:k? Judoclub Breskens/Eede actief Andreas Klier klopt Bruinsma Amateurs en trimmers in koers Axel Eerste rit in juniorendriedaagse Groot-Axel Titelstrijd wielrennen district in Kwadendamme Zeeuws-Ylaamse zwemmers niet in de prijzen Slotronde ZK schaken lis een rooilijn? /AALWIJK m der Mee Rabobank O SPORT ZEELAND B4 Vierhonderd sporters strijden in Perminta-toernooi SPORTNIEUWS KORT DE STEM WIELER KLASSEMENT Zes down SPORTNIEUWS KORT X 66 X (der meer af van wat |iten en huishoudelijk t van de vereniging [or de hypotheek zijn voordig oplossingen: woonrecht aan de I verpanden kan ook Jel vaak hypotheek a worden, dus onaf- van de vereniging. Irstandig een makelaar Is in een concrete si- Iraadplegen. oor vaak praten over (toilijn'. Ik dacht dat i grens van mijn I was, maar dat at niet waar. Wat is Jjan wel?" ïreda lilijn is een in een be lgsplan vastgelegde Imet bouwen niet mag I overschreden. Dat kan lereenkomen met de L uw grond, maar dat liet. Het kan van belang ^u bijvoorbeeld iets aan wilt bouwen, een ser- i of dergelijke. IfO, nabij het wandelpark gelegen I en vrijstaande garage en berging, ben vrijstaande woning biedt naast bouw, nog wat extra in de vorm van ILigel. Deze is berekend op gebruik Ivoner en heeft daarvoor enkele luxe hadiift en schuifpuien naar het riante Lurliik is de uitbouw ook als gewone in of eventueel als kantoor/praktijk- ivens een aparte berging. Bijzonder lesten gelegen achtertuin met volop 3 uitgebreide documentatie op- TAXATEURS 1 WAALWIJK - Tel. 04160-43711 107/01620-33648 ran kijken en ver iet anders, ir de bank te gaan oobank. iteert u direct van t u bij ons aan het DE STEM ZATERDAG 29 MEI 1993 yan onze judomedewerker Breskens - De judoclub Bres- kens/Eede houdt zaterdag 29 mei het dertiende internatio nale 'Perminta-judotoernooi'. Een sportief treffen in sport hal De Veerhoek te Oostburg waarvoor vierhonderd judo la's inschreven. Tevens een evenement dat geldt als visi tekaartje van de club van voorzitter Jan Oosterlee. Het jaarlijks terugkerend judo toernooi van Breskens/Eede kent traditiegetrouw een goede bezet ting- Zij het dat het deze keer jog niet zeker is dat er Franse en Duitse judoka's op de mat zullen verschijnen. „Die waren eerder bijzonder geïnteresseerd, maar inschrijvingen bleven ondanks toezeggingen tot nu toe achter wege. Mogelijk dat er toch nog enkelen richting Oostburg ko men en mee zullen doen," aldus Cees van Dijke, die samen met Cees Nelis en Henk Biesiot de toernooicommissie vormt. Wel aanwezig is een zestal Belgische clubs waaronder de als bijzonder sterk te boek staande clubs Ize- gem en Lendelede. De rest van de judoka's komt uit vrijwel alle Zeeuwse judoclubs, judovereni gingen uit het Westland, Bra bant, Gelderland en Limburg. Deze verenigingen brengen in totaal zo'n vierhonderd judoka's op de zes matten, die in de Oostburgse sporthal als 'arena' gelden. Deze sporters staan on der regie van een vijftiental ar biters, onder leiding van hoofd- scheidsrechter Stef van Halde- Gewoontegetrouw vormt de jeugd de grootste hoeveelheid. Hierbij regionaal bekende na men en tevens kanshebbers voor overwinningen, zoals Jeffrey de Boer, Maurits en Martijn Loo- nen, Philip Gauthier, Martijn van Oostenbruggen, Jesper van Dijke, het aankomend talent Ar mando Brouwer, Lisanne de Boer, Sabrina Biesiot, Cynthia Brouwer en Rilana van de Velde. Allemaal namen van judoka's uit de organiserende vereniging, die met het houden van een toernooi samen met judoclub Hontenisse een uitzondering in het Zeeuwse vormt. Bij de senioren wordt bij de vrouwen in een achttal poules gestreden. Grote afwezige is hier Ingeborg Modde, die door CIOS- verplichtingen verstek moet la ten gaan. Bij de mannen wordt in een zestal groepen gestreden. Interessant is hier de klasse tot 88 kilogram waarin mannen als Peter Heyboer, Frans de Boeve- re, Robert de Moor en Rober Kroonen tegen elkaar op de mat verschijnen. In de klasse tot 66 kilogram zijn' Jos van de Guchte van KIAI en Michel van Ban- kambangu van De Boevere favo riet. Zoals gemeld geldt dit jaar lijkse uitstapje naar sporthal De Veerhoek, waar om 10.00 uur het toernooi van start gaat en om streeks 16.00 uur wordt afgeslo ten, als vistitekaartje voor de judoclub Breskens/Eede. Een ac tieve vereniging die naast voor zitter Jan Oosterlee, Riet de Boer, Henk Biesiot, Rita Modde, Jopie van Muiken, Cees van Dij ke, Dirk-Jan Flikweert, Alex Desmet en Arnold Momout als bestuurders kent. Technische man was en is Blaas Schroevers, die tijdens het toernooi fungeert als coach van de senioren en als jurylid. De coaching van de jeugd van de organiserende club is in handen van Johan de Boer en Peter Heyboer. Kan onze wielermedewerker Eddy de Schrijver teel - Andreas Klier uit München, een zeventienjarig talent, dat al 147 overwinningen bijeen fietste, staat aan je leiding van de internationale juniorendriedaagse van Groot-Axel. Hij domineerde de eerste etappe van de eerste tot de laatste meter, hoewel hij tijdens de neutralisatie tegen de vlakte ging. Inde eindsprint klopte hij natio- jaal kampioen veldrijden, Johan Bruinsma, op de streep. Het ver schil was een half wiel, maar toch duurde het meer dan een kwartier voordat de renners hun luien kregen omgegord. Bibbe- snd van de kou werd die huldi ging ondergaan. ,Voor mij was het duidelijk dat ik won. Dat het zo lang moet toen, is voor mij ook nieuw. Bij ons zijn ze daar wel sneller nee," aldus de winnaar van de otappe Axel-Axel. De inwoner van München heeft oen palmares achter zijn naam staan waar een Nederlander van san dromen. Maar in Duitsland mogen junioren meerdere wed strijden per week fietsen en dat nog eens voor een fiks pak Duitse marken. tadreas Klier was gisteren be- resterk. Hij was overal te vinden war er gedemarreerd werd en daarom heeft hij ook de leider- kruien van op een na alle klas sementen in zijn bezit. De nationale selectie van Neder- and pakte net naast de winst, hhan Bruinsma probeerde de groep te verschalken door in de laatste bocht aan te gaan. Klier ag het en sprong naar het wiel im in de laatste meters over Iruinsma heen te komen, lat Klier rap was, liet hij al zien ade eerste tussenspurt in Axel, te hij won voor Willem Jan van Broek en Patrick Burkhart. later sloten Sandro Bijnen, hoen Martens, Eric Westerbeek a Daniel van Elven aan. Deze leiders kregen tien tellen voor- prang. De meute van 142 ren- lers lag al in de eerste ronde ver it elkaar. Zestig renners leken de zege te lillen betwisten, maar nadat de wrsprong maximaal 1.40 was jeweest, kwam een groep van wentien renners terug. Dat dat sbeurde was voor een groot leel te wijten aan het feit dat de zatste kilometers voor de aan- iiiting meer een dernykoers ss dan een wielerwedstrijd. »ee begeleidende motoren zo- in de renners mee en zo kwam k hergroepering tot stand ko len. lp de kasseien toonde Daniel sn Elven zich een meester en ij mocht dan ook de grijze kasseientrui in ontvangst nemen. Het enige kleinood dat aan de neus van Klier voorbij ging. Van Elven 'danste' iedere keer over de kasseien en liet zich telkens weer inlopen. Bruinsma, Brukhart en Van El ven sloegen daarna een gat dat maximaal 35 seconden bedroeg. Het trio werkte voorbeeldig sa men en leek voor de overwinning te mogen spurten, maar op tien kilometer voor het einde werden de drie terug gegrepen. Bijhet binnenrijden van Axel probeerde Bruinsma zich op nieuw te ontdoen van de concur rentie. Hij slaagde net niet in zijn opzet, maar hij rekent erop vanochtend in de tijdrit toe te kunnen slaan. In de middaguren wordt de etappe Zuiddorpe- Zuiddorpe verreden en zondag is het gezelschap te gast in Koe wacht. In de middaguren werd de drie daagse gisteren geopend met de Grand Prix de Nostalgie. De deelnemers zouden er een uit stapje van maken, maar daar kwam niet veel van terecht. Im mers, mannen als Jo de Roo en Piet Rentmeester weten niet wat zachtjes fietsen is. Theo van Poucke, Richard Buckaki, Toine van de Bunder en Wim de Waal maakten er een spannend schouwspel van. René Pijnen en Peter Gödde vonden het tempo te hoog liggen en sloegen daar om een andere - kortere - weg in. Remtmeester liet zien nog goed te kunnen fietsen. Uiteindelijk werd het een sprint tussen Piet Rentmeester en Guido Paridaen, die door Piet Rentmeester werd gewonnen. Uitslag: 1. A. Klier (Duitsland na tionaal), 2. J. Bruinsma (nationale selektie), 3. S. Bijnen (HRTC De Valk), 4. B. Weierink (district Over ijssel), 5. C. Overgaag (Westland Wil vooruit), 6. R. Kooijman (De Valk), 7. B. Joachim (Luxemburg), 8. E. Putsep (Estland), 9. J. Tombak (Est land), 10. N. Ekstrom (Zweden), 11. J.M. Correiro (De Partaan), 12. R. Hartkamp (De Meteoor), 13. C. Boerman (nationale selektie), 14. H. Hams (district Overijssel), 15. J. Slagter (Emmen), 16. T. Streich (Po len), 17, R. Koppers (nationale se lektie), 18. R. Ratering (De Meteoor), 19. R. van Raad (Diana), 20. P. van Dongeren (district Zuid-Holland). Zeeuwen: 53. F. Klaasse (district Zeeland). 68. E. Joosten (district Zeeland), 89. D. Schaut (district Zeeland). 90. J. Luteyn (district Zee land), 129. H. Visman (De Spartaan). Stam naar Cambuur Leeuwarden - Cambuur heeft Jaap Stam overgenomen van FC Zwolle. De 20-jarige rechtsachter tekende een tweejarig con tact in Leeuwarden. Hij was slechts één seizoen actief in Zwolle. Daarvoor speelde hij bij zaterdageersteklasser DOS Kampen. Stam is de tweede speler die Cambuur-trainer Theo de Jong bij zijn oude club recruteerde. Eerder werd Bert Konter man al aangetrokken. Videobeelden als bewijsmateriaal Rome - De Italiaanse voetbalbond wil volgend seizoen zo nodig videobeelden aanwenden als bewijsmateriaal bij tuchtzaken. Volgens Antonio Mattarese is dat plan opgevat om In de toekomst twijfels over de identiteit van een boosdoener weg te nemen. De bondsvoorzitter zei gisteren dat het gebruik van bewegende beelden nog wel statutair moet worden geregeld. Twee records Wim Salomé Oostburg - De 15-jarige Thijs Salomé heeft in Oostburg tijdens het jaarlijks clubfeest van Scheldestroom de Zeeuwse adspiran- knrecords op de 800 en 1500 meter vrije slag voor 25-meter- banen verbeterd, die sinds 1982 op naam stonden van de Goesenaar Arco Wagevoort met respectievelijk 9.40,0 em 18.19,7. Aangemoedigd door praktisch alle leden van Scheldestroom kwam Salomé op de 1500 meter tot de eindtijd van 18.12,2 Zijn tasentijd op de 800 meter (9.34,9) was ook een nieuw record. Imateurs: 1, P, Mol (Kapelle) 107 Punten, 2. V. Timmermans (Yer- ®elte) 64, 3. J. van Schaik (Oost- ^ouburg) 56, 4. F. Franse (Kwa- Jjndamme) 50, 5. P. van Passel 'Sluiskil) 49, 6. A. Goense (Lewe- aorp) 44t 7 q Schouwenaar iKloetinge) 30, 8. M. Stroosnijder (Kruiningen) 29, 9. W. Geys (Kwadendamme) 27, 10/11. T. Vermeulen (Kloetinge), F. Gom- mers (Philippine) 26, 12. V. Aarts (Kruiningen) 25, 13. M. Young (Zuiddorpe) 22, 14. C. Schouwe naar (Goes) 21, 15. J. van Ameele (Terneuzen) 20. De Duitser Klier verslaat de Nederlander Bruinsma (links) in de sprint. FOTO WIM KOOYMAN Van onze sportmedewerker Kwadendamme - Van de zij de van het rennerskorps schijnt er tot nu toe weinig belangstelling te bestaan voor het Zeeuws wielerkam pioenschap op de weg, in KNWU-verband, dat op tweede pinksterdag wordt gehouden in Kwadendamme. Bij de A-amateurs hadden zich een week geleden nog maar achttien deelnemers gemeld. Bij de B-amateurs slechts drie. Om dat het aantal licentiehouders bij junioren en nieuwelingen ge ring is zullen er uiteraard ook bij deze categorieën weinig vertrek kers zijn. Het organiserend comité 'Sport vrienden', dat veertig jaar be staat en daardoor deze titelstrijd kreeg toegewezen hoopt uiter aard dat er nog inschrijvingen binnen zullen komen. Vooral wat de amateurs betreft. Bij de A- amateurs zijn in ieder geval van de partij de beide plaatselijke renners Francois Franse en Wilf red Geijs. Daarnaast uit de naas te omgeving Peter Mol, Tonny Moonen, Guillaume de Punder, Marcel Remijn, Kees Schouwe naar, Marco Wagenaar en Toon Vermeulen. Uit Zeeuws-Vlaan- deren draven op Davy Dubbel dam, Johnny van Cadsand, Pas cal van Bellen, Eric Vereecken, Rudi Rabout en Mark Young. Prominenten als Patrick van Passel, Karei van Goethem, Vital Timmermans en Richard de Vrieze ontbreken tot nu toe op de deelnemerslijst. Bij de B-amateurs staan voorlo pig ingeschreven Daan Verhulst, Roald Wielders en Corne Stout- jesdijk. Zeven junioren gaan van start, waaronder Erik Joosten, Danny Schout, Hidde Visman en Patrick Kraak. Grote afwezige is Franklin Klaasse, die andere verplichtingen heeft. Stefan Da gevos en Erwin de Dreu, zijn de twee nieuwelingen die staan in geschreven. Programma: 13.15 uur junioren en nieuwelingen, respectievelijk 60 en 40 kilometer; 15.15 uur B-amateurs (50 kilometer) en A- amateurs (100 kilometer). De wedstrijd voor vrouwen wordt niet per district, maar voor geheel Zuid-Nederland in een van de vijf districten verre den. Aangewezen daarvoor is het district Brabant Zuid-West. Start en finish in Hank. Van onze zwemmedewerker Kruiningen - Op de laatste dag van de Zeeuwse zomerzwem- kampioenschappen, die de afgelopen twee weken in Kruinin gen werden gehouden, hebben de Zeeuws-Vlamingen geen kampioenschappen meer behaald. Bij de mannen werd de 400 meter wisselslag en de 800 meter vrije slag beheerst door Vlissinger Eelco van Gemert, die in totaal maar liefst tien persoonlijke zwemtitels op zijn naam schreef. Op de wisselslag had hij nog enige tegenstand van zijn club genoot Sandy Pleyte, maar op de 800 meter was de tegenstand matig. Langebaanspecialist Arno van den Berghe moest als beste Zeeuws-Vlaming slechts genoe gen nemen met de bronzen me daille, net voor de jeugdige Thijs Salom uit Breskens. Bij de vrouwen leek op de 1500 meter vrije slag een rol wegelegd voor Annabel Kosten uit Bres kens, maar na een paar honderd meter zwemmen moest ze de Middelburgse Melanie Bos laten gaan en moest vervolgens nog alles geven om de Vlissingse Sel- ma de Bruijne voor te blijven. Tijdens deze kampioenschappen zijn alleen het record op de 50 meter vrije slag vrouwen en twee aspirantenrecords bij de meisjes op de estafettes verbeterd. UITSLAGEN 400 meter wisselslag mannen all in: 1. Eelco van Gemert (STV) 5.12,8, 2. Sandy Pleyte (STV) 5.15,5, 3 Ri chard van Renswoude (LUC) 5.26,5, 4. Thijs Salomé (ZVS) 5.29,6, 5. Martin de Milliano (ZVS) 5.44,1. 1500 meter vrije slag vrouwen all in: 1. Melanie Bos (LUC) 19.24,2, 2. Annabel Kosten (ZVS) 20.01,0, 3. Selma de Bruijne (STV) 20.04,8, 4. Marlie Braber (STV) 20.18,7, 5. Es ther de Jonge (ZCK) 20.20,6 800 meter vrije slag mannen all in: 1. Eelco van Gemert (STV) 9.34,1, 2. Tjalf Brasser (LUC) 9.45,4, 3. Arno van den Berghe (ZCK) 9.46.8, 4. Thijs Salomé (ZVS) 9 48,8, 5. Ri chard van Renswoude (LUC) 10.04,5. Van onze schaakmedewerker Middelburg - De slotronde van het individueel Zeeuws kampioenschap schaken voor senioren wordt zaterdag 29 mei bij de schaakvereniging Middelburg afgewerkt. Plaats van handeling is dan het buurtgebouw De Schakel, het clubgebouw van die vereniging. Deze negende en laatste ronde start om 13.00 uur. In groep 1 lijkt René Tiggelman van Vlis- singen op het kampioenschap af te stevenen. Hij speelt in deze ronde met wit tegen Wout Bliek en dat lijkt een minder zware opgave dan de klus die concurrent en clubge noot Rudi de Smit moet kla ren. Die speelt met zwart te gen Michael Wise (Vlissingen). In groep 2 ziet het er zeer gunstig uit voor Hans Weiten, ook al van Vlissingen. Hij gaat met een vol punt voorsprong aan de leiding en treft in de slotronde met zwart Robert van Waterschoot van Het Wit te Paard Sas van Gent. Een remise is voldoende voor Wei ten om zeker te zijn van de titel. Interessant is de strijd om de overige vier promotie plaatsen. Die gaat tussen Pim Uytdewilligen, Harry Riemens (SVWZV), Willy Meulblok, Marc Nuyten, Fred Dieperink, Collin Boelhouwer en de al genomende Robert van Water schoot. Wat die promotie be treft zijn de partijen Uytde- willigen-Boelhouwer, Diepe- rink-Riemens en Meulblok- Nuyten van groot belang. In de onderste regionen van groep 1 zijn Frank van Boven, Ranfar Kouwijzer en Cor He- ijboer reeds gedegeradeerd. Eerder werd de vroegtijdig af gehaakte Albert Riemens als degradant aangemerkt. Voor de vijfde degradatieplaats komt nog een heel groepje schakers in aanmerking, al zijn op papier Max van Eek hout, Paul van Dijke en Peter van der Borgt de belangrijkste kandidaten. Van onze sportmedewerker Axel - Zoals gebruikelijk wordt in Axel ook dit jaar de bekende 'Ronde van Axel' gehouden. Dinsdag I juni is het zover. Dan komen de WAOD-trimmers en A- en B-amateurs aan het vertrek in de 29e editie van die 'Ronde van Axel', Om 16.00 uur worden de WAOD-trimmers weggeschoten voor een rit over 60 kilometer. Onder hen tal van bekende namen met uiteraard verschillende streekrenners. Drie uur later (19.00 uur) gaan de A- en B-ama teurs van start. Tot op heden hebben, vol gens voorzitter Cees de Kraker, die samen met secretaris/penningmeester Piet Vasseur, Henny de Kraker, Michel den Dunnen en Johan Wezepoel het organiserend comité vormt, overigens nog geen B-amateurs inge schreven. Dat kan uiteraard nog tot op de wedstrijddag zelf. Is dat het geval, dan rijden die hun wedstrijd samen met de A-amateurs. Bij het secretariaat vielen vijftig inschrijvin gen in de bus voor die amateurwedstrijd. Een aantal dat de organisatie tevreden stemt ën waarvan men verwacht dat er enkele renners af zullen vallen, maar ook bij zullen komen. Zoals gebruikelijk ligt de start en de finish op de Kanaalkade. Er wordt gereden over het bekende parkoers dat ongeveer 1900 meter lang is. De amateurs moeten een afstand van 100 kilometer afwerken. Een greep uit het deelnemersveld levert de volgende namen op: Eric de Crom, Rudy en Mario van Vlimmeren, Niels van Elzakker, Francois Franse, Toine den Braber, Peter Mol en Toon Vermeule. Uiteraard ontbreken de streekrenners niet op het appèl en kan men rekenen op de deelname van Karei van Goethem, Patrick van Passel, Johnny van Cadsand, Sjaak Lijbaart en Jacky Fortrei, om er maar eens een paar te noemen. De rugnummers worden afgehaald in restaurant Het Wapen van Axel bij Jan Dieleman. In elke bridgewedstrijd duikt wel een spel op waar iets bijzonders mee is. Onlangs hadden we zo'n spel in een clubviertallenwed- strijd. Mijn partner maakte 4 Sch, maar aan de andere tafel ging hetzelfde contract zes down. In beide gevallen zou misschien iets aan te merken kunnen zijn op tegen- of af spel. maar dat zijn dan gewo ne fouten, die we allemaal weieens maken. In ieder geval geen blunders, waarvoor een verschil van zes slagen een billijke straf is. Afijn, het is beter dat U zelf oordeelt: N gever 8 543 Allenkw. *985 A AH B63 H B 103 V B 10 53 874 N W O Z H V10 9 V62 9764 105 A B 7 2 A 7 4 H 8 2 V 9 2 bij West de klaveren weggin gen. verzilverde harten-vrouw en liet West de resterende slagen maken. De leider kreeg niet meer dan vier sla gen, maar had bij een 3-2-zitsel zijn contract ge maakt. Een ander leuk spel werd aan een andere tafel gespeeld en kreeg bij het nakaarten ook veel aandacht. Na een 1 Kl-opening van Noord komen N-Z aan beide tafels gemakkelijk in 4 Sch, te spelen door Zuid, hoewel 3 SA natuurlijk een comforta beler contract en in een vier- tallenwedstrijd ook een beter contract is. Tegen ons was de start ruiten-vrouw. In slag twee volgde een schoppen naar het aas, waarna in Noord een ruiten werd getroefd. Weer volgde schoppen voor Oosts vrouw, waarop West een ruiten liet gaan. Gelukkig kwam de harten-switch niet, want Oost kwam weer met ruiten, voor de heer van Zuid. Een klaver naar het aas en nogmaals troef bracht Oost weer aan slag. De tegenspe lers mochten toen nog een ruitenslag maken, maar kre gen niet meer dan drie slagen. Aan de andere tafel kwam West uit met hartenboer! Zuid nam. met het aas en speelde een kleine ruiten naar het aas van Noord. De leider hoopte op een 3-2-zitsel van de troeven bij O-W en hij speelde een kleine schoppen naar zijn aas en deed op rui ten heer een verliezende har ten van Noord weg. Dat was de laatste slag die hij maakte. Hij dacht er nu in te slagen zijn contract te maken door twee schoppenslagen en een hartenslag in dit spel af te staan. Het was iets beter ge weest als hij met een kleine klaveren of een ruiten-introe ver naar tafel was gegaan om nog eens schoppen voor te spelen, maar hij speelde een schoppen uit zijn hand. Oost nam, trok de troeven, waarop 0 gever A 4 Niem, kw. 6 3 2 A H V 76532 B 10 7 9874 10 A H 10 98 N W O z V 2 AHVB10 B 7 6 5 VB H 986 53 5 98432 4 Het contract was 4 Ha te spelen door Zuid. West kwam uit met klaveraas, speelde kla verheer na, waarop uit Oost een schoppen wegging. Op klavertien deed Oost een rui ten weg en troefde Zuid. Na twee rondjes troef bleek het slechte zitsel. Van West was bekend dat hij was begonnen met vijf klaveren en vier har ten. Als West drie ruiten zou hebben, kunnen A H V van de dummy worden geïncas seerd, kan Zuid met troef te rug in zijn hand komen en kan ruitenboer ook nog een slag worden. Maar als West drie ruiten heeft, heeft hij 'n schoppen en heeft Oost acht schoppen. Dat was niet waar schijnlijk, omdat Oost niet aan het bieden had meege daan. Zuid moest dus troef- trekken en kon nu alleen maar hopen dat de schoppen heer bij de lengte schoppen in Oost zou zitten. Hij speelde nog tweemaal troef, waarop de blinde schoppenaas weg ging en verzilverde de drie ruiten van Noord. Daarna speelde hij schoppenvier. Oost nam, maar schoppen vrouw en ruitenboer maakten de tien slagen van Zuid daar na vol. Wijzigingen Zeeuws elftal Middelburg - In het Zeeuws elftal, dat vanavond (zaterdag) in Tholen aantreedt tegen het Thools elftal (aanvang zes uur) zijn noodgedwongen enkele wijzigingen aangebracht. Doelman Wim Verpoorte heeft nog te veel last van een liesblessure, Chris Mouthaan is geopereerd en mag nog niet voetballen van de artsen (wel op 12 juni tegen het Moluks elftal), Jos van Bremen dacht weer te kunnen spelen, maar afgelopen week bleek het gips er niet af te mogen (enkelblessure) en tenslotte moeten Adriaan Nieuwenhuyse en Remco van Keeken wegens verplichtingen in Kruiningen (Nieuwenhuyse wordt daar het volgend seizoen speler/trainer) verstek laten gaan. Runnerscriterium van SV Aloy Melsele - Evenals vorig jaar werd de finale van het Runnerscri terium van SV Aloy in het Belgische Mesele gelopen. Op de vijf kilometer ging de winst naar Matthieu Warrens uit Kloosterzan- de. Op de langste afstand, de 13,8 kilometer, domineerden de Belgen. De winst was voor Didier Knockaert in 44.42. Leo Brusselmans en Ion Damian werden respectievelijk tweede en derde in 45.09 en 45.51. Beste Zeeuws-Vlaming was Fons Warrens uit Kloosterzande met een zestiende plaats in 51.05. Jo David uit Koewacht werd 26e in 52.12, Ronny van Acker uit Nieuw-Namen 35e in 53.21 en Eddy Kox uit Sas van Gent 43e in 54.37. Bij de vrouwen eindigde Trees Vermeersch uit Sas van Gent als vierde in 1.00.11. Er kwamen tijdens deze finale ruim 700 deelnemers in actie. In het totaal trok het Runnerscriterium tijdens deze tweede editie 8662 deelnemers. Dat zijn er ongeveer duizend meer dan vorig jaar. Maks/Number One kampioen Axel - Maks/Number One is titelwinnaar in het ZVA'81-voetbal geworden. Het deed dat met overmacht. Verrassend eigenlijk, omdat in eerste instantie Landgraaf rechtstreeks op de titel leek af te stevenen. Tot deze ploeg in de fout ging. UITSLAGEN Eerste klasse: Marine Service-Benetton 2-5, Ratjetoe-Primus/Pluym 8-1, De Ruyter-Landgraaf 2-4, Gemeente-Maks/Number One 0-3, Disco Love/Bastion 2-De Ruyter 8-2, Gemeente-Landgraaf 2-8. Tweede klasse: Van Alten-IZV 2 3-4, Broomchemie-Engelhard 3-8, Van Alten-Disco Love/Bastion 1 1-10. STANDEN Eerste klasse: Maks/Number One 30-54, Landgraaf 30-45, Primus/ Pluym 30-41, Benetton 31-39, Ratjetoe 29-35, Disco Love/Bastion 2 29-33, De Ruyter 31-32, Marine Service 29-31, Gemeente 30-30. Tweede klasse: IZV 2 29-36, Disco Love/Bastion 1 27-31, Azalea 28-24, Dax 28-22, Engelhard 27-20, Broomchemie 28-17, Van Alten 2&-13, Steelant 27-7. Timmermans snelste in Goes Goes - De zomeravondcompetitie voor wielrenners werd in Goes voortgezet. Er verschenen 55 deelnemers aan de start. In alle categorieën moest een massasprint de beslissing brengen. Bij de A-amateurs zegevierde Timmermans uit Yerseke. UITSLAGEN A-amateurs: 1. V. Timmermans (Yerseke), 2. T. Vermeulen (Kloetinge), 3. R. Bogaert ('s-Gravenpolder), 4. M. Rommers (Rilland), 5. Z. Vujovic (Vlissingen), 6. W. Geijs (Kwadendamme), 7. D. Mesu (Middelburg). 8. P. van Belzen (Middelburg), 9. G. de Punder (Ovezande), 10. S. Aarts (Kruiningen). B-amateurs: 1. D. Verhulst (Waarde), 2, S. Peters (Roosendaal). Junioren: 1. F. Klaasse (Yerseke), 2. E. Joosten (Wolphaartsdijk), 3. P. Bauwer (Yerseke). Nieuwelingen: 1. S. Dagevos (Wemeldinge), 2. A. Klaasse ('s-Graven polder), 4. E. de Dreu ('s-Gravenpolder), 5. J. Schuit (Arnemuiden) Vrouwen: 1. W. Rijk (Kwadendamme), 2. A. van den Dries (Oost-Sou burg). Trimmers: 1. H. de Jong (Goes), 2. P. Tolhoek (Yerseke), 3. K. Schrier (Kapelle), 4. H. Gubbels (Goes), 5. T. Schouwenaar (Goes), 6. J. Tolhoek (Yerseke), 7. S. Rommers (Rilland), 8. C. Beenhakker ('s-Heer Arends- kerke), 9. G. van Hove (Oostkapelle), 10. K. Nieuwdorp (Kapelle:

de Stem | 1993 | | pagina 13