Oostburg moet geld bijpassen obS Voor tweede maal Hoogaarsdag in Breskens PLAATSELIJK nieuws SPORT in het kort DUIVEN sport Plan voor kinderboerderij in Aardenburg Hotel en andere recreatieve voorzieningen in Bathse polder Om prijs bedrijventerrein Borenverdriet binnen de perken te houden Scholen Oost-Souburg en Oostburg naar Nederlands kampioenschap schaken lentraal punt v Boottocht van Zonnebloem West-Zeeuws-Vlaanderen ZEELAND Themabij eenkomst Jeugd Rode Kruis Kamerleden PvdA op werkbezoek Zachter water door pompstation Zeepkistenrace tijdens achtste Gr aafj ansfeesten PJ Harvey Gotcha! DE STEM WOENSDAG 2 JUNI 1993 C4 Van onze verslaggever Aardenburg - Een groep van negen West-Zeeuws-Vlamin gen is bezig met de oprich ting van een kinderboerderij in de streek. De negen heb ben de gemeente Aardenburg benaderd om een stuk grond tussen Aardenburg en Oost burg in de omgeving van Draaibrug beschikbaar te stellen. Ze hopen dat de ge meente verder geld over heeft voor de aanstelling van een opzichter. „Een tijdje geleden stelden we ons de vraag waarom er nooit iets te doen is voor de jeugd in West-Zeeuws-Vlaanderen", zegt J. Hensbergen, een van de initia tiefneemsters. „Toen kwamen we op het idee zelf een fancy-fair te organiseren. De volgende vraag die zich opdrong, was wat er met de opbrengst van die fancy-fair moest gebeuren. En zo kwamen we op de gedachte een kinder boerderij te beginnen." De fancy-fair is zaterdag 24 juli in Draaibrug, van 11.00 tot on geveer 16.00 uur. Er is van alles te doen, van ballengooien en verlotingen tot een prijsvraag om een naam voor de nog op te richten stichting te verzinnen. Op een feest dat 's avonds plaatsvindt, maken de organisa toren de hoogte van de op brengst bekend. Met het geld dat de fancy-fair oplevert, zijn de vrijwilligers er waarschijnlijk nog niet. Voor de aanschaf van dieren en voer moet namelijk rekening worden gehouden met een investering van vijfduizend tot zevendui zend gulden. Daarom worden de komende tijd nog bedrijven benaderd met het verzoek om een bijdrage te leve ren. Een bedrijf uit Brabant heeft al toegezegd de kosten en bouw van de stallen te willen betalen. Van onze verslaggever Oostburg - De gemeente Oostburg moet 262.000 gulden uit het grondbe drijf bijpassen om de grondprijzen voor het be drijventerrein Boerenver driet in IJzendijke in de hand te houden. Als gevolg van de hoge verwer vingskosten en een geplande groengordel zou die prijs stuk ken hoger uitvallen dan op de andere bedrijventerreinen in Oostburg en Breskens. De totale plankosten voor Boe renverdriet bedragen meer dan een miljoen gulden. Als die kos ten moeten worden doorbere kend in de grondprijzen, komt de prijs een stuk hoger te liggen dan de maximaal 50 gulden per vierkante meter die burgemees ter en wethouders voor ogen staat. Vandaar dat 262.000 gulden wordt bijgepast uit de reserve van het grondbedrijf. Doet de gemeente dat niet, dan zijn B en W bang dat er weinig belangstel ling zal zijn voor de grond. Bij de exploitatie-opzet van het plan is ervan uitgegaan dat het bedrijventerrein van 20.000 vier kante meter in tien jaar uitver kocht zal zijn. Verkeersveiligheid De Oostburgse commissie finan ciën buigt zich vrijdag 4 juni over de plannen voor het bedrij venterrein. De commissieleden krijgen dan ook een voorstel te bespreken om opnieuw mee te doen aan de verkeersveiligheidscampagne in Zeeuws-Vlaanderen. B en W hebben daar graag een kwartje per inwoner voor over, omdat het afgelopen jaar is gebleken dat vooral in West-Zeeuws- Vlaanderen het snelheidsgedrag van automobilisten is veranderd. En dat niet alleen op de door gaande wegen, maar ook in de bebouwde kom. Ook het aantal ongevallen loopt terug. Van onze correspondent Terneuzen - Het Jeugd Rode Kruis afdeling Terneuzen hield een themabijeenkomst in het gebouw aan de Haar- manweg te Terneuzen. De bijeenkomst was bestemd voor jonge mensen van het Rode Kruis uit Oostburg, Axel, Hulst en Terneuzen. Het onderwerp was SOA en aids. In totaal namen dertig jonge ren en hun begleiders en en kele genodigden hieraan dele. Informatie werd gegeven door A. Bakker, SOA-aids- verpleegkundige bij de GGD in Terneuzen. Zij deed dit aan de hand van een video film en allerlei foldermate riaal. Het was een leerzame morgen en gezien het succes komt er zeker een vervolg. Het was ook de eerste keer dat het Jeugd Rode Kruis in Zeeuws-Vlaanderen een der gelijke bijeenkomst hield voor de jeugd. Zaterdag 4 september start het Jeugd Rode Kruis Ter neuzen met een EHBO-B- cursüs voor de leeftijd van 13 tot 15 jaar. Informatie hier over of opgave kan telefo nisch. Van onze correspondent Breskens - Twee Zeeuwse afvaardigingen nemen zaterdag 5 juni deel aan het Nederlands kampioenschap schaken voor basisschoolteams. Het zijn de openbare basisschool uit Oost burg en de Pieter Louwerse-school uit Oost-Souburg. Ook dit jaar zijn tijdens de Hoogaarsdag antieke visserssche pen in Breskens te bewonderen. foto p. nicolai Op het onlangs gehouden Zeeuws kampioenschap legde Oostburg beslag op de titel en eindigde de Pieter Louwerse- school op de tweede plaats. Zaterdag reizen beide teams af naar het Zuidhollandse Spijke- nisse. In het gemeentehuis zullen daar 36 schoolteams strijden om het Nederlands kampioenschap. Favorieten voor de titel zijn de OBS Bongerd uit Capelle aan de IJssel, de Zijlwijkschool uit Lei den en de Nuttschool uit Wasse naar. Oostburg neemt in dezelfde op stelling deel als vorig jaar. Paul Verheij, Peter van de Linde, Koen Leenhouts en Thijs de Ne ve zullen nu proberen de volgen de ronde wel te halen. Vorig jaar lukte dat net niet. Het team van de Pieter Louwer se-school bestaat uit Dave Wis se, Wendy Souisa, Sander Oostrom en Matthijs Koppelaar. Het kampioenschap wordt in poules van zes teams gespeeld. In elke groep plaatsen zich de drie sterkste schaakteams voor de halve finales, die een week later worden gespeeld. Jan Cruson, schoolschaakbege- leider van Oostburg, dicht de school uit Souburg betere kan sen toe dan zijn eigen school, gezien de poule-indeling. De OBS Oostburg kan geduchte te genstand verwachten van de Ichtusschool uit Hardenberg en de Dr. Rijk Kramerschool uit Amsterdam. Van de laatste school werd vorig jaar nog verlo ren. De schakertjes van de Pieter Louwerse-school krijgen tegen stand van de Pontonnier uit Hoorn en de M.L. Kingschool uit Nuth. Van onze verslaggever Goes - PvdA-Tweede-Ka- merleden van de commissie Economische Zaken brengen komende vrijdag een werkbe zoek aan Zeeland. De fractiecommissie is bezig met een plan voor het toekomstig te voeren industriebeleid. Met be zoeken aan directies en onderne mingsraden van grotere indus triële bedrijven willen de com missieleden te weten komen wel ke gedachten hierover bij het bedrijfsleven bestaan. In Zeeland staat 's morgens een bezoek aan de Kerncentrale Borssele op het programma en 's middags aan de Koninklijke Schelde Groep in Vlissingen. Na afloop van het bezoek is er 's avonds in Middelburg een open baar debat over het industriebe leid in de Zeeuwse Bibliotheek. Aan het begin van de avond presenteren de PvdA-parlemen- tariërs de plannen die ze de komende jaren hebben met de grootschalige industrie. De avond begint om acht uur. Van de delegatie maken onder meer deel uit fractievoorzitter T. Wöltgens, F. Castricum en vice- voorzitter R. Vreeman. Van onze verslaggever Breskens - Het Visserijmu seum houdt zaterdag 5 juni, in samenwerking met de stichting Behoud Hoogaars, voor de tweede keer een Hoo gaarsdag. Het thema van dit jaar is: Visserij oud-nieuw. Er zijn twee antieke Zeeuwse vissersschepen van het type Hoogaars te bezichtigen. De YE 36 van Andries Jacob uit 1900 is •geen onbekende meer voor de vaste bezoekers van het mu seum, in de afgelopen jaren zijn de YE 36 en haar bemanning graag geziene gasten aan deze kant van de Schelde geworden. De Gornaet, een jachthoogaars uit 1962, kon door omstandighe den verleden jaar niet op de Hoogaarsdag aanwezig zijn, maar is er ditmaal wel. Behalve deze antieke schepen zijn er twee moderne kotters van de Breskense vloot te bezichti gen. De 'Br. 43 van de firma Albregtse, een van de grotoste kotters van Breskens, en de Br. 10 van de gebroeders Vermeulen, een garnalenkotter. Deze schepen zijn voor de bezoe kers van het museum eveneens geen onbekenden. Iedereen die wel eens in het museum is ge weest, kent de film die Jaap Albregtse van zijn schip ge maakt heeft tijdens zijn vistoch- ten op schol en tong. Ook Henk Vermeulen heeft, als bestuurslid van het museum, al veel gedaan op het gebied van voorlichting over de garnalenvangst op de Schelde. Bezoekers van het visserijmu seum kunnen op vertoon van hun toegangsbiljet tijdens de Hoogaarsdag een kijkje op de schepen nemen en zelfs een stuk je meevaren. Een van de Hoog aarzen maakt kleine vaartoch ten, zij het alleen bij goed weer en weinig wind. De beide kotters liggen aan de kaai recht tegenover het mu seum. Waar de Hoogaarzen pre cies komen te liggen, wordt tij dens de kaartverkoop meege deeld. De toegangsprijs voor een bezoek aan het museum, de twee kotters en de twee Hoogaarzen bedraagt voor volwassenen 3,50 en voor kinderen 2,50. De openingstijd is van 10.00 tot 17.00 uur. Van onze correspondente Halsteren - Inwoners van de gemeenten Halsteren en Tholen krijgen sinds gisteren drinkwater geleverd via het nieuwe pompstation aan de Wouwseweg. De komende weken zal ook de hardheid van het water geleidelijk aan afnemen tot de gewenste waarde. Delta Nutsbedrijven heeft de zuiveringsinstallatie in het bescher- mingsgebied voor grondwater aan de oostkant van Halsteren uitge breid met een onthardingsreactor. Volgende week wordt deze extra voorziening in gebruik genomen. In Halsteren en Tholen zijn 13.000 aansluitingen voor bewoners en bedrijven. Het oude pompstation kwam in 1930 in werking, werd twintig jaar later aangepast en vervolgens uitgebreid met een zuiveringsgebouw. Eigenaar Delta Nutsbedrijven besloot in 1989 tot volledige nieuw bouw van het pompstation. Wanneer de levering van water aan het drinkwaternet via de nieuwe voorziening vlekkeloos verloopt, wordt het oude pompstation gesloopt. De afdeling voorlichting van Delta Nutsbedrijven in Middelburg verwacht dat de officiële opening in september plaatsvindt. Van onze correspondent Westdorpe - De achtste editie van de Graafjansfeesten in Westdorpe wordt zaterdag 12 juni gehouden. Zoals altijd is de Scouting Westdorpe daar bij aanwezig en voor dit jaar heeft de groep een zeepkis tenrace in petto. Het is de bedoeling dat met een zelfge bouwde zeepkist een bepaald parkoers wordt afgelegd. Daarbij zijn ereprijzen te win nen in drie categorieën: de snel ste, de ludiekste en voor degene met de meeste pech. Het geheel wordt beoordeeld door een des kundige jury. Daarnaast wordt er gestreden in twee klassen: jonger dan 15 jaar en 15 jaar en ouder. De zeepkisten moeten aan een aantal voorwaarden vol doen. Het voertuig moet mini maal drie wielen hebben (maxi maal 15) en mag alleen door mankracht aangedreven worden. Daarbij moet het bestuurbaar zijn en mogen er maximaal twee personen de zeepkist besturen. Tevens mag er niet met een be staand voertuig gereden worden. Wel mogen er onderdelen van een bestaand voertuig gebruikt worden. Tenslotte mag er op het parkoers geen hulp van buitenaf gebruikt worden. Geïnteresseerden kunnen zich tot 5 juni inschrijven bij Mario van Kwikkelberghe, Graafjans- dijk B53, 4554 CC te Westdorpe. De kosten bedragen ƒ2,50 per team. De startbewijzen kan men 12 juni vanaf 13.00 uur afhalen in café De Gravin, waar tevens rond 15.30 uur de prijsuitreiking wordt gehouden. Het startschot van de zeepkistenrace wordt om 14.00 uur gegeven. Van onze verslaggever Reimerswaal - Ondernemer M. de Groot heeft grootse plannen voor de Bathse pol der. Bij de al bestaande schiet- en golfclub moeten tal van recreatieve voorzienin gen komen, afgerond met een hotel. Hoewel de plannen nog verder uitgewerkt moeten worden, lijkt de gemeente Reimerswaal geen bezwaar te hebben tegen de ideeën van De Groot. De Groot: „Om uit te groeien, hebben we een ontsluiting met het achterland, Antwerpen, no dig. Zonder weg naar Antwerpen geen groei. Verder willen we we ten of het Antwerpse bedrijfsle ven behoefte heeft aan een grootschalig complex. Dat hopen we spoedig te weten. Ook de nieuwste EG-richtlijnen betreffende menselijke activiteit rond chemische industrie hebben effect op de plannen van De Groot. Chemische Antwerpse be drijven en de Bathse polder lig gen heel dicht bij elkaar. Vraag is of gezonde beweging en che mische dreiging zich met elkaar verhouden. „Overleg met over heden moet antwoord geven op die vraag." De Groot wil beginnen met de bestaande negen-holes-golfbaan in de polder uit te bouwen tot een volwaardige baan met acht tien holes. Naast de schietbanen wil De Groot een sporthal, ten nisbanen, zwembad, en een fit ness- en squashcentrum. „Voor de continuïteit in de winter kan er een overdekte skibaan ko men." Voelen Antwerpse personeels verenigingen voor zo'n scala aan recreatieve voorzieningen en trekken de voorzieningen pu bliek, dan 'staat er niets in de weg om ook andere verenigingen - uit Brabant, Zeeland, Holland - naar de Bathse pol der te halen. „De bekroning van alle uitbreidingen zal het neer zetten van een hotel zijn", aldus De Groot. Hij meent zijn toekomstige klan ten, alleen publiek met een rui me beurs komt erop af, ook accommodatie voor de nacht te moeten bieden. „Zonder paro chianen geen kerk, zonder be langstelling geen uitbreidingen." Somber ziet De Groot zijn kan sen niet in. „Het centrum voor geluidproducerende sporten gaat Aardenburg AVOGRO - De Aardenburgse volksdansgroep Avogro houdt vandaag voor opa's en oma's van de jongste volksdansers een open dag in de gymnas tiekzaal aan de Sint-Ba- vostraat. RODANBORCHRALLY - Het Kaaiplein is zondag 6 juni weer het toneel van de start van de Rodanborch-rally voor oude bromfietsen. Het plein is daarom voor alle verkeer afge sloten tussen 09.00 en 12.00 uur. Opnieuw zijn vele oude brommertjes te zien, die door de eigenaren met de grootste zorg worden onderhouden. In augustus wordt een oldtimers rally gehouden. HENGELEN - De Aarden burgse hengelsportvereniging hield twee hengelwedstrijden. De eerste wedstrijd was een wormwedstrijd in De Stiers kreek. Het ging hier om de lengte van de palingen. Uit slag: 1. M. Willems 1,68 meter, 2. K. Geyssens 1,68, 3. A. de Rooze 13,6, 4. N. Blomme 1,16, 5. J. Notteboom 1,16 meter. De grootste paling werd aan de haak geslagen door R. de Poover met 50 cm. De tweede wedstrijd was eveneens in De Stierskkreek, waar ook op lengte werd gevist. Uitslag: 1. J. de Wisphelaere 3,90 meter, 2. M. Boekhout 3,10, 3. P. Crooymans 1,10, 4. W. de Vrieze 068, 5. A. de Smet 0,61 meter. De volgende wedstrijd is 12 juni tussen 13.00 en 17.00 uur rondom 't Grote Gat te St.-Kruis en de Stierskreek voor het kampioenschap. De vismarathon wordt 26 juni ge houden van 07.00 tot 19.00 Derde sterrit Sas van Gent - De formatie van TC Axel won de derde sterrit van de Zeeuws-Vlaam- se sterrittencompetitie. Een sterrit die werd gehouden door TC Sas van Gent met als stempelplaats café 't Schip pershuis. Liefst 121 deelnemers kwa men hun stempel plaatsen. Door de winst verstevigt TC Axel de leidende positie in het algemeen klassement vóór re gerend kampioen De Wieler toerist en RTC Delta. De vol gende sterrit staat vandaag op de rol. Men is te gast bij TC Breskens, met als stempel plaats clubgebouw cafetaria De Kombuis aan de Breskense Boulevard. UITSLAG 1. TC Axel 95,26 punten, 2. Wie lertoerist (Eede) 77,62, 3. RTC Delta (Terneuzen) 63,83, 4. TC HAS (Sluiskil) 55,45, 5. WTC Al- oy (Graauw) 52,84, 6. Freew heel '79 (Schoondijke) 47,00, 7. TC Westdorpe 46,82, 8. TIO (Oostburg) 35,04, 9. TC Breskens 34,99, 10. TC Sas van Gent 28,41, Stand na drie sterritten: 1. TC Axel 247,56, 2. Wielertoerist 223,94, 3. RTC Delta 199,18, 4. WTC Aloy 179,94, 5. TC Westdor pe 150,98, 6. Freewheel '79 142,00, 7. TC HAS 136,05, 8. TC Breskens 108,54, 9. TIO 108,'25, 10. TC Sas van Gent 93,12 pun ten. Surfwedstrijd Hoek - De schat van de surfs- murf-zoektocht is niet doorge gaan vanwege de harde wind. Hiervoor in de plaats is een slalomwedstrijd gehouden door surfvereniging Braak man. De wedstrijd is sportief verlopen. Uitslag: 1. Jan Ma- chielsen, Hoek; 2. Dimitri Louwiesse, 3. Sander Picavet, beiden Terneuzen. Terneuzen - De kring Midden- Zeeuws-Vlaanderen hield met 770 oude duiven een wed vlucht vanuit Etampes, hoog ste snelheid 1505,56 meter per minuut. 1. P. Koers, Sas van Gent; 2. D. Dieleman, Axel; 3 en 5. J en R. Dane, 4. J. du Puy, beiden Sluis kil; 6. combinatie Visser-Lensen, Axel; 7. Th. Dobbelaar, Zaam- slag; 8 en 10. P. de Poorter, Axel; 9. Joh. de Mul en zoon, Philippi- VZV Hoofdplaat, 228 duiven, 1488,42 mpm: 1,2,3,4,7 en 8. H. Calon, 5. combinatie Waebeke- Lucieer, 6. A. van de Broecke, 9. B. de Poorter, 10. A. Gernaert. De Bonte Duif Aardenburg, in samenspel met De Grensvliegers Eede, 95 duiven, 1482,2 mpm: 1 en 4. N. Dhont, 2,5 en 6. Jon. van Ommen, 3 en 10. J. Lambregts, 7,8 en 9. O. van Queckelberghe. Nog Sneller Breskens, 133 dui ven, 1484 mpm: 1,4 en 6. L. van de Wege, 2. J. Boeije, 3. W. Daan- sen, 5. R. de Smit, 7 en 10. A. van Oevelen, 8. G. de Drie en zoon, 9. P. Gernaert en zoon. De Snelvliegers Oostburg, 192 duiven, 1473,85 mpm: 1,2,6 en 7. M. Buijsse, 3 en 10. R. van Hee, 4. W. Prenen, 5. A. Wever en zoon, 8. J. de Smet, 9. T. de Poorter en zoon. De Getrouwe Duif Cadzand, 148 duiven, 1491,45 mpm: 1. D. van Kerkhoven, 2. W. de Die, 3. J. Huigh, 4. C. Riemens, 5 en 6. J. van de Plasse, 7 en 10. A. Duinin- ck, 8 en 9. Aart Vasseur. Recht voor Allen Sluis, 79 duiven, 1465,57 mpm: 1,2,8 en 10. combi natie Coppens-Baert, 3,4 en 7. F. Baas en zoon, 5 en 9. M. van de Bussche, 6. H. van Damme. Eerste de Beste Schoondijke, 115 duiven, 1465,39 mpm: 1 en 3. J. de Poorter, 2. J. Dhont, 4. C. Boog- aart, 5,7 en 9. E. de Wever, 6. W. van de Velde en zoon, 8 en 10. A. Luteijn. De Reisduif Graauw, in samen spel met De Postduif Lamswaar- de, 141 duiven, 1493,17 mpm: 1,2,3 en 8. G. Vioen, 4,5,8 en 10. A. d'Hondt, 6 en 7. J. Pardon. De Postduif Heikant, 102 jaarlin gen, 1484,68 mpm: 1. J. Gijsel, 2 en 3. J. de Kina, 4. Ch. de Beule, 5. E. Verschuren, 6. gebroeders Ch. de Poorter, Souburg. Van Houten, 7. Frankie Thijs, 8 en 9. Lex Thijs, 10. L. Thuy. Met 67 oude duiven,-, 1478,36 mpm: 1,7 en 8. J. de Kind, 2,3 en 6. Lex Thijs, 4. gebroedres Van Houten, 5. E. Verschuren, 9. E. Sturm, 10. Cam. de Beule. Nieuw Leven Koewacht, 92 jaal- ringen, 1470,95 mpm: 1,7 en 9. R. van Damme, 2. O. Bonne, 3 en 10. P. Christiaansen, 4. R. de Schep per, 5. R. van Hijfte, 6. Joh. de Block, 8. G. van de Heijden. Met 40 oude duiven, 1476,34 mpm: 1. P. Christiaansen, 2. Joh. de Block, *3 en 4. W. Elegeert, 5. R. van Hijfte. Herleving Kloosterzande, 136 duiven, 1475,55 mpm: 1. René van Goethem, 2 en 6. R. Mahu, 3. L. de Waal, 4 en 7. combinatie Reyns-De Kort, 5. W. Voet en zoon, 8 en 10. H. van Dijk, 9. combinatie Bisschop-De Waal. De Reisduif Sluiskil, 56 oude dui ven, 1487,35 mpm: 1,3 en 8. J. en R. Dane, 2,4 en 9. J. du Puy, 5. O. Dehulsters, 6. combinatie Van de wege-Wisse, 7. J. Harms, 10. A. de Bruine. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 32 oude duiven, 1469,47 mpm: 1 en 3. L. Kerckhaert, 2. B. en J. van Leemput, 4. A. Nicolaas, 5. F, Dobbelaar. Met 26 jaarlingen, 1483,8 mpm: 1. Th. Dobbelaar, 2. Th. van Damme, 3 en 4. R. Her man, 5. C. de Cock. Chateauroux Provinciaal concours, 4495 duiven, 1375,49 mpm: 1. M. Buijsse, 2. A. de Wever, beiden Oostburg; 3. combinatie Pevi, Ritthem; 4. L. van de Wege, Groede; 5. J. van de Plasse, 6. A. Duininck, beiden Cadzand; 7. ge broeders Franse, Kwadendamme; 8. A. Arens, Spui; 9. E. Ulijn, Waterlandkerkje; 10. G. Dusar- duijn jr, Groede. Kring West-Zeeuws-Vlaanderen/ Walcheren, 1266 duiven, 1375,49 mpm: 1. M. Buijsse, 2. A. de Wever, beiden Oostburg; 3. com binatie Pevi, Ritthem; 4. L. van de Wege, Groede; 5. J. van de Plasse, 6. A. Duininck, beiden Cadzand; 7. E. Ulijn, Waterlandkerkje; 8 en 10. G. Dusarduijn jr, Groede; 10. ibur niet door." 'Zijn' soort publiek krijgt dus geen last van stank en lawaai. De voorlichter van de gemeente Reimerswaal zegt De Groot en kele keren in het gemeentehuis te hebben gezien. „Er zijn con tacten." 'De gemeente is bereid mee te werken' aan de plannen voor de westelijke polder van het Schel- de-Rijnkanaal. De medewerking bestaat voorlo pig nog uit 'afwachten, waar De Groot mee komt'. ,Ik speel Derrick niet, ik b» geworden" Horst Tapp Door onze redacteur Hans Rooseboom reda - Met ingang van 1 Funi is Rob Schoonen di- •ecteur van de NBKS, de sfoordbrabantse Kunst richting. De NBKS is :inds vorig jaar gevestigd n de Bredase Reigerstraat. De NBKS is het punt in de )rovincie Noord-Brabant waar edereen terecht kan voor alle nformatie over beeldende kunst. En dat geldt zowel voor de ;unstenaars als voor het pu- >liek", aldus Rob Schoonen. Zoals je voor toeristische infor- natie naar de VW gaat, en voor irood naar de bakker, zo moet je •oor beeldende kunst bij de de 4BKS zijn", zegt de nieuwe di- ecteur. „En als de NBKS dat entrale punt nog niet is, dan zal k er alles aan doen om het ervan e maken". tob Schoonen, geboren in 1956 n Breda, heeft al een half leven n de beeldende kunst achter de ug. „Het zit van m'n kleine teen ot m'n elleboog". Hij is opgeleid ,an de Academie voor beeldende 'orming in Tilburg. Was acht Jaar kunstcriticus van De Stem, ijf jaar voor De Standaard in russel, voor De Morgen in ent, mede-oprichter van het :unsttijdschrift Artefakten in ntwerpen, leraar tekenen en [andvaardigheid in Goirle. Hij ihilderde en passant. In 1983 •ad Schoonen als kunstredac- :ur in dienst van het Brabants Nieuwsblad in Roosendaal/Ber- ;en op Zoom. I oelstelling ier bij de NBKS zal ik niet de .gelijkse climax voelen, zoals die acht jaar heb gekend als ■purnalist. In mijn huidige func tie heb ik niet de bevrediging van het onmiddellijke resultaat. Maar wat gelijk is gebleven, is mijn doelstelling. Ik heb als journalist altijd de mensen zo goed mogelijk willen bedienen met informatie over kunst, en altijd mijn best gedaan die groep zensen te vergroten. Als direc- :ur van de NBKS heb ik dezelf- e doelstelling". )e NBKS beschikt over docu mentatie en informatie over 400 in Brabant werkzame kunste- lars. Van iedere kunstenaar .jn minimaal 10 dia's met werk ■nwezig, plus alle artikelen, re- Van onze correspondent Breskens - De regionale afdeling West-Zeeuws-Vlaanderfll van De Zonnebloem houdt donderdag 17 juni de jaarlijksf| eendagsboottocht. Dit jaarlijks terugkerend evenement betekent een gezellig dagje het water voor de zieken, bejaarden en gehandicapten uit de re#| die niet zo goed in staat zijn om zonder deskundige begeleiding dagje uit te gaan. Voor het eerst vaart De Zonnebloem dit jaar met het motorsctólj Eureka van rederij Scheers uit Deventer. Dit moderne passagiert'! schip is speciaal ingericht voor het vervoeren van zieken gehandicapten. Zo'n 200 gasten zijn voor deze boottocht uitgenodigd. Een grt aantal vrijwilligers, onder wie een arts, een pastor, een deskundiêj gids, verpleegkundigen en mensen van de Rode Kruiskolonne, mee om alles in goede banen te leiden. Tijdens de tocht houden enkele mensen van Radio Delta de gasWl aangenaam bezig met muziek en bingo. De tocht gaat dit jaar via de Westerschelde in de richting Antwf'l pen. Om 09.00 uur is de afvaart gepland vanuit de handelshaven Breskens. Men hoopt daar om 17.00 uur weer aan wal te gaan. fi: Rc cen£ naai staa „On NB* een om£ nen de voo: óók op 5 EEN GROTE friet met, drie open ruggetjes en een zak chips. Zo vet en vunzig onge veer klinkt de nieuwe Gotcha! Knallende drums, klef pluk- werk van bassist Bone en sme rige gitaarakkoorden maken van Gotcha! Gotcha! Gotcha! een van de meest swingende soulfunk-platen sinds tijden. Nummers als Naked, Bonesong en Red Hot Momma laten horen dat de groep uit Amsterdam heel goed geluisterd heeft naar Funkadelic, de Chilli Peppers en Mother's Finest, om maar eens wat Amerikaanse equiva lenten te noemen. In het rusti ger werk zorgen de melodieuze zanglijnen en het jammerende Hammond-orgeltje van Bart van Poppel dat de spanning erin blijft. Zo houdt een toch vrij ingetogen nummer als He roine je hand toch bij de volu meknop. Live zijn de acht Ajax-suppor- ters zo'n beetje de drukste en zelfs irritantste muzikanten die er rondlopen, op plaat is het allemaal wat gestructureerder. Hoewel, met Stronger than Ajax, save da day is de anar- ?aie weer een beetje terug: uw i favoriete Ajax-wedstrijdver- slag nu ook op cd. (Ariola) GERARD VAN DEN BROEK POLLY J. Harvey en haar band verrasten vorig jaar de wereld I met het sfeervolle debuutalbum I Dry. Ze werd terecht opge- merkt door de organisatoren van Pinkpop die op het laatste moment nog een opengevallen Plaatsje moesten vullen. Te recht, ook al kon het festival- publiek de weerbarstige gitaar- poëzie van PJ destijds maar amper waarderen op de vroege middag. Vlak voor Pinkpop '93 is ook het tweede album van de Britse groep verschenen, Rid of me, met weer even hoekige als ei genzinnige songs. Het is geen simpele recht-op-en-neer pop muziek die PJ Harvey ons voor zet. Het is melancholiek

de Stem | 1993 | | pagina 16