Van Rooijen krijgt vertrouwen sion piano? j J Onzekerheid over toekomst Pechiney leidt tot stijging ziekteverzuim Bonden aanvaarden eindbod Hydro Agri T-shirts van de VYV in een apart landje Kleurmuziek Happy Band gooit hoge ogen DE STEM Boetes na vechtpartij Ruime meerderheid raad Terneuzen twijfelt niet aan integriteit wethouder ^Experimenteer met samenwerken over de grens' Gemiste kans Duizend gulden boete voor bezit van hasj 6Verwerking afval buiten de grens mogelijk maken' Kleintje Muziekschool naf 1.000,- rs/Culemborg ende Muziekwarenhuis Kleintje Watersport edcruisers - en Visboten oat Ned. Drimmelen e en gebruikte boord motoren oat Ned. Drimmelen. antie Recreatie ie-stekjes in juli rie aid ije int n Klassiek Italië Elzas/ Vogezen iravans/Kamperen Caravanstalling Eifelland Telecommunicatie - telefoontechniek Hét andere telecom, bedrijf Tel. 01621-19111 Fax. 22222 COMMENTAAR Dienstverlening steunfraudeur Orgelconcerten 93 X 5? Goed, beter: pent uren. Al de lessen worden egde leerkrachten die in principe staatsdiploma. n in diverse stijlen en voor alle de instrumenten: euze aan en stuur de advertentie 840 TC te Prinsenbeek voor naam en telefoonnr. te vermelden tel. 076-425761 ttijden). 's grootste collectie o's met volledige garantie, door geheel Nederland, 'e Poppeliers inruilgarantie. 9, Industrieterrein Pavijen org. Tel. 03450-20999 etten, etten, sou- bruikt, ziek da. T.K. Alt-saxofoon, mer Boston, 1 jr. oud, 998 tel. 076-713980. Het plaatsen van KLEINTJE vormt een we zenlijke bijdrage tot het rei liseren van uw doel. TIEN DUIZENDEN lezen u ruikt. Imp./ Exp./ Bemiddeling el: 01626-85982 Met garantie! Omc/Johnson dealer, el: 01626-85982 g hp mooie excurs897, (bouwvak): 4 dg hp299, p fijn hotel/reis632, 7, 24 en 31/7: 8 dg hp695, nd: 3,10 en 17/7: 8 dg615, 8 dg hp mooie exc599, 7 dg hp met Nevers675, en 24/7: 8 dg hp825, hp met veel excurs630, in augustus/september. Vraag naa brochure voordat u keuze maakt. 073-13149' naar dit nd voor otieprijs ere vrij stus met c. Kristal khausen. ies v.a. 6/6. Bel 04199- arnenez. 998,- ras Ster- 622. MS ouringcar rgte en met vol juni en 1 SR/ANVR. reisgids 115. 12 dgse rondreis met o.< bezoek aan Rome, Fioren ce, Pisa en Assisië. VP ine excursies en reisverzeke ring v.a. 1498,-. Vertre 17/6, 19/8. Stichting Re creatie Reizen voor Oude ren/Kras Stervakantie 04199-3622. - T.H. 2-4 pers. vak.huisje ff ligb., o.haard en bedste op de Mookerheide/water sportcentr. 08896-2068. 5 dg. Ottrott met verblijf in voormalig klooster. VP incl. excursies en reisverze kering 559,-. Vetrek 7/6. Stichting Recreatie Rei zen voor Ouderen/Kras Sterva kanties 04199-3622. STACARAVAN t.h., 6-perS- direkt aan zee, vrij 5/6 to 10/7. Tel. 076-71062!L_ SAUERLAND Pinkster vakantie op een boerdehi schitterende omgeving heel leuk met kinderen benedenwon. tot 6 Pers Tel. 09-492977506. Itbaar. Inl. 076-425299. na 18.00u. Combi- soons tel. net mooie 2500,-, urcaravan, Florida, :oelk., toi- .eiken int., 4.000,-. kamer nt, 350,- 0798. iwsestraat- iergen op 399. met living, k., badk., jerle, 09- iioonneo caravans '93. Kwaliteit voo betaalbare prijs. Nu te z bij Car. Centr. Vervat, b» dionweg 31 010-4321455. R'dam, FREETIME vouwwagen1?® voortent 4 pers. 01° 2232 na 18 u. 6 PERS. stacaravan <r vaste staanpl. camping Brem Renesse, v.V. acc., 4500,-, 076-22lt4' ,,.v^ b.v. de stem zeela nd VRIJDAG 28 MEI 1993 DEEL j3n onze verslaggever ('lissingen - Onzekerheid over de toekomst van Pechi ney in Vlissingen heeft tot eeit forse stijging van het jiekteverzuim bij het alumi- jjumbedrijf geleid. In het so ciaal jaarverslag over 1992 wordt het ziekteverzuim 'op vallend hoog' genoemd. In de eerste helft van 1992 lag het aantal ziektedagen nog on der het landelijk gemiddelde, maar het verzuim liep in de tweede helft van vorig jaar sterk op toen duidelijk werd hoe slecht het ging met het bedrijf. Pechiney kampt met een vermin derde afzet als gevolg van een toenemend aanbod van goedko per aluminium uit Oost-Europa terwijl de vraag naar aluminium niet meer toeneemt. Gevolg: op lopende verliezen. Die slechte tijdingen hadden di rect weerslag op het ziektever zuim. Het gemiddeld verzuim was in 1992 8,5 procent, 0,7 procent hoger dan het voorgaan de jaar. Die stijging deed zich vooral voor in het najaar. In november steeg het verzuim zelfs boven de 11 procent, ruim boven het gemiddelde in de metaalin dustrie, dat in die periode 7,5 procent was. In het sociaal jaarverslag wordt verondersteld 'dat de onzeker heid over de toekomst van Pe chiney Nederland zich heeft ver taald in een hoog ziekteverzuim'. Toen aan het einde van 1992 Pechiney plannen bekend maak te om het bedrijf uit de crisis te halen, daalde het ziekteverzuim spectaculair tot iets boven de 7 procent. Die daling heeft zich in de eerste maanden van 1993 voortgezet, aldus het sociaal jaarverslag. l/an onze verslaggever Terneuzen - Wethouder J. van Rooijen van Terneuzen heeft geen enkel persoonlijk voordeel gehaald uit zijn contacten met architect B. Toorenman inzake de ont wikkeling van het plan Steenen Beer. Een ruime meer derheid van de gemeenteraad twijfelde gisteravond niet aan de integriteit van de wethouder. liet uitzondering van Groen Links waren alle raadsleden er- tan overtuigd dat Van Rooijen positie als wethouder niet heeft misbruikt om zich per soonlijk te verrijken. Van Rooijen kreeg derhalve het volste vertrouwen. Zijn verkla- waarin hij stelt dat hij nooit misbruik heeft gemaakt tan zijn postitie als wethouder :en behoeve van zichzelf, werd toor kennisgeving aangenomen. Het voorstel van Groen Links een onderzoekscommissie in te stellen om alles boven water te krijgen werd vanwege het gestel de vertrouwen in de wethouder afgewezen. „Het instellen van een dergelijke commissie is het schieten van een kanon op een mug", aldus burgemeester R. Barbé. Architect Toorenman zei in een brief aan de gemeente dat hij mor een geringe vergoeding een tekening maakte voor Van Rooijen voor de bouw van een dubbele garage en dat hij onder druk van de wethouder 23.000 gulden betaalde die Toorenman aan Dooms van Westkant bv, toen betrokken bij het inno vatieproject Scheldeboulevard, was verschuldigd. Volgens Toor enman zou dat zijn gebeurd tij dens een bouwvergadering op 11 juli 1989. „Van Rooijen zat toen vanwege mijn afwezigheid een ege-vergadering voor. Van Rooijen heeft vele gestalten maar kan zich niet splitsen", aldus Barbé. De raadsleden zagen geen enkele aanleiding de verklaring van Van Rooijen in twijfel te trek ken. A. van Himme (Groen Links) keek de raadsleden vol ongeloof aan. „We kunnen nog geen conclusies trekken. Er zijn nog steeds twee verklaringen. De raad toont geen ruggegraat. Blijkbaar wordt alleen gekeken wie van de twee de mooiste blauwe ogen heeft". A. Risseeuw (PvdA) voelde zich aangesproken. „Van Rooijen heeft de eed afgelegd. Daar ba seren we ons op". Kantooradres Van Rooijen verklaarde ook dat hij zijn functie als wethouder nooit heeft gebruikt om op drachten binnen te halen voor zijn computerbedrijf Compai. Verder was het kantooradres nooit Scheldekade 6, waarin ook Westkant bv was gehuisvest, maar Scheldekade 61. Hij ge bruikte wel een ruimte in het pand aan de Scheldekade 6. „Maar volledig gebaseerd op een zakelijke overeenkomst met ei genaar W. Dooms. De term 'een ruimte gebruikt' is gehanteerd om te voorkomen dat het pand Scheldekade 6 als kantooradres zou worden aangezien". Van Rooijen herinnerde de raad eraan dat hij bij de collegevor ming in 1990 nooit een geheim maakte van zijn privé-zakelijke activiteiten. „En dat ik gebruik maakte van een ruimte in een pand waarin ook Westkant bv was gehuisvest en dat ik in de privé-sfeer contacten heb en had met de familie Doorns". Van Rooijen zei uit de affaire een les te hebben geleerd. „De aantijgingen van Toorenman, de manier van presentatie en het niveau van de aantijgingen heb ben mij geleerd dat vertrouwen stellen in mensen bestraft dient te worden, enkele raadsleden, onder het mom van de democra tie, zich voor eigen of politiek gewin al snel tot een bedenkelijk niveau verlagen en dat ik dien te voorkomen dat ik verval in de zelfde manier van opereren". fan onze verslaggever Sluiskil - De vakbonden hebben gisteravond het eindbod van te directie van Hydro Agri in Sluiskil voor een nieuwe tweejarige cao geaccepteerd. Hoofdlijnen uit het bereikte re sultaat zijn een sprongsgewijze «risverhoging van enkele pro- aten en een gunstigere rege ling voor de ploegendiensten. Ook het wao-gat is in de tweeja- hge arbeidsovereenkomst gere pareerd. "oorvoerder J. Meeder van de Industriebond FNV noemde het •nderhandelingsresultaat gister avond aanvaardbaar. Donderdag S )uni krijgen de leden het laat je woord tijdens twee bijeen komsten in Axel. Mensen die in vol-continu wer- in een vijf-ploegendienst systeem moeten in het dag dienst-rooster met ingang van 1 Medewerkers van het Toeristisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen presenteren het nieuwe T-shirt. foto canule schelstraete Van ónze verslaggever Breskens - Het Toeristisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen presenteerde gis teren de nieuwe promotieactie voor de streek. Alle hostessen van de WV- kantoren in Zeeuws-Vlaanderen wer den gehuld in een T-shirt, ontworpen door Jimmy van Oeveren, met daarop (in dit geval letterlijk) de lijfspreuk: 'Zeeuws-Vlaanderen...een landje apart'. Ze kregen het shirt van medewerksters Tiny Maenhout en Annick Warrens van het Toeristisch Bureau in strandpaviljoen Schoneveld in Breskens. „De WV's moeten commerciëler gaan den ken", verklaart Tiny Maenhout de nieuwe actie. De huidige strenge eisen die aan WV-kantoren worden gesteld maken bo vendien extra investeringen noodzakelijk. Vandaar dat de opbrengst van de verkoch te T-shirts voor een welkome aanvulling op het budget kan zorgen. Tenslotte is het zo dat alle kleine beetjes helpen." Het Toeristisch Bureau verzint al enkele jaren een actie om reclame te maken voor Zeeuws-Vlaanderen. Vorig jaar bijvoor beeld was dat een speciaal Zeeuws-Vlaams snoepje in milieuvriendelijk papier. De exclusieve verkoop van de T-shirts verloopt via alle kantoren van de VW in Zeeuws-Vlaanderen. Ook zijn ze verkrijg baar bij het Toeristisch Bureau in Terneu zen. Een shirt kost 39,50 gulden. Daar krijgt de koper een uniek kledingstuk voor, vertelt Tiny Maenhout. „Alle shirts zijn door Jimmy van Oeveren met de hand gemaakt. Dat betekent ook dat er geen twee bij zijn die er hetzelfde uitzien." Het Toeristisch Bureau gokt erop dat de shirts door onder meer bedrijven cadeau worden gedaan als relatiegeschenk. januari 1994 een dag minder werken. Met ingang van januari 1995 gaat er ook een inhaaldag af. In het streven naar een 36-urige werkweek voor werk nemers in de dagdienst en de semi-continu dienst komt er er per 1 januari 1994 een ADV-dag bij en in januari 1995 nog een dag. De werknemers krijgen met in gang van 1 april van dit jaar een loonsverhoging van 1,5 procent, in oktober komt daar een half procent bij. In april 1994 volgt een verhoging met 2 procent, in oktober gevolgd door een half procent. Daarnaast heeft de di rectie toegezegd een studie naar een ouderenbeleid te verrichten. Van onze correspondent Terneuzen - Commissaris van de Koningin in Zeeland, W.T. van Gelder kreeg gisteren het eerste exemplaar van de her druk (vijftig exemplaren) van het boek 'Kleurmuziek in Ne derland' voor verstandelijk gehandicapten. Tevens bood mevrouw Vosveld namens de Kinderpostzegels Nederland een cheque aan van 5700 voor de herdruk van het boek. In het boek kleurmuzieksyste- men in Nederland wordt een overzicht gegeven van vijfent wintig muziekgroepen voor ver standelijk gehandicapten in ons land. In het tweehonderd pagi na's tellende boek zijn de ver schillende notatiesystemen geïn ventariseerd en terug gebracht tot zes kleurnotaties.,, Ik hoop dat er uiteindelijk één kleursys- teem komt, zodat we van eikaars muziek gebruik kunnen maken. Nu steek ik nog al mijn vrije tijd in het bewerken van de liedjes", aldus muzieklerares Jeannette Barentsen-Geelhoed van de Happy Band. Commissaris van Gelder liet zich gisteravond uitvoering voorlich ten over het kleurmuzieksys- teem. Gezeten tussen de pupillen van de Happy Band trommelde en zong hij op de wijs van' Hup Holland hup' zijn partijtje mee. Pupil Sonja speelde met behulp van het kleurensysteem Amazing grace op haar accordeon. Toen Paul op zijn mondharmonica het Wilhelmus speelde, ontroerde hij de aanwezigen. Na afloop van de speciale uit voering complementeerde de commissaris mevrouw Barentsen met haar kleurensysteem. Inmid dels is er een blauwdruk van een tweede boek dat de rest van de gehandicaptenbands in Neder land behandeld. Het derde boek zal gaan over de kleurmuziek in het buitenland. Ook internationaal is er belang stelling voor het boek. Het boek is inmiddels verkocht aan Noor wegen, Zweden en Israël. Boven dien reist lerares J. Barentsen 20 mei af naar een internationaal muziek en theaterfestival in Mevrouw Barentsen bekijkt met commissaris Van Gelder het kleurmuziekboek foto camile schelstraete Lokken (Denemarken). Tevens is in Litouwen te komen van de zij uitgenodigd naar een congres Very Special Arts Federation. ÖE GEMEENTERAAD van Terneuzen heeft gisteren besloten üeen onderzoekscommissie in te stellen die het optreden van ^houder J. van Rooijen bij de ontwikkeling van het project Wieldeboulevard nader onder de loep legt. raad nam in meerderheid genoegen met de verklaring van Vai Rooijen die zegt heel goed in staat te zijn privé- en üerneentebelangen te scheiden. Het vertrouwen in Van Rooijen is groot dat de raad hem op zijn woord gelooft. Voor de raad is «armee de kous af. jammer dat de raad een kans laat liggen om het besmette "«zoen van de Terneuzense politiek op te poetsen. Gelet op het Vertrouwen dat Van Rooijen geniet en het ongeloof in de aantijgingen van Toorenman, zijn er meer voors dan tegens om P1 onderzoekscommissie enig speurwerk te laten verrichten. ™een op die manier namelijk kan de wethouder volledig worden Serehabiliteerd. De raad laat nu de weg open voor allerlei sPeculaties die de reputatie van Van Rooijen en de naam van de torieente niet ten goede zullen komen. Van onze verslaggever Hulst - Ondanks nog steeds bestaande juridische en bestuurlijke hobbels moe ten de gemeenten in de grensstreek nu gaan experimenteren met grensover schrijdende samenwerking. Daarbij is het in eerste instantie aan hen zelf om hindernissen op een creatieve manier op te lossen. Staatssecretaris mevrouw D. de Graaff- Nauta van Binnenlandse Zaken zei dat gis teren op een studiedag over grensoverschrij dende samenwerking in Hulst. Volgens de bewindsvrouwe is het lokale niveau dicht bij de grens het meest ideale niveau om de samenwerking aan te pakken. De provincie kan de gemeenten daarbij een handje hel pen. Blijken er dan nog onoverkomenlijke hinder- enissen te zijn, dan kan het Rijk een steentje bijdrage. Maar dan moet men in Den Haag wel weten wat er speelt. Vandaar dat een goede communicatie tussen het Rijk en de lagere overheden over grensoverschrijdende samenwerking nodig is, aldus de staatssecre taris. De bewindsvrouwe constateerde dat de sa menwerking aan de Nederlands-Belgische grens achter blijft in vergelijking met die aan de Oostgrens. „Gelukkig zijn er positie ve uitzonderingen van 'pioniers' die wel grensoverschrijdend samenwerken. Ik denk bijvoorbeeld aan de samenwerking tussen Hulst en haar Belgische buurgemeenten en aan de Euregio Scheldemond". Burgemeester A. Kessen van Hulst die pas nog een proefschrift schreef over grensover schrijdende samenwerking, zei voor de Be nelux een grotere rol te zien op het gebied van samenwerking. Volgens Kessen moet de Benelux zich actiever opstellen en een apar te afdeling grensoverschrijdende samenwer king oprichten. Zo'n afdeling moet dan samenwerkingsver banden materieel en personeel ondersteunen. „De Benelux derhalve als een soort uitzend bureau op het gebied van grensoverschrij dende samenwerking", aldus Kessen. Volgens Kessen zou een aanpassing van de huidige Benelux-overeenkomst eveneens de samenwerking kunnen verbeteren. Op dit moment zitten er nog te veel haken en ogen 'aan, met het gevolg dat gemeenten aarzelen van de mogelijkheden gebruik te maken. Op dit moment is het samenwerkingsverband waaraan Hulst meedoet nog steeds het enige in het kader van de Benelux-overeenkomst. Secretaris-generaal B. Hennekam van de Benelux Unie bleek voor een deel met Kes sen te kunnen meegaan. Op dit moment wordt volgens hem geprobeerd de juridische mogelijkheden van de overeenkomst concre ter in te vullen om het gemeenten gemakke lijker te maken. Hennekam zei er vast van overtuigd te zijn dat de Benelux Unie een rol te vervullen heeft in het begeleiden, bevorderen, mogelijk maken, ondersteunen en motiveren van grensoverschrijdende samenwerking. Die sa menwerking wordt volgens Hennekam ech ter pas zinvol als ze gedragen wordt door het lokale bestuur zelf. „Als er aan de basis mensen zijn die alles in het werk stellen om grensoverschrijdende samenwerking op te zetten en te continueren en bereid zijn daarvoor tijd en mankracht vrij te maken". Aan de studiedag in Hulst deden zo'n 150 mensen mee. De bijeekomst was georgani seerd door de Permanente Conferentie voor de Europese Stadsvernieuwing. Na een aan tal inleidingen werden de deelnemers onder gebracht in workshops, waarin werd inge gaan op specifieke onderwerpen. De dag werd besloten met een excursie door Hulst en een ontvangst door het Hulster gemeente bestuur. Van onze verslaggever Terneuzen - Voor het bezit van 1,2 kilogram hasj is Terneuzenaar L. de V. (40) gisteren door de politierechter veroordeeld tot een geldboete van duizend gulden en een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken. De politie vond de softdrugs bij De V. tijdens een huiszoeking in een pand aan de Lange Kerkstraat waar de Terneuzenaar op dat moment aanwezig was. De V. gaf toe af en toe wel eens hasj te verkopen, 'maar niet elke dag'. Na jaren buiten het softdrugs circuit te zijn gebleven was De V. daar nadat hij in de ziektewet belandde, opnieuw in terecht gekomen. Volgens zijn raadsman had hij een weinig rooskleurig leven achter de rug en was om verschillende redenen in zijn jeugdzonde hervallen. Tegelijk met De V. zat zijn 42-jarige stadgenoot F.D. in het beklaagdenbankje. D. had een geladen revolver in zijn bed liggen zonder over een vergunning daarvoor te beschikken. Officier van Justitie J. van Gelder eiste vier weken cel of zestig uur dienstverlening tegen hem. D.'s raadsman schetste dat zijn cliënt de revolver al jaren geleden had aangeschaft na een aantal bijzonder onplezierige en dramatische ervaringen. Door die ervaringen hadden D. en zijn echtgenote het vertrouwen in de samenleving verloren en waren daar ook een beetje van vervreemd. „Mijn cliënt is verder een rustig, teruggetrokken persoon die zijn gezin op de eerste plaats stelt." Politierechter J. Begheyn zag in zijn vonnis evenwel geen aanleiding af te wijken van de eis van de officier. Van onze verslaggever Terneuzen - Drie jongelui zijn door de politierechter in Terneuzen veroordeeld tot een geldboete van driehonderd gulden voor het in elkaar slaan van een andere jongen. J.J. (21), W.V. (19) en D. de Z. (23) besloten P.P. een lesje te leren, 'omdat hij in The Shuffle de vriendin van een maat lastig viel', luidde de lezing van Sluis- killenaar De. Z. Samen met zijn plaatsgenoot J. verscheen hij voor de rechter. V. was niet op de zitting aanwezig. P. liep door de confrontatie met de drie kneuzingen aan het juk been, een scheurtje in de oogkas en een geneusde neus op hoewel De. Z. dit aanvankelijk bestreed. De officier van justitie eiste voor deze 'openlijke geweldpleging' een boete van vierhonderd gul den voor elk van de drie vech tersbazen. De rechter deed er honderd gulden af omdat de drie de schade van bijna duizend gul den al aan hun slachtoffer had den vergoed. Reacties op provinciaal afvalstoffenplan '93-'97 Van onze verslaggever Middelburg - De provincie Zeeland moet verwerking van bedrijfsafval buiten de lands- of provinciegrenzen niet onmo gelijk maken. De Kring van Werkgevers in de Kanaalzone Zeeuws-Vlaanderen, Dow Benelux en WM in Terneuzen reageren hiermee op het provinciale afvalstoffenplan 1993-1997. Het milieu is volgens hen meer gebaat bij transport van afval naar dichterbij gelegen installa ties even over de grens dan naar installaties die, weliswaar bin nen de (Nederlandse) grens, op grote afstand van Zeeuws- Vlaanderen. Dow Benelux en WM baseren zich op een EG-verordening die stelt dat vrij vervoer van afval stoffen binnen Europese Ge meenschap alleen kan worden verboden als hiervoor gegronde redenen zijn. De EG zegt dat er een afweging gemaakt moet worden tussen doelmatigheid en de nabijheid van de verwerking en de zelfvoorziening, dat wil zeggen, het binnen eigen lands grenzen verwerken. Optimaal „Voor een gebied als Zeeuws- Vlaanderen komt het ons voor dat bij gelijke kwaliteit van ver werking het milieu-rendement eerder optimaal zal zijn, als voorkeur wordt gegeven aan het nabijheidbeginsel dan aan de zelfvoorziening", zo schrijft Dow. WM laat zich in woorden van dezelfde strekking uit. De Kring van Werkgevers in de Kanaalzone is bang dat de over heid alleen naar de 'doelmatig heid' van haar verwerkingsin stallaties'kijkt als wordt beslist of afval al dan niet over de grens mag. Van de Inspectie van de Volksge zondheid in Zeeland mag er in het afvalstoffenplan nog wel iets duidelijker staan dat het expor teren van afval over de grens niet gewenst is. De inspectie stelt dat het 'niet goed voorstel baar is dat het zou worden toe gestaan' en wijst erop dat 'de minister allerminst is gechar meerd van de export van gewone afvalstoffen'. In antwoord op de brieven van de bedrijven en werkgevers schrijven Gedeputeerde Staten dat geen toestemming tot export van afval wordt gegeven als er 'duidelijke milieubelangen' zijn. Hiervan is sprake als de verwer king in het buitenland van min dere kwaliteit is, maar ook als het exporteren van afval concur rentie aandoet aan het binnen landse systeem van verantwoor de verwerking. Pas als er bij voorbeeld in eigen land geen mogelijkheden tot verwerking zijn, zal de provincie toestem ming geven na overleg met het Afvaloverlegorgaan, een lande lijk organisatie die de afvalstro men coördineert. Van onze verslaggever Terneuzen - G.B. (45) uit Sas van Gent verkeerde vier jaar lang in de veronderstelling dat hij zijn aanvullende inkomsten niet op hoefde te geven aan de instantie die hem een wao-uitke- ring verstrekte en verdiende zo in totaal 35.000 gulden bij. B. had echter fout gedacht. De poli tierechter in Terneuzen veroor deelde de Sassenaar gisteren tot zestig uur dienstverlening. Terwijl B. arbeidsongeschikt was, werkte hij bij een bedrijf in Clinge, waar hij naar eigen zeg gen tussen de 150 en 300 gulden per week verdiende. „Ik dacht dat ik die extra inkomsten niet op hoefde te geven omdat het maar zo weinig was", verweerde B. zich. 's Mans uitkering was inmiddels overigens gekort om de gedupeerde bedrijfsvereni ging terug te betalen. Want die kende een schadepost van vijf tienduizend gulden door de zwarte bijverdiensten van B. Officier van justitie J. van Gel der hield zich in haar eis aan de justitiële richtlijnen en wilde B. een straf opgelegd zien van 140 uur dienstverlening. De rechter oordeelde na het pleidooi van raadsman E. de Rechter milder. Van onze verslaggever Middelburg - In de Nieuwe Kerk in Middelburg wordt deze zomer een aantal orgelconcerten ge houden onder auspiciën van de landelijke stichting Orgelcen trum. Het eerste concert vindt dinsdag 1 juni plaats wanneer de Kam- pense organist Klaas-Jan Mulder optreedt. Vanaf 15 juni zullen tot en met 31 augustus elke dinsdagavond bekende organis ten spelen in de Nieuwe Kerk. Op 15 juni treedt het Bachkoor Holland op en op 22 juni speelt Jean Wolfs, organist van de de Maastrichtse basiliek St. Ser- vaas. Alle concerten beginnen om 20.00 uur.

de Stem | 1993 | | pagina 13