DE STEM an Gisbers aan de kant gezet Indurain ook maar een mens Dayern Munchen zwijgt over Gullit JG. ISENDAAI Dongen [loegleider slachtoffer van negatieve publiciteit en slechte resultaten 5715 or 2 Adresser fc'tïC'ÏÏi „T3; Live sed voor 2J Af het Zlcht za§ Aanval Moser serieus Tuur voelt zich bestolen Start van Timman-Karpov waarschijnlijk in Arnhem Met raad en daad voor u paraat. Opel Centrum B.V. Oosterhout Kende Ray-Ban id. >zond iox 5 Box 834 intact Nu al 880!! 06-320.326.5 Perverse i met jonge vroom 06-340.340.91] (50cphm). 06-340.340.2 (T-Apart: snel!! 06-340.340.9 Spanjaard moet diep gaan om Oegroemov voor te blijven Indurain nadert Hinault UD 3U. de SnaniaarH erLde. man uit Riga Erelijst LeMond stapt af Doden na zege Autocoureur in coma MAANDAG 14 JUNI 1993 DEEL B zonnebril nu een T-shirt fl B tel. 218979 Len (dpa, anp) - Bayern H/T 1 11 ||.orte termijn voor twee 1 tekenen bij de Duitse IjtLkampioen. Manager T „Ik zeg niets over m. pfiina. B verspreidde Gullit vrijdag 1 nieuws te verwachten de Lp van AC Milan naar de Lt twee van de Bundesliga te maken. Hij zei dat vorige week donderdag plotseling manager Hoeness en vice-voor- zitter Beckenbauer voor de deur stonden. „Dat kan niet," ver klaarde Hoeness. „Donderdag zat ik thuis in de tuin." Wel zei Hoeness niet uit te slui ten dat Bayern München binnen kort met opzienbarend nieuws komt. Assistent-trainer Augent- haler, die dit weekeinde een aan bieding om bij Kaiserslautern aan de slag te gaan, naast zich neerlegde, gaf toe dat er bij Bayern over Gullit wordt gesproken. de komst van Pancev. De voor malige topschutter van Rode Ster is dit seizoen bij het Itali aanse Inter (Bergkamp, Jonk) op een zijspoor geraakt. Binnen de club wordt echter ook nadrukkelijk gespeculeerd over Het Duitse sportpersbureau SID meldde zondag dat Bayern voor Gullit rond de acht miljoen gul den zou moeten betalen. Volgens de normen van de UEFA mag AC Milan voor de aanvaller ruim het tweevoudige vragen. Gullit is 30 jaar. Bayern, dat ook de Nederlandse international Wou ters onder contract heeft, deed voor het komende seizoen al twee aankopen. Witeczek kwam van Kaiserslautern, Zickler van Dynamo Dresden. Bayern, dat het afgelopen sei zoen op de laatste speeldag de strijd om de titel van Werder Bremen verloor, heeft daarente gen drie aanvallers in de aanbie ding gedaan. Labbadia, momen teel met de Duitse selectie actief in de Verenigde Staten, mag tot zijn grote teleurstelling voor iets meer dan vier miljoen gulden vertrekken. Ook Wohlfarth, niet meer zeker van een plaats in de basis, en de wisselvallige Brazi liaan Mazinho mogen weg. Ljean Nelissen jan - In maart werden ploegleider Jan Gisbers en assistent Piet van der Kruys door hun Spaanse ir Miguel Rodriguez op het matje geroepen. In ,e Nederlandse dagbladen waren berichten ver- aien over achterstallige salarisbetaling bij Festina. Iriguez reageerde woedend. Jan Gisbers wist zelf niet deze berichten in de pers waren verschenen, maar de lajefabrikant maakte hem wel verantwoordelijk voor iegatieve publiciteit. BREDA - 076-21101 Jen was de relatie tussen jonsor en zijn Nederlandse (eider zo niet verstoord, Kh op z'n minst ernstig [.Vooral toen de peper- oeg van Festina met zijn aers uit 10 landen (plus 15 inbikers uit Andorra), aar verluidt tien miljoen kost, geen aansprekende ;en behaalde, werd Jan de zondebok. jadatie Itl teleurstellende optreden ie ploeg in de gisteren idigde Ronde van Italië was Rodriguez de maat vol. nan Steven Rooks verliet de Giro en de andere b van Festina fietsten ano- naar het eindpunt Milaan, jpnam Miguel Rodriguez ren het besluit Jan Gisbers functie te ontheffen. De jiard Miguel Moreno, reeds lug ploegleider én vertrou- van Rodriguez, wordt de technische directeur, aez, gisteren: „Ik stel Gis- verantwoordelijk voor de lit resultaten en de slechte iatie van de ploeg." Moreno zal nu de Festi- in de Tour leiden, hij geassisteerd door de aan André Rouxel en de M Domingo Perurena. t Rooks reageerde gister middag uiterst verbaasd, toen hij vernam dat Jan Gisbers uit zijn functie is gezet. „Ik ben totaal verrrast. Wij renners zijn niet ingelicht. Ik wist natuurlijk wel dat Jan Gisbers door mijnheer Rodriguez diverse keren ter ver antwoording is geroepen wegens tegenvallende prestaties. Maar deze ontwikkeling had ik toch niet verwacht. Ik vind het heel jammer, want met Gisbers had je toch iemand om je heen die je taal spreekt. Je ziet tegenwoor dig echter in topsport een zekere verharding optreden bij tegen vallende resultaten. Bij PSV kie peren ze ook iedereen buiten, omdat ze geen kampioen zijn geworden. In de wielersport was dit tot dusverre niet gebruike lijk, maar kennelijk veranderen de tijden." Geen problemen In hoeverre zijn opgave in de Giro een rol heeft gespeeld bij het ontslag van Gisbers, kon Rooks niet inschatten. „Het zal hem zeker geen goed hebben gedaan, maar ik vond het een juiste beslissing. Ik zet alles op de Tour en in de Giro had ik niets meer te zoeken. Miguel Moreno die in de eerste week van de ronde ook in Italië ver bleef, was het trouwens met mijn beslissing eens. Van zijn kant verwacht ik geen problemen. Ik Jan Gisbers, die niet meer als ploegleider mag functioneren. heb in het voorjaar in diverse etappewedstrijden in Spanje met Moreno gewerkt en dat gaf geen moeilijkheden." Eind 1991 verscheen Rodriguez voor het eerst in Nederland in beeld, toen hij in Amsterdam met een zware delegatie van Philips onderhandelde over de overname van de PDM—wieler ploeg. PDM, de noodlijdende dochter van Philips, besloot met wielersponsoring te stoppen. Rodriguez bereikte in Amster dam na ampele besprekingen een akkoord om de PDMploeg met kopman Erik Breukink in zijn geheel over te nemen. Hij zou in drie jaar tijds dertig miljoen gul den investeren. Hoewel de gete kende contracten ergens in een kluis in Eindhoven lagen, kwam Miguei Rodriguez enkele weken na het akkoord plotseling op zijn besluit terug. Zijn fiscale aftrek post zou bij de overname van de PDMploeg niet aantrekkelijk zijn. Relatie De enige uit het rondetafelge sprek in Amsterdam die ondanks de breuk tussen Philips en Rodriguez een goede relatie met de horlogefabrikant bleef onder houden, was Jan Gisbers. Hij tekende een driejarig contract bij Rodriguez en begon renners voor de nieuwe Festinaploeg te benaderen, van Nederlandse zij- FOTO DE STEM/BEN STEFFEN de Steven Rooks, Jean-Paul van Poppel, Jans Koerts, Jos van Aert en Gert Jakobs. Daarbij bleek al dat managerploeglei der Miguel Moreno niet onver deeld gelukkig was met de komst van Gisbers. In de Ronde van Nederland van vorig jaar ver klaarde Jean—Paul van Poppel dat hij via Jan Gisbers een con tract getekend had voor Festina. Waarop Miguel Moreno een dag later verklaarde: „Dit contract heeft voor mij geen waarde, want ik weet van niets." Spanningen Naarmate het seizoen vorderde, liepen de spanningen bij Festina op. Rodriguez ontbood de ploeg- itact 100cphm p de IX v. uitleg). iden uit >pa la Stb Div. ievr. gastv. >70-66656. gens en 0.325.00 s vluggertje 15.92 iemand uit 75 ct. p.m. Live sexbox 24 u. 751 Live 06-320.320 meisjes vertellen u a zelfs hun adres en/oi nummer.. Bel nu 50cl Monique kreunde, ze haar benen sluitenJ Linda hield haar ste i en begon met haaj 06-340.350.6^ (50cphm). De Turnster zei: deze gymoefening doe, dan ..'150cpWjJ ngens bel- e meesters, direkt apart) 75 cpm) Ze lag naakt te zoj* werd begluurd zoontje van haar "Kom hier knul. P maar 'ns lekker1b 06-340.350.6t afspraakje uk meisje. (IQOcpm) en opwin- (37,5 cphm) en kontakt .16 xkontakt: .02 jggertje? .62 ss zoeken! 5.63 Kontakt: 5.64 j in de buurt 5.65 meisje: 880 :phm) Moeder Doleres sexclub "Nee"! heeft nog nooit daan, maar U,»" eerste klant zijn (50cpnm) ovtfj ire nr. wachten dat j'i 100 cpm Ze vertellen wat zelf geven hun ao .1 pi(aiip) - De uitslag van p Giro d'Italia was als ■uitdraai van de compu- 1Als geprogrammeerd I Miguel Indurain win- f foor de tweede aehter- pgende keer alweer. Wie 28-jarige Spaanse ■'eigende maand van zijn Tourzege af? |4was Miguel Indurain in van Italië ook maar s. Zaterdag in de jj®®8 naar het klooster a. to heiligdom van de ma Nera' (Zwarte Jl, tornde hij verzwakkin- |®wam kon niet antwoor- aanvallen van zijn 'overgebleven concurrent, l%oemov. I tokte 36 seconden stond te ver achter se trui te bemachtigen. tod 58 seconden over. F® van zondag naar Mil- P "ij lange na niet lastig 0,®' °ok al reed hij op 'vers1overwónnóng patste etappe werd ove rwonnen door Massimo 6e 31-jarige Italiaan 'aatste overlevende van "t, die hijzelf honderd «voor de eindstreep had Jitos de laatste kilo- fnootMde £hirotto ziin 'Marco Giovanetti af. ÏL s!°tklim van 10,5 L. betaalde Indu- ain inspanningen tij- a®ti]drit van vrijdag, 1 weer eens verschrik- keer was gegaan. v werd op voorbeeldi- I Sin a> *ina'e gebracht Un Ploeggenoot Moreno !S r\ r Milaan (anp) - Met zijn tweede overwinning in de Ronde van Italië is Miguel Indurain een van de succes volste renners van de Giro geworden. Ook in het klas sement van rose-truidragers is hij intussen hoog geste gen: negende. De Spanjaard is nog één rose trui verwij derd van de Fransman Ber nard Hinault. Het klassement rose-traidra- gers is: 1. Merckx (Bel) 76 dagen, 2. Binda (Itaj 60, 3. Moser (Ita) 55, 4. Bartali (Ita) 50, 5. Saronni (Ita) 48, 6. Anquetil (Fra) 42, 7. Coppi (Ita) 32, 8. Hinault (Fra) 30, 9. Indurain (Spa) 29, 10. Visentini (Ita) 27. intact Njk de Spanjaard za<H maar moest weer gaan zitten, direct sex^coi hi Psenri» ïain zocht voor v'jf kilometer een eigen ritme. Hij werd voorbij gereden door de Ier Roche en door de Italiaan Chiappucci. De laatste verzekerde zich van zijn overwinning in het bergklasse- ment, een troostprijs. De publiekslieveling was voor de eindzege gestart. Wereldkampi oen en oud-winnaar Gianni Bugno stond overigens helemaal met lege handen. Oegroemov had nog kracht voor een sprint, Indurain finishte eveneens sterk. Hij hervond kort na de finish, toen vast stond dat hij met ruime voorsprong leider was gebleven, zijn normale gezichtsuitdrukking. „Ik heb het erg moeilijk gehad," bekende hij. „Dat is niet erg. Winnen na lijden geeft meer voldoening." Oegroemov keek eveneens niet ongelukkig na zijn mislukte aan val. „Ik heb het tenminste tot het uiterste geprobeerd. Na mijn eerste demarrage zag ik al dat Indurain het moeilijk had. Milaan (anp) - De erelijst van Miguel Indurain (28) ziet er wat betreft grote overwinningen als volgt uit: Tour de France 1991 en 1992, Ronde van Italië 1992 en 1993, Spaans kampioen schap 1992, Clasica San Sebastian 1990, Parijs-Nice 1989 en 1990, Criterium International 1989, Ronde van EG 1986, Ronde van Catalonië 1988, 1991 en 1992, Ronde van Murcia 1986, Ronde van de Mijn- valleien 1987. Hij werd voorts tweede in de Ronde van Spanje 1991 en derde in het WK van 1991. Hij staat eerste op de FlCP-wereld- ranglijst. Indurain (midden) met de nummers twee, Pjotr Oegroemov (links), en drie, Claudio Chiappucci, op het erepodium. F0T0 Ap Argentin zei dat ik het nog een paar keer moest proberen. Dat was wel de moeite waard. Onze opzet is geslaagd, voor een totaal succes was mijn achterstand te groot." Oegroemov had wel aangetoond dat Indurain ook maar een ren ner van vlees en bloed is. Net als Chiappucci dat tijdens de Tour de France van vorig jaar in de bergetappe naar Sestrières al had laten zien. Na een krachtsexplosie is de Spanjaard niet voor honderd procent her steld. Hij mag erop rekenen dat daar tijdens de komende Tour de France op wordt ingespeeld. Ronde van Itaiië. Twintigste etappe, Turijn-Oropa: 1. Ghirotto 172 km in 4.18.19, 2. Gio- vannetti (Ita) 0.21, 3. Madouas (Fra), 4. Rondon (Col) 0.57„ 5. Oegroemov (Let) 1.52, 6. Roche (Ier) 1.56, 7. Argentin (Ita) 2.01, 8. Chiappucci (Ita) 2.22, 9. Tonkov (Rus) 2.25, 10. Indurain (Spa) 2.28, 11. Belli (Ita) 2.31, 12. Lelli (Ita) 2.56, 13. Jaskula (Pol) 3.15, 14. Giupponi (Ita) 3.17, 15. Zaina (Ita) 3.30, 70. Van der Poel 17.01, 71. Van Aert z.t. Eenentwintigste etappe: 1. Baldato (Ita) 166 km 3.58.37, 2. Leoni (Ita), 3. Manzoni (Ita), 4. Baffi (Ita), 5. Allocchio (Ita), 6. Magnien (Fra), 7. Bauer (Can), 8. Kappes (Dui), 9. Konisjev (Rus), 10. Svorada (Tsj), 11. Neves (Por), 12. Aldag (Dui), 13. Boden (Dui), 14. Henn (Dui), 15. Brochard (Fra), 16. Van der Poel, 71. Van Aert. Eindklassement: 1. Indurain 98.09.44, 2. Oegroemov 0.58, 3. Chiappucci 5.27, 4. Lelli 6.09, 5. Tonkov 7.11, 6. Argentin 9.12, 7. Poelnikov (Oek) 11.30, 8. Fondriest (Ita) 12.53, 9. Roche 13.31, 10. Jas kula 13.41, 11. Giupponi 14.59, 12. Furlan (Ita) 16.57, 13. Belli 18.46, 14. Hampsten (VSt) 19.25, 15. Leali (Ita) 19.34, 16. Zaina 24.09, 17. Imboden (Zwi) 25.18, 18. Bugno 27.01, 19. Chioccioli (Ita) 29.49, 20. Rodriguez (Col) 30.41, 21. Delia Santa (Ita) 30.49, 22. Rondon (Col) 34.50, 23. Faresin (Ita) 37.46, 24. Volpi (Ita) 38.43, 25. Bourguignon (Fra) 39.22, 26. Konisjev 39.49, 27. Brochard 42.52, 28. Giovanetti 52.44, 29. Bordonali (Ita) 55.02, 30. Mejia (Col) 55.47, 58. Van Aert 1.46.05, 100. Van der Poel 2.30.34. Bergklassement: 1. Chiappucci 42 punten, 2 Piccoli (Ita) 40, 3. Borto- lami (Ita) en Indurain 33. Turijn (afp) - Greg LeMond is zaterdag in Turijn niet meer aan de start versche nen voor de twintigste etap pe van de Ronde van Italië. De Amerikaan, die met gro te achterstand in de staart van het klassement was terug te vinden, raakte tij dens de individuele tijdrit van vrijdag naar Sestrières erg vermoeid. In samenspraak met GAN- ploegleider Michel Laurent achtte LeMond het niet ver standig de Ronde uit te rij den, mede omdat de voor malige winnaar van de Ron de van Frankrijk en het wereldkampioenschap pro blemen had met de spijsver tering. LeMond keerde terug naar zijn huis in België. Laurent: „Het is beter dat hij een tijdje rust neemt en wat medische onderzoeken laat doen. Het is de bedoeling dat hij over acht dagen weer meedoet aan de Route du Sud." Milaan (sid) - Francesco Moser is serieus van plan zijn eigen werelduurrecord aan te vallen. De Italiaan ontvouwde in het weekeinde in Milaan zijn werk schema voor de komende zeven maanden naar 23 januari 1994. Die dag is het precies tien jaar geleden dat hij in Mexico het werelduurrecord op 51 kilometer en 151 meter bracht. Moser is intussen 42 jaar en al enige jaren niet meer actief in de beroepswielrennerij. Eind deze maand rijdt hij op de WK-baan in Hamar een aantal testritten. Hierna volgt een lang trainings kamp op het eiland Guadeloupe. Na kerstmis vertrekt hij voor een hoogtestage naar Colombia. Op 23 januari denkt hij dan zijn eigen wereldrecord te breken. leiding en het personeel om zijn ongenoegen over de slechte- resultaten uit te spreken. Jean— Paul van Poppel was de enige die aan de verwachtingen vol deed. Hij won twee etappes in de Vuelta en etappes in de Ster van Bessèges, de Ronde van Murcia en de Ronde van Aragon. De andere renners stelden teleur. In de klassiekers plaatste zich alleen Steven Rooks (tiende in Luik—Bastenaken—Luik) een keer bij de eerste tien in de uitslag. Coming—man Pascal Lino, vorig jaar tien dagen dra ger van de gele trui in de Tour, reageerde positief op de doping controle na afloop van de Amstel Gold Race. Sean Kelly is echt aan het afbouwen en rijdt geen prijs meer. Zo stapelde zich het ongenoegen tegen Jan Gisbers op. Indurain Sponsor Miguel Rodriguez wil nu een poging wagen Miguel Indurain met zijn gevolg inclu sief ploegleider Echevarri, ver zorger en mecanicien volgend seizoen te contracteren. Hij wil Indurain 3té miljoen gulden per jaar betalen. Jan Gisbers zal het niet meer als ploegleider meemaken. Hij zou gisteravond vanuit Milaan naar Zwitserland afreizen om daar de Festinaploeg met Steven Rooks in de nationale ronde te begelei den. Maar dat hoefde van Rodri guez niet meer. Voor het eerst in tien jaar zit Gisbers die met manager Manfred Krikke van PDM (Pedro Delgado, Greg LeMond, Steven Rooks, Gert— Jan Theunisse, Erik Breukink, Rudy Dhaenens, Dirk de Wolf, Sean Kelly, Raul Alcala) de bes te wielerploeg van de wereld maakte, na zijn degradatie in een bijrol. Cayenne (anp/afp) - Een dag na zijn veelbesproken nederlaag tegen uitdager Jacobin Yoma was de woede bij Regilio Tuur nog niet gezakt. De onttroonde Europese kampioen in het zwaarvedergewicht voelde zich in het tropische Cayenne (Frans-Guyana) bestolen door de arbitrage. „Twee van de drie juryleden hebben toegegeven aan hun angst voor het fanatieke publiek," meende de ontgoochel de bokser. „Waar ben je dan mee bezig? Van een tegenstander kun je winnen, van een jury niet. Als je niet bestand bent tegen de druk van 5000 schreeuwende toeschouwers, ben je niet geschikt en moet je geen jurylid worden. Ik heb er nog steeds geen woorden voor." Na twaalf bikkelharde en ener verende ronden in een kolkende en kokende zaal wezen de Bel gische scheidsrechter en de Brit se ringrechter Yoma als winnaar aan. Het Italiaanse jurylid hield het op Tuur. Met een totaalscore van 349-342 was de derde nederlaag van de Nederlander in zijn 36e profduel een feit. „Ik was verbijsterd door de uit slag," gaf Tuur aan. „Ik twijfel de geen moment aan een positief resultaat. De wedstrijd was goed voor mij verlopen. In de beginfa se liet ik me niet gek maken door zijn hoge tempo. Ik heb hem laten missen en heb later het initiatief naar me toegetrokken. Ik wist zeker dat ik had gewon nen. Na de bekendmaking van de uitslag heb ik de scheidsrech ter aangekeken. Hij durfde niet terug te kijken. Dat zegt mij genoeg." Volgens Tuur wilde Yoma onge veer halverwege de slijtageslag stoppen. „Ik had hem een paar keer hard op het onderlichaam geraakt. Hij wankelde, maar weigerde op te geven. Dat was voor mij geen verrassing. Een bokser van zijn kaliber Iaat zich niet zomaar uitschakelen, zeker niet voor eigen publiek. Daarom heb ik ook niet op een knock out gegokt. Ik was absoluut de mist ingegaan als ik een voortijdige beslissing had willen forceren. Ik bokste bewust om de puntjes. De vele stoten op zijn onderlichaam kwamen goed aan, maar zijn de jury kennelijk ontgaan." Tuur (25) erkende dat zijn zorg vuldig uitgestippelde loopbaan in het buurland van Suriname een flinke deuk had opgelopen. Een gevecht om de wereldtitel, waarop hij gezien zijn eerste plaats op de lijst van uitdagers recht had, kan hij voorlopig ver geten. „Ik ben down, maar niet out. Niemand krijgt mij klein. Van een nederlaag word ik alleen maar sterker. Ik heb een paar stappen achteruit gedaan, maar mijn blik blijft naar voren gericht. Ik hoop, dat ik van de Europese Boksunie een kans op revanche krijg. Het terugwinnen van het verloren terrein is geen leuk proces, maar het moet gebeuren. Voorlopig neem ik drie weken rust. Daarna hervat ik de training. Na de zomer wil ik weer in de ring verschijnen." Den Haag (anp) - De eerste twaalf partijen van de tweekamp om de wereldtitel schaken tussen Jan Timman en Anatoli Karpov vinden vanaf de eerste week in september plaats in Arnhem of een andere plaats in Nederland. De tweede helft van de match is in de oliestaat Oman. De wereldschaakbond FIDE maakte zaterdag bekend dat het Nederlandse gedeelte van de match wordt gespeeld in Arn hem en/of Amsterdam. Een woordvoerder van de nationale schaakbond hecht eraan te mel den dat het gaat om de Gelderse hoofdstad of een andere gemeen te in Nederland. Dat hoeft niet Amsterdam te zijn. Het prijzengeld bedraagt volgens de FIDE vier miljoen Zwitserse franc, ongeveer vijf miljoen gul den. Oman staat garant voor de helft. Bestuurslid Hubert Von- hoff van de KNSB: „De andere twee miljoen is een heel hoog bedrag voor het Nederlandse bedrijfsleven. Wij hebben de FIDE gemeld dat we garant wil len staan voor een perfecte orga nisatie, met alle toeters en bellen die daarbij horen. We zullen proberen de benodigde sponsor geiden bijeen te krijgen.Als dat niet lukt, is het aan de spelers en de FIDE al of niet akkoord te gaan. Timman en Karpov spelen om de door de FIDE erkende wereldti tel omdat de eigenlijke finalis ten, wereldkampioen Kasparov, en de winnaar van het kandida tentoernooi, Short, uit onvrede een eigen wedstrijd organiseren, buiten de bond om. De FIDE noemde de verdeling van de partijen over Nederland en het sultanaat Oman tekenend voor de rijke historie en de dito toekomst van internationale schaakfederatie. De Nederlandse Schaakbond was in 1924 mede oprichter van de overkoepelende organisatie en gastheer van de wereldtitelstrijd in 1935, gewon nen door de Nederlander Max Euwe. De Arabische oliestaat Oman is het nieuwste bondslid, het 149e aangesloten land. Oman, rijk dankzij de olie, was bereid het geld neer te leggen door de goe de relaties met Nederland. Tal van Nederlandse bedrijven zijn in het sultanaat werkzaam. Bij komstig zijn de recente archeo logische vondsten, waaruit blijkt dat al in de periode 800-1250 werd geschaakt in Oman. De tweekamp tussen oud-we reldkampioen Karpov en Tim man, finalist van het kandida tentoernooi, gaat over 24 par tijen. Winnaar is de eerste scha ker die 12'/2 punten haalt. Een commissie van experts, bestaan de uit vertegenwoordigers van de FIDE en de Associatie van Grootmeesters GMA, heeft aan bevolen de eerste veertig zetten van elke partij te laten doen in tweeënhalf uur. De volgende zestien zetten in een uur. Baghdad (afp) - Bij festiviteiten in Baghdad na de overwinning van Irak in de kwalificatie-wed strijd tegen China, gespeeld op 30 mei, zijn negen mensen om het leven gekomen. De autoriteiten van het land hebben dat pas dit weekeinde in de regeringskrant Al-Joumhou- riya bekendgemaakt. Bij de fees telijkheden raakten ook nog eens 120 personen gewond, van wie velen nog in het ziekenhuis ver blijven. Zandvoort (anp) - Autocou reur Vokko Otto is zwaar gewond geraakt bij «en ongeval op het circuit van Zandvoort. De 50-jarige Reeuwijker lag zondaga vond in coma in een zieken huis in Haarlem. Otto raakte in de tiende ronde van de race in de MG Competitions-klasse door een remdefect van de baan in de Tarzan-bocht. Daarbij kreeg hij de stuurkolom van zijn Austin Healy tegen zijn borst en kin. De rijder werd vervolgens naar de intensive care-afdeling van het Johannes de Deo-zieken- huis gebracht. Otto heeft een aantal gebroken ribben en een zware hersenschud ding.

de Stem | 1993 | | pagina 11