OND etailhandel mag op Hogeweg ®stem Ide stem HUUR Gezinsconcert met Edwin Rutten en Fanfare Heikant UITSLAGEN DAG klapper GS geven groen licht voor bouw van vijftig luxe woningen in Axel iCHELDE" Nog geen gegadigden voor schoolgebouwen wain GS geven toestemming voor bouwmaterialenzaak Bleijenbergh-Fassaert in Hulst Jasisschool Nieuw-Namen kaar feest in De Efteling gssr- examens Dweilorkest Hulst succesvol ZEELAND C2 JTOORRUIMTE :VE PA EN OPA °&STEM I Van [Zeeuwsch-Vlaanderen") rtële opleidingen Ie opleidingen de docenten on- Ipje koffie. 131 ED Terneuzen \2 Spelenmiddag voor bewoners KAARTINGEN SCHIETINGEN BOLLINGEN KOERSBAL ANBO op reis naar Diest en Scherpenheuvel Voorproefje kermis Graauw 1993 WOENSDAG 16 JUN11993 STERS9teBREDA fcikbaar faciliteiten leid en voorzien van systeemplafond naturen, zonwering, c.v., feptember 1993 riuurkondities. siwijkiiflA inent B.V KM i 1 uw vaderdaggevoelens. entie. i dikke pakkerd van Marieke en Karei_ 30.- ud hiervan is mogelijk. •1 ).- Dchtendpost in ons bezit te j> I O I O-l eksadvertentie-afdelmg c JB Breda h tM I onze verslaggever Iwel- Gedeputeerde Staten |ïan Zeeland hebben groen licht gegeven voor de bouw zo'n vijftig luxe wonin- len aan de Eerste Verkorting I Axel. Gisteren gaven GS e zogeheten verklaring van ■«een bezwaar af. De bezwa- I en die op het plan zijn inge- ijiend achten GS in navolging K® B en w van Axel onge- Met de verklaring van geen bezwaar ligt de weg open voor het ontstaan van een nieuwe woonwijk met fraaie, duurdere huizen. Het gebied wordt opge deeld in kavels met een minima le oppervlakte van 700 vierkante meter. De grondprijs ligt rond de 135 gulden per vierkante meter. Bijna alle kavels komen aan een waterloop te liggen. Mensen die daar een mooie locatie willen hebben, moeten minstens 350.000 tot een klein half mil joen gulden meebrengen. Het plan, een idee van Jan den Doelder van Immoflandria BV, heeft heel wat voeten in de aarde gehad. Aanvankelijk waren er veel bezwaren van mensen uit de Van Middelhovenstraat omdat er maar één ontsluitingsweg, via de Sportlaan, was getekend. De bewoners waren bang dat al het verkeer voor de nieuwe wijk door hun straat zou rijden. B en W hebben die bezwaren vroegtij dig de kop in weten te drukken door de woonwijk ook via de Eerste Verkorting te ontsluiten. Het verkeer mag langs die kant echter alleen de wijk inrijden. B en W zijn bang dat er anders gevaarlijke situaties ontstaan op de druk bereden Eerste Verkor ting die voor veel mensen als sluipweg wordt gebruikt om sneller Axel in te geraken. Dat was voor B en W aanvankelijk ook de reden om de wijk alleen maar via de Sportlaan te ont sluiten. De huidige situatie is volgens burgemeester W. de Graaf duidelijk een compromis. Probleempjes waren er aanvan kelijk van de kant van de pro vincie omdat Axel in dezelfde periode plannen indiende voor een nieuwe woonwijk aan de Buthstraat. Daarnaast heeft Axel ook nog te maken met de sloop en vervangende nieuw bouw van 284 betonwoningen. GS vroegen zich af of dat alle maal wel nodig was en of beide plannen elkaar niet zouden bij ten. Jan den Doelder reageerde giste ren dan ook enthousiast op de opstelling van GS. „Nu kan ik eindelijk al die mensen die belangstelling hebben gerust stellen. Mensen' hebben mij de afgelopen tijd zo vaak gebeld met de vraag wanneer ze konden gaan bouwen," aldus Den Doel der. Volgens de projectontwik kelaar zijn er ruim twintig serieuze kandidaten. „Ik had er 34 op mijn lijst staan maar daar van hebben zeker acht mensen al ergens anders gebouwd." Den Doelder wil kort na de zomervakantie het hele plan in een keer bouwrijp maken. „Het plan leent er zich niet voor om de wegen, de openbare verlich ting en de waterpartijen gefa seerd aan te leggen. Dus doen we het in een keer. Als alles meezit, kunnen mensen aan het eind van het jaar gaan bouwen." EAO Wan onze verslaggever Hulst - Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben bouw- Jiiaterialenhandel Bleijenbergh-Fassaert toestemming legeven voor het bedrijven van detailhandel op het Hulster industrieterrein Hogeweg. CS gaan daarmee in tegen het standpunt van de fcrovinciale subcommissie ruimtelijke ordening, die heeft geadviseerd de gevraagde verklaring van geen bezwaar ie weigeren. Ie commissie heeft grote bezwa- tegen iedere vorm van detailhandel op het betreffende tdrijfsterrein. In het advies lijst de commissie er op dat towel de provincie als het Rijk jen beleid voeren dat detailhan- I op industrieterreinen moet lorden tegengegaan. Voor (ouwmarkten zou pas toestem- overwogen kunnen wor- |fc. als die niet in bestaande tkelgebieden kunnen worden Irijwillig li; de commissie speelt ook mee lat het bedrijf een aantal jaren lieden vrijwillig is verkast van Je! Stationsplein naar het indus- lieterrein. Op die oude locatie laren wel detailhandelsmoge- tjsheden. Door dat nu ook op de logeweg toe te staan wordt de letaühandel buiten de Hulster Wenstad opnieuw uitgebreid. Jat is volgens de commissie, zien de problemen die er al pjn aan de zuidrand van Hulst, agewenst. h een ambtelijke nota aan GS pi echter getornd aan het commissiestandpunt. Er wordt op gewezen dat detailhandel in grove bouwmaterialen en volu mineuze goederen best kan op een bedrijfsterrein. En dat is heel wat anders dan een bouw markt, al moet in de nota wor den toegegeven dat het onder scheid niet echt scherp te trek ken is. Volgens het ambtelijk advies blijkt dat de tussen de gemeente Hulst en het bedrijf afgesloten branche-overeenkomst vrijwel geheel de lading 'handel in grove bouwmaterialen' dekt. Van een bouwmarkt is volgens de nota dan ook geen sprake. Het advies aan GS luidt dan ook de verkla ring van geen bezwaar af te geven. Hek van de dam Ondernemers die denken dat daarmee het hek van de dam is hebben het mis. GS zullen de gemeente laten weten dat alleen maar medewerking wordt ver leend in dit 'bijzondere geval' en dat dit geen vrijbrief betekent voor overige detailhandel op het betreffende bedrijfsterrein. linonze verslaggever' leuw-Namen - De kinderen uit de hoogste groepen van de lUozefschool in Nieuw-Namen zijn uitgenodigd op het icile-Bolle-Gijs-feest in de Efteling. De leerlingen zijn in de lijzen gevallen met hun actie 'Saeftinghe Schoon', waarmee deelnamen aan de klassikale wedstrijd van de Stichting iderland Schoon. stichting had voor het ponderwijs een lespakket 7® zwerfafval ontwikkeld, teveel drieduizend scholen Jten het project, waaraan 1® een prijsvraag was gekop- fd. aan, De St. Jozefschool Td aan de klassikale wedstrijd je door in maart in een deel »et natuurgebied Saeftinghe P zwerfaval op te ruimen. Dat |We ruim 175 volle vuilnis- Pen rommel op. f ™e actie werd in de daarop- ■Me weken door de kinde- 1 «schreven en met kaartjes, pingen en foto's géïllus- f bat resulteerde in een fWboek 'Saeftinghe Schoon', T*erd ingestuurd voor de ptnjd. J?n scholen uit heel Neder- f^wden dinsdag 22 juni om f uur in een feesttent op het ""an de Efteling verwacht. "Wden drie indivuele en La le prijswinnaars f'tfMakt. In elke catego- L°Sn er geldprijzen van en 250 gulden uitge- e door de betreffende ®H"IE ZEELAND K fe1-Hulst en Goes. |PaginaA2tel6f00nnummers fetijden: r ".30/13 30_17 0Q uur. Factie |tech»f|Rr n Van der Helm ("kDnii t van Cooten, IcjsJ'd Koomen (sport), a9e Puijsseleijr. KnCeesMaas. Cie redacteur). Sfef)VerS,raeten >9-3291459940. 1-93 Het oude gebouw van de lts is totaal overwoekerd. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever Axel - Een jaar na het verdwijnen van het voortgezet onderwijs in Axel heb ben zich nog steeds geen gegadigden gemeld voor de drie leegstaande schoolgebouwen, de voormalige lts, lhno-school en mavo. De Dienst der Domeinen, eigenaar van de panden, heeft nu de verkoop van de mavo in handen gegeven van een makelaar. Met de lhno-school adverteert de dienst zelf. En met het gebouw van de voormalige lts aan de Crijnssenstraat weet de dienst op dit moment eigenlijk nog niet goed raad. De dienst wil eerst van de gemeente Axel weten of er op de plek gebouwd mag worden. „Het gebouw zelf is makkelijk te slopen want het is grotendeels van hout gemaakt. Het lijkt ons een ideale locatie om er vrijstaande huizen neer te zetten. Het ligt midden in een woongebied," zegt hoofd inspecteur W. de Boer van de Dienst der Domeinen in Goes. Volgens een woordvoerder van de gemeen te Axel zal de wens van De Boer niet gemakkelijk in vervulling kunnen gaan. De school ligt dan wel in een woongebied maar ook pal aan een machinebedrijf. „De nieuwe milieuwetgeving is zo aangescherpt dat nieuwbouw daar wellicht niet mogelijk zal zijn," aldus de woordvoerder van de gemeente. De staat van de gebouwen gaat ziender ogen achteruit. Het gebeurt ook regelmatig dat de gebouwen ten prooi vallen aan vandalisme. Afgelopen weekend werd een partij schroten gestolen van het lhno-ter- rein. In politiek Axel is daar al ongerust heid over uitgesproken. Volgens De Boer is aan de politie om extra surveillance gevraagd. Daarnaast stuurt de dienst regelmatig een medewerker langs om de gebouwen te inspecteren. scholen aan een 'groen' doel besteed moeten worden, 's Middags krijgen de kinderen nog een lunch aangeboden. De rest van de dag mogen ze door brengen in de Efteling. Eerst staat voor de schooljeugd vandaag nog een wandltocht op het programma door het ooste lijk deel van Seaftinghe. De kin deren worden hierbij gratis begeleid door gidsen van het Zeeuwse Landschap. De school had dit uitstapje nog te goed in verband met de al genoemde schoonmaakactie. Van onze correspondente Hulst - Het personeel van het verpleeg- en verzorgingste huis De Blaauwe Hoeve in Hulst houdt donderdag een spelenmiddag voor de bewo ners. Als het goed weer is, worden de activiteiten buiten afgewerkt en anders verhuist men naar het restaurant. Om 14.00 uur gaat de spelenmiddag van start. De deel nemers moeten een aantal spel len afwerken waarin een beroep wordt gedaan op begendigheid. Alle spelen zijn in de sfeer van de oude Vlaamse volksspelen zoals het kikkerspel, kippenspel, pieren en gardirol. Het personeel komt in actie om 15.00 uur als de weergoden het toelaten. Een attractief touw- trekspel wordt dan gehouden. De ploegen stellen zich op aan weerszijden van de vijver en proberen elkaar in het water te trekken. Als dat lukt is er in ieder geval waterpret en veel kijkgenot voor de toeschouwers. Tussen de spelen door is er een extra hapje en wat verwennerij en voor de inwendige mens. Een leuk feest van het personeel voor de bewoners. Van onze medewerkster Jeanette Vergouwen Heikant - In Noord-Brabant kennen de muziekliefhebbers het gezinsconcert al. In Zeeland vindt het evenement voor de eerste maal plaats. De Rabobank presenteert een concert voor jeugdigen dat verzorgd wordt door muzikanten die assistentie krijgen van de bekende televisiefiguur Edwin Rutten. Vrijdag 2 juli begint het eerste Zeeuwse gezinsconcert om 19.30 uur in de r.-k. kerk in Heikant. Directeur Lernout van de Rabo bank Sint Jansteen en omstreken is razend enthousiast. „Gewoon een leuk evenement voor jong en oud. De bank bestaat 90 jaar en we wilden iets extra's doen. In Brabant werkt Rutten steeds samen met een symlonie-orkest. Hij vertelt dan wat over het orkest, de instrumenten en de te spelen stukken. Het is de eerste maal dat hij samenwerkt met een fanfare en hij heeft er zin in. Wij vonden het een goed idee om met de plaatselijke muzikanten samen te werken en bovendien ook de jeugdigen die een num mertje mee wilden fiedelen, bla zen of zingen een kans te geven." Zijn medewerkster Saskia Gijsel is lid van de Muziekvereniging Heikant die op 2 juli onder lei ding van Gustaaf Pilaet dertien nummers ten gehore brengt. Zij legt het doel van het gezinscon cert uit: „De Rabobank is de grote sponsor van de concerten van het Festival van Zeeuws- Vlaanderen. Met dit muzikaal gebeuren mikken we op een totaal ander publiek. Meer spe cifiek op de jeugd tussen 10 en 14 jaar en hun ouders, grootou ders en kennissen. We weten dat de formule van een muziekavond met Edwin Rutten goed werkt en dat blijkt ook uit de vele reacties van kinderen. We stuurden via de basisscholen en de muziek school een brief met de vraag of ze mee wilden spelen met het slotnummer 'Land of Hope and Glory', nu al hebben we tiental len aanvragen voor een partituur binnen. Veel kinderen die een koperinstrument bespelen, blok- fluitisten, drummers en gitaris ten. Dat wordt een geweldig besluit van een aangename avond," aldus Saskia Gijsel. Hoogtepunt Het programma is met zorg samengesteld. Het doel is het publiek kennis te laten maken met klassieke muziek, niet te zwaar, meer het zeer toeganke lijke genre dat ook tijdens de Promsconcerten gebracht wordt. De fanfare ziet het evenement als een hoogtepunt en is al twee maanden stevig aan het repete ren om de werken goed te kun nen blazen. Dirigent Pilaet zet alle puntjes op de i en wil dat zijn muzikanten hun beste been tje voorzetten. Voor het eigen lijke concert brengt de slagwerk groep twee melodische werken ten gehore: Oriental Mambo met klokkenspel, marimba en xylo foon en Latin Resumé een verza meling van een aantal pittige Latijnse dansen. Edwin Rutten hoeft niet voorge steld te worden, welk kind kent Ome Willem van de televisie 1 De leden van de Fanfare Heikant tijdens een repetitie. FOTO WIM KOOYMAN niet. Rutten weet heel veel van muziek, hij zong op vele jazz- concoursen en is docent aan het Utrechts conservatorium. Als presentator van schoolconcerten leerde hij hoe hij muziek moest aanbieden aan jeugd. Het is dan ook geen wonder dat hij vaak gevraagd wordt als verteller bij muzikale gebeurtenissen. In Hei kant vertelt hij over de fanfare, de verschillende instrumenten die dan een solostukje mogen spelen en hoe het is om samen muziek te maken. Verder legt hij uit welke stukken gespeeld wor den en waar het publiek op moet letten. Galm In de tweede helft van juni wor den folders huis aan huis ver spreid in het werkgebied van de Rabobank Sint-Jansteen: Sint- Jansteen, Heikant, Koewacht, Kapellebrug, Absdale, Clinge en Boschkapelle. Het concert is gra tis en iedereen is welkom. Om zoveel mogelijk mensen te her bergen is gekozen voor de kerk waar ongeveer 500 man geplaatst kan worden. Om het geluid zo goed mogelijk weer te geven worden panelen en een akoestische schelp opgesteld zodat de galm tot het minimum beperkt wordt. Het programma spreekt aan. Een rustig openingsnummer van Schoonenbeek waarin het publiek wordt meegenomen voor een muzikale natuurwandeling, een soort potpourri van opera fragmenten van Verdi, de Egyp tische mars van Johann Strauss en een stuk uit een symfonie van Mozart met enkele soli voor saxofoons. Na dit klassieke begin volgen de vlottere en modernere nummers met swin gende muziek van Gershwin, pure romantiek van Hawthorne, ritmische sterke melodieën van Arens, Evers, Fillinger en Van Delft en een meeslepend slot met de Mars door Amerika in een bewerking van Beek en het over bekende 'Land of Hope and Glo ry' van Elgar. Pikant detail is dat dit lied even oud is als de jubilerende bank in Sint-Jan- steen. De jeugdige muzikanten mogen deze melodie meespelen en zich even helemaal een voelen met het orkest. Een grootse ervaring, eentje die eigenlijk niet gemist mag worden, een moment waar muzikanten en publiek ten volle van mogen genieten. Terneuzen - 't Schelpenhoekje, 95 fjersonen. Jokeren: 1. J. Hame- ink, Axel; 2. N. Rutters, Terneu zen; 3. mevrouw De Vet, Hulst. Bieden: 1. C. de Smidt, 2. H. Bakker, 3. C. de Zutter, allen Terneuzen. Ossenisse - Zaal De Jachthoorn, 46 personen. Bieden: 1. P. Mahu, 2. H. Hiel, 3. mevrouw Goossen. Jokeren: 1. mevrouw Van Heese, 2. mevruow Van Gink, 3. M. de Waal. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, twintig personen. Bieden: 1. A. van Gink, 2. Th van Aert, 3. mevrouw Hoop. Jokeren: 1. F. Pieters, 2. mevrouw Hulshout, 3. mevrouw Van Gink. Hulst - Zaal De Lieve, KBO, 32 personen. Bieden: 1. A. de Bruyn, 2. mevrouw Van Remortere, 3. A. Lijbaart. Graauw - KBO, gemeenschaps huis, zestien personen. Jokeren: 1. mevrouw Van Laar, 2. J. Kamoen, 3. mevrouw Weemaes. Kampioen werd J. Kamoen. Koewacht - KBO, zaal De Lange Akkers, twintig personen. Bieden: 1. H. Temmerman, 2. mevrouw Lernout, 3. Ch. Ongenae. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, twaalf personen. Bieden: 1. A. Destombes, 2. J. Dierick, 3. P. van Damme. Jokeren: 1. mevrouw Van Dijk, 2. C. van Goethem, 3.1. de Waal. Graauw - KBO, gemeenschaps huis, 25 personen. Bieden: 1. A. Regenmortel, 2. R. Linthout, 3. A. Vereecken. Hulst - Zaal De Kroon, 28 perso nen. Bieden: 1. C. Hermans, 2. mevrouw Van Leemput, 3. J. Ver eecken. Jokeren: 1. mevrouw Pie ters, 2. mevrouw Schalje, 3. F. Buys. St.-Jansteen - Zaal De Sport, dertig personen. Bieden: 1. mevrouw Destombes, 2. F. Maer- man, 3. mevrouw Reyers. Graauw - KBO, gemeenschaps huis, kampioenskaarting, veertig personen. Bieden: 1. G. Maerman, 2. L. Jaarsveld, 3. A. Picavet. Hulst - Zaal De Kroon, veertien personen. Jokeren: 1. M. Haulez, 2. T. van Delft, 3. N. van Delft. Hengstdijk - Camping De Vogel, 73 personen. Bieden: 1. J. Theu- nisse, 2. mevrouw Van Eenen- naam, 3. J. Pierre. Jokeren: 1. mevrouw Jansen, 2. mevrouw Theunisse, 3. mevrowu Kempe. St.-Jansteen - Zaal 't Centrum, 39 personen. Bieden: 1. J. van de Hende, 2. J. van Remortel, 3. R. de Cock. Jokeren: 1. mevrouw Taalman, 2. mevrouw Wolfert, 3. mevrouw Haulez. Hoek - Camping De Braakman, 53 personen. Bieden: 1. D. Reyers, 2. A. Verhelst, 3. C. Oosterling. Jokeren: 1. mevrouw Boerjan, 2. N. Schoones, 3. C. van de Lee. Hengstdijk - Camping De Vogel, 42 personen. Bieden: 1. mevrouw Van Goethem, 2. C. Burm, 3. mevrouw Hemelaar. Jokeren: 1. mevrouw Pinters, 2. N. Dreesen, 3. mevrouw Sponselee. St.-Jansteen - Zaal 't Centrum, 46 personen. Bieden: 1. W. Zwar- telee, 2. G. de Deyn, 3. L. Buys. Jokeren: 1. mevrouw Van Haver, 2. mevrouw Lernout, 3. mevrouw De Nijs. Heinkenszand - Finale peloton- schietingen. Individueel kam pioen: L. de Jonge, ADLM; vier tallen: 1. Willem Teil 2, 2. Zorgv- lied 1,3. ADLM. In totaal werden door de vijftien genomineerde viertallen 493 punten geschoten, een gemiddelde van 32,8 per pelo ton. Per schutter was dat een gemiddelde van 8,21 punten. Kwadendamme - Vooruitgang, 34 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: J. van Steenbergen, tweede hoge vogel: H. Boonman, beiden Willem Teil; eerste zijvogel: M. Verdonk, Concordia; tweede zij vogel: S. Raas, Victoria; extra hoge vogel: J. Doene, Victoria; grootste aantal (9): J. Remijnse, Zorgvlied. Wip 2: eerste hoge vogel: A. Poelman, Edele Hand boog; tweede hoge vogel: D. Sin- ke, Jacoba van Beieren; eerste zijvogel: M. Verdonk, Concordia; tweede en derde zijvogel: S. Raas, Victoria; derde hoge vogel: E. Rentmeester, Willem Teil; groot ste aantal (7): H. Breemer, Julia na. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, 23 schutters. Eerste hoge en eerste zijvogel: R. Theus, tweede hgoe vogel: A. de Waal, tweede zijvo gel: E. de Kort, grootste aantal (14): P. Neve. Lamswaarde - Bejaardenschiue- ting, zaal De Vier Jaargetijden, veertien schutters. Hoge vogel: J. van Kerkhoven, beide zijvogels: F. de Meyer, grootste aantal (4): A. van de Velde en P. van Wae- sberge. Lamswaarde - Bejaardenschie- ting, zaal De Lamsoren, 24 schut ters. Hoge vogel: A. de Bakker, eerste zij vogel: F. de Meyer, twee de zijvogel: D. de Bakker, groot ste aantal (5): J. de Beul. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, zestien schutters. Hoge vogel: M. Suy, eerste zij vogel: J. van D Am- me, tweede zijvogel: R. D'Hondt, grootste aanal (7): A. de Munck. Hulst - Zaal De Kroon, 24 schut ters. Eerste hoge vogel: R. de Sterke, tweede hoge vogel: P. van Kerkhoven, eerste zij vogel: A. de Waal, tweede zijvogel: A. de Loof, derde zijvogel: J. Dobbelaar, vier de zijvogel: C. van Kerkhoven, grotoste aantal (7): T. Crombeen. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, twintig schutters. Hoge en Deide zij vogels: E. Hulshout, grootste aantal (8): P. Boogaert. Terneuzen - Westerschelde, der tig schutters. Beide hoge vogels: D. Donze, eerste zij vogel: R. Sae- e, tweede zijvogel: W. Uytendae- 2, derde zijvogeï: J. Verberkmoes, vierde zij vogel: W. Landsman. lel Ossenisse - Camping Zeemeeuw, 35 schutters. Hoge vogel: R. Kant, eerste zij vogel: J. Sinave, tweede zij vogel: G. Waumans, grootste aantal (5): J. Vercauteren. Ossenisse - Camping Mussenist, 23 schutterrs. Hoge vogel: S. Maas, eerste zijvogel: N. Berre- voets, tweede zij vogel: S. Croqet, grootste aantal (5): W. Marevoet. Lamswaarde - Zaal De Lamso ren, 54 schutters. Eerste hoge vogel: A. de Waal, tweede hoge vogel: H. de Kint, eerste zijvogel: B. Moens, tweede zijvogel: B. Strobbe, derde zijvogel: A. D'Hondt, grootste aantal (5): P. Boogaert. Hengstdijk - Camping De Vogel, 44 personen. Hoge vogel: J. van de Vinnen, rechter zijvogel: F. Duvivier, linker zij vogel: E. van Oosterwijk, grootste aantal (7): M. Gijlaert. Ossenisse - Camping Mussenist, 47 personen. Hoge vogel: E. de Bruyn, linker zijvogel: S. Maas, rechter zijvogel: F. Frank, groot ste aantal (7): G. van de Bosse. Zandstraat - Zaal De Straete, 45 personen. Hoge vogel: P. Aude- naerd, rechter zijvogel: R. Not- schaele, linker zijvogel: Th. Segers, grootste aantal (9): S. Segers. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, 21 personen. Hoge vogel: B. Remijn, rechter zijvogel: J. Rottier-Fre- deriks, linker zijvogel: verloot, grootste aantal (11): J. de Cock. Stoppeldijk - KBO, zaal 't Gelaag, tien personen: 1. P. Vin- kenstein/J. Vaal, 2. J. Lauwers/ mevrouw Everaert, 3. mevrouw Durink/mevrouw Cappaert. Breda - Hogeschool West-Bra bant. Pedagogisch onderwijs: Petra de Rechter, St.-Jansteen. Breda - Hogeschool West-Bra bant. Pedagogisch onderwijs: Mireille Ducheine, Zaamslag. Delft - HLO. Medische biotech nologie: Dimitri Paelinck, Sint- Jansteen. Eindhoven - Technische Univer siteit. Informatietechniek: Peter de Winne, Westdorpe. WOENSDAG CLINGE - Café De Landbouw, 20 uur, prijskaarting. - Malpertuus, uur, koersbal. HULST ANBO, 13.30 - Café De Kroon, 14 uur, kaar ting. SAS VAN GENT - Zaal Engelenroos, 14 uur, kaarting. AXEL - Gregoriuscentrum, 14 uur, koersbal. Van onze verslaggever Hulst - Het Hulster dweilorkest 'Ut Mag Hin Noam En' heeft met succes deelgenomen aan de Bemmelse dweildag. Datis een concours waaraan zo'n honderd dweilorkesten uit binnen- en buitenland meestrijden voor de open Nederlandse kampioenstitel. 'Ut Mag Hin Noam En' kwam uit in de leutklasse. Typerend hierin is dat elk orkest puur voor de gezelligheid musicerend rond trekt, voor hun eigen leut en die van het publiek. De Hulsterse dweilers slaagden erin om tijdens een plotselinge regenbui het talrijk opgekomen publiek in het Wapen van Bemmel te vermaken. Dit optreden resulteerde in een gedeelde eerste plaats in de leutklasse. Het Hulster orkest, dat in 1990 werd opgericht, deed voor de tweede keer mee aan deze jaarlijkse Dweildag. In de wedstrijdklasse behaalden de Valleibloazers uit Amersfoort de kampioenstitel. Van onze verslaggever Zuiddorpe - De Algemene Bond voor Ouderen Zuid- dorpe/Overslag houdt don derdag 8 juli een reisje naar de Belgische Kempen. Die dag worden onder andere bezoeken gebracht aan Diest en het bedevaartsoord Scherpenheuvel. Ook de abdij Averbode staat op het reisprogramma. Niet-leden kunnen eveneens aan de reis deelnemen. Belangstellenden kunnen zich voor 1 juli opgeven bij mevrouw Verhoeven aan de Hoofdweg Zuid 67 in Zuid dorpe. Van onze correspondente Graauw - Vanaf vrijdag 18 juni barst het kermisgeweld weer los in Graauw. De Friezen zorgen echter voor een voorproefje. Vandaag houdt de schuttersvere niging De Friezen, die net een geslaagde jubileumviering ach ter de rug heeft, een oefenavond op de staande wip voor belang stellenden die het staande wip schieten eens willen uitproberen. Deze oefening begint om 19.30 uur. Tijdens de kermis wordt vrijdag 18 juni een schieting gehouden voor alle inwoners van Graauw en omgeving met grote blokvogels op de staande wip op het voetbalveld. Ook deze schie ting begint om 19.30 uur.

de Stem | 1993 | | pagina 13