Bruinsma is niet te stuiten Peter Mol win districtstitel Mario van Vlimmeren succesvol Het Vlaemsche Kruis weer in orde Edwin Franse en Mare Boelens winnen in Eede Renner uit nationale selectie wint juniorendriedaagse E SPORT ZEELAND Voor 20 frank per kilometer rijdt de ziekenauto Een dorstige pinksterdag in Koewacht Medische controle onder toezicht van Piet Hopmans HARD LEUK 'wee doden bij chietpartij VAC speelt tegen Den Bosch Dubbeldam en Van Bellen in spurt geklopt egatief advies OV rampzalig' sprake rie VN-soldaten osnië gedood ïoet kleiner *vdA bepleit litstel wao-wet IN DEZE KRANT: Merijntje DE STEM DINSDAG 1 JUNI 1993 Door onze medewerker Eddy de Schrijver Koewacht - Het Vlaemsche Kruis is tegenwoordig een vaste waarde bij wielerwed strijden in Zeeland. Aan het stuur van de ziekenauto zit Ludo van der Stricht. Hij doet dit werk met veel ple zier. „Ik ben gepensioneerd en doe dit graag. Je leert er zeer veel mensen door kennen en je hoort er echt bij, maar er gebeuren inderdaad soms rare dingen in de koers. Op een gegeven moment zagen we bijvoorbeeld direct na Overslag een fiets door de lucht gaan. Die kwam net voor een koe tot stilstand. We keken elkaar eens aan en stopten. De renner was zijn fiets overigens gevolgd en wonder bo ven wonder had die renner al leen maar wat schrammetjes. Die was tussen twee draden met schrikdraad in de wei beland. Je zag zo nu en dan een schramme tje. Die maakt een smak, maar had bijna niks. Soms is het net andersom. Sommigen vallen niet eens en breken wat. Het hoort er allemaal bij en wij proberen de renners goed te verzorgen. Som mige renners willen overigens half kreupel nog doorfietsen. Nou ja, als die absoluut willen," aldus Van der Stricht. In de juniorendriedaagse ging alles naar wens. Ook met de ambulance zelf. In de Wim Hen driks Trofee was dat wel even anders. Op een gegeven moment stond Van Stricht midden in de polder met naast zich de auto. „Ja, die deed niets meer. De olie was eruit. Ja, dan is het gedaan met het Mercedesken. De motor doet het weer prima. Voor 125.000 franskes waren we ge red. Dat betekent overigens wel dat we dit jaar bijna niks verdie nen, maar kom we doen het graag". De ziekenauto met chauffeur kost de organisatie 20 franks per kilometer. De verplaatsingen moeten ook betaald worden. „Maar dat is dus een schijntje tegenover een Nederlandse zie kenauto. De verzorging van de renners zit bij die prijs inbegre pen. Nee, duur zijn we niet, maar dat hoeft ook niet. Ze zien ons blijkbaar graag komen, want volgende week gaan we naar 's-Heerenhoek en een week later naar het Wielerweekend. We hebben genoeg te doen, maar de mensen hier zijn precies Belgen. Daarom vinden we het zo fijn," besluit Van Stricht. Door onze medewerker Eddy de Schrijver Koewacht/Zuiddorpe - Johan Bruinsma uit Westerbork kon zomaar de laatste rit in de juniorendriedaagse weggeven aan Sandro Bijnen. Het leek daar verdacht veel op, want Bruinsma deed er niet al te veel meer voor om de overwinning te behalen. Hij reed de ene na de andere ereprijs bijeen in deze driedaagse en won zater dagochtend de individuele tijdrit die van Overslag naar Koewacht leidde. Op zijn sterke rijden stond geen maat. De Duitsers bleven nog het dichtst in de buurt met Fürus en Bruckhart op de tweede en derde plaats. WIELRENNEN De winnaar van Axel, Andreas Klier, nestelde zich op de vijfde stek en Daniel van Elven was in prima doen door als achtste te finishen. De renner uit Schijf verdween zaterdagmiddag ech ter geruisloos van het strijdto neel toen hij op een kasseien- strook met pech aan het versnel lingsapparaat kreeg af te reke nen. Hij had beter een andere fiets kunnen nemen, want hij had nog kansen op de eindover winning. „Maar het had echt geen zin meer om verder te gaan," aldus een teleurgestelde Van Elven. Bruinsma was dik tevreden over drie dagen koersen door het Zeeuws-Vlaamse land schap. „Het ging lekker. Het was een teamzege en ik heb me nooit ongerust gemaakt," aldus Bruin sma, die toch op de weg zijn hoofddoelen wil uitstippelen. De laatste etappe met Koewacht als start- en finishplaat bracht eigenlijk niet wat verwacht werd. Op de kasseien van Over slag werd wel hard gefietst, maar niemand durfde het initia tief te nemen om een bres te slaan. Er waren wel enkelingen die in de ruimte sprongen. Voor al de Zweed Mangnus Backstedt was in zijn element. Hij soleerde voor de meute uit, maar de man nen van de nationale selectie hielden iedereen in het oog. Er was in de driedaagse geen begin nen aan. Bruinsma werd uitste kend bijgestaan door zijn kor nuiten Van den Broek, Koppers, Boerman en Van Rijn. Zij offer den zich helemaal op voor Bruinsma. Onze zuiderburen reden zeker niet mee als figuranten. Vooral Tom Stremesch en Dirk Aern- outs lieten van zich horen. De Belgen reden dan ook enkele puike prestaties bijeen en daar om kon ploegleider Rafael De- bisschop tevreden zijn. „We gaan hier nog uithalen," liet hij in Axel nog weten. Een overwin ning zat er niet in deze keer, maar een paar mooie ereplaatsen waren toch voor de renners uit St.-Gillis weggelegd. Van de Zeeuwen verdween Joos- ten op de laatste dag uit de arena door een valpartij. Frank lin Klaasse was als favoriet aan geschreven, maar kon die druk blijkbaar niet aan al waren er excuses voor aan te voeren. „Ik ben ziek geweest. Een week voor deze wedstrijd was het niks met me. Daarom vallen de resultaten me niet eens tegen. Van de tijdrit had ik meer verwacht, maar die ziekte heeft me duidelijk parten gespeeld. Daarom ben ik toch tevreden," aldus Klaasse. Hij zal binnenkort deelnemen aan een wereldbekerwedstrijd voor de nationale selectie in Canada. „Dan hoop ik beter uit de de verf te komen." In de laatste etappe Koewacht- Koewacht probeerde hij zich in de kijker te rijden, maar op een zeer ongelegen ogenblik ging hij tegen de vlakte. Samen met de Duitsers Klier en Burkhart. Zij konden overigens in extremis nog aansluiten. Uiteindelijk kwamen Karlson, Aernouts, Bruinsma, Bijnen en Kooijman voorop. Zij reden in een mum van tijd dertig secon den voorsprong bijeen. De rest van het deelnemersveld was te moe om te reageren of zat met brokken van de valpartij. In de laatste rechte lijn leken Bruins ma en Carlson de beste papieren te hebben voor de dagzege. Bij nen uit Budel zag het en ver schalkte iedereen en won. Bruin sma werd tweede en Carlson derde. Zaterdagmiddag in de rit Zuid- dorpe-Zuiddorpe kwamen er ook een vijftigtal renners voorop met daarbij de allersterksten. Bruin sma en Klier waren de besten van het stel, maar Bruinsma rea geerde op een uitval op de kas seien van de renner van Estland, Janek Ermel. Die pakte de ritze- ge. Bruinsma verstevigde daar door zijn positie in het algemeen klassement en op zondag was er niemand tegen hem opgewassen. Bruinsma won de juniorendrie daagse en niemand kon daar ook maar iets op afdingen. UITSLAGEN Rit in lijn Koewacht-Koewacht over 102,5 km: 1. S. Bijnen (HRTC De Valk) 2.27.44, 2. J. Bruisma (natio nale selectie), 3. R. Karlson (Zwe den), 4. R. Kooijman (De Valk), 5. D Aernouts (Vlaanderen), 6. op 26 se conden A. Klier (Duitsland), 7. J Bratkowski (Duitsland), 8. M. Ba- rendse (Westland), 9. T. Stremersch (Vlaanderen), 10. R. Hofman (Zwit serland), 11. P. van de Reep (Zuid- Holland), 12. B. Grasser (Oosten rijk), 13. P. Graal (Zuid-Holland), 14. J. Ermel (Estland), 15. J. P. Fürus (Duitsland). Janek Ermel uit Estland gaat als winnaar over de finish in Juniorendriedaagse van Groot-Axel. de etappe met Zuiddorpe als finishplaats in de Internationale FOTO WIM KOOYMAN. Van onze sportmedewerker Koewacht - Tijdens de rit ten in de internationale ju niorendriedaagse van Groot-Axel was er een spe ciale VIP-bus waarin spon sors en andere mensen hun dorst konden lessen. Het was soms inderdaad dorstig weer en ook zondagmiddag. De chauffeur die met de pers rondreed was al het mineraal water zo zat, dat hij wel eens wilde proeven van het aange- prezen polderbier. Hij verwit tigde tijdens een doorkomst al iemand om het biertje lekker koel te zetten. Twee polder biertjes werden in de auto ge zet. Toen de chauffeur en de journalist ervan dronken keken ze elkaar eens even aan. „Daar zit nota bene water in in plaats van dat gerstenat," werd er geopperd. Dat was ook zo. Direct na de koers spoedde de chauffeur zich naar de organisatie en vertelde hen dat welgeteld één pilsje of wat fris op drie dagen niet al teveel van het goede geweest zou zijn voor mensen die toch nodig zijn bij een dergelijk evenement. Wat dat betreft kan de organisatie nog wat leren van andere klassie kers waar iedereen vooraf wordt bevoorraad. Zeeuwen: 33. F. Klaasse, 71. A. van der Ploeg, 76. D. Schaut. Kit in lijn Zuiddorpe-Zuiddorpe over 96,5 km: 1. J. Ermel (Estland), 2. J. Bruinsma (nationale selectie), 3. R. Koppers (nationale selectie), 4. A. Klier (Duitsland), 5. D. Aernouts (Vlaanderen), 6. J. P. Fürus (Duits land), 7. P. Graal (Zuid-Holland), 8. B. Joachim (Luxemburg), 9. S. Obrist (Zwitserland), 10. B. Weie rink (Overijssel), 11. E. Meisner (De Valk), 12. T. Stremersch (Vlaande ren), 13. R. Kooiman (De Valk), 14. C. Audet (USA), 15. W. J. van den Broek (nationele selectie). Zeeuwen: 42. E. Joosten, 44, F. Klaasse, 76. D. Schaut, 96. J. Lu- teyn, 107. H. Visman, 111. V. Ville- rius., 112. A. van der Ploeg. Tijdrit: 1. J. Bruinsma (nationale selectie) 13.27.89, 2. J P. Fürus (Duitsland) 13.41.62, 3. P. Burckhart (Duitsland) 13.42.52, 4. M. Rebane (Estland) 13.43.12, 5. A. Klier (Duitsland) 13.46.15, 6. R. Koppers (nationale selectie) 13.46.45, 7. M. Backstedt (Zweden) 13.46.77, 8. D. van Elven (Willebrord) 13.46.80, 9. W. J. van den Broek (nationale se lectie) 13.48.87, 10. J Ermel (Est land) 13.49.48, 11. M. van Rijn (na tionale selectie), 13.49.90, 12. B. Joachim (Luxemburg) 13.51.23, 13. T. Stemersch (Vlaanderen) 13.52.00, 14. C. Boerman (nationale selectie) 13.53.86, 15. S. Obrist (Zwitserland) 13.57.37. Zeeuwen: 23. F. Klaasse, 14.04.51, 50. E. Joosten 14.28.37, 83. J. Lute- ijn 14.55.49, 105. A. van der Ploeg 15.12.44, 130. H. Visman 15.53.40. Eindklassement: 1. J. Bruinsma (na tionale selectie) 6.39.36, 2. op 51 seconden R. Koppers (nationale se lectie), 3. op 54 seconden A. Klier (Duitsland), 4 op 1.05 J. P. Fürus (Duitsland), 5. B. Joachim (Luxem burg), 6. P. Burckhart (Duitsland), 7. W. J. van den Broek (nationale selectie), 8. M. van Rijn (nationale selectie), 9. R. Karlson (Zweden), 10. J. M. Coreia (De Spartaan), 11. T. Stremersch (Vlaanderen), 12. S. Obrist (Zwitserland), 13. R. Kooij man (De Valk), 14. D. Aernouts (Vlaanderen), 15. P. van der Haar (Emmen), 16. F. Klaasse (district Zeeland), 17. J. Tombak (Estland), 18. J. Slagter (Emmen), 19. A. Mohl- man (Westland), 20. K. Kroon (Em men). Zeeuwen: 66. D. Schaut (district Zeeland), 81. A. van der Ploeg (Diana). Eindstand groene trui: 1. J. Bruins ma 77, 2. A. Klier 68, 3. S. Bijnen 41. Jongerenklassement: 1. J. Bruinsma, 2. A Klier, 3. B. Joachim. Eindstand knelspurten: 1. A. Klier, 2. J. Ermel, 3. P. Burckhart. Grijze trui: 1. J. Ermel, 2. R. Kooij man, 3. M. Backstedt. Van onze sportmedewerker Koewacht - Bedrijfsarts Piet Hopmans uit Lamswaarde mocht de primeur meemaken van de dopingcontrole in de ju niorendriedaagse. In Koewacht moesten Sandro Bijnen (winnaar in Koewacht), de eerste drie uit het algemeen klassement onder aanvoering van Johan Bruinsma, de Zweed Magnus Backstedt, Jeroen Martens en de Belg Dimi- tri Vaerewijck uit St.-Niklaas zich melden. Hopmans werd ver zocht om de controle bij te wo nen en daar was verder ook een afvaardiging van de KNWU bij. De plasjes werden allemaal keu rig op tijd ingeleverd, al was er één renner die wel wat moeite had om de plas in te leveren. Voor vier van de zes renners was het overigens niet de eerste keer dat ze zich moesten onderwer pen aan een medische controle. Keurig verzegeld werden de fles jes weer dicht gedaan en binnen tien dagen zal bekend zijn of er al dan niet iemand verboden middelen tot zich heeft geno men. in De Stem. Van onze sportmedewerker Eede - Edwin Franse in de A-categorie en Mare Boele bij de veteranen/recreanten schreven de 'Acht van Eei voor trimmers op hun naam. Negentien A-trimmers ^helde-Oeververbinding twintig veteranen/recreanten kwamen in café Cambrir, hun rugnummer afhalen voor een door de wind loodzwa inen zijn voor uitvoering er- 'acht'. Bij de A-trimmers waren Rik de la Ruelle en Karei Warnier de meest actieve renners. De beslissing werd ingeluid door Cor Verplanke, die in een later stadium steun kreeg van Edwin Franse. In een spurt met twee strandde Cor Ver planke op een half wiel van de man uit Goes. Bij de veteranen/recreanten reden de Belgen Mare Boelens, Mark Cocquyt en Eric Claeys al in de openingskilometers weg van de concurrenten. Claeys viel terug en verliet de wedstrijd, terwijl Boelens zijn gezel Cocquyt nog in de steek liet en de bloemen pakte. Zo wel Boelens als Cocquyt reed dermate sterk dat ze de vol gende wedstrijd in de A-cate gorie worden geplaatst. Het wielercomité Eede regisseei deze 'acht' en pakt later jaar, zondag 12 september, met het open kampioenscli van Zeeuws-Vlaanderen bij WAOD. UITSLAGEN A-trimmers: 1. Edwin Frai (Goes), 2. Cor Verplanke vliet),'3. Wim Hoondert (He JU 1'eCeSSlC kenszand), 4. Karei Wam (Hulst), 5. Rik de la Ruelle (Axs 6. Robert de Jonge (Heinkei elkaar een economi- zand), 7. Ronny Babijn (Terr, *en U1U zen), 8. Han Dekker (Zaamsls 9. Jan van 't Westeinde ('s-Hi ^atssecretaris Van Rooy (Eco- mische Zaken) laakt de artgalligheid', die hier en ar de kop opsteekt. Ook België), 3. Willy de Feber (HoM^gV-voorzitter Kamminga ge- renhoek), 10. Frank Verbii (Hulst). Veteranen/recreanten: 1 Mi Boelens, 2. Mare Cocquyt (beid Dft niet in een recessie. Hij zegt het midden- en kleinbedrijf 4. Honky Pieters (Heikant), Patrick de Baeckere (België), Sjaak Beun (Biervliet), 7. Ma van de Ruit (Kapelle), 8. steeds groeit. sae(oosb*t 910mas^ zie economie - A6 d'Hoore (België). Van onze wielermedewerker Rien de Jonge Kwadendamme - Peter Mol is op overtuigende wijze win geworden van de strijd om de Zeeuwse KNWU-districts i het leven gekomen, bij de A-amateurs. In een imponerende solo, die op een k! zie buitenland - A3 20 kilometer voor het einde werd ingezet, onderstreepte ÏZ" 1 andermaal dat hij momenteel de Zeeuwse topper bij uitste .(lVICS: iVaDlllCl Jacco Schroevers, Francois Franse, Johnny van Cadsand, Karei van Goethem, Dennis Me- su en Davy Dubbeldam, die ach ter Mol in deze volgorde finish ten en toch ook bepaald geen kleine jongens zijn, moesten het hoofd buigen voor de superieure Kapellenaar. Bij de junioren, kwam de titel zoals werd verwacht terecht bij Franklin Klaasse. Bij de twee nieuwelingen die van start gin gen, trok Stefan Dagevos aan het langste eind. Daan Verhulst won met overmacht bij de B- amateurs. Bij deze categorie wa ren er slechts drie vertrekkers. Dat laatste was het enige min punt bij de titelstrijd, die uitge vochten werd op het 1900 meter lange parcours in Kwadendam me. Zeeland telt immers een be hoorlijk aantal B-amateurs, van wie de meesten niet kwamen opdagen. De toeschouwers kwamen spe ciaal bij de A-amateurs, die voor een spectaculair wedstrijdver loop zorgden, goed aan hun trekken Ondanks de stormach tige wind werden reeds na 15 kilometer de eerste speldeprik- ken uitgedeeld door Karei van Goethem, Guus Barhorst en Tonny Moonen. Het drietal kreeg echter geen ruimte. Ook toen Jean-Paul van de Ameele na 25 kilometer de strijd staakte na een lekke band en Peter Mol 'en Johnny van Cadsand een gaatje sloegen, sorteerde dit geen effect. De reactie kwam van Davy Dubbeldam, die het peloton op sleeptouw nam. De koplopers, wier voorsprong ge ruime tijd rond de vijftien secon den schommelde, moesten zich gewonnen geven kort voordat het eerste koersuur erop zat Het bleef niet lang rustig. I beldam en De Punder spro op het vinkentouw en ki versterking van Schroevers, Loo en Vermeulen. Dit k\i pakte 35 seconden. „Dat wat link," verklaarde Pete: later. Hij ging dan ook op naar de mannen in de fron in gezelschap van Jean- Dagevos. Laatstgenoemde het niet bijbenen en haakl Mol maakte op grandioze de aansluiting. Nadat in het peloton Johas Schaik (lek) en Pascal vanB (leeg gereden) de strijd hl gestaakt, werd het tempo Bn Haag - De commissie- iheltema adviseert de Tweede amer de ministerraad bij een ilgende kabinetsformatie fors te krimpen. Met vijf tot zeven nisters kan een beter beleid arden gevoerd, vindt de com- issie. Het aantal staatssecreta- isen zou dan wel uitgebreid Deten worden. zie binnenland - a3 in Haag - Gisteravond zijn voorste lijn hoog opgevi ree mannen neergeschoten in vooral door Mol. Het had gevolg dat Guillaume de Pu de rol los moest laten. De identiteit an de mannen is onbekend, kin leeftijd ligt volgens de poli- .e tussen 25 en 30 jaar. Schroevers. Kort daara^agels getroffen. Vermeulen en Dubbeldam, nog 17 kilometer voor de wi plaatste naar later zou bli Peter Mol zijn beslissende marrage. Davy Dubbeldam zich echter nog niet gewoi Hij ging op zijn eentje op naar de leider. Het werd titanengevecht tussen Dut dam en Mol, dat uitpakte ii voordeel van laatstgenoe Dubbeldam kwam tot op seconden, maar toen was bij de pijp leeg en werd hij slokt door het peloton, wa zich inmiddels ook Van Vermeulen en Schroevers be Door onze medewerker Fred Rabout IJzendijke - Mario van Vlimmeren nam pinksterzaterdag in IJzendijke zijn tweede seizoenpalm in ontvangst. In een spurt met drie vloerde hij Davy Dubbel dam en Pascal van Bellen. Een half wiel hield hij slechts over op Dubbeldam, voor' wie de streep net iets te vroeg getrokken was, „maar dat telt niet," stelde de Sluiskillenaar nuchter. „Mario dook als een kamikaze de laatste bocht in en ik was niet meer in staat hem te achterhalen." WIELRENNEN Dubbeldam is na zijn valpartij in de Vredes- koers duidelijk terug. „Na vijf dagen moest ik de Vredeskoers met een zwaar gehavende arm verlaten. Jammer, want ik stond op dat moment vijftiende in het klassement en was leider in het bergklassement, maar dat is nu eenmaal wielersport." In IJzendijk, waar 49 A-amateurs het rugnummer kwamen afha len, lag Dubbeldam aan de basis van de beslissende vlucht. Dit op tien kilometer voor het het einde toen men Guus Barhorst, die het even in zijn eentje had geprobeerd, had bijgebeend. Toen Duboeiaam vertroK was net duidelijk dat de beslissing er zat aan te komen. Mario van Vlimmeren trok zich op gang en Pascal van Bellen had nog genoeg reserves over om zijn wagonnetje aan de Brabantse locomotief te koppelen. „Ik hoefde gelukkig niet over te nemen. Mario knalde in één ruk tot bij Dubbeldam," verklaarde de kleine man uit Koewacht na afloop. De drie bleven buiten schot van het peloton, dat nog dertig eenhe den groot was. Onrustig Even werd het nog onrustig bij het trio, verklaarde Van Vlimmeren na afloop. „Op zo'n kilometer voor het spandoek begonnen we een beetje naar elkaar te kijken. We beseften echter vlug dat dit onder de huidige omstandigheden niet echt gezond was." IJ zendijke kreeg zaterdag een leuke koers en veel publiek binnen de grenzen. Veel wind zat er niet, dus bleven de gelederen vrij lang gesloten. Dit ondanks dat Francois Franse in de beginfase actief was, maar hij kreeg geen steun. Dat veranderde halverwege de koers toen Patrick van Passel en Edwin van Loo er in de 'Zacharias' tussenuit muisden. Davy Dubbeldam, altijd te porren voor een actie, reed naar het tweetal toe en in een mum van tijd reed dit trio naar een voorsprong van 25 seconden. Een ontsnapping die alle kans van slagen leek te hebben, mede doordat de verstandhouding vooraan goed was. Een peloton op drift is echter niet te houden. Vijfentwintig kilometer voor het einde sloten Dennis Mesu en René Minneboo als voorbo den van het peloton aan, terwijl even verder de gehele meute op de durvers neerstreek. Inmiddels was men al een paar mensen kwijt. Deels gesneuveld door het hoge tem po, deels door pech (Marin de Jaeger en Jacky Fortrei reden lek). Mark Young heeft een strijdershart. Dat bwees de Nieuw-Zee- lander opnieuw. Twintig kilometer voor het einde kwam hij in zijn eentje door de Koninginnestraat. Hij kreeg geen ruimte. Ook niet Guus Barhorst die na Young een solo-optreden liet zien. Daarna was het de beurt aan Dubbeldam, Van Vlimmeren en Van Bellen. Achter dit trio regelde Peter Heeren de spurt van het peloton. Een massa le aankomst die de jury keurig op papier kreeg. Die jury had eerder Patrick van Passel als winnaar van de leidersprijs kun nen noteren. UITSLAG 1. Mario van Vlimmeren (Hoeven) 90 km in 2.16,01, 2. Davy Dubbeldam (Sluiskil), 3. Pascal van Bellen (Koewacht), 4. op 21 seconden Peter Heeren (Sprundel), 5 Twan den Braber (Fij naart), 6. Pierre Jansen (Putte). 7 Peter Mol (Kapelle), 8. Kurt Leuntjes (België), 9. John Leys (Standdaarbuiten), 10. Dennis Mesu (Middel burg), 11. Rudi Rabout (Heikant), 12. Johan van Schaick (Oost-Souburg), 13. Frank Neyrinck (België), 14, Mark Young(Zuiddorpe), 15, Jean- Paul van de Ameele (Tcrneuzen), 1'6. Edwin van Loo (Ouwerkerk), 17. Jean-Marc Dagevos (We- meldinge), 18. Niels van Elzakker (Hoogerheide), 19. Kees Schouwenaar (Kloetinge), 20. Karei van Goethem (Sluiskil). Peloton op weg in de straten van IJzendijke tijdens de amateurkoers. FOTO WIM KOOYMAN. Hie ..Kleintjes' tmdat er zoveel bijzondere en Hteres&ante aanbiedingen in staan Elke dag weer I Het negatieve advies aan Raad van State over de Wes- 3V) zou weieens rampzalig Volgens de project-leider bij overname van dat advies de Raad de provincie met Haag moeten praten over ilazen van het project. ie zeeland-cl yeen ie recessie aan te praten. rajevo - Bij een aanval op een edselkonvooi in Bosnië zijn iteren twee VN-soldaten en tolk gedood. Negen anderen akten gewond. Het konvooi :rd begeleid door Britse auwhelmen. Die bleven onge- erd. Bij granaatinslagen tij- ns een voetbalwedstrijd in Sa- jevo zijn minstens elf mensen en huis in de Haagse Schilders- ijk. De politie vond de twee ken in de woonkamer van een 20 kilometer te gaan, stredf rnkpand'. De mannen zijn vol de frontlijn Mol, Van Lo®ns de politie door meerdere )en Haag - De PvdA in de lerste Kamer wil de invoering an de nieuwe wao-regeling uit tellen. Het kabinet daarentegen ril de verlagingen van de wao- itkeringen op 1 januari 1994 nvoeren. zie binnenland-a3 den. Peter Mol had ondertii dnning op Cambuur gedegra- 50 seconden voorsprong 8 eerd. men en reed een onbedre^i zie sport - bl zege tegemoet. Schroevers, twee ronden voor het eindt het peloton was ontsnapt, ternauwernood zijn tweede) tie vast. Bij de junioren gingen ni kilometer aan de haal Frai Klaasse, Jacco Luteijn en Joosten. Twaalf kilometer het einde loste Klaasse zijn currenten en reed solo naai streep. Stefan Dagevos deed zelfde bij -de nieuwelingen i de B-amateurs was Daan hulst solist. Hij liep een ronde uit op zijn twee medes ders. UITSLAGEN Amateurs-A: 1. P. Mol (Kap< 100 kilometer in 2.21.15; Schroevers (Arnemuiden), seconden; 3. F. Franse (Kvva damme); 4. J. van Cad (Wachtebeke); 5. K. van Goel (Sluiskil); 6. D. Mesu (M» burg); 7. D. Dubbeldam (Sluij 8. J. Dagevos (Wemeldinge);1 van Loo (Ouwerkerk); 10. t meulen (Kloetinge); 11. Punder (Ovezande); 12. W. (Kwadendamme); i3. P. van zen (Middelburg); 14. C. Sc wenaar (Kloetinge); 15. J. F° (Breskens); 16. G. Barhorst P vliet), allen in dezelfde tijd Schroevers. Van de 33 vertrek' staakten er 17 de strijd. Junioren: 1. F. Klaasse (Yeb1 60 kilometer in 1.17.02; 2. J ijn (Kapelle), op 43 seconde' E. Joosten (Wolphaartsdijkl 1.02; 4. V. Villerius (Middelt 5. H. Visman (Terneuzen); Dingemanse (Wolphaartsdijk P. Kraak (Wolphaartsdijk). Nieuwelingen: 1. S. Dagevos meldinge), 40 kilometer 1.03.45; 2. E. de Dreu ('s-Graj polder). B-amateurs: 1. D- hulst (Waarde), 50 kilomet; 1.17.25; 2. C. Stoutjesdijk penisse), op een ronde; 3. D weling (Vlissingen). VANDAAG 2 KATERNEN Achtergrond Binnenland Buitenland Economie Beurs Sport Zeeland Gids RTV-programma's A2 A3 A4 A5/A6 A6 deel B deel C deel D D2 Kamminga maanziek Ireda - FC Den Bosch is don- erdag de tweede tegenstander an NAC in poule B van de a-competitie om een plaats in e eredivisie. Fortuna Sittard en 'C Den Bosch plaatsten zich isteravond door een gelijk spel oor de na-competitie. Dord- cht '90 is ondanks een over-

de Stem | 1993 | | pagina 24