. Met iere woorden: het kind moet 'der stiefmoederlijk worden ieeld. Dat zou bijvoorbeeld P onze verslaggever Men - Het PvdA-Eerste Kan 'd van Europa benoemd tot I topees architectonisch erfgoe ken over belangrijke architec teel Europa. zijn werk behoorlijk te kun- doen, moet Nic Tummers ri een centraal netwerk van Porteurs opbouwen in de ver tillende landen. Werkt dat Werk eenmaal naar behoren, a is het de bedoeling dat de 'Porteurs aan Tummers door- 'en wanneer een architecto- ch kunstwerk van enig niveau 'ehadigd dreigt te worden of 'oren gaat. Europese ombudsman neemt Volgens ter plaatse pools- Jgte en rapporteert daarna K bevindingen aan het Euro- Parlement. Dat heeft via i aantal bestaande verdragen

de Stem | 1993 | | pagina 14