Feest rond tien jaar Heidepoort PLAATSELIJK nieuws UITSLAGEN Overlegorgaan Zwakzinnigenzorg houdt 'Knallend Kleurenfeest' Hulster jongeren spelen enthousiast toneel DE STEM Groot majoretten- en showfestival op Marijkeplein in Kloosterzande Hele dag veel activiteiten in en om schoolgebouw voor alle inwoners van Heikant ''Putten van Cromstrijen geen alternatief voor baggerdepot Willemstad' Schapen in beslag genomen de stem ZEELAND C2 Dorpsfeest in Vogelwaarde I Behalve de gaaibolwestrijden zijn er een bliksemloterij, gri meershop en grabbelton. Voorts staan er diverse kramen met spelletjes voor jong en oud. Om ongeveer 17.00 uur is de J prijsuitreiking van de gaaibol wedstrijd en de trekking van de I loterij. Aerobic dreigt te verdwijnen in Kloosterzande Celstraffen voor beroving en verkrachting editie zeeland WOENSDAG 2 JUNI 1993 Van onze correspondente Sluiskil - Het Regionaal Overlegor gaan Zwakzinnigenzorg (ROZ) Zeeuws-Vlaanderen organiseert ook dit jaar een dag voor verstandelijk gehandicapten. Donderdag 17 juni wordt in Het Meulengat in Sluiskil een Knallend Kleurenfeest gehou den. Het ROZ, waarbinnen alle instellingen voor mensen met een verstandelijke handicap samenwerken, verwacht on geveer 250 gasten uit heel Zeeuws- Vlaanderen en ongeveer honderd bege leiders. De organisatie wil dat het een groot feest wordt, een dag om nooit te verge ten voor alle deelnemers. Er zijn ver schillende activiteiten gepland op de ochtend en na de middag. De feestcom missie zorgt er voor dat er voor ieder wat wils is. De ontvangst, lunch, bal lonnenwedstrijd en afsluiting zijn geza menlijke activiteiten, de gasten kunnen verder kiezen aan welke onderdelen zij willen deelnemen. De dag duurt van 09.30 tot 16.30 uur en het aanbod van activiteiten is veelzij dig. Zo is er keuze tussen een kleuren- speurtocht, disco, muziek, Vlaamse ker- misspelen, sport en spel, film, snoezelen en knutselen. De dag wordt besloten met een slotshow van enkele volksdan sen, een toneelstukje, een modeshow en wat playbacknummers door de diverse instellingen die meewerken aan deze feestdag. De deelnemende instellingen zijn: De Tjasker, De Dagboog, De Schelp, Eeckenstein, De IJsselhof, De Zwaan, De Sterre en de zlmk-scholen De Win gerd, Prins Willem Alexander en De Regenboog. Van onze verslaggever Heikant - Basisschool Heidepoort in Heikant viert zaterdag 12 juni het tienjarig bestaan met een groot schoolfeest voor alle inwoners van het dorp. Tussen 13.00 en 15.00 uur zijn er in en om het schoolgebouw allerlei activiteiten. De school werd tien jaar geleden gebouwd ter vervanging van de vroegere Gerardus Majel- laschool. De school draait goed, want Heikant is een dorp waar jonge gezinnen zich graag vesti gen. De basisschool is uitgerust om op de meest moderne manier les te geven. Van onze correspondent Vogelwaarde - Toneelvereni- I ging ODI uit Vogelwaarde houdt zondag 6 juni een groot dorpsfeest. Het feest, een tweejaarlijks evenement van de toneelvereniging, wordt gehouden in en rond het Dorpscentrum achter de 8 sportvelden. Van 10.00 tot 17.00 uur wordt in I het Dorpscentrum weer de ver maarde rommelmarkt gehouden. Door de leden van de toneelver eniging zijn de laatste maanden veel spulletjes verzameld. Het echte dorpsfeest begint 's middags om 13.30 uur. Centraal staat de grote gaaibolwedstrijd, waaraan door veel verenigingen, S straten, buurten en families wordt deelgenomen. Mensen die nog willen meedoen, kunnen zich nog opgeven bij Tilly van Damme, 01147-1786. Op het grote parkeerterrein voor I het Dorpscentrum wordt een I groot terras ingericht, waar I doorlopend wordt opgetreden door De Bareelen. Van onze correspondent Kloosterzande - Na zes jaar aerobic te hebben verzorgd in Kloosterzande houdt Anne- lies de Smet-Maas hiermee op vanwege drukke werk- zaamheden en haar activitei- ten bij showband Kloortje. n Wekelijks had Annelies de Smet in clubgebouw Kloortje drie groepen, twee op maandagavond en een op woensdagavond. B De leden van de aerobicclub wil len hier graag mee doorgaan, zij zoeken nog iemand die de in structie wil overnemen. Ook moeten zij nog uitkijken naar een andere ruimte binnen de gemeente Hontenisse, want Kloortje stelt zijn gebouw niet meer beschikbaar. De aerobic-lessen kunnen even tueel naar een andere avond ver plaatst worden, maar de leden willen hun wekelijkse aerobic avond wel behouden. Inlichtin gen zijn te krijgen bij Annelies de Smet-Maas, Lindenstraat 18 te Vogelwaarde. Het schoolfeest wordt zaterdag 12 juni om 13.00 uur geopend door de voorzitter van het schoolbestuur en een lid van B en W van Hulst. Na een paar korte toespraakjes wordt het of ficiële startsein gegeven voor een ballonwedstrijd. Meteen starten dan ook de ver schillende programma-onderde len, waaraan men tegen een klei ne vergoeding kan meedoen. Met de opbrengst van het feest hoopt de school een nieuwe televisie te kunnen aanschaffen. Er is een oud-vlaams spelcircuit, een draaimolentje, een pierbol- wedstrijd voor ouderen, een wedstrijd koemeiken, enveloppe- trekken, allerlei raadspelletjes, een grabbelton, rondritten per huifkar, ponyrijden, doorlopend kindertekenfilms en een schmink-hoek. Onder begeleiding van leden van de muziekvereniging kunnen kinderen kennismaken met echte fanfare-instrumenten. Verder nemen om 13.45 uur acht dam mers het tegelijkertijd opnemen tegen een ervaren dammer tij dens een simultaanstrijd. De muziekvereniging Heikant verzorgt om 14.30 uur een mid dagconcert. Verder draait het rad van avontuur en zijn er nog optredens door leerlingen van de midden- en bovenbouw. Breda - Voor verkrachtingen en berovingen zijn gisteren bij de rechtbank in Breda C.L. (18) en J.B. (20) uit Tilburg veroordeeld tot resepectievelijk vijf en drie jaar gevangenisstraf. Tegen de Tilburgers was negen en vijf jaar geëist. Behalve de celstraf is het tweetal conform de eis ook tbs en dwangverple ging opgelegd. In anderhalf jaar tijd maakte L. zich in Tilburg en omgeving schuldig aan meer dan twintig verkachtingen of berovingen. Steeds zocht hij willekeurige mensen uit, die werden opge wacht of met de brommer ach tervolgd. De slachtoffers werden meestal van hun fiets getrokken, geslagen en getrapt. Volgens het vonnis was de recht bank het meeste geschokt door een brute verkrachting op 30 juni vorig jaar in Tilburg. Toen misbruikten de twee mannen een Tilburgse vrouw, die ook werd beroofd. In de barak achter de Reynaertschool in Hulst volgt een groot aantal jongeren regelmatig toneellessen, foto camile schelstraete Van onze correspondente Hulst - Wie denkt dat de jeugd zich niet interesseert voor theater en niet graag toneel speelt, moet op maandag avond eens een kijkje nemen in de barak achter de basisschool Reynaert in Hulst. Daar volgen jongeren tussen 13 en 19 jaar enthousiast de lessen van Ron Lubbersen. Dat deze proefcursus van zes lessen plaats vindt, is voor een groot deel te danken aan Jan de Ridder. Hij studeert af aan de mavo, maar plakt daar twee jaartjes havo tegenaan. Hij is wild van toneel en deed vorig jaar mee aan een theaterproject in Goes waar hij Ron Lubbersen, consulent Amateurtoneel bij de stichting VMC (voor malig Steunpunt), ontmoette. Jan de Ridder ging zijn licht opsteken bij de Kreatieve Vorming in Hulst, maar kreeg te horen dat er geen ruimte was voor een cursus toneel voor jongeren. Hij peilde Ron Lubbersen en begon naarstig te zoeken naar liefhebbers. In enkele maanden tijd verzamelde hij een groep van 19 jongeren, die nu zes avonden ruiken aan het theater. Ron Lubbersen werkt door heel Zeeland en is erg tevreden over het enthousiasme van de Hulster jeugd. In zes lessen wil hij hen uitleggen wat toneelspelen is. „De meesten weten er erg weinig van en voelen ook niets voor het repertoirewerk. Ik ga alleen in op basiszaken, dus hoe je een rol opbouwt en hoe je bepaalde emoties op roept. Ik werk via improvisatie en de lessen kennen een speelse opbouw. Ik werk ook vanuit de fysiek, maak ze bewust van de reacties in hun gemoedsgesteldheid en in hun lichaam. Deze groep is heerlijk materiaal, kneedbaar en goed van reactie. Ik hoop dat er volgend seizoen een vervolg komt op de cursus." Hiaat De jongeren zitten op middelbare scholen in Hulst en uit hun reacties blijkt dat de cursus een hiaat opvult in de theaterwe reld. „Op theatergebied is er voor ons zo goed als niets. De toneelgezelschappen hebben geen belangstelling voor onze leef tijdsgroep en toch willen wij graag iets doen", zegt een van hen vertwijfeld. Ron Lubbersen reageert onmiddelijk: „Het zou goed zijn als de bestaande toneelver enigingen de jongeren zouden binnenha len. Laat hen niet zeggen dat de werelden te ver uit elkaar liggen of dat ze te jong zijn. Begin met een jongerengroep en wak ker zo de creativiteit aan. Zo zitten ze later niet met een tekort aan acteurs en actrices of een vergrijzing van het spelersbestand." Lubbersen geeft de jeugd met zijn lessen meer zelfvertrouwen. „Door al deze oefe ningen kunnen zij zich beter profileren en zijn ze meer gewapend voor de maatschap pij. Ik wil de honger naar theater gewoon wat aanwakkeren." Jan de Ridder ziet een vervolg van de cursus helemaal zitten. „Het gaat lekker en de meesten willen ook na de zomervakan tie doorgaan. Wel moeten we een andere ruimte vinden. Als iemand een ruimte weet of beschikbaar heeft, laat hij of zij dan vooral bellen. Ik ben, nu het examen achter de rug is, bijna dagelijks thuis aan de Sportlaan 12 te bereiken." Ron Lubbersen trommelt de jeugd bijeen en geeft hen als opdracht per duo het spelletje 'knecht en baas' te spelen. De meesten vervullen gemakkelijk de op drachten van de meerdere, maar hebben moeite met het verzinnen van de opdrach ten. De meisjes giechelen veelvuldig. Vernederende opdrachten zijn er niet bij, meestal wordt een beroep gedaan op uit houdingsvermogen en spierkracht. De ba zen worden overigens enkele minuten later teruggepakt door de knechten als de rollen worden omgekeerd. Grole inzet De inzet van de jeugd is groot en als er stemmingen zoals droefheid, plezier, jaloe zie of angst moeten worden uitgebeeld, verandert het sfeertje in het bloedhete lokaal onmiddellijk. Er wordt vlot van stemming gewisseld en in de dialogen komen ze allemaal goed uit de verf. „Leuk materiaal toch, fris van de lever en heerlijk spontaan. Ze moeten mij niet vertellen dat er geen toekomst zit in thea ter of toneel. Het bewijs wordt hier gele verd", aldus de toneelconsulent. J Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnummers op pagina A2. Openingstijden: >f 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie I Jerneuzen: Rein van der Helm I (6ditie-chef), Frank van Cooten, Frank Deij, Ton Koomen (sport), I Harold de Puijsseleijr. Goes: Cees Maas, I (provincie redacteur). I Hulst: Eugène Verstraeten I (plv. editiechef) Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: C. Menu, Privé tel. 09-3291459940. 1-93 Van onze verslaggever Den Bosch/Willemstad - De Putten van Cromstrijen aan de noordoever van het Hollandsch Diep zijn volgens een woordvoerder van de provincie Noord-Brabant niet ge schikt als depot voor zwaar vervuild slib uit rijks- en provinciewateren. van de provincie Noord-Bra- Ambtenaar Slikker baseert bant en Zuid-Holland, zich op een recente, maar nog Ondermeer de onduidelijkheid niet openbare notitie van Rijkswaterstaat, directie Zuid-Holland, die deze eerder 'vergeten' startlocatie alsnog heeft onderzocht. Uit dat onderzoek zou blijken dat een baggerdepot zo dicht bij Numansgors ongeveer de zelfde bezwaren oproept als een depot ter hoogte van Ton- nekreek aan de zuidoever van het Hollandsch Diep. „Je moet denken aan horizon vervuiling en risico's van uit loging van de vervuiling naar de polders", aldus provincie ambtenaar Slikker. „Een de pot van 5,5 km lang en 1,5 km breed pal voor Numansgors kun je wel schudden". Zegsman Kuijpers van Rijks waterstaat, directie Zuid-Hol land, wil niet ingaan op de bevindingen in de nieuwe no titie. „Op 11 juni wordt het rapport besproken in de stuurgroep Bagger". Daarin zitten ook vertegenwoordigers over het gebruik van de Put ten van Cromstrijen voor de stort van zwaar verontreinig de baggerspecie uit rivieren en kanalen, is voor menig staten lid in Brabant en Zuid-Hol land een handicap bij de be sluitvorming. Ze vrezen dat van hogerhand wordt aange stuurd op een grootschalig baggerdepot midden in het Hollandsch Diep tussen Wil lemstad en Numansdorp zon der dat die oplossing ook qua kosten (400 miljoen) voldoen de is afgewogen tegen andere alternatieven. De Putten van Cromstrijen zouden volgens de kritikasters zoals PvdA-Statenlid Kloos terboer, WD'er Van Vught, D66'ster Vreedenburgh, Groen Links-fractievoorzitter Bolten en SP'er Roovers mogelijk een alternatief of in combinatie met een kleiner aan te leggen depot een betere oplossing voor de specieberging. Van onze correspondent Kloosterzande - Op het Ma rijkeplein te Kloosterzande wordt zondag 6 juni een groot majoretten- en show festival gehouden ter gele genheid van het 20-jarig be staan van showband Kloor tje. De dertien korpsen die hiervoor hebben ingeschre ven brengen, na een rond wandeling om 12.00 uur, in totaal achttien shows op het Marijkeplein. Behalve een groot aantal natio naal bekende majorettengroepen zijn ook bekende groepen uit de streek present. Naast het organi serende Kloortje wordt een show verzorgd door Irene uit Terneu zen. Ook showband Axel is aan- ■uvezig, met de show waarmee men over enkele weken naar het Wereldmuziekconcours in Kerk- rade gaat. Jong Axel en show band Sas van Gent nemen even eens deel aan de rondwandelin gen door Kloosterzande. De middag wordt afgesloten met een grandioze en kleurrijke fina le met alle deelnemers tezamen op het Marijkeplein. Rondom het terrein is een aantal kraampjes met snuisterijen en bezienswaar digheden ingericht en zijn con sumpties te krijgen. De toegang is voor iedereen gratis. Kloortje werd 1 januari 1973 opgericht door de huidige voor zitter en zijn echtgenote, Etiënne en Ingrid de Cock. Begonnen als majorettengroep, maar al in het beginjaar uitgebreid met een drumband. Tegenwoordig bestaat Kloortje uit een minirettengroep, majo rettengroep, drumband en vlag- genpeloton. Beide laatste groe pen zijn vorig jaar in een nieuw uniform gestoken, dit jaar zijn de miniretten en majoretten aan de beurt. Tijdens het festival dragen zij zondag hun nieuwe pakjes voor de eerste keer. De miniretten en majoretten gaan geregeld naar bondscon- eoursen. De majoretten hebben ook al verschillende keren deel genomen aan de bondskam- pioenschappen van de Westbra bantse en Zeeuwse Muziekbond in de eerste divisie. Verder neemt de band regelmatig deel aan optochten en festivals in Nederland en België. De drum band bestaat uit slagwerkers op verschillende soorten trommels en andere slaginstrumenten. Anderhalf jaar geleden is Kloor tje gestart met een vlaggenpelo- ton, waardoor de band er nog een extra showelement heeft bij- gekregen. Op solistisch gebied scoren de leden eveneens goed. Afgelopen seizoen mochten acht meisjes deelnemen aan de Ne derlandse kampioenschappen voor majorette-solisten. Het ledenaantal schommelt al vele jaren rond de vijftig, waar van er een kleine dertig miniret- te of majorette zijn en ruim twintig leden van de drumband en het vlaggenpeloton. PROGRAMMA 12.00 uur: Rondwandelingen door alle deelnemers, plus showbands Jong Axel en Sas van Gent. 13.00 uur: Aanvang shows op Marij keplein. 13.15 uur: Showband Kloortje uit Kloosterzande. 13.25 uur: Sonia Girls uit Fijnaart. 13.35 uur: The Twirlingstars B uit Bergen op Zoom. 13.45 uur: De Wiebert B uit Uden. 13.55 uur: The Butterflies uit Rucp- hen. 14.05 uur: The Showgirls B uit 's- Heerenhoek. 14.15 uur: The Sunflowers uit Os- sendrecht. 14.25 uur: Miniretten Kloortje uit Kloosterzande. 14.35 uur: Showband Irene uit Ter- neuzen. 14.55 uur: Majoretten De Scheldezo- nen uit Hoogerheide 15.05 uur: Scaldis Girls uit Wemel- dinge. 15.15 uur: Majoretten The Moon lights uit Kruisland. 15.25 uur: The Twirlingstars A uit Bergen op Zoom. 15.35 uur: The Showgirls A uit 's- Heerenhoek. 15.45 uur: De Wiebert A uit Uden. 15.55 uur: Majoretten Kloortje uit Kloosterzande. 16.05 uur: Showband Axel uit Axel. 16.30 uur: Finale met alle deelne mers. Graauw EHBO - De bus met EHBO'ers en supporters vertrekt zater dag 5 juni om 06.00 uur vanaf de parkeerplaats. De Graauw- se EHBO (Zeeuws kampioen) neemt die dag in het Overijs selse Raalte deel aan de Ne derlandse titelstrijd. Koewacht HENGELEN - De Koewacht- se 'Hengelvereniging hield op Het Grote Gat de eerste wed strijd voor het clubkampioen schap voor senioren. Uitslag: 1. Wilfried Martens, Koewacht 3450 gram; 2. Erik van Laeke, Gent 2180; 3. René de Vos, Lokeren 1930; 4, Rudi Mat- thijs, Koewacht 1900; 5. Gus- taf Taeymans, Moerbeke 1210 gram. De eerste wedstrijd voor de jeugd werd op de Bosch kreek gehouden. Uitslag 8-11 jaar: 1. Niels van Bambost 1080, 2. Menno Martens 550, 3. Mathieu Verschraege 400. 12-15 jaar: 1. Gunther De- schepper 380, 2. Marcel van Laeke 320, 3. Isabella van Cleemput 250 gram. De vol gende wedstrijd is een match en wicklepickerwedstrijd op zaterdag 12 juni op Het Grote Gat, aanvang 13.30 uur. Clinge HENGELEN - De Clingse Hengelaarsvereniging hield een wedstrijd waaraan 38 per sonen deelnamen. Uitslag: 1. R. de Smul, Gent 3400 gram; 2. P. Jonkers, De Klinge 2150; 3. P. Everix, Beveren 1520; 4. A. de Caluwé, Kieldrecht 1400; 5. D. Bertram, Clinge 1200 gram. ANBO - De Algemene Neder landse Bond voor Ouderen was tijdens de Clingse jaar markt present met een infor matiestand over zijn activitei ten. In de dagen na de jaar markt hebben zich naar aan leiding daarvan veertien nieu we leden gemeld. Een ontwik keling waar de vereniging vol gens voorzitter Rombaut erg blij mee is. UITSTAP - De Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen maakt'dinsdag 8 juni een reis je naar Parijs, 's Morgens wordt een bezoek gebracht aan Montmartre, de Sacre Coeur en Place de Terre ge bracht. Na de middag wordt een rondrit gemaakt langs de voornaamste bezienwaardig- heden. De eerste opstapplaats is Koewacht om 05.15 uur. De thuiskomst is gepland rond 24.00 uur. Als er nog plaatsen zijn, kunnen ook niet-leden mee. ROMMELMARKT - Muziek en toneelvereniging Weldoen door Vermaak houdt vrijdag 4 juni de jaarlijkse veiling in zaal De Troubadour vanaf 20.00 uur. Gelegenheid tot be zichtigen tussen 18.30 en 19.30 uur. Zaterdag 5 juni wordt de rommelmarkt met fancy fair en wafelbak gehouden op het parkeerterrein naast De Trou badour van 10.00 tot 15.00 uur. Op bestelling worden ook warme wafels in Clinge thuis bezorgd. EXCURSIE - Natuurbescher mingsvereniging De Steltkluut houdt zondag 6 juni een wan delexcursie in de Clingse bos sen. Vroege vogels kunnen om 04.30 uur meegaan met excur sieleider Edie Bogaert vanaf de parking Interjute aan de Molenstraat te Kapellebrug. St.-Jansteen VORMSEL - Tijdens de mis van zaterdag 5 juni om 19.00 uur in de parochiekerk van de H.-Johannes de Doper wordt aan 36 kinderen het vormsel toegediend door mgr. H. Ernst, bisschop van Breda. Hulst VERGADERING - De afde ling Zeeland van de Gehandi capten Organisatie Nederland houdt zaterdag 5 juni de alge mene ledenvergadering in de aula van scholengemeenschap De Rietvliet, aanvang 11.15 uur. De dag begint met een vergadergedeelte, na de mid dagpauze is er gelegenheid om bingo te spelen. Nieuw-Namen COLLECTE - De collecte voor de Nederlandse Hartstichting heeft 924,45 opgebracht. ROMMELMARKT - Voor de vijfde keer houdt fanfare De Scheldezonen zaterdag 5 juni een grote rommelmarkt. Zoals elk jaar is er een grote sorte ring van goederen, die worden aangeboden bij Leo Burm, Hulsterloostraat 122. Het hek gaat om 08.00 uur open. BEDEVAART - Er wordt een bedevaart naar Beauraing ge houden op zondag 13 juni. Het reisgeld is 30 voor volwas sen, kinderen betalen 17,50. Men kan zich tot en met 6 juni opgeven bij Georgette Drie- dijk-de Koning, Kauterstraat 46. TAPTOE - Fanfare De Schel dezonen brengt vrijdag 27 au gustus een bezoek aan de Na tionale Taptoe in Breda. Bij voldoende deelname wordt voor een autobus gezorgd. De toegang tot de hoofdtribune kost 32, Z-tribune 26,50. Hier komen de buskosten nog bij. Voor reserveringen kan men zich opgeven bij G. Wee mes, Kauterstraat 40 te Nieuw-Namen of H. Noens, Acacialaan 32 te Kieldrecht. Vogelwaarde OUD PAPIER - Zaterdag 5 juni wordt door de voetbalver eniging Vogelwaarde oud pa pier opgehaald. Om 9.30 uur vertrekt de ophaalploeg. KAARTINGEN Hulst - Bridgeclub Hulst, zevende wedstrijd voorjaarscompetitie. Groep A: 1. De Maat-Van Laere, 2. Herman-Van de Dries, 3. De Jonge-Koopman. Groep B: 1. De Kort-Atkins, 2. De Nijs-Taalman, 3. Aronson-Kint. Groep C: 1. Den Boer-Van Opstal, 2. Stallaert-Van Aart, 3. Hillege-Rijk. Groep D: 1. Wendels-Dierick, 2. Hofman- Baggen, 3. echtpaar Veldhoen. Groep E: 1. Mannaert-Eggink, 2. Van de Wiele-Deltour, 3. Maes- Scholten. IJzendijke - Bridgeclub IJzendij- ke, zevende wedstrijd voorjaars competitie. Groep A: 1. Van Dam- me-Hendrikse, 2. echtpaar Koek, 3. Mijnsberghe-Buize. Groep B: 1. echtpaar Lievens, 2. van Mieg- hem-Post, 3. Van Sorgen-Vis. Nieuw-Namen - Zaal Marjo: 1. E. Weyenberg-E. Blommaert, 2. L.Timmermans-A. Bruynooge, 3. E. Weemaes-F. de Maayer. Nieuw-Namen Zaal 't Centrum: 1. R. Verbist-H. Rooman, 2. R. Smet-F. Verdickt, 3. R. Sturm-R. Verdickt. Nieuw-Namen - Verenigde Kaar ters: 1. R. Sturm-E. de Koning, 2. F. de Maayer-R Verbist, 3. K. van Waterschoot-M. Petinda. Eede - Hof van Eede, laatste kaarting seizoen: 1. W. de Taeye, 2. J. de Witte, 3. S. Snouwaert. Zaamsiag - Zaal Het Wapen van Zeeland, 24 personen, Bieden zonder roem: 1 I. Kaiser, Terneu zen; 2. F. van de Voorde, Ensche de; 3. G. Gelderland, Vogelwaar de, KOERSBAL Lamswaarde - KBO: 1. J. Geertruij/E. van Waterschoot, 2. F. Janssen/P. Roelands, 3. E. van Driessche/J. Dutré. St.-Jansteen - De Warande, KBO: 1. R. de Smet/Th. Kints, 2. W. de Windt, 3. P. Rombaut. Van onze verslaggever Breda - De Bredase politie heeft gistermiddag rond half twee in een shoarmazaak in de wijk Heuvel twee illegaal geslachte schapen gevonden. De kadavers zijn in beslag genomen en worden op last van de officier van justitie vernietigd. De politie stuitte op de illegaal geslachte schapen bij een controle die werd uitgevoerd in samenwerking met de Keuringsdienst van Waren en de Rijksdienst voor de Keuring van Vlees en Vee. De kadavers (een half en een driekwart schaap) hingen in een schuur aan de achterzijde van het pand. In de keuken van de shoarmazaak trof de politie een half, gedeeltelijk ontbeend schaap aan en enkele attributen waarmee het vlees verder kon worden bewerkt. Zowel het vlees als de kadavers waren bedekt met vliegen. De politie wist gisteren (nog) niet waar de schapen geslacht zijn.

de Stem | 1993 | | pagina 13