Oostburg 'vindt' zeven ton Basiseducatie vangt bot: Geen subsidie voor vormingswerk POLITIE RAPPORT DAG KLAPPER Lourdesgrot Kloosterzande in gebruik genomen Ploeg Huiskens wint zeskamp Koewacht Uittocht bij Middelburg Lente-tuinfeest in De Blide urmaand [Meevaller in begroting omdat belastingen hoger uitvallen dan geraamd rwachting RASTI ROSTELLI ÉN JAN BARDI OP PARASCOOP ZEELAND an Gent edvlucht I De stichting Basiseducatie Zeeuws- I Vlaanderen had om een dergelijke Recordopbrengst gehandicaptensport ELEKTRONISCHE BEVEILIGING HEELT IETS BESCHERM-ENGELACHTIGS™ e jonge axel roordeeld lf jaar cel DE STEM DINSDAG 1 JUNI 1993 A6 Van onze verslaggever Oostburg - Het dagelijks bestuur van het Samenwerkingsverband Welzijnsbeleid West-Zeeuws- Vlaanderen wil geen subsidie geven ivoor activiteiten in het kader van vormings- en ontwikkelingswerk. bijdrage gevraagd. Het betreft programma's natuur en mi lieu, programma's voor licht verstande lijk gehandicapten, een vrouwengroep en kledingmaken. Daarmee zou onge veer 56.000 gulden subsidie gemoeid zijn. Het dagelijks bestuur van het Samenwerkingsverband ziet het nut van al die activiteiten echter niet met een zitten. In een voorstel aan het algemeen bestuur wordt erop gewezen dat de financiële mogelijkheden be perkt zijn. Het Samenwerkingsverband heeft al moeite genoeg om de eindjes aan elkaar te knopen. Bovendien ver wacht men in de toekomst op verschil lende terreinen geconfronteerd te wor den met politiek urgentere zaken. Van daar dat het dagelijks bestuur zegt geen mogelijkheden te zien om het subsidie verzoek in te willigen. Het dagelijks bestuur wil wel het subsi dieverzoek honoreren voor een grens overschrijdend project voor het verbe teren van de leefbaarheid in kleine kernen. Dit vanuit de de invalsvoek van het jeugd- en jongerenwerk aan beide zijden van de grens. Vanuit de Euregio is al een subsidie toegezegd en ook de provincie spijkert bij. Aan het Samen werkingsverband is gevraagd om een bijdrage van 10.000 gulden. Het project omvat het aanbieden van een zo ruim mogelijk activiteitenaanbod tijdens de schoolvakanties, technische projecten voor meisjes en activiteiten die de eco nomische en zorg-zelfstandigheid voor jongens en meisjes moeten bevorderen. Een en ander komt op 3 juni ter sprake tijdens de vergadering van de welzijns- commissie. Die wordt om 19.30 uur gehouden in het gemeentehuis van Aar denburg. Ongeval Hoofdplaat - Bij een eenzijdig ongeval zondagmiddag op de Westlangeweg raakte een Eindhovense gewond. Ze werd met een gebroken sleutelbeen en diverse kneuzingen naar streekzienhuis De Honte in Terneuzen gebracht. Zij zat als duopassagier op een motor. Vermoedelijk door te snel remmen, blokkeerden deze waarna de bestuurder de macht over het stuur verloor en tegen de grond sloeg. Geen voorrang Oostburg - Op de Zuidzand- sestraat in Oostburg verleende zaterdagmiddag P. de H. uit Biervliet geen voorrang aan een personenauto bestuurd door I. D. uit Cadzand-Bad. Bij de aanrijding die volgde, werden beide auto's zwaar be schadigd. Niemand raakte ge wond. Rijbewijs kwijt Oostburg - De politie in West- Zeeuws-Vlaanderen heeft za terdag het rijbewijs van T. G. uit Zuidzande afgepakt. De man werd bekeurd wegens het rijden onder invloed. Een ade manalysetest wees een alco holpromillage aan van 1,9. Van onze sportmedewerker Axel - Vannacht om 12 uur sloot de overschrijvingstermijn voor de amateurs. De markt voor de Zeeuwse voetballers is nog slechts open voor profs. De uittocht bij eersteklasser Middelburg is het opvallendst. Middelburg mocht zelf geen spe lers met naam noteren en is de grote verliezer in deze over schrijvingsronde. AANWINSTEN Hoek: Peter Hame link (Philippine), Danny Magito (Zierikzee), Geert de Poorter (Zei- zate) en Ronny Proos (SSV), Maas (Vlissingen). HW'24: Pascal de Block (Clinge). Axel: Gino van de Broecke (HW'24), Hubert van de Hemel en Michale Pieters (Terneuzen) en Mike van Rossum (Clinge). AZVV: Giovanny Verbraeken en Mi chel d'Olieslagers (beiden HW'24), Eric Dey (Axel) en Wilco Broekho ven (Hontenisse). Breskens: Michel van Craenen- broeck (Philippine). Goes: Arthur van Huizen (Seroos- kerke), Rudy Blommaart (Luctor), Ruud Verbeek (Hoek), Gerard Tibbe (Robur) en Paul Bom (SSV). Kloetinge: Jefrey van de Velde (GPC), Paul Schipper, Marcel Schenk en Alex Laurens (allen Mid delburg) en Pietro Cecilia (Bres kens). Koewacht: Johnny Lensen (Axel). Oostburg: Werner Temmerman (Breskens). Patrijzen: Jan- Willem Dooge (Arne- muiden). Philippine: Arjen Sol (Terneuzense Boys) en Richie Bosma (Hoek). Serooskerke: Pascal van de Berg, Jaap Pijnenburg en Patrick Lange- berg (allen Middelburg), Ko Brand (Bevelanders) en Jan de Witte (Meu- wen). Sluiskil: Werner Corijn en Marcel Meyer (beiden Terneuzen). Spui: Henk Koekkoek (Axel). Terneuzen: Richard Burky en Pa trick Baumgarten van Biervliet, Benny van Leeuwen (Breskens), Ge rard Maas (Hoek) en Ko de Braal (Terneuzense Boys). Domburg: Huib Meerman (Terneu zen). Arnemuiden: Jaap Meerman (Ter neuzen). Yerseke: Wybrand Boonstra (Kloe tinge). Veere: Anton en Adrie Belfroid, Ri chard Verwey, Jan de Rijke, Ron van Dam en Chris Mouthaan (alien Middelburg). (ADVERTENTIES) Servicestation WALTHER DE BLOCK OUDE ZOUTDIJK 2-4,4561 HP HULST telefoon 01140-12058, telefax 01140-10856 Van onze correspondente- Hulst - Volleybalvereniging Morres Hulst heeft in mei in samenwerking met de Stichting Wintersport Gehandicapten in Hulst een collecte gehouden voor de gehandicaptensport. Er werd een record-bedrag opgehaald. Negenentwintig collectanten, jeugdleden van Morres volleybal ouders en andere betrokkenen, brachten ƒ4112,15 bijeen. Van deze opbrengst gaat 85 procent naar het Nationale Fonds Sport Gehandicapten. Vijftien procent van de collecte opbrengst gaat rechtstreeks naar de Stichting Wintersport Gehan dicapten in Zeeuws-Vlaanderen Eenmaal per jaar gaan mensen met een dwarslaesie een weekje skiën in Zweden. Deze reizen blijken van grote waarde voor de gehandicapten. KLOOSTERZANDE -Café De Reizende Man, 19.30 uur, vleeskaarting. KOEWACHT - Café 't Hoekske, 13.30 uur, schieting voor bejaarden. SAS VAN GENT De Roselaer, KBO, 14 uur, kaarten. WALSOORDEN - Rue du Nord, 13.30 uur, bejaar- denschieting. In het Bouwcentrum te Ant werpen grijpt naar jaarlijks gebruik de beurs Parascoop plaats. Parascoop wil een bredere visie geven aan de mensen en brengt dan ook een honderdtal paragnosten, kaartleggers, alternatieve ge nezers, wichelaars, pende laars, enz. samen. Op de beurs Parascoop kan nten met zijn levensvragen terecht bij deze mensen. Parascoop is een belevenis op zich doordat voortdurend demon straties helderziendheid en andere verschijnselen aan het publiek worden aangeboden. Zo kan men zelf contact ne men met een vreemde we reld. Parascoop brengt de ver maarde Rasti Rostelli (zie TV- uitzending Jambers) op het podiunt en dit op zaterdag 5 juni om 17 H. Op zondag om 15 en 16 H treedt Jan Bardi op. bekend van televisie met zijn show "Kaars en bril". De grenzen van de normale werkelijkheid worden hiermede doorbro ken. Driemaal per dag geeft de befaamde helderziende Peter van der Hurk (zoon van de vermaarde Hurkos) een de monstratie helderziendheid. Parascoop grijpt plaats op za terdag 5 en zondag 6 juni tussen 10 en 20 H in het Bouwcentrum, J. Van Rijs- wijcklaan te Antwerpen. Iedereen is welkom. Erkend Uneto Beveiligings installateur Elektronische beveiliging rTS SB fferrit Oranjestraat 5 Tel. 01155-62710 Van onze correspondent Het eerste lente-tuinfeest in het Terneuzense bejaardencentrum De Blide is een succes Setoorden. weersomstandigheden waren zaterdag ideaal en dat betekende dat er veel belangstellenden op het feest afkwamen. Vooral veel ouderen uit de omgeving. or waren demonstraties van allerlei oude ambachten, zoals stoelen matten, spinnen en houtsnijwerkBezoekers konden ook meedoen aan oude volksspelen zoals blikgooien, rmgwerpen en sjoelen. Tenslotte waren optredens van de blaaskapel uit Sluiskil en i olksdansgroep de Grutmolen uit Sas van Gent. foto wim kooyman uur, 1498 mpm; J. van n, Goes, 12.42 uur, 1497 D. Dieleman, Axel, uur, 1495 mpm; J. Blom, le, 12.41 uur, 1493 mpm; ulens, Kwadendamme, uur, 1493 mpm; J. du luiskil, 12.37 uur, 1491 A. van Merriënboer, rg, 12.36 uur, 1490 D. van Kerkhoven, Ret- ement, 12.24 uur, 1489 combinatie Loco, St.- en, 12.30 uur, 1489 H. Calon, Hoofdplaat, uur, 1488 mpm; N. t, Eede, 12.19 uur, 1488 J. de Mul en zoon, Phi- e, 12.26 uur, 1488 mpm; inatie Visser-Lensen, 12.28 uur, 1488 mpm; L. e Wege, Groede, 12.31 1486 mpm; J. van em, Clinge, 12.33 uur, mpm; P. Ridderhof, Yer- 12.47 uur, 1482 mpm; P. tiaans, Koewacht, 12.27 1482 mpm; J. Gijsel, Hei- 12.29 uur, 1481 mpm. n geëist is de 35-jarigel elburg veroordeeld tot eetl jaar, waarvan zes maanT d van twee jaar. I maanden waarvan de helft I rwaardelijk voor de gebeur- ssen op 10 januari in een singse discotheek. De manl wraak genomen op een ri-l 1 die het in de discotheek had gelegd met ziin ex-vrouw. er zou hij met zijn auto op de I we vriend van zijn 'ex' zijr. reden en ook zou hij op hem I ben geschoten. Reden waar-1 het OM naast een gevange- traf van 12 maanden waar- zes voorwaardelijk geëist dat de auto van de verdach- verbeurd moest worden ver-1 ard. ar de rechtbank denkt daar 'ers over. De poging tot dood- g werd niet bewezen geacht, ar wel de poging tot het 'toe- ngen van zwaar lichamelijk I el' en het meermalen bedrei- met dood en brandstichting. I l/an onze verslaggever [oostburg - De gemeente Oostburg kan dit jaar ruim 700.000 gulden meer uitgeven dan begin dit jaar nog jwerd gedacht. Dat bedrag is uit de bus gekomen nadat de begroting 1 1993 nog eens is uitgevlooid. [Voorzichtigheidshalve was er al 1190.000 gulden opzij gezet om [bezuinigingen op de gemeente- uitkering van het Rijk op te 1 vangen. Die noodzaak zit er voor I dit jaar niet meer in. Daarnaast I zijn de inkomsten uit waardepa- I pieren, de woonforensenbelas- ting, hondenbelasting en toeris- I tenbelasting hoger dan geraamd. [Neem daarbij nog de dalende rente en dan is de genoemde I zeven ton het resultaat. Burgemeester en wethouders van Oostburg hebben de gemeente- raad al een kant en klaar lijstje [voorgelegd voor de besteding [van dat geld. Zo is er ruim 180.000 gulden nodig voor de [overdracht van de huisvesting [van de Scouting en drumband [Harmonie, moet er nog 120.000 [gulden in achterstallig onder- 1 houd van wegen worden gestopt en moet er 50.000 gulden in een [spaarpotje voor nieuwe brand- weerspullen. Privatisering [Dan is er ook nog de privatise- I ring van de sportaccommodaties [in de gemeente, waarvoor veel geld nodig is. Bij wijze van eer- ste aanzet willen B en W begin- I nen met een ton daarvoor te reserveren. Tenslotte is er er de [problematiek rond de zwemba- den. Het is nog wachten op een rapport daarover, maar het col- lege wil met het oog op toekom- stige noodzakelijke uitgaven al vast een kwart miljoen reserve ren. Inmiddels is ook al ten dele bekend wat 1994 en 1995 de gemeente zullen brengen. Van wege de bezuinigingen uit de algemene uitkering uit het ge meentefonds moet Oostburg in twee jaar tijd bijna een kwart miljoen gulden inleveren. Nog deze maand worden nieuwe me dedelingen van het Rijk ver wacht over mogelijke bezuini gingen. Dan zal ook bekeken worden of de gemeente het zui niger aan moet doen, of dat volgend jaar de gemeentelijke heffingen en belastingen naar boven moeten. Extra kosten Onder een forse stijging van de reinigingsrechten zal Oostburg, zo voorspellen B en W, volgend jaar wel niet uit kunnen. Dat heeft alles te maken met de extra kosten voor het gescheiden gaan inzamelen van groente-, fruit- en tuinafval en het plan van het Rijk om een afvalstof fenheffing in te voeren. Omdat Oostburg in principe de afval verwerking kostendekkend wil houden, betekent dit dat extra kosten in de reinigingsheffing worden doorberekend. De commissie financiën buigt zich vrijdag 4 juni over de door B en W opgestelde notitie rond de gemeentefinanciën. De verga dering begint om 16.00 uur in het gemeentehuis van Oostburg. (ADVERTENTIE) Van onze correspondente Koewacht - De jubileumzes kamp van de Katholieke Plattelands Jongeren (KPJ) Koewacht, kende een spor tief verloop. Een plezierige strijd tussen hardwerkende ploegen die goed in de smaak viel bij het publiek. Het evenement was zondag voor de tiende maal en is in de loop van de tijd uitgegroeid tot een waar volksfeest. De zes kamp begon met een feestelijke rondrit van alle ploegen door het dorp. Het was prettig weer en de belangstelling voor de prestaties van de ploegen was groot. De twaalf ploegen werkten de verschillende spelonderdelen af. Dat waren een ouderwets hutspotspel, waarbij de deelne mers eieren tussen de voorhoof den moesten klemmen met als gevolg dat er heel wat struif langs de neuzen liep, een soort kelnerrace waarin met een dienblad over een zwembad ge manoeuvreerd moest worden, het spel spoorweg-leggen voor de krachtpatsers, waarbij zwa re bielzen in volgorde gelegd moesten worden, het passerspel waarbij een beroep gedaan werd op het evenwicht en het spijkerbroekhangen boven wa ter, zodat de meesten een nat pak haalden en de niet te mis sen zeephelling. Als eindwinnaar kwam voor de zoveelste maal de ploeg Huis kens uit de bus. De ploeg sleep te maar liefst 24 punten in de wacht. UITSLAG 1. Huiskens 66 punten, 2. Benelux 60, 3. KPJ Drijdijk 54, 4. De Oude Molen 50, 5. De Mey 49, 6. CVB bank 48, 7. Plusmarkt 47, 8. De Witte Motor 39, 9. Jo Thijs 37, 10. 't Zand 36, 11. tennisvereniging 't Eikenhof 34 en 12. KPJ Maenhout 33 punten. rt over de vierde Zeeland ingen. Uit het publiekson- in september steeds meer kken. lopen, maar de verkoop van eerdaagse arrangementen blijft hter bij de verwachtingen. Uit t onderzoek blijkt dat de 28 rocent bezoekers van buiten eeland liever op eigen houtje -n verblijf zoekt en niets voelt or de vele arrangementen. Er ordt daarom gedacht aan een eperktere keuze en beter om- chreven arrangementen (maat- erk) en een vroeger aanbod in e loop van het jaar. let onderzoek leidt tot de vol- ende eindconclusies: het oor- eel over het gebodene is goed ot zeer goed, de waardering en ublieke belangstelling neemt toe, pers en radio besteden veel aandacht aan de cultuurmaand, de doelstelling is bereikt, de imagoverbreding en -verbetering van Zeeland gerealiseerd en de steun van sponsors en bedrijfsle ven is goed, ondanks een lichte terugval. De zeskamp begon met een feestelijke rondrit van alle ploegen door het dorp. foto wim kooyman Kloosterzande - Ruim hon derd belangstellenden liepen zaterdagavond onder het zin gen van het Lourdeslied in korte optocht naar de pas geplaatste Lourdesgrot in de tuin van bejaardenhuis St. Antonius te Groenendijk. Nadat het beeldje van Bernadet- te geplaatst was, onthulden Wil ly Lambert en Tony Sey het Mariabeeld in de grot. Rector A. Matthijssen van het tehuis ze gende hierna de grot en na het bidden van de litanie van Maria bij de kroning van het Maria beeld trokken alle aanwezigen met gezang naar de recreatie zaal. Voorzitter van de stichting van het tehuis A. Joossen sprak een dankwoord aan ieder die heeft meegeholpen aan de verwezen lijking van dit project. Het is begonnen met een oproep in De Stem van Hulstenaar Eddy Taal man die bang was dat de Lour desgrot bij het voormalige kar- melitessenklooster onder de slo pershamer terecht zou komen. Rector Matthijssen zette toen al les aan het rollen. De organist van het tehuis en oud-bouwvak ker Willy Lambert nam de taak op zich om alles te leiden en samen met Camiel en Jos de Kort, Jo de Waal en het perso neel en machines van aanne mersbedrijf Sponselee werd het karwei, ondanks een aantal te- genslagen, geklaard. Een bijzonder dankwoord was er voor Ward Collet die de beelden voortreffelijk heeft opgeknapt en geschilderd. Tenslotte dankte de voorzitter een aantal bedrij ven uit de gemeente voor hun sponsoring. Ook rector Matthijs sen nam het woord en las een brief voor van de zusters Karme- litessen. Tenslotte dankte ook projectleider Willy Lambert ie dereen voor alle medewerking die hij gekregen heeft bij de verwezenlijking van het plan. Met het bidden van de litanie van Maria werd de Lourdes grot gezegend, foto wim kooyman

de Stem | 1993 | | pagina 7