an. >E STEM Maikel ziet meteen of een visstek goed is De wereld volgens Michael Okoe 0 1 Leila K. houdt van mixen De Vierkante Decimeter rrr. zaterdag 26 jun11993 deelD 0 11 Cose della vita - Eros Ramazzotti 0 6 Tribal dance - 2 Unlimited 0 17 Creep - Radiohead 0 13 Ome Jan - Willeke Alberti 0 27 Give it up - Cut 'n move Ij d s- e elektronica van morgen.. (kamernr.) ;t post- Hieronder niets invullen BijkAgtsch. Straatcode Reden; 0 Verzendwijze: I I Vak.geb. I Portik.: bonnen verzonden. Toezending van: t/m ij heeft hengels van honderden guldens in de schuur staan. Ie der vrij moment trekt hij naar de Laterkant om soms uren te luchten op het moment dat zijn tobber beweegt. De 14-jarige Maikel Hop uit Zundert kan Leen leukere tijdsbesteding be loken dan vissen. Joen ik een jaar of zes oud was Loeg de buurman of ik een Leertje mee wilde vissen. Hij ing direct een grote karper, koen kreeg ik ook de smaak te rakken. Het is heel spannend. Je nacht tot je iets gevangen hebt ai dan maar hopen dat het een jiote vis is. Mijn mooiste vangst ias een snoek van 89 centime ier," vertelt Maikel. Volgens Maikel is hij lang niet jeer zo fanatiek als een paar aar geleden. „Toen ging ik echt iovaak als ik kon vissen. Omdat inu meer huiswerk heb, mag ik liet meer zo vaak. Maar als ik lijd heb ga ik zeker twee keer xr week. Als het kan van 's aorgens vroeg tot 's avonds laat. De ene keer vang ik dan maar twee visjes, de andere keer zijn iet er zeker veertig." Voor iemand die nooit gevist leeft, ziet het er soms vreemd it. Een groepje mannen, Maikel regt dat hij bijna nooit vissende trouwen tegenkomt, die langs de faterkant naar het stille water ritten te turen. Vindt Maikel het nooit saai? .Nee, je komt van alles tegen natje niet verwacht. Er valt iltijd wel wat te beleven aan het sater. Ik kijk bijvoorbeeld naar andere mensen en er zitten veel lieren bij het water." Maikel gaat altijd met zijn neef vissen. De twee nemen altijd een spel kaarten mee. Als ze zich dan echt vervelen, komen ze zo wel le tijd door. Maikel en zijn neef vissen al jaren op dezelfde plek aan de Aa ofWeerijs in Zundert. Volgens Maikel ziet een goede visstek er als volgt uit; „Er moeten water planten groeien en er mag niet te veel rotzooi liggen. Het water moet verder zuurstofrijk zijn en ongeveer twee meter diep. Als er dode vissen drijven, betekent dat dat er waarschijnlijk ziektes heersen. De waterkant kan het beste recht zijn en de grond hard. Dat is makkelijk om je koffer neer te zetten." „Ik neem altijd een paar hengels mee. In mijn koffer zitten verder dobbers en draad, aas, nepvisjes, een meetlatje en mijn visvergun ning. Drie jaar geleden ben ik lid geworden van een vereniging: de Baroniesche Hengelaars. Daar om krijg ik nu de vergunning automatisch thuisgestuurd. Vroeger viste ik 'zwart', omdat ik geen zin had om een vergun ning te halen. Als ze dan kwa men controleren ging ik snel weg. Tot mijn ouders er iets van zeiden," vertelt hij. Maikel zegt dat hij inmiddels zes hengels in de schuur heeft staan. Een paar daarvan kosten per stuk enkele honderden guldens. „Een paar jaar geleden gaf ik nog al mijn zakgeld uit aan vis sen. Ik ging toen ook werken om een nieuwe hengel te kunnen kopen. Nu valt dat wel mee. Ik geef nog wel geld uit aan aas en zo. Er zijn wel mensen die ma den zelf kweken omdat dat goed koper is, maar ik vind dat stin ken." Dierenbeschermers vinden vis sen vaak een wrede sport, maar Maikel is het daar niet mee eens. „Als je de haak er goed uithaalt, merkt een vis er niets van. Ze spartelen ook nooit tegen,'dus ik neem aan dat ze het niet eens voelen. Ik hou juist veel van dieren." Maikel bewaart de vissen in een leefnet of een emmer, voordat hij ze terug in het water zet. Aan het eind van de dag noteert hij zijn 'oogst' in een boekje, dat hij altijd bij zich heeft. Met een meetlatje neemt hij de lengtes Maikel Hop: „Als ik moet kiezen tussen een middagje vissen of voetballen, dan. zit ik aan het wa ter." FOTO DE STEM DICK DE BOER op, alleen kleine visjes halen nooit de statistieken. „Ik vang natuurlijk het liefst grote vissen, maar eigenlijk vis ik overal op. Karper, paling of bliek. Het maakt niet uit, een vis is een vis." Iedere vis blijkt andere voorkeu ren te hebben. Maden voor wit- vis, pieren voor baars en pos en nep-visjes voor snoek. Volgens Maikel is ook de manier waarop het aas aan de haak wordt gezet van belang voor een goede vangst. „Pieren kun je helemaal om het haakje heenwikkelen, maar het is beter als de toppen bewegen in het water. Zo ken ik nog meer trucjes." Weer of geen weer, het maakt voor Maikel niet uit. Zelfs als het vriest of bij een flinke stortbui pakt hij nog zijn hengel. „Het weer maakt voor mij niet uit, dan doe ik toch gewoon een regen pak aan. Als het regent bijten ze zelfs beter, vissen komen dan naar de oppervlakte." Ook als de familie Hop op va kantie gaat, moeten de hengels van Maikel mee. „Bij de cam ping moet ook altijd water zijn. Ik heb wel meer hobby's hoor. Maar als ik moet kiezen tussen een middagje vissen of voetbal len, dan zit ik aan het water." cht geven uw krant tijdelijk op uv Idan kunt u in dit gebied uw kran pen inlevering van speciale De Stem In onze vele verkooppunten. Onder In aan het kantoor van De Stem bij u pnsysteem, dan zullen wij de bonnei |uisadres sturen. U kunt ze eveneens i van onze kantoren, btis. Luchtpost Europa kost 4.- P® Jiet hoogseizoen, verloopt verre var It veel vertraging aan. Wij kunnen dar liet tijdige aflevering op het vakantie- kunnen wij helaas, om fouten te ij aankomst blijkt Leila K. haar in- jJL terviews te heb- M W ben afgezegd. Ze JÊ heeft samen met haar schrijfmaat- je Herbie, alias Deep Fried, de hele nacht in Stockholm aan haar cd 'Open Sesame' ge werkt. Vrijwel zonder slaap is Leila (20) op het vliegtuig naar Nederland gestapt. Diezelfde avond heeft ze al het eerste optreden van haar korte clubtour. Gelukkig ziet ze als nog in dat afspraak afspraak is. De twee journalisten die er zijn mogen alsnog na elkaar op au diëntie komen. Leila K. had ten tijde van haar hits 'Got To Get' en 'Rock The Nation' uit '89 een reputatie als lastpak opgebouwd. Toen werkte de Zweedse Marok kaanse met het producersduo Rob 'n Raz. Hun wegen scheid den zich. Wat heeft ze de laat ste vier jaar zoal gedaan ,.Ik ben van platenmaatschappij veranderd, heb in Spanje, Bra zilië en Miami gewoond en ik heb gereisd. Kortom, ik heb me uitstekend vermaakt," vertelt ze spontaan. Eenmaal op gang, blijkt ze ui termate aanspreekbaar. Maatje Herbie vergoeilijkt: „De pers heeft altijd in haar verleden zitten graven naar vuiligheid." Door Marjolein Rotsteeg Daarmee doelt hij op het feit dat Leila op haar veertiende van huis wegliep om aan en door haar ouders gearrangeerd (moslim) huwelijk te ontsnap pen. „Ik snap alleen niet waar om men dat zo interessant vindt," zegt Leila. „Waarom schrijven ze niet over mijn mu ziek, mijn optredens en meer artistieke zaken?" Ze bestelt een biertje. Vindt ze dat ze onheus is bejegend „Zeker niet. Misschien een klein beetje door de pers. Maar met deze cd zal men meer van mij te zien krijgen. Het is im mers mijn eerste echte eigen cd". Wat bleef zijn de hits 'Open Sesame' is al een monsterhit in heel Europa geworden en dat lijkt ook met 'Ga plane pour moi' te gebeuren. „Het is een sprookje," vertelt rapper Herbie. „We bouwen steentje voor steentje samen aan een track. Maar je kunt niet uitleggen wat dat nummer nu precies heeft." Hoe zijn ze op het idee geko men om een cover van het pret punknummer 'Ga Plane Pour Moi' als single op te nemen Het was in '78 een nummer 2-hit voor de Belg Plastic Ber- Leila K. trand (echte naam: Roger Jou- ret). „Ik wist niet dat hij een Belg was," bekent Leila. „Men ver wacht niet dat ik zoiets zal doen. Ik word in één bepaald vakje gestopt. Maar ik houd er nu eenmaal van om verschillen de dingen uit te proberen en te verrassen. Zo is het ene num mer op de cd meer reggae, het andere wat punkier en een der de vrij rocky. De cd-titel 'Open Sesame', van sprookje 'Ali Ba ba en de Veertig Rovers', heeft ook een symbolische betekenis. Het is de hoogste tijd dat men- FOTO POLYDOR sen zich openstellen voor nieu we muziek. Ik houd van mixen. Zo ben ik Europees, maar ik ben temidden van allerlei ver schillende culturen opgegroeid. Waar ik woonde had je veel zigeuners, Joegoslaven, Turken, Italianen en Spanjaarden. Dat zie je in Nederland ook. Ik houd van die mix. Ik ben bij voorbeeld geen fan van klassie ke muziek, maar wel van oude wereldmuziek. Oude Arabische of oude Turkse muziek heeft iets kosmisch in zich. Te gek gewoon." d.o. e vierkante deci- jRSL meter van deze week is gevuld door Machiel ■JJr Hulsbosch uit Baarle-Nassau. 'Deze vierkante decimeter stelt een gebroken regenboog voor,' schrijft Machiel. Hij krijgt zo snel mogelijk een cd toegestuurd. Ook jij kunt een cd verdienen door een originele bijdrage aan De Vierkante Decimeter. Al watje hebt te doen is het oppervlak van een vierkante decimeter zo leuk mogelijk in vullen. Dat mag met tekenin gen, gedichten, boodschappen, foto's of watje maar kunt bedenken. Zolang het niet be ledigend of schunnig is, plaat sen wij het. Stuur dus je bijdrage voor woensdag a.s. naar Redactie De Stem t.a.v. ragAzzi, post bus 3229 4800 MB Breda. n 'De wereld vol- W gens worden aan de hand van een vragenlijst w jongeren gepor tretteerd en wordt naar hun kijk op de we reld geïnformeerd. Vandaag: Michael Okoe Leeftijd: 19 jaar Woonplaats: Oosterhout Voornaamste bezigheid: Teke nen, want dat doe ik ook op school Waar heb jij je de afgelopen week het drukst om gemaakt? „Om school, het is een beetje stressen op de rand. Ik ben b-kandidaat en mag dus niet veel onvoldoendes halen." De supersnelle trein, de TGV, zal dwars door het groene Bra bantse land gaan. Wat vind je daarvan? „Het gaat slecht met de econo mie, dus alle beetjes helpen, ooi zo'n trein. Voor het landschap vind ik het niet erg, wel voor de mensen. Die zullen moeten ver huizen." Wat interesseert je absoluut niet? „Het nieuws en die flauwe spel letjes op tv als Rad van Fortuin. Spelletjes waar je echt slim voor moet zijn vind ik soms wel leuk. Verder interesseren herhalingen van films me niet en die stomme koppen van de presentatoren van Showtime." Wat interesseert je wel? „Tekenfilms, muziek, proble men in de wereld. Racisme houdt me bezig. Zelf heb ik nergens last van, maar je ziet leuzen op de muren. Racisme begint bij de ouders. Niemand wordt als racist geboren." Waaraan zouden ze in Den Haag meer aandacht moeten be steden? „Studiefinanciering en de ww- uitkeringen. Over dat laatste wordt soms zo moeilijk gedaan, soms komen er rechtzaken en die duren zo lang. Uiteindelijk krijg je altijd minder dan be loofd." Wie moet er aan de schandpaal? „Sadam Husayn. Ik hoor alleen FOTO DE STEM JOHAN VAN GURP maar slechte dingen van hem en hij heeft altijd een grote mond op tv, maar hij verstopt zich en niemand krijgt hem te pakken." In welk land zou je nooit willen wonen? „Eigenlijk in Duitsland. Ik heb geen hekel aan Duitsers, maar aan wat ze doen. Je wordt daar ook anders behandeld als je niet blank bent." Wie zou je het liefst willen ont moeten? „Michael Jordan, de basketbal speler. Ik zou met hem willen pratten en hem in het echt wil len zien springen." Als je nu duizend gulden kreeg, wat zou je er dan mee doen? „Ik moet nog een rijbewijs heb ben... Ik zou het besteden aan zo'n cursus, waarbij je in één week kunt slagen." Welke film/boek/plaat mag een mens voor geen goud missen? „Ik hou van lachfilms. 'Coming to America' van Eddie Murphy vond ik goed. Verder hou ik van soul-beat en swing-beat en van Kassav. Ik lees alleen Amerikaanse comics. Spiderman bijvoorbeeld, ik er over de tweehonderd van." Als het antwoord 'ja graag' luidt, wat is dan de vraag? „Wil je met me trouwen, maar ik heb geen idee wie me dat zou moeten vragen." 3 Can't help falling in love - UB40 1 What is love - Haddaway 2 Power of American natives - Dance 2 trance 7 Two princes - Spin doctors 4 Encores - Dire Straits 5 That's the way love goes - Janet 9 Do you see the light - Snap 8 All that she wants - Ace of base 9 10 Don't walk - Jade 15 Theme from harry's game - Clannad 18 Mr. Vain - Culture Beat 26 Wheel of fortune - Ace of base 19Ain'tnothin'toit-Def dames dope 21 Break it down again - Tears for fears 20 I don't wanna fight - Tina Turner Everybody hurts - R.E.M. 12 Informer - Snow 14 Somebody to love - George Michael and Queen 22 Cats in the cradle - Ugly kid joe 16 Vrede - Ruth Jacott 34 The love of a woman - Bernie Lyon Girl i've been hurt - Snow 28 Almost unreal - Roxette 24 Show me love - Robin S Clubhopping - Rob 'n' raz 35 Freak me - Silk 25 That's what love can do - Boy crazy Liefdesliedjes - de Jazzpolitie 23 Mr. Blue - René Klijn 38 Feyenoord is onze kampioen - Cosk v.d. Palm 39 Mama's always on stage - Arrested development Run things - Dj blackfoot feat. Shanti Gloria - Van Morrison John Lee Hooker 29 Civil war - Guns n' roses 33 Jump party - D.R.O.P. 1 (2) Dreams - Gabrielle 2 (1) (I Can't Help) Falling in Love With You - UB40 3 (3) What is Love - Haddaway 4 (5) Two Princes - Spin Doctors 5 (4) All That She Wants - Ace of Base 1 (1) That's the Way Love Goes - Janet Jackson 2 (2) Weak - SWV 3 (3) Knockin' Da Boots - H-Town 4 (4) Freak Me - Silk 5 (5) Have I Told You Lately Rod-Stewart m.d. Schriftelijke reacties: redactie De Stem t.a.v. ragAzzi, postbus 3229, 4800 MB Breda. Telefonisch: 076-236416 I

de Stem | 1993 | | pagina 29