Actie tegen snelheidsremmer |K NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS SPORT IN HET KORT VVD-Statenfractie 'geschokt' door doorschietende regelgeving Klundertenaar kampioen schapenscheren Bewoners zetten handtekeningen tegen maatregel in Dorpsstraat Breskens is opnieuw Corn Boys] [Milieurisico's bedrijven in grensstreek inventariseren' 6Eerste steen' beschermd-wonenproject Oostburg ZEELAND C4 1 doorschietende regelgeving. j-pupillen: 1. Roel Dellaert 103,1 lirna Rustematvic 81, 3. Rene Wij [j-pupillen: 1. Kevin Kox laphael Magermans 92, 3. San uggeman 85 punten. hadsfeesten 1993j 3 3 i0AGNNENs- VE PA EN OPA "I jdiolen Breskens ■ouden sportdag Commissieleden willen autovrij maken Sluis zelf controleren h STEM DINSDAG 15 JUNI 1993 lihuis-Westrate, Terneu. 1 Gehuwd: D. Kroonstad; I. Boakye, Terneuzen; E. de It en J. de Kort, Terneuzen. peels en N. Kinds, Terneu! j V. van Driel en j, fee, Terneuzen. Overledw. Imina Scheele, 85, Terneu! F Pieter Faas, 71, Terneu! 1 Leonardus Dommanschet I Terneuzen; Lena van der If, 88, Terneuzen; Jan van 60, Terneuzen; Levinus nens, 78, Terneuzen. IMELMARKT - De stich- Vrienden Scheldeschooi Terneuzen houdt vrijdag 18 [i een rommelmarkt. Van J50 tot 20.30 uur wordt lens verschillende keren aan T rad van avontuur gedraaid I kunnen er diverse behen- Iheids- en kansspelletjes lirwen gedaan. Bij goed weer Vdt de rommelmarkt gehou- op het plein van de school de Jacob Catsstraat. Ijreskens - De dag van de hat is de samenvatting in een Votedop van het werkbezoek Jn de Zeeuwse Statenfractie |,an de WD aan West- Wuws-Vlaanderen. Ieen bezoek aan een recreatie- ondernemer in Nieuwvliet rol- L je ogen van de liberale Lvinciale politici bijna uit het ofd. vertelde fractievoorzitter van Zwieten gisteravond op persconferentie in het Wapen van Breskens. Van Zwieten gaf een eerste voor beeld van de doorschietende regelgeving. „Een recreatie-on dernemer moet met ingang van volgend jaar maar liefst veertien containers op zijn bedrijf hebben staan", aldus de stomverbaasde fractieleider. „Bovendien moet hij daarbij ook nog eens ik weet niet hoeveel verschillende for mulieren invullen en staatjes bij houden. Dat kan natuurlijk niet." Een tweede 'schok' kregen de WD-statenleden toen ze hoor den waar de extreem strenge (provinciale) eisen voor zwem water toe kunnen leiden. „Een campinghouder mag zijn zwem bad niet bijvullen met leiding water. Het moet eerste gefilterd worden, anders voldoet het niet aan de eisen", riep hij uit. De WD is daarom van plan eens in de Statencommissie milieu te informeren 'of het niet een klein beetje normaler kan'. Het laatste voorbeeld van te ver gaande eisen waren de risiconor men die het Rijk wil laten gelden voor vervoer van gevaarlijke stoffen over de Westerschelde. Zoals bekend zijn die nieuwe regels een bedreiging voor bouwplannen in onder meer Breskens (Waterfront), Terneu zen en Vlissingen. 'Zorgelijk', constateerde de WD nogmaals en stelde dat de provincie nog maar eens een flinke duit in het zakje moet doen om ervoor te zorgen dat tenminste voor Zee land de nieuwe normen niet gaan gelden. „Want anders kan er helemaal niks meer", zei Van Zwieten. De Statenleden brachten verder nog een bezoek aan burgemees ter en wethouders van Sluis. Voornaamste gespreksonder werp hier was uiteraard de tegenwerking die deze gemeente ondervindt bij de realisatie van recreatiebouw in de Verschepol- der. De WD-fractie in de Zeeuwse Staten is 'verbijsterd en verward' over wat hier aan de hand is. „In een voorstel leggen GS in twee pagina's uitgebreid uit waarom recreatieve ontwik keling in de Verschepolder niet kan om vervolgens in de laatste zin een bestemmingsplanwijzi ging voor te stellen die het wel mogelijk maakt. Wij snappen niet wat het college bezield heeft. Het college zit overigens nu in een lastig parket. Want een statenbrede meerderheid heeft de recreatieve ontwikkeling in 1990 in een amendement op het streekplan wel goedgekeurd. Er mag geen twijfel over bestaan dat dat nog steeds het geval is." kren drie medailles beschijj aar. ITSLAGEN: lugkampioen 1993: 1. Dennis Wil l 122 punten, 2. Stef Snelders 1M |Roy van Ee 117. I-junioren: 1. Danny Doven 101,1 liristoffel Hamerlinck 94, 3. Sal fczel 78. I-junioren: 1. Dennis Winne 122, lef Snelders 120, 3. Roy van E 17. [-pupillen: 1. Mike van Ee 117, kbio Sturiale 104, 3. Koen Feyi fc 81. tan onze correspondente Roosendaal - Vanaf donde; E4 juni is de Roosendaalse bi penstad weer drie dagen lang) ijodium voor de jaarlijkse Stat leesten. Tijdens het buitenfestij fcruist het van de culturele, s| jtieve, muzikale en folkloristis Jactiviteiten. ■Op donderdag feesten feoosendalers van 10.00 tot 21.1 luur, vrijdag van 09.00 tot 21.1 luur. En da laatste dag, zaterdl 126 juni, van 09.00 tot 18.00 uurj M onze verslaggever Breskens - De bewoners van 21 woningen aan de ■Dorpsstraat in Breskens zijn tegen de aanleg van een l rkeersremmer in de buurt van hun huis. Ze zijn bang hoor geluids- en trillingsoverlast en eventuele schade die jaardoor aan hun woning ontstaat. [siaiens de bewoners toog I. aterling gisterochtend naar jet Oostburgse stadhuis om een U-tje met protesthandtekenin- jen aan te bieden en burgemees- J. Kruize op de hoogte te Hen van de verontrusting van |e Dorpsstraat-bewoners. Ce snelheidsmaatregel is voor de kruising Voge- «ang/Kijkuit/Dorpsstraat. De joners die daar in de omge- j wonen, zien en horen nu al iet angst en beven het gedender jon over de drempel rijdende jachtwagens opdoemen. fcc gemeente Oostburg besloot p de aanleg van de verkeers- rempel naar aanleiding van een door een andere groep kwoners van de Dorpsstraat, fee hielden een vurig pleidooi de pceiheidsremmer wel aan te leg- Want er werd in de Dorps- jtaat veel te hard gereden, liirdoor overstekende school liederen bij tijd en wijle in ■vensgevaar verkeerden. uw vaderdaggevoelens. intie. dikke pakkerd van Marieke en Karei 30.- id hiervan is mogelijk. C* Dat nu bestrijden Oosterling en zijn medestanders. „Er is nog nooit een ongeluk gebeurd", zeg gen zij. „Bovendien is in het verleden bewezen dat er hele maal niet overdreven hard gere den wordt in de Dorpsstraat." Daarom verzoeken de tegenstan ders van de verkeersmaatregel de gemeente Oostburg andere voorzieningen te treffen. Volgens Oosterling is veel van het gevaar al weg te nemen door van de Vogelenzang een eenrichtings- weg te maken en de bushalte pal voor het zebrapad bij de krui sing enkele meters te verplaatsen zodat de verkeerssituatie over zichtelijker is. Burgemeester Kruize hoorde op van het geluid uit de 'andere hoek'. „Tot nu toe hebben ons alleen tegenovergestelde gelui den bereikt van actievoerders tegen de hoge snelheid." Kruize beloofde de situatie nog eens door ambtenaren te laten bekij ken waarna het college zich kan beraden. prs pleit voor een gezamenlijke aanpak I A V, -- - n .- 'i tandrecht.- Milieuminister Alders .vipdt.dat de provLrjcie^v prd-Brabant en Zeeland samen met de Vlaamse autoritei- i moeten proberen om de risico's van bedrijven in de «streek integraal in kaart te brengen. >chtendpost in ons bezit te iksadvertentie-afdeling IB Breda Knoeten daarbij kijken naar lien ais uitstoot van gevaarlij- j stoffen, geluidhinder, stank- past en veiligheidsrisico's bij laiiteiten. Alders deed die pestte voor zo'n integrale lieiEonenng aan weerszijden P de landsgrens tijdens een past werkbezoek aan Ossen- Het gebruik van gevaar- Je stoffen in risicovolle Post- seso-bedrijven op zowel Wands als Belgisch grond- ';ed nodigt tot een gezamen- •e aanpak uit. meent Alders' Mvoerder. fets deed op doorreis naar rad op verzoek van burge- «ler Swillens Ossendrecht P-Baar werd hij bijgepraat I" enkele grensoverschrijden- |™esties waaronder de plan- li voor een logistiek centrum 1 Zandvliet en de milieu- en jWidsrisico's vanaf het Ant- PPs industrieterrein voor de correspondent T^ens - Ondanks af en toe regentje hebben |--nnorgen toch nog een kleine ■«aonderd schoolkinderen van I feskense drie basisscholen I' van hun sportdag. UpMk Baersande werk- tittien groepen hun onder- li!,' e Bovenbouw (groep 5 I®et 8) werkte serieus aan T °uiciële atletiekdiploma, f jnaamde JANS-diploma tl Atletiek Nederlandse Ito doordat vanaf feerd t 'eder iaar dezelfde Kil ?'ei? °P Bet programma PPtii meter hardlopen, Klem hoogspringen, grote 1 ki'J gooien, kogelstoten Momisbaan. kunnen ze t orderingen 2elf bijhouden, lallum °,nberbouwgroepen is 1n°g wat speelser. V?tk® ook voor hun 'di- fcawvoor moeten zij ook PeJ^en' eveneens met de B hal gooien, maar l-ssta/n a's kangoeroe- fcu dtetikkertje en wate- L afwerken. Het mid- fvaru,mma bad de organisa- Kri»..e®e, bet verslechterde |t ®a ^gelast. Als het goed de Puzzeltocht KZ bovenbouw als de Rddan ^anstaar>de donder- alsnog afgewerkt. bewoners van de grensstreek in Zuidwest-Brabant en Zeeuws- Vlaanderen. Volgens een voorlichter van Alders heeft de minister geen toezeggingen gedaan. „Dat doe je niet tijdens een informeel werkbezoek. Hij heeft geluisterd en rondgekeken". Luisteren deed Alders onder meer naar burgemeester Swil lens en een hoge provinciale ambtenaar die hem wees op de natuur en milieuproblemen in de Zuidwesthoek. „We hebben hem onder meer gewezen op de pro blemen die wij als gemeente en de provincie Noord-Brabant hebben met een logistiek cen trum in de Kabeljauwpolder bij Zandvliet", aldus Swillens. Zo'n centrum zou wel erg dicht bij de kom van Ossendrecht komen te liggen met alle gevolgen voor leefbaarheid van de plaatselijke bevolking van dien. Ook de pro vincie Noord-Brabant heeft met de ligging van dat LPZ moeite, zeker nu het Logistiek Park Ossendrecht aan de andere kant van de Zoomweg-Zuid is afge blazen, zo laat de woordvoerder van Alders weten. In een busje liet Alders zich rondrijden ook op Belgische grondgebied om vandaaruit de ontwikkelingen rond het LPZ van nabij te aanschouwen. Begin juli heeft Alders een ontmoeting met zijn Vlaamse ambtgenoot Kelchtermans over het LPZ. Door een werkgroep van de Benelux Economische Unie (BEU) is onlangs gewezen op de verwikkelingen die er kunnen ontstaan als in Vlaanderen wel en in ons land geen logistiek centrum aan de grens mag komen. Niet dat de BEU Zand vliet nu zo'n geschikte plaats vindt, want Beveren en Hoeve nen zouden volgens de BEU van wege hun ligging minder proble matisch zijn. Maar omdat de Gewestelijke Ontwikkelings Maatschappij van de provincie Antwerpen bij Zandvliet al vele hectaren grond in optie heeft uitgegeven, is het de vraag of en hoe dat LPZ nog tegengehouden kan worden. De BEU heeft daarom geadvi seerd om met EG-geld een nieuw studie te laten uitvoeren naar de mogelijkheden om een Belgisch/ Nederlands logistiek centrum op te richten, waarbij ook een juri dische samenwerking tussen Brabantse en Vlaamse logistieke centra onderzocht kan worden. John van Driel: 'Door het veel te doen, krijg je op een gegeven moment wel snelheid in het scheren.' foto de stem/ben steffen Van onze verslaggever Klundert - De 26-jarige John van Driel uit Klundert mag zich sinds afgelopen zondag internationaal kam pioen schapenscheren noe- Die dag won hij in Aalst (B) een interland waaraan vijftien Nederlandse en acht Belgische schapenscheerders meededen. Voordat het internationaal kampioenschap zondag begon, was er een wedstrijd voor alleen de Belgen. De spelregels voor deze wedstrijd waren behoorlijk wat soepeler dan de regels voor de internationale strijd. Van Driel: „De Belgen kregen een scheertijd van vijf minuten. Als ze daarboven kwamen, kregen ze strafpun- ten." De deelnemers aan de tweelan- den-kamp kregen veel minder tijd. Binnen twee minuten moesten zij de schapen ontdoen van hun wintervacht. „Nor maal scheren wij Texelse scha pen. Mijn snelste tijd is 57 seconden. Wat voor ras we zon dag scheerden weet ik niet. Maar ze droegen overal wol, ook op hun kop en poten. Met twee minuten en acht seconden was ik toch de snelste." Het schapen scheren is John van Driel niet vreemd. Per sei zoen (januari-juni) scheert de beroepsscheerder uit Klundert ongeveer tienduizend schapen in heel West-Brabant. Volop tijd om te trainen dus. „Door het veel te doen, krijg je op een gegeven moment wel snelheid in het scheren." Maar de jury in België lette ook op andere dingen, zoals de net heid (geen plukken laten staan) en de begeleiding van het schaap voor en tijdens het scheren. Daarnaast moest de wol netjes worden opgerold tot pakketjes. „Je komt op elke wedstrijd dezelfde top zes of zeven tegen. Daarna valt een gat naar de hobbyisten, die veel minder scheren," zegt Van Driel, die gisteren beroepshalve het scheermes zette op vijftig schapen in Steenbergen. De 'eerste steen' bleek een plaquette die burgemeester Kruize in de muur metselde. foto wim kooyman Van onze verslaggever Oostburg - De eerste bewo ners van de beschermde woonvorm aan de burge meester Gratamastraat in Oostburg kunnen in novem ber dit jaar hun intrek nemen in de nieuwe huisvesting. Het woonproject van de stichting Zeeuwse Instelling Beschermd Wonen (ZIBW) schept werk voor tien men sen, voornamelijk West- Zeeuws-Vlamingen. Zij bege leiden twintig bewoners. Burgemeester J. Kruize van Oostburg had de eer gistermid dag de 'eerste steen' van het gebouw te mogen metselen. Het zijn woningen voor ex-psychia trische patiënten. Ze delen een gemeenschappelijke huiskamer, keuken en badkamer maar heb ben elk hun eigen zit- en slaap kamer. De bouw, die half maart dit jaar na een voorbereidingstijd van drie jaar feitelijk van start ging, verloopt voorspoedig. Zo goed zelfs, dat tegelijk met de eerste steenlegging de bouwvakkers ook het pannenbier vierden, het feest voor het bereiken van het hoogste punt. De tweede beschermde woon vorm in Zeeuws-Vlaanderen was eerst voorzien in Terneuzen maar uit het oogpunt van geo grafische spreiding viel de uit- Aardenburg HENGELEN - Hengelsport vereniging Aardenburg hield een wormwedstrijd aan De Stierskreek waaraan dertig personen deelnamen. Geza menlijk haalden ze tachtig palingen en negen witvissen boven. De langste paling was 51 centimeter en werd gevan gen door E. Tresonie. Uitslag: 1. F. Cauwels 240 cm, 2. M. Verploeg 231, 3. M. Willems 182, 4. C. Sallet 181, 5. A. de Smet 186 cm. Het klassement wormwedstrijden wordt aan gevoerd door M. Willems met een totale lengte van 350 cm, gevolgd door S. Cauwels met 340 en N. Blomme met 275 cm. De wormwedstrijden zitten er op, maar zaterdag 19 juni wordt de vierde van de zes wedstrijden gehouden voor het algemeen kampioenschap. Aanvang 13.00 uur. Gevist wordt aan 't Grote Gat en De Stierskreek met de vaste hen gel. HENGELEN - Jeugdleden (tot 15 jaar) van de hengelsport vereniging Aardenburg boek ten succes aan het water in Terneuzen. R. Nobus behaalde de eerste plaats bij het Zeeuws-Vlaamse jeugdkampi oenschap. De derde plaats was voor J. Buyck, eveneens van Aardenburg. Eede COLLECTES - De pinkster collecte voor de Nederlandse missionarissen heeft in de kerk van Eede 522,10 opge bracht. De collecte voor de Egidiusgemeenschap in Ant werpen heeft 530,90 en 1164 frank opgebracht. Oostburg ARDENNENTOCHT - Het Sozenoverleg en de streek- jeugdcentrale in West- Zeeuws-Vlaanderen organise ren zaterdag 26 juni een kano tocht voor tieners in de Ardennen. De kosten voor busreis, kanotocht en verzeke ring zijn dertig gulden. Aan melding is mogelijk bij de SJC in Oostburg tot dinsdag 22 juni. Sterrittencompetitie Graauw - In de Zeeuws- Vlaamse sterrittencompetitie stond de vijfde rit op de rol. Dit met WTC Aloy als organi sator en het clubgebouw in de Graauwse Dorpsstraat als stempelplaats. De winst ging ook naar WTC Aloy. Het pakte aardig wat punten, wat de vierde plaats op de rangtabel opleverde. Grootste verliezer werd De Wielertoerist, die slechts als negende eindigde en op leider TC Axel (die tweede werd) vijftig punten verloor. Wieler toerist zag zelfs RTC Delta passeren in de algemene klas sering. Met 101 deelnemers in Graauw blijft de sterritten competitie het goed doen. Woensdag 16 juni is leider TC Axel organisator met café Cambrinus aan de Markt als stempelplaats. UITSLAG 1. WTC Aloy (Graauw) 110,00 punten, 2. TC Axel 86,44, 3. RTC Delta (Terneuzen) 71,52, 4 TC HAS (Sluiskil) 52,42, 5. TC West- dorpe 46,82, 6. TC Breskens 34,99, 7. TIO (Oostburg) 31,91, 8. TC Sas van Gent 31.04, 9. Wieler toerist (Eede) 30,58, 10. Freew- heel'79 (Schoondijke) 21,10. STAND NA 5 RITTEN TC Axel 414,56, RTC Delta 334,53, Wielertoerist 329,29, WTC Aloy 304,22, TC Westdorpe 223,58, TC HAS 213,62, Freew- heel'79 205,40, TC Breskens 185,66, TIO 175,20, TC Sas van Gent 157,83 punten. Rode Kruistoernooi Breskens - Het 24e Rode Kruistoernooi in Breskens is zaterdag gewonnen door de voetballers van de PSD Bres kens. In de kruisfinale bleken zij te sterk voor de C1000 (1-0) en de vissers van Breskens met winst na strafschoppen. Cl 000 stelde de tweede plaats veilig door een 2-0-overwinning op VWS-combinatie. Het toernooi dat op sportpark Baersande werd afgewerkt onder dreigende luchten en af en toe een spetter, kende een sportief verloop. In totaal 12 ploegen werkten in twee pou les de wedstrijden af. Uitein delijk werd in poule A C1000 kampioen en tweede werd Vis sers Breskens. In poule B was de PSD Breskens de sterkste, gevolgd door VWS-combina tie. Deze vier ploegen speelden aan het eind van de middag de kruisfinale. De bekers werden in de kantine van de voetbal vereniging Breskens uitgereikt door de Oostburgse burge meester J. Kruize. De beker voor de sportiefste ploeg ging naar De Katsboys. De onge lukkigste ploeg was de Koninklijke Marine met 9 man en 1 vrouw. PSD Breskens kreeg de beker voor de meeste doelpunten. Volgend jaar wordt voor de 25e keer gespeeld. De organisatie is dan van plan er iets groots van te maken. In het najaar zullen de voorbereidingen al getrof fen worden. Voor het Rode Kruis was zaterdag een bedrag van 1157,50 opge haald. UITSLAG 1. PSD Breskens, 2. C1000 3. Vissers Breskens, 4. VWS-combi natie, 5. OBS Breskens, 6. PSD Vlissingen, 7. Katsboys, 8. SV Eede, 9. Vissers Vlissingen, 10. gebroeders Verduin, 11. Gemeen te Oostburg, 12. Koninklijke Marine. Vierdorpentoernooi Breskens - Voor de tiende keer is gisteren het Vierdorpentoer nooi voor huisvrouwen op de tennisvelden van De Boskreek op sportpark Baersande begonnen. Wat destijds begon als een uitwisseling tussen de tennisclubs van IJzendijke, Breskens en Schoondijke en na de tweede uitgave ook Oostburg, is nu een vast terug kerend evenement. Deze tiende keer spelen 78 vrouwen, ingedeeld naar pou lesterkte, wedstrijden van 50 minuten. Meestal worden alleen dubbels gespeeld, maar doordat enkele poules slechts uit vier deelnemers bestaan, is er deze week ook ruimte voor enkelspel. De toernooileiding berust bij Paulien Verplanke, Sarie de Bart, Gien Verhage en Rianne van Wanrooy. Er wordt gespeeld op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 09.00 tot 15.15 uur. Op woensdag van 09.00 tot 12.15 uur. Vrijdagmiddag is de prijsuitreiking. eindelijke keuze op Oostburg. De andere beschermde woonvorm, Het Bosdorp, bevindt zich in Hulst en heeft eveneens twintig plaatsen. De ZIBW is per 1 januari 1992 ontstaan door een fusie van bestaande voorzieningen. Alleen de beschermde woonvorm van de gereformeerde gemeente in Kapelle neemt geen deel aan de fusie. Bij de fusie zijn verder alle overige beschermde woonvor men die Zeeland telt, betrokken en de twee Zeeuwse instellingen voor maatschappelijke opvang. Problemen Het betreft in totaal 98 plaatsen voor bewoners met psychosocia le problemen. De betrokken hui zen zijn: het crisisopvangcen trum De Meerpaal en de thuislo zen- en passantenopvang Het Witte Huis in Vlissingen, het Graaf Mauritshuys in Middel burg, Ter Schelde in Wemeldin- ge, Siloam in 's-Heerenhoek en Het Bosdorp. De bouwsom van het project in Oostburg is ongeveer negenhon derdduizend gulden. Volgens P. Hoondert, regiohoofd Zeeuws- Vlaanderen van de ZIBW, is de sollicitatieprocedure afgerond. Er is werk voor zes mensen die zich bezig houden met de directe begeleiding van de bewoners, twee huishoudelijke krachten en twee invallers. Van onze correspondent Sluis - De Sluise commissie leden van VROM willen straks het autovrij maken' van Sluis in eigen beheer gaan controleren. Zoals bekend gaat men van 15 juli tot 15 augustus op zon- en hoogtijdagen het verkeer tussen 13.00 en 18.00 uur uit het cen trum van Sluis weren bij wijze van proef. De parkeerruimte aan de Nieuwstraat zou dan gereed zijn evenals het wandelpad van af die nieuwe parkeerruimte tot in de bebouwde kom. Eerder dit jaar is Sluis al een aantal keren autovrij gemaakt. Toen lag de controle bij de poli tie, maar dat liep niet naar wens. Daarom willen de comissieleden het zelf gaan doen. Ook het laden, lossen en uitstallen door de eigen ondernemers wil de commissie wat strenger gaan controleren. WD'er J. Bogaard was van mening dat die zich maar weinig aantrekken van de ingevoerde spelregels. Commis sievoorzitter J. du Fossé was het daar volledig mee eens. „Ik wil me inspannen om de eigen ondernemers aan de voorge schreven régels te houden, want het is inderdaad in ons Sluis nog steeds een puinhoop." Niet geheel volgens de regels verloopt ook de het vervoer gevaarlijke stoffen door Sluis. Dat wordt niet meer gecontro leerd door de Rijksdienst voor het Wegverkeer en er wordt nog al eens gezondigd tegen de aan gewezen route, zo bleek. Sluis probeert nu zelf zo goed en kwaad als het kan die controle uit te oefenen, maar echt vlot verloopt het allemaal niet. Versche Polder De commissieleden, met uitzon dering van J. Boogaard (pvdA), steunen het college wel met het beroep dat tegen de beslissing van Gedeputeerde Staten zal worden aangetekend betreffende de afwijzing van het plan Ver sche Polder in Retranchement. Provinciale Staten willen echter een wijziging van het streekplan voorbereiden waardoor het licht voor de Versche Polder alsnog op groen zou komen te staan. Du Fossé blijft echter zijn bedenkingen houden gezien al datgene wat tot nu toe over deze zaak is gepasseerd. „Gedepu teerde Nederhoed krijgt van mij zeker niet de hoofdprijs voor duidelijkheid. Ze loopt duidelijk aan het handje van anderen," uitte hij zijn bezorgdheid. I

de Stem | 1993 | | pagina 15