orino wint Italiaanse beker ETIEK LBO [LEGENHEID Brazilië uitgefloten in duel met Peru 0T m Duitsland draait warm in Verenigde Staten f iMER- IUIMING IEK ELROl ITINGEN VAN ansink zonder Egano laar EK in Spanje UITSLAGEN en standen ui- «i s-a- sportnieuws KORT sport PRIJSVRAGEN SPORT B2 articulieren |oma komt in bloedstollende finale een doelpunt tekort [PROFICIAT dinsdag 22 juni Iraag tot ziens lelminastraat 10 AE St. Jansteen I. 01140-13650 ITALIË BUITENLANDS VOETBAL HONGARIJE OOSTENRIJK Öjartteam rde bij WK Sta KlVE finales I'sLAND A - NEDERLAND JKj1®* - BELGIË 4-2. biu? DERDE plaats S a BELGIË 4-2. Drie- tsi .finale ;;::\D A - OOSTENRIJK VOETBAL f IJ/' L n CüP Katwijk in spoor Quick Boys 393 MAANDAG 21 JUN11993 fek om te zoenen 1 Idankje, jubileum, receptle he, verloving, overwinning' Jnen, Abraham, openbare laar door, mag best eens in In wel op de pagina L Moeilijk is dat niet en duur I te zijn Prijs per regel of fep. 2,40', één grote regel 3 2,89 resp 3,04'. kaatsen van een foto of It een formaat van 35 x 45 vij 15,96 resp. 16.76' le tarieven op aanvraag. Bij Ie betaling wordt 4,50 Irekend Foto's worden nr I Bel 076-236442 of geef L.. lóór plaatsing af bij één van Jen. Schriftelijke opgaven jitend geaccepteerd indien 1 bekend zijn, ook indien uw ling bijgevoegd is. 1 ons het recht voor teksten If van redenen te weigeren, lever klachten bereiken over Vi tekst behoudt de uitgever It voor om de naam van de ■gever bekend te öeven, s tarieven gelden op zaterdag ■erenigingsnleuws op 2 kolom op donderdag «iica (rtr) - Het Brazili- Le voetbalelftal is in zijn ■Sogsduel van het toer- Tjj „m de Copa America uitgefloten. De drie- Itiaig wereldkampioen T'm in Cuenca, 2700 me- J. boven zeeniveau, niet lijer dan een treurigma- Ld gelijk spel tegen Peru. jLverd niet gescoord. Ster- nog, beide keepers kre- Ter. nauwelijks iets zinnigs ft doen. L 22.OOO toeschouwers in het ILkoüite Serrano-stadion Ln verveeld en zwijgend toe. «stilte werd alleen af en toe onderbroken door een strie mend fluitconcert. Van de Bra zilianen werd verwacht dat ze het toernooi wat zouden op fleuren met sambavoetbal. Tot nu toe lijken de critici gelijk te krijgen en wordt de Copa Ame rica gezien als training voor de Zuidamerikaanse WK-kwalifi- caties die daarna beginnen. Brazilië, dat vele vedetten mis te of spaarde, toonde in Cuenca voornamelijk onwennigheid. In de eerste helft kreeg alleen Muller een kans. Hij schoot naast. Na rust kreeg hij een nieuwe mogelijkheid aange reikt door Roberto Carlos, maar faalde, ditmaal zes meter voor het doel, weer. Ook de invallers Zinho en Boiadeiro konden niet voor in spiratie of vernuft zorgen. Al leen Palhinha had vijf minuten voor tijd met een lob van af stand nog bijna succes. Peru deed, nadat Maestri in de eerste minuut de kans op een verras sende voorsprong had laten lig gen, weinig meer dan secuur verdedigen. In dezelfde groep B versloeg Paraguay Chili met 1-0. De treffer in het vaak oververhitte duel vol smerige overtredingen kwam op naam van Roberto Cabanas bij zijn eerste fatsoen lijke balcontact. Cabanas speelde de laatste tien minuten met een flinke been blessure. Die hield hij over aan een wilde tackle van Margas. De Chileense boosdoener werd uit het veld gestuurd. Invaller Sanabria (Par) haalde het einde ook niet. Hij kreeg twee keer geel. Chili was beter, maar mis te de eindstoot. Gastland Ecuador drong als eerste doorgedrongen tot kwartfinales. Na de fikse zege op Venezuela (6-1) zagen de 45.000 uitgelaten toeschouwers hun favorieten in Quito ook zonder moeite langs de Vere nigde Staten glippen: 2-0. De tweede wedstrijd van Uru guay viel tegen. De oud-we reldkampioen liet een punt lig gen (2-2) tegen Venezuela dat in theorie zelfs nog tweede kan worden in groep A. De num mers één en twee uit de drie poules gaan door plus de twee beste nummers drie. GROEP A ECUADOR - VERENIGDE STA TEN 2-0 (2-0). 11. Aviles 1-0, 35. Hurtado 2-0. URUGUAY - VENEZUELA 2-2 (1-1). Dolguetta 0-1, 24. Saralegui 1-1, 73. Rivas 1-2, 80. Kanapkis 2-2. Stand: 1 Ecuador 2-4 (8-1), 2. Uruguay 2-3 (3-2), 3. Venezuela 2-1 (3—8), 4. Verenigde Staten 2-0 (0-3). Ecuador naar kwartfinale. GROEP B PARAGUAY - CHILI 1-0 (1-0). 6. Cabanas 1-0. BRAZILIË - PERU 0-0. Stand: 1. Paraguay 1-2, 2. Brazilië, Peru 1-1, 4. Chili 1-0. GROEP C Argentinië - Mexico 1-1 (1-1). 15 Patino 0-1, 28 Ruggeri 1-1. Toe schouwers: 12.000 Stand: 1. Argentinië 2-3 (2-1), 2. Colombia 1-2 (2-1), 3. Mexico 2-1 (2-3), 4. Bolivia 1-0 (0-1). 4 «r Fam. Crombeen „t(sid) - Torino heeft toernooi om de Itali- voetbalbeker ge inen. De vijfde beker- lij van Turijn kwam za- Cfag in het Olympisch van Rome tot Erf door twee treffers in j verloren uitwedstrijd (Boma, 2-5. Torino had leigen veld met 3-0 het fete duel gewonnen. 'ailste wedstrijd van het Ita- use seizoen was bloedstol- j voor de meer dan 60.000 iouwers die het Romeinse lion vulden. Twintig minuten tijd had AS Roma zijn leistand uit de eerste wed- ,d weggewerkt na een sensa- Ktl scoreverloop, lis nam halverwege de eerste teen voorsprong door Gian- i, de international schoot de strafschopstip. Si- m maakte vlak voor het rust- jual gelijk. De sensaties Eten vlak na rust los. Rizzi- telli en Giannini met zijn tweede strafschop scoorden in honderd seconden twee keer, Silenzi bracht geen drie minuten later de achterstand van Torino weer terug tot één treffer, maar vlak daarna was het weer 4-2 omdat Giannini ook de derde Romeinse strafschop gebruikte. Roma speelde daarna alles-of- niets. Mihajlovic gaf Roma twin tig minuten voor tijd weer alle kans (5-2) en van dat moment zaten de toeschouwers op de punt van hun stoeltjes. Roma voelde dat de kans op een voor onmogelijk gehouden verassing bereikbaar was. De palen, de lat en geweldige reddingen van To rino's doelman Marchegiani voorkwamen het zesde doelpunt. Tot in de 96e minuut van de wedstrijd, want de scheidsrech ter verlengde de tweede helft met meer dan tien procent van de speeltijd om al het oponthoud uit die hectische periode te com penseren. Italiaanse beker, finale, tweede wedstrijd: AS ROMA - TORINO 5-2 (1-1). Eerste wedstrijd 0-3, Torino beker winnaar. 22. Giannini 1-0 (straf schop), 45. Silenzi 1-1, 46. Rizzitelli 2-1, 48. Giannini 3-1 (strafschop), 51. Silenzi 3-2, 54. Giannini 4-2 (strafschop), 65. Mihajlovic 5-2. UITSLAGEN EN STANDEN farsum (anp) - Jos Lansink, de hoogst genoteerde Neder- iise springruiter op de wereldranglijst, is pessimistisch temdover de Europese titelstrijd in Gijon. Twentse stilist behoort on ttilt niet meer tot de favo- sn. doordat hij niet kan be- ïkken over zijn toppaard Het dier heeft nog steeds van een blessure tussen het en hoefgewricht, die hij ipril opliep tijdens een simpe- jèessuurtraining ifeoach en mede-eigenaar om een Europees kampioenschap aan te kunnen. Een andere mo gelijkheid uit eigen stal is Easy Jumper. Die springt goed, maar mist weer de ervaring op het allerhoogste niveau. KISPEST-Honved Budapest is voor de dertiende keer kampioen van Hongarije geworden. Op de laatste speeldag won de club uit de hoofdstad met 5-1 van het al gedegradeerde FC Diosgyör. Dat was voldoende. De 91e kampioen kende boven dien een primeur. Het was de eerste keer dat een ploeg uit Hongarije de titel veroverde met een buitenlandse trainer. Dat is de Fin Martti Kousela. FC VAC, dat dit seizoen op Eu ropees niveau FC Groningen uit schakelde, verzekerde zich met de tweede plaats van deelneming aan het toernooi om de UEFA- beker. WACKER Innsbruck heeft zater dag voor de zevende keer de Oostenrijkse voetbalbeker ge wonnen. In de finale in Wenen werd Rapid Wien verslagen, 3-1. Lesiak (12e) en Danek (46e) zet ten de formatie uit Tirol op een voorsprong van 2-0. Fjörtoft, ""onlangs oog met Noorwegen spelend tegen Nederland, bracht de spanning terug. In de slotse conden besliste Bauer de wed strijd. Er waren in de hoofdstad 12.000 toeschouwers. Bekerfinale: Wacker Innsbruck - Rapid Wien 3-1. Hora heeft nu besloten «langer rust te geven en mee te nemen naar het eind juli. Het verdedigen van Bel wordt daarmee voor het iertal, waarvan Lansink tal Tops en Piet Raymakers bas vormt, moeilijk. Lan- tieeft weliswaar ook veel gehad met Libero H, die doet momenteel vooral als dekhengst. wordt wel over de hin- gestuurd bij de con- in Arnhem en Geesteren. i Lansink betwijfelen of voorbereiding goed genoeg is Het Nederlands biljart- bestaande uit Arnouts, en Adrichem, is in het Essen derde geworden in Weldkampioenschap tria- He ploeg, die in de halve j® van Duitsland A verloor, de strijd om het brons «België. "K triathlon (driebanden, '«kt, 71/2). E!nn0stenriik - Italië 4-2. KLi ,Ble Japan 6-0. Groep ul Spanje 6-0. I „randen: Rudolph - Arnouts 2 15-5 15-8/1,666 en inn °*en: Blondeel - Bon- för/2:Hom-Adri- li ,,otvath Stroobants 0-3 h 'F45 13-15/0,810-1,000); 1%?n\Backer 100-100 (19), Stefan Horvath - ttffi-197 '2>- - Stroobants 2-0 '1-1175 en 0,600). Bandsto- if,r?-De Backer 100-94 (8). ™nchem - Caudron 83-200 Cu ndcn: Rudolph - ir. lorvath 3-2 (15-12 15-3 ^ttl C, 15-11) Bandstoten: «UW. !00-66. 71/2: Horn - #otvath 136-200. bosch heeft na één jaar v act net coach Cor van Ir nog een jaar verlengd, i m i noH een assistent- i zit n omdat Van Esch tjjj» Werk tamelijk krap in WK kwalificatie GROEP 1 Porto: PORTUGAL - MALTA 4-0 (3-0). 1. Nogueira 1-0, 8. Costa 2-0, 23. Pinto 3-0, 85. Cadete 4-0. Toeschouwers: 12.000. Stand: Zwitserland 7-12 (18-4), Italië 7-10 (15-6), Portugal 6-8 (12-4), Schotland 7-8 (9-8)", Malta 9-3 (3-21), Estland 6-1 (1-15), Eerstvolgende wedstrijd: 5 sep tember: Estland - Portugal. Aziatische zone Groep A: China - Irak 2-1 (0-0), Pakistan - Jordanië 0-5 (0-4). Eindstand: Irak 8-13 (28-4), Chi na 8-12 (18-4), Jemen 8-8 (12-13), Jordanië 8-7 (12-15), Pakistan 8-0 (2-36). Irak naar tweede ron de. Carlos Aquiler, de Uruguayaanse spits van Torino, gaat op de schouders van een ploegmaat uit zijn dak na de sensationale bekertriomf van zijn ploeg tegen AS Roma. foto epa Detroit (sid, rtr) - Duitsland heeft het toernooi om de US Cup gewonnen, Engeland heeft het verloren. In het stadion van de toekomst, on der de fraaie koepel van het Silverdome van Pontiac, versloeg de formatie van bondscoach Vogts de Britten in het slotduel met 2-1. Het duel kende een primeur. Voor het eerst werd een landen- wedstrijd indoor op echt gras gespeeld. Verschil met een ge woon duel in de buitenlucht was nauwelijks te ontdekken. Dat de wedstrijd vrij zwak was, lag meer aan de spelers dan aan ondergrond en omstandighe den. Bij de wereldtitelstrijd, die over een jaar in Chicago begint, zullen vier duels op hetzelfde veld plaats vinden. De reacties op het stadion waar normaal - op kunstgras - Ame rican football wordt gespeeld, waren positief. „Het veld was perfect," zei de Duitse aanval ler Klinsmann. „We waren ver rast door de voortreffelijke om standigheden. Het was opwin dend hier te spelen." Hij zag slechts één nadeel. „Het was vrij benauwd. Een ploeg die het spel moet maken, verliest veel kracht." Volgens de Duitse arts Kinder- mann lag dat niet aan de hal, maar aan de hitte, die ook vol gend jaar voelbaar zal zijn. Om de Europese televisiekijkers de wedstrijden op een redelijk tijdstip aan te kunnen bieden, zullen de meeste duels in de middaguren plaats vinden. „De hoge temperaturen zullen msr - f Ook 'Uncle Sam' was aanwezig tijdens de laatste wedstrijd om de US Cup, die tussen Engeland en de uiteindelijke winnaar Duitsland. FOTO AP volgend jaar bij het WK de meeste problemen opleveren. De spelers zullen zich moeten aanpassen," stelde Kinder- mann. „Ik adviseer ze in de. winterstop niet mee te doen aan zaalvoetbal, want dat breekt het ritme. In die periode zal al moeten worden begonnen met de conditionele opbouw voor het WK. Het lijkt me ook on verstandig spelers te selecteren die niet geheel fit zijn. Die zullen in de Amerikaanse zomer nooit een topprestatie kunnen leveren." Duitsland, over een jaar in de Verenigde Staten titelverdedi ger, verloor in het experimente le toernooi niet één duel. Tegen de twee andere deelnemers, die inmiddels al zijn begonnen aan de strijd om de Copa America, werd een keer gelijk gespeeld (Brazilië) en een keer gewonnen (Verenigde Staten). Het leverde de spelers bijna 40.000 gulden per man op. Engeland, zwaar bekritiseerd na zwak spel in recente kwalifi catie-wedstrijden tegen Polen en Noorwegen, speelde zater dag de eerste helft redelijk mee. De concurrent van Oranje, in vrij ongewone samenstelling actief in Detroit, werkte voor rust zelfs een achterstand weg. Na de 1-0 van Effenberg maak te Platt, na een aanval over vier schijven, gelijk. Het was de 20e treffer van de speler van Juven- tus als international. Na de hervatting kwam de for matie van de geplaagde bonds coach Taylor nauwelijks nog in de buurt van het doel van de tegenstander. Vrij kort na rust besliste Klinsmann met zijn vierde doelpunt van het toer nooi het duel. Hij tikte in nadat Ziege Engelands derde doelman Martyn al had gepasseerd, maar de bal van de paal zag terug springen. Het was de vierde opeenvolgende nederlaag van Engeland tegen de aartsrivaal. DUITSLAND - ENGELAND 2-1 (1-1). 26. Effenberg 1-0, 31 Platt 1-1, 53. Klinsmann 2-1. Scheids rechter: Cavani (Uru). Toeschou wers: 62.126. Gele kaart: Schulz (Duitsland). Eindstand: Duitsland 3-5 (9-7), Brazilië 3-4 (6-4), Verenigde Sta ten 3-2 (5-6) Engeland 3-1 (2-5). Henk Vos naar Sochaux Luik - Henk Vos, de 25-jarige Nederlandse aanvaller van Standard Luik, zal volgend seizoen voor Sochaux spelen. De Franse club en Vos, voor wie ook belangstelling was uit Duitsland (Stuttgart en Duisburg), kwamen al eerder tot overeenstemming. De clubs werkten in het weekeinde de laatste hindernissen weg. vandaag zullen de handtekeningen worden gezet. Henk Vos, oorspronkelijk afkomstig uit het Westbrabantse Wouw, begon zijn carrière op zestien-jarige leeftijd bij RBC. Hij kwam verder uit voor PSV (tweede elftal), Willem II, Eindhoven, Germinal Ekeren en FC Metz. Loting eerste ronde KNVB-beker Katwijk - Na afloop van het duel Katwijk-Holland om het algemeen Nederlands kampioenschap bij de amateurs, werd de loting verricht voor de eerste ronde van het KNVB-bekertoer- nooi. De wedstrijden, waar louter amateurs aan meedoen, worden gespeeld in het weekeinde van 28 en 29 augustus. Het Westbrabantse Halsteren, winnaar van de landelijke beker bij de amateurs en uitkomend in de hoofdklasse C van het zondagvoetbal, speelt een verre uitwedstrijd tegen Be Quick. De Groningers komen uit in de hoofdklasse B. Loting: Quick Boys (Katwijk) - ACV (Assen), FC Lisse Appmgedam, Excelsior Maassluis - IJsselmeervogels (Spakenburg), SDVB (Putten) - WHC (Hattemerbroek), Sportclub Genemuiden - AFC (Amsterdam), ADO'20 (Heemskerk) - Huizen, Be Quick (Groningen) - Halsteren, Pannmgen - Achilles'29 (Groesbeek), SV Meerssen - De Treffers (Groesbeek), BW Den Bosch - Tonegido (Voorburg). Ardiles manager bij Spurs Londen - Osvaldo Ardiles is zaterdag aangesteld als manager van de Londense club Tottenham Hotspur, waar hij in het verleden ook speelde. De voormalige Argentijnse international volgt Terry Venables op, die vergeefs bij het hooggerechtshof aanklopte om zijn positie bij Tottenham te kunnen behouden. Afgelopen seizoen leidde de nieuwe Spurs-coach West Brom- wich Albion naar de eerste divisie. Ardiles kwam in 1978 als speler naar de Spurs, na met het Argentijnse elftal in eigen land wereldkampioen te zijn gewor den ten koste van Nederland. „We heten Ossie van harte welkom," zei voorzitter Alan Sugar die de machtstrijd met Venables tot voor de rechter uitvocht, tot groot ongenoegen van de supporters. „We hebben een akkoord bereikt over een contract voor vier jaar. Hopelijk wordt het langer. De bal ligt nu bij hem." West Bromwich reageerde verbolgen op het plotselinge vertrek van zijn hoofdtrainer. „We hebben hem geen toestemming gegeven met de Spurs te gaan praten. Hij heeft ons gewoon laten zitten," zei Trevor Summers. De Albion-voorzitter maakte onmiddellijk Keith Burkinshaw, vorig seizoen door Ardiles meegenomen als assistent, tot de nieuwe verantwoordelijke man. Als manager van Tottenham haalde Burkinshaw Ardiles destijds van de Argentijnse club Huracan naar Londen. Vicini naar Udinese Rome - Op zestigjarige leeftijd treedt Azglio Vicini als hoofd trainer in dienst van Udinese. De oud-bondscoach van Italië volgt Alberto Bigon op, die het komende seizoen als assistent- trainer fungeert. Udinese ontsnapte vorige week aan degradatie uit de Serie A dank zij een overwinning van 3-1 op Brescia in een beslissingswedstrijd. Vicini beleefde een redelijk succesvolle periode als bondscoach. Onder zijn leiding boekte Italië 32 overwinningen, 15 remises en vijf nederlagen. Bij het laatste WK in eigen land (1990) eindigde Vicini met het nationale team op de derde plaats. Frans succes in Le Mans Le Mans - De 24 Uur van Le Mans is zondag geëindigd in een drievoudig Frans succes. De ereplaatsen bij de 62e editie van de befaamde autorace waren voor Peugeot-rijders. De Australiër Geoff Brabham veroverde met zijn debuterende Franse teamge noten Bouchut en Helary de titel. De winnende formatie legde voor ruim 200.000 toeschouwers 376 ronden af, dik 5100 kilometer. De equipe van de onttroonde'Fransman Yannick'Dblmas, met de Voormalige Formule 1-piloten Bqutsen en Fabi, eindigde op één ronde als tweede. De ploeg van landgenoot Philippe Alliot kwam als derde over de streep met een achterstand van negen ronden. Jan Lammers bleef met zijn teamgenoten Lees en Fangio steken op de achtste positie. De Nederlandse autocoureur ging uitste kend van start. Na vier uur lag zijn Toyota op de eerste positie. Technische problemen wierpen Lammers later ver terug. In de nachtelijke uren werd de Toyota ook nog van achter aangereden door een Lotus, waarna de kans op een hoge klassering definitief was verkeken. LeMans. 24 uur: 1 Brabham/Bouchut/Helary (Aus/Fra) Peugeot 376 ronden (gem. 213,358 km/u), 2. Dalmas/Boutsen/Fabi (Fra/Bel/Tta) Peugeot op 1 ronde, 3. Alliot/Baldi/Jabouille (Fra/Ita/Fra) Peugeot 8 ronden, 4. Sekiya/Suzuki/Irvine( Jap/Ier) Toyota 11 ronden, 5. Ratzen- berger/Nagasaka/Martim (Oos/Jap/Ita) 12 ronden, 6. Fouche/Andskar/ Elgh (ZAf/Zwe) Toyota 17 ronden, 8. Lammers/Lees/Fangio (Ned/Aus/ Arg) Toyota 22 ronden. Detroit. IndyCar Zesde wedstrijd: 1. Sullivan (VSt), 2. Boesel (Bra), 3. Mario Andretti (VSt), 4. Montermini (Ita), 5. Rahal (VSt), 6. Unser Jr. (VSt), 17. Luyendijk (Ned). Stand na zes wedstrijden: 1. Mansell (GBr) 71 pnt,. 2. Boesel 68, 3. Andretti 57, 6. Luyendijk 37. Spa. Renault Clio Cup: 1. Molenaar 8 ronden 24.21,30, 2. Meijer 24.26,07, 3. Van Riet 24.30,61, 4. Coronel 24.51,08, 5. Stam 25.08,75 6. Dekker 25.19,33. Formule Renault Cup: 1. Couvreur (Fra) 9 ronden 23.46,99, 2. Arias (Spa) 23.47,63, 3 Taulborg (Den) 23 49,14, 4. Chistel (Fra) 23.53,76, 5. Hemroulle (Bel) 23.59,75, 6. Menzel (Dui) 24.04,48, 7. MiddeldorpïNed) 24.05,06,11. Ten Wolde (Ned) 24.20,50. Lotto24: winnende getallen: 3-9 10—13- 31 - 35. Reservegetal: 2. Cijferspel: 40 02 88 Duitse Lotto: winnende getallen: 7 8 24 - 30 - 33 - 37. Reservegetal: 27. Superzahl: 7 Spiel 77:938 21 87 Belgische lotto: winnende getallen: 4 17 - 20 - 28 - 38 - 42. Reservegetal: 1. Joker: 3 29 80 50. Katwijk (anp) - Katwijk is dorpsgenoot Quick Boys opgevolgd als algeheel amateurkampioen van Nederland. De zaterdag voetballers versloegen dit weekeinde in de tweede wedstrijd van de finale Holland met de alleszeggende cijfers van 7-2. Na de 1-1 in Utrecht was dat ruim voldoende. De club uit het voetbalgekke vissersdorp, die gemiddeld 2800 toeschouwers trekt en zaterdag uiteraard voor een uitverkocht 'huis' speelde, bereikte daarmee een hoogtepunt. „Dit overtreft alle verwachtingen," zei trainer Arie Lagendijk, die na vijf sei zoenen meer op de achtergrond gaat werken en de rol van tech nisch coördinator op zich neemt. „Het is een droomuitslag. Ik had ondanks het thuisvoordeel een moeilijke partij verwacht. De snelle doelpunten voor- en na rust hebben de doorslag gege ven." Katwijk zorgde daarmee voor een nieuw succes voor het zater dagvoetbal, De zondagafdeling verloor reeds 19 keer (tegen 6 keer winst) sinds de algehele titelstrijd in 1969 werd inge voerd. Het was bovendien de overwinning van het recht streekse, ongecompliceerde voet bal op het meer verzorgde spel van Holland, pas vorig seizoen onder leiding van Willem van Hanegem doorgestoten naar de hoofdklasse. Holland, met zes oud-spelers van FC Utrecht in de ploeg, had zaterdagmiddag geen schijn van kans. Binnen een half uur stond Katwijk op een veilige 3-0-voorsprong. Een tegentref fer van Gert van Hanegem en de morele steun van supporter Mar co van Basten, op krukken langs de lijn, hielpen Holland niet ver der. In de tweede helft nam de score voor de Utrechters zelfs desastreuze vormen aan. Een belangrijke rol bij Katwijk was weggelegd voor Zwaan. Hij maakte het tweede en derde doelpunt voor de rust, het vierde kort er na. Met twee treffers deed ook Krayenoord van zich spreken. De wedstrijd werd en kele keren onderbroken door in cidenten tussen de supporters. KATWIJK - HOLLAND 7-2 (3-1). 16. Verhoogt 1-0, 18. Zwaan 2-0, 24. Zwaan 3-0, 38. Van Hanegem 3-1, 46. Zwaan 4-1, 51. Krayenoord 5-1, 65. Krayenoord 6-1, 71. De Ridder 7-1, 90. Testalamuta 7-2 Scheids rechter: Van Huiten (Zevenbergen). Toeschouwers: 5.000. Gele kaart: Krayenoord (Katwijk). Eerste wedstrijd: 1-1, Katwijk kam pioen.

de Stem | 1993 | | pagina 11