'nriist bij bouwers over Othene 'voor één tientje per maand 't hele jaar prima verzekerd op reis, wanneer, hoe vaak, hoe lang of waarheen u maar wilt!' t Jijkswaterstaat wil proef met beperkt openzetten Haringvlietdam uto brandt uit na botsing in Hulst 'Urgemeester van Teteringen moet zelf post halen JA stuur mij gratis en zonder enige verplichtingen een kennismakingspakket over de nieuwe Zilveren Kruis Conti-Nü-Reisverzekering lief aannemers over realisatie woonwijk Terneuzen door niet-regionaal bedrijf Thoolse J. Overbeeke-Geuze honderd jaar Gebruikte injectiespuiten drijven uit verstopt riool De voordelige CONTI-Nó-REISVERZEKERINCvan Zilveren Kruis: VACANT! E AANH gen' butter Axel vrije voeten p veroorzaakt pe slippartijen Automobilist dood na hartaanval achter het stuur Politie neemt pistool in beslag Westdorpenaar mishandeld DE 10 VOORDELEN VAN DE CONTI-Nu-REISVERZEKERING \r ZilverenKruisVerzekeringen Daar voel je je een stuk beter bij. -> V Kunt u mot oen gerust hart via Do Stem doen meteen ..Ktointjo" onder de rubriek ..Vakantie". Immers vele tienduizenden Stern-lezers en lezeressen (vier van elke tien) zeggen bijzondere belangstelling te hebben voor deze specifieke .Kleintjes"-rubriek de stem zeeland DINSDAG 22 JUNI 1993 DEEL C onze verslaggever ijelburg - Rijkswaterstaat l een proef nemen met het Jet openzetten van de Ligvlietdam, die nu het L water van de Noordzee liet zoete van het Haring- scheidt. De dienst wil „rmeer bekijken of door [openzetten van een sluis- Er bij vloed meer zalmen IHaringvliet intrekken. Tijdens de algemene aandeel houdersvergadering van Delta Nutsbedrijven werden bezorgde woorden gesproken over de proef. Delta Nutsbedrijven heeft immers in de buurt van de Ha ringvlietdam een punt waar zoet water voor de drinkwatervoor ziening wordt ingenomen. Volgens Rijkswaterstaat mag en zal de proef geen nadelige gevol gen voor de drinkwaterwinning en voor de landbouw hebben. „Mocht onverhoopt toch sprake zijn van ontoelaatbare beïnvloe ding van het gebruik (van zoet water uit het Haringvliet, red.) dan kan de proef onmiddelijk worden gestaakt en is binnen 24 uur de oorspronkelijke situatie, een geheel zoet Haringvliet, her steld," zo belooft Rijkswater-' staat de verschillende betrokken gemeenten, waterschappen, pro vincie en Delta Nutsbedrijven in een brief. De proef wordt gehouden om meer inzicht te krijgen in het indringen van zout water in het Haringvliet als de sluizen in de dam opengezet worden. Verder wil men onderzoeken in hoeverre het beperkt openzetten van de sluizen gunstige invloed heeft op de visintrek van de Noordzee naar het Haringvliet. Vissen hebben een overgangsgebied van brak water nodig om zich te. kunnen aanpassen aan het zoete water. De dam' vormt nu een messcherpe scheiding van zout en zoet, zodat de vissen niet de gelegenheid hebben het lichaam op zoet water in te stellen. Tij dens de proef worden met name zalmen en zalmachtige vissen geteld. Rijkswaterstaat studeert op een ander beheer van de Haring- vlietsluizen. Proefnemingen zijn volgens de dienst dan ook nood zakelijk om effecten van een ander regiem in kaart te bren- Wanneer de proeven worden ge houden hangt af van het weer. Er moet een flinke aanvoer van water uit de Rijn en Maas zijn om na de vloed al het binnenge komen zeewater weer te kunnen spuien. Want, zo schr't Rijks waterstaat, 'al het ingL en wa ter wordt tijdens de eersi eigen de spuiperiode afgevoerd'. Om het proces te bewaken wordt een drijvend zoutmeetstation geïnstalleerd. Met Delta Nutsbe drijven zal continu contact zijn om het zoutgehalte bij het punt waar drinkwater wordt ingeno men binnen de perken te hou den. Ook met andere betrokke nen belooft Rijkswaterstaat overleg te voeren. 54-jarige automobilist uit Hulst verleende gistermiddag voorrang op de kruising Verrekijker met de rijksweg Grote tfaeg. Bij de botsing die volgde, vloog de auto in brand. De nwrder liep een gebroken pols op. htuurder uit Hulst reed met zijn personenauto over de tkijker en kwam uit de richting St. Jansteen. Op de rijksweg richting Kapellebrug naderde een bestuurder van een trekker met oplegger uit Maastricht. Op dat moment werkten de verkeerslichten alleen in de oranje knipperstand. De bestuurder van de personenauto verleende geen voorrang en reed in de rechterflank van de trekker. Daarbij vloog de auto in brand. FOTO camile schelstraete onze verslaggever Meiburg - De twintigjarige ®r die afgelopen weekend 'trdenking van verboden wa- teit en bedreiging is aange ven, is gisteren na verhoor "ije voeten gesteld. De man 6 later dit jaar voor de poli- tthter verantwoording voor "Mie afleggen. Axelaar zorgde zater- teht samen met een i!r'ge plaatsgenoot voor Motie in een discotheek door alarmpistool te zwaaien, '■weetal was volgens de poli- Mevreden over de bediening f°P de jongste van het stel aeling een alarmpistool trok in de lucht schoot. Op int waren er zo'n twin- n in de discotheek. De Axelaar werd dezelfde it nog vrijgelaten. Zijn maat gisteren naar huis. "ore correspondent (®en Een oliespoor van honderd meter op de Dowweg in Terneuzen politie en brandweer iavond veel werk. me kreeg een regen van »van van automobilisten f irTi voertuig een schui- Lö ten- Een 28-jarige mo- er uit Biervliet kwam ten ■tii moest met een kapotte Inbracht worden naar Kil! de Honte- De eer werd ingeschakeld Ie °P te ruimen. 'Koosje van de Schaapherder'...honderd jaar... Tholen - Mevrouw J. Overbeeke-Geuze uit Tholen viert vandaag haar honderdste ver jaardag. Voor alle bewoners en personeel van zorgcentrum Ten Anker is er vanochtend koffie met gebak. Vanmiddag komen burge meester, dominee en directie van Ten Anker de honderdjarige feliciteren. Mevrouw Overbeeke woont sinds enkele jaren in het Thoolse verzorgingstehuis en gaat nog opge wekt door het leven. Was de geboren Poortvhetse tot vorig jaar kras en zelfstandig, de laatste tijd ging haar lichamelijke gezondheid achteruit. Me vrouw Overbeeke is bedlegerig, hoort en ziet slecht maar is verstandelijk nog uitstekend. Ze vindt het gezellig om bezoek te ontvangen en babbelt dan honderduit. Vandaag zal de jarige Van onze verslaggever Terneuzen - De Zeeuwse aannemers blijven bang dat ze geen voet aan de grond krijgen voor de realisatie van de nieuwe woonwijk Othene in Terneuzen. Burgemeester en wethouders van Terneuzen willen in zee gaan met projectontwikkelaar Mabon bv om de wijk van de grond te krijgen. Burgemeester R. Barbé verzeker de onlangs dat ook de regionale bedrijven een plek onder de zon krijgen. Het Nederlands Ver bond van Ondernemers in de- Bouwnijverheid (NVOB), gewest Zeeland, vraagt zich af hoe en op welke wijze de ontwikke lingsmaatschappij verplicht kan worden de regionale aannemer bouwgrond aan te bieden die concurrerend is met het eventue le eigen aanbod. foto de stem dick de boer 'Koosje van de Schaapherder', zoals de hoogbe jaarde op het eiland Tholen ook wel heet, een babbeltje niet ontbreken. De vier kinderen, negen klein- en zeventien achterkleinkinderen van me vrouw Overbeeke komen haar met verdere familie en kennissen op haar kamertje gelukwensen. Koosje Geuze kwam vanaf de lagere school als kindermeisje in dienst bij de prachtige boerderij van Bierens in Tholen. Na het huwelijk in 1918 ging het jonge paar Overbeek in Botshoofd bij Oud-Vossemeer wonen. In 1933 kreeg het gezin Overbeeke daar een eigen kudde schapen onder de hoede. Tijdens de oorlog vestigde de familie Over beeke-Geuze zich in Tholen. Tot op hoge leeftijd verzorgde mevrouw Overbeeke vol overgave zelf het huishouden. In 1990 kwam zij naar zorgcen trum Ten Anker, waar de inmiddels honderdjarige het prima naar de zin heeft. Begrip In een brief aan het college en de gemeenteraad spreekt het NVOB haar verontrusting uit over het voornemen de totale realisatie van het project in handen te geven van een niet-regionaal ge vestigde commerciële marktpar tij. Het NVOB heeft best begrip voor de financiële risico's voor de gemeente en dat daarom za ken worden gedaan met een par tij die deze risico's ook kan dra gen. „Het is bekend dat de beoogde projectontwikkelaar nauwe rela ties heeft met landelijk opere rende uitvoerende bouwbedrij ven. Indien de huidige recessie in de bouwnijverheid zich de ko mende tijd voortzet, is het buiten kijf dat bij het bouwrijp maken en de uitgifte van gronden pri mair bovengenoemde bouwbe drijven aan bod zullen komen. Een keuze voor het regionale bedrijfsleven zal pas geschieden op basis van zeer onaantrekke lijke voorwaarden," schrijft se cretaris R. van de Wijnckel. Daarom wil het NVOB weten hoe de gemeente de belangen van het regionale bouwbedrijfs leven in de te sluiten exploitatie overeenkomst veilig stelt zodat er sprake is van een reële con currentiepositie. Bevoorrecht Volgens Van de Wijnckel ver keert Mabon hoe dan ook in een bevoorrechte positie ten opzichte van de regionale bedrijven. „Sturing van de bouwstromen vanuit één marktpartij plaatst Van onze correspondent Hulst - De 85-jarige J. de W. uit Kloosterzande is gister middag gestorven nadat hij achter het stuur in zijn auto een hartaanval kreeg. Hij werd om kwart voor zes in zijn auto op de weg Terhole- Kuitaart getroffen door een hartaanval. De personenauto be landde in de sloot. De inmiddels ingeroepen hulpdiensten wisten de man snel uit de auto te bevrij den. Hartreanimatie door het ambulancepersoneel mocht ech ter niet baten. De W. overleed ter plaatse. de regionale bedrijven in een niet gewilde afhankelijkheidspo sitie. Eigen initiatieven worden onderworpen.aan toetsing door de concurrent. Een dergelijke af hankelijkheid legt een grote druk op de orderportefeuille van de regionale bedrijven en de daarmee direct samenhangende werkgelegenheid." Van onze correspondent Sas van Gent - Een 44-jarige inwoonster van Terneuzen trok gisteren tijdens een bezoek aan het politiebureau in Sas van Gent een pistool. Een agent wist het haar afhandig te maken voordat ze er iets mee kon doen. De vrouw was uitgenodigd voor een gesprek op het bureau. Tij dens het gesprek begon ze in haar handtas te rommelen. De agent met wie ze sprak, zag het pistool en griste meteen de tas uit haar handen. Er bleek een zilverkleurig gas'drukpistool in te zitten. De vrouw is aangehou den. Nadat vijf injectiespuiten waren verwijderd uit de riool- putten, werd een kolkzuiger ingezet. f0t0 camile schelstraete Van onze verslaggever Terneuzen - De politie in Terneuzen riep gisteren de hulp van gemeentewerken in om een aantal rioolputten in de omgeving, van Dijkstraat/Nieuwediepstraat leeg te pom pen. Aanleiding hiervoor is het feit dat door de verstoppingen in het riool gebruikte en in de rioolputten weggegooide injectiespuiten komen boven drijven en de straat op spoelen. „Een levensgevaarlijke zaak," aldus een woordvoerster van de politie, die hierbij wees op de kinderen die in de betrokken omgeving op straat spelen. Een paar weken geleden vonden buurtbewoners niet minder dan 21 gebruikte spuiten die uit de verstopte rioolputten waren gedreven. Een paar dagen later vond men er nog eens negen. Gisteren haalde gemeentewerken vijf spuiten uit de putjes. Daarna werd de kolkzuiger ingezet. Van onze correspondent Zuiddorpe - Een achttienjarige jongen uit Westdorpe is door twee onbekenden mishandeld. De jongen die na de kermis in Zuiddorpe te hebben bezocht rond vier uur over de Hoofdweg Zuid naar huis liep, werd door twee onbekende jongens be laagd. Een van hen sloeg hem zonder aanleiding in het gezicht. Het slachtoffer viel en kreeg van beide jongens enkele slagen in het gezicht. Na de mishandeling verdwenen de daders. (ADVERTENTIE) |mi°lg van voorpagina LI, cameraploegen van UJfctelevisiezenders al lWÜdinhet gemeente- P(!P!I slag waren- gin- |llTen van de raad- Lopsfo/ UidstiP herme- '-B. ^erd geweerd. En mocht P vernemen dat de in structies van de burgemeester even werden opgeschort, totdat de uitspraak van de Haagse vice- president (waarover een verschil van mening bestond) per fax binnen zou komen. Dat gebeurde in de loop van de middag. Conclusie van de vakbonden na het lezen van die uitspraak: de acties worden voortgezet zoals ze gisterochtend waren begon nen. De besmette enveloppen blijven vanaf vanochtend dus weer op de postkamer liggen. De burgemeester liet gisteravond weten dat hij zijn instructies had genuanceerd. De post gaat hij, net als gisteren, wel zelf halen op de postkamer. En zijn op dracht om binnenkomende tele foontjes met hemzelf of de ge meentesecretaris door te verbin den, heeft Van den Berg inge trokken. De burgemeester benadrukt dat hij een bestuurlijke verantwoor delijkheid heeft. Als spoedeisen de post niet behandeld kan wor den, kunnen belangrijke zaken blijven liggen. Daarom spande hij vorige week dat kort geding aan en deelde hij gisteren de instructies uit. „Verder vind ik de acties prima/ aldus de bur gemeester. De actievoerende ambtenaren zijn gepikeerd door het gedrag van B en W, in casu de burge meester. Ambtenaar P. van Gurp (sectorhoofd welzijn en dienst verlening) spreekt van 'gespan nen verhoudingen'. „Wat ons be treft, was dat niet nodig ge weest." Zilveren Kruis heeft een bijzonder aantrekkelijke reisverzekering ontwikkeld, die een héél jaar geldig is: de Conti-Nu-Reisverzekering, Met deze polis kunt u vertrekken wanneer u wilt, waarheen u wilt en hoe lang en hoe vaak u maar wilt. In de geruststellende zekerheid dat u primo verzekerd bent voor alle schades die een fijne vakantie in de wor kunnen sturen. En als u morgen al op vakantie gaat, kunt u 'm vandaag nog telefonisch afsluiten, Groot gemak voar een lage premie. V GRATIS wereldwijde dekking. Ook in Nederland! Geen extra toeslag bij skivakantie en onderwatersport. V Uitgebreide bagagedekking maximaal 7.500,- per persoon of 25.000,- per polis. V GRATIS vervangend vervoer en uitgebreide voertuigenhulp. V GRATIS World Assistance Card met recht op wereld wijde hulp, dag én nacht, van alarmcentrale EuroCross. Een Reisverzekering die in alles voorziet, tegen een premie die u nauwelijks in uw portemonnee voelt. Door onze jarenlange ervaring welen we precies wat u op uw reis allemaal kan overkomen. Daarom dekt de Conti- Nu-Reisver-zekering ruimschoots alle risico's die u loopt. De premie is zo lóóg omdat u de polis rechtstreeks, zonder tussenpersoon, bij ons afsluit. En omdat Zilveren Kruis als één van de grootste reisverzekeraars van Nederland de kosten laag kon houden. Voordelen waar wij u graag van laten profiteren! Telefonisch afsluiten kan ook: 01180 - 12274 Dat kost u niets en verplicht u tot niets. BON VOOR EEN GRATIS KENNISMAKINGSPAKKET CONTI-Nu-REISVERZEKERING® V Vergoeding von alle geneeskundige kosten. Tandartshulp tot 750,- per persoon. n de heer Naam O mevrouw Straat/huisnummer Postcode Plaats Telefoon overdag 's-uvonds BOM INVULLEN EN IN EEN ENVELOP ZONDER POSTZEGEL OPSTUREN MN: Zilveren Kruis, Antwoordnummer 113,4330 VB Middelburg

de Stem | 1993 | | pagina 11