Simon den Exter op winst belust RSV Axel timmert aan de Kees Steendijk weer present ede dag In de Triem'n verzorgt demonstratie ostalgie nternationaal Pinksterconcours wordt weer klapper Huishoudelijke dienst heeft zeer veel werk Bestuur RSV Axel B2 bijt spits af SPORT B3 Strijd om 'De Gouden Erpel' en 'D'n Erpelkapper' Burgemeester opent evenement Deelnemende verenigingen Programma concours RSV Axel Dressuurwedstrijden met sterke combinaties sportmedewerker e juniorendriedaagse ag om 17.00 uur van een rit in lijn over 82 r. De start en de finjsjj en bij cultureel cen- alle in Axel. is de karavaan te gast lag en Koewacht. Om gaat de eerste renner voor de tijdrit aan de eg in Overslag. De af. draagt 10,5 kilometer rs gaan naar de Berlae- n Koewacht. Omstreeks rr wordt de laatste ren- acht. Tniddag vertrekken de om 16.00 uur voor een ruim 90 kilometer met finish in Zuiddorpe. staat de laatste etappe programma. Om 13.30 het startschot en om- 16.00 uur is bekend wie tie heeft gewonnen. t de kussen tijdens de se op de juiste plaats komen. De motorrij- n hun werk onder het an Oscar van Waesber- De jury van de junio- daagse staat onder lei- n voorzitter/wedstrijd- Wim Roosenburg uit "eer. Eddy Bogaert uit enpolder is assistent- ijdleider. Joop Reijn- wedstrijdcommissaris Gestel uit Dommelen ienst als wedstrij doom 's. n ook Zeeuws-Vlamin- e in het jurykorps. Piet r Hooft uit Terneuzen is ssaris, Frank de Bruy- it IJzendijke is aankom- er en Michiel de Pooter de tijdwaarneming voor kening. Eysackers uit Terneu- rzorgt het commentaar, issaris bezemwagen is raaf uit Terneuzen en ans uit Oudenbosch is anouds de motorordon- Leon Smits uit Oister- is motorrijder en Fons orsselaar uit Hulst com- ris/secretaris. 111 es' ook hun eigen koers in 1 wat bekende namen voor g eens flink op de pedalen van Katwijk, Jan Serpenti, r, Miel Verstratete, Gerrit Jansen en Joop Zoetemelk s slechts een greep uit de n gele trui gehesen en daar verhalen aan elkaar kwijt apen van Axel'. \j}n onze verslaggever 7on Koomen ^vel - Het internationale concours hippique in Axel jjent traditiegetrouw een bij zonder sterke bezetting. Ujogtepunt van dit hippische spektakel op het unieke ruiter- •jortterrein aan de Boslaan, «aar de liefhebbers van de paar desport de mooiste accommoda te van Zeeland vinden, is onge- twijfeld de strijd in de Zl- en 22-klasse springen paarden. In deZl-klasse wordt gestreden om pe Gouden Erpel', al voor het sijfde jaar beschikbaar gesteld door ruitersportenthousiast Gil les den Hamer en in de Z2-klasse 0m de door de gemeente Axel beschikbaar gestelde 'D'n Erpel- kapper'. DE STEM VRIJDAG 28 ME11993 PAARDESPORT jjwel Simon den Exter uit Kortgene en lid van St.-Joris als Gerda Rooms met Gina Fleur yan het Belgische Jong Waas land uit Belsele kan 'De Gouden Erpel' definitief in bezit krijgen. Zowel Den Exter als Rooms won in Axel in de zwaarste spring- klassen al twee keer eerder deze fraaie trofee en dit duo zal op nieuw felle strijd leveren om de winst. Simon den Exter heeft tot nu toe dit seizoen in nationale concour sen zowel als op regionaal ni veau bewezen in grootse vorm te steken. Den Exter, een prijsrij- der van formaat, heeft de nodige ervaring en start in Axel als de onbetwiste favoriet. Den Exter kan in Axel echter op zeer zware Belgische tegenstand rekenen. In de Zl-springklasse komen van Jong Waasland Johan Rooms met Jalinka, Gerda Rooms met Gina-Fleur en Wilfried Rooms met Kalinka in actie. Stuk voor stuk bekende verschijningen in het pinksterconcours. Wilfried van Gijsel met Karina van St.- Isidoor en Ilse Bulteel met Bona parte van de Tassijnsridders completeren de Belgische in breng in deze categorie. De zui derburen zijn tcoh met een grote afvaardiging present. Van Zeeuwse zijde komt de tegen stand van Harold Cornelissens met Daimond, de sympathieke Hulster ruiter met veel routine, sterke Miranda de Jonge van De Zwinruiters met haar toppaard Beauchamp, die mits ze de nodi ge concentratie op kan brengen hoog kan eindigen, haar clubge noot Jan Noordhoek met Edwin en Han Wattel met Ulaan van Oranjezon. In de Z2-klasse brengt Simon den Exter twee paarden in de springpiste en treedt Wilfried Rooms van Jong Waasland aan met Kobalt. M-categorie In de M-categorie eveneens een fiks aantal combinaties. Sandy den Exter reist met een drietal paarden af naar Axel en vader Simon komt hier eveneens in actie. Met welke paarden is nog niet bekend, maar het is een vaststand gegeven dat 'Stal Den Exter' over voldoende uitstekend materiaal beschikt om zich moeiteloos naar een topklasse- ring te rijden. Kleppers van for maat zijn in deze rubriek voorts Peter Kosters met Zypher van Graeve Jan, Miranda de Jonge met Weekend Love, Gillis Quist met Casper, Sjaak Boonman met Delight Primeur en Jan Noord- hoek met Ferini, allen van De Zwinruiters, Ellen Briquet met Queen van Hulst, Albert Vermue met Fair Lucky One van De Weelruiters en een heel stel Bel gische ruiters en amazones. In totaal komen er in de M-klasse springen paarden zo'n dertig combinaties in de ring en dat is niet gering. Bij het Z-springen pony's een vijftal sterke combinaties, te we ten Chantal van Steenpaal met Madonna van de Heerjansruiter- tjes, Mathilda Koster met Rinar- do van Zuid-Beveland, Christi- aan van de Plasse met Silver Shadow van Zuid-Beveland, Peggy Vermeulen met Linda van de Belgische Tassijnsriddertjes en Steven van Gijsel met Djorno van Saeftinge. In de M-klasse springen pony's een sterk bezet deelnemersveld. In de AB-categorie spitst de strijd zich toe tussen Ingrid Ja- kobsen met Boy van Oranjezon en Belgische Nele de Vleesschau- wer met Bastrid van St.-Isidoor. In de C-categorie moet Mireille Laplante van De Honteruiters uit Kloosterzande het met Shirley opnemen tegen een zes tal voor haar onbekende Bel gische combinaties. Een veld van een kleine twintig combinaties in de D-categorie met Brabantse, Zeeuwse en Belgische deelname. Voor eigen publiek komt Chan tal Frumau met Beauty C van De Kleppertjes in actie. De Zeeuwse inbreng wordt voorts gevormd door Mascha van de Vijver met Sea Wave van Graaf Janshof en Jasmijn van Graaf Janshof van De Zwinruiters en Annet Koster met Mon Cherie D van Zuid-Be veland en Irene Davidse met Meivin en Cobien van Noord-Be veland. Van onze paardesportmedewerker Axel - Burgemeester De Graaf van Axel zal 's middags het internationale Pinksterconcours hippique van de Ruitersportvereni ging Axel officieel openen. De Graaf, een paardesportenthousiast in hart en nieren, zal per koets door Terneuzenaar Jaap Reym naar het Axelse ruitersportcomplex worden gereden en zal het middagpro gramma bijwonen. Parkoersbouwer in Axel is Anton Hanse uit Kerkwerve, voorzitter van de provinciale bond van landelijke rijverenigingen en ponyclubs. Paradecommandante bij de paarden is Carla Haak en bij de pony's de sympathieke Koewachtse amazone Judith Cerpentier. Van onze verslaggever Ton Koomen Axel - De Ruitersportvereniging Axel timmert flink aan de weg. Werd op het schitterende ruitersportterrein aan de Boslaan, waar men zonder meer over de meest uitgelezen accommodatie van Zeeland beschikt op He melvaartsdag het groene seizoen geopend door de Axelse club, op tweede pinksterdag zal blijken dat dit nog slechts een 'opwarmertje' betekende. Maandag 31 mei immers staat het internationale Pinkstercon cours hippique van de Ruiter sportvereniging Axel op het pro gramma en dat betekent jaar lijks een enorme trekpleister. Traditiegetrouw trekt dit hippi sche evenement met een prachtig laüijstingsprogramma duizen- iea liefhebbers van de paarde- spot naar Axel en dat zal dit pamiet anders zijn. PAARDESPORT We zijn er klaar voor. Hebben maanden van voorbereiding ipzitten. Hebben keihard naar iit evenement toegewerkt, maar lelukkig beschikken we over de ffldige ervaring," zegt Rinus Stee, vice-voorzitter en tevens ie-voorzitter van de Ruiter- iortvereniging Axel en een man raar de Axelse club heel veel an te danken heeft. „Meer dan combinaties hebben zich isngemeld voor dit evenement a dat is weer meer dan voor- gaande jaren. Je kunt goed mer- ffl dat de grenzen open gegaan njn. De komst van een enorme Mgische afvaardiging van tal- ijke clubs van onze zuiderburen Wijst dat," stelt Rinus Murre, iodanks alle drukte de nodige 'et uitstralend, tevreden vast. .Zowel in de dressuur- als pnngwedstrijden zijn er de no- attractieve prijzen te win- «n. In de hoogste springklassen voor ons junioren knap lastig genoeg wedstrijden te kun- rijden. Ik rijd in de districts- ig. Enkele weken geleden esten we naar Assen. Sorry, ar je bent al moe van het zen. Een goede prestatie kun lan vergeten," meent Schaut. rig jaar sprokkelde de Sasse- ar enkele fraaie uitslagen bij aar. Dit seizoen is het er nog t van gekomen. „Maar het tij snel keren. Bij wielrennen et je dat nooit. Ineens kun je ugels krijgen en komen de uitaten vanzelf. Ik hoop dat drie goede dagen heb in de edaagse, want ik wil niet af in. Uitrijden is natuurlijk het nste dat ik wil. En misschien een leuke uitslag in een rit lijn. In je eigen omgeving tsen stimuleert. Daar reken ik Aan de voorbereiding heeft niet gelegen. Ik heb enkele .assiekers gereden en met wat .eer geluk had ik daar enkele >ede uitslagen kunnen rijden, e juniorencategorie beschouwt chaut duidelijk als voorberei- ing voor de amateurs. oD®? sgint het allemaal opnieuw. I" eet dat de stap naar de anja- ■urs moeilijk wordt. Dat geld oor de meeste renners. Het eer- ,e jaar wordt een leerjaar, maat k ben er niet bang voor. Voor at het zover is wil ik echt nog nkele leuke uitslagen bijeen ietsen bij de junioren. Straks at e vakanties aanbreken krijg 1 vat meer tijd, want soms is het noeilijk te combineren met stu- leren. Overigens, het studere taat bij mij voorop. Eerst ee liploma op zak. Dat is het be angrijkste." Van onze paardesportmedewerker Axel - De deelnemende verenigingen aan het in ternationale concours hippique van de Ruiter sportvereniging Axel, dat maandag 31 mei, tweede pinksterdag, wordt ge houden zijn: be Zwinruiters (Niéuw- vliét), Hulst, De Paarde bloem (Kloetinge), Noord- Beveland (Wissenkerke), Tassijnsridders (Haasdonk België), Lowegruiters (Vra- sene-Kieldrecht België), The Country Rider (Oudenbo- seh), Saeftinge (Kieldrecht België), Graeve Jan (Ter- Jeuzen), St.-Isidoor (Moer- Peke-Waas België), De Ha- dngruiters (Biervliet), De Honteruiters (Hontenisse), •roonruiters (Westkapelle), Jong Waasland (Belsele Bel- fié), De Weelruiters (Bor- Luctor et Emergo jZaamslag), Westelijk «houwen (Haamstede), voncordia Florebit (Etten- Leur), Scheldestad (thissin- jj®)> Sint Amelberga ^emse België), St.-Huber- tus (Wachtebeke België), ^anjezon (Vrouwenpolder), 'uid-Beveland (Kruinin- 8®), De Heerjans Ruitertjes ,ud-Gastel), Oranjeruiters «testraten België), De 'aandertse Ruiters (Hein- ®szand), Gouwe Reyers «rooskerke), Schouwen en "mveland (Bruinisse), De ohouwse Ruiters "techor), St.-Egidius '-GilliS-Waas België), finsriddertjes (Haas- te België), St.-Agatha assevelde België), Beusi- p» r?' Oranjeruiters (Axel) w Be Kleppertjes (Axel). bij de paarden zijn dat de door Gilles den Hamer voor de Zl-ca tegorie opnieuw beschikbaar ge stelde 'De Gouden Erpel' en in de Z2-categorie de door de ge meente geschonken 'D'n Erpel kapper'. In de Zl-dressuurklasse wordt gestreden om de 'Foto Bleijenbergh Canoncameraprijs', in de Z2-dressuurklasse om de 'Nu-Swiftprijs' en in de Z2-dres- suurklasse bij de pony's om de 'Broodje Ben-prijs'. Daaraan zijn voorts attractieve geldprij zen gekoppeld," zegt voorzitter Sjaak Wijnacker, de man die al enkele jaren met veel succes de scepter zwaait bij de Ruiter sportvereniging Axel. Overigens wordt aan elke rubriek zowel bij het springen als in de dressuur- wedstrijden een extra prijs toe gevoegd. Prettig De dressuur- en springwedstrij- den op het ruitersportterrein aan de Boslaan, waar het altijd ui terst prettig toeven is, beginnen 's morgens al om negen uur. Het middagprogramma start om één uur met een optreden van de bekende Showband Axel. „Je moet altijd zorgen voor een aan trekkelijk omlijstingsprogram ma. Zodat je ook het publiek kan boeiend dat niet alleen puur voor de paardesport komt. En de Showband Axel heeft zowel in binnen- als buitenland een repu tatie opgebouwd. Na de parade, die om half twee gehouden wordt, is een opnieuw iets leuks. Dat wordt de 'Poolse Post', verzorgd door de Brabant se Stal Brooymans', die met een fiks aantal koudbloedpaarden naar Axel komt. Zonder meer een publiekstrekker van kali ber," stelt Jan Hamelink, de ac tieve wedstrijdsecretaris, die er tal van vrije uren in heeft gesto ken om alles tot in de puntjes te regelen. En dat kan men met een gerust hart over laten aan de man uit Zaamslag. Hoogtepunt Hoogtepunt vormen uiteraard de dressuur- en springwedstrijden in de Zl- en Z2-klassen met sterke Belgische, Brabantse en Zeeuwse kleppers. Vice-voorzit- ter Rinus Murre: „Het program ma wordt steeds afgewisseld met verschillende demonstraties, zo wel binnen als buiten de hoof- dring. Aantrekkelijk belooft bij voorbeeld het optreden te wor den van de Zeeuws-Vlaamse aanspanning 'In de Triem'n'. Rond vier uur in de middag is er een boeiende stap-draf-en ga- lopkoers met de befaamde koud bloedpaarden van Stal Brooy mans gepland. Dat wordt een echte interland Nederland-Bel- gië. In de tussentijd is er voor de kinderen de gelegenheid gratis pony te rijden in de buitenbak. Omstreeks half zes hopen we het gehele programma te hebben af gerond." Voorzitter Sjaak Wijnacker: „Een bezoek aan ons pinkster concours is beslist de moeite waard. Het is jaarlijks een van de meest toonaangevende hippi sche evenementen in het groene seizoen in de provincie Zeeland. Een echte Nederland-België- meeting met ruim honderd Bel gische combinaties. Al sinds 1908, zo'n 85 jaar in totaal, vormt Axel tijdens het pinkster concours een jaarlijks ontmoe tingspunt van vele Zeeuwse en Belgische, vooral ook agrarische families, die van heinde en verre naar Axel komen. Een van de koetsjes van 'In de Triem'n' die te bewonderen is tijdens het omlijstingsprogramma van het internationale concours hippique van de Ruitersportvereniging Axel. foto camile schelstraete. Van onze paardesportmedewerker Axel - In het middagpro gramma van het internatio nale Pinksterconcours hippi que van de Ruitersportver eniging Axel staat er een at tractief optreden gepland van de Zeeuws-Vlaamse aange spannen vereniging In de Triem'n. Bestuurstuurslid Henk Moeliker uit Zuiddorpe van In de Triem'n: „We gaan daar met onze leden kegeltjes rijden. Dat wordt een leuk spektakel. In totaal telt on ze vereniging, die nu zo'n elf jaar bestaat, 47 leden. Daarvan ko men er twintig actief in actie met hun verschillende rijtuigen, zowel oude rijtuigen, echt antie ke, als modernere versies. De club treedt regelmatig naar bui ten bij allerlei evenementen en de leden, afkomstig uit geheel Zeeuws-Vlaanderen en ook Bel- gisch-Vlaanderen, trekken er ook regelmatig individueel op uit." Het bestuur van In de Triem'n wordt gevormd door: voorzitter Sjef van Verwilghen uit Bier vliet, secretaris-penningmeester Fred Broos uit Koewacht, Henk Moeliker uit Zuiddorpe, Sander Lauret uit Breskens en Guido Fassaert uit Kloosterzande. Henk Moeliker: „Activiteiten van ons bestaan vooral ook uit gezelligheidsritten en de mini- marathonrit die jaarlijks in re creatiecentrum De Braakman wordt verreden. We hopen ons in Axel op puike wijze te kunnen presenteren." Links vice-voorzitter Rinus Murre en rechts voorzitter Sjaak Wijnacker van de Ruitersportvereniging Axel met op de achtergrond het eigen hindernismateriaal. foto camile schelstraete. OCHTEND 08.30 uur: verkennen springen B-paarden en pony's. 09.00 uur: aanvang dressuur alle ringen. 09.00-10.15 uur: springen paarden klasse B. 09.00-10.25 uur: springen pony's klasse B. 10.15-12.30 uur: springen paarden klasse L. 10.25-11.55 uur: springen pony's klasse L. 11.45-13.15 uur: springen pony's klasse M. 12.30-13.00 uur: springen pony's klasse Z. MIDDAG 13.00-13.20 uur: optreden Showband Axel. 13.30-14.00 uur: parade. 14.10-14.20 uur: Poolse Post door stal Brooymans. 14.30-15.30 uur: M-springen paarden. 14.30-16.00 uur: viertallen pony's en paarden, achttallen pony's en paarden. 15.30-15.40 uur: demonstratie 'In de Triem'n'. 15.40-16.00 uur: barrage M-sp-ringen paarden. 16.00-16.40 uur: drafkoers met koudbloedpaarden over twee man ches met finale. 16.40-17.30 uur: springen Z-klasse paarden. Van onze paardesportmedewerker Axel - Ook de dressuurru- brieken tijdens het interna tionale concours hippique van de Ruitersportvereniging Axel kennen een bijzonder sterke bezetting. In de Z2- klasse paarden is good old Kees Steendijk van Zuid Be veland met zijn trouwe Boy weer present. Een combina ties die op geen enkel con cours ontbreekt in het Zeeuwse. Steendijk is favo riet, maar hij zal de overwin ning niet cadeau krijgen in Axel. Sterke combinaties zijn eveneens Marina Quaak van De Ha- ringruiters met Ticardo, de Bier- vlietse die al flink wat prijzen bij elkaar heeft gereden, Sylvia Steurrijs met Bolivia van De Zwinruiters, Liesbeth van de Velde met Alonsa van Zuid-Be veland en haar clubgenotes Jan- neke Kodde met Renara en Elles Kole met Bonanza. Eppo Roovers met Clever Lady van De Paardebloem kan eveneens voor vuurwerk zorgen. De Belgische inbreng komt van André de Vlie ger met Havana van St.-Amel- berga en Luc van Nieuwenhuyze met Cinder van St.-Hubertus. De Zl-klasse paarden telt een vijftiental combinaties. Ook in deze categorie is Kees Steendijk van de partij en wel met Unicef. Bekende namen in deze klasse zijn voorts die van Peter Kosters met Zypher van Graeve Jan, Theo Perdaen met Leval en Jeannot Bakker met Blizzard, beiden van De Zwinruiters, Ep po Roovers met Rinus, Carla Haak met Zsuzsa van De Oran jeruiters, die voor eigen publiek graag zal willen schitteren en niet te vergeten haar clubgenote Monique Hellemun met Morena. De Terneuzense heeft laten zien tot goede resultaten te kunnen komen in de afgelopen concour sen. In de M2-klasse paarden zo'n zestien combinaties op de start lijsten. Combinaties die hier voorin het klassement te vinden zullen zijn: van De Zwinruiters Wim Hamelink met Ester de la B, Ad Murre met Sebastiaan, Mare Broodman met Mister Ed, Natasja Hertogh met Wagner, Ingrid Faes met Kadaphi J.H. en Saskia Hamelink met Ester de Ia B. Voorts Arnout de Feyter met Helios van Luctor et Emergo uit Zaamslag en zijn clubgenotes Tanneke de Keizer met Passe partout en Vivianne Thijs met Venetia en niet te vergeten Anja van Vuuren met Cindy van Graeve Jan. Bij de Ml-paarden een groot aantal combinaties in de dres- suurring, waarvan de belang rijkste zijn: Letty van der Pijl met Christie en Marina Quaak met Eastwind van De Haringrui- ters, Doesjka van Loon met Mantar van Scheldestad, routi nier Gilles Quist met Casper, Sabina Hertogh met Tuaq en Laura Castelijn met Condor van De Zwinruiters, Esther de Kok met Edel Lord en Karin de Feber met Ramona van Hulst en Marie Paule Picavet met Douwe en Vivianne Thijs met Beatrijs van Luctor et Emergo. Pony's In de Z2-klasse pony's gaat alle belangstelling uit naar de ver richtingen van Sabine Nelis met Elvira van Zuid-Beveland, Deb bie Rijn met Flaming Star van Vlaandertse Ruiters, Mireille La plante, de succesvolle amazone met Shirley van De Honterui ters, favoriete Judith Cerpentier met Palmer van De Kleppertjes, de Koewachtse die ook al toe sloeg tijdens het concours op Hemelvaartsdag in Axel en Lin da Heynsdijk met Gondi van De Paardebloem. Bij de Zl-pony's treden Anke van Keulen met Rinara en Geer tje van Keulen met Gabion van De Oranjeruiters, Mathilde Kos ter met Rinardo van Zuid-Beve land, Evelien Sturm met Ilonka van De Honteruiters en Mariska de Kroo met Ronny van Schelde stad tegen elkaar in het strijd perk. Bij de M2-pony's gaat de strijd tussen Monique Moerings met Rayms Shenandaah van The Country Rider, Mariska de Kroo met Roxsanne, Monique Ver- schure met Rainbow van Zuid- Beveland en Jolanda Verton met Tamara van De Paardebloem. Ook de strijd bij de viertallen paarden belooft boeiend te wor den met in de hoofdrollen onge twijfeld De Zwinruiters en De Kleppertjes. Van onze paardesportmedewerker Axel - Tot de vele medewerk sters die helpen het interna tionale concours hippique van de Ruitersportvereniging Axel tot een succes te maken behoren zeker de tien dames die de huishoudelijke dienst vormen bij de RSV Axel. Vice-voorzitter Rinus Murre: „Die dames mogen best eens in het zonnetje gezet worden. Zij zorgen er voor dat in het clubge bouw alles op rolletjes draait. Zij nemen de bardienst voor hun rekening, houden de zaak netjes en zorgen er voor dat niemand iets tekort komt tijdens de con coursen die we houden. Zij scheppen een gezellige sfeer in het clubhuis. Activiteiten zijn bijvoorbeeld de wafelbakkerij Axel - Het bestuur van de Ruitersportvereniging Axel, een vereniging waartoe behoren de landelijke rijvereniging De Oranjeruiters en de ponyclub De Kleppertjes, bestaat uit de volgende personen: Sjaak Wijnacker (voorzitter), Rinus Murre (vice-voorzitter), Ingrid Picavet (secretaresse). Cor Goossen (penningmeester), Jan Hamelink (wedstrijdse cretaris), Tinie Scheele (instructie) en Meeuwis de Jonge (terrein). Ere-voorzitter van de Ruitersportvereniging Axel is Rinus Murre. Een man met een groot hart voor de paardesport. tijdens de Paasspelen, de grondi ge schoonmaak voor het ope ningsconcours op Hemelvaarts dag, een concours dat de genera le repetitie vormt voor het inter nationale concours hippique op tweede pinksterdag. Zeker met Pinksteren is het alle hens aan dek geblazen voor de huishoude lijke dienst als we op ons ruiter sportterrein duizenden paardes- portenthousiasten mogen be groeten. De vrouwen en ook mannen zorgen die dag voor een perfecte bediening. De zaterdag voor het grote concours wordt er een maaltijd voor parkoersbou wers en medewerkers geser veerd. Boven worden de tafels gedekt voor zo'n 130 mensen, genodigden, juryleden, parkoers bouwers, schrijvers en ringmees- ters. En daarna de afwas niet te vergeten. Een hele klus. Leden van de huishoudelijke dienst van de Ruitersportvereniging Axel, voor wie het een drukke dag wordt tijdens het pinksterconcours. foto camile schelstraete.

de Stem | 1993 | | pagina 9