iExtra geld voor VW Terneuzen Computer waakt over aardappels POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws '77st fest-Zeeuws-Vlaamse gemeenten geven Basiseducatie geen cent gemeenteraad stelt eenmalige bijdrage beschikbaar voor definitieve A-status Flinke straffen geëist tegen jonge drughandelaars Oostburg het schip in door slechte afspraak over prijs bouwgrond voor kuuroord Vier maanden geëist tegen 6stiekeme gluurder' JJfoteTtfrostfeGT El FEL ZEELAND C3 NDS HOTEL Wij verheugen ons weer op uw komst! VNU Dagbladen fOUD Bel: 073-125225 Fax: 073-137750 IJK 0RPGR0SSARL LAND ongelui vast Oostburg [alve ton voor erbouwing van ladhuis in Sas van Gent Eerste toertocht flub Den Dyck Schoolmarktdag in Waterlandkerkje CORFU en SAM0S Ross Holidays Comité Terneuzen protesteert tegen jaarlijkse huurverhoging Phytopthora-project streeft beperking van gebruik chemische middelen na EXAMENS Huifkarrenrit en kelnerrace in Schoonnijke Haalbaarheidsonderzoek naar sportcentrum Zilveren Schor 993 Reizen en Rekreatie is een gezamenlijke rubriek van tin VNU Dagbladengroep Advertentiereserverinaen- tel. 073-125225, fax 073-1377„ Postbus 449, 5201 AK Den .nn7ft verslaaaever kantie toe? bergstadje net over de grens miliehotel in Bad Bentheim met ziln h Kamers met ligbad, toilet, KTV mini k u' a, solarium, bowling, bar en konditorèiar' ment (3 n.) DM 285.- n n ment (5 n.) DM 440.- n' jtbuffet en culinair diner. v'"' endarrangementen. 4444 Bad Bentheim, Duitsland 5423-88177 (NL) 1 fax 09-4959224349. hist. 60 a/d /tv, enu. wijn en an- DM CH- 492 09- nt en tkyll 96 STEM ZATERDAG 26 JUNI 1993 onze verslaggever ijtburg - De stichting Basisedu- je Zeeuws-Vlaanderen kan een idrage van de drie West-Zeeuws- janise gemeenten voor vormings ontwikkelingswerk wel vergeten. j dagelijks bestuur van het Samen- jangsverband Welzijnsbeleid heeft [een cent voor over, zo blijkt uit een voorstel aan het algemeen bestuur. De stichting heeft bij het verband een be groting van 70.000 gulden ingediend voor de volgende vormingsprogram ma's: natuur en milieu, een programma •voor verstandelijk gehandicapten, een vrouwengroep en kledingmaken. Voor de eerste twee programma's heeft het dagelijks bestuur sowieso geen geld over omdat die niet passen in de ge meenschappelijke regeling. Over de ac tiviteiten voor een vrouwengroep zou te praten zijn, maar het dagelijks bestuur kan geen goede invalshoek bedenken om het verzoek te honoreren. Daarbij spelen niet in de laatste plaats de krappe financiële middelen van het sa menwerkingsverband een rol. Ook de activiteit 'kleding maken' vindt in de ogen van het dagelijke bestuur geen genade. „Het is voornamelijk be doeld als aanknopingspunt voor vrou wen uit de lagere inkomensgroepen. Het bevorderen van het onderling contact, 'het werken aan de eigen ontwikkeling, het uitwisselen van ervaring en het leren beheersen van technieken kleding maken, zijn de invalshoeken", om schrijft het dagelijks bestuur de cursus. Dat lijkt toch allemaal verdacht veel op het sociaal-cultureel werk, zoals dat in grote steden in buurt- en clubhuizen wordt uitgevoerd. „Die werksoort ken nen wij hier niet in de regio. Wij achten de behoefte minimaal", motiveert het dagelijks bestuur het keiharde 'nee' aan de stichting. Het samenwerkingsver band komt woensdag 30 juni bijeen om 16.00 uur in het gemeentehuis van Sluis. APPARTEMENTEN Luxemburg Natuuröaï Zuid-Eifel 2-6 pers. DM 50,- voor 2 pers 09-49.6564.4501 vanaf 1 J sra. Tei. ^ELBERGQEBIED nabij COCHEM, mooie vak. 2-5 pers. compleet Tel.: 09-49.2653.377» won. inger. Pens. SAXLER, 556g Neichen/Daun, tel.- 09. 2692.1207/483, rustig cen traal gelegen pension, kmrs met do/wc, ligweide, mooie iMonrlalmiifAn nnL.:: smalige extra bijdrage van 15.600 gulden van de jieente. Dat geld is nodig om de definitieve A-status je wacht te slepen. De VVV is hiermee een stap verder iweg naar het behalen van deze status. meer, LO 28 DM, HP 35 up kinderkorting. Ons klein hotel Waldschlös- schen 54518 Plein ligt mid den in bos tussen Eifel en Moesel. HP 5dg va DM 235 Gourmet-restaur., wandel tochten, kinderspeeltuii Tel. 09-4965718706 CKUCK (18 km. van Winterberg) -erk. hotel beschikt over: 53 k lifi sol., kegelb., bilj. Uniek gel. a.d. 8), midden i.d. bergen en bossen' D. Nodigen wij ook u uit een ple- vakantie bij ons door te brengen' HP incl. keuzemenu, ontb.-salade- Oelfestr. 22, D-59969 Hallenberq/ .2984.475 Ned.gespr. Fax: 573. onze verslaggever ineuzen - De VVV in Terneuzen krijgt dit jaar een gemeenteraad besloot don- wandelroutes, nabij krater- dagavond het bedrag be- ikbaar te stellen. De vijftien 3e wordt gehaald uit de op- aigst van de toeristenbelas- die volgend jaar wordt inge- êd. WV kreeg onlangs een voor- Info en folder: Kurverwaltung Winterberg Postfach 1044 59941 Winterberg Tel. 09-49 2981 7071 Fax 09-49 2981 3751 MERT esee. Alle en (4 p.p. P DM er tel: Reizen en Rekreatie de wekelijkse vakantierubriek van de Boordevol prettige aanbiedingen eervol e ex en 2, 579,- reizen, r! Tel. VR). REIZEN EN REKREATIE van de VNU Dagbladen Inlichtingen over adverteren? A-5611 Grossari, Salzburgerland. Heerlijke familievriendelijke hotel- ers., bad of do/WC, balkon, tel., embad, sauna, sol., tafeltennis, lig- uken, zeer rustige omgeving, uitge- menukeuze v.a. DM 62,-. 150 km verschillende berghutten. Direkt zwembad, TENNIS en minigolf, i! 4.292. Fax: 09-43.6414.8230. nog geheel "f Vak. 58. aal in hotel sleiten, oogte. glucht, nprog. ,- L/O *n half og vrij. SPORTPLEZIER in Flattach Karnten t.h. vak.won. 2-5p. div.arr., htls, pens. JANS SEN vak.adv. 085-814709 off.vertegenw. V.V. bun SUPERVOORDELIG! 7- daagse busreizen naar Oostenrijk inkl. exkursies v.a. 399,- halfpension. Prima hotel met zwembad. Vertrek: 31 juli, 2, 28 augustus. Garant Reizen I 080-605800. Meezeilen en jachtverhuur Griekenl.-Car.geb-Midd.zee Sail A Way, 02158-24469 Voor JONGEREN. Camping aan/bij strand en disco s met luxe ingerichte tent. Bel voor folder 020-6910619 of 071-221414 (SGR). Ontdek DUIKEN op Kreta. Top! Bel snel voor info. 020-6388449 SGR. (onze correspondent istburg - Vier Belgische jonge- hielden zich gisteren aan de ïdestraat te Oostburg ver- it op. Nader onderzoek door politie leerde dat ze onder loed waren van drugs. De vier :den aangehouden en voor èoor meegenomen naar het :eau. De aanwezige drugs eden in beslag genomen, sens bleek dat een van de sgeren een luchtdrukpistool ;zich had. Dit werd eveneens beslag genomen. Na het op- isen van een proces-verbaal den de vier weer op vrije den gesteld. li onze verslaggever is tan Gent - De gemeente Sas Gent stopt 436.000 gulden in rerbouwing van het stads- atoor. Een klein bedrag, 36 is nodig om het gebouw üer te beveiligen tegen inbre- aanpassing houdt verband ït de van start gaan van de awe paspoortregeling en de van reisdocumenten. De uotste hap, 400.000 gulden, op aan het creëren van sr kantoorruimte op de be- lnide afdeling algemene en ju- Mie zaken. Er is gebrek aan teekkamers. B en W willen de inpassing voor 1 januari van It volgend jaar gereed hebben. «Ie investeringen komen aan «1 tijdens de vergadering van commissie financiën op landag 28 juni. De vergade rsbegint om 19.00 uur. «onze correspondent feldorpe - De Westdorpse mo- 'tclub Den Dyck houdt zondag juli een motortoertocht door >st-Zeeuws-Vlaanderen en de Mgisehe grensstreek. start is bij café De Gravin, tl clublokaal van Den Dyck. kan daar inschrijven van tot 13.15 uur. De inschrij fkost vijf gulden. :a 13.30 uur zet de stoet zich in feging, Leden van Den Dyck, Md in oranje verkeersvesten, Oen de gevaarlijke kruisingen !®eel mogelijk beveiligen. De van de tocht is ongeveer kilometer. Tussentijds zijn twee stops gepland. lopige A-status omdat eerst aan een aantal voorwaarden voldaan moet worden. Zo moeten de ope ningstijden worden uitgebreid en is een nieuwe huisvesting no dig. Ook moet een duidelijk ma nagement worden gevoerd. Die taak wordt uitgevoerd door het Toeristisch Bureau Zeeuws- Vlaanderen. Het bestuur heeft daarom een stappenplan opgesteld. Het be drag van 15.600 gulden wordt gebruikt voor uitbreiding van de openingstijden en het manage ment van het Toeristisch Bureau. Dat is voor de période van 1 april tot en met 31 december. Vijftig mille Het VW-bestuur vroeg ook een structurele subsidie van 85.000 gulden per 1 januari 1994. Mo menteel krijgt de VW 35.000 gulden. De gemeenteraad wilde de extra structurele subsidie van vijftig mille nog niet geven. De raad wil eerst bekijken hoeveel geld er nog over blijft van de opbrengst van de toeristenbelas ting. „We willen ons zodoende nu nog niet vastleggen", was de mening van de PvdA-fractie. Vrijwilligersbeleid De nota Vrijwilligersbeleid werd donderdagavond door de ge meenteraad aangehouden.In de ze nota staan maatregelen voor een andere manier van subsidie geven aan de diverse instellingen en organisaties op het welzijns- vlak. Met name de CDA-, SGP- en GPV/RPF-fracties vroegen zich af of de verenigingen wel voldoende op de hoogte zijn ge bracht van de gevolgen. Zodoen de wordt de nota over de zomer vakantie getild. In september wordt de nota Vrijwilligersbe leid opnieuw besproken. In die tussenperiode kan de gemeente nagaan of de organisaties en instellingen de gevolgen van de nota voldoende kennen. Van onze correspondent WaterJandkerkje - Vandaag is op het schoolplein van de In specteur Leenhoutssschool een schoolmarktdag. Met de school marktdag willen de organisato ren een gezellige middag houden en tevens wat financiële ruimte krijgen voor extra schoolse acti viteiten. Vanaf 13.00 uur kan jong en oud terecht. Er is een rommelmarkt, verkoop van tweedehands kle ding, een muzikaal optreden van de schoolkinderen onder leiding van Piet Brakman en vele spelle tjes. De hele middag draait te vens het rad van avontuur. Ui teraard wordt de innerlijke'mens niet vergeten met zelfgemaakte cakjes en suikerwafeltjes. De schoolkinderen van de Inspec teur Leenhoutsschool worden nog eens extra ingeschakeld voor een sponsorloop rond de school. De middag wordt afge sloten met een gezamenlijke bar becue. Bij slecht weer worden de activiteiten verplaatst naar het dorpshuis. vakantiewon. en pensions, alle vlak bij zee 2-8 pers. va 145,-p.w. Evt. ook voor delige vlucht Vraag de gratis brochure 05908-10019 lid SGR H-O-P-P-A Corfu=goed- koop! 10/17 dg. htl. in Pa- leokastritsa, LO of HP, luxe bus 2-9 juli LO 599/799.". 16-23-30 juli 699/899.' Div. app. a. zee! 10/17 09- vertr. t/m 16 juli 549/699.- REKRO REIZEN 010- 4142233 tot 2200 uurSGR, GESLAAGD! zeer voordelig ge JONGEREN-vakanties. Spanje, Griekenland, Hoj]" garije GO FOR IT!! 010- 4142233, SGR Laat geen TWEE MILJOEN vakantiegangers voorbij gaan! Bel 073-125225. t "an onze verslaggever Terneuzen - Het comité Woonlasten Omlaag in Terneuzen 'leeft onder de huurders van woningen van de Woning bouwvereniging Terneuzen tweehonderd handtekeningen °Pgehaald om de jaarlijkse huurstijging van zes procent omlaag te krijgen. handtekeningen worden dinsdag samen met de opgehaalde fidtekeningen van het comité in Rotterdam overhandigd aan staatssecretaris Heerma van Volkshuisvesting, f 'ijst werd eerder deze week door woordvoerder Prinsen van 3s' Terneuzense comité overhandigd aan het bestuur van de fningbouwvereniging. Prinsen vroeg aan het bestuur bij hferma te protesteren tegen de huurverhoging. huurders, die hun handtekening hebben gezet, eisen dat de l'arlijkse huurverhoging blijft beperkt tot twee procent. Wijken ernstig verval, huizen met lopende renovatiewerkzaamhe- en de huurders van huizen met tocht, vocht en rottingsver- fiijnselen, mogen in de ogen van het comité met geen enkele uurverhoging te maken krijgen. De bij het project aangesloten bekijken de gegevens van de aan weerstations gekoppelde computer op een groot scherm. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Door Ronald Verstraten Schoondijke - Het is warm, het is vochtig en de boer weet: het weer is 'ziek'. En als de ziekte in het weer zit, zit die ook binnen de kortste keren in de aardappel. Schimmel tast zijn in vestering aan, dus moet hij spuiten. Maar wanneer en met welk bestrij dingsmiddel? En moet het voor de zekerheid misschien nog een keertje extra? Duur voor de boer, slecht voor het milieu. Maar daar wordt nu aan gewerkt, want na eerst bij de veehouder, doet nu ook bij de landbouwer de computer zijn intrede. Lan delijk houden al zo'n 150 agrariërs hun aardappels in de gaten met behulp van weerstation en computer. En gisteren werd in Schoondijke het officiële startsein gege ven van het 'Phytopthoraproject' in West- Zeeuws-Vlaanderen. Twintig landbouwers hebben zich verenigd in het project, dat beperking van het gebruik van chemische middelen nastreeft. Hun voorzitter, I. Haartsen, leidde gister middag de officiële opening in. De aanzet was in feite gegeven in 1989, toen vijf weerstations in West-Zeeuws-Vlaanderen werden geplaatst. De bedoeling was toen om met behulp van een aan de stations gekoppelde computer te bekijken hoe de Phytophtora-schimmel kon worden bestre den. Zetje Na een jaar kwam die proef stil te liggen, door interne veranderingen bij de leveran cier. Maar toen de provincie Zeeland vorig jaar subsidie beschikbaar stelde in het kader van het milieu, was dat nét het zetje dat het project in zijn huidige vorm nodig had. Dit in combinatie met onvermoeibare ijver van A. Cammaert om het project in de streek van de grond te krijgen. Van de totale kosten van 52.000 gulden, nam de provincie er 12.000 voor zijn rekening. De gemeente Aardenburg gaf een waarde ringssubsidie van 500 gulden, Oostburg besloot gistermiddag 5.000 bij te dragen en ook Sluis komt binnenkort over de brug. De opening werd verricht door A. Goed man, directeur van de Rabobank in IJzen- dijke. Een logische keuze, want de bank had samen met die in Oostburg, Aarden burg en Sluis 5.000 gulden over voor het project. Het ontbrekende geld dragen de deelnemers zelf bij. Goedman benadrukte de historische betrokkenheid van zijn or ganisatie bij de landbouw en zag in de financiële ondersteuning zowel een maat schappelijk als milieu-belang. Gegevens Als de boer voortaan wil spuiten, kijkt hij niet naar de lucht, maar op het beeld scherm van zijn computer. Die is via een telefoonlijn verbonden met een weersta tion in Waterlandkerkje. Daar worden al lerlei gegevens verzameld: windsnelheid en -richting, neerslag, temperatuur van lucht en bodem en de luchtvochtigheid. Boven dien is steeds de laatste - regionale - weersverwachting van KNMI en Meteo- consult beschikbaar. Met behulp van het computerprogramma krijgt hij antwoorden op de vragen óf hij moet spuiten, wanneer en met welk mid del. En hij heeft de gegevens beschikbaar over vorige bespuitingen. Op die manier kan hij economischer en milieuvriendelij ker werken. „Door dit systeem is het mogelijk om betere beslissingen te nemen in het bedrijf. Het is een doorgaande ontwikkeling. De computer is straks niet meer weg te denken in het agrarisch be drijf", voorspelde Haartsen. Van onze correspondente Middelburg - Drie jongelui uit Zierikzee, Roosendaal en Oud Gastel stonden gisteren in Middelburg terecht voor handel in harddrugs in de periode januari tot en met oktober 1992. Het drietal had elkaar leren ken nen in een discotheek in Renesse en al snel kwam het tot een uitwisseling van amfetamine en cocaïne, die ook wel eens aan anderen (op kleine schaal) wer den doorverkocht. De 33-jarige J.C. uit Zierikzee zorgde als portier van de disco theek al langere tijd voor de verstrekking van 'pillen' die de stemming onder de jeugdige be zoekers dienden te verhogen. La ter ging hij zich ook bezighou den met amfetamine en cocaïne, waaraan de portier intussen zelf verslaafd was geraakt. De 22-jarige C.J. uit Oud Gastel wierp zich op als tussenpersoon en leverde het spul met name aan de 29-jarige W.T. uit Roo sendaal, die er ook wel eens wat van 'uitdeelde' aan zijn vrienden in België. Maar, zo verzekerde het drietal, winst was er nooit gemaakt, want die werd prompt omgezet om te kunnen voorzien in de eigen behoefte. Officier van justitie mr. Van der Bal haalde fel uit naar discoba zen die er dikwijls van op de hoogte zijn dat er 'ter verhoging van de feestvreugde' tegenwoor dig allerlei 'akelige middelen' aan jeugdige bezoekers worden verkocht, die blijkbaar nodig zijn om 'uit de bol te gaan'. Tegen S. eiste hij twaalf maan den waarvan drie voorwaarde lijk. J. hoorde zes maanden tegen zich eisen, waarvan twee voor waardelijk, en T. negen maan den, waarvan drie maanden voorwaardelijk, allen met een proeftijd van twee jaar. Uitspraak over veertien dagen. Van onze correspondente Middelburg - Een geheime relatie en een stiekeme gluur der met fototoestel en verre kijker: dat waren de onsma kelijke ingrediënten gisteren voor de Middelburgse recht bank in de zaak tegen de 33-jarige A.M. uit Bergen op Zoom. Met listige vragen probeerden het college van rechters en de officier van justitie de' man, die verdacht wordt van chantage van een vrouw uit Sas van Gent in december van het vorig jaar, uit de tent te lokken, maar glij dend over zijn eigen leugens ont kende de man categorisch. Het was gewoon 'toevallig' dat hij op de Oosterdani in Reimerswaal te maken kreeg met de overspelige vrachtwagenchauffeur, die daar zijn geheime vriendin ontmoette. M. hield zich op dat moment bezig met het fotograferen van 'de jachthaven', zo stelde hij na drukkelijk, terwijl de chauffeur heel duidelijk had gezien dat zijn terzijde staande voertuig het doelwit was. De chauffeur sprak de man daarop aan en verzocht hem dringend de gemaakte fo to's later te tonen aan zijn vrien din, een een ander 'ter gerust stelling'. Toen M 'toevallig' in Zeeuws- Vlaanderen was, besloot hij de vrouw op te zoeken, om haar de 'jachthaven-foto' te laten zien. Maar M. ving bot. De vrouw was niet thuis. Op 2 december liet hij haar echter, na een paar drei gende telefoontjes, weten dat ze moest zorgen voor 8000 gulden, die ze diende te deponeren in een sigarenkistje op een bepaalde plaats aan de Oosterdam. De vrouw stemde toe, maar bel de intussen de politie, die op 2 december op de afgesproken plaats wachtte op de man die het geld zou komen ophalen. En in derdaad werd in de buurt van het sigarenkistje M. uit zijn auto geplukt, die daar opnieuw 'toe vallig' aanwezig was. In de auto trof de politie vervol gens een verrekijker aan en een notitieblok waaruit bepaalde be lastende informatie kon worden opgemaakt. Ook waren er foto's van andere automobilisten en hun vrouwelijke contacten. „Maar ook dat is toevallig, want ik was een nieuw fototoestel aan Gevonden voorwerpen Terneuzen - Op het politiebu reau te Terneuzen zijn de vol gende voorwerpen als gevon den gedeponeerd: 3 sleutels aan sleutelhanger, fietssleutel met blauw label, 1 zwarte fietstas, rose babymuts, goud kleurige ring met 3 steentjes, rugzak, afstandsbediening met 21 toetsen, 1 voordeursleutel aan sleutelhanger, groene jas maat M, zakmes, sleutelhan ger met 3 sleutels met 1 van Toyota, 1 kinderschoentje maat 19, 1 autosleutel Opel, 1 sleutel aan blauwe hanger, 3 sleutels en nagelknipper aan hanger, 5 sleutels, 1 autosleu tel Citroen, bos sleutels in zwart etui. Controle snelheid Eede - Op de Rijksweg Eede werden 292 auto's op snelheid gecontroleerd. Er werden 60 overtredingen geregistreerd. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 110 km per uur, ter wijl 50 km is toegestaan. Onder invloed Eede - P.d.P. uit Ellezelles werd aangehouden op verden king van rijden onder invloed. De ademtest gaf een uitslag aan van 520 ug/l(l,2 promille). Na overleg met de officier van de justitie kreeg de P. een geldboete opgelegd van 800, waaraan hij direct voldeed. Betrapt Oostburg - E.v.D. uit Zuid- zande werd eveneens betrapt op het rijden onder invloed. De uitslag van de ademanaly se was 350 ug/1, wat neerkomt op 0,8 promille. Oostburg PAROCHIEWACHT - Pastor R. Schouten is van zondag 27 juni 12.00 uur tot maandag 28 juni 20.00 uur parochiewacht voor West-Zeeuws-Vlaande- ren. Hij is bereikbaar op 01170-52003. Terneuzen ROMMELMARKT - De lig- plaatsschool De Groene Zwaan houdt woensdag 30 juni van 15.00 tot 17.00 uur een rommelmarkt. De op brengst is bestemd voor het onderwijs voor varende kinde ren. Terneuzen - Stichting Infra Scal- dem, opleidingen in gezondheids zorg voor Zeeuws-Vlaanderen, slaagden de volgende kandidaten: Streekziekenhuis De Honte Ter neuzen: Annelies de Blaaij, Katja Braamse, Isabelle Braem, Michel le Cauwels, Sigrid van Dijk, Su zanne de Feijter, Sylvia Fenijn- Schieman, Etiënne Kouijzer, Tru dy van Langevelde, Linda de Looff, Marleen Misilje, Kitty van Nieulande, Marijke Ooms, Saskia Scholten, Annelies van Vooren, Evelien van Wasbeek en Danielle van Zweeden. Antoniusziekenhuis Oostburg: Jo- landa Boon, Marjan Kornelis, Sandra van Overveld, Petra Pro voost en Anda Verhoef. Technische Universiteit Eindho ven: Elektrotechniek: R. Hogendoorn Terneuzen, D. Scheffer Sas van Gent. Informatietechniek: P. de Winne Westdorpe. Van onze verslaggever Oostburg - De gemeente Oostburg heeft een fout gemaakt in de overeenkomst met de eerste projectontwikkelaar van het Kuuroord in Cadzand-Bad, Bovex bv. In deze overeenkomst was een grondprijs afgesproken van acht gulden per vierkante meter. Maar er was geen termijn opgenomen tot wanneer deze afspraak zou lopen. Chanterende man uit Bergen op Zoom 'toevallig' getuige van geheime relaties op dam Reimerswaal het uittesten", aldus M. Dat een speurhond M. tenslotte aanwees als degene die het siga renkistje als laatste had aange raakt, noemde de man eveneens 'toevallig'. „Ik gooi die dingen nu eenmaal overal weg en mis schien was dat inderdaad een kistje van mij." Alles bij elkaar wel veel 'toeval ligheden', zo vond officier van jusitie mr. Groen, die de verkla ring van M. dan ook ongeloof waardig en vooral leugenachtig noemde. De Taag bij de grondse manier om grof geld te verdie nen aan andermans geheimen' wenste de officier dan ook 'be loond' te zien met een gevange nisstraf van vier maanden. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. De gemeente is dus aan deze prijs gebonden waardoor Cad- zand Projecten bv, de huidige projectontwikkelaar, de grond voor dezelfde prijs overneemt. „Het was wellicht beter geweest in de eerste overeenkomst een termijn op te nemen. Het is niet gebeurd waardoor Cadzand Pro jecten de grond voor dezelfde prijs kan kopen. De projectont wikkelaar neemt namelijk alle rechten en plichten over", zei ambtenaar Geense gistermiddag tijdens de vergadering van de raadscommissie financiën. Wethouder J. Thomaes kon daar alleen aan toevoegen het jammer te vinden dat er geen termijn niet was opgenomen. „Maar de raad ging toen klakkeloos ak koord met de overeenkomst. Van onze correspondent Schoondijke - Tijdens de kermis en de Maoneblussersfeesten op zaterdag 3 juli in Schoondijke kunnen belangstellenden deelne men aan een kelnerrace en huif- karrenritten. De organisatie daarvan is in handen van de dorpsraad Schoondijke. De opstapplaats voor de huif- karrenritten is op de kruising Beatrixstraat/Landbouwstraat. De rondritten worden gehouden van 11.00 tot 16.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur voor de be woners van de Russchevliet en Russchehof. Om 14.00 uur wordt de kelnerrace gehouden in café Bon Ami. Toen was er vertrouwen in Bo vex." Vooral bij L. Wille (PvdA) schoot deze gang van zaken totaal in het verkeerde keelgat. „Een hoogst kwalijke zaak. Het kost de gemeente een enorme hoe veelheid geld." Hij doelde op het feit dat de gemeente anders wellicht, onder meer door de inflatie, veel meer geld voor de grond had kunnen vangen. „U weet toch donders goed dat in de onderhandelingen met Cadzand Projecten er anders veel meer voor de gemeente uit te halen was", zei hij richting de wethouder. CDA-er H. Lippens wees er wel op dat toen de hele gemeente raad akkoord ging met de over eenkomst met Bovex. Dus ook de PvdA. Hij gaf in ieder geval Thomaes als boodschap mee in de nieuwe overeenkomst een ter mijn op te nemen voor de af spraak van de grondprijs tot bij voorbeeld 31 december. „Als er zich een nieuwe projectontwik kelaar aandient, kan de gemeen te dan onderhandelen over een nieuwe grondprijs. Alhoewel we dat natuurlijk niet hopen." Wethouder Thomaes beloofde uit te zoeken of dat mogelijk is. „Als het kan, doen we het zeker. Het is immers alleen maar zake lijk om een termijn voor de afge sproken grondprijs op te ne men." De commissie ging in ieder geval akkoord met het sluiten van de exploitatie-overeenkomst met Cadzand Projecten bv voor de bouw van een kuur- en recrea tievoorziening. Het gaat om een elk-weer-voorziening, een hotel en 250 vakantiewoningen. Van onze verslaggever Middelburg - Provinciale Staten gaan in meerderheid akkoord met een 60 mille kostend onderzoek naar de haalbaarheid van de ambitieuze plannen voor het Natio naal Sport Centrum (NCS) in het Zilveren Schor te Arnemuiden. Bij een aantal fracties heerst de nodige scepsis over een positief resultaat van dit onderzoek en ze wilden eigenlijk maar een streep zetten onder de in 1991 gelanceerde plannen. Het Zilveren Schor moet mogelijkheden bieden voor sporten voor gehandicapte en valide sporters, en het moet een conferentie centrum worden. Een en ander moet ondersteund worden door een grootscheepse televisie-actie. Een sponsoractie, waarbij Zeeuwse nachthemden werden verkocht voor 'het goede doel' is door gebrek aan belangstelling geflopt. Zowel provincie Zeeland als het ministerie van WVC hebben al een flink bedrag gestoken in het ambitieuze plan. Nu moet bekeken worden of het wel haalbaar is. Die duidelijkheid wordt in september verwacht.

de Stem | 1993 | | pagina 25