Opknapbeurt keuken Coensdike PLAATSELIJK nieuws DAG klapper SPORT in i urergezellige' rommelmarkt in Hulster verpleeghuis Blaauwe Hoeve Dorpsfeest Terhole voor herhaling vatbaar G. Merckx Nederlands schutterskampioen Achtste vismarathon in Aardenburg een succes Stichting Welzijn kan nu maaltijdvoorziening in Aardenburg en Eede uitbreiden WANNEER IJ ZELF EVEN PAUZEERT, LET DE ELEKTRONICA OP DE ZAKEN. ET KORT Andere telefoonnummers Gent TSCHAPPIJ B.V. ONZE ABONNEES ZEELAND Goed zomeravondconcert Muziekvereniging EMM Braderie en kermis Hoek sluit af met een dorpsbal Duif T. Smallegange wint provinciale vlucht Orleans Van onze correspondent Terneuzen - Aan de wedvlucht vanuit Orleans voor zondagvlie gers namen 5700 oude duiven deel. De snelste duif uit Zeeland werd om 11.45 geklokt door T. Smallegange uit Breskens met een gemiddelde snelheid van 1382.79 meter per minuut. De vlucht kende een vlot verloop. Vroegste meldingen 1. T. Smalle gange, Breskens, 11.45 u, 1382.79 ®pm, 2. L. Kerckhaert, Hengstdijk, 11.49 u, 1380.46 mpm.; 3. P. Backe, Westdorpe, 11.40 u, 1372.32 mpm.; 1/5 comb. Visser/Lensen, Axel, 11.45 u, 1366.42 mpm.; 6. J. de Mul en zn., Philippine, 11.43 u; 7. C. van Biezen, Sluiskil, 11.45 u 8. T. Smal legange, Breskens, 11.50 u; 9. L. van de Wege, Breskens, 11.50 u,; 10. P. D'Hondt, Hulst, 11.51 u, ;11.F. Jans sen, Hulst, 11.51 u.; 12. W. Boddae- rt, Hulst, 11.51 u.; 13. H. Beulens, Kwadedamme, 12.00 u; 14. D. van Kerkhoven, Retranchement, 11.45 u; 15. M. van Dam, Sas van Gent, 11.43 u; 16. J. van Wornjon, Souburg, 11.58 u; 17. A. du Puy, IJzendijke, 11.47 u; 18. R. Saman, Koewacht, 11.46 u; 19. J. du Puy, Sluiskil, 11.48 u; 20. J. de Putter, LJzendijke, 11.48 u; 21. B. Dankhaert, St.-Jansteen, 11.51 u; 22. D. Dieleman, Axel, 11.49 u. Erkend IffiS Unet0 Beveiligings installateur Elektronische a beveiliging GTGX*!?!!! Oranjestraat 5 Tel. 01155-62710 MAANDAG 28 JUN11993 AC Aardenburg OP DREEF - De basisschool Op Dreef uit Aardenburg 'opent' vrijdag 2 juli een eigen galerie in het dorpshuis van Sint-Kruis. Speciaal voor deze dag stellen de leerlingen van groep 8 hun kunstwerken ten toon voor ouders en kennissen Verder laten zij met zang en spel zien wat er in hun galerie allemaal gebeurt via de musi cal 'Kunst en Vliegwerk'. JEUGDVISSEN - Al tiental len jaren is het gebruikelijk dat de Hengelsportvereniging Aardenburg in het zomersei zoen enkele viswedstrijden houdt voor de jeugd. Dat is ook nu het geval. Zaterdag 3 juli kunnen kinderen van 4 tot en met 8 jaar hun hart opha len tussen 14.30 en 16.00 uur in de vijver op de Markt. Kin deren van 9 tot en met 14 jaar gooien hun hengel uit tussen 14.00 en 16.00 uur in de kreek Het Grote Gat te Sint-Kruis. MUSICAL - De Vorsterman van Oyenschool houdt vrijdag 2 juli in het schoolgebouw een afscheidsavond met onder meer de musical 'Kunst en Vliegwerk'. Die wordt opge voerd door de leerlingen die de school gaan verlaten. De avond is toegankelijk voor ouders, familie en degenen die bij het onderwijs betrokken zijn. Sluis KOOR - Het West-Zeeuws- Vlaams Gregoriaans Koor zingt zondag 11 juli in de parochiekerk Sint-Jan de Do per tijdens de eucharistievie ring van 10.00 uur. MAANDAG HULST -De Blaauwe Hoeve, 13 uur Kaarting. CLINGE - Café De Landbouw, 20 uur kaarting. LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 14 uur vleeskaarting. ST. JANSTEEN -Café de Kroon, 10.30 uur ker- miskaarting. - Café 't Centrum, 14.30 uur ker- misschieting. Minivoetbal Hengstdijk - Het team van de Watjes uit Hengstdijk heeft het derde 'Open Mini voet baltoernooi van Hengstdijk' gewonnen. In de finale ver sloeg dat team met 2-1 De Bosse Piel uit Vogelwaarde. Daarmee rekende De Watjes af met twee eerder verloren finalewedstrijden. Zowel tij dens de eerste als tweede edi tie was dat team ook mede-fi nalist, maar moest toen het onderspit delven. Nu zorgde Vogelwaarde-speler Rudi Raas met twee treffers voor de zege. Arno Wauters scoorde tegen voor De Bosse Piel. Er namen vijftien teams deel aan dit geslaagde toernooi, dat burgemeester Steenkamp opende met de tradionele af trap, en dat overtrof de ver wachtingen. De Watjes neemt de Neve Schakelaar-wissel- troffee over van de Familie Maas, die ditmaal vijfde werd. EINDSTAND 1. De Watjes (Hengstdijk), 2. De Bosse Piei (Vogelwaarde), 3. Neckermann (St.-Jansteen), 4. Polderjongens, 5. Familie Maas, 6. Den Buiten (allen Hengstdijk), 7. De Underdogs (Ossenisse), 8. De Love Boys, 9. IZV (beiden Kloosterzande), 10. FC Knudde (Hengstdijk), 11. De Neuters (Vo gelwaarde), 12. De Profs 13. DDS. 14. De Peuters (allen Hengstdijk), 15. De Kombuis (Kloosterzande). Sterritten Nieuwvliet - In de Zeeuws- Vlaamse sterrittencompetitie wist regerend kampioen De Wielertoerist wat af te knagen van de achterstand op leider TC Axel. De mannen van De Tol wonnen de zevende sterrit met TC Pannenschuur als or ganisator. In de kantine van de gelijkna mige camping kwamen 123 deelnemers hun stempel halen. Door deze winst is de Wieler toerist opgerukt naar de twee de plaats in de tussenstand, die nog steeds riant door TC Axel wordt aangevoerd. Ko mende woensdag 30 juni moet de Wielertoerist goede zaken kunnen doen omdat zij dan de organisatie in handen hebben en er in hun clublokaal de Tol afgestempeld moet worden. UITSLAGEN Pannenschuursterrit: 1 Wieler toerist 92,32 punten, 2. TC Axel 80.56, 3 WTC Aloy 59,98, 4. RTC Delta 56,14. 5. TC Breskens 52,84, 6. TC Sas van Gent 49,45, 7. TC Westdorpe 36,30, 8. Freewheel'79 35,90, 9. TIO 31,91, 10. TC HAS 28,18. Stand na 7 ritten: 1. TC Axel 543,34, 2. Wielertoerist (Eede) 452,10, 3. RTC Delta (Terneuzen) 423.74, 4 WTC Aloy (Graauw) 359,62, 5. TC Westdorpe 265,14, 6. TC Breskens 245,64, 7. TC HAS (Sluiskil) 241,80, 8. Freewheel'79 (Schoondijke) 241,30, 9, TIO (Oostburg) 229,63, 10. TC Sas van Gent 207,26 punten. Van onze correspondent Aardenburg - Drieënveertig koppels verdeeld over drie secto ren aan de Stierskreek 't Grote Gat te Aardenburg en St. Kruis waren voor dag en dauw op pad voor de achtste vismarathon, georganiseerd door de marathoncommissie van hengelsportvereniging Aardenburg. Rond de klok van vijf haalden de deelnemers hun plaatsbewijzen af en zochten de sportvissers hun stek op. Tijdens de twaalf uur durende hengelwedstrijd werd de gevangen vis drie maal gewo gen. Gezamenlijk haalden de koppels 323 vissen boven water. Dit was goed voor een totaalge wicht van 144,90 kilogram. De vissers en de marathoncommis sie kunnen dan ook terugzien op een geslaagde wedstrijd. Om 21.00 uur werden de win naars in het Dorpshuis te St. Kruis in de bloemetjes gezet. De eerste plaats werd ingenomen door: M. Boekhout en J. Wispe- laere met 17 kg en 190 gram. Zij werden gevolgd door: 2. R. Declercq en M. Nobus met 9,15 kg, 3. J. van Rie en M. Werre- brouck met 9,6 kg en 4. N. Erpelinck en E. de Man met 12,51 kg. Van onze correspondent Gent - Dit weekeind zijn in de zone Gent de telefoonnummers gewijzigd. Het zonenummer wordt 09 in plaats van 091, wat voor Nederland betekent 9 in plaats van 91, aangezien vanuit het buitenland de 0 wegvalt. De abonnees hebben voortaan zeven nummers in plaats van zes. In Gent en deelgemeenten zelf krijgen ze een 2 voor hun oude nummer. De abonnees die buiten de regio Gent wonen, maar nog altijd in de 09-zone, krijgen een 3 voor hun oude nummer. De omschakeling duurde niet langer dan een tiental minuten en verliep zonder problemen. De hulpdiensten waren echter vijftien minuten onbereikbaar. Door de omschakeling krijgt Belgacom, zoals de Belgische RTT nu heet, in de zone 1,2 miljoen nummers meer ter beschikking. Dat was nodig wegens de enorme toename van het telefoonverkeer, mede door het ingebruik nemen van faxtoestellen. orden aangepast i.v.m htenvergoeding die aan STEM ,an onze correspondente gulst - De rommelmarkt die aterdag gehouden werd in liet verzorgings- en verpleeg- tiuis de Blaauwe Hoeve in gulst, als onderdeel van het ieestprogramma vanwege het jilveren jubileum, was een Hinkend succes. 3 cent per maand ket 4 cent per maand ngenstelsel voor cen- Wetop deTelecom- nnee per maand (excl. tburg, Sas van Gent en agen per 1 juli a.s. te- oals in de betreffende genomen. Het abonne- te Terneuzen wordt te- excl. 17,5% BTW) voor „Het was oergezellig. Het be stuur van de personeelsvereni ging Dito en de Rommelmarkt commissie besloten vrijdag dat het evenement niet buiten kon doorgaan, de weersverwachtin gen waren te somber. Daarom is alles opgesteld in het restaurant en de gangen erom heen. Deze opstelling in een gezellig inge richte ruimte is een gouden greep gebleken," vertelt Riki Cuelenaere enthousiast. Alles werd door hulpvaardige handen van mensen uit de perso neelsvereniging, directie, feest commissie, bestuur en schoon maakdienst plus enkele helpers van buitenaf uitgepakt en gesor teerd. Zo was het geen echte rommel meer, maar stonden ser viezen, lampen, huishoudelijke spulletjes en dergelijke bij el kaar. Zaterdagmorgen om 9.00 uur was het meteen volle bak. In het restaurant werd muziek ge draaid en koffie en wafels ver hoogden de gezellige sfeer. De spulletjes werden goed verkocht aan de honderden belangstellen den. De oude typemachines ble ken in trek en een echt antiek servies werd in onderdelen ver kocht. Ook de belangstelling voor oude kruisbeelden en ro- zenkranzen was opmerkelijk groot. De opbrengst is zeer redelijk. „Precies weten we het nog niet want het kleingeld moet nog geteld worden, maar van de op brengst wordt een extra activi teit georganiseerd voor alle be woners van de Blaauwe Hoeve. We denken aan een feestmiddag met een artiest of een uitstapje," aldus de woordvoerdster. (an onze verslaggever lardenburg - De keuken van bejaardenoord Coensdike a Aardenburg wordt volledig gerenoveerd. Met de ernieuwing van de keuken kan een oude wens van de Itichting Welzijn voor Ouderen in vervulling gaan. Het lordt dan immers mogelijk de maaltijdvoorziening in lardenburg en Eede uit te breiden van drie naar vijf jagen en het aantal maaltijden te verhogen van zestien aar dertig per dag. Ir. P. Stoter directeur. let dagelijks bestuur van het meld op het informatie- iamenwerkingsverband Wel- ftnsbeleid West-Zeeuws-Vlaan- Itren heeft 22.500 gulden over bor de renovatie. De resterende westering wordt betaald door ie provincie. )e Stichting Coensdike werkt lomenteel hard aan de realisa- ie van een woonzorg-centrum :aar de renovatie van de keu- [ffi in het huidige bejaarde- ;oord is volgens het dagelijks «stuur onvermijdelijk. Ver- thillende controlerende over- ïidsorganen merken immers r.eeds vaker op dat de huidige leuken niet meer voldoet aan de ■sen op het gebied van hygiëne ".veiligheid. Iliddelen leze argumenten hebben bij het «stuur en de provincie de door lag gegeven om ondanks de liannen en de verplaatsing van :et zorgcentrum naar een andere locatie in Aardenburg, de nood- |akelijke middelen toch beschik te stellen. Je directie heeft verzekerd dat nu aangebrachte verbeterin- gen en vervangen apparatuur zodanig is geplaatst dat een eventuele verplaatsing naar een nieuwe locatie zonder problemen mogelijk is. Steamer De directie van Coensdike heeft bij de provincie een begroting ingediend van 304.602 gulden voor de renovatie. Het Samen werkingsverband kreeg een be groting van de kosten binnen van 335.213 gulden. In deze be groting zijn de kosten voor de aanschaf van een gastronic stea mer opgenomen en de kosten voor bouwkundige en loodgie terswerkzaamheden voor het tij dens de renovatie in gebruik houden van de keuken. Na over leg met de directie bleek dat deze steamer noodzakelijk is voor met name de warme maal tijdvoorziening. Het dagelijks bestuur vraagt woensdag aan de leden van het algemeen bestuur het subsidie verzoek te honoreren. De verga dering begint om 16.00 uur in het gemeentehuis van Sluis. Ian onze correspondente Koewacht - De Muziekvereniging Eendracht Maakt Macht EMM) Koewacht verzorgde zaterdagavond een zomeravond- Mneert. De leiding van alle orkesten was in handen van dirigent Eddy Koyen. Na EMM kwam het leer lingenorkest van de groep in ac tie en ook de slagwerkgroep van EMM liet horen wat ze kon. De muzikanten uit Schilde brachten een mooie uitvoering van de Sui te 1500 van Jan de Haan en toonden waartoe men in staat is als er veelvuldig en gediscipli neerd gerepeteerd wordt. Behalve veel muziek was er een barbecue en werden de geslaag den voor het Hafadiploma be dacht met een presentje. Het was voor alle aanwezigen een gezelli ge avond. Dit concert is een soort afslui- :ing van het seizoen en een jaar lijks terugkerend evenement. Dit ;aar was het Jeugdorkest de Vrije Verenigde Vrienden' uit Schilde uitgenodigd om de uit voering een internationaal tintje geven. Om 20.00 uur startte EMM met (en aantal nummers uit het vas- ï.repertoire. De muzikanten za len op de kiosk op het sportveld lan de Berlaerstraat. Ondanks ie paar druppeltjes regen was iet gezellig druk en het publiek at ook beschut op een overdekt terras. Van onze con espondente Terhole - Voor de tweede maal werd zaterdag een dorpsfeest gehouden in Ter hole. De organisatoren lieten na een succesvolle dag weten dat een derde dorpsfeest ze ker plaats zal vinden. Het wordt een tweejaarlijks eve nement en de organisatie is verzekerd van een warme be langstelling. Terhole bruiste zaterdag, de hele dag was er aanloop en het was doorlopend gezellig druk. In de avonduren barstte de tent bijna uit zijn voegen, om alle stoelen en tafels te plaatsen was het passen en meten. Burgemeester Th. Steenkamp verrichtte om 10.00 uur de ope ning, geholpen door een stevig blazende fanfare Excelsior. De jeugd liet ballonnetjes op en de liefhebbers van streekverhalen en het streekeigene luisterden naar de verhalen van Ed Steijns, die zoals altijd zijn gehoor wist ie boeien. De kleintjes werden vermaakt door een clown. 's Middags was er een snuffel- markt en hobbytentoonstelling en kon de jeugd rijden op een pony, in een draaimolen of mee doen aan andere activiteiten zo als schminken, Kop van Jut, de Spiraal of een springkussenkas teel. In het Dorsphuis was er een aerobicdemonstratie, in de feest tent speelden de muzikanten van Excelsior met veel plezier en ze zorgden voor een goede sfeer. Groot was de belangstelling voor de fototentoonstelling over de historie van Terhole in café de Kroon. N. Nijenhuis had met foto's, oude kaarten en kadaster- materiaal een boeiende expositie samengesteld. Hij deelde ook gratis boekjes met de historie van Terhole uit. Zijn expositie zorgde ervoor dat de verhalen over vroeger loskwamen. Er werden vele vragen gesteld over het 'wat en waarom en hoe was het toen.' De barbecue werd een succes, 140 mensen deden mee en dat zijn er 40 meer dan tijdens het Voor de jeugd was er een scala aan activiteiten, zoals deze draaimolen. FOTO WIM KOOYMAN eerste dorpsfeest. „Tegen het einde begon het te druppelen, maar toen was eigenlijk het grootste deel al op. We zijn toen lekker verder gegaan in de feest tent," vertelt een van de organi satoren. De dans- en discoavond was een klapper, eigenlijk waren er stoelen te kort. De Canon- roadshow zorgde voor de pas sende muziek en heel wat Terho- lenaren lieten zien dat ze hielden van dansen en plezier maken. Het Dorpsfeest blijkt over een succesformule te beschikken, daarom volgt in 1995 de derde editie. Van onze correspondent (ADVERTENTIE) nees of lastige honden, la d'r maar aan staan. :t goede hout gesneden ealiseren Want zonder ,ek moeten missen! Hoek- De Hoekse braderie en kermis zit er weer op. De weergoden waren het jaarlijkse evenement gunstig gestemd. De jeugd vermaakte zich tijdens de stoepefeesten en op de kennis, terwijl de ouderen de country en western wisten te waarderen. jeugd kwam massaal naar de kinderrommelmarkt om een centje 'f verdienen. Het was dit jaar voor de eerste keer dat de stoepefees- Ja in de Langestraat plaatsvonden. Uit vijftien motoren werd door jeugd de mooiste motor gekozen. Hierna werd er een ritje gemaakt 'oor Hoek. De knuffelhoek met konijnen en cavia's bleek bij de bekse jeugd zeer in trek. Veel hilariteit was er bij het onderdeel 'alk-lopen over een waterbak. De vrijwilligers gingen als eerste over üladde balk en liepen natuurlijk een nat pak op. De jeugd volgde ®et voorbeeld. Voor de prijswinnaars was er een tulband. braderie werd geopend door kanonslagen, vervolgens wonnen t,,Jge deelnemers in de kruiwagenrace een kruiwagen. Een dans- 8r°ep uit Tjechië zorgde voor vrolijke volksklanken. De middenstand J'esenteerde zich middels kraampjes. Op de markt stond een r°bo-stier opgesteld voor degenen die de echte wildwest sfeer wilden proeven. Veel jongeren behaalden hun 'rijbewijs' in een lraPauto. De triatlon telde 200 deelnemers. De feestelijkheden w®den afgesloten met een bal op de markt. G. Merckx uit Sint-Jansteen is de nieuwe Nederlandse kam pioen schieten op de staande wip. Tijdens de kampioenswedstrijd van de Nederlandse Bond van Staande Wipschutters in Aardenburg lukte het hem als eerste en enige de Koningsvogel naar beneden te halen. Hij had daar drie ronden voor nodig. Aan de schieting deden 26 koningen en keizers mee. Omdat.de titel naar G. Merckx ging, wordt de kampioenswedstrijd volgend jaar gehouden in Sint-Jansteen. Zaterdagmiddag huldigde het schuttersgilde St. Sebastiaan in Aardenburg ook H. van Iwaarden, vanwege zijn vijftigjarig schuttersjubileum. Ter ere van de jubilaris werd na afloop van de kampioenswedstrijd een jubileumschieting gehouden. Van Iwaarden heeft zijn Nederlandse sporen als schutter ruimschoots verdiend. Zo werd hij twee keer koning van de Nederlandse bond en sleepte hij zelfs acht keer de koningstitel van St. Sebastiaan in de wacht. Aan de jubileumschieting deden 115 schutters mee. FOTO WIM KOOYMAN

de Stem | 1993 | | pagina 7