Outsiders slaan keihard toe Troostprijs voor Real Madrid Amateur-kampioen Den Braber blij verrast met steun van ploeggenoten 'inalist v, Van Moorsel geeft geen cadeautjes we£ SPORT Internationale wielerkampioenschappen Koersen door emoties overm Barcelona: Romario te duur DE STEM MAANDAG 28 JUNI 1993 Breda - De kleintjes uit het wielerpeloton hebben tijdens de diverse nationale kam pioenschappen naam ge maakt. In Spanje pikte Ignacio Garcia Camacho de proftitel in voor Miguel Indurain, in Italië kwam Gianni Bugno niet verder dan de tweede plaats achter Massimo Podenzana. In België was Alain van den Bossche de eerste van de twaalf finishers en in Frankrijk pakte Jacky Durand zijn tweede grote triomf in twee jaar. België kende zondag een sterk bezette titelstrijd, waar 103 cou reurs op afkwamen. In Halanzy bleek de zware opgave van 239 kilometer voor de meeste star ters echter teveel gevraagd. Slechts twaalf coureurs beëin digden de race, die verrassend gewonnen werd door Van den Bossche. De 27-jarige meester knecht van TVM-coureur Johan Capiot was in de sprint rapper dan Guy Nulens uit de ploeg van Peter Post. Miguel Indurain liet zich in de Spaanse titelstrijd verrassen. De Tour- en Giro-winnaar vergiste zich in de kracht van de 24-jarige Ignacio Garcia Ca macho. De derdejaars-prof uit de Kelme-formatie sprong op se lectieve parcours twintig kilo meter voor het einde weg uit een kopgroep van zes. Indurain be hoorde niet tot de vluchters, maar ging in de slotfase op jacht naar de leider. De titelverdediger strandde op zeven seconden. De winst van Camacho betekent dat de kam pioenstrui waarschijnlijk weer in het peloton te bewonderen zal zijn. Indurain mocht op last van zijn sponsor Banesto de nationa le kleuren alleen via een arm band tonen. In Frankrijk blijft de kampi oenstrui in handen van de ploeg van Cyrille Guimard. Jacky Du- rand werd de opvolger van Luc Leblanc. Durand bracht in. 1992 de Ronde van Vlaanderen in op spraak. De kopstukken van het internationale peloton lieten de toen nog onbekende Fransman de aansprekende klassieker op zijn naam schrijven. Durand bleef zondag Laurent Brochard dertien en Francisque Teyssier 41 seconden voor. Zijn ploeggenoot Leblanc kreeg van ploegleider Guimard te horen dat hij niet naar de Tour mag. De nummer vijf van het eind klassement in 1991 zou in slech te conditie verkeren. In Italië probeerde Gianni Bugno de critici de mond te snoeren. De wereldkampioen presteerde uitermate slecht in de Giro, werd door zijn ploegleider Stanga gehekeld en zoekt een nieuwe werkgever. Bugno miste de titel door een uitval van Mas simo Podenzana. De 31-jarige coureur, die in 1988 een paar rose truien in de Giro veroverde, soleerde in de hitte (35 graden) naar de zege. Claudio Chiappuc- ci verliet na zeventig kilometer de koers, Maurizio Fondriest eindigde op ruim vijf minuten. Dimitri Konisjev bevestigde zijn klasse door de Russische titel te pakken. De voormalige pupil van Cees Priem, gedurende het seizoen naar Italië vertrokken, versloeg Saitov, Ekimov, Vara- va, Zdanov en Tonkov in de sprint. Malcolm Elliott, in Ame rikaanse dienst, verzekerde zich op het eiland Man van de Britse titel. UITSLAGEN Frankrijk (Chatellerault): 1. Durand 259,2 km in 6.42.59, 2. Brochard 0.13, 3. Teyssier 0.41, 4. Rué, 5. Thibout 1.31, 6. Pensee 1.37, 7. Leclercq, 8. Capelle, 9. Pineau, 10. Desbiens. Vrouwen: 1. Clignet 81 km in 4.21.54, 2. Marsal (Fra) 0.01, 3. Le Gal 0.09, 4. Longo 1.19, 5. Leboucher 2.19. België (Halanzy): 1. Van den Bossche 239 km 5.58.12, 2. Nulens, 3. Bomans 0.23, 4. Baguet 2.24, 5. Remels 4.01, 6. Verbeken 4.05, 7. Dernies 4.30, 8. Ne- Van onze verslaggever Meerssen - Zelfs ploegleider Egbert Koersen, doorgaans de zelfbeheersing zelve, was zijn emoties zaterdag direct na afli het door zijn pupil John den Braber gewonnen amateur-kai schap van Nederland niet meer de baas. „Geef me alsjeblieft twee minuten," stamelde hij snotter snikkend. En dat was niet alleen om bij te komen van h ongelofelijk staaltje van machtsvertoon dat zijn Koga-Miyat in de finale had tentoon gespreid. Boven op de Lange Raarberg ontlaadde zich bij de Emme vooral de spanning, die onderhuids wekenlang aan hem ki Hevig geëmotioneerd deed hij in horten en stoten zijn verin vind het klasse voor John dat de hele ploeg hier vandaag v« gereden heeft. Het was de afgelopen weken zo moeilijk on jongens achter John te krijgen. Het viel ook niet mee om gisteravond van te overtuigen dat ik echt voor de volle hondei vertrouwen in hem had." —Duitse kampioenschap F tule 3. De 21-jarige Limb fgi Nederlands grootste jetalent sinds jaren, wor ut weekeinde op de No mg bij Neurenberg b< -edstrijden. Halverwege jtelstrijd nam Verstapper tiding in het algemeen kl «ment over van de Dui jaScha Maassen: 140 om plinten. jaterdag was het droog, zor „el regen. In beide weert} ,as Verstappen veel beter Tour-favoriet Miguel Indurain (rechts) hier nog in gezelschap van de latere Spaanse kampioen op de weg bij de profs, Garcia Camacho. foto epa vens, 9. De Wolf, 10. Van Hooydonck, 11. Botteldoorn, 12. Vanhaecke. Spanje (Vigo): 1. Camacho 259 km in 6.21.15, 2. Indurain 0.07, 3. Escartin, 4. Herhandez, 5. Miguel Angel Martinez, 6. Arrieta, 7. Edo 0.35, 8. Herminio Diaz Zabala, 9. Cabestany, 10. Unzaga, 45. Delgado. Italië (Prato): 1. Podenzana (Ita) 254,5 km in 6.02.51, 2. Bugno 1.01, 3. Cassa- ni, 4. Faresin, 5. Botarelli 2.53, 6. Finco, 7. Giovannetti, 8. Sciandri, 9. Lelli, 10. Dotti 4.38. Duitsland/Zwitserland (Schwader- loch): 1. Richard (Zwitsers kampioen) 234 km in 5.46.40, 2. Gröne (Duits kampioen), 3. Jaermann (Zwi) 0.10, 4. Gianetti (Zwi) 0.16, 5. Zberg (Zwi) 1.20, 6. Heppner (Dui) 1.27, 7. Bölts (Dui). Groot-Brittannië (Man): ml. Elliott 215 km 5.09.44, 2. Smith, 3. Sutton (Aus) 0.07, 4. Lillywhite 0.08, 5. Millar (GBr) 0.10. Rusland (Moskou): 1. Konisjev 201 km in 5.29.51, 2. Saitov, 3. Ekimov, 4. Vara va, 5. Zdanov, 6. Tonkov. Porto. Portugees profkampioenschap: 1. Matias 234 km in 5.41.30, 2. Silva 0.47, 3. Pereira, 4. Henriques, 5. Men- des. 'Helemaal uit panty' De 22-jarige Rotterdammer, voor het tweede seizoen deel uiti van de sterkste amateurploeg van Nederland, is het enfant- in de equipe van Koersen. „In zijn eerlijkheid flapt John alles uit. Zijn gedragslijnen zijn anders dan van de rest. Daar die jongens niet altijd begrip voor. Hij op zijn beurt twijfelt weer aan of de ploeg wel volledig achter hem staat." De jongste en meest serieuze crisis dateert van Olympia'. Eentje, die enorm geknaagd moet hebben aan succes-coach Ki In een vroeg stadium al wees hij Knaven aan tot enige en onbi kopman. Tot groot ongenoegen van Den Braber, die er moment beter voorstond dan zijn ploegmakker. „Zoiets valt o mee als je je sterk voelt. Voor hem heb ik misschien te veel] het wielrennen en zie ik in een vroegtijdig stadium al dat een er beter voorstaat en dat zijn kansen later in het seizoen komei Koersen gaf in alle eerlijkheid toe dat hij Den Braber tijdens Olympia's Tour een beetje heeft laten zwemmen. „Op zo'n n kan ik die dingen ook niet aan hem uitleggen. Hij moest mi worden voor het kampioenschap, maar dat kon hem toen uit t oogpunt niet verklaren. Ik moest mijn mond houden. Als je eei hoe moeilijk dat is geweest. Daarnaast heb ik mijn tijd nodig gedachten op een rijtje te zetten. Later heb ik John er w proberen te overtuigen dat ik nog steeds voor de volle procent achter hem sta. Tot gisteravond nog was hij bang niet zo was." Egbert Koersen veegt zijn ogen nog maar eens droog. De blijft binnen handbereik. „Ik had de jongens een premie gulden beloofd, maar die verveelvoudig ik gewoon." Van onze verslaggever Ad Pertijs Meerssen - De rood-wit- blauwe kampioenstrui is sinds zaterdagmiddag echt voor John den Braber. Op de laatste dag van Olym pisch Tour mocht hij in een wandeletappe van de toenmalige kampioen Rob Compas bij wijze van grap het shirt al even lenen. Dat was lachen. Zaterdag jankte de 22-jarige Rotterdammer toen hij naar de titel spurtte. Van geluk, dat wel, maar de emoties, die dat teweeg bracht, waren groot. „In Olym pia's Tour reed ik sterk, maar bij een ploeg als Koga kan het ge beuren dat er eentje nog net iets beter is. Het is soms moeilijk om dat te verbijten, maar vandaag krijg je die opoffering van de ploeg dubbel en dwars terug," jubelde Den Braber. Een kwar tier na de huldiging kon hij het nog maar amper geloven. „Wat die jongens vandaag voor mij hebben gedaan, is fantastisch. Daar ga je toch helemaal van uit je panty." Zo stevig als de nationale selec tie het kampioenschap vorig jaar in zijn greep had, zo'ijzersterk zette Koga Miyata zaterdag de titelstrijd naar zijn hand. Paul Konings, door ploegleider Eg- bert Koersen samen met Den Braber aangewezen als kopman, deed zijn plichten in de ope ningsfase van de wedstrijd en ging mee met een groep van tien renners. Toen die na twee-en-een-half uur werd bijgehaald, was het de beurt aan de Den Braber. De Rotterdammer moest overigens wel akelig lang wachten eer hij ook echt uitzicht kreeg op de titel. Een groep van acht renners (met daarin onder meer Rinus Ansems en de voor Breda- Knooppunt rijdende Wim van de Meulenhof) bleef lange tijd uit de greep van het peloton. Schijn Zolang zelfs dat het er alle schijn van had dat Koersen in middels had besloten om de wel John den Braber schreeuwt het uit van blijdschap. De Nederlandse titel op de weg bij de amateurs is voor hem. erg gemakkelijk in de kopgroep meerijdende Raymond Thebes als nieuwe kopman naar voren te schuiven. De Oostbrabander counterde voorin iedere aanval met speels gemak en begon om twee rondjes voor het einde se rieus in de titel te geloven. „Wolfkamp reed wel een tijdje alleen op kop, maar ik hield het gaatje dusdanig klein dat ik er op de laatste klim zo naar toe had kunnen springen." Thebes kwam bedrogen uit. Met nog anderhalve ronde te gaan, blies Koersen de aanval- strompet. „Zelfs op dat moment had ik meer vertrouwen in de sprintkwaliteiten van Den Bra ber dan in die van Thebes," verklaarde Koersen de dolkstoot in de rug van de lange man uit Rosmalen. Achter hem gooide de Koga-trein alle remmen los. Van der Steen, Knaven en Kil reden in no-time het voorste gedeelte van het peloton naar de vluch ters toe. De laatste vijf kilometer hielden zij het tempo zo hoog dat er voor de twintig meegeslo- penen geen profiteren aan was. In de laatste 200 meter maakte Den Braber het karwei gedeci deerd af. „Ik heb inmiddels ge leerd de zenuwen van me af te zetten en met deze spanning om te gaan," aldus de ook op het vlakke terrein rapste spurter van Nederland. Den Braber gaf toe dat Koersen vrijdagavond behoorlijk op hem moest inpraten om hem er van te overtuigen dat hij samen met Konings de onbewiste kopman was voor het kampioenschap. „Ik had toch het idee dat ik bij Koga op het tweede plan was geraakt en verwachtte dat ik naast Konings, Kil en Thebes moest staan. Het was een aange name verrassing toen ik Koersen hoorde zeggen: 'Jij bent mijn man in de finale.'" Den Braber zette vorig jaar alles op de Olympische Spelen (ploe gentijdrit) in de hoop een even tuele medaille om te kunnen zet ten in een profcontract. De mis sie van de 100-kilometer-ploeg mislukte jammerlijk. „Mede daardoor ben ik bij de profploe- gen een beetje uit beeld ge raakt," beseft hij nu. „Het doet me pijn dat TVM wel praat met jongens als Thebes, Van Steen en Knaven. Okee, ik ben nog jong. Maar als een van je ploeggeno ten overstapt naar de profs, voel je je toch net een zittenblijver." Dit jaar wilde het aanvankelijk vanwege een voorhoofdsholte- foto cor vos ontsteking weer niet zo lukken. „Achteraf denk ik dat het alle maal voorbestemd is. Omdat ik me in het begin van het seizoen bewust heb moeten inhouden, had ik nu kracht genoeg over om het kampioenschap te winnen." De profplannen heeft hij voor dit jaar uit zijn blonde hoofd gezet. „Cees Priem had plaats voor twee jongens. Die kans is verke ken nu hij Van Steen en Knaven heeft gecontracteerd." UITSLAG Amateurs: 1. Den Braber (Rotter dam) 4.54.31, 2. Theus (Bergeijk), 3. Compas (Venhuizen), 4. Vereecken (Hulst), 5. Bok (Maren-Kessel), 6. Van Dijk (Boekei), 7. De Vries (Breda), 8. De Boer (Haarlem), 9. Vermey (Morcourt/Fra), 10. Vergeer (Warmond), 11. Boogerd (Den Haag), 12. Veenstra (Harkema), 14. Gilsing (Netterden), 15. Moerenhout (Achthuizen), 28. Johm van de Ameele (Terneuzen). STEM jfeurenberg (anp) - Jos V tappen heerst in het o Ivai ;an ionden - Met Goran I\ Zijn manier van speler vriezen en het kan idee dat hij zo'n da ;an de op dat moment alleen maar hopen dat tan de projectielen die het redden wat er minstens een paar gan •ervol ten onder te gaar (aar „jn Leontien van Moorsel op kop tijdens de beklimming van de Lange Raarberg met in I kielzog Danielle Overgaag en Elsbeth Vink. foto 4 Van dnze verslaggever Meerssen - Aan haar uiterlijk was nauwe lijks te zien, dat Leontien van Moorsel tijdens de nationale titelstrijd in de Lim burgse heuvels het hele vrouwenpeloton in de vernieling had gereden. De vuurrode lippenstift was bij de mondhoeken lichtjes uitgelopen, slechts een enkel zweetdruppel tje sierde haar bruine voorhoofd. De Brabantse wereldkampioene duldde niemand in haar buurt. Danielle Overgaag en Elsbeth Vink, ploeggenotes van Van Moorsel in de natio nale selectie, kwamen bijna twee minuten na de winnares het zilver en brons ophalen. Niemand fronste de wenkbrauwen van de derde seniorentitel van Van Moorsel. De nationale selectie van Frans van Diepen is het nationale niveau al lang ontgroeid. De enige, die het scenario van de bondsploeg had kunnen door breken, Monique Knol, legde zich voor de start al bij de hegemonie van Van Moorsel neer. De winnares van zilver bij de Olympische Spelen in Barcelona meldde zich ziek en daar was de nieuwe kampioen weer ziek van. Het tweetal trok elkaar in het Olympisch jaar bij elke confrontatie de haren bijna uit het hoofd, schijnt de vete inmiddels te hebben bijgelegd en had in Limburg voor een spannende titelstrijd moeten zorgen. Van Moorsel, die twee dagen met mannelijke collega's in de heuvels had getraind, wachtte zaterdagochtend vergeefs op het ge wenste rechtstreekse duel met haar grote i „Ik had heel graag de confrontatie aangegaa] verzuchtte ze na afloop. „Jammer dat ze er n was." Van Moorsel fietste de eerstje rondjes, toen I tempo voor een groot deel van het peloton negentig vrouwen al te hoog lag, rustig in 1 wiel van haar teamgenotes mee. Danielle On gaag brak voor haar vriendin de wedstrijd op Ze probeerde het de 'First Lady' zelfs moeilijk maken, geholpen door Elsbeth Vink. „We mochten onze eigen gang gaan", verklaai het fotomodel-in-de-dop haar offensieve strijl wijze. Van Moorsel volgde elke tempoversnellj met een ontspannen blik. Twee ronden voor Ij einde trapte ze zelf de pedalen een keer flil rond. Tijdens een klim. Overgaag en Vif beiden terug na een jaar ziekte, hapten adem en waren weg. Van Moorsel wilde alleen aankomen, per se hal overmacht demonstreren. Dat het achtervolg^ de tweetal in grote wedstrijden altijd het vu werk voor haar opknapt, was voor Van Moor! geen reden eens wat terug te doen. „Ik heb! jaar al voldoende cadeautjes uitgedeeld, titel geef je niet weg", was het resolute woord. UITSLAG Vrouwen: 1. Van Moorsel (Boekei) 87,7 km in 2.16.1 2. Overgaag ('s-Gravezande) 1.50, 3. Vink (Wijk] Aalburg), 4. Dijkstra (Joure) 5.05, 5. Schop (Amstc dam), 6. Haringa (Hoofddorp) 5.55, 7. Groen (Nieuj Lekkerland), 8. Grimbergen (Rijnsburg), 9. Boj (Leiderdorp), 10. Jongeling (Rijswijk) 7.05, 11- Bruin (Amsterdam) 7.35, 12. Kelderhuis, 13. Mal veld (Gasselternijveen) 7.40, 14. Van Tilburg (Hals] ren), 15. Van Smoorenburg (Langeraar). Valencia - Real Madrid heeft aan ,het eind van een lang voetbalseizoen voor de zeven tiende keer de Spaanse beker veroverd. In de finale, die in het Luis Casanova-stadion van Valencia voor 40.000 toe schouwers werd gespeeld, bleven de Madrilenen met 2-0 de baas over Real Zara- goza. De cup, die uit handen van ko ning Juan Carlos werd ontvan gen, betekende niet meer dan een troostprijs voor de ploeg van trainer Benito Floro. Een week eerder gleed op de laatste com petitiedag immers de landstitel uit handen van Real Madrid, dat net als een jaar eerder bij Tene- rife ten onder ging. Daardoor kon opnieuw Barcelona van Jo han Cruijff met de eer gaan strijken. Na een half uur opende Butra- gueno op aangeven van Michel de score voor Madrid, dat in verband met de recente bomaan slagen in de hoofdstad met rouwbanden speelde. Eén mi nuut later schoot de Madrileen Alfonso tegen de lat. Twaalf mi nuten voor tijd legde Lasa met een fraaie treffer de zege voor Real Madrid vast. Door de overwinning van Real Madrid maakt stadgenoot Atleti- co zijn opwachting in het toer nooi om de UEFA-beker. Eerder waren Deportivo La Coruna, FC Valencia en Tenerife zeker van een plaats in dat evenement. UITSLAGEN Spanje. Valencia. Bekertoernooi, fi nale: Real Madrid - Real Zaragoza 2-0 (1-0) - 29. Butragueno 1-0, 78. Lasa 2-0. Toeschouwers: 40.000. Roemenië. Bukarest. Bekertoernooi, finale: Universitatea Craiova - Da- cia Unirea Braila 2-0 (0-0) - 82. Vasc 1-0, 89. Craioveanu 2-0. Toe schouwers: 15.000. Ecuador heeft zaterdag als eerste de halve finales bereikt van het toernooi om de Copa America. Het gastland won in Quito zonder veel moeite van Paraguay: 3-0. Bij rust leidde Ecuador comfor tabel met 2-0 door doelpunten van Hurtado en Ramirez. De laatste kreeg een helpend handje van tegenstander Chilavert. Acht minuten voor tijd zorgde Aviles voor de eindstand. Na een half uur werd de Paraguayaan Struway uit het veld gestuurd wegens een elleboogstoot. Agui- naga werd het slachtoffer. Argentinië Argentinië heeft zich ge plaatst voor de halve finales van het toernooi om de Copa Ameri ca. In Guayaquil werd Brazilië zondag in een serie strafschop pen verslagen. De wedstrijd was na negentig minuten in 1-1 geëindigd. In de halve finales speelt Argentinië donderdag te gen Colombia. De andere halve finale gaat tussen gastland Ecu ador en de winnaar van het duel Mexico - Peru. Sergio Goycochea maakte zon dag zijn reputatie opnieuw waar. De Argentijnse doelman was in 1990 de held van het toernooi om het wereldkampioenschap in Italië. In Guayaquil stopte hij opnieuw een belangrijke straf schop, van de Braziliaan Boiadeiro. Argentinië won ver volgens door de benutte straf schop van verdediger Borelli met 6-5. Beide teams hadden hun eerste serie strafschoppen vlek keloos afgewerkt. In de wedstrijd had Muller zeven minuten voor de rust Brazilië op voorsprong gezet. Invaller Ro driguez, zes minuten in het veld, zorgde in de 69e minuut voor de gelijkmaker. Schorsing De wereldvoetbalbond FIFA heeft de drie Argentijnse voet balprofs Biscay, Latorre en Zi- nelli twee jaar geschorst. Het trio was begin dit jaar betrokken bij vechtpartijen tijdens een oe fenwedstrijd van hun club River Plate tegen Colombia. De wed strijd moest op 24 januari onder broken worden, omdat zij onder meer op de vuist gingen met de scheidsrechter en ordediensten. De Chileen Robles van Palestino de Chili is een jaar buitenspel gezet. Tijdens een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Hondu ras was hij handtastelijk gewor den tegen de arbiter. Manager Jean-Pierre Bernes van Olympique Marseille is za terdag met hartklachten in het ziekenhuis opgenomen. Dat ge beurde vlak voordat de politie hem thuis wilde opzoeken voor verhoor en onderzoek op verden king van betrokkenheid bij de omkoopaffaire met Valencien- Libero Glassman van de Noord franse club heeft beweerd dat Bernes en Marseille-speler Ey- delie hebben geprobeerd hem om te kopen. Een ploeggenoot van Glassman, Robert, gaf donder dag toe ruim tachtigduizend gul den te hebben ontvangen van Olympique Marseille om zes da gen voor de Europa Cup-finale in München opzettelijk slecht te spelen. Jean-Jacques Eydelie, midden velder van Europacup 1-winnaar Olympique Marseille, blijft voor lopig in hechtenis. Een rechter in de Noordfranse stad Valencien nes wees zondag een verzoek tot vrijlating voor de voetballer af. De 27-jarige Eydelie werd vrij dag gearresteerd toen hij zich op het politiebureau in Valencien nes meldde. Hij zou een hoofdrol hebben gespeeld in een omkoop schandaal tussen Valenciennes en Marseille. Robert is peetoom van de zoon van Eydelie. Beide voetballers speelden eerder in hun carriere samen bij Nantes. Haar Het lange haar van René Higuita is voorlopig gered. De voormalige nationale doelman van Colombia werd gevangen gezet wegens medeplichtigheid aan een ontvoering. Zijn advoca-s ten wisten een speciale regeling te treffen, waardoor Higuita's superlange lokken niet sneuvel den onder de tondeuse van de gevangeniskapper. Het al of niet kaalscheren van de aan lager wal geraakte keeper leidde in Colombia tot een natio nale discussie. Zware problemen ais terrorisme, drugs en groeien de armoede werden erdoor naar de achtergrond gedrukt. Higuita is intussen symbool ge worden van studenten, die zich niet meer aan de kapselverorde ningen op de gymnasia willen houden. In de discussie over zijn donkere lokken wordt bijna ver geten dat hem een celstraf van zes tot zestien jaar wacht. Het is niet aannemelijk.dat hij nog eens op een voetbalveld te zien zal zijn. Vorig jaar kwamen zijn contacten met de cocaïnebaron Pablo Escobar vast te staan. Be gin deze maand werd hij in Me delijn gearresteerd voor mede plichtigheid aan ontvoering waarvoor hij een slordige 100.000 gulden premie ontving. Higuita heeft bekend meege werkt te hebben aan de over dracht van het losgeld, waardoor het ontvoerde meisje vrijkwam. Door Xavier Moonen Eindhoven/Barcelona - De onderhandelingen tussen PSV Barcelona over een transfer van Romario naar de Catalaai hoofdstad zijn gisteren afgebroken. Barcelona wil niet meer di 400.000.000 peseta's - ongeveer zes miljoen gulden - betalt voor de Braziliaan. Volgens Barcelona-voorzitter Nünez vra: PSV 600.000.000 peseta's, bijna tien miljoen gulden. Als dat laatste bedrag klopt, zou PSV al vier miljoen gulden de vraagprijs voor Romario afgedaan hebben. In een ee: stadium kreeg Valencia te horen dat het veertien miljoen guldt op tafel moest leggen. „Als PSV vasthoudt aan tien miljoen, dan kunnen ze 1» vergeten," liet Nünez gisteren strijdvaardig weten. „Dat is® veel te hoog bedrag. Ze vergeten dat Romario met zijn 27 ook niet meer een van de jongsten is. We gaan niet praten o' PSV een plezier te doen." De onderhandelingen over Romario tussen beide clubs leken d' weekeinde in een stroomversnelling te komen. Zaterdag zeer Branchini, de zaakwaarnemer van Romario, nog contact manager Ploegsma op diens vakantieadres in het zuiden Frankrijk. „Ik denk dat Barcelona èn PSV snel tot een akkooi komen," aldus Branchini. „Dat zou een goede zaak zijn voj beide clubs. PSV heeft Romario beloofd dat hij weg mag als "'j wil. Die etappe is nu afgesloten." Aad de Mos, de nieuwe trainer van PSV, heeft al laten weten ffj vervanger voor Romario op het oog te hebben. Het gaat om""' buitenlander die nog losgeweekt moet worden van zijn c Ook voor Gerald Vanenburg heeft De Mos een vervanger gedachten. Hier zou het gaan om een Nederlander. Vanenburg gaat er echter van uit dat hij bij PSV blijft. Voril week was er sprake van belangstelling van de Japanse Yokohama Marinos. „Ik meld me op 5 juli gewoon op de training," zei Vanenburg gisteren. „Ik weet dat De Mos ooit eens heeft gezegd dat je met mij de oorlog niet kunt winnen. Maar®1 uitspraak is al zo oud. als Goran Ivanisevic verkeerde been uit lapt, dan kan hij zich 1 za indraaien en de rest van de issen de lakens blijven ve s. Dan wil er niet veel lui ontbreekt hem nog steec mtale kracht om een weds iders aan te pakken. Al it afgelopen woensdag wé ival te zijn, toen hij tege Irit Chris Bailey al op het r ivan de eliminatie balance op matchpoint tegen het ijt redde met een ace op leede opslag. ntsnappmg .ree dagen na de memor; ltsnapping tegen Bailey nisevic opnieuw met zijn _»rde been uit bed gestapt. ial was er geen houden Een andere boom] .ishandige speler, in de jn van Todd Martin, sla iar Bailey twee dagen ei het nippertje faalde. De zaan, als hij niet tennisi trwoed beoefenaar van >l-biljarten, toonde geei ontzag voor de opslage ranisevic binnen de lijnen krijgen, en caramboleer ook vrolijk op los. He idelijk resultaat: 2-6, 7-6 -5,6-0. let begon allemaal zo mooi anisevic. Lekker zonnetj ibunes nog niet uitpu lar wel langzaam vol lo aces zaten goed op het r binnen een half uurtji ït 6-2 voor de favoriet. de hand, precies zoal ledstrijd tussen de numm j de nummer 5 van de w [ranglijst zou moeten ver Er leek nog niets aan de ton Martin wat meer grip opslag begon te krijgen, Iv. lie zijn eerste dubbele i Won te produceren en de likaan de tie-break van de Ide set won. Hooguit wat mi voor de toeschouwers, die z lat stadium van de wet i'oornamelijk vermaakten i lijnrechters in het midden Ibase-lines, die zich zo klei Ifelijk probeerden te mak ie Kroaat aan het serveren 'Het kan niet anders of Ivai lit zich op dit momen steeds af te vragen wat [Precies fout gegaan is en ®n. Hoe hij, om met de Bé treken, zaterdagmiddag duivels in zich ontbonden Halverwege de derde set b Sn breakpoint op de opsl fertin, en daarmee de ka ®n belangrijke voorspong ton. Hij miste het punt en !'jn racket voor de eerstt "oedend op het gras. Waa •dug één, want regels zijn zeker op Wimbledon. I\ de ontplofte bijkans en d je zijn racket nogmaals heilige gras. Waarscl toee, plus een strafpunt. rjP de een of andere Jaagde hij erin om het op to vuur te blussen, weten Were volgende waarsci .JP dat moment onherro Je reglementaire diskwal j® gevolge zou hebben, h tot voor het verdere verlo Smaakte, want de kluts ™ijt en hij zou hem oc toer terugvinden. In tej tog tot ene McEnroe die Wede-uitbarsting altijd toter ging spelen, zakte 'eau van Ivanisevic daa bedenkelijk peil. We -■* ucuenKi I Jaagde hij er nog in om Ito elkaar te sprokkelen e zetten niet al te vee •an de dijk, omdat hij oi i ,leii dubbele fouten aan J Wnen. pt hij de vierde set op d andere manier nog wist tot, was niet alleen uit! tocutie. Tien minuten k

de Stem | 1993 | | pagina 12