Publiek mort op ambtenaren KORTING Lekker meegenotnen: EngeUe drop 9rX afspraken Economie ibied' Onderzoek: Hulp aan kinderen van NSB'ers lijdt onder taboe-sfeer in op Onderzoek asbestschip Willemstad Enquête: 'Politiek laat bonden bungelen' I iezeiua Janiin [Actievoerende overheidsdienaren hier en daar agressief bejegend DE STEM Betonnen kunst Afl DE STEM BINNENLAND A3 COMMENTAAR 2 SLOGGI FOR MEN SLIPS MET Crisis-comité in bisdom Haarlem BINNENLAND KORT ÏOOOgrcun Drop. Je krijgt er zin in bij Janiin. DONDERDAG 3 JUNI 1993 [ïrdistan. Leiders van dei ke groeperingen prober; |w-manifestaties in Solii te buiten voor hun po; Idealen, uitse Turken vormen J |e onderschatten elerr.tj Duitse economie. lang niet meer allemal i lopende band in autol fcn of in de van de hoo| de helft van de 88.0( ilandse bedrijven is Iïe handen. Ze hebben n-.J 25.000 arbeidsplaatsen rd. Turkse ondernema n voor miljardenomzet, f en in Duitsland vorn koopkrachtige groep. Mij B5.000 families hebben e huis gekocht; een dbl heeft een 'Bausparvè) len betalen hun sociale p I belastingen en schoolgel Jntallen miljarden. En wij I zowel door werkgevers jonden gekoesterd als pujJ knemers en loyale leden. l je het streng? I, yes sir!" vind je het ergste hier schreeuwen altijd naar ij IHet schreeuwen houdt mal it op, sir. Ik zou soms en terugschreeuwen, maj kan niet, sir." En later zien we wat de angene bedoelde. Uit s ak komt een groepje. Ei i de laatste gevangenen tui tussen draven en lopen, li |jgt een uitbrander. Het help or het hanteren van i lepsdiscipline heeft de lé ig van strafkamp Toulsonié lacht. Zodra er binnen i iep eentje iets fout doet, kij hele groep straf. (Woarter: „Als er eentje ki orbeeld zijn bed niet netji eft opgemaakt, mag de hé oep even oefenen in het haji opdrukken. Dat doen we on it we ze willen leren dat w« ier ze iets verkeerds doen, 4 dan ook anderen treffen,! [ie keer de familie, dan weet! lurt, of hun vrienden. Ze mtt n leren dat er slachtoffers! s ze iets fouts doen." in Toulson wordt er onde ssen weinig gedaan om i Ejn van dit straffe regime! lerzachten. Geen tijdschrift een telefoon en om negen aat na de laatste sessie oei ingen het licht uit. Tenslotte! et om vijf uur weer dag. f lke oriëntatie wordt de geva) enen ontnomen, horloges e flokken zijn er niet. McWot |er: „We nemen hun identitf veg. Er komt een enorme ve varring in hun leven. Toen i der twee jaar geleden kwaï ïadden ze nog televisie. Ook1 raaide ik weg. Want wat zie, >p televisie? Sex en geld niemand heeft." de eerste vijf maai Toulson-discipline wordt eerste voorzichtige stap j naar de vrijheid. De la, maand mogen de gevangenen! groepjes van acht in campers' het terrein wonen. Daar is f 'drilling' instructeur meer hen voortdurend blaffend c< geert. Wel komt hij nu en kijken, uiteraard onaangeki digd. Mocht er toch nog iets sci staan of een papiertje in de' ruimte liggen, dan volgt het onvermijdelijke handje- I drukken voor de hele Een oefening, geen straf. Utrecht - Kinderen van 'foute ouders' stuiten, als ze met hun problemen professionele hulp zoe ken, nog steeds op onbegrip. Zelf komen ze echter ook te weinig met de achtergrond van hun ouders op de proppen. Belangrijkste oorzaak van het tekortschieten van beide partijen is de taboe-sfeer rond ouders met een NSB-verleden. De Werkgroep Herkenning, de lotge- notenorganisatie van kinderen van NSB'ers, kan daarbij een belangrijke rol vervullen. Het ministerie van WVC houdt financiële steun aan de werk groep daarom 'in het achterhoofd', al is er nu nog geen geld. Dit zijn de voornaamste uitkomsten van het driejarige onderzoek 'Daar praat je niet over!' van het Nederlands Instituut voor Zorg en Welzijn. Het werd gisteren in Utrecht officieel afge rond met de presentatie van het gelijk namige boekje. In Nederland zijn 150.000 tot 300.000 kinderen van 'foute ouders'. Daarvan kampen er minstens 15.000 met ernsti ge problemen, maar het kunnen er volgens het instituut ook wel 75.000 zijn. Inmiddels blijken ook kleinkinde ren van NSB'ers nadelige gevolgen te ondervinden van de verkeerde keus van hun grootouders. De problemen zijn onder meer: schaamte, schuldgevoel, angst voor ontdekking en het gevoel nergens bij te horen. De patiënten zijn wantrouwend, hebben relatieproblemen, zijn geremd, kunnen emoties niet aan. Soms worden ze agressief of gaan ze teveel roken en/of drinken. Een stijve nek is ook een veel voorkomend gevolg. Omdat er zo'n taboe op rust, wordt dit alles nog eens verergerd. De patiënt uit zich niet ten opzichte van de hulpver lener en de hulpverlener herkent de problemen niet uit zichzelf: hij kampt zelf met het taboe of weet te weinig van NSB'ers en wat er met deze men sen na de oorlog gebeurde. De kinderen van NSB'ers moeten vol gens de onderzoekers echt met het oorlogsverleden van hun ouders voor de dag komen. Ze moeten zich realise ren dat zij niet verantwoordelijk zijn voor de keus van hun ouders en dat ze recht hebben op behandeling. Het zoe ken van contact met lotgenoten wordt dringend aangeraden. Huisartsen, maatschappelijk werkers en psychotherapeuten moeten meer te weten komen over de Tweede Wereld oorlog in het algemeen en de proble matiek van de kinderen van 'foute ouders', concluderen de onderzoekers. Van onze redactie binnenland Den Haag - Het publiek is de acties van ambtenaren voor een betere cao een heel eind beu. Vooral in Rotterdam en Den Haag, waar als gevolg van de acties het huisvuil blijft liggen, mopperen de mensen. In Den Haag heeft de politie zelfs extra mensen ingezet om brandweerlieden en vuilnismannen tegen publieke agressie te beschermen. De AbvaKabo ziet in het toege nomen verzet geen reden de ac ties te beëindigen. Bij de stadsreinigingsdienst Ro- teb in Rotterdam regent het klachten van mensen die zien hoe ratten zich nestelen in het huisvuil voor hun deur. De stipt heidsactie van Roteb-medewer- kers duurt inmiddels al drie we ken. In verschillende Rotterdamse wijken hebben bewoners hun straten zelf opgeruimd en tien tallen kubieke meters huisvuil voor het stadhuis aan de Cool- singel gestort. Daar haalt de Ro- teb het vuilnis wel weg. En in de wijken Oude Noorden jen Bergpolder staken buurtbe- [woners dinsdagnacht vuilnisho pen m brand. [Volgens de Rotterdamse gezond heidsdienst bestaat er nog geen kans op het uitbreken van infec ties. De Haagse politie zet extra men sen in om het vuil toch op te kunnen laten halen, maar ook om brandweerlieden het werken Tmogelijk te maken. Haagse vuilnismannen zijn deze veek doelwit van publieke igressie geweest. Een enkeling werd met stenen bekogeld, maar bemand raakte gewond. Dok in Den Haag krijgt de dienst •einiging dagelijks honderden elefoontjes van klagende bur- ;ers. Want in de Residentie sta pelt het huisafval zich evenzeer op door de stiptheidsacties, die hier eveneens de derde week in gaan. In de nacht van dinsdag op woensdag rukte de Haagse brandweer 24 keer uit om bran dend huisvuil te blussen. Maar boze Hagenaars probeerden dat te beletten. De bonden, de reinigingsdienst en de politie hebben afgesproken dat vuilnis alleen wordt opge ruimd als het op gevaarlijke plaatsen ligt. Vandaag dient in Amsterdam een kort geding dat streekver voerders in de hoofdstad tegen de bonden hebben aangespan nen. De voorgenomen staking van het openbaar vervoer in Amsterdam, morgen, treft name lijk niet alleen het stadsvervoer, maar ook het streekvervoer. De politiebonden (NPB, ACP, VMHP en de ANPV) hebben be sloten dat op 16 juni acties zul len gevoerd, tenzij minister Da- les voor 9 juni een aanvaardbaar loonbod heeft gedaan. Maar vandaag al staakt de par keerpolitie in Den Haag. Minister Ritzen (Onderwijs) heeft gisteren benadrukt dat de nieuwe cao voor het onderwij zend personeel niet slechter mag uitvallen dan die voor andere overheidssectoren. Eerste ge sprekken hierover hebben totnu- toe niks opgeleverd. (ADVERTENTIE) (en 5,- korting op 3 Sloggi Basis Slips en Sloggi Luxe Slips dames). Sloggi for Men Slips zijn gemaakt van Slö i% fijn katoen en 4% lycraOok na eindeloos wassen ze perfect in vorm Zit goed blijft goed. Aanbieding tot 1 |ii1993 'Gedep handelsmerk van Di^om digena-regio in Uruguay herbebossing daar heftig bel tiseerd, omdat er bomen geplant die niet uit dat gel komen, zoals de eucalyptus, de bodem aantast. In het Cabo Polonia-gebied, kilometer ten oosten van Mi tevideo, zou de herbeboi langzaam een uniek syst» van zandduinen vernielen, gen de milieuactivisten. In Brazilië wordt sommige drijven verweten dat zij spronkelijke bossen vernü om daar via herbebossingsp1 gramma's eucalyptusboi voor in de plaats te zetten. Houtkap voor commeb3' doeleinden is in Brazilië grootste veroorzaker van ontbossing. Maar in de Ai® ne-provincie zijn houthanc' ren vorig jaar gestopt met kappen van mahagony-b0®; op de oude gronden van heemse volkeren, als gevtj^!!. de druk van Europese i®r teurs. Vertegenwoordigers van Caiapo indianen, die in dat bied wonen, hebben echter haaldelijk geprotesteerd het stoppen van de kap, r* het hen maandelijks een men van 800.000 dollar kost' In een weiland in Uithoorn stelt kunstenares Barbara van Loon haar 99 betonmolens op. Deze vormen een kunstproject, 'de zang van een voortgaande beweging'. Het project is bestemd voor de Randstadprovincies Noord- en Zuid-Holland en Utrecht en maakt deel uit van een hele reeks culturele en toeristische evenementen in de drie provincies. foto anp pR ZIJN weinig zaken zo onvoorspelbaar als de economie. Geef "Oen respectabel economisch expert de ruimte en hij zal - goed inaerbouwd - uitleggen waarom het met de economie in de romende tijd minder zal gaan. Een andere deskundige blijkt in Staat om die prognose uitstekend te weerleggen. De argumenta tie waarvan de optimist zich bedient klinkt vaak even plausibel als die van zijn somber gestemde collega. hoeft echter geen economisch wetenschapper te zijn om te tunnen constateren dat de wereldeconomie momenteel niet in 'en van haar beste perioden verkeert. Al maandenlang worden economische verwachtingen naar beneden bijgesteld. De Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling kJeso) heeft dat negatieve beeld nog eens extra aangescherpt, e voor Nederland van levensbelang zijnde Duitse economie zakt voigens het OESO volgend jaar in met 1,9 procent, pet is niet onbegrijpelijk dat politici enig tegenwicht trachten te pieaen aan die sombere voorspellingen. Minister Andriessen van •ponomische zaken en zijn staatssecretaris Van Rooy hebben P de afgelopen dagen schrap gezet tegen de hier en daar 'Puuikende zwartgalligheid. Van Rooy voorspelt een groei van P export en Andriessen is van oordeel dat Nederland slechts in leperkte mate zal worden meegesleept door de economische -cessie in Duitsland. et optimisme van beide bewindslieden valt te prijzen, van Vemdenken knapt een economie niet op. Er is echter voldoende eaen om te concluderen dat Nederland zich in de komende [enode schrap moet zetten om niet in een ernstige recessie te Van onze verslaggeefster Willemstad - Het Bureau Handhaving EG-richtlijnen is druk bezig met een onder zoek naar de lading van bin nenvaartschip Dorade. In die lading is asbest aangetroffen. In afwachting van het onderzoek mag het schip niet verder varen. Het ligt vast in de haven bij de Willemstadse Volkeraksluizen. Eerder werd in Tilburg een be smet schip aan de ketting gelegd. Schipper R. Vegter laadde op 14 mei in Rotterdam een lading palmpitschroot. De vracht van 385 ton moest in opdracht van bevrachter Carl Gross uit Rot terdam naar het Duitse Heil- bronn. Vegter zag wel stukjes grijs materiaal tussen de lading. „Maar daar sta je niet bij stil. We vervoeren zo vaak een lading met wat verontreiniging: stukjes zeil, ijzer, soms een schoen." De Dorade is een van de vijftig binnenvaartschepen die rond 14 mei de lading uit een groot Ma leisisch zeeschip overpompten. Al snel na het inladen meldde een binnenvaartschipper in Til burg de vervuiling. De autoritei ten sloegen daarop groot alarm voor de hele lading uit het zee schip. Dat kwam Vegter echter niet ter ore. Achteraf vindt hij dat vreemd. Want Groos had volgens hem kunnen weten dat er asbest aan boord was. De schipper hoorde pas in Heilbronn dat er asbest in de lading zat en moest met vracht en al terugkeren. Zelfs met iets meer, want Vegter moest ook een deel van eenzelfde lading van een ander schip mee terug nemen. Hij kreeg opdracht naar Liende bij Wageningen te varen. Later werd die bestem ming gewijzigd in Gent. Toen Vegter tijdens de pinkster dagen op de radio hoorde over de verontreinigde lading, meldde hij zich tijdens een rustdag bij de Volkeraksluizen bij de plaat selijke havenmeester. Na overleg met de rijkspolitie te water besloot het schippersecht- paar niet verder te varen. Op het moment dat hij zijn schip stillegde vreesde Vegter vooral de tocht naar België. Mevrouw T. Vegter: „Hier weet je tenmin ste dat ze wat doen. Maar als je straks met een foute lading in Gent ligt kun je daar maanden in een hoekje blijven liggen. Daar zijn ze niet zo op het milieu en kijkt er niemand naar om." Vegter maakt zich met name druk over een 'asbest-vrij'-ver- klaring voor zijn schip. „Ik ver voer ook tarween brouwgerst. Dat moet natuurlijk schoon blij ven. Dus straks moet mijn schip weer helemaal schoongemaakt. En ik ben benieuwd wie dat gaat betalen." Voor het gezin Vegter, dat op de boot woont, zijn geen speciale maatregelen nodig. De afgeslo ten laadruimten voorkomen na melijk dat de gezinsleden as bestvezels kunnen inademen. Al leen ingeademde asbestvezels zijn gevaarlijk voor de gezond heid. De Algemene Inspectie Dienst heeft inmiddels bijna alle firma's gelokaliseerd waar met asbest vermengde palmpitschilfers te recht zijn gekomen. Volgens een woordvoerster van het ministerie van landbouw is inmiddels 80 k 90 procent van de bedrijven be kend, waar ongeveer veertig scheepsladingen naartoe zijn ge gaan. Totaal waren ongeveer vijftig ladingen op zijn minst 'verdacht'. De palmpitschilfers vormen de basis voor veevoer. Haarlem - De priester raad van het bisdom Haarlem en bisschop Bo mers hebben gisteren na spoedberaad besloten een commissie in het leven te roepen die een uitweg moet wijzen uit de 'ern stige situatie' waarin het bisdom zich bevindt. Tot de taken van de com missie behoort het inventa riseren van de knelpunten en het formuleren van zwaarwegende adviezen aan de bisschop voor het beleid in de toekomst. Het is de bedoeling dat de commissie voor 1 november klaar is met haar taak. Bomers heeft voorgesteld zijn hulpbis schop Lescrauwaet in het comité te benoemen. Over de verdere samenstelling is nog niks bekend. De situatie in het bisdom wordt door de priesterraad gekenmerkt als 'bestuurlijk en pastoraal vastgelopen'. De problemen zijn 'te ern stig voor een oplossing op korte termijn', vindt de raad. Morgen: De ta Rica. 'milieu-duivel e alsmaar groeiende werkloosheid moet vooral zeer serieus ian!in?er!-tWOrc'?n' ^et a's met c'e tegenvallende groei van de ImM s' 's toenemende werkloosheid geen exclusief rend V°0r '^e^er'anc'- 'n hee' Europa is de situatie alarme- et heeft echter geen zin naar andere landen te wijzen. De •onomie moet impulsen krijgen, waardoor de neergang kan mt! st0P9ezet- Daarbij valt niet aan stevige maatregelen te orn®n- Loonmatiging is er een van. Niet alleen vanwege de jcononmsche noodzaak, maar ook uit oogpunt van solidariteit, «nanessen heeft gelijk wanneer hij stelt dat werkgelegenheid l00r inkomen moet gaan. Van onze Haagse redactie Den Haag - 'De politiek ver zuimt knopen door te hak ken. Al drie jaar geleden had den er wettelijke maatregelen kunnen zijn om het aantal wao'ers te beperken. De poli tiek laat ons bungelen.' Deze verwijten uitte vakbonds man J. van der Linden gisteren op de achtste verhoordag van de parlementaire enquêtecommis sie. Van der Linden is voorzitter van de bedrijfsvereniging voor de bouw. Ook is hij namens de werknemers voorzitter van de overkoepelende Federatie van de Bedrijfsverenigingen. Buiten de verhoorzaal beschul digde Van der Linden voorzitter Buurmeijer en de andere leden van de commissie van vooringe nomenheid. „Het is voor mij dui delijk. Zij werken met een ver borgen politieke agenda. De geesten moeten rijp worden ge maakt voor de afbouw van de sociale zekerheid. De vakbondsman vindt dat de commissie de sociale partners voortdurend bekritiseert en de politici in bescherming neemt. Volgens nem is net 'een misser Van der Linden tijdens het verhoor. FOTO ANP eerste klas' dat Buurmeijer vori ge week minister Dales niet naar keiharde voorbeelden vroeg toen ze de vakbeweging beschuldigde van het onder druk zetten van politici. Voorzitter Quené van de So ciaal-Economische Raad haalde gisteren op een bijeenkomst in Den Haag uit naar de politici. „De parlementaire enquête laat het beeld zien van een dagnote ring van helden en schurken. Maar de enquête maakt ook dui delijk dat in de afgelopen jaren de prioriteit lag bij het bestrij den van de werkloosheid, ook bij de woordvoerders in de Tweede Kamer en ook op het ministerie van Sociale Zaken. Het gaat niet aan nu te zeggen dat alleen de sociale partners schuldig zijn." Directeur Schripsema van de be drijfsvereniging voor de gezond heid, geestelijke en maatschap pelijk belangen hield de commis sie Buurmeijer gisteren voor dat iemand alleen uit de wao gehou den kan worden als in de eerste maanden van de ziektewet al actie wordt ondernomen. Blijft die actie uit en is een werknemer al vier tot vijf maanden ziek, dan belandt hij bijna automa tisch in de wao. Een van de grootste problemen is dat de bedrijfsvereniging een zieke werknemer het eerste jaar bege leidt, daarna wordt hij of zij overgedragen aan de Gemeen schappelijk Medische Dienst (GMD), die de wao uitvoert. Nu wordt gepleit voor een fusie tus sen bedrijfsverenigingen en GMD waardoor de begeleiding in één hand blijft. Dat is nu wettelijk nog niet mogelijk. Vandaag hoort de enquêtecom missie de hoofddirectie van het GAK en de GMD. De commissie wil onder andere weten hoe het GAK de kosten doorberekent aan de bedrijfsverenigingen. Voor volgende week worden op nieuw de oud-kamerleden Ter Veld (PvdA), Nijhuis (WD) en Weijers (CDA) gehoord. Volgen de week vrijdag staan oud-mi nister De Koning, oud-werkge versvoorzitter Van Lede en de voormalige FNV-voorzitter Kok op de verhoorlijst. J/ <V V5 Een nog weinig bekend psychiatrisch verschijnsel is de inbeelding. Inbeelding komt hier op neer dat je volslagen fantastische dingen gaat verzinnen en die vervolgens gebruikt om er je eigen, vermeende gelijk mee te onderstrepen. Een prachtig praktijkgeval van inbeelding vormt de heer Jan Kamminga, voorzitter van een kleine onderne mersclub. Kamminga gaat in zijn inbeelding zo ver dat hij voor zijn privé-chauffeur een afwijking verzint en vervolgens die afwijking gebruikt om er zijn gelijk mee te halen. De chauffeur staat volgens Kamminga in contact met Mars. Nou en? Daar is toch niets mis mee, voor de club van kleine grutters waarvan Kamminga voorzitter is, is het niet verkeerd om een relatie te hebben met zo'n grote snoepfabrikant. Stond de chauffeur in contact met Kwatta, dan zou hij pas echt niet van deze tijd zijn. Daarbij komt dat ik me zeer levendig kan voorstellen dat je naar Mars gaat verlangen als je hele dagen met Kamminga in een auto moet doorbrengen. Je rijdt pas prettig als je met iemand op stap moet die echt iets in zijn mars heeft. MER1JN Vier doden door frontale botsing Oosthuizen - Een vrouw en drie kinderen zijn gisteren op de provinciale weg tussen Hoorn en Volendam door een frontale botsing met een vrachtwagen op slag gedood. Een vierde kind en de vrachtwagenchauffeur zijn zwaar gewond in het ziekenhuis opgenomen. De vrouw raakte door onbekende oorzaak op de linker weghelft en botste tegen de auto. Volgens getuigenverkla ringen reden noch de vrouw noch de vrachtwagenchauffeur te hard. Vier maanden voor weigeren dienstbevel Arnhem - Sergeant-majoor E.H. en sergeant J.H. zijn door het militaire hof verhoordeeld tot vier maanden cel, voor het weigeren van een dienstbevel tijdens hun VN-missie in voorma- lig-Joegoslavië. De militairen, die in september vorig jaar als commandant en onder-commandant met een bataljon in Saraje vo waren, weigerden hun bataljon weer op te bouwen na een mortierbeschieting. De mannen vonden het risico te groot voor de negen dienstplichtigen waar zij leiding aan gaven. Ook na een bevel van de hoogste militair in Zagreb weigerden de beroepsmilitairen de opdracht uit te voeren. De straf van beide militairen is even hoog als de straf die hen eerder door de militaire kamer werd opgelegd. Vaker beroep op slachtofferhulp Utrecht - Het aantal klanten van de Buro's voor Slachtofferhulp is in 1992 sterk gestegen. Vrijwilligers en betaalde krachten hielpen 65.624 mensen die het slachtoffer waren geworden van misdrijven en verkeersongevallen. Dat is ongeveer 16.500 men sen (of 33,5 procent) meer dan in 1991, zo blijkt uit het jaarverslag van de Landelijke Organisatie Slachtofferhulp. Er wordt een verschuiving gemeld van de misdrijven. Zo groeide de groep slachtoffers van vermogensdelicten flink en vormde bijna de helft van de hulpvragers. In 1991 was dat nog 37,6 procent van het totale klantenbestand. Het percentage verkeersslachtof fers steeg van 16,5 naar 18,4 procent. Het aantal slachtoffers van gewelds- en zedendelicten daalde van respectievelijk 26,3 en 8,7 procent naar 20,5 en 5,5 procent. Vraagtekens bij fatale oefening brandweer Rosmalen - Een 22-jarige brandweerman uit Boekei is dinsdag avond gestikt bij een brandweeroefening in een bunker. Politie onderzoek heeft echter nog niet veel duidelijkheid opgeleverd. J. Smits, waarnemend commandant van het regionale brandweer korps dat de oefening hield noemt het gebeurde onbegrijpelijk. De 'bunkeroefening' hoort bij de reguliere opleiding voor brandweermensen. De bunker bestaat uit 9 ruimten die een woning nabootsen. Het was de bedoeling dat het slachtoffer met een medecursist en een instructeur een bepaalde route zou volgen. Na enige minuten moesten zij weer naar buiten komen. Volgens politiewoordvoerder Gelderloos had het groepje er moeite mee om de terugweg te vinden. „Vervolgens onstonden vermoedelijk problemen met de persluchtapparatuur. Die'appa- ratuur moet nog nader worden onderzocht." Zes gewonden bij botsing treinen Arnhem - De machinist van de bagagetrein die gistermiddag op het Centraal Station in Arnhem inreed op de intercity naar Den Haag, is op het laatste moment voor de botsing uit zijn trein gesprongen. De vrouw die de intercity naar Den Haag bestuur de, is bij de aanrijding aan de dood ontsnapt. Het ongeval gebeurde vlak voor een afgelegen perron op het NS-station Arnhem. De machinist raakte bij zijn sprong licht gewond. De toedracht van het ongeval is nog niet duidelijk. De NS nemen aan dat de machinist een rood sein over het hoofd heeft gezien. In de wachtende intercity zaten enkele honderden passagiers. Die kwamen goeddeels met de schrik vrij. Vier passagiers en de machiniste raakten licht gewond. De schade is aanzienlijk. (ADVERTENTIE) AANBIEDING GELDT T/M 19 JUNI 1993 ZOLANG DE VOORRAAD STREKT. BEL VOOR DE DICHTSTBIJZIJNDE JAMINWINKEL GRATIS 06-0222225.

de Stem | 1993 | | pagina 3