Werder verricht wonder rugiM Wolleyball Defecte uitlaat stopt Dave Strijbos in Grote Prijs van Tsjeclii» FC Den Bosch ldopt ongemotiveerd De Graafschap Belgische beker voor Standard Luik Wales houdt kan in WK-groep 4 Bremen verrast Bayern München in strijd om Duitse voetbaltitel Sombere Steffi sportnieuws KOR] sport PRIJSVRAGB SPORT DUITSLAND BELGIË SPANJE BUITENLANDS VOETBAL ITALIË Inschakeling voor fin Voetbal DE STEM MAANDAG 7 JUNI 1993 DE STEM - Door Peter van Bergen Den Bosch - De kans dat NAC donderdag na het thuisduel tegen De Graafschap al zekerheid heeft over een plaats in de eredivisie, is verkeken. FC Den Bosch stelde een Bredaas feestje uit door een simpele 4-l-0verwinning op een ongemoti veerd spelend De Graafschap en bleef daarmee zelf nog in de race. De 4-1-zege zette bij de Bredase delega tie, onder leiding van Martien Vreijsen, behoorlijk kwaad bloed. Vreijsen: „Het is schandalig wat hier gebeurd is. FC Den Bosch had wel uit kunnen lopen naar 9-1. De Graafschap vergat gewoon tegenstand te bieden." NAC mag van geluk, spreken, dat het niet kwam tot een monsterscore. Zelfs bij een 4-1-voorsprong deed de Bossche ploeg zichzelf de das om door een ontstellend gebrek aan productiviteit. Dirk-Jan Derksen, in de belangstelling bij Roda JC, deed met drie doelpunten wat van hem werd verwacht, maar spelers als Raymond Smeets, Peter Net ten en de invallers Hicham Benkirane en Joey Mulders hadden FC Den Bosch naar de dubbele cijfers kunnen schie ten. FC Den Bosch voetbalde niet tegen De Graafschap, maar tegen de stress van het eigen doelsaldo. Desondanks een tevreden blik bij trai ner Hans van der Pluym van FC Den Bosch. De machteloosheid voorin weet hij aan vermoeidheid. „Met de uitslag voel ik me te kort gedaan, gezien het aantal kansen en het hoge tempo, waar mee we na rust speelden. Maar ja, wat wil je. Het is de derde wedstrijd van ons in zeven dagen. Bij NAC, met tiendui zend man achter zich, wist ik vooraf dat het moeilijk zou worden. Ons publiek hoor je alleen maar in negatieve zin. Maar vandaag hebben we op eigen kracht gewonnen en dat biedt perspec tief voor zondag. NAC uit is toch anders dan NAC thuis." De Bossche trainer rekent donderdag, zoals hij zelf zegt, op 'een stuntje van collega Simon'. Kistemaker werd door Van der Pluym begripvol aangehoord over zijn moeilijkheden en frustraties in het afgelopen seizoen. Een klaagzang die de naar Telstar vertrekkende trainer besloot met de strijdkreet: „In een uit verkocht NAC-stadion zal De Graaf schap er nog eenmaal inklappen. We zijn hier afgegaan als een gieter. Vecht lust is altijd karakteristiek geweest voor De Graafschap. Dat heb ik van daag niet gezien, maar als het aan mij ligt, zullen we deze rampzalig verlopen na-competitie waardig afsluiten." Kistemaker telde na afloop van het duel tegen FC Den Bosch drie gele kaarten. Arbiter Luinge toonde ze aan Trentel- man, Redeker en Koorman. Kistemaker: „Als de KNVB de regels normaal toe past, hebben ze voor donderdag geen gevolgen. Of Redeker, toch een belang rijke man bij ons, sowieso speelt, is trouwens de vraag. Hij moest in de rust met een knieblessure worden vervan gen." FC DEN BOSCH - DE GRAAFSCHAP 4-1 (2-1). 1-0 Derksen, 1-1 Trentelman, 2-1 en 3-1 Derksen, 4-1 Nijhuis. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 1900. Gele kaarten: Redeker, Koorman en Trentelman (De Graafschap), Van der Heyde (Den Bosch). FC DEN BOSCH: Vonk, Verhoeven, Van der Heide, Van Eek, Meulendijk, Wolffs, Netten (83. Mulders), Laisana (70. Benkirane), Nij huis, Derksen, Smeets. DE GRAAFSCHAP: Olyslager, Koorman, Redeker (46. Lukassen), Trentelman, Wis- sink, Matthaei, Leeuwerik, Godee, Jansen, Van Schijndel, De Vries (46. Willems). Stand; NAC 2-4 (6-0), Den Bosch 2-2 (4-3), De Graafschap 2-0 (1-8). Door Bert Willemsen Stuttgart - Golven van sympathie uit heel Duitsland overspoelden zaterdag Werder Bremen. De voetballers uit de Noordduitse Hanze-stad aan de rustig kabbelende Weser zorgden voor een daverende verrassing door het ongenaakbaar geachte Bayern München op het laatste moment de Duitse voetbaltitel afhandig te maken. Hamburger SV legde vorige week gewillig zijn hoofd op het hakblok (5-0), zodat Werder het doelsaldo kon verbeteren. VfB Stuttgart deed er zaterdag ook niet al te veel aan. Na een kwar tier had concurrent Karlsruher SC tegen Borussia Dortmund een 2-0-voorsprong genomen en besefte Stuttgart dat de kansen op Europees voetbal verkeken waren. Werder Bremen kon rus tig afwachten. Direct na rust kwam het door doelpunten van Hobsch en Wolter op fluweel te zitten. Hobsch maakte er uitein delijk nog 3-0 van. Bayern München zat tegen Schalke al na drie minuten in de puree. Anderbrügge kogelde van 30 meter afstand de bal via de lat in het Beierse doel, 1-0. Die mokerslag dreunde de hele wed strijd door. Geen moment be reikte Bayern een score waar door het in het voordeel kwam ten opzichte van Werder Bre men. Schalke hield het uiteinde lijk op 3-3. „Het is bitter het kampioen schap te verspelen, nadat we vrijwel de hele competitie aan kop hebben gestaan. Maar de wereld vergaat niet," suste Rib beek. „Bayern heeft trouwens een goed seizoen achter de rug. Zeker vergeleken met het vorige jaar, dat een regelrechte ramp was." De zalvende woorden van de trainer bleken niet besteed aan de spelers. Jan Wouters duizelde van de klap. „Zegt Ribbeek dat we het niet eens zo slecht gedaan hebben? Nou, dat is dan een schrale troost. Iedereen bij Bayern dacht dat Werder niet zou winnen in Stuttgart. Op die manier hebben we onszelf moed ingepraat. Maar het pakte heel anders uit. Wat hebben we een mooie kans laten liggen. Nu zit ten we met een gigantische ka ter. „Ik zal wel even tijd nodig heb ben om de teleurstelling van het gemiste kampioenschap te ver werken. Misschien is het maar goed dat ik met Oranje speel. Dat geeft me de kans het seizoen met een succes te besluiten. Win nen we van Noorwegen, dan wordt mijn vakantie toch nog een beetje leuk." Uitslagen: VfB Stuttgart - Werder Bremen 0-3, Schalke'04 - Bayern München 3-3, Bayer Leverkusen - Borussia Mönchengladbach 4-0, Hamburger SV - Eintracht Frank furt 1-2, Karlsruher SC - Borussia Dortmund 3-0, VfL Bochum - Wat tenscheid 3-1, FC Nürnberg - FC Saarbrücken 4-1, Bayer Uerdingen - FC Köln 0-0, FC Kaiserslautern - Dynamo Dresden 2-0. Eindstand: Werder Bremen 34-48, Bayern München 34-47, Eintracht Frankfurt 34-42, Borussia Dort mund 34-41, Bayer Leverkusen 34-40, Karlsruher SC 34-39, VfB Stuttgart 34-36, FC Kaiserslautern 34-35, Borussia Mönchengladbach 34-35, Schalke'04 34-34, Hambur ger SV 34-31, FC Köln 34-28, FC Nürnberg 34-28, Wattenscheid 34-28, Dynamo Dresden 34-27, VfL Bochum 34-26, Bayer Uerdingen 34-24, FC Saarbrücken 34-23. Alleen in de Freistat Bayern heerste een rouwstemming. Bayern München had 32 van de 34 competitiewedstrijden het heft in handen, maar liet zich in de slotfase verrassen door Wer der. Met één treffer achterstand in doelsaldo begon de München- se ploeg zaterdag in Gelsenkir- chen aan de laatste etappe. Een teleurstellend 3-3-gelijkspel te gen Schalke'04 deed het verschil uitgroeien tot een vol punt. Werder Bremen stelde de titel veilig door in Stuttgart met 3-0 te winnen. „Dit mag ik toch wel een klein wonder noemen," ge noot trainer Otto Rehhagel. „In het begin van het seizoen kon den we onze draai niet vinden. Na zes wedstrijden had Bayern pas één punt verspeeld en ston den wij ergens in de midden moot. Daarna is het steeds beter gegaan. De 4-l-overwinning op Bayern vorige maand deed ons beseffen dat het kampioenschap mogelijk was. Als een 800-me- terloper hebben we ons vastge beten in de kuiten van de leider. In de eindsprint zijn we hem voorbij gegaan. Maar niemand kan zeggen dat het kampioen schap van Werder onverdiend is. We hebben beide wedstrijden te gen Bayern gewonnen." Met de derde landstitel na 1965 en 1988 voltooit Werder een im posante trilogie. In 1991 won de club uit Bremen de Duitse beker en een jaar later volgde de Euro pa Cup 2. Werder dankt de suc cessen aan zijn homogeniteit. Trainer Otto Rehhagel werkt al twaalf jaar in Bremen, manager Willi Lemke nog langer. Zij heb ben een solide ploeg opgebouwd. Zowel aanval als verdediging herbergt lengte en kracht. Op het middenveld beschikt Werder over veel loopvermogen en de inventiviteit van de Oostenrijker Andreas Herzog. De Alpen-Ma- radona danst met de zwierigheid van een Weense wals over het veld. Bayern München kon het gebrek aan evenwichtigheid niet ver bloemen. Het debacle van vorig seizoen, dat slechts een tiende plaats opleverde, leidde tot een grote schoonmaak. Van de nieu welingen bereikten Jorginho, Helmer, Schupp en Matthaus niet het verwachte niveau. Daar naast leden Ziege en Scholl on der de wisselvalligheid van de jeugd. Bovendien profiteerde Werder Bremen van het anti-Bayern-ge- voel. „Elke tegenstander is tegen ons dubbel gemotiveerd," klaag de trainer Erich Ribbeek. Gelijk heeft hij. Het honende 'Trek de Beieren hun leren broek uit' is de onbetwiste nummer één op de hitlijst van Duitse voetballiedjes. De andere clubs haten het rijke en arrogante Bayern München. In de titelrace ging ieders sym pathie naar Werder Bremen. FOTO EPA Werder-trainer Otto Rehagel toont de trofee na het behalen van het landskampioenschap. Brussel (anp) - Op het veld van kampioen Anderlecht heeft Standard Luik zondag de beker van België gewon nen. In Brussel werd Charle roi verslagen, 2-0. Door het succes van Standard, tweede in de competitie, speelt Antwerp alsnog Europees voet bal. Aanvankelijk was de club van de vertrekkende trainer Meeuws buiten de prijzen geval len. Antwerp speelde dit seizoen op Wembley nog de finale van de strijd om de Europese beker voor bekerwinnaars, waarin werd verloren van Parma. Charleroi was te gehandicapt om het Standard Luik in het warme Brussel lastig te maken. Eerste doelman Gulyas ontbrak wegens een blessure, al voor de rust vielen Janevskie en Suray uit. Na de rust (0-0) brak daardoor de weerstand van Charleroi. Standard, getraind door Arie Haan, liep uit door treffers van de Nederlander Vos en Leonard. Het was de vijfde keer dat Stan dard Luik de beker won. De laatste keer was dat twaalf jaar geleden gebeurd. Met nog twee wedstrijden te gaan, heeft Real Madrid in de Spaanse competitie de voor sprong van één punt op Barcelo na behouden. De rivalen, die elkaar woensdag in de halve fi nale van de strijd om de beker tegenkomen, wonnen zaterdag beide met enige moeite. Barcelona versloeg op eigen veld Sevilla, dat speelde zonder de geblesseerde Maradona, met 2-1. UITSLAGEN EN STANDEN Real Madrid won, eveneens thuis, met 2-0 van Sociedad. Ook de nummer drie van de lijst, Deportiva la Coruna, boekte een zege. Onder meer door een tref fer van de Braziliaan Bebeto, met 28 doelpunten bovenaan de schutterslijst, werd Cadiz met 3-0 afgetroefd. Na Burgos werd Cadiz daarmee de tweede degra dant. Barcelona stond bij rust met 0-1 achter. De Kroaat Suker maakte snel een doelpunt voor Sevilla, na met een fraaie beweging Koe man te hebben uitgespeeld. Na de hervatting herstelde de for matie van Cruijff zich. Laudrup, na fraai voorbereidend werk van Beguiristain, en Nadal waren succesvol. Cruijff was ondanks de winst ontevreden. „We hebben niet goed gespeeld. We zijn de hele wedstrijd ver verwijderd geble ven van het normale niveau. Daardoor hebben we het moeilij ker gehad dan verwacht." Cruijff hoopt woensdag in Ma drid tegen Real in de beker een klap te kunnen uitdelen. „Als we winnen, kon dat weieens door werken in de competitie. Het wordt een belangrijke wed strijd." Real Madrid, zonder de niet fitte Chileense topscorer Zamorana, had het in Bernabeau tegen So ciedad evenmin gemakkelijk. Pas in de 54e minuut maakte Milla het eerste doelpunt. In de slotseconde maakte internatio nal Michel de tweede treffer. Uitslagen: Barcelona - Sevilla 2-1, La Coruna - Cadiz 3-0, Real Madrid - Real Sociedad 2-0, Tenerife - Osasuna 2-2, Burgos - Celta Vigo 1-1, Gijon - Rayo Vallecano 1-0, Albaeete - Oviedo 2-0, Valencia - Espanol 2-0, Logrones - Zaragoza 0-0, Bilbao - Atletico Madrid 1-2. Stand: Real Madrid 36-55, Barcelo na 36-54, La Coruna 36-52, Valen cia 36-44, Tenerife 36-42, Atletico Madrid 36-42, Sevilla 36-40, Bilbao 36-36, Osasuna 36-34, Zaragoza 36-34, Celta Vigo 36-33, Gijon 36-33, Sociedad 36-32, Oviedo 36-31, Rayo Vallecano 36-31, Es panol 36-29, Logrones 36-29, Alba eete 36-28, Cadiz 36-22, Burgos 36-19. Na 54 jaar heeft Fiorentina af scheid genomen van de hoogste klasse van het Italiaanse voet bal. De club degradeerde zon dag, ondanks een monsterscore van 6-2 tegen Foggia. Fiorentina eindigde op een gelijk aantal punten als Udinese en Brescia. De onderlinge duels ga ven daardoor de beslissing. De balans daarin was het slechtst voor Fiorentina. Udinese en Bre scia spelen zondag een play-off om de vierde degradatieplaats te ontlopen. Eerder al zakten An- cona en Pescara af. Na de degradatie braken ernsti ge rellen uit in het stadion van Florence. De verwachtingen voor de competitie waren hoog gespannen geweest. Fiorentina investeerde voor bijna 40 mil joen gulden in spelers als Effen- berg en Brian Laudrup. Voor hun eigen veiligheid mochten de spelers pas ruim een uur na de wedstrijd, onder politie-escorte, het stadion verlaten. Olsen blijft trainer 1. FC Köln Keulen - Morten Olsen blijft trainer van 1. FC Köln. verlengde zaterdag zijn contract met twee jaar, kort voor begin van de laatste wedstrijd van dit seizoen tegen Uerdingf Olsen, 99-voudig Deens international, kwam in de slotfase dit seizoen naar Köln. Hij behoedde de club voor degradatie, speler maakte Olsen vooral naam bij Anderlecht. De Ias jaren van zijn langdurige loopbaan was hij actief voor Köln, Eerste Zwitserse titel voor Aarau Geneve - FC Aarau is zaterdag voetbalkampioen van Zwj land geworden. Twee speeldagen voor het einde van de comp tie verzekerde het team zich door een overwinning van 2-1 Sion van de eerste landstitel in het bestaan van de club. Aarau werd een handje geholpen door naaste belager Servi dat met 3-2 verloor van FC Zürich. Het verschil werd da: met vijf punten onoverbrugbaar. Avenir B eggen kampioen Luxemburg Luxemburg - Avenir Beggen is kampioen van Luxemburg gelijk spel van 0-0 tegen en in Grevenmacher was toereikencl de titelreeks van Union Sportive Luxemburg te doorbreken. Union won weliswaar met 8-2 fors van Jeunesse Esch, i was niet genoeg om het vierde kampioenschap op rij te behalj VfB Leipzig naar Bundesliga Hamburg - VfB Leipzig is zondag gepromoveerd naa:| Bundesliga. De overwinning van 2-0 op Mainz was toereikend. Eerder al maakten SC Freiburg en MSV Duisbiii| stap naar het hoogste niveau. Leipzig is drie keer kampioen van Duitsland geweest. De lajj keer in 1913. De club, momenteel getraind door Jürgen Sur mann, won daarnaast één keer de beker (1936). Pan onze verslaggever 'arijs - De stoel in een kerk rgens aan de rand van Parijs leef zondagmorgen leeg. jaar had Mary-Joe Fernan- ez een gebedje willen preve en als ze de zoete smaak van 'aar eerste Grand Slam-titel ad mogen proeven. Het cheelde bitter weinig, maar och moest de gelovige Ame rikaanse de hoogste eer laten an Steffi Graf: 4-6, 6-2 en -4. raf, al winnares van de open ■ranse kampioenschappen in 987 en 1988, gelooft vooral in iehzelf. Dat onderstreepte ze iterdagmiddag in de finale aan t einde van de derde set. De i-jarige, bijna altijd somber ior zich uitstarende Duitse had de beslissende fase haar zenu wen beter onder controle dan ernandez. Na een korte, maar rachtige demarrage bij 4-4 stel- i Graf haar 73e toernooizege, iar twaalfde Grand Slam-titel de hoofdprijs van 900.000 lden veilig. imbere Steffi, die direct na de triomf welis schap onder vandaan tov dens de pen zojuist in tweemaal 6- mankeerde de multimi schien zorgi dag'? Onwa: misschien h£ riode, die ha tijdens de baart? Steffi had liggend antv doodop," feestje dan n zaterdag vai ze een gesla ratie onderg overgevloger chael Bartel; je eten van naar huis," v Heldin Misschien hardop te zi een beetje Graf, maar 'toernooi-he' Bayern München koopt Witeczek Kaiserslautern - Bayern München heeft zondag Marcel Wit: van Kaiserslautern gekocht. De nummer twee van Duil betaalde voor de 24-jarige aanvaller ruim zes miljoen guldei| Witeczek, Pool van geboorte maar in het bezit van de Dt nationaliteit, heeft twee jaar voor Kaiserslautern gespeeldl werd destijds gekocht van Uerdingen, om de toen naar Bi; vertrekkende Labbadia te vervangen. In 206 wedstrijden i! Bundesliga heeft Witeczek 37 doelpunten gemaakt. Vooruitlopend op de transfer van Witeczek haalde Kaisei tern eerder al Fuchs van 1. FC Köln. Trainer Stepanovic met dood bedreigd Leverkusen - Trainer Stepanovic van Leverkusen is schril» met de dood bedreigd. Hij overweegt nu bij de bekerfinale, ij juni in Berlijn tegen de amateurs van Hertha BSC, niet op bank plaats te nemen. Een doorgedraaide aanhanger van Leverkusen liet de tri weten dat niet hij, maar zijn voorganger Saftig recht heeft»; beker. Saftig werd enige weken geleden ontslagen. Stepanovic verklaarde niet echt geschrokken te zijn. weieens vaker met dit soort zaken te maken gehad," 44-jarige Serviër, die onlangs opstapte bij Eintracht Frank!» .or Cas Overzier irijs - Jim Courier sloeg ■en zijn ogen op onder vechterspet. Tjonge, "at had de titelverdediger t gisteren Spaans be- uwd op het court central van Roland Garros. Niet zozeer door de extreem ho ge temperatuur (35 graden Celcius), maar vooral door de kunsten van Sergi Bru- guera. In zijn eerste Grand Slam-finale onttroonde de ■ïktvis' üit Barcelona met zijn beste tennis tweevou dig titelhouder Courier: 6-4, 2-6, 6-2, 3-6 en 6-3 na exact vier uur spelen. Juventus versloeg op de slotdag Lazio, zonder de voor het Neder lands elftal geselecteerde Win ter, 4-1. De 'Oude Dame' eindig de daardoor als vierde. Juventus komt volgend seizoen met Cag- liari, Inter en Lazio uit in het toernooi om de UEFA-beker. AC Milan sloot af met een gelijk spel (2-2) bij Genoa. De kam pioen speelde goed. Papin even eens. De Fransman maakte één van de Milanese doelpunten. Hij eindigde daardoor in zijn eerste Italiaanse seizoen op 13 treffers. Van Basten maakte er evenveel. Signori van Lazio werd met 26 treffers topscorer. De verwachting is dat Papin toch in Milaan blijft, mede met het oog op de naderende opera tie van concurrent-spits Van Basten. De andere treffer van AC Milan werd zondag gemaakt door Simone. Gullit speelde, zeer waarschijnlijk voor het laatst, ook mee. Van de laatste 12 com petitie-duels won AC Milan er slechts één. Inter won de laatste wedstrijd zonder Jonk en Bergkamp van Torino, 3-0. De buitenlanders Sosa (2) en Sjalimov maakten de doelpunten. Voor Torino is het seizoen nog niet gespeeld. De ploeg heeft nog de bekerfinale tegen AS Roma op het program ma staan. Uitslagen: Ancona - Atalanta 0-2, Brescia - Sampdoria 3-1, Cagliari - Pescara 4-0, Fiorentina - Foggia 6-2, Genoa - AC Milan 2-2, Inter - Torino 3-0, Juventus - Lazio 4-1, Napoli - Parma 1-1, AS Roma - Udinese 1-1. Eindstand: AC Milan 34-50, Inter 34-46, Parma 34-41, Juventus 34-39, Lazio 34-38, Cagliari 34-37, Sampdoria 34-36, Atalanta 34-36, Torino 34-35, AS Roma 34-33, Na- poli 34-32, Foggia 34-32, Genoa 34-31, Udinese 34-30, Brescia 34-30, Fiorentina 34-30, Ancona 34-19, Pescara 34-17. -1-1-1-1-3-3-1 Toto 22 Winnende kolom: 2- -2-1-3-3. Lotto 22 1 -6-8-21 -26-29. Reservegetal: 36. Cijferspel 1 34398. Duitse (otto 5 - 20 - 25 - 33 - 41 - 43. Reserves Supergetal: 9. Spel 77 3559825. Belgische lotto .Ohtoici 5 -9 - 11 - 22 - 38 -41. Reserveg! Joker: 2 0 4 0 9 9 5. Open Franse titelstrijd be- ifde zijn absolute hoogtepunt de dag waar het hoort. Nim- was een finale op het .eierige gravel aan de Porte idAuteuil zo spannend, zo sensa- ineel en kwalitatief zo hoog als steren. Bloed, zweet en tranen ij elk punt. Fore- en backhands H raketten. Een tempo dat zelfs een finale op een supersnelle Sdoorbaan overtrof. En met een terechte winnaar: De 22-jarige Sergi Bruguera, het talent dat in Parijs eindelijk definitief door- ■anaf mijn vijfde droomde ik tijdens elke verjaardag dat ik Bit eens Roland Garros zou Toftir (sid) - Wales heeft in groep 4 van de kwalificaBfe^lleu"dTmoorite^aïuit de wereldtitelstrijd de - gedeelde - tweede plaats vetMjn leven", straalde Bruguera Dat gebeurde dankzij de zege van 3-0 bij de Faröer. op het erepodium in een shirt i'waar de gravel nog zat aange- stralië, zondag onder nflakt. Even daarvoor had de Eagles-verdediger Van ■talaanse topspinkoning zich - twee wedstrijden tegen 0 Bdat Courier zijn laatste volley De winnaar gaat verder i Wales blijft daardoor strijden met Roemenië en de formatie van het voormalige Tjechoslo- wakije voor één overgebleven ticket voor de eindronde. België staat in de poule afgetekend op de kop en is nauwelijks nog te achterhalen. De doelpunten van Wales wer den zondag gemaakt door Saun ders, Young en Rush. DE FARÖER - WALES 0-3 (0-2). 23. Saunders 0-1, 31. Young 0-2, 69. Rush 0-3. DE FARÖER: Knudsen; Jakobsen, Tumas Eli Hansen, Johannesen en Dam; Justinussen, Abraham Han sen, Reynatugvu (69. Mohr) en Niel sen; Reynheim (60. Rasmussen) en Arge. WALES: Southall; Young (46. Mel ville), Symons, Phillips en Aizle- wood; Horne, Hughes (75. Speed) en Bodin; Saunders, Rush en Giggs. Stand: België 8-14 (15-3), Roemenië 7-9 (21-10), Wales 7-9 (14-8), Tje- chië/Slowakije 6-7 (13-7), Cyprus 8-5 (8-13), De Faröer 8-0 (1-30). Australië Australië blijft in de race voor kwalificatie voor de wereldtitel strijd voetbal. Het land was het sterkst in de Oceanische groep door ook de tweede wedstrijd tegen Nieuw-Zeeland te winnen. In Melbourne werd het 3-0. Eer der al wonnen de Australiërs de uitwedstrijd met 1-0. In juli en augustus speelt Au- dubbel tegen een land uil Amerika. Pas daarin wor slist over de eindrond» Verenigde Staten. Australië opende stjerk Nieuw-Zeeland. Veart op aangeven van voorn» da-speler Arnold, Vidms dat op aangeven van de tweede helft maakt libero van Borussia Dot het derde doelpunt. AUSTRALIË - NIEUW-» 3-0 (2-0). 1. Veart 1-0,3< 2-0, 49. Zelic 3-0. Eerste# 1-0. Australië plaatst play-offs tegen Concacaf- Canada. Aziatische zone, groep D Uitslagen: Zuid-Korea - 4-1 (1-1), Bahrayn - Libano;1 Stand: Zuid-Korea 5-9 (IB Kong 5-5 (7-12), Bahrayinj Libanon 5-4 (4-5), India 4-1! doeg - uit pure vreugde ter 'de gestort. Courier was er als kippen bij om zijn tegenstan der van de kleffe bodem te be dden en hem te feliciteren. fn sPortief gebaar van de man R gisteren de kans miste drie pal achtereen in de Franse ofdstad te winnen. Daarmee Jim Courier zou hij de Borg hebbed de zesvoudig| pioen dat Courier, die naar het net f ties van zijl ontvangst te tegen Bruguef ley. Maar de Spl list ontsteeg voor de ogerj thousiaste ge| de octopus, armen en ooj tot nu toe del City op Roll knieën kreeg; Bruguera trf SILVIO BERLUSCONI toegegeven sterk geïntaj te zijn in de Duitser Stel fenberg. De eigenaar va«^ liaanse kampioen AC zoekt vervangers voor Rijkaard en Ruud Gullit berg staat onder contract1 gradatiekandidaat Fioren' Holice (anp) - Een kleine val partij heeft zondag de inhaal race van motocrosser Dave Strijbos op Pedro Tragter ge remd. Na twee gewonnen manches in de Grote Prijs van Tsjechië te Holice ver speelde hij in de derde zijn kans. Door als vrijwel ongenaakbare koploper te vallen, beschadigde hij zijn uitlaat. Het mankement was niet snel te verhelpen en Strijbos staakte de strijd, omdat doorrijden met een niet volwaar dige uitlaat het vermogen van zijn 125cc motor zodanig zou reduceren dat hij toch kansloos was. ,,Ik mag schijnbaar nooit eens geluk hebben", klaagde Strijbos. Na de achtste race om het we reldkampioenschap klom Strij bos naar de tweede plaats. Hij heeft 56 punten achterstand op landgenoot Tragter, die zondag met de zesde, negende en tweede plaats teleur stelde. „Pedro moet niet denken dat ik het bijltje erbij neergooi", aldus Strijbos. Van Rees zakte van de tweede naar de vierde plaats, maar was toch tevreden. Evenals Van den Berk, die nu zevende staat. Het dagklassement in Holice werd gewonnen door de Duitser Beirer met een mooie reeks: derde, tweede, eerste. In de Grand Prix van Slovenië voor zijspannen raakten Marco Bens en Eric Toonen in de twee de manche betrokken bij een valpartij. Ondanks een pijnlijke knie stuurde de Nederlander zijn zijspan toch naar de negende plaats. In de eerste manche was Bens als vierde geëindigd. In de stand om het WK staat hij vijfde. Van de Lagemaat toonde een stijgende lijn: achtste, zesde en tweede. In de 500cc passeerde de Belg Jacky Martens zijn Zweedse concurrent Nilsson. In de Grand Prix van Italië, in Faenza, ver scheen de Nederlander Carlo Hulsen niet aan de start. Holice, GP Tsjechië 125cc Eerste manche: 1. Strijbos (Ned) Honda, 2. Demaria (Fra) Suzuki, 3. Beirer (Dui) Suzuki, 4. Van den Berk (Ned) Honda, 5. Pichon (Fra) Honda, 6. Tragter (Ned) Suzuki, 7. Kuchar (Tsj) Kawasaki, 8. Karlsson (Zwe) Suzuki, 9. Van Rees (Ned) Kawasaki, 10. Andrea Bartolini (Ita) Honda, li. Van Drunen (Ned) Su zuki, 12. Vialle (Fra) Kawasaki, 13. Monti (SMa) Honda, 14. Werner (Zwe) Husqvarna, 15. Chiodi (Ita) Honda. Tweede manche: 1. Strijbos, 2. Bei rer, 3. Pichon, 4. Van den Berk, 5. Demaria, 6. Chiodi, 7. Andrea Bar tolini, 8. Massimo Bartolini (Ita) Honda, 9. Tragter, 10. Van Rees, 11. Kuchar, 12. Del Lago (Ita) Suzuki, 13. Van Drunen, 14. Karlsson, 15. Vialle. Derde manche: 1. Beirer, 2. Tragter, 3. Andrea Bartolini, 4. Chiodi, 5. Van Rees, 6. Pichon, 7. Demaria, 8. Massimo Bartolini, 9. Karlsson, 10. Van den Berk, 11. Vialle, 12. Kuchar, 13. Atkins (NZe) Honda, 14. Kanstinger (Dui) KTM, 15. Bruno (Ita) Honda, 17. Giesbers (Ned) Su zuki. Stand WK: 1. Tragter 256 punten, 2. Strijbos 200, 3. Pichon 191, 4. Van Rees 187, 5. Beirer 179, 6. Demaria 178, 7. Van den Berk 148, 8. Karls son 139, 9. Chiodi 89, 10. Giesbers 80, 11. Andrea Bartolini 62, 12. Van Drunen 57, 13. Kuchar 42, 14. Vialle. 38, 15. Werner 38, 17. Barth (Ned) Honda 31. Faenza, GP Italië 500cc Eerste manche: 1. Rossi (Ita) KTM, 2. Jacky Martëns (Bel) Husqvarna, 3. Nilsson (Zwe) Honda, 4. Whatley (GBr) KTM, 5. Wheeler (GBr) Ka wasaki, 6. Gatti (Ita) Honda, 7. Cavatorta (Ita) Honda, 8. King (NZe) Kawasaki, 9. Pignotti (Ita) Kawasaki, 10. Smets (Bel) Husa- berg, 11. Edwards (GBr) Honda, 12. Falvaterri (Ita) Honda, 13. Faussone (Ita) Kawasaki, 14. Kucirek (Tsj) Kawasaki, 15. Klutz (Bel) Honda. Tweede manche: 1. Jacky Martens, 2. Pignotti, 3. Whatley, 4. Anstie (GBr) Honda, 5. King, 6. Smith (GBr) Kawasaki, 7. Van Leeuwen (Bel) Honda, 8. Smets, 9. Sulzer (Oos) Honda, 10. Nilsson, 11. Hans- son (Zwe) Honda, 12. Kucirek, 13. Rossi (Ita) KTM, 14. Moretto (Ita) Honda, 15. Kovar (Tsj) Honda. Derde manche: 1. Rossi, 2. Jacky Martens, 3. Smets, 4. Delepine (Bel) Honda, 5. Nilsson, 6. Kucirek, 7. Pignotti, 8. Sujzer, 9. Wheeler, 10. Vehkonen (Fin) Honda, 11. Whatley, 12. Gatti, 13. King, 14. Higgs (GBr) Honda, 15. Moretto. Stand WK: 1. Jacky Martens 179 punten, 2. Nilsson 169, 3. Smets 144, 4. King 141, 5. Boonen (Bel) Ka wasaki 125, 6. Hansson 112. Orehova Vas, GP Slovenië zijspan nen Eerste manche: 1. Brustmann/Kir- chner (Dui), 2. Fussenegger/Meus- burger (Oos), 3. Fuhter/Kaser (Zwi), 4. Bens/Toonen (Ned), 5. Weinmann/ Weinmann (Dui), 6. Etheridge/Brace (GBr), 7. Peer/Peer (Zwi), 8. Van de Lagemaat/Van der Wiel (Ned), 9. Barat/Bellaud (Fra), 10. Kühn/Ruf (Dui), 11. Devoldere/Devoldere (Bel), 12. Nuyts/Verbrugge (Bel), 13. Mallows/Peters (GBr), 14. Gölz/ Stettler (Dui), 15. Lenherr/Weber (Zwi), 17. Van Heugten/Visser (Ned), 18. De Vries/Nieuwenhuizen (Ned), 20. Smit/Lucassen (Ned). Tweede manche: 1. Fusser Wenninger/Peppinghaus Etheridge, 4. Fuhrer, 5. G°H de Lagemaat, 7. HerJ] (Zwi), 8. Devoldere, 9- Macek/Dirbak (Tsj), R- 12. Janssen/Janssen (Ned)» 14. Hüsser/Hüsser (Zwi).15 Groat (GBr). Derde manche: 1. Wennin|e: de Lagemaat, 3. Fuhrer,4, 5. Etheridge, 6. Weinman^ 8. Somers/Somers (Bel), Vanet/Bouvet (Fra), N' Van Heugten, 13. Barat, ny/Novotny (Tsj), 15. SnJ Stand WK: 1. Fuhrer 218/1 Lenherr 173, 3. Gölz 1°*; 1 139, 5. Bens 131,6. Fuss 7. Van de Lagemaat en Etheridge 105, 10. Wen»» 14. Van Heugten 71, 1* 26. Smit 29. Jor Eddy van der Beek 'tterdam - Het vernieuwde •derlands mannen-volley- eam wü wel, maar kan og) niet. Na zes World Lea- le-wedstrijden heeft de Peg van bondscoach Joop jberda slechts één overwin- g (in China) weten te boe- P ,en is plaatsing voor de iaie-ronde eind volgende pdènBraZilië0nm0gelijk LaDe,lopen weekeinde maak te B-keuze van Italië in Rot- r^,pijnliik duidelijk dat het k ,'ussen bet Zuideuropese ■eybaimekka en het Oranje- L, e:sti3l in de breedte erg •en kSl ,Met twee maal i"3 W net team van coach Julio and0 V1? winstPunten. Vorige £5 verloor Nederland in Ita- |°ok al twee keer. Joop Aiberda op 12 mei als pscoach aantrad, achtte hij «f„,Z1]n voornaamste taak Pelersgroep enthousiast te ie w V?orket grote internatio- itenland terugkeer uit het ri k yan ervaren krachten u ^oodsma, Benne, H°rst, Held, Klok en Van der Meu rige Nederla Bijl, Van Rel Kaiiola insjf daden. Gene proa Alberda hoo| nationals gue '93 naa^ en het leren i klinkende r| waren. Dat len. OranjeJ Jan Held weekeinde e| „We kunne» zijn, maar erl moment toef wonnen moei is het piezierl gefrusteerd.1 spel gaat te ll tijd dat we g| geven te weg." Zowel zaterd Nederland irf duels met 1$ imponeren, zaterdag in i zijn collega iets beter, wisselvallige niers als Gra| der Horst. Hc

de Stem | 1993 | | pagina 12