Dalende rente redt Hontenisse PLAATSELIJK nieuws DUIVEN sport UITSLAGEN DAG klapper n opleiding Koninklijke Stedelijke Harmonie in Hulst succes 'We maken er een grootse feestdag van Achterstand milieutaken Hontenisse steeds groter S%aneSthesist C' TeU" Gemeente kan door Rijk opgelegde bezuinigingen opvangen ZEELAND D'N SLUUSWACHTER rticulieren Slachtoffer van het onrecht Hartspecialisten He Klokkenberg ?aan week 'ang actievoeren Einde wateroverlast Bossestraat K0ERSBAL SCHIETINGEN tsbedrijven dagen toe nanifestatie i in Kapelle DONDERDAG 17 JUNI 1993 elijk hebben is nog "W" iets anders dan gelijk krijgen, meneer," sprak een kleine steilharige man, naast wie ik in de wachtkamer van het ziekenhuis terecht was geko men. „In mijn familie," sprak hij, „worden wij achtervolgd door het onrecht. „Neem mijn dochter Tiny. Ze is opgeleid voor kleuterleid ster. Na lang zoeken kreeg ze eindelijk een baan voor twee dagen per week bij peuter speelzaal Pietje Paddestoel. Ze werkt daar een half jaar met veel plezier toen ze van een vriendin hoorde dat er een plaatsje voor drie dragen vrij kwam bij een ander peu terzaaltje, De Heutebeutel. Zij erop af, maar bij De Heu tebeutel hadden ze al een ander op het oog. Kan gebeu ren. Wat veel erger was: bij Pietje Paddestoel wilden ze haar meteen niet meer heb ben. Zij namen het haar kwa lijk dat ze naar De Heutebeu tel had gesolliciteerd. Ze zei den het wel niet met zoveel woorden, maar dat zat er wel achter volgens mij. Ik heb geprobeerd via de rechter ons gelijk te krijgen, maar dat werd een grote afgang. De rechters begonnen iedere keer te lachen als ik (namens mijn dochter natuur lijk) de namen Pietje Padde stoel en Heutebeutel in mijn mond nam. Meneer, daar kan zelfs een meester Moskowitz niet mee werken!" Ik besefte dat zijn type, met dat stoere steile haar, niet verenigbaar was met de ter men waarom het in zijn civie le procedure draaide. Bij zo'n man horen namen als Pitbull of Loodswezen, maar geen Pietje Paddestoel of Heute beutel. Zijn onrecht-ervarin- gen hadden een vervolg. „In arrenmoede nam onze Tiny een seizoenbaantje aan in een badmodewinkel in een dorp hier aan de kust. Weet u wat ze moest doen? Ze moest de heren beluisteren die in de paskamer zwembroekjes pas ten!" „Wat viel er dan te beluisteren," vroeg ik. „Nou als iemand een zwembroekje past in zo'n badmodewinkel en hij trekt daar zij onder broek bij uit, dan is hij ver plicht om die zwembroek te kopen, zelfs als het zijn smaak stromen alweer binnen, ook voor de succesvolle cursus notenleer en ritmiek voor jeugd en volwas senen. Het ziet er dan ook naar uit dat opnieuw met twee groepen gewerkt gaat worden. Belang stellenden kunnen zich nog steeds aanmelden. Dat kan bij Georgette Kramers van de opleidingscom missie (01140-12576) of bij het secretariaat van de Stichting Vrienden van de Koninklijke Stedelijke Harmonie Hulst (01140-13209). De eigen opleiding van de stichting werd in het leven geroepen omdat de Zeeuwse Muziekschool financieel niet in staat is aan het 'massale' verzoek van de Harmonie om leerlingen op te leiden te voldoen. Er bestaan zeer nauwe banden met de Muziekschool, waar op dit moment 24 leerlingen van de harmonie met succes de lessen volgen. De aanmeldingen voor het komende muziekjaar De harmonie begon in september vorig jaar met 36 leerlingen, waarvan 19 jeugdigen en 17 volwasse nen. Na drie maanden notenleer en ritmiek werden begin dit jaar al de eerste instrumenten uitgereikt. Slechts enkele leerlingen moesten wegen omstan digheden afhaken. De opleidingen, zowel theorie als instrumentaal geschieden via erkende, conser vatorium opgeleide, docenten. lian onze verslaggever juist - De eigen opleiding notenleer en 'ntmiek via de Stichting Vrienden van de Koninklijke Stedelijke Harmonie Hulst blijkt L schot in de roos. Vanwege het grote Les worden de cursussen het komende bizoen op dezelfde manier voorgezet. pm te zoenen likje, jubileum, receptie ■verloving, overwinninq' I, Abraham, openbare I door, mag best eens in Ivel op de pagina leilijk is dat niet en duur fcijn. Prijs per regel of 1/ 2,40", één grote reqei 1,89 resp. 3,04*. len van een foto of In formaat van 35 x 45 I 15,96 resp. 16,76* Irieven op aanvraag. Bij fetaling wordt 4,50 Ind. Foto's worden niet 1076-236442 of geef uw f plaatsing af bij één van [Schriftelijke opgaven pi geaccepteerd indien fend zijn, ook indien uw bijgevoegd is het recht voor teksten h redenen te weigeren klachten bereiken over st behoudt de uitgever pr om de naam van de r bekend te fjeven len gelden op zaterdag door Tom Koopman niet zou zijn. Wegens de hygiëne, snapt u? En nou kan je, als je dichtbij het gordijn van de paskamer staat, horen of iemand behalve zijn boven broek ook zijn slippie uittrekt om de zwembroek te passen." Van onze verslaggever jiloosterzande - De gemeente Hontenisse kan de door [lietRijk opgelegde bezuinigingen voor de komende jaren grotendeels opvangen met het voordeeltje als gevolg van je dalende rentetarieven. Burgemeester en wethouders spreken die verwachting Lt in een notitie, waarin ze de financiële stand van zaken op een rijtje zetten. Hf! gevolg van een dergelijke moet Hontenisse in de begroting [handelwijze is wel dat er niets voor dit jaar nog een structureel [r.»et gebeuren, of de gemeente tekort van 15.000 gulden weg- [geraakt in geldproblemen. Bij- werken en voor volgend jaar [voorbeeld als de rentetarieven 125.000 gulden. Tot en met 1996 [son weer omhoog gaan. Boven- verwachten B en W ook nog' [tenhoeft men ook niet meer te 47.000 gulden tekort te komen, [wenen op aardige rekenings- Voorts moet de gemeente voor [(verschotten als gevolg van mei- volgend jaar nog een eenmalige Ijtntele rente-meevallers. rijksbezuiniging van 45.000 gul den op zien te vangen. [Dat overwegende blijft het vol- Voor dit jaar krijgt de gemeente Igens het Hontenisser college nog wat extra lucht. Voor de «noodzakelijk om bij het samen- uitvoering van het rioleringsplan [alen van de gemeentebegro- zal namelijk in 1993 maar 65.000 (tag voor 1994 kritisch te kijken gulden nodig zijn, in plaats van laar het inkomsten- en uitgave- het voorziene bedrag van lipatroon van de gemeente. 105.000 gulden. Het restantkre- Ifvens moet er volgens B en W diet wordt doorgeschoven naar pat op gevonden worden om volgend jaar. Dat betekent voor (eventuele nieuwe bezuinigingen de gemeentebegroting dit jaar lm tegenvallers te kunnen een eenmalig voordeeltje van ■opvangen. Voorts zal in de loop 5.500 gulden. Iian het jaar iedere gulden twee De notitie rond de gemeentelijke liter moeten worden omgedraaid geldperikelen wordt maandag 21 Ion geen extra aanslag te plegen juni besproken in de financiële lei de gemeentebegroting en de commissie. Die vergadert dan ■reserves. om 20.00 uur in het gemeente- Izoals het er nu naar uit ziet huis te Kloosterzande. Reünie voor oud-medewerkers van 25-jarig verzorgingshuis De Blaauwe Hoeve Van onze medewerkster Jeanette Vergouwen Hulst - Het verzorgings- en verpleeghuis De Blaauwe fl Hoeve in Hulst bestaat 25 „En moest uw dochter zo'n klant dan op heterdaad betrappen door snel het gor dijn open te schuiven?" „Nee," zei de steilharige, „dat mocht juist niet. Ze moest, als zo'n klant een volgende zwembroek wou passen, pro beren om hem die eerste zwembroek te laten kopen: de zwembroek, die hij dus over zijn blote anus had aangetrok ken. Dat was heel vermoeiend en stresserig, want de heren waren wel zo flink om het te ontkennen als ze fout zaten. Toen een klant, zo'n brutale Rotterdammer, glashard zei dat Tiny stond te liegen, zei ze in haar wanhoop dat ze met eigen ogen had gezien dat die knul de zwembroek over zijn blote kont had aangetrokken. Dat had ze nooit moeten doen. want die knul begon te schreeuwen dat ze een gluur der was en dat je dat in Zee land wel kon verwachten met al die frustraten en gerefor meerden. Het werd een hele rel. De winkelier kon weinig anders doen dan Tiny de laan uit te sturen. Onrecht, meneer! Onrecht! Nu werkt ze als vakkenvuller bij een supermarkt. Ik loop alweer te ijzen, want er zit meer één letter verschil tus sen vakkenvuller en zakken vuller. Tiny is er echt het type naar om het slachtoffer van een letterverwisseling te wor den als iemand haar vraagt welk werk ze doet... Want onrecht achtervolgt ons." Igingsnieuws f kolom op donderdag Goeiemorgen Moes VAN HARTE YA-MI GETROUWD Ad Bareman en Ingel mens-Westdorpe. 16-06-'93. Sint-Jansteen KOOR - Het Gregoriaans Stu diekoor, onder leiding van Martin Polspoel, zerzorgt zon dag. 20 juni de gezangen tij dens de vesperdienst in de rk kerk in Sint-Jansteen. Het koor zingt de Tweede Vespers van de H.-Joannes de Doper en de dienst begint om 17.00 uur. MUZIEK - De geslaagden voor de examens bij Muziekstudio Klavier. Keyboard graad 1: Jeffrey Daan- dels. Graad 2: Karin Janssens en Wendy Vergouwen. Graad 3: Marnix Verbrugge. Graad 4: Mirella van Broeck, Peter Lern- out, Tom Lernout en Annemarie van Laarhoven. Orgel graad 2: Saskia Kopmels. Graad 5: Ellen Willaert. Piano graad 1: Henk Boogaert. Graad 4: Marian de Moor. Graad 5: Frank Schansse- ma. Altsaxofoon graad 2: Anouk Blanckaert en Erik Stolk. Graad 3: Jurgen Pauwels. Sopranino- saxofoon graad 1: Edward Pau wels. Sopraanblokfluit graad 2: Anne Seghers. Sopraansaxofoon graad 1: Erica van der Sijpt. Gitaar graad 1: Jeffrey Daandels en Jeroen Stolk. Graad 3: Eelco van Dorsselaer. Graad 6: Rik van Laarhoven. Bijkletsen „Een ontvangst om 11.00 uur, lunch en een rondleiding en daarna entertainment en einde loos bijkletsen tot 17.00 uur," vertelt Riki Cuelenaere die na haar pensionering nu het organi seren van de reünie als taak ziet. „We willen ook een groepsfoto laten maken van alle reünisten en hopelijk kunnen ze die dezelf de dag meenemen naar huis. Het moet een dag van herkennen, praten en oude herinneringen ophalen worden en dus organise ren we niet teveel activiteiten, we verwachten dat de meesten komen om het sfeertje van vroe ger op te roepen en de mensen met wie ze samenwerkten weer. te ontmoeten." De eerste taak van de commissie was om uitnodigingen te verstu ren, maar dat bleek meteen een probleem. „In het verleden is geen archief aangelegd, dus zijn de lijsten van mensen die hier gewerkt hebben erg onvolledig," stelt Herman Nieland die een voorstander is van de verspreide activiteitenreeks in het jubi- HENGELEN - Hengelaarsver eniging Geduld Overwint Alles hield voor haar senio renleden een viswedstrijd op paling. Die werd gehouden op het water van de Grote kreek. Er waren 25 deelnemers en de vanssten waren matig. Uitslag: 1. J. Harms 500 gram, 2. F. Lippens 430, 3. E. Permentier 380, 4. W. van Bambost 360, 5. R. de Wolf 340 gram. Eerste uur Volgens Riki Cuelenaere werkt de mond-op-mondreclame goed. „We krijgen vooral reacties van de mensen van het eerste uur die de opening in 1968 hebben mee gemaakt. Weet je nog jongens, met zijn allen keurig in de rij in stijve uniformen om prinses Margriet te ontvangen die de officiële opening verrichtte. Tjonge die mensen willen hun oud-collega's weer zien en ook zijn er veel leerlingen die de volle opleiding hier genoten heb ben en toen elders zijn gaan werken, die nog eens het Blaau we Hoeve-sfeertje willen opsnui ven." De commissie begint daarna te praten over de dagindeling van Terneuzen - De kring Oost- Zeeuws-VIaandercn hield met een deelname van 691 jaarlin gen een wedvlucht vanuit Etampes, hoogste snelheid 1090,01 meter per minuut. 1. J. Rottier, 2. J. Verheijden, 3. A. Rottier, 4. E. van Deursen, allen St.-Jansteen; 5. G. Vioen, Lamswaarde; 6. G. Duerinck, 7. E. Verschuren, beiden St.-Jan steen; 8. gebroeders De Ksoter, Graauw; 9. E. van Goethem, St.- Jansteen; 10. Adrie Thijs, Hei kant. Met 441 oude duiven, 1078,25 mpm: 1. E. van Goethem, St.-Jan steen; 2. combinatie Smet-Kerk- hoven, Clinge; 3. Ch. de Beule, Heikant; 4. R. Zaman, Koewacht; 5. G. Vioen, Lamswaarde; 6. B. van de Branden, Clinge; 7. Th. de Block, Heikant; 8. E. van Deur sen, 9. J. van Spaandonck, 10. Lex Thijs, allen St.-Jansteen. Concoursbond Zuid-Beveland, 1527 1065,85 mpm: 1. R. de Kos ter, Kwadendamme; 2. P. Ridder hof, Yerseke; 3. M. van Iwaarden, Kruiningen; 4 en 9. A. Mieras, Wemeldinge; 5. C. Zegers, Kapel- le; 6. Jeremiasse en zoon, Wemel dinge; 7. J. Bruggeman, Kapelle; 8. J. Blok, Wemeldinge; 10. J. de Schipper, Kapelle. Steeds Sneller IJzendijke, 211 duiven, 1035,68 mpm: 1,4,8 en 10. A. Dellaert, 2. P. de Smet, 3. G. de Boevere, 5. J. Boerman, 6. F. van de Vlies, 7. B. Provoost, 9. C. de Putter en zoon. Eerste de Beste Schoondijke, 98 duiven, 1007,27 mpm: 1 en 10. D. Aarnoutse en zoon, 2. H. Simpe laar, 3. mevrouw Buijze, 4 en 8. mevrouw Ras, 6. G. Dusarduijn, 7. combinatie De Zutter, 6 en 9. mevrouw Buijze. Samenspel Aardenburg/Eede, 94 duiven, 1010 mpm: 1,3 en 5. J. van Ommen, 2 en 10. E. Ramme- laere, 4. G. Standaert, 6. Ph. Rammelaere, 7. N. Dhont, 8. J. Lambregts, 9. W. de Clerck. De Snelvliegers Oostburg, 176 duiven, 1010,16 mpm: 1,5 en 7. M. Buysse, 2. R. van Hee, 3. T. de Poorter en zoon, 4, J. de Smet, 6. W. Prenen, 8. T. de Jonge, 9. combinatie Zegers-Verstrate, 10. L. Verheije. De Getrouwe Duif Cadzand, 149 duiven, 1026,67 mpm: 1 en 4. C. Riemens, 2 en 3. J. van de Plasse, 5 en 8. J. de Mey, 6. G. Schrier, 7. A. Mabelis, 9 en 10. A. Duininck. Recht voor allen Sluis, 55 duiven, 1021,57 mpm: 1. combinatie Cop- pens-Baert, 2. J Visser, 3. P. Denneman, 4,7 en 8. F. Baas en zono, 5. G. Tanghe, 6. M. van de Bussche, 10. H. van Damme. Luchtpost Yerseke, 167 duiven, 1056,39 mpm: 1,4 en 9. P. Ridder hof, 2. J. Lindenberg en zoon, 3. H. van Es, 5. J. Philipse, 6. A. Vermast, 7. A van Stee, 8. H. Paauwe, 10. combinatie De Put ter. Concourscombinatie West-Zuid- Beveland, 312 duiven, 1049,34 mpm: 1. mevrouw Traas, Hein- kenszand; 2. mevrouw De Jonge, 's-Heer Arendskerke; 3. P. Pie- ters, 4. J. Franse, 5 en 8. C. Hermes, allen Lewedorp; 6 en 10. J. van Maldegem, Heinkenszand, 7. L. Janse, 's-Heerenhoek; 9. G. Verbart, 's-Heerenhoek. on?e verslaggever l'eda - De specialisten an net thorax-centrum 'n De Klokkenberg in tena sluiten zich aan bij volume-beperkende' j!es- die ook in de l ere Bredase zieken den in de week van 28 3 juli worden Van onze verslaggever Vogelwaarde - Er komt een eind aan de wateroverlast nabij de sportvelden in de Bossestraat te Vogelwaarde. Burgemeester en wethouders van Hontenisse willen 65.000 gulden uittrekken om regenwater en rioolwater los te koppelen. De problemen ontstaan bij een forse regenbui. Dan is de bergingsca paciteit in het rioolstelsel te klein. Het regenwater komt hoofdzake lijk van het nabijgelegen parkeerterrein en de sportvelden. Een oplossing is nu gevonden door het oppervlaktewater van de riolering te koppelen en dat voortaan te lozen in een sloot langs het Rechtepad. Het karwei wordt gelijktijdig aangepakt met de uit te voeren asfaltwerkzaamheden aan het parkeerterrein. Ossenisse - KBO, zaal Hof te Nesse, twaalf personen: 1. A Mannaert/M. Rademakers-Warrens, 2. J. Schrau- wen/T. van Vooren, 3. A. Rottier/J. de Waal-Hamehnk. Sas van Gent - Zaal De Roselaer, KBO, acht personen.: 1. mevrouw Vale-de Cock, 2. A. Vale, 3 F. de Kort. Axel - Bond voor Ouderen, Grego- riuscentrum, zes personen: 1. mevrouw Braun, 2. I. Zegers, 3. mevrouw Snoek. Kloosterzande - Zaal Rozenhof, Ouderenbond, 28 personen.: 1. A. de Waal/J. de Kort, 2. L. Ivens/E. Kint, 3 H. de Gucht/T. de Waal. Aardenburg - St.-Sebastiaan, 39 schutters. Eerste hoge vogel: R. de Wispelaere, Aardenburg,tweede hoge vogel: J. Versyck, Knokke; der de hoge vogel: M. Claeys, Oostkamp; eerste zij vogel. O. de Vink, Knokke; tweede zijvogel: P. de Wispelaere, Aardenburg; derde zijvogel: R. Rijckaert, Lembeke; vierde zijvogel: A. Claeys, Knokke; ereprijs blok- schieting: Th. Roets, Eeklo; twee blokschieting: W. van de Walle, Eeklo en W. Scheele Aardenburg. Wls dat hartpa- U 'en een week langer ti-; en wachten op behan- '®g, verwacht woord- raties °Pen-hartope- ls, e wachttijd SêW 2es tot acht hanrLi r een dotterbe- - ln behanri6? sPoedgevallen acties 8 nemen. De staatss/'111 ?ericht tegen *11 snr»Cretans ®imons. die "fdes/11 °P de inkomens specialisten. ordening niet het gestelde doel bereikt. Burgemeester en wethouders constateren dat in een toelich ting op het jaarverslag van de besteding van de rijksgelden over 1992. De voornaamste reden van deze achterstand is volgens het Hontenisser college gelegen in de personele sfeer. Met name de langdurige ziekte van een technisch medewerker heeft er toe geleid dat de realise ring van de vergunningverlening achterwege is gebleven. Dit alles heeft tot gevolg dat de achter- Van onze verslaggever Kloosterzande - Ondanks een rijkssubsidie van ruim 32.000 gulden in personeelskosten heeft de gemeente Hontenisse de achterstand bij de uitvoe ring van verschillende milieutaken niet kunnen wegwerken. Met name de vergunningverle ning ingevolge de hinderwet is ver achtergebleven bij hetgeen was gepland. Daarnaast is ook op het gebied van de lozingsver stand die in 1991 al was ont staan, vorig jaar nog groter is geworden.' Het probleem waar de gemeente mee zit, is dat men zich heeft verplicht om in ruil' voor de rijksbijdrage in 1995 de uitvoe ring van de milieutaken goed op een rijtje te hebben. „Alle zeilen zullen dan ook moeten worden bijgezet om het vereiste ade quaat niveau in 1995 te berei ken," aldus B en W. Het college spreekt daarbij de verwachting uit dat het daarom wellicht noodzakelijk zal blijken tijdelijk extra menskracht aan te trek ken. Dat is ook de mening van de Regionaal Inspecteur voor de Milieuhygiëne. Die heeft laten weten dat 'moeilijk dan wel onmogelijk' zal zijn zonder extra personeelsinzet de achterstand in te halen. Ook de uitvoering van het lozingenbesluit bodem bescherming en het besluit opslag ondergrondse tanks moet volgens de inspecteur worden geïntensiveerd. Daarnaast wordt aangedrongen op actualisering van het bestemmingsplan bui tengebied. Tenslotte wordt gead viseerd op korte termijn de leges voor milieuvergunningen op te trekken tot een niveau van mini maal vijftig procent kostendek kendheid. NUTSBEDRIJVEN DONDERDAG HULST - Café Time Out, 20 uur, prijs- kaarting. KLOOSTERZANDE -Café De Kombuis, 19.30 uur, vleesprijskaarting. LAMSWAARDE -Café De Lamsoren, 13.30 uur, schieting voor bejaarden. ST.-JANSTEEN - Café De Kroon, 14 uur, vlees- kaarting. VOGELWAARDE - 't Gelaag, 14 uur, KBO, kaar ting. CLINGE - Malpertuus, ANBO, 13 30 uur, hobbymiddag. GRAAUW - Gemeenschapshuis, KBO, 13.45 uur, kaarting. SAS VAN GENT - De Roselaer, KBO, 14 uur, koersbal. B en W van Hontenisse schrijven de gemeenteraad dat ze 'in de mate van het mogelijke' aan de opmerkingen van de inspecteur gevolg willen geven. „Wel dient een nauwkeurige afweging te worden gemaakt van de finan ciële consequenties," vindt het college.

de Stem | 1993 | | pagina 17