Feyenoord sluit seizoen als kampioen af Romario gaat op de vlucht Miguel Indurain vindt warmte als bondgenoot RAGEI\ Onttroonde kampioen ontloopt nederlaag tegen Volendam: 2-2 MAW Dubbel succes voor familie Van Hanegem 'Ze hebben er zo lang op moeten wachten'' Vier sporters gedood in Pinkster weekeinde ws KORT SPORT B3 SPORT KORl Italianen achten zich niet kansloos in tijdrit Winst volleybalteam op China 1-3, 79. Boogers 1-4, 83. srechter: Van der Neut. Toa" 5.000. EAGLES Ensink; Hulshoff, nning en Van Guine; Bosv^ en Rorije; Heering, Boere e wen; Sijahailatua, Brands, Van en Eikenhout; Maas, Peelen (j, an Aerde en Jalink; Boogerst, 5. Werdekker) ODA JC 2-4 (1-3). 5. De Getrou Jansen 1-1. 32. Ter Avest 1-; est 1-3, 78. Pronk 2-3, 89 T# Scheidsrechter: Temmink. Toe- 1200. Gele kaart Pronk (Sparta) JC). etgod; Sandel (61. Fortes), Var Pronk en Snoei; Peeper, Valke et 46. Louhenapessy); De Getrouwe, r en Helder. Waterreus; Senden, Nascimenfo, en Trost; Van de Luer, Vander Ter Avest (89. Ihalauw); Romero, en Jansen (86. Haan). HT - AJAX 1-2 (0-1). 41. 71. De Koek 1-1, 84. Ronald de Scheidsrechter: Houben. Toe 12.400. HT: Van Ede, Vierklau, Liesdek.Dj Aipassa; Wijnands (88. Verripsi, en. Van der Net en Plugboer (46. st); Bijl en Smolarek. n der Sar; Hansen (88. Litmanen), en Frank de Boer; Vink, Bergkamp iger), Ronald de Boer en Davids Pettersson en Overmars. TE-MVV 3-0 (1-0). 6 Arts 1-0,51 k 2-0, 82 Gaasbeek 3-0. Scheids Reygwart. Toeschouwers; 5600. Ge Van As (MVV) NTE. De Koning; Ten Hag, Hoogma, Leurink; Gaasbeek, Van Halst, Artj platz (73 Zwijnenberg), Mols et 69. Vurens), n Grinsven; Benneker (73. Libregts), lahaye en Van As; Joordens, Lan isser en Reijners (46. Dikstaal); Hol Meijer. II-VITESSE 1-2 (0-1). 43. Laamers Meijs 1-1, 88. Vermeulen 1-1 rechter: Blom. Toeschouwers: 5000 arten: Latupeirissa (Willem ll| en Loot (Vitesse). II: Jansen; Meijs, Abdellaoui, en Hofstede, Van Gastel (53. Fes Van Geel en Vincent; Sylla, Stewan Arum. E: Van der Gouw; Sturing, Bos, Van t en Vermeulen; Laamers, Loeffen (75 sen) en Eijer; Latuheru, Gillhaus emen) en Cocu. 0E STEM DINSDAG 1 JUNI 1993 SCHE LOTTO: 2-10-17-21-41-42. egetal' 18, joker. 7070218 E LOTTO 14-24-26-29-30-40. egetal: 13, supergetal: 4. '77:7751252. ar Bundesliga Nederlander Alfred Nijhuis dag gepromoveerd naar de uisburg, dat vorig seizoen Darmstadt en verzekerde rg was al kampioen, t op promotie, komen VfB anmerking. De clubs speel- 'en punt meer dan Waldhoi uel te spelen. and kwalificatiewedstrijd voor Engeland hebben een dode lse aanhanger bloedde dood andere Pool. De gewonden bij vechtpartijen op straat rters waren ondergebracht, s de wedstrijd verrichtte de n supporters elkaar bekogel- reis an het begin van het nieuw et duel tussen de landskara- reis. De wedstrijd wordt op rt Kennedy-stadion in Was- "ertje voor de eindronde vat 1994 in de Verenigde Staten nswedstrijd mgen heeft maandagmiddag e duizenden supporters van 'jd FC Groningen-Feyenoord identen ontsierd, zo deelde de an. Eén Feyenoord-supportei "ersteken van een suppoost ir htoffer werd door de EHB( e voorts een man met vals kaarten vermoedelijk ook. ent licht gewond, toen hij eet n elkaar wilde scheiden. De z'n hoofd gegooid, pporters die op de bonnefoo werden vlak voor het duel in n kaartje te kopen en tot het "et al van een rustig verloop pioenswaardig duel." ekerfuiale rasshopper Zürich niet aan een verloor zondag in Bern J* 4-1 van Lugano, et 2-0 achter en kwam in - aziliaan Eiber. Daarop scoor* kker werd in het begin van W shopper in de onderste regionen de club naar de kampioenscoffl- ertrekt na het seizoen. Bos. De 19-jarige volleyballe' Oosterwolde kwam de afgekP' drie seizoenen uit voor Assen. Badminton DE INTERNATIONALE b; mintonfederatie (IBF) heeft v< het eerst in haar 59-jarig best8 een vrouwelijke president. Chinese Lu Shengrong werd dag per 1 augustus benoemd opvolgster van de Engels® Arthur Jones. Van onze verslaggever Jacques Hendriks Groningen - Door met liefst 5-0 van FC Groningen te winnen, heeft Feyenoord er in de slotwedstrijd van het seizoen 1992-1993 geen twij fel over laten bestaan dat het snakte naar de eerste titel in negen jaar. Omdat de enig overgebleven concurrent PSV thuis tegen Vo- lendam ook nog eens met 2-2 gelijk speelde, eindigde Feye noord met twee punten voor sprong op de onttroonde lands kampioen. Feyenoord, dat in 34 wedstrijden slechts drie maal verloor (Ajax 2 keer en MVV), kwam tot een totaal van 53 punten. PSV werd vorig jaar nog kampioen met 58 punten. In dat seizoen eindigden de Rotterdammers als derde, achter PSV en Ajax, met 49 punten. Opvallend is vooral het verschil in doelsaldo bij Feye noord. In '91-'92 kwamen de Kuip-bewoners onder eerst trai ner Hans Dorjee en vervolgens Wim Jansen tot slechts 54 tref fers voor en 19 tegen, het gevolg van een doorgaans behoudende speelwijze. Het nieuwe duo Van Hanegem-Meijer beloofde aan het begin van het afgelopen sei zoen aanvallender voetbal. De cijfers bewijzen dat ze die belof te waargemaakt hebben: 82-32. Feyenoord sloot wat dat betreft het seizoen een kampioen waar dig af. De eerste wedstrijd, uit bij FC Twente, eindigde dankzij een collectieve aanval van buik griep bij de Tukkers in 0-5, gis termiddag haalden aanvoerder Metgod en de zijnen dezelfde cijfers tegen FC Groningen, dat warempel door eenzelfde virus getroffen leek, zo slap speelden de noorderlingen. De Rotterdamse angst dat FC Groningen alles uit de kast zou halen om een mislukt seizoen via een knap resultaat tegen de be langrijkste titelkandidaat toch nog leuk te beëindigen, bleek al snel ongegrond. Feyenoord, zonder de geschorste Refos, Bosz en Van Gobbel en met Heus, Gorré en Trustfull voor hen op de plaats, had blijk baar totaal geen last van zenu wen. Vroeg storend en vol op de aanval spelend, werd de 'thuis ploeg' onmiddellijk vastgezet. In feite speelde Feyenoord natuur lijk een thuiswedstrijd. Veel Groningers hadden namelijk met plezier hun seizoenskaart voor deze allerlaatste wedstrijd voor grof geld verkocht aan Feye- noord-fans en zich daarmee ver zekerd van een 'gratis' seizoens kaart voor het volgende jaar. Al na negen minuten kon de rood-witte wave ingezet worden.' Trustfull lanceerde Kiprich, die zich met een lichaamsschijnbe weging op de middenlijn ont deed van zijn opponent Veenhof, een sprintje inzette en vervol gens invaller-doelman Roorda (voor de geblesseerde Lodewijks) met een prachtige stifbal het nakijken gaf, 0-1. Groningen speelde zo schandalig slap en chaotisch, dat het nie mand verbaasde dat na 28 minu ten de kampioensschaal al klaar gelegd kon worden voor Feye noord. Wederom was het Kiprich die zich met een onnavolgbare beweging vrijspeelde en vervol gens het scoren aan Blinker overliet, 0-2. Even later liep diezelfde Blinker tegen zijn vijfde gele kaart op van dit seizoen, zodat hij vol gend jaar begint met een wed strijd schorsing. Maar daar had gisteren iedereen in het Feye- noord-kamp vanzelfsprekend maling aan. In de tweede helft, met inmid dels Van Loen voor de gebles seerde Kiprich, geloofde Feye noord het aanvankelijk wel. De spelers liepen te genieten van het feest op de tribunes dat helemaal losbarstte toen de tussenstand van PSV-Volendam bekend werd, 0-2. Groningen probeerde heel even net als de Volendammers zijn sportieve plicht te doen, doch bleek daar gewoonweg te zwak voor. Vandaar daar Feyenoord in het laatste kwartier nog even aanzette en via Scholten en twee maal Taument de feestelijke 0-5-cijfers neerzette. FC GRONINGEN - FEYENOORD 0-5 (0-2). 9. Kiprich 0-1, 27. Blinker 0-2, 73. Scholten 0-3, 78. Taument 0-4, 80. Taument 0-5. Scheidsrech ter: Van Vliet. Toeschouwers: 18.500 (uitverkocht). Gele kaart: Blinker (Feyenoord). FC GRONINGEN: Roorda: Veenhof, Boekweg (36. De Kruijf), Holband en Wilson; Iiie, Slor, Roossien en Gall; Hamming en Van Duren (46. Gonesh). FEYENOORD: De Goey; Trustfull, De Wolf, Metgod en Heus; Seholten, Gorré en Witschge; Taument (81. Obiku), Kiprich (43. Van Loen) en Blinker. Door Henk Mees Eindhoven - Paarden van de Eindhovense politie vorm den gisteren toch het escorte voor de voetballers van PSV. Ook zonder kampioensfestiviteiten bleek waak zaamheid van de politie vereist; ditmaal voor boze PSV-aanhangers die de spelers op stonden te wachten bij de uitgang. Tijdens het slotduel met Volen dam (2-2) kreeg de gisteren ont troonde kampioen van 1992 er al ongenadig van langs. De 25.400 toeschouwers hadden volop aan leiding voor kritische reacties. Ze hadden het met name gemunt op Romario, die zijn gebrek aan conditie en interesse zo nadruk kelijk liet blijken, dat hij uit acht heel redelijke kansen geen enkele keer scoorde. Romario had na afloop politie bijstand nodig om supporters van het lijf te houden die hem achtervolgden tot aan zijn auto. Mede aanleiding voor de woede van de supporters was de verwij dering van het spandoek met de tekst 'Ploegsma Westerhof be dankt, oprotten!'. Tijdens de rust werd het doek op last van PSV- voorzitter Ruts verwijderd door suppoosten. Opnieuw reageerde Westerhof aanzienlijk milder jegens Roma no in diens wellicht laatste duel voor PSV dan de Eindhovense fans. De Braziliaan bleef ander maal een demonstratieve 'anti- applaus-wissel' bespaard; de confrontatie met de supporters buiten het stadion sprak duide lijker taal. Hoewel Romario nog tot medio 1996 aan PSV is verbonden, re kent de Eindhovense club in de toekomst niet meer op hem. Na Valencia en FC Barcelona infor meerde vorige week ook Bayern München terloops naar de koop condities. Het stadium van za ken doen is nog steeds niet be reikt, hoezeer PSV daar ook naar hunkert. „Degenen die weg willen, mogen niet eens blijven," zei assistent-coach Frank Arne- sen zelfs. PSV-manager Kees Ploegsma sluit niet eens uit dat sommige ongewenste spelers uit de huidi ge A-selectie volgend seizoen bij de tweede garnituur worden on dergebracht. Voorlopig kost het de Eindhovense club veel moeite de spelersgroep in te krimpen. De ontslagaanvragen van Jerry de Jong (verhuurd aan FC Gro ningen), Dick Schreuder en Ka lusha zijn geweigerd, omdat het arbeidsbureau bezuinigingen op het personeel geen financiële noodzaak vindt. Bovendien ge niet Jan Heintze zo'n prachtig salaris bij PSV, dat hij ook voor minder best een jaartje verder wil. „Voor mij hoeft Romario niet weg, maar het zit er toch in dat Romario ruilt na afloop zijn shirtje met Andre Wasiman van Volendam. ik op 5 juli weer een hoop de zelfde gezichten zie en dan wordt het toch weer een moeilij ke zaak," zei de gisteren ge schorste Wim Kieft, die volgend seizoen concurrentie krijgt van Erik Meijer, die voorlopig met Klas Ingesson (KV Mechelen) de nieuwe lichting vormt. Alle kommer en kwel van PSV in het nu lopende seizoen plaagde de ploeg ook tijdens de negentig minuten tegen Volendam. Voor de rust verzuimde de thuisclub door gebrek aan slagvaardigheid uit twaalf kansen een beslissen de kloof te slaan. Na de hervat ting bleek hoe vlot PSV uit ca dans gebracht kon worden; dit maal door de boodschap uit Gro ningen, waar Feyenoord halver wege al met 2-0 leidde. Via han dig uitgespeelde goals van Bond en Berghuis buitte Volendam de kwetsbaarheid uit van PSV. In de laatste vier minuten kon PSV via Kalusha (na een pass van Romario) en een sullig eigen doelpunt van Molenaar nog net de schande van een nederlaag ontlopen. PSV - VOLENDAM 2-2 (0-0). 56. Bond 0-1, 82. Berghuis 0-2, 84. FOTO ANP Kalusha 1-2, 88. Molenaar 2-2 (e.d.). Scheidsrechter: Van der Ende. Toe schouwers: 25.300. PSV: Van Breukelen; Van Aerle, Van der Gaag, Koeman en Heintze; Klomp en Kalusha; Vanenburg, Ro mario, Ellerman (51. Schreuder) en Hoekstra. VOLENDAM: Zoetebier; Van Loon, Binken, Molenaar en Sier (46. Koorn); Den Ouden, Steur, Wasiman en Berghuis; Kras (46. De Freitas) en Bond. Rome - Het peloton in de Giro bereidt zich voor op de echte start van de etappe- wedstrijd. Tijdens de rustdag gisteren in Rome praatte nie mand meer over de dagzeges van de Deen Bjarne Riis (za terdag) en van Adriano Baffi, die zondag in Palermo zijn tweede overwinning behaal de. De twee etappes brachten geen wijziging in het klassement. De renners en volgers blikken al vooruit naar de individuele tijdrit van woensdag die rond Senigallia over 28 kilometyer wordt gehouden. In die etappe zal moeten blijken of Miguel Indurain, evenals vorig jaar, nog onaantastbaar is en of hij de Italianen opnieuw voor eigen publiek zal vernederen. Maar de coureurs vrezen niet alleen de tijdrit, zij hebben zeker zo veel angst voor de hitte (zondag was net 38 graden in de schaduw), die het peloton al enkele dagen teistert en die volgens de weers voorspellingen nog zal toenne- men »De hitte zal mijn bondgenoot aln meent Miguel Indurain. «zelfs de Italianen zijn niet aan dergelijke temperaturen gewend. De inspanningen die zij in de eerste week hebben geleverd, zullen hen zuur opbreken. Voor al Gianni Bugno heeft mijns in ziens te veel met zijn krachten gewoekerd." Ploegleider Echavarri van Ba- nesto heeft zijn renners al bij elkaar geroepen en gewaar schuwd voor de hitte. „Niemand van onze ploeg rijdt meer zonder ooofdeksel", hield de ploegleider M'guel Indurain en zijn ploeg maats voor. „Wij hebben al twee renners door een zonnensteek verloren. Meer uitvallers kunnen wij ons in dit stadium van de Giro beslist niet permitteren." Gndanks dat Indurain in het verleden een veel beter tijdrijder s gebleken dan Gianni Bugno en Adriano Baffi laat het peloton zijn achterwiel zien bij de aankomst van de achtste etappe in Palermo. Maurizio Fondriest, achten de Italianen zich niet bij voorbaat kansloos tegen Indurain. Bugno kwam zaterdag ten val, maar heeft volgens zijn ploegleider Stanga geen hinder ondervonden van de schouder waarop hij is terecht gekomen. „Ik acht het mogelijk dat ik Indurain kan kloppen óf dicht in zijn buurt kan blijven", gaf Bugno zijn supporters hoop. „Ik heb in de voorgaande dagen steeds op kop van het peloton gereden als voorbereiding op de tijdrit én om valpartijen te voorkomen. Het kost wel iets meer kracht, maar je hoeft niet zo geconcentreerd te rijden als midden in het pelo ton." Ook Maurizio Fondriest heeft zich nog niet bij een overwin ning van de Spaanse favoriet neergelegd. „Bij de start van de Giro zou ik het al knap hebben gevonden als ik 20 seconden op Indurain zou verliezen", aldus Fondriest. „Maar nu ik zó goed rijd, voel ik dat er meer moet inzitten." Alcala in vorm Raul Alcala begint in vorm te komen. De 29-jarige Mexicaan zegevierde maandag in de pro loog van de Dauphiné Libéré. Op het trajekt van vier kilometer in Lyon liet de kopman uit de ploeg van Jan Raas de Fransman Jac- ky Durand vier seconden achter zich. Alcala meldde zich onlangs in de Verenigde Staten voor het eerst aan het front tijdens de Dupont- Tour, die hij op zijn naam schreef. In Europa werkt hij de komende weken verder aan zijn vorm voor de Ronde van Frank rijk. De Dauphiné Libéré, een zevendaagse wedstrijd met veel bergen, is zijn nieuwe doel. Zijn gemiddelde van 51,578 km/uur werd maandag door niemand ge haald. Alcala sloeg in de korte indivi duele tijdrit een aardig gaatje met een aantal andere kansheb bers voor de eindzege. Laurent Fignon verloor 14 seconden, Thierry Claveyrolat en Charly Mottet (de winnaar van 1992) 23, de Colombiaan Oliveiro Rincon 24. Tom Cordes was in de Lyon de FOTO ANP beste Nederlander op de vijfde plaats. Hij moest negen seconden toegeven, Eddy Bouwmans ein digde als 34ste op negentien se conden. De Fransman Mare Ma- diot kwam zwaar ten val en bereikte met diverse schaafwon den en kneuzingen de streep. Zijn achterstand op de winnaar bedroeg bijna driekwart minuut. Laurent Jalabert vierde in Span je zijn tiende overwinning van het seizoen. De Franse ploegge noot van Erik Breukink was de sterkste in de Grote Prijs van Alcobendas, die werd gehouden in de omgeving van Madrid. Ja labert meldde zich met twee vluchters aan de finish. De Spanjaarden Edo en Leanitzbar- rutia waren kansloos. Erwin Nij- boer eindigde als 21ste op bijna een minuut. Erik Breukink pas seerde als 48ste de streep, op 3.29. Jans Koerts kwam enkele centi meters tekort om de Duitser Marcel Wust in de Bretonse klassieker 'Dwars door Morbi- han' van de overwinning af te houden. De Nederlander uit de ploeg van Jan Gisbers moest tevreden zijn met de tweede plaats. Neo-prof Niels Boogaart werd tiende. De Ronde van Limburg eindigde in een massale sprint, waarin de Belg Patrick van Roosbroeck de sterkste was. De ploeggenoot van de Nederlander Michel Cor- nelisse bleef zijn landgenoten Redant, Nelissen, Devos en Ca- piot voor. Ronde van Italië: Zevende etappe Capo d'Orlando - Agrigento: 1. Riis (Den) 242 km in 6.55.19 (0.12 bon., 34,672 km/u), 2. Coppolillo (Ita) (0.08), 3. Perini (Ita) op 0.03 (0.04), 4. Baldato (Ita) 1.21, 5 Leoni (Ita), 6. Baffi (Ita), 7. Man- zoni (Ita), 8. Raab (Dui), 9. Molinari (Ita), 10. Risi (Zwi), 11. Belli (Ita), 12. Bontempi (Ita), 13. Adri van der Poel (Ned), 14. Boden (Dui), 15. Fontanelli (Ita), 30. Van Aert (Ned), 69. Rooks (Ned) z.t.^ Achtste etappe Agrigento - Palermo: 1. Baffi 140 km in 3.28.35 (40,272 km/uur), 2. Leoni, 3. Baldato, 4. Allocchio (Ita), 5. Manzoni, 6. Svo- rada (Tsj), 7. Raab (Dui), 8. Hun- dertmarek (Dui), 9. Neves (Por), 10. Casartelli (Ita), 11. Salvador Gonza lez (Spa), 12. Konisjev (Rus), 13. Van der Poel, 14. Zanini (Ita), 15. Capelle (Fra), 99. Van Aert, 160. Rooks 4.54. Algemeen klassement: 1. Argentin (Ita) 36.02.36, 2. Oegroemov (Let) 0.26, 3. Fondriest (Ita) 0.35, 4. Bugno (Ita) 0.38, 5. Indurain (Spa), 6. Saligari (Ita) 0.39, 7. Leblanc (Fra) 0.42, 8. Zaina (Ita) 0.44, 9. Konisjev 0.46, 10. Chiappucci (Ita) 0.47, 11. Gelfi (Ita) 0.50, 12. Delia Santa (Ita) 0.51, 13. Lelli (Ita) 0.54, 14. Casagrande (Ita), 15. Roche (Ier) 0.55, 18. Chioccioli (Ita) 1.05, 40. Van Aert 2.33, 107. Rooks 25.30, 133. Van der Poel 33.39. Lyon. Dauphiné Libéré, proloog: 1. Alcala (Mex) 4 km in 4.39 (gem. snelheid: 51,578 km/u), 2. Durand (Fra) 0.04, 3. Boscartin (Ita) 0.06, 4. Moncassin (Fra) 0.07, 5. Cordes (Ned) 0.09, 6. Hodge (Aus) 0.10, 7. Dufaux (Zwi), 8. Jeker (Zwi) 0.11, 9. Arnould (Fra), 10. Robin (Fra) 0.11, 16. De Koning (Ned) 0.13, 34. Bouw mans (Ned) 0.19. Utrecht (anp) - De familie Van Hanegem heeft op Tweede Pinksterdag twee titels behaald. Vader Wim als trainer van Feyenoord, zoon Gert als speler van Holland. De hoofdklasser uit Utrecht pakte de algemene zondagtitel door een thuiszege van 3-1 op Quick '20 uit Oldenzaal. Holland promoveerde afgelo pen seizoen naar de Hoofd klasse en stond toen nog onder leiding van Van Hanegem se nior. Diens opvolger Raboen zette de succesreeks voort. Bij Holland, dat 4500 toeschou wers begroette en in de laatste twaalf minuten afstand nam, voetbalt een aantal oud-spe lers uit het betaalde voetbal. Gert Kruys, Frans Adelaar, Hennie Letticnk, Etienne Kel ders en Gert van Hanegem waren meer of minder ge waardeerde krachten van FC Utrecht. Holland, opvolger van Rheden als zondagkampioen, speelt op 12 juni (thuis) en 19 juni om de algemene amateurtitel van Nederland tegen Katwijk, dat met overmacht landskampioen bij de zaterdagamateurs werd. De Zuidhollandse ploeg, die wordt getraind door Arie La gendijk, versloeg de enig over gebleven concurrent Lunteren zaterdag met 5-1. Katwijk nam daarmee de titel over van plaatsgenoot Quick Boys dat in 1991 en 1992 kampioen werd van het zaterdagvoetbal. Katwijk Katwijk is met overmacht landskampioen bij de zaterda gamateurs geworden. De Zuidhollandse ploeg, die wordt getraind door Arie La gendijk, versloeg de enig over gebleven concurrent Lunteren zaterdag met 5-1. Katwijk nam daarmee de titel over van plaatsgenoot Quick Boys dat in 1991 en '92 kampioen werd van het zaterdagvoetbal. Katwijk speelt op 12 en 19 juni om het algemeen Neder lands amateurkampioenschap tegen Holland. NK Zaterdagamateurs: Lunteren - Katwijk 1-5 (1-2). 4. Kraaye- noord 0-1, 21. Beukhof 1-1. 33. Verhoogt 1-2, 55. Po uw 1-3, 61. De Kidder 1-4, 65. Kraayenoord 1-5. Scheidsrechter: Vermeulen Toeschouwers: 3000. Gele kaart: Van der Peppel en Zeggelaar (bei den Lunteren) Kozakken Boys - Lunteren 2-2 (1-1) 34. Frehe 1-0, 35. Van Laar 1-1, 47. Verbaan 2-1, 51. Van Laar 2-2. Scheidsrechter: Boon stra. Toeschouwers: 1200. Stand: Katwijk 3 6 (10-1), Lunte ren 4 3 (12-10), Kozakken Boys 3 1 (2-13). Katwijk kampioen. Laatste wedstrijd: 5 juni Katwijk - Kozakken Boys. NK zondag amateurs: Holland - Utrecht 3-1 (0-0). 50. Testalamu- ta 1-0, 75. Lassche 1-1, 78. Kel ders 2-1, 81. Waal 3-1. Scheids rechter: Duim. Toeschouwers: 4500. Stand: Holland 4 3 0 1 6 10-6, Geldrop 3' 1 0 2 2 7-7, Quick '20 3 1 0 2 2 5-9 Holland kampioen. Laatste wed strijd: 6 juni Quick '20 - Geldrop. Programma algemeen kampioen schap: 12 juni Holland - Katwijk; 19 juni Katwijk - Holland. m VERVOLG VAN SPORT - TB Ondanks een tientallen malen afgedraaide oproep van John de Wolf aan de supporters om na afloop van de wedstrijd niet op het veld te komen, bestormde een kleine groep toch het terrein, toen arbiter Van Vliet voor de laatste maal floot. Gaston Tau ment, de maker van de laatste twee Feyenoord-treffers, had er wel begrip voor. „Erg jammer dat we nu geen ereronde konden maken, Maar ik begrijp die men sen wel. Ze hebben zo lang op een kampioenschap moeten wachten. Wat een publiek heb ben we toch. Hier zat misschien wel 10.000 man en in de Kuip bij die tv-schermen ook nog eens 40.000 mensen. Dat belooft wat voor de Coolsingel vanavond." „Daar verwachten ze zeker 100.000 mensen", reageerde doelman Ed de Goeij die door gisteren zijn doel schoon te hou den op een gemiddelde van min der dan één tegendoelpunt per duel bleef staan. „Dit is een hoogtepunt voor me, maar dat was de uitverkiezing voor Oranje ook. Die dingen staan op zich, niet te vergelijken", aldus 'Gou da's Glorie'. De Goeij reageerde verbaasd op de 2-2 van concurrent PSV tegen Volendam. „We hebben hele maal niet naar PSV gekeken vandaag. We hebben het op ei gen kracht gedaan." John de Wolf had gistermiddag geen medelijden met zijn oude club, waar hij voor speelde voor hij in 1989 verhuisde naar de Kuip. „Hadden ze maar beter moeten spelen. Voor ons was het ondanks het feit dat een ereron de er niet inzat, toch een heerlij ke middag. Het leek wel een thuiswedstrijd. In de eerste helft waren we heel scherp. Na de pauze was de druk eraf en liepen we een tijdlang een beetje te kloten. Ik zelf had ook meer oog voor wat er rondom het veld allemaal gebeurde dan voor de wedstrijd zelf. Ik liep wel te genieten, ja." Jozsef Kiprich tenslotte bleef stralen. „Dit is mijn eerste kam pioenschap, ook met Tatabanya (de Hongaarse club waar hij van weggeplukt werd door Feye noord, J.H.) had ik het nog nooit meegemaakt. Vanavond? Ja, dan word ik dronken. Champagne, biertje, lekker! En weg was Feyenoord, de bus in, naar het vliegveld en vervol gens door naar de Coolsingel in het centrum van Rotterdam. Groningen had voor de derde keer in vier jaar een kampioens feestje mee mogen maken. Twee maal speelde PSV zijn laatste wedstrijd in het Oosterpark-sta- dion, dit keer was het Feye noord. „Niet te vergelijken, van daag sloeg alles, wat een le gioen", sprak een 'Grunninger' vol bewondering. Den Haag (anp) - In het Pinksterweekeinde vielen in vier verschillende sporten vijf doden te betreuren; een voet baller, een jockey, een bok ser, een autocoureur en een toeschouwer. In Cebu kreeg de Filipijnse licht gewicht profbokser Macario Sil- vano een afstraffing van zijn landgenoot Ernesto Alesna. Hij staakte de strijd in de zevende ronde. In de kleedkamer zakte hij ineen. Hij bleek zwaar her senletsel te hebben opgelopen. In Brisbane overleed de 30—jari ge Australische voetballer Jim my McMillan op weg naar het ziekenhuis. Hij had als invaller van Capalaba het veld betreden tegen Logan City en zakte na enkele minuten plotseling in el kaar. Bij de military in Windsor (En geland) kwam de 23-jarige ruiter Richard Adams tijdens een val onder de hoeven van zijn paard en liep dodelijke verwondingen op. In Monterrey (Mexico) kwamen tijdens de Grand Prix formule 2 de autocoureur Marco Magana en een toeschouwer om het le ven. Magana kreeg tijdens de race een steen, opgeworpen door een voor hem rijdende bolide, tegen zijn hoofd en verloor de macht over het stuur en raakte van het circuit af. Zijn wagen boorde zich in een busje, waarin zich een toeschouwer bevond. Magana stierf aan zware hoofd- verwondigen. Hongkong (anp) - Het Neder lands mannenvolleybalteam heeft zondag in Hongkong van China gewonnen. Het werd 3-1, 15-8 15-10 6-15 en 15-9. Mannen. World League. Groep A. Piraeus: Griekenland - Bra zilië 0-3 (9-15 8-15 6-15); Griekenland - Brazilië 1-3 (15-6 5-15 6-15 6-15). Berkeley: Verenigde Staten - Japan 1-3 (13-15 15-11 9-15 13-15); Stockton: Verenigde Staten - Japan 3-2 (7-15 4-15 15-10 15-2 15-13). Moskou: Rusland - Duitsland 3-0 (15-9 15-11 15-9), Rusland - Duitsland 3-0 (15-5 15-3 15-13). Stand na vier wedstrijden: 1. Rusland 4 zeges 12-2 sets, 2. Japan 3 (11-6), 3. Brazilië 2 (9-7), 4. Duitsland 2 (6-9), 5. Verenigde Staten 1 (6-11), 6. Grieken land 0 (3-12). Groep B. Turijn: Italië - Cuba 3-1 (8-15 15-11 15-12 15-5); Milaan: Italië - Cuba 2-3 (15-3 10-15 8-15 15-13 20-22). Tampere: Finland - Zuid-Ko- rea 0-3 (9-15 9-15 5-15); Tampere: Finland - Zuid-Korea 3-0 (17-15 15-5 15-10). Hongkong: China - Nederland I-3 (8-15 10-15 15-6 9-15). Stand: 1 Zuid-Korea 3 (9-3), 2. Italië 3 (11-6), 3. Cuba 2 (9-8), 4. China 2 (7-10), 5. Nederland 1 (7-10), 6. Fin land 1 (3-9). Vrouwen. Grand Prix. Groep A, Tokyo: Japan - Duitsland 3-0 (15-8 15-8 15-2), Rusland - Cuba 3-1 (16-14 15-7 7-15 15-10), Rusland - Duitsland 3-1 (15-7 7-15 15-5 15-8), Cuba - Japan 3-1 (13-15 15-11 15-11 15-10). Groep B, Seoul: Zuid-Korea - Brazilië 3-2 (7-15 12-15 15-12 15-8 15-8), China - Verenigde Staten 3-1 (15-10 II-15 15-10 15-9), Zuid-Korea - Chi na 3-1 (15-5 15-13 13-15 5-10), Brazi lië - Verenigde Staten 3-1 (15-10 14-16 15-12 15-7).

de Stem | 1993 | | pagina 15