'lan binnenstad kan doorgaan zijn, ten SPORT IN HET KORT DAG KLAPPER UITSLAGEN iELEGENHEID 6 Ontsnappingsroute Stationsplein Hulst nodig' itieverkooi lorres Hulst passeert ®Stem <*!Krn<SPOrt) ^Eentje van zo ver hadden ze nog nooit gehad' Radio 538 ook op kabel in Zeeuws-Vlaanderen Terhole maakt zich op voor tweede dorpsfeest lezwaarschriften uit Hulst ook door Gedeputeerde Staten afgewezen istingdienst op de plank, tet uitbreiding de 100.000 vierkante meter Personeel Teercamer denkt aan gang naar de rechter hek om te zoenen (particulieren ZEELAND c2 ONZE ^RTMAAT EHBO-dipIoma's in Vogelwaarde editie ZEELAND Contract Aanbieding SCHIETINGEN Bootje Doel-Lillo vaart weer II 1993 I bedankje, jubileum, recept: >orte, verloving, overwinniiy Lamen, Abraham, openbare' I maar door, mag best eens It en wel op de pagina In, Moeilijk is dat niet en fluu let te zijn Prijs per regel of F esp. 2,40". eén grote rea< t a 2,89 resp. 3,04". ■plaatsen van een foto of pet een formaat van 35x45 h wij 15,96 resp. 16,76' fige tarieven op aanvraag, b» Inte betaling wordt 4,50 berekend. Foto's worden met Bel 076-236442 of geef i vóór plaatsing af bij één van bren. Schriftelijke opgaven luitend geaccepteerd indien fes bekend zijn, ook indien uw Jaling bijgevoegd is. i ons het recht voor teksten baf van redenen te weigeren gever klachten bereiken over en tekst behoudt de uitgever Iht voor om de naam van de Itgever bekend te geven be tarieven gelden op zaterdag l/erenigingsnieuws I op 2 kolom op donderdag WOENSDAG 23 JUNI 1993 „nze verslaggever jjt - De gemeente Hulst de wenselijkheid bekij- "ïan een 'ontsnappings- jte' in gevalvan calamitei- jl,jj bedrijven aan het Sta tin. Dat gebeurt op jjelc van het raadslid A. r Duijse, die de zaak aan- jrtte tijdens de commissie- [gadering voor ruimtelijke Idling- Aan het Stationsplein grenzen verschillende bedrijven, waaron der een druk bezocht winkelcen trum. Ook zijn er enkele grote parkeerterreinen. Het gebied is op dit moment maar langs één toegangsweg bereikbaar, die uit komt op de Stationsweg. Van Duijse wees er op dat het ver keer op de kruising dikwijls muurvast staat. Vooral op zon en feestdagen, als duizenden kooptoeristen Hulst bezoeken. Volgens het raadslid is het ge bied dan in noodgevallen niet bereikbaar voor hulpdiensten als brandweer en ambulances. De aanleg van een ontsnappingsrou te is volgens hem dan ook nood zakelijk. Wethouder G. van de Voorde meende dat de weg met de trot toirs breed genoeg is om onder alle omstandigheden hulpverle ningsvoertuigen te laten passe ren. Daarbij zei de wethouder ook geen mogelijkheden te zien om ergens een tweede ontslui ting te realiseren. Van Duijse bleef er echter bij dat, als het verkeer daar vast zit, er geen doorkomen aan is. Hij opperde de mogelijk een ont snappingsroute richting Absdaalseweg te maken, die uit sluitend in noodgevallen door ziekenwagen en brandweer ge bruikt kan worden. De route zou vanaf het Stationsplein gedeel telijk over het terrein van de Boerenbond moeten lopen en vervolgens via het terrein achter de brandweerkazerne moeten uitkomen op de Absdaalseweg. Om misbruik te voorkomen zou de route afsluitbaar moeten zijn met een hek, waarvan de hulp verleners dan een sleutel krijgen. Van de Voorde zegde toe te laten bekijken of een ontsnappings route wel noodzakelijk is en op welke wijze daarin dan kan wor den voorzien. is raar maar waar jrdt vandaag 30 jaar. Je kaartvrienden. ^4 juni 1993 te 11.00 uur Belastingdienst/Grote Oz rdhoven en ten laste van |laers BV gevestigd te Tilbii vorden verkocht: kris w.o. computers eneenl lo mainframe enz. en een co Inventaris w.o. vierkolomsJ Ibruggen, diverse handgei j>peciaalgereedschap enz. ei Bezichtiging: |n te bezichtigen op donde .30 tot 10.30 uur op het li02A te Tilburg. zal plaatsvinden in Druiventros, Bosscheweg 1| en vangt aan te 11.00 uur.f (schiedt a contant zonder| Je belastingdeurwaarder 113-658153 onze verslaggever iddelburg - Na de Hulster gemeenteraad hebben nu Gedeputeerde Staten van Zeeland de ingediende ■aarschriften tegen het bestemmingsplan voor de Ijter binnenstad afgewezen. Dat betekent dat het lemmingsplan definitief door de provincie is goedge- id. gnkelijk waren er wel 26 iaën tegen het plan. Daar- bleven uiteindelijk zeven inters over die hun gelijk GS wilden halen. Onder hen brmeer de Hulster Midden- 'jereniging en Albert He- Je wilden dat de mogelij k- om op het 's Gravenhof woningen te bouwen uit jan werd geschrapt. Dit met aigument dat door woning- te veel parkeerplaatsen in binnenstad zullen verdwij- (sclmjven de Middenstands dat er maar 16 par- fcplaatsen verdwijnen en dat |bis een ruime parkeervoorzie- g over blijft. Bovendien wij- iGS er op dat de gemeente 1 {root aantal aanvullende en angende parkeerplaatsen jelegd in het plan Ha- jkt. Om nog maar niet te fekea van de parkeermogelijk- pen bij het Stationsplein. Be- i a dat licht vinden GS de fes van de Middenstandsvere- jngom aan de noordzijde van [binnenstad een parkeerter- pinte tekenen niet terecht, t dezelfde argumenten ver pen GS ook de bezwaren van AH-supermarkt op het 's Javenhofplein. De klachten dat I wel eens problemen zouden uen komen met de bevoorra- S van de ien dat de kiel door woningbouw aan jt zicht van de klanten wordt (trokken delen GS evenmin, i bezwaarschrift van een he bster van de woningen bo lde supermarkt heeft het ook jat gehaald. Haar bezwaar Itte zich tegen verlies van raten overlast door uitlaat- ka GS wijzen er op dat door pingbouw het aantal parkeer plaatsen vermindert en dus ook de hoeveelheid uitlaatgassen. Bovendien wist de bewoonster van te voren dat ze boven een supermarkt kwam te wonen, met alle ongemakken die daarbij ko men. Hulstenaar J. van Denderen had graag gezien dat op zijn eigen dom aan het 's Gravenhofplein en enkele andere percelen het etiketje 'winkels en kantoren' was geplakt. Die eigendommen liggen echter niet in de zone met bestemming centrumdoeleinden en GS geven de gemeente dan ook gelijk dat die eerder de be zwaren heeft verworpen. Van onze correspondent Vogelwaarde - Afgelopen weken hebben leerlingen van groep 8 van basisschool De Schakel in Vogelwaarde weer de cursus Jeugd-EH- BO-A gevolgd. Op woens dag 16 juni werden de di ploma's uitgereikt aan de geslaagden. Dit waren: An- nika Asselman, Rebecca Ba- reman, Kirsten Bilterijst, Reinhoud de Blok, Karina van Damme, Sofie den Doelder, Leslie Dobbelaar, Ulrike Haers, Robbie Janse, Evelien Lauwers, Reineke de Maat, Semhar Mehary, Kendy Neve, Charlotte de Poorter, Yvonne Prinsen, Jan Rouwendaal, Nancy de Schepper, Yvo Sorber, Pas cal vd Veeken en Natasja van de Walle. irdubbeling van ruimte showroom 1076-236911 f1 onze verslaggever ilst-Morres Meubel in Hulst gaat de bebouwde oppervlak- ii het bedrijf uitbreiden tot meer dan 100.000 vierkante Dat is zo'n vijftien voetbalvelden. Deze mijlpaal zal in op van het volgend jaar bereikt worden, als de uitbrei- van de showroom wordt opgeleverd. De bestaande ("room wordt dan ruim twee keer zo groot. bouwactiviteiten werden gis- "o officieel gestart met de vlhng van een groot bill- op de bouwplaats. De «directie had een specta- w verrassing gepland, maar Mest worden afgeblazen. Ws de bedoeling dat drie luchtballons het luchtruim wn kiezen, met aan boord 1 oudere het voltallig colle- Bii B en W van Hulst. Van- :Nete harde wind moesten ail0ns aan de grond blijven. Svgeti tweeduizend kleine "is met kaartjes eraan de Wie een ballon vindt en kaartji ;ie terugstuurt krijgt een Moren 5j2er), Hulst en Goes, en telefoonnummers Snijden: ^1S-30/13.3o.17.oo uur. «actie fe rhn«Fie'n van der Helm ink Do-4 Frank van Cooten, JS; Cees Maas, "C|e redacteur). 'Ïechneef)VerStraeten &!ie/exploitatie Menu 2eeland: '3291459940. Inge Gijsel eerste vrouwelijke fietsmonteur in Zeeuws-Vlaanderen 1-93 Sinds Morres eind van de jaren zestig uit de binnenstad van Hulst verhuisde naar het indus trieterrein langs de rijksweg is het steeds groter geworden. Pas nog werd een volledig geauto- matisserd magazijn van 20.000 vierkante meter in gebruik geno men. Volgens Morres zal de verdubbe ling van de verkoopruimte een positieve stimulans hebben op de werkgelegenheid. Bij Morres werken nu ruim 800 mensen. De aanstaande uitbreiding maakt het bedrijf tot een van de grootste meubel verkoopbedrij- ven in Europa. De showrooms trekken per jaar net zoveel men sen als een goed florerend pret park. Voor aflevering aan huis gaan dagelijks zestig vrachtau to's op pad. De uitbreiding van de showroom wordt gerealiseerd door Bouw bedrijf Krieckaert uit Vogel waarde. Het ontwerp is van DBM-architecten uit Hulst. Tijdens een officiële bijeenkomst benadrukte burgemeester A. Kessen gisteren het belang van Morres voor Hulst. Niet alleen is het de grootste werkgever uit de gemeente, maar bovendien trekt het bedrijf jaarlijks honderddui zenden dagjesmensen, waarvan er veel ook de Hulster binnen stad bezoeken. Kessen kreeg gis teren alvast een eerste meubel stuk voor het in aanbouw zijnde nieuwe stadskantoor, een fraai ontworrpen zitbank. Directeur E. Morres sprak de hoop uit dat het cadeau een passende plaats zal krijgen in de hal van het stadskantoor. Van onze corresponte Koewacht - Vele huizen zijn dezer dagen versierd met lege boekentassen en wat uit el kaar gerafelde schriften. Hiermee wordt aangegeven dat er een geslaagde examen kandidaat woont. Aan het huis van de familie Gijsel in Koewacht hangt een fiets wiel, versierd met rood-wit- blauw vlaggetjes en een kar ton met 'geslaagd'. Hier woont de 19-jarige Inge, voor zover bekend de_ eerste vrou welijke fietsen'monteur in Zeeuws-Vlaanderen. Inge Gijsel geeft breed lachend toe dat zij als klein kind al graag prutste en knutselde aan fietsen. Zij ging naar de mavo in Axel en dacht dat ze daarna terecht zou komen in de verzorging. Zij hielp als vrijwilligster in de weekends op de Lange Akkers. In het examenjaar op de mavo mochten ze tijdens een stagedag meelopen op een verzorgings- en verpleeghuis. „Het beviel me ab soluut niet, ik had me het werk heel anders voorgesteld en dus moest ik ineens iets anders kie zen. Ik had voor een technische opleiding eigenlijk een verkeerd vakkenpakket maar ik richtte toch al mijn aandacht op een opleiding rond de fiets." Inge fietste graag en wilde ge woon alles weten over het uit elkaar halen en reperaren van de tweewieler. Zij had een aan vraag voor een opleiding tot monteur lopen in Bergen op Zoom maar ging direct in op het aanbod van Gazelle die haar vroeg te solliciteren voor de be- drijfsschool in Dieren. „Na een verhelderend gesprek heb ik het contract voor twee jaar opleiding meteen ingevuld. Dieren was aantrekkelijker om dat ik niet hoefde te zorgen voor een werkadres bij een fietsenma ker zoals in Bergen op Zoom. Ik zocht een kosthuis en begon met de voorbereidende zes maanden: vier dagen leren en werken in de school bij de Gazellefabriek en een dag praktijk in Arnhem op het Rijn-IJssel college. Ik was de eerste en enige leerling uit Zeeuws-Vlaanderen. Eentje van zo ver hadden ze nog nooit ge had." Inge leerde er alles over de fiets en de bromfiets en na zes maan den liep zij stage bij een fietsen maker in Eerbeek, bij Dieren. „Daar leer je echt het meest. Daar komen allerlei rare repara ties binnen en gelukkig voor mij waren zowel de stagebaas als de consulent van de school tevre den. Na een gunstige beoorde ling ben ik omgeschakeld van fiets/bromfiets naar fiets/specia le fiets. Inge Gijsel. „Ik kan de hele fiets uit elkaar halen, repareren, van nieuwe onderdelen voorzien en weer netjes afleveren zoals het hoort.foto camile schelstraete „Ik zag echt meer heil in het repareren van de Spartamed, een fiets met motor die niet harder dan 25 kilometer mag rijden, een soort snorfiets dus. Na een jaar had ik mijn theore tisch gedeelte binnen en begon vol goede moed aan mijn stage jaar. Ik mocht doorwerken bij de gebroeders van de Brink in Eer beek, een vrij groot bedrijf. Om dat ik het onderdeel speciale fiets had genomen was bijna elke Spartamed die binnen kwam voor mij. Maar veel kwamen er niet, die fiets is ontzettend sterk", legt Inge uit. Zij sleutelde en smeerde, schroefde en repareerde en was na een jaar helemaal thuis in het vlechten van een wiel, het ver vangen van een versnellingsnaaf, remdelen of een versnelling en ze verving in mum van tijd een trapas. „Ik kan de hele fiets uit elkaar halen, repareren, van nieuwe onderdelen voorzien en weer netjes afleveren zoals het hoort," lacht ze. In juni deed Inge haar laatste examens en volgende week gaat ze het diploma in ontvangst ne men. Zij slaagde met glans en kreeg meteen een aanbieding om te komen werken bij Klaassen in Axel waar ze al eens in de week ends assisteerde. Per 1 juli be gint zij aan haar volle weektaak. Vakantie is er dus niet bij deze zomer, maar Inge vindt het best leuk om elke dag op haar moun tainbike naar het werk te rijden. „Ik wil dit jaren volhouden, ook in mijn vrije tijd repareer ik fietsen. Kijk maar eens op der achterplaats daar staan de fiet sen van mijn ouders en broers spik en span te blinken," besluit zij- Van onze verslaggever Huist - Radio 538, het commerciële muziekstation van Lex Harding, is nu ook te ontvangen via de verschillende Zeeuws-Vlaamse kabelnetten. De zen der zit op de frequentie 93.6 FM. De start van het muziekstation in december vorig jaar veroorzaakte nogal wat opschud ding in 'radioland'. Bekende DJ's als Erik de Zwart, Ferry Maat, Will Luikinga en Wessel van Diepen verkozen het commerciële sta tion boven het publieke omroepbestel. Directeur Lex Harding is tevreden met de tot nu toe behaalde luistercijfers. Naast Sky Radio en Radio 10 Gold mag Radio 538 zich samen met RTL Radio het best beluisterde commierciële muziekstation noemen. Een opvallend resultaat, omdat Radio 10 en Sky in diverse delen van het land ook gewoon via de ether te ontvangen zijn. Ook is Harding tevreden over het aantal kabelaansluitingen waarvoor contracten zijn afgesloten. Dit is inmiddels ruim vier miljoen. Radio 538 richt zich op jongeren, niet alleen van leeftijd maar ook van geest. Het mu ziekstation stelt zich tot doel om de sociale, politieke en maatschappelijke bewustwor ding van jongeren te bevorderen, alsmede het vinden van een eigen, nuttige plek bin nen de maatschappij. Zonder daarbij met een vinger te wijzen. Deze maand is de horizontale programme ring van start gegaan. Inmiddels heeft Radio 538 zich volop in de strijd gegooid voor het verkrijgen van een etherfrequentie. Voorlo pig is 538 echter uitsluitend via de kabel te ontvangen. Van onze verslaggever Terhole - De verenigingen in Terhole hebben opnieuw de handen ineen geslagen voor de organisatie van een dorps feest, welgeteld het tweede, op zaterdag 26 juni. Met de medewerking van een flink aantal sponsors is men er in geslaagd de bewoners een aantrekkelijk programma voor te schotelen. In een feesttent, het dorpshuis, het café en op straat is er vertier van 's ochtends tot 's nachts. Het feest wordt om 10.00 uur geopend door burgemeester Th. Steenkamp, met medewerking van de fanfare Excelsior. Aan sluitend is er een ballonwed strijd voor de jeugd. Om 10.30 uur zijn de wat ouderen welkom in het dorpshuis. Onder het ge not van koffie en een wafel ver telt Ed Steijns daar oude streek verhalen. In het café treedt voor de kleintjes de clown Francesco di Creatore op.' Om 13.00 uur begint een snuffel- markt en hobbytentoonstelling. De kraampjes staan opgesteld in de Hoof straat en langs de Noten- dijk. Kinderen kunnen zich laten schminken in het dorpshuis, er is ponyrijden en er komt een springluchtkussen. Bovendien staat er een draaimolen. Tussen 13.30 en 14.00 is er een aerobic demonstratie in het dorpshuis en Clubkampioenschap GV Voorwaarts Axel - De gymnastiek- en turnvereniging Voorwaarts uit Axel hield de clubkampioen schappen in de sporthal 't Sportuus. De organisatie kon zich verheugen in een flinke opkomst en een enerverende strijd. Vooral het duel in de leeftijdsgroep 14 jaar en ouder op C-niveau, tussen de sterke turnsters Bianca van Bende- gem en Hilde Hamelink, werd gekenmerkt door een bijzon der gering krachtsverschil. Met slechts ééntiende punt voorsprong wist Bianca van Bendegem Hilde Hamelink naar de tweede plaats te ver wijzen. UITSLAGEN 6/ jaar: 1. Jennifer Haers 39,1 'punten, 2. Tamara van de Berge 38,3, 3. Wendy van de Wege 37,1. 8/9 jaar: 1. Petra Geelhoedt en Tracey Stallard 38,2, 2. Evelien Dekkers 37,1 3. Sheila Sponselee 36,7. A-niveau 10/11 jaar: 1. Hanneke Vis 40,5, 2. Lizette Riemens 38,1, 3. Chantal Roetink 37,9. 12/13 jaar: 1. Christa de Kimpe 37,6, 2. Eline Tan 36,6, 3. Dennis Durinck 35,9. 14 jaar en ouder: 1. Ilse van de Velde 37,3, 2. Maaike de Regt 37,2, 3. Renate Simon 36,3. B-niveau 10/11 jaar: 1. Ilona van Hecke 39,2, 2. Marleen Sijs 38,6, 3. Barbara Luitjens 37,8. 12/13 jaar: 1. Nadia Messadi 41,3, 2. Ilse Spuessens 39,9, 3. Jody Curran 38,2. C-niveau 10 t/m 13 jaar: 1. Sa- mantha Melse 40,3, 2. Ingeborg Marcus 39,5, 3. Cathinka van Waesberghe 39,2 14 jaar en ouder: 1. Bianca van Bendegem 34,1, 2. Hilde Hame link 34,0, 3. Evelien Rijk 31,6. Jongens 14 jaar en ouder: 1. Krijn Dieleman 40,5, 2. Michiel de Munter 38,1 punten. Volleybaltoernooi Aardenburg - De uitslag van het volleybaltoernooi dat VC De Kikkers uit Aardenburg hield is als volgt: 1. Draai- brugse Sport Vereniging, 2. Fiasco's, 3. Transpiranten, 4. Brandweer. De Kikkers hou den in de herfst opnieuw een wijkvolleybaltoernooi. CLINGE - Café De Landbouw, 20 uur prijskaarting. -Malpertuus, 13.30 uur koersbal ANBO. IHULST - Café De Kroon, 14 uur kaarting. SAS VAN GENT -Café Engelenroos, 14.00 uur bieden en jokeren. KAARTINGEN Uzendijke - Tiende wedstrijd voorjaarscompetitie Bridgeclub IJzendijke. Groep A: 1. Kerkhae- rt/De Waal, 2. Mijnsbergh/Buijze, 3. Arnoldi/Galle. Groep B: 1. Marquinie/Wijffels, 2. Water- schoot/Zwartele, 3. Keeman/Van de Water. Hulst - De Bridgeclub Hulst hield de tiende wedstrijd van de voor jaarscompetitie. Groep A: 1. de Jonge/Koopman, 2. Baggen/Mast, 3. Bruijns/Van Wijnsberghe. Groep B: 1. Biesbroeck/Simpe- laar, 2. Beaart/Van Kalmthout en De Schrijver/Baggen. Groep C: 1. Dén Boer/Smulders, 2. Tieleman/ Lossie, 3. Van Opstal/Ter Burg. Groep D: 1. De Wolf/Huis en Wenaels/Diericks, 3. Huyskens/ Vereecken. Groep E: 1. echtpaar Deltour, 2. Van. Leeuwen/Schol- ten, 3. De Ridder/Lauret. KOERSBAL Clinge - Malpertuus, organi satie KBO. Mat 1: 1. M. de Rechter-Weemaes/R. de Block, 2. A. van Cauteren/Cl. Kegels van Gijsel, 3. L. van Hoey- land/M. van Vlierbergen. Mat 2: 1. L. Boonman-Lernout/A. Buyze, 2. M. van de Lavoir/P. van Broeck, 3. O. van Hauten- de Vos/L. Kegels. Zuiddorpe - Het Kaaike, orga nisatie gecoördineerd bejaar- denwerk. Uitslag: 1. M. van de Sijpt, 2. A. de Mey/J. van Rossem, 3. A. van Damme/J. la Heijne. Poedel: M. Rammeloo/ M. Baart. Koewacht - De Vlaschaard, organisatie gecoördineerd be- jaardenwerk. Uitslag: 1. C. Wijnacker/A. Lijs-Coone, 2. M. Sely-de Meester/A. Roe land, 3. A. van Damme/E. van Damme-Bracke. Poedel: T. Roelands-van Waesberghe/M. Thuij. Kloosterzande - Rozenhof, or ganisatie ouderenbond met 25 personen. Uitslag: 1. H. de Gucht/A. Cortvriendt, 2. T. de Waal/A. de Waal, 3. B. Kint/J. Rombout. Kwadendamme - De verenig de sociëteiten, schieting staan de wip met 39 personen. Uit slag blokschieting: 1. J. Harin- ck, 2. Sj. Raas, 3. P. Stoutha- mer, 4. J. de Rijke, 5. A. de Jonge. Wip 2: eerste hoge vo gel: A. Pikkaart, tweede hoge vogel: A. Schouwenaar, eerste zijvogel: N. van de Dries, tweede zijvogel: Jobina de Jonge, derde zijvogel: H. Bree- mer. Van onze verslaggever Bergen op Zoom - Ondanks het bereikte compromis is het geschil tussen de directie van horecabedrijf De Teercamer op de Grote Markt te Bergen op Zoom en negen personeelsleden niet opgelost. Het negental denkt er nu zelfs over om naar de rechter te stappen. De klacht is dat de directie van De Teercamer de afspraken niet nakomt. De directie bestrijdt dat. Volgens haar is aan alle onderdelen van de overeenkomst voldaan. Begin dit jaar namen de gebroe ders Westra uit Utrecht De Teer camer over van de Verenigde Bierbrouwerijen uit Breda. Al vrij snel gingen de gebroeders over tot het ontslag van perso neel. De betrokken personeelsle den namen dat niet en stapten naar de Horecabond FNV. Als gevolg daarvan volgde voor som mige werknemers ontslag op staande voet. Na een gesprek tussen bond en werkgever werd dat ongedaan gemaakt. Vervolgens werd afgesproken dat De Teercamer tot 1 juli de lonen zou doorbetalen en andere verplichtingen na zou komen. Het personeel ging in dat geval akkoord met ontslag per 1 juli. In verband met de achterstallige lonen vroeg de horecabond van de gebroeders Westra 30.000 netto, een bedrag dat bruto neerkomt op ongeveer 50.000. De gebroeders Westra willen dat niet betalen. „Die claim is uit de lucht gegrepen", zei gisteren O. Westra, een van de broers. „Het gevraagde bedrag is hoger dan overeengekomen. Wij betalen tot 1 juli salaris en vakantiegeld en daarmee is voor ons de kous af." Volgens Niek Huismans, een van de negen actievoerende perso neelsleden, klopt dit verhaal niet. „De Teercamer betaalt niet, terwijl wij wel hebben inge stemd met de eisen. Als het zo moet, dan komt er een rechts zaak en nemen we bovendien geen ontslag per 1 juli. Als ze ons weg willen hebben, moeten ze maar een ontslagaanvraag in dienen bij het arbeidsbureau." van 15.30 tot 16.00 uur verzorgt fanfare Excelsior een optreden in de tent. In café De Kroon wordt een tentoonstelling gehou den over de geschiedenis van Terhole, met foto's en oud kaart materiaal. De dorpsbewoners krijgen om 19.00 uur de gelegenheid om aan te schuiven aan een dorpsbarbe cue bij en in de feesttent. Vervol gens barst dan om 20.30 uur in het dorpshuis en in de tent een dans- en disco-avond los. Van onze verslaggever Doel - Het veerbootje tussen de Scheldedorpen Doel en Lillo komt deze zomer weer tijdelijk terug in de vaart. Het bootje vaart vanaf 26 juni tot eind augustus gedurende de weekeinden. Het vertrekt ieder uur vanuit Doel. De eerste afvaart is om 10.00 uur, de laatste om 19.00 uur. De overtocht is gratis. Met de terugkeer van het pontje honoreert de Vlaamse minister J. Sauwens een vurige wens van met name de Doelse onderne mers. Het bootje behoorde jarenlang tot de toeristische trek pleisters van het dorp. De bouwstop als gevolg van de bouw van de kerncentrale en de uitbreiding van de Waaslandhaven deed de omgeving geen goed. Velen meenden al dat het dorp ten dode was opgeschreven. Maar de Doelse bevolking ging niet bij de pakken neerzitten. Naast het al uit 1974 daterende Scheldewij- dingsfeest in augustus werden tal van activiteiten op touw gezet om het dorp in de schijnwerpers te plaatsen. De bewoners van Doel hebben nu ook een welwillend oor gevonden bij de regering. Vanwege bezuinigingsoverwegingen werd de veerdienst een paar jaar geleden opgedoekt. De Doelenaren hebben het voor elkaar gekregen dat dit besluit nu ten dele is teruggedraaid. Doel verwacht hierdoor opnieuw een impuls voor het toerisme.

de Stem | 1993 | | pagina 15