aUTTER MSLAG DE STEM sport remans redt gezicht Oranje UITSLAGEN en standen RRO Dü Leblanc wil eredivisie voor profwielerploegen 4Ik ben een waarborg voor succes' De Mos waarschuwt Romario laarhuis, Rottier, Wegink, Boogert en Bollegraf uitgeschakeld sportnieuws KORT en boogtent, 1,99 -389- 2,39 Is 2,49 l/e prijs (van zzelboek 1, 4395- 6,95 -395- 5,95 -363 0,99 4395-18,95 t u natuurlijk altijd in motoren, bromfietsen, irscooters, snorfietsen orraad leverbaar Uteropelke - vierkante meter WIMBLEDON '93 leren I da» ten houden. Aan I;;jerzoe't werd niet alleen -',aan- maar de querulant Nieuwe PSV-trainer Aad de Mos kent geen twijfels 393 Kmpingset Dtoff, rma saus, (et ananas of saus, Ite rijst, pak 375 gram figate, Farfalle, ligate, -398- 2,98 Unox hamburgers, 1 beefburger, cheese burger, uienburger, pak 160 gram 2,3 of dubbeldekker, pak (0 gram -329- 2,89 |g bathbar (tis 7,95 pine afwasmiddel, LIJTERIJ Jdag 26 juni 1993 Druk- en zetfouten en prijs- leien voorbehouden, 'Alleen filialen met slijterij ftflS onze klantenservice bellen 06 - 0225588, - Jawa - Tomos - Benelli - Peugeot - Malaguti - Puch - Vespa anTOORDESIGN Tramsingel 88-Breda-Tel. 076-201200 WOENSDAG 23 JUNI 1993 DEEL B Lnze verslaggever lissingen - Als het aan "a.Marie Leblanc ligt, „t er op korte termijn een Ljivisie voor profwieler- iegen. i.Jirecteur van de Société du •de France, gisteren in Vlis- l.'en aanwezig bij de presenta- f van het routeschema van de [-.ronde voor vrouwen, denkt J UCI daarmee het hoofd kan bieden aan de stijgende werkloosheid in het profpeloton. „Als er niets verandert, zie ik de toekomst somber tegemoet," al dus Leblanc. „Steeds meer ploe gen verdwijnen, omdat de kosten te hoog zijn. Door de buitenspo rige salarissen van de renners zijn de budgetten uit de hand gelopen. En dat is weer het ge volg van het FICP-klassement. Op zich heb ik geen bezwaren tegen dat klassement, maar de punten drijven de prijzen van de renners op. Ploegleiders willen alleen maar renners met pun ten." Met een eredivisie van achttien tot twintig ploegen worden FICP-punten minder belangrijk en minder duur. Leblanc: „De teams die in de eredivisie uitko men, moeten automatisch start gelegenheid krijgen in alle grote wedstrijden. Inclusief de Tour. Het systeem van wild-cards kan dan worden afgeschaft. Zoals het nu werkt, moeten we elk jaar ploegen teleurstellen. De keuze blijft subjectief." Leblanc wil met de nieuwe opzet ook bereiken, dat grote ploegen een internationaal programma gaan rijden. Spaanse ploegen blijven naar zijn mening te veel in eigen land actief en datzelfde geldt voor sommige Italiaanse teams. Een eredivisie schept ook kansen voor kleine ploegen, die een eerste divisie moeten gaan vormen. Kleine ploegen zijn ide aal om de doorstroming van amateurs weer op gang te bren gen. Eerder profileerde UCI-voorzit- ter Hein Verbruggen een soort gelijk idee. Ook hij is een voor stander van divisies. Leblanc hoopt dat er op het UCI-congres in Oslo, over twee maanden, al gepraat kan worden over een nieuwe opzet. Voor die tijd wil hij nog een duidelijk voorstel op papier zetten. iden - De eerste dinsdag van Wimbledon 1993 kan de archivaris van de Koninklijke Nederlandse m Tennis Bond op het Hilversumse bondsbureau als zwarte dag in de annalen worden bijgeschreven. Door Léon Krijnen Meiden, al dan niet onder de van bondscoach Stanley inker of één van diens consor- begonnen gisteren aan hun Bte partij op één van de bijba- van Wimbledon: Stephanie Sier, Kristie Boogert, Manon egraf, Claire Wegink en Mi- Oremans. Vier van hen favan een illusie beroofd, eerste Stephanie Rottier. De innaai kampioene uit Sint- Keen slaagde er opnieuw niet «haar eerste partij in een rad Slam-toernooi te winnen, kslag twaalf betrad ze de e, om in één uur en elf minu- kansloos onderuit te gaan Sr, de Oostenrijkse Judith sier. volgens was het de beurt aan Me Eoogért, die het tegen de jéischè' Andrea Strnadova Sgeen .uur volhield en met 6-2 van de baan werd gemept, aide patiënt: Manon Bolle- i! Hetzelfde verhaal, zij het Paseale Paradis-Mangon één uur en elf minuten ligbad om het vonnis met 6-4 !e voltrekken. sier en zijn discipelen sjok- iets langzamer naar baan ■Wegink," spraken ze elkaar fin, „die moet kunnen win- 5 van Silke Frankl." Eraan voegend, met een schuine blik ff het scorebord aan de west- stvan het immense centre- it. ..misschien wint Haarhuis S wel van Michael Chang." "geefse hoop. Want terwijl thuis, luidkeels kankerend umpire Richard Kaufmann, racket m zijn tas smeet, li ook Wegink aan de ver- Jie kant van de score. Ze -het weliswaar iets beter 'aar voorgangsters, won een war kwam tenslotte aan 1 !®d van de derde hoorbaar W conditie te kort, dat de ®e Duitse alleen maar het behoefde te spreiden om de «'egrijpen: 6-2 4-6 7-5. die uitslag kwam de ft van alles wat Nederlands °P de schouders van Miriam [Hos terecht. Ze had zich weekeinde in Enge- bekendheid verwor- finale van het toer- praf laat toeschouwer perwijch Van onze verslaggever 3den - Steffi Graf, onder dankzij de messteek 'e Monica Seles twee *Wden geleden door een 1®» toeschouwer in ®®burg werd toegediend 'lossen weer nummer één o de wereldranglijst ge- Wen, heeft gisteren een oere vervelende landge- f van het centre-court verwijderen. fflan, blijkbaar geen fan dp! j steWe haar tij- os de door haar met dub- ü'blanke cijfers (6-0 6-0) I ,V F< I "Stralische Kirrily Sharpe Iei duidelijk verant- l^ijk voor de affaire I dn'0 verzocht daarom I Ufj v- i t»Tfir,e om de man ziin Kt rst* wer£f zelfs van L®nispark verwijderd. nooi in Eastbourne te bereiken, en daarin hondsbrutaal een set af te pikken van ene Martina Navratilova. Die prees haar na afloop bijna de hemel in en voor spelde het talent uit Berlicum een voorspoedige toekomst in tennisland. Oremans maakte die voorspel ling vooralsnog waar door Karin Quentrec in twee sets te ver slaan: 6-4 6-1. „Maar Eastbour ne was dan ook heel goed voor mijn zelfvertrouwen," aldus Oremans bij het vallen van de avond met een zeer bezweet koppie, „ik heb er ontzettend veel zelfvertrouwen aan overge houden. Ik was niet zenuwach tig, maar het is toch altijd moe- lijk zo'n eerste ronde. De hele sfeer, de hele entourage, dat is hier toch weer heel iets aparts." Ook Haarhuis naar huis dus. Naar Monte Carlo, en niet naar Eindhoven. Maar niet nadat hij luid en duidelijk had verkondigd „waarschijnlijk nooit van mijn leven ook nog maar één partij op gras af te werken. Ook niet op Wimbledon." Al was de frustra tie begrijpelijk na afloop van zijn uitschakeling door Michael Chang, het was daarom een niet minder boude uitspraak. Zeker gezien het spel dat Haarhuis maandagavond in de derde en de vierde set, en gisteren in het vervolg van de vijfde spelreeks had laten zien. De druiven waren echter extra zuur, omdat Haarhuis zich een oor aangenaaid voelde door scheidsrechter Richard Kauf mann. Die beroofde hem op een cruciaal moment van wat in Haarhuis' ogen een loepzuivere ace was. Op 4-5 achter en 15-0 in de vijfde set serveerde Haar huis om in de wedstrijd te blij ven. Na de interventie van Kauf mann maakte hij zich zo kwaad, dat hij prompt een dubbele fout produceerde en dertig seconden Michael Chang balt zijn vuist na diens overwinning in de eerste ronde op Paul Haarhuis, foto epa en twee punten later ook de wedstrijd kwijt was. Waarna hij geluk had dat de microfoons meteen na het laatste punt uit gezet waren en datgeen wat hij Kaufmann naar het hoofd slin gerde niet voor het nageslacht bewaard kon worden. „Ik kan in deze periode net zo goed een paar graveltoernooien spelen. Blijf ik veel beter in.mijn spel. Dat gras, dat kan me van nu af aan gestolen worden..," aldus Haarhuis. UITSLAGEN Mannen enkelspel, eerste ronde: Chang (VSt/12) - Haarhuis (Ned) 6-2 6-2 4-6 6-7 6-4, Sampras (VSt/1) - Borwick (Aus) 6-7 6-3 7-6 6-3, Becker (Dui/4) - Goellner (Dui) 4-6 6-3 6-2 6-4, Masur (Aus) - Javier Sanchez (Spa) 6-1 6-4 7-6, Black (Zim) - Weiss (VSt) 6-2 6-7 6-1 6-1, Cunha-Silva (Por) - Matheson (GBr) 5-7 7-6 6-3 6-2, Van Rensburg (ZAf) - Steeb (Dui) 6-4 2-0 opgave Steeb, Mansdorf (Isr) - Joelson (VSt) 6-7 4-6 7-6 6-3 6-3, Stoltenberg (Aus) - Vacek (Tsj) 7-6 6-2 6-4, Prinosil (Dui) - Antonitsch (Oos) 7-6 6-3 7-6, MacLagen (GBr) - Braasch (Dui) 7-6 3-6 6-3 3-6 6-4, Hlasek (Zwi) - Nargi- so (Ita) 7-6 6-2 6-7 7-6, Delaitre (Fra) - Muster (Oos) 7-5 6-4 6-2, Larsson (Zwe) - Kühnen (Dui) 6-0 3-6 7-5 6-3, Korda (Tsj/11) - Strelba (Tsj) 6-1 6-2 6-1, Olhovsky (Rus) - Nainkin (ZAf) 6-4 6-2 7-6, Morgan (Aus) - Tsjesno- kov (Rus) 6-3 6-4 4-6 6-4, Leconte (Fra) - Perez (Uru) 6-4 6-4 6-4, Frana (Arg) - Bates (GBr) 6-4 7-5 7-6, Whea- ton (VSt) - Pereira (Veh) 7-6 4-6 6-4 6-3, Agenor (Hai) - Carbonell (Spa) 6-4 4-6 7-5 6-2, Fitzgerald (Aus) - Wuyts (Bel) 6-0 6-3 6-3, Bailey (GBr) - McEnroe (VSt) 7-5 7-5 7-5, Medvedev (Oek/10) - Moraing (Dui) 6-7 6-3 6-4 7-6, Ivanisevic (Kro/5) - Stark (VSt) 6-4 5-7 5-7 7-6 6-4, Steven (NZe) - Gustafsson (Z,we) 6-3 6-7 6-4 2-6 6-3, Matuszewski'VSt) - Adams (VSt) 7-6 6-3 4-6 4-6 9-7. Mannen dubbelspel, eerste ronde: De Jager/Ondruska (ZAf) - Nijssen/Sie- -merink (Ned) 6-4 6-2 6-4, Wood- brïdge/Woodforde (Aus/1) - Barnard/ Groen (ZAf/Ned) 7-6 6-3 6-1 Vrouwen enkelspel, eerste ronde: Ore mans (Ned) - Quentrec (Fra) 6-4 6-1, Wiesner (Oos) - Rottier (Ned) 6-1 6-4, Strnadova (Tsj) - Boogert (Ned) 6-2 6-3, Paradis-Mangon (Fra) - Bollegraf (Ned) 6-4 6-3, Frankl (Dui) - Wegiijk (Ned) 6-2 4-6 7-5, Navratilova (VSt/2) - Jaggard-Lai (Aus) 6-2 6-1, Sanchez Vicario (Spa/3) - Zrubakova (Slw) 6-1 6-1, Appelrftans (Bel) - Kschwendt (Dui) 4-6 6-4 6-3, Gavaldon (VSt) - Zivec-Skulj (Dui) 6-4 6-2, Novotna (Tsj/8) - Zardo (Zwi)" 6,71, 6-3, Gorro- chategui (Arg) - Kruger t&Af) 7-6 6-1, McQuillan (Aus) - ByrnefAus) 6-4 6-2, .Werdel "(VSt) - Ercegovic (Kro) 6-3 JL-3. EndqAJap) - Cross (GBbWfe-4 6-3^ lEcGrath ®gt) - Feber (Bel) éu^on-JaIfc$pn (VSt) - Hack -2-755, MafSfofiz (Spa/6) - HelgesÖ St) 7^5 6-3, ifcffer (ZAf) - Gilde- rrjeister (Per) 6-2 4-6 6-1, Kroupova (Tsj) - MacGregor (VSt) 6-4 1-6 7-5, Tauziat (Fra/16) - Stubbs (Aus) 7-5 6-4, Capriati (VSt/7) - Siddall (GBr) 6-7 6-2 6-1, Graf (Dui/I) - Sharpe (Aus) 6-Ö 6-0, Smylie (Aus) - Durie (GBr) 4-6 6-4 6-2, Grossman (VSt) - Whitlinger (VSt) 6-0 4.-6 6-4, Neiland (L?t) - Hasll (GBr) 6^3 6-2, Ja ver (GBr) - Temesvari (Hon) 6-2 6-2, Ke- lesi (Can) - Langrova (Tsj) 6-1 6-3, Hy (Can) - Hiraki (Jap) 7-5 6-3, Wood (GBr) - Kochta (Dui) 6-1 6-1, Pizzichi- ni (Ita) - Singer (Dui) 6-4. 6-2, Rittner (Dui) - Harvey-Wild (VSt) 6-0 6-3, Davenport (VSt) - Martinek (Dui) 6-0 4-6 .7-5, Gigi Fernandez (VSt) - Su- giyama (Jap) 3-6 6-3 6-3; Dragomir (Roe) - Fusai (Fra) 6-3 6-1, Mary-Joe Fernandez (VSt/5) - Nagatsuka (Jap) 6-3 6,-0, Field (Aus) - Bowes (VSt) 6-3 6-3, vereva (WRu) - Katerina Maleje- va (Bul/12) 7-5 4-6 6-3, Rinaldi (VSt) - Romano (Ita) 2-6 6-2 8-6, Wainwright (GBr) - Kuhlman (VSt) 5-7 6-4 6-4. Door Gerard Lukken Eindhoven - Het kwam eruit als een vanzelfsprekendheid, een vaststaand feit. „Ik ben een waarborg voor succes," sprak Aad de Mos vlakweg. Voor de verzamelde sportpers had PSV-voorzitter Jacques Ruts net geopenbaard wat iedereen al wist: de Haagse oefenmeester heeft in Eindhoven een contract getekend voor twee jaar. Met een optie voor nog een jaar. Ook de voorzitter verklaarde met blij gemoed dat de successen van De Mos bij Ajax, Mechelen en Anderlecht voor PSV de be langrijkste aanleiding waren om hem te strikken. „En," zo haast te Ruts daaraan toe te voegen, „daarbij speelde natuurlijk mee de reputatie van de nieuwe trai ner als iemand die met strakke hand regeert. De Mos begint officieel op 1 juli en krijgt de eindverantwoorde lijkheid voor alle voetbaltechni- sche zaken bij PSV. Daarbij werd gisteren benadrukt dat hij direct rapporteert aan voorzitter Ruts, die nauw betrokken wil worden bij de nieuwe koers die PSV komend seizoen gaat varen. „Nee," sprak Ruts gedecideerd, „dat heeft geen consequenties voor manager Ploegsma. Zo was het en zo blijft het dus. Er zijn altijd misverstanden geweest over de taakverdeling, maar Ploegsma is commercieel verant woordelijk en de trainer draagt de verantwoording voor alle technische zaken." Dat betekent dat Hans Wester hof, die als hoofdtrainer het veld heeft moeten ruimen, onder ge zag van De Mos zijn nieuwe functie als hoofd technische jeugdzaken en opleiding gaat uitoefenen. De Achterhoeker had nog een contract voor een jaar, maar heeft nu per 1 juli voor drie jaar bijgetekend. Hoe zijn functie precies wordt ingevuld, moet de komende tijd onderwerp van nader overleg worden met De Mos. Het duo sprak afgelopen vrijdag uitvoe rig met elkaar, „De situatie met Westerhof is natuurlijk uniek in de voetballerij. Maar ik heb de indruk gekregen dat het goed moet kunnen functioneren. Hans stelt zich loyaal op," aldus De Mos gisteren. Westerhof, nu op vakantie, hoor de op 5 juni voor het eerst dat het bestuur erover dacht hem als hoofdtrainer op een zijspoor te rangeren. Afgelopen vrijdag een week geleden kreeg hij de finale boodschap. „Maar wij hebben hem in dat gesprek meteen de functie aangeboden die hij nu heeft geaccepteerd. Van ontslag was dus geen sprake," aldus Ruts. Volgens de PSV-leiding is Wes terhof van mening dat hij zonder schade en gezichtsverlies in Eindhoven verder kan werken. Ploegsma: „Het is Hans hier goed bevallen. Bovendien Criquielion krijgt weer geen gelijk Brussel - De voormalige Belgische beroepswielrenner Claude Criquielion heeft een derde rechtszaak tegen Steve Bauer verloren. De oud-coureur diende na de wereldtitelstrijd in Ronse (1988) een klacht in tegen de Canadees, die verantwoordelijk was voor de valpartij van de Belg in de eindsprint. De Italiaan Maurizio Fondriest profiteerde van de schermutselingen en veroverde onverwacht de wereldtitel. Criquielion probeert al enkele jaren bij de rechtbank zijn gelijk te halen. Volgens de Waal heeft de onregelmatige sprint van Bauer hem destijds de wereldtitel gekost. Twee gerechtelijke instanties stelden Criquielion in het ongelijk, dinsdag deed het Hof van Cassatie hetzelfde. Valkenburg wil WK wielrennen 1997 Den Haag - De gemeente Valkenburg heeft zich bij de UCI (internationale wielrenunie) kandidaat gesteld voor de organisa tie van het wereldkampioenschap wielrennen op de weg in 1997. Behalve Nederland hebben zich ook Spanje en Marokko aange meld. De mondiale titelstrijd wordt dit jaar in Noorwegen, volgend jaar op het eiland Sicilië en over twee jaar in Colombia gehouden. Voor 1996 hebben zich nog geen kandidaten gemeld. In het Olympisch jaar worden voor het eerst professionals op de Zomerspelen toegelaten. Tilburg lonkt naar Tour-aankomst Tilburg - Tilburg voelt er veel voor om in de nabije toekomst een etappe-aankomst van de Tour te organiseren. De eerste contacten met de Société du Tour de France zijn al gelegd. Op vrijdag 3 september eindigt de derde etappe in de EG-ronde voor vrouwen op de Heuvel in Tilburg. Gemeente-voorlichter Eric Tulfer: „In het kader van 'Tilburg Industriestad' kan de gemeente nog wel bekendheid gebruiken. Daarbij komt'dat de wielersport enorm leeft in Brabant. De afgelopen drie jaar waren er steeds 70 tot 80.000 toeschouwers in Tilburg als de profronde aankwam. Met die geweldige belangstelling hopen we de Société enthousiast te maken." De las Cuevas disciplinair gestraft Den Haag - Armand de las Cuevas start dit jaar niet in de Ronde van Frankrijk. De 24-jarige Fransman is door ploegleider Echevarri van Banesto disciplinair gestraft, omdat hij tijdens de Giro d'Italia in een bergrit zichtbaar Claudio Chiappucci ondersteunde. De Franse kampioen van 1991 heeft in het verleden al vaker overhoop gelegen met Banesto, waarbij hij sinds 1989 in dienst is. Vorig jaar had hij zijn contract willen verbreken. Dat conflict werd later bijgelegd. Dit keer lijkt de breuk definitief, want Echevarri heeft gezegd dat de Fransman voor geen enkele selectie meer in aanmerking komt. Feyenoord begint tegen Cambuur Den Haag - Landskampioen Feyenoord begint de competitie 1993/1994 met een thuiswedstrijd tegen Cambuur Leeuwarden. Het seizoen zal tot 1 juni volgend jaar duren. De KNVB ontving tweehonderd verzoeken voor de competitie indeling van de clubs uit eredivisie en eerste divisie. Die zijn verwerkt door computers van de Technische Universiteit in Enschede^ Van de wensen werd 85 procent ingewilligd. Het Friese verzoek om het seizoen te openen met het onderlinge duel tussen Heerenveen en Cambuur werd niet gehonoreerd. VVV - Feyenord staat nog steeds op het programma van het weekeinde van 21 en 22 augustus. De Rotterdammers spelen dan echter een toernooi in Valencia. Er is nog geen andere datum voor het duel gevonden. WK onzeker voor Zola Pieterse Durban - Zola Pieterse heeft zich afgemeld voor de Afrikaanse atletiekkampioenschappen, die vandaag beginnen. De midden- afstandsloopster is ziek. Dat hebben de organisatoren dinsdag medegedeeld. 'De coach van de Zuidafrikaanse ploeg wist dinsdag niet of Pieterse in augustus beschikbaar is voor de wereldkampioen schappen atletiek in Stuttgart. Ook tal van Kenyaanse toppers ontbreken bij de Afrikaanse titelstrijd. De atletiekbond van Kenya heeft gedreigd de weg blijvers te zullen uitsluiten van de selectiewedstrijden voor de strijd om de wereldtitels in Stuttgart. Schrijvers aan de slag bij AZ Alkmaar - Piet Schrijvers wordt de nieuwe hoofdtraine'r van AZ. De 46-jarige ex-trainer van eerste-divisieclub TOP volgt in Alkmaar Henk Wullems op, die onlangs door het AZ-bestuur aan de kant werd gezet. Schrijvers heeft voor een jaar getekend. Aad de Mos spreekt met de pers tijdens zijn eerste persconfe rentie bij PSV. spreekt het werken met de jeugd hem aan. In onze optiek heeft hij Van onze verslaggever Eindhoven - Aad de Mos gaat de strijd aan met Romario. De kersverse trainer van PSV maakte gisteren duidelijk dat de handel en wandel van de Braziliaan aan banden wordt gelegd. Tenminste buiten het veld. „Alleen binnen de lijnen mag hij nog privi leges hebben," liet De Mos onverbloemd weten. De nieuwe technische man van PSV zal dat Romario op 5 juli - de eerste trainingsdag - duidelijk maken. „Als hij er dan is," kreeg De Mos bij zijn presentatie de lachers op zijn hand. „Romario heeft een verleden bij PSV," vervolgde De Mos. „Dat is een heel verschil met mij. Ik begin hier op nul. Alles wat ik over hem weet, heb ik gelezen en gehoord. Ik heb begrepen dat er geen respect meer is tussen hem en de ploeg. Als dat nog altijd zo is en als het ook blijft, dan is het voorbij. Vergelijk het maar met een huwelijk dat op de klippen loopt. We hebben een leuke tijd gehad, maar het is beter dat we uit elkaar gaan. De kunst is dan dat op een nette manier te doen." Voor De Mos hoeft Romario niet per se weg. „Ik weet zeker dat Romario, als hij in de spits zou staan bij Barcelona, minstens dertig tot veertig doelpunten per seizoen maakt. Dat kan hier ook. Daarvoor moet je voorwaarden scheppen, die ook buiten het veld goed zijn. Ik ben ervan overtuigd dat de spelers dan bereid zijn om voor hem te werken. Het rendement van Romario zal dan pas optimaal zijn." Romario weet dus wat hem te wachten staat. Via een fax werd hij gisteren in Brazilië op de hoogte gesteld van de komst van De Mos. Maandag nog had hij gebeld met voorzitter Ruts en geïnformeerd naar de laatste ontwikkelingen op transfergebied. Valencia is inmiddels defini tief afgehaakt, de interesse van Barcelona voor de Braziliaan staat op een laag pitje. Wat betreft het blijven van Vanenburg hield De Mos zich op de vlakte. Tijdens zijn periode als trainer bij Ajax liet De Mos zich eens ontvallen, dat je met spelers als Rijkaard en Vanenburg nooit de oorlog wint. Dat gebeurde na de uitschakeling in de Europa Cup bij Bohémiens Praag in het seizoen '84-'85. „Ik was toen enorm teleurgesteld," blikte De Mos terug. „Maar als Vanenburg nu niet weggaat, dan komt hij nooit meer weg." foto anp een belangrijke functie gekre gen, die beter bij hem past." Hoewel het noemen van zijn naam gisteren angstvallig werd vermeden, is op zeer korte ter mijn de aanstelling van Adrie van Kraay te verwachten als assistent-trainer. Sinds het ver trek van Huub Stevens naar Ro- da JC zwaait de oud-speler de scepter over de jeugdafdeling. Het ligt voor de hand dat als Westerhof met zijn nieuwe werkzaamheden begint, Van Kraay bij de A-selectie de plaats naast De Mos inneemt. De Mos noemde PSV de ideale club om hem van het nog één jaar lopende contract met An derlecht te verlossen, „Het afge lopen jaar heb ik dankzij Ander lecht mijn geest tot rust kunnen laten komen. Er hebben wel de nodige clubs bij me aangeklopt, maar de juiste zat er niet bij. PSV is dat wel. Het is een top club met veel mogelijkheden, maar die het afgelopen seizoen geen prijs heeft gehaald. Er zijn fouten gemaakt en daaruit zijn conclusies getrokken. Ik ben aangetrokken om PSV weer een prijs te bezorgen. Daar is de club nu eenmaal aan gewend." BASKETBAL EK mannen, eerste dag Groep A: Rusland - Bosnië 99-77 (49-27), Spanje - Zweden 72-49 (36-25). Groep B: Kroatië - Bulgarije 104-83 (50-39), Frankrijk - Turkije 69-55 (34-24). Groep C: Griekenland - Letland 81-62 (45-40), Italië - Israël 92-83 (40-23). Groep D: Estland - Duitsland 113-103 (49-44), Slovenië - België 61-82 (31-35). Kwalificatie EK mannen 1995 Nederland - Litouwen 85-93 (37-48). Scores Nederland: Bottse 14, Goedee 16, Van Poelgeest 4, Pieterse 4, Van Dinten 15, Cooper 9, Ackermans 6, Hamink 15, Vrind 2 Overige uitslagen: Oekraïne - Litou wen 80-75, Oostenrijk - Schotland 91-69, Oekraïne - Schotland 101-64 Stand: Oekraïne 2-4, Oostenrijk 1-2, Litouwen 2-2, Nederland 1-0, Schotland 2-0, IJsland 0-0 (Rus) 1-1, Sijbrands (Ned) - Valne- ris (Let) 1-1. Stand: 1 Baljakin en Schwarzman 10 punten, 3. Krajenbrink, Gerard Jansen, Koeperman, Sijbrands, Tsjegolev, Tsjizjov en Valneris 7, 10. Hans Jansen en N'Diaye 6, 12. Ver min 3. VOETBAL Zuidamerikaanse beker, groep B Paraguay - Peru 1-1 (1-0). 38. Mon- zon 1-0, 77. Solar 1-1. Chili - Brazilië 3-2 (1-1). 16. Sierra 1-0, 36 Muller 1-1, 52. Zambrano 2-1, 55. Palinho 2-2, 59 Zambrano 3-2. Stand: Paraguay 2-3 (2-1), Chili 2-2 (3-3), Peru 2-2 (1-1), Brazilië 2-1 (2-3). ZEILEN BRIDGE Menton, EK Mannen: 21e ronde: Frankrijk - Ne derland 25-4; 22ste ronde: Neder land - IJsland 16-14. Stand: 1. Polen 455 punten, 2. Dene marken 432, 3, IJsland 426, 4. Noor wegen 413, 5 Frankrijk 410, 6. Nederland 409, 7. Engeland 399, 8. Zweden 395. Vrouwen: 13e ronde: Griekenland - Nederland 17-13, 14e ronde: Neder land - Spanje 18-11. Stand: 1. Italië 287, 2. Zweden 280, 3. Finland 273, 4. Duitsland 270, 5. IJsland 260, 9. Nederland. DAMMEN Harderwijk, Maars Wereldtoernooi Zevende ronde: Vermin (Zwi) - Bal jakin (WRu) 0-2, Gerard Jansen (Ned) - Krajenbrink (Ned) 1-1, Hans Jansen (Ned) - Koeperman (VSt) 0-2, Schwarzman (Rus) - Tsjegolev (Rus) 1-1, N'Diaye (Sen) - Tsjizjov Kieler Woche, Mistral Mannen, tiende race: 1 Lux (Dui), 2. Holy (Dui), 3. Todd (Aus). Eindstand: 1 Hermeking (Dui) 42,25 punten, 2. Holy 50,0, 3, De Chavigny (Fra) 59,0. Vrouwen, tiende race: 1. Burzynska (Pol), 2 Okonska (Pol), 3. Muller (Dui). Eindstand: 1. Lee (Hko) 13,50 pun ten, 2. Sturges (Aus) 25,0, 3. Müller 26;75. ZWEMMEN Narbonne, Middellandse Zee Spelen MANNEN 100 m vrij: 1 Kalfayan (Fra) 50,51, 2. Depieckere (Fra) 50,96 200 m school: 1 Penmicaud (Fra) 2.16,28, 2. Vossart (Fra) 2.17,07. 400 m wisselslag: 1. Sacchi (Ita) 4.22,30, 2. Joncourt (Fra) 4.25,42. 4x200 m: 1. Frankrijk 7.26,47, 2. Italië 7.33,42 VROUWEN 100 m vrij: 1. Plewinski (Fra) 57,09, 2. Vianini (Ita) 57,73. 100 m rug: 1 Salvalajo (Ita) 1.04,80, 2. Cocchi (Ita) 1.04,87. 200 in vlinder: 1 Jeanson (Fra) 2.12,94, 2. Pelaez (Spa) 2.14,37.

de Stem | 1993 | | pagina 9