Molenstraat Clinge roert zich (IJZEN 'ESTEM Tweede 'Rock around the bridge' groter van opzet fS^ef)VerStrae,en PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER UITSLAGEN GELEGENHEID Zeeuwse Dag van het Paard ware happening CDA REGIO iuufsch-Vlaanderen jewoners bespreken plan gemeente voor snelheidsremmers )te bakkerij loderne winkel ZEELAND C2 Muziekfestival in Sint-Jansteen I Het muziekfestival bestaat uit rondgangen door de verschillende I korpsen en marsconcerten op verschillende locaties. Op zaterdag I jegint het festival om 20.00 uur. Die avond zijn Weldoen Door temaak uit Clinge, De Scheldezonen uit Nieuw-Namen en St. Ijan uit Sint-Jansteen te beluisteren. Op zondag treden Nooit Gedacht uit Graauw, muziekvereniging Heikant, Vrijheid Een- I dracht uit Lamswaarde en Eendracht Maakt Macht uit Koe- uacht voor het voetlicht. MOOIE MODE, >END GECOMBINEERD )ud-wethouder Hontenisse: ragen bij reorganisatie egende editie 'loeberfeesten Zwem vierdaagse in Axel Negen gewonden bij botsing <5Sen(spor,)' K0ERSBAL BOLLINGEN Symposium over veiligheid verkeer in oktober in Goes Geen collectanten voor Dullaertwijk Motorrijder licht gewond bij aanrijding 1993 riek om ce zoenenI j EUGENE dt vandaag 50 jaar. "telijk gefeliciteerd. re koop in Breda zet 725.000 gulden. Itijdens kantooruren, lïel. 076-142175 rbij alle CDA-leden in Oost- panderen uit voor de algemenl Idering op woensdag 23 juni 10.00 uur in de Reynaertshof, Itionsplein 2 te Hulst. STEM DINSDAG 22 JUNI 1993 ,nonze verslaggever Huge - De bewoners van de olenstraat in Clinge kunnen tj) woensdag 30 juni uitspre- iDover het plan van de ge- lffnte om snelheidsremmende aatregelen te treffen in die «at. Naar aanleiding van kri- op het gemeentelijk plan teft de Dorpsraad die datum bijeenkomst georganiseerd het gemeenschapscentrum lalpertuus. De inspraakavond egint om 20.00 uur. Met het oog op die bijeenkomst is het zo goed als zeker dat de kwestie rond de Molenstraat van de agenda van de ge meenteraadsvergadering van aanstaan de donderdag wordt afgevoerd. Daar over wordt vandaag nog in de vergade ring van burgemeester en wethouders over gesproken, maar wethouder G. van de Voorde zei gisteren voor 99 procent te verwachten dat de zaak wordt uitge steld. De gemeente kwam deze maand met het voorstel om in de Molenstraat drie snelheidremmers aan te leggen. Het college van B en W kwam daarmee tegemoet aan een al jaren gehoorde wens vanuit de Molenstraat. Ook vanuit de plaatselijke politiek werd de druk steeds sterker om de Molenstraat nu eindelijk van hardrijders te verlossen. Met bijkomende werkzaamheden komt het gemeentelijk plan op zo'n 165.000 gulden. Toen de gemeente twee weken geleden bij iedere bewoner de plannen ter infor matie in de bus stopte gebeurde wat niemand had verwacht. Er bleek ineens forse weerstand. Met name bij degenen die de snelheidsremmers praktisch voor hun deur kregen. De protesten klonken door tot in de raadscommissies ruimte lijke ordening en financiën, die het college adviseerden de zaak nog maar eens te bekijken en het voorstel even tueel te verdagen. „We zijn echt overdonderd door die plotse bezwaren", aldus Van de Voorde. „Wij dachten voor de bewoners van de Molenstraat een goede zaak te doen. We zijn ingegaan op de oproep van de actiegroep". De gemeente is dan ook verrast door de oprichting van een nieuwe actiegroep, die de plannen van tafel wil. De betrokken bewoners willen eenvoudiger snelheidsremmers en geen 'obstakels met toeters en bellen', zoals woordvoerder F. Haartsen het vorige week uitdrukte. Bij de gemeente bestaat overigens de indruk dat het slechts om enkele men sen gaat die de voorgelegde plannen niet zien zitten en dat de grote meerder heid van de bewoners de maatregelen toejuicht. „Hoe dan ook, het laatste dat we willen is de bewoners deze plannen opdrin gen", aldus Van de Voorde. Het ziet er nu naar uit dat de kwestie rond de Molenstraat op z'n vroegst eind augus tus in de gemeenteraad komt. Vervol gens moeten ook Gedeputeerde Staten dan nog het licht op groen zetten. In verband met uit te voeren asfalterings- werkzaamheden mag het karwei niet te laat in het najaar worden aangepakt. Van de Voorde schat in dat het echter allemaal nog net kan. |van onze verslaggever I Sint-Jansteen - Ter gelegenheid van de kermis in Sint-Jansteen lloiidt de r.k.-muziekvereniging St. Jan zaterdag 26 en zondag 1;; juni een muziekfestival. Aan dit evenement doen zeven laaekgezelschappen uit Oost-Zeeuws-Vlaanderen mee. IINGEN ZIJN GELDIG VAN 21 T/M ZATERDAG 26 JUNI in onze correspondent |ogelvvaarde - In de commissie Financiën in Hontenisse enstte oud-wethouder P. Mangnus (eigen lijst) gisteravond lier duidelijkheid over de uitkomst van de door het college ■presenteerde voorstel tot vaststelling van de organisatiever- lianks vele positieve verhalen achter de collegetafel en de nmissieleden Gelderland en «ïselee, zij waren aanwezig het Georganiseerd Overleg ir de zo soepel verlopen reor- usatie, wenstte Mangnus het ultaat van het geheel in aan- personeelsleden te zien. fehadden, als je kijkt naar het i aantal jaren geleden ge lakte VBA-rapport, teveel per sei ui aantal en geld. Laat jnu eens zien hoe het er na de bijstaat in aantal Als blijkt dat dit gunstig ik de eerste zijn om het hiermee te feliciteren", ias Mangnus. leermeester Steenkamp zegde '«overzicht toe, maar dit zou t! meer voor de vakantie luk- i Wel kon hij zeggen dat [voorbeeld voor de afdeling Fi- ncien, na de reorganisatie de Hing Middelen, het in het IA-rapport benodigde aantal «"formatieplaatsen is gerea- «ri Unaniem was de com- »e vol lof over de zelf uitge- ede reorganisatie die bij het soneel rimpeloos was verlo- EN GOEDKOPEf de vraag van de commissie akte burgermeester Steen de namen van de nieuwe 1,1 °nze correspondent Het Sloebercomité van vrijdag 25 tot en met 28 juni voor de negen de Sloeberfeesten in Die spelen zich af rond- «et Sloeberbeeld aan de '•"Ornardusschool en in café landbouw. starten de feesten met eberschieting, die om uur begint. Zaterdag is er uur in café De Land- Wn Sloeberbingo. Zondag Jen de Deutrappers om uur een serenade aan het t abeeld en om 14.00 uur is w de jeugd een wedstrijd «mmen. sectorhoofden bekend. Grondge biedzaken krijgt als sectorhoofd W. van Broekhoven, Maatschap pelijke Zaken J. Stolte en voor Middelen E. de Schepper. De hiërarchisch rechtstreeks onder de gemeentesecretaris vallende staffunctionaris Personeelszaken wordt P. van Kerckhoven. De plaatsvervangend sectorhoofden worden vandaag bekend. Grote belangstelling was er op de publieke tribune voor het agendapunt waarbij een krediet van 40.000 gulden werd ge vraagd om in de haven van Walsoorden 15 aparte ligboxen te realiseren. Door leden van watersportvereniging d'Ouwe Haven wordt door zelfwerk zaamheid een bedrag van 15.000 gulden ingebracht. Verantwoor delijk wethouder Pauwels(CDA) maakte de commissie wel duide lijk dat met het uitvoeren van deze werken de problemen van de haven nog niet zijn opgelost. Hiervoor zijn miljoenen nodig, waarvoor overal wordt gepro beerd subsidie los te peuteren, maar het ziet er toch naar uit dat 'we alles zelf op moeten hoesten', aldus de wethouder. Een Haflinger met veulen worden getoond op de Zeeuwse Dag van het Paard in Kapelle. 28 worden de Prt«en afgesloten met jskaarting bieden en joke- Van onze verslaggever Axel - Zwemvereniging De Otters in Axel houdt van 28 juni tot en met 2 juli voor de zeventiende keer een zwem- vierdaagse in zwembad 't Plaatje. Evenals vorig jaar gaan de opbrengsten, (toen 1681 gulden), naar het Ro nald McDonald Kinder fonds. De afsluiting, op 2 juli, wordt verzorgd door de Mo delbouwvereniging Zuid- Zuid-West uit Sas van Gent. Ook de Nederlands kampioen modelbouw heli kopter-vliegen C. Verplanke uit Hoek geeft een demon stratie. Beide demonstraties zijn van 19.00 tot 20.00 uur. Daarna vindt de prijsuitrei king plaats. Deelnemers kunnen zwem men van 11.00 tot 12.00 uur en van 16.30 tot 19.00 uur. Van onze paardesportmedewerker Kapelle - De Zeeuwse Dag van het Paard, die tijdens de laatste dag van de driedaagse manifestatie van de ZLM in de veilinghallen te Kapelle gehouden werd, was een ware happening. Alle samenwerkende stamboeken van de Stichting de Zeeuwse Dag van het Paard hielden in de morgenuren de keuringen aan de hand, terwijl zij in de middaguren het programma verzorgden in de hoofdring, on der leiding van opperstalmeester Anton Hanse uit Kerkwerve, die geassisteerd werd door ervaren ringmeesters. Zo'n 12.000 toeschouwers op de tribunes en rond de hoofdring volgden ademloos de shows en spectaculaire demonstraties, die van de paardenliefhebbers dan ook een staande ovatie kregen. Tijdens dit totale gebeuren kon de organisatie zich verheugen in de belangstelling van ruim 20.000 bezoe kers. KAMPIOENSKEURINGEN STAMBOEK TREKPAARDEN Merries 1991, kleine maat: Sarah van de Katten- brug van G. Calon, IJzendijke. Merries 1990: Violin van Bleyendaal van P. Nortier, Oostburg. Merries 1984 t/m 1987: Jenny van de Bunderhoe ve van B. IJsebaert, Axel. Merries 1983 en ouder, middenmaat: Klara van 't Hof 'De Dankbare', eigenaar W. Maljaars, Oost burg. Merries grote maat: Brechtje van de Weperpolder van S. de Feyter, Axel. Hengstveulens: Robby van Keigersbosch, van B. IJsebaert, Axel. Merrieveulens: Ariska van Driewegen van J. de Visser, Vlissingen. Jaarlingen: Bonna te Zande van B. Simonse, Heinkenszand. Merries 2 jaar: Winnie van Bleyendaal van A. Brooymans, Steenbergen. Merries 3 jaar: Violin vcan Steyendaal van P. Nortier, Oostburg. Reserve kampioen 4 jaar en ouder: Ulvia van Bleyendaal van A. Brooymans. Dagkampioen 4 jaar en ouder: Jenny van de Bunderhoeve van B. IJsebaert Ere-kampioen: Magda van Kateleijne van M. Mol, Waarde. WELSH PONY Merries 6 t/m 9 jaar zonder veulen: Vlugtenburgs Winny van J. Klaassen, Hulst. Merries 4 en 5 jaar zonder veulen: Blindway Nikie van mevrouw I. Anthonisse-Diik, Biervliet. Merries 4 jaar en ouder: Rouwkuilen's Uniset van mevrouw S. Pauwels-Van de Grient, Graauw. Merries Sectie K 6 t/m 9 jaar zonder veulen: Carlien van F. Haak, Biervliet. NEW FOREST PONY Twentermerries: Arabei van A. Martens, Hoofd plaat. Merries 10 jaar en ouder: Duke's Forest Nutmeg Beauty van E. de Theye Axel. Kampioen 4 jaar en ouder niet zogend: Duke's Forest Nutmeg Beauty van E. de Theye. NEDERLANDS SHETLAND PONY Merries 1 jaar: Gwinny van de Rechtepad van G. van Leuven, Vogelwaarde. Merries 1 jaar minimaat: Giumentha van de Liniedijk van A. Kielman, Axel. Hengsten 1 jaar: Goliath of Geelong van D. Sey, Hengstdijk. Merries 2 en 3 jaar: Faranah van de Liniedijk A. Kielman. Merries 4 t/m 6 jaar: Desdemona van de Liniedijk van A. Kielman. Merries met minstens 2 afstammelingen: 2. Tanja van Heeswijk van M. Warrens, Kuitaart; 3. Wil- berdine van 't Wafeldorp, 5. Xandra van 't Wafeldorp, beiden van J. Jacobse, Hengstdijk. Jeugdkampioen: Gwinny van de Rechtepad van G. van Leuven. Reserve jeugdkampioen: Faranah van de Linie dijk van A. Kielman. FJORDENPAARDEN Merries 7 t/m 12 jaar: Fjelke F14 van A. de Smet, Terneuzen. Oudenbosch/Kalmthout - Bij een verkeersongeluk in het L w J (ADVERTENTIE) verkeersongeluk Belgische Kalmthout raakten zaterdagnacht rond half vier D. K.-B. en haar 16-jarige dochter S. K. uit Oudenbosch lichtgewond. Vier vrienden van het meisje, de 18-jarige P. F. en de 16-jarige D. L. uit Standdaarbuiten en de 17-jarige R. B. em de eveneens 17-jarige J. T. uit Fijnaart reden mee in de wagen en liepen ook lichte verwondingen op. Op het kruispunt Brasschaatsteenweg en Kruisstraat in Kalmthout gaf een Belgische wagen de auto van mevrouw K. geen voorrang. De Belgen reden vol op de zijkant van de Oudenbossche auto. Ook de vier inzittenden van de Belgische auto raakten gewond. De klap was enorm. De wagen van mevrouw K. sloeg een paar keer over de kop en belandde in de gracht. De Belgische auto kantelde op de zijkant. De hulpdiensten rukten massaal uit om hulp te bieden. Zes ziekenwagens kwamen eraan te pas om de gewonden naar het Vesaliusziekenhuis af te voeren. De Suzuki Vitara Cabrio de Luxe JLX (Consumentenprijs f41.695- (excl. kosten rijklaar maken en accessoires). SLUISKIL: Automobielbedrijf Moret B.V., Pierssenspolderstraat 25, 01157-2710. Sub-dealer: KOEWACHT: Garage Hans Drijdijk, Emmabaan 4, 01146-1841. Editic -rr-i-, O CD E°ITIE ZEELAND '«toren £2en' ^ulst en Goes. lP3gma^2te'ef00nnUmmerS 17.00 uur. C-Rein van der Helm 'ikh Frank van Cooten, %in?eeS Maas' Cle redacteur). I I I I I ~EBp ODE, VERRASSEND GECOMBINC NDERD HOOGZOMERCOLLEC iTRAAT 51, 4531 GC TERNëUL« vé tel. 09-3291459940. Van onze correspondent Sas van Gent - Op het terrein tussen de brugoprit en het zwembad in Sas van Gent vindt zaterdag 26 juni het tweede Rock Around The Bridge-popfestival plaats. Het festival start zaterdag middag om 17.00 uur en duurt tot ruim na midder nacht. De drie organisatoren - Alexander ten Berge, Ronald Möring en Jan Vinke - mikken dit jaar op meer bezoekers. Vorig jaar tijdens het eerste Rock Around The Bridge waren er ruim 700 popliefhebbers op de been voor vier bands. Dit jaar gokt men op het dubbele aantal toeschouwers en heeft de organi satie zes bands gecontracteerd. Daarnaast is de nodige aandacht besteed aan de kwaliteit van geluid, licht, podium, drank voorziening en personeel. Met het oog op meer toeschouwers en het voorkomen van geluidsover last is nu een keuze gemaakt voor het terrein nabij het zwem bad. De weg daar naar toe wordt zaterdag uitgebreid bewegwij- zerd en het Keizer Karelplein, Prinsenkade en Sportkade zijn aangewezen als parkeerruimte. Maar liefst 40 vrijwilligers assis teren bij de opbouw van het podium en bemannen de bars. „Dit jaar kunnen we rekenen op meer ervaren mensen voor de bediening van de taps", aldus Ronald Möring. „In plaats van plastic bekers, schenken we de drank in glazen. Vorig jaar had den we hiermee goede ervarin gen. Er was weinig schade. Daaraan kun je merken dat het festivalpubliek in de regel een beschaafd publiek is." Het podium meet 12 bij 8 meter en is vanaf het festivalterrein goed zichtbaar. Ondanks dat de naam van het festival uitsluitend rockmuziek doet vermoeden, is dit zeker niet het geval. De ge contracteerde bands verschillen van elkaar, maar niet te ex treem. Het tweede Rock Around The Bridge brengt de volgende bands in Sas van Gent: De Zeeuws-Vlaamse formatie Twi light Zone, Over The Edge uit Goes, Avital uit Middelburg, Bad Behavior uit Aalst (B), Ro- setta Stone uit Rotterdam en Instead of Stones uit Deventer. De laatste band, volgens Möring de topper van het festival, brengt de bijna originele num mers van de legendarische Rol ling Stones. De drie organisato ren hebben zo'n 900 affiches en 3000 promotiefolders verspreid in Zeeuws-Vlaanderen en België. De voorbereidingen voor het tweede Rock Around The Bridge startten reeds in november vorig jaar. „Gezien de grotere opzet vermoed ik dat we voor het derde Rock Around The Bridge straks wel direct na volgende week moeten starten", aldus Alexander ten Berghe. Ten Berghe tekende via de Stichting Popmuziek Nederland voor de selectie van de bands. Daarbij waren de adviezen van Paul van Gimst van De Gravin uit Westdorpe van harte wel kom. Contacten met de organi satoren van het School's Out- festivai in Axel voorkomen een dubbel programma. De organisatie kan rekenen op brede steun van enkele grote sponsors: de Sasse middenstand, politie, brandweer en de ge meente Sas van Gent. Onzekere factor blijft echter het weer. „Dat moet je immers altijd maar afwachten bij een openluchtfes tival. Zit het mee dan is je festival al half geslaagd", aldus Möring. De entreeprijs voor het festival bedraagt 7,50. Axel COLLECTE - De collecte voor het Astmafonds leverde in Axel 7562,55 op. In Zuiddor- pe ƒ437,10 en in Overslag 122,70. Clinge VLAAMSE KERMIS - Op het schoolterrein van de Bernar- dusschool wordt zaterdag 26 juni voor de vierde maal een Vlaamse kermis gehouden. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van speelwerktuigen voor de leerlingen van de ba sisschool. Bezoekers, met na me jeugd, kunnen deelnemen aan allerlei spelletjes. Daar naast kan men zich uitleven op een luchtkussen. De ouders bakken wafels en er is een ijskraam aanwezig. FIETSEXCURSIE - De na tuurbeschermingsvereniging houdt zondag 27 juni een fietsexcursie. Men vertrekt om 9.30 uur aan de parking van Interjute in de Molenstraat. Excursieleider is Edie Bogae- rt. De route loopt door de Clingse bossen, langs St.-Jan- steen, Heikant, Absdale, het Groot Eiland en eindigt in Hulst. OUD PAPIER - De leden van de voetbalvereniging Clinge halen zaterdag 26 juni vanaf 9.00 uur oud papier op. VISWEDSTRIJD - Aan de vis wedstrijd te Clinge namen 39 personen deel. Uitslag: 1. Luc IJzewijn, Clinge 1870 gram; 2. Luciën Uytenhouwer, Kield- recht 1380; 3. Patrick Jonkers, De Klinge 1200; 4. André de Caluwé, Kieldrecht 1100; 5. René Bertram, Clinge 1080 gram. St.-Jansieen KERMIS - Het komend week einde wordt ter gelegenheid van het feest van Johannes de Doper de jaarlijkse kermis ge houden. In de dorpskern staan tal van kermisattracties. Za terdag 26 juni luistert de mu ziekvereniging St.-Jan de eu charistieviering op en zondag 27 juni wordt een muziekfesti val gehouden. Traditiegetrouw is er kermismaandag om 9.30 uur een eucharistieviering voor de overleden parochia nen. Dinsdag 29 juni wordt de wielerkoers voor amateurs ge houden. Nieuw-Namen ZESKAMP - Onder grote be langstelling werd de zeskamp in Nieuw-Namen afgewerkt. De deelnemers waren na af loop uitermate te spreken over de goede organisatie en de gezellige sfeer die rond de wedstrijden heerste. Uitslag: 1. Polder met 41 punten (na loting), 2. Kauterstraat 41 punten, 3. Poldertrappers 36, 4. Liege Wegel 27, 5. Melse Pad 24, 6. Hombachstraat 19 punten. DINSDAG HULST -Blaauwe Hoeve, 13.30 schieting voor bejaarden. KLOOSTERZANDE -Café de Reizende Man, 19.30 uur vleeskaarting. KOEWACHT - Café 't Hoekske, 13.30 uur schieting voor bejaarden. FOTO JAAP WOLTERBEEK Hulst - De Lieve, organisatie KBO. Uitslag: 1. J. de Smet/L. Kegels, 2. M. van Vlierberghe- De Vos, 3. C.Kegels/M. van Vlierberghe. Lamswaarde - Organisatie KBO. Uitslag: 1. G. de Schrij- ver/J. Plat jouw, 2. J. Dutrée/L. Sala, 3. E. van Waterschoot/T. Vereecken. Hulst - De Lieve. Uitslag: 1. M. van Vlierberghe/Baeijens, 2. C. Kegels/C. Baeijens, 3. M. Govaert/M. van Vlierberghe. Clinge - Zaal Malpertuus, orga nisatie ANBO. Mat 1: 1. me vrouw Vos-Govaert/W. de Windt, 2. mevrouw Block-De Rechter/P. de Brouwer. Mat 2: 1. mevrouw Block-Thomaes/P. van Broeck, 2. mevrouw Heye- de Block/G. Boeyens. Mat 3: 1. mevrouw Ongenae/L. Kegels, 2. mevrouw Gering/R. de Block. St.-Jansteen - De Warande, or ganisatie KBO. Uitslag: 1. P. Rombaut/E. de Windt en C. Verweij/R. de Smet, 2. E. de Smet/W. de Windt, 3. M. Tael- man/Th. Kints. Aardenburg - Uitslag bol wed strijd met 87 deelnemers: 1. R. Wiliems/N. de Decker/L. Bert, 2. J. Focke/J. Goethals/L. Ver- eecke, 3. I. Hulst/A. de Smet/E. Haverbeke, 4. A. van Vooren/ R. Goethals/A. Verbeke. Uitslag zesde puntenbolling De Ware Vrienden: 1. W. Martens, 2. A. Wulfrancke, 3. J. Riteco, 4. W. de Taeye, 5. M. Scheele. Aardenburg - Uitslag bolwed- strijd carnavalsstichting: Man nen: 1. C. Dons, 2. F. Pijcke, 3. D. Jansen, 4. J. Tilleman. Vrou wen: 1. Ch. de Wispelaere, 2. Y. Thilleman, 3. F. Wijffels, 4. A. Dons. IJzendijke - Vierde puntenbol ling met 62 deelnemers. Uit slag: 1. R. Vermeersch, 2. G. Blaakman, 3. J. Provoost, 4. A. van Zeele, 5. K. de Wit. Bol- wedstrijd met 81 deelnemers: 1. A. van Looy/M. van Zeele/W. Cornelis/G. Teerlinck, 2. H. Goossens/F. Pieters/A. van de Bossche/J. Dellaert, 3. W. de Schipper/AFerbuyt/Th. Ver- meulen/R. Goossens. Verliezer- sbolling met 30 personen. Uit slag: 1. C. de Poorter/A. de Martelaere/R. Goethals, 2. W. Strobach/R. Mollet/R. Pielaet, 3. E. Mollet/H. Verhoosel/F. Dellaert. Van onze verslaggever Goes - Mensen die zich beroepsmatig bezighouden met de verkeersveiligheid, steken 20 oktober de koppen bij elkaar om te praten over de vraag of blijvende verkeersveiligheid een niet te vervullen wensdroom is of een haalbare kaart. Het Regionaal Orgaan Verkeers veiligheid Zeeland (ROVZ) houdt die dag op een nader te bepalen plaats in Goes een sym posium met dit onderwerp, de zogenoemde duurzame verkeers veiligheid. 'Hoe kunnen we nu al werken aan een duurzaam verkeersvei ligheids-systeem' is de vraag die op de studiedag centraal staat. Het draait allemaal om de blij vende verbetering van de veilig heid in het verkeer. De wereld Van onze verslaggever Hulst - Als zich vandaag geen vrijwilligers melden gaat de jaarlijkse Anjercol lecte deze keer aan de Hul ster Dullaertwijk voorbij. De Dullaert is de enige wijk in Hulst waarvoor organisator N. Hollaardt geen collectan ten bijeen heeft kunnen krij gen. De Anjerfondscollecte wordt de ze week gehouden. De opbrengst is bestemd voor culturele organi saties en jeugdorganisaties. In Hulst hebben bijvoorbeeld bijna alle muziekgezelschappen in het verleden met succes een beroep gedaan op het anjerfonds. Tussen 1984 en 1992 werd aan Hulsterse verenigingen door het fonds bijna 80.000 gulden aan subsidies uitgekeerd. Verenigin gen die collecteren mogen alvast een derde van de opbrengst in hun eigen kas houden. Collec tanten voor de Dullaertwijk kunnen zich uiterlijk nog van daag melden bij N. Hollaardt, 01140-89148. moet volgens de organisatoren dusdanig gestructureerd worden, dat er in het verkeer geen ge vaarlijke situaties meer zijn of kunnen ontstaan. Behalve aan passingen aan wegen (instelling van dertig-kilometerzones, aan leg van rotondes) vraagt dat ook inspanningen van de verkeers deelnemers (permanente oplei dingen voor het rijbewijs). Daarover treden wegbeheerders, beleidsmedewerkers verkeer en vervoer, leden van het ROVZ, wethouders, politiemensen en beleidsmakers van bedrijven met elkaar in discussie. Een aantal gastsprekers belicht eerst een aantal thema's, die betrekking hebben op duurzame verkeers veiligheid, waarna er in verschil lende gespreksgroepen wordt ge discussieerd. Deelname aan het symposium is gratis. Aanmelden kan tot 1 au gustus bij het ROVZ, symposium duurzame verkeersveiligheid, Antwoordnummer 99, 4380 WB in Vlissingen. Van onze correspondent Axel - Een 21-jarige motorrijder uit Axel is zondagavond op de Zuidsingel in zijn woonplaats licht gewond geraakt bij een botsing met een personenauto bestuurd door een 66-jarige be stuurder uit Westdorpe. De auto kwam van de Roosevelt- laan. De automobilist verleende geen voorrang aan de op de Zuidsingel rijdende motor. De motorrijder liep een gebroken onderarm op.

de Stem | 1993 | | pagina 13