'Sluiting tehuizen pas begin' Weerman Willy Doek valt definitief voor Hulster transportbedrijf Blommaert JVTIE- Wildkamperen weerbarstig verschijnsel Gedeputeerde: Zeker tot 2000 handen vol aan vernieuwing bejaardenzorg x 6: SPORTIEVE HE^ENSHIRTS fl:iS NU 39.95 SPORTPOINT KLAASSEN Honderdste- gerenoveerde woning opgeleverd Nieuwe tehuizen voortaan van 6algemene signatuur' 6 Politie stuurt bromfietser met een kluitje in het riet' Van alles wat Staten verontwaardigd ovei uitstel verbetering wegen Jongeren bezinnen zich op vluchtelingenproble IZEN VENEMENTEN vakantierubriek ADVIES Bel 073-125225 tRSCHOOL NAUTILUS BIRD- REIZEN EN REKREATIE Rechter waardeert voorbeeldig gedrag Opklaringen Twijfelachtig Lange mouw/korte mouw Passage - Axel - 01155-61781 destem zeeland! ZATERDAG 29 MEI 1993 DEEL V M :en en Rekreatie is een amenlijke rubriek van de Dagbladengroep, ertentiereserveringen: 073-125225, fax 073-137750 itbus 449, 5201 AK Den Bosc T.h. 2 5 pers. Igxe kam peerautos. JANSEN KAM PEERAUTO-VERHUUR Wychen, tel. 08894-16702. CAMPERVERHUUR/verk. 4-5-6 p. ANWB-voorw. Peemen-Breda 076-145488 CAMPERVERHUUR 5/6 Peelen - van As Gene tel. 08812-2300. PLEVIER Kampeerauto's Gendt, 08812-4248 hes voor u t.h. luxe 2-6 pen kampeerauto's. CIRKEL: de bétere jeugd vakanties in binnen- buitenland 8-20 jaar. Vol ledig verzorgd met begelei ding. Gratis brochure? Be 08348-2300! Reizen en Rekreatie de wekelijkse van de VNU Dagbladen over adverteren in de rubriek Reizen en Rekreatie avan of luxe In et een latie' krijgt u rt op zaterdag in: ivonturenkampen, topaccom Mig. Gedipl. staf en erker» leide jeugdweken v.a. 7 jr. '04183-2887. dën. Leuke doe-leer vakant» 13-19 jr. Geh. verzorgd. Ink Bird' Heeg (Fr) 05154-42844 VERTROUWEN, zeilschoo Varend vanuit Monnicken dam V.a. 6jr. 02995-3250,, ZEILEN-SKIËN-SURFËN. Zeilschool 'De Kaag' (Z-H 02524-4333. Al 40 jr.vakan ties en opl. in mod. accon1 modaties. Jeugdopl. v.a.jjL ZEILZWERFVAKANTIES Friesland. Ook weken voo volwassenen! Info: Pre9c 04704-7099. Voor uw ZEILVAKANTIE Voor 9 juli en na 13 auguj tus. Jachtverhuur Mo®0; Oppenhuizen, Ö5153-9224 05150-16947. van de VNU Dagbladen Inlichtingen over adverteren bel 073-125225 nir, r\ Hulst - Het Hulster trans portbedrijf Blommaert is niet meer van de ondergang te redden. De bank draait de geldkraan dicht en dat bete kent dat de onderneming zo goed als zeker failliet wordt verklaard. De 23 personeels leden komen op straat te staan. Met die boodschap moest be windvoerder mr. E. de Rechter gisteren op pad om het personeel van het transportbedrijf in te lichten. Het bedrijf kreeg eerder uitstel van betaling en de afgelo pen week is nog van alles gepro beerd om het bedrijf in afge slankte vorm te kunnen voort zetten. Dat is niet gelukt. „We hebben uitvoerige gesprek ken gehad met de bank", aldus bewindvoerder De Rechter, „maar de bank ziet voortzetting van het bedrijf, ook in afge slankte vorm, niet meer als een financieel haalbare kaart. Dat betekent dat er niet genoeg mid delen meer zijn om de onderne ming draaiende te houden". De bewindvoerder zal dat komende week rapporteren aan de recht bank en normaal gesproken spreekt die dan het faillissement uit. Twee chauffeurs hebben in middels een andere werkgever gevonden. Er zijn ook nog pogingen onder nomen om een-ander transport bedrijf warm te maken voor een gedeeltelijke overname van Blommaert. Maar ook die onder handelingen hebben niets opge leverd. „Het is voor iemand die serieuze belangstelling heeft na tuurlijk veel interessanter om de zaak vanuit een failliete boel over te nemen", weet De Rech ter. De werknemers zullen van het faillissementgeen financiële schade ondervinden. Alles waar ze recht op hebben, krijgen ze in ieder geval via de bedrijfsvereni ging- Transportbedrijf Blommaert, dat twintig vrachtwagens op de weg heeft, is ten onder gegaan aan de moordende concurrentieslag in de transportwereld. Vanwege een groot aanbod aan vervoer ders zakken de prijzen op de markt snel. Daardoor is Blom maert in onoverkomenlijke fi nanciële problemen gekomen. Van onze verslaggever Middelburg - Met de sluiting van zes bejaardenoorden en de inkrimping van een aantal andere zal de rust in de Zeeuwse ouderenzorg niet terugkeren. Zeker tot het jaar 2000 zal de provincie haar handen vol hebben aan het vernieuwen van de bejaardenzorg. Die voorspelling deed gedepu teerde A. Dijkwel gisteren tij dens de discussie over de nota ouderenzorg. Gevolg van die no ta is onder meer de sluiting van Ter Walle in Biervliet, Rusche- vliet in Schoondijke en Sint Maartenshof in St. Maartens dijk. Tijdens de commissie welzijn van afgelopen maandag tekende zich al een meerderheid voor goedkeuring van de nota af. Met pijn in het hart, maar onont koombaar, viel de stemming sa men te vatten. Sluiting van de zes bejaarden oorden werd als een onafwend baar gevolg van bezuinigingen door het rijk gezien. Alleen Groen Links, met één vertegen woordiger in de staten, was te gen. Verrassend was dat gister middag ook de CDA-fractie te gen de nota stemde. Het CDA diende een aanvulling op de nota in waarin werd ge- Van onze verslaggever Oostburg - Een gebroken arm en hoofdletsel hield een automobilist over aan een botsing in oktober van vorig jaar. Op de kruising Schoondijkseweg/Scher- bierseweg bij Groede had A.F. (67) uit Nieuwvliet hem geen voorrang verleend. F. stond deze week voor de kantonrechter in Oostburg. Die informeerde of de man het slachtoffer nog wel eens had opgezocht. F. bleek in derdaad contact te hebben gehouden en zowel thuis als in het ziekenhuis op bezoek te zijn geweest. Mr. Galema wist dat te waarderen en verlaagde daarom de boete van 500 gulden die de offi cier van justitie had geëist, naar 400 gulden. J.S. (29) uit Oostburg had in mei 1992 ook een ongeval veroorzaakt. Bij het afslaan naar een inrit had hij een bromfietser over het hoofd gezien, met een botsing als gevolg. „Niet goed uitgeke ken, maar het is redelijk goed afgelopen", conclu deerde de officier en eiste een boete van 225 gulden. De kantonrechter nam die onverkort over. vraagd om in de plaats van de te sluiten bejaardenoorden alterna tieve vormen van zorg aan te bieden. Dijkwel raadde de staten af om hierop in te gaan. Eerder al had hij beloofd er alles aan te doen om op 1 oktober met alter natieven te komen. „Bovendien verzwakt zo'n aanvulling onze positie bij onderhandelingen met de besturen van bejaardenoor den", aldus Dijkwel. Voor het CDA was het uitblijven van'steun voor zijn amendement 'onverteerbaar'. Uitspraken van andere fracties dat het CDA zich aan zijn politieke verantwoorde lijkheid onttrok deerden CDA- woordvoerder J de Boe en zijn fractiegenoten niet. Zij stemden tegen het voorstel, zeker toen een meerderheid van de staten zich achter een VVD-motie schaarde die stelt dat nieuwe instellingen in de ouderenzorg van 'algemene signatuur' dienen te zijn. SGP-woordvoerder G. van Heu- kelom riep de staten op de rug gen te rechten en nu al aan te geven op wat voor manier er vervangende voorzieningen moe ten komen in de plaatsen of regio's waar tehuizen verdwij nen. Hij ergerde zich zichtbaar aan de andere fracties die 'het veld', de besturen van de tehui zen, tot 1 oktober de kans geven om met alternatieven te komen. „U dient richting te geven. Hoe gaan we die bedden verdelen. Dat is politiek. Ik voorspel u, dit najaar krijgen we dit opnieuw op ons bord." Optimisme Gedeputeerde Dijkwel gaf giste ren blijk van optimisme. Hij denkt dat de bejaardenoorden er wel uit zullen komen. Als het aan het Rijk ligt zullen, zo maakte minister H. d'Ancona deze week bekend, de klassieke bejaardentehuizen verdwijnen. Een deel van het vrijgekomen geld wordt besteed aan verpleeg huisbedden en ander deel moet gebruikt worden voor nieuwe vormen van bejaardenzorg zoals woningen met in de buurt een voorziening waarvan de ouderen als het nodig is gebruik kunnen maken. Dijkwel maakte onder meer gewag van een initiatief in Aardenburg, waarover hij staan de de vergadering niet verder r wilde uitweiden. RPF/GPV-woordvoerder P. Roose kreeg van alle fracties de toezegging dat bij het oplossen van 'knelpunten' bij het vinden van alternatieve zorg Provincia le Staten geld beschikbaar wil stellen. De renovatiewerkzaamheden duren nog tot de bouwvakantie voort. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze verslaggever Axel - In Axel is gisteren feestelijk de honderdste gerenoveerde zogenaamde ratio-II woning van de Regionale Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouwver eniging (RZVW) opgeleverd. Met de grote opknapbeurt van de in totaal 166 huizen werd in oktober vorig jaar begonnen. De ratio-II woningen zijn eind jaren zestig gebouwd in in zeven plaatsen, Sint-Jan steen, Kloosterzande, Zaamslag, Axel, Hoek, Schoondijke en Sluiskil. Nadat eerst een proefwoning werd aangepakt in Kloos terzande en na uitgebreid overleg met de bewoners werden de definitieve plannen gesmeed. Na Sint-Jansteen en Klooster zande kwam Zaamslag aan de beurt. In Zaamslag zijn 7 van de 14 woningen door de RZVW aan de bewoners verkocht en in Hoek 2 van de 24. Voor de uitvoering van de werkzaamheden heeft dit weinig problemen opgeleverd. Begin dit jaar was Axel aan de beurt waar dus gisteren in de Gerbrandystraat de honderdste woning werd opgeleverd. Er is een extra feestelijk tintje aan gegeven om de bewoners te bedanken voor hun geduld. Die ondervonden gedurende vier weken behoorlijk wat overlast. De werk zaamheden omvatten onder andere de ver vanging van de volledige voor- en achter gevel. Ook de tuin blijft niet ongemoeid vanwege de aan- en afvoer van bouw- en sloopmaterialen. De RZVW denkt met de renovatie deze woningen gereed te hebben voor de toe komst en er de concurrentie op de markt goed mee aan te kunnen. Het zijn nu ruime, goed geïsoleerde eengezinswonin gen met een aan de tijd aangepast voorzie ningenniveau. De laatste te renoveren woning zal ver moedelijk tegen de bouwvakvakantie in Schoondijke worden opgeleverd. Meerderheid staten akkoord met WD-voorstel Van onze verslaggever Middelburg - Nieuwe instellingen in de ouderenzorg en gezondheidszorg in Zeeland moeten van 'algemene signatuur' zijn en dus niet op bijvoorbeeld christelijke of katholieke grondslag gebaseerd zijn. Tot verbijstering van de confessionele politieke partijen CDA, SGP RPF/GPV ging een meerderheid van de Zeeuwse staten gistermid dag akkoord met dit voorstel van de VVD. De motie was voor het ®A zelfs mede aanleiding om zijn steun aan de nota ouderenzorg in 'e trekken, nadat gedeputeerde Dijkwel tussen motie en nota een 'arband had gelegd. Ondanks allerlei wettelijke regels constateerde VVD-woordvoerster 0' Koster gistermiddag dat het met het 'democratische gehalte' van da besturen van een aantal bestaande besturen in de ouderenzorg tiet te best gesteld is. Door in elk geval nieuwe instellingen voor ouderenzorg met aan een bepaalde levensbeschouwelijke richting te binden, zou iedereen zich in het bestuur kunnen vinden. Of de VVD-motie uitvoerbaar is, is maar de vraag. De confessionele Partijen wezen op de grondwet waarin het recht op vrijheid van leniging gewaarborgd is. De indieners van de motie maakten wat dat betreft al een voorbehoud in de tekst met de woorden 'voor zover de wetgeving op dat terrein dat toestaat'. Middelburg (anp) - Met alle mogelijke middelen is de boodschap enkele jaren ach tereen naar buiten gebracht: wildkamperen in Zeeland wordt niet langer getolereerd. De boodschap heeft de meeste toeristen inmiddels wel bereikt, waardoor geijkte overnachtings plaatsen als de Zeeuwe dammen 's nachts niet langer massaal worden ingenomen door tenten en kampeerwagens. De voorlich ting lijkt daarmee zijn eerste vruchten af te werpen, ofschoon die voorlopig nog lichtzuur van smaak zijn. Wildkampeerders zijn nu een maal niet voor een gat te vangen. Met de hete adem van de provin cie in de nek zoeken ze nu een plaatsje op het parkeerterrein achter de dorpskerk van een ei landgemeente naar keuze. En dan bij voorkeur in de tweede nacht van een vrij weekeinde omdat dan de extra controles in Zeeland achter de rug zijn. Daaruit blijkt hoe hardnekkig het fenomeen wildkamperen is en dat Zeeland het verschijnsel vooralsnog niet volledig heeft uitgebannen. De dammen zijn schoon, maar de overnaehters zijn nu extra bedacht op de politie, en wijken uit naar veili ger oorden. Het Zeeuwse piketteam, ge vormd door gemeenten, politie, justitie, provincie en WV, heeft buiten die vasthoudendheid ge rekend. Een bepaalde groep toe risten blijkt het principe van vrijheid-blijheid, compleet met het risico op een bekeuring van 150 gulden, opzettelijk te verkie zen boven een plekje met alle voorzieningen op een echte cam ping. Burgemeester A.H. den Boon, voorzitter van het piketteam, er kent dat Zeeland nog steeds met het probleem zit: het duurt lan ger voordat het wildkamperen dusdanig-is teruggedrongen dat controle overgelaten kan worden aan de reguliere politie. Want dat is nog steeds de opzet. De voorlichting stond voorop, maar zou zo nodig worden gevolgd door een forse boete; wie per se niet wilde horen, moest het maar in zijn portemonnee voelen. Met dit draaiboek voor ogen ver wachtte het piketeam enkele ja ren terug het wildkamperen tot hanteerbare proporties terug te brengen. Het moet gezegd: tot over de landsgrenzen bazuinde Zeeland de nieuwe aanpak uit. Het informatienet Zeeland-Zien werd geoptimaliseerd, campings kregen het verzoek langer open te blijven om gasten op te ne men, WV-kantoren. verwezen toeristen door naar lege plekken op campings. Ook werden folders verspreid en op invalswegen persoonlijk aan toeristen overhandigd. Justitie verdrievoudigde de boete tot 150 gulden. En op tal van plaatsen verschenen verbodsborden. No toire wildkampeerders lieten zich daar evenwel niet door ver jagen; ze bouwden hun kampe ment er juist op. Wordt het Zeeuwse piketteam niet moedeloos van die weerbar stige houding. „Nee, we blijven enthousiast", reageert Den Boon. De kostbare voorlichting wordt wel wat verminderd, maar verdwijnt niet helemaal. Gerich te acties, met pen en bonnen- boek in de aanslag, blijven daar om voorlopig nodig. „Als we het controleren nu losla ten, neemt het wildkamperen Oostburg - Zonder helm over de Zeeweg in zijn woonplaats brommend, werd K. de R. (19) uit Breskens in juli van vorig jaar aangehouden. De verbaliserende agenten zagen dat de brommer niet verzekerd was, namen hem in beslag en gaven de jongeman tien dagen de tijd om zijn verzekering te regelen. Nog diezelfde week ging De R. naar zijn verzekeringsmaatschappij. Om zijn brommer te verzekeren moest hij echter het chassisnummer opgeven. Dus ging hij naar het politiebureau. „Ik vroeg of ik even het nummer mocht opschrijven, maar dat mocht niet. Toen zei ik: als ik hem dan toch niet kan verzekeren, hou 'm dan maar! Hij staat er waarschijnlijk nog als ze hem ten minste niet hebben verkocht", verklaarde De R. deze week voor de kantonrechter in Oostburg. Officier van justitie mr. Groen kon niet goed met het verhaal uit de voeten. „Daar kom je nu mee. Je had een brief moeten sturen", zei hij, maar sprak tegelijk het vermoeden uit dat De R. 'met een kluitje in het riet was gestuurd'. Hij beloofde na te zullen gaan wat er precies was gebeurd. „De zaak is niet behandeld zoals het hoort", vond de officier. Voor het onverzekerd rijden eiste hij desondanks een boete van 120 gulden. Kantonrechter mr. Galema zei uit het proces-verbaal de indruk te krijgen dat De R.'s verhaal klopte. Ondanks de ernst van het feit, kwam hij de gedupeerde bromfietser tegemoet. Hij verklaarde hem schuldig, echter zonder een straf op te leggen. weer toe en zitten we binnen twee jaar opnieuw in dezelfde chaos als enkele jaren geleden." Het aantal mensen dat nog voor een illegale overnachting kiest, is volgens Den Boon wel vele malen kleiner geworden. Toch is dat aan het aantal bekeuringen niet af te lezen. In 1991 waren dat er 1.047, in 1992 1.189. Met Hemelvaart en Pasen dit jaar 169, vorig jaar: 112. Den Boon wijt deze toename aan strengere controles. „Het piket team blijft er vanuit gaan dat we de extra controles ooit kunnen loslaten. En dat is gerechtvaar digd, dat weet ik zeker. We heb ben dat punt nu al praktisch bereikt op Zeeuws-Vlaanderen en Walcheren. Daar zou de ge wone politiesurveillance het nu al af kunnen, maar we willen dat eerst echt bewezen zien en beste den daar nu nog aandacht aan in een extra dienst." „De situatie op Schouwen-Dui- veland ligt gecompliceerder, maar ik verwacht dat we daar binnen twee, drie jaar ook zover zijn. Het duurt alleen wat lan ger." De Veerse burgemeester verwacht in het pinksterweek- einde een grote drukte. „Ik ver moed dan weer wat meer zicht te krijgen op de voortgang in het terugdringen van het wildkam peren." Met opzet heeft het team, even als met Pasen, ook tijdens het pinksterweekeinde een extra ac tie gepland in de nacht van za terdag op zondag. Vijfentwintig extra ambtenaren zijn opgeroe pen om meer surveillances uit te voeren, langs de kust en in het achterland. Betrapte wildkam peerders kunnen zonder pardon rekenen op een boete van 150 gulden en de opdracht hun kam pement meteen op te breken. En om uit te sluiten dat buitenland se toeristen de dans ontspringen: voor hen geldt het gezegde boter bij de vis. Dit wordt geen pinksterweekeinde om over naar huis te schrijven. De afgelopen 50 jaar waren er 28 pinksterweekeinden die vrolijk en zonnig waren (wat het weer betrclt) i weekeinden die uitgesproken slecht waren. Dit pinksterweek einde kan niet in deze rij opgenomen worden. Het wordt niet uitgesproken slecht, maar ook niet al te best. Sterk wisselvallig met alles wat de natuur ons kan brengen. Vandaag wordt nog de allerbeste dag. De zon zal ons vandaag volop verwennen, bij een zwakke wind uit het zuidwesten en temperaturen van 21 graden wordt het best u; men m. Morgen begint de pinkster-ellende. De zon laat zich in de vroege ochtenduren nog wel zien, maar al snel betrekt de lucht en gaat het regenen. Misschien dat morgen in de namiddag er weer opklaringen plus de zon de dag nog niet iets op en Maandag wordt het zeker beter. De opklaringen worden breder en ook de temperatuur kan nog iets stijgen. De verwachting is een grens van 22 graden. Dinsdag ongeveer hetzelfde weerbeeld van maandag met mogelijk nog iets hogere temperaturen, maar dat komt hoofdzakelijk omdat de zuidwestelijke wind wat afneemt. Het weer in cijfers: vandaag een zuidwestelijke wind 3 tot 5 Beaufort, volop zon, de middagtemperatuur rond de 22 graden. De nacht van zaterdag op zondag geeft ons 11 graden. Morgen is de wind uit het zuidwesten die fors kan worden m<t en -at van 5 tot 6 Beaufort. De zondag begint zonnig, maar dan komen al snel de buien en die kunnen gepaard gaan met onweer en forse windstoten. Ook kan er tijdens de buien flink wat regen vallen. Als die buienlijn voorbij is (het is nog niet te b en h dat zal gebeuren) dan komt de zon weer terug. Morgen wordt het nauwelijks 20 graden tijdens de buienperiode. Daarna loopt de temperatuur op naar 22 graden. Maand i nen. Opnieuw buien met soms onweer en windstoten, maar daarna komt de zon terug en gaat de temperatuur opnieuw omhoog naar 22 graden. Dinsdag en de rest van de week hetzelfde alleen de buienkans wordt alsmaar kleiner. Hoe was het weer vorig jaar op 29 mei? Het werd overdag 25,4 graden, 's nachts 15,7, het regende niet, verder een bewolkte dag met precies gemeten 4 uur en 50 minuten zon. De extreme temperaturen sinds het begin van deze eeuw: op 29 mei 1944 werd het 30,4 graden en in de nacht vsn 28 op 29 m; 1961 nauwelijks 1,1 graad. De warmste Pinksteren was in 1940 met 32,6 graden! Voor de duivenliefhebbers: uit bovenste blijkt dat een en ander twijfelachtig zal zijn. De weerspreuken van deze week: 'In deze maand trok met de schapen door de vaart, daardoor bleven ze voor rft be- waard' en 'Stekende vlieg'eiT voorspellen regcttjallerwegen'. Volgens de Hulster WD'er H. van Geensbergen calculeren de minister en haar dienst Rijkswa terstaat met dit uitstel bewust extra verkeersslachtoffers in. Maij-Weggen bekijkt of de Lan- geweg (S25) en Tractaatweg (S30) als ontsluiting voor de .WOV kan dienen. Ze kan die provinciale wegen wel tot hoofd verbinding bombarderen, maar dat betekent volgens Van Geens bergen nog niet dat ze haar eigen rijksweg 61, tussen Ter Hole en Terneuzen, maar kan laten versloffen. GDA'er P. Everaert (Walsoor den) had best waardering voor de provinciale nota verkeersvei ligheid, die gisteren in de staten werd besproken, maar noemde het toch 'werken in de marge'. „De enige oplossing is een goede hoofdwegenstructuur, dat wil si iniFl 'Minister calculeert bewust extra slachtoffers in Van onze verslaggever Middelburg - Provinciale Staten hebben gisteren verontwaar digd gereageerd op de mededeling van minister Maij-Weggen dat ze pas aan verbetering van de oost-west-verbinding in Zeeuws-Vlaanderen wil beginnen als er een keuze is mar over de aanvoerroute naar de Westerschelde-Oeververbinding (WOV). zeggen een autosnelweg van oost naar west met een tunnel onder het kanaal." SGP'er M. Goud uit Waarde leg de juist de nadruk op de kleine zaken die in het verkeer soms desastreuze gevolgen kunnen hebben. Goud zei vorige week in zijn woonplaats getuige te zijn geweest van een ongeval waarbij twee fietsers om het leven kwa men. „Zonder een uitspraak te willen doen over de schuldvraag vraag ik mij af of het niet maaien van de bennen of snoeien van bosschages bij dit soort ongevallen een rol speelt." Groen Links'er F. van Kollem (Zuiddorpe) zei dat elke nieuwe weg voor hem uit den boze is. Hij vond dat de nota niets deed aan het terugdringen van het autogebruik en stemde, als eni ge, daarom tegen. Van onze verslaggever Goes - Het Oecumenisch Centrum voor Jeugd- en Jongeren werk Zeeland en het CJV Axel hebben gezamenlijk een project 'Grenzenloos' op touw gezet, waaraan 120 jongeren uit de provincie aan meedoen. Het project spitst zich toe op de betekenis van de eenwording van Europa voor de Nederlan ders, maar vooral ook voor 'me delanders' en vluchtelingen. Het achterliggende idee daarbij is dat de grenzen steeds meer worden gesloten voor mensen van buiten de EG en dat Europa straks wel eens helemaal pot dicht zou kunnen gaan. Het project bestaat uit vier voor bereidende programma's en een afsluitend weekeinde. De deel nemers krijgen allemaal een 'Grenzenloos'-koffertje met do cumentatiemateriaal. In die voorbereiding moeten groepen zich inleven in een Europees land, bekijken wat de Bijbel over vreemdelingschap zegt, gesprek ken voeren met vluchtelingen en een landsparlement naspelen. In het afsluitende weekeinde op 5 juni wordt dan het Europarle ment nagespeeld. Daarbij zijn ook jongeren uit Ierland, Schot land en Engeland aanwezig die ter voorbereiding hetzelfde pro gramma hebben gekregen. Volgens de organisatie is de bij eenkomst een goede oefenplaats voor discussie in de grote groep, persinformatie geven en lob byen. Men heeft daarvoor de meest geschikte ruimte weten te reserveren, de Statenzaal in Middelburg. Het geheel zal on derleiding staan van senator H. Eversdijk. Voorafgaande aan de discussie krijgt mevrouw L. Ne- derhoed-Zijlstra, als gedeputeer de voor Europese zaken, een 'Grenzenloos'-koffertje aangebo den.

de Stem | 1993 | | pagina 23