'Soap eist ijzeren discipline' 'Falling Down': de woede van een gewone burgerman Spoorloos porselein in raadselachtig 'Utz' Vooral in buitenland succesvolle Santa Barbara na 8 jaar gestopt in VS Reclameregeling lokale omroep werkt niet goed UIT GIDS oopt steeds we fietsen Vormgeving ht op ontwerpers Marktaandeel publieke radio weer vergroot Breda Fotografica brengt 'instant art' op KunstRai D2 Illusies van dertigers in 'Peter's Friends' 'Loaded Weapon' vol persiflage pulariteit Voor die lage bedragen is een fiets meer te bouwen vaar de consument tegen woordig om vraagt," aldus oördinator S. Stock van de Stichting Fiets. )e sport- en de toerfiets mag ich als vanouds op een grote >opulariteit verheugen. Deze :ategorie is goed voor 51 pro- :ent van de totale verkopen. Snkele kleinere categorieën :ijn de racefiets (4 procent), de deuterfiets (4 procent) en de eugdfiets (5 procent). Van alle retsen die vorig jaar in Ne derland zijn verkocht valt 35 irocent onder de categorie ATB-achtigen. Van dit seg ment kwam 14 procent voor rekening van de hybridefiets. Ontwikkeling De Nederlandse fabrikanten hebben flink bijgedragen aan de ontwikkeling van dit type fiets. De modern ogende hy bride leent zich voor verschil lende doeleinden. Goed ge schikt voor gebruik in de stad, maar er kan ook sportief en zo men wil 'Off the road' mee worden gereden. Met bagage is de hybride uitstekend te gebruiken voor vakantietoch- ten. Het aanbod is inmiddels zeer gevarieerd. Volgens Stock wordt het grootste deel van nieuwe fiet sen gekocht om oude te ver vangen. De gemiddelde le vensduur van een fiets be draagt tien tot twaalf jaar. Met 15.5 miljoen fietsen op 15 miljoen inwoners is Nederland nog steeds het land met de grootste fietsdichtheid ter we reld. Denemarken is een goede tweede. Volgens de meest re cente berekeningen van hri Amerikaanse World Watch In stitute zijn er wereldwijd op het ogenblik zo'n 800 miljoen fietsen in gebruik. Dat bete' kent dat één op de zeven per sonen een fiets bezit. De mees te fietsen, 300 miljoen, zijn in China te vinden. Wereldwijd worden jaarlijks ongeveer 100 miljoen nieuwe fietsen gepro duceerd. „Van al die die niks te zeggen hebben, zijn die die zwijgen het aangenaamst". Frank Theys, regisseur en tekstschrijver hi WÊ destem gids Terwijl de trouwe Santa Barbara-kijker bij RTL4 zich van geen kwaad be wust is, zitten de sterren uit deze Amerikaanse soap privé behoorlijk in de nesten. Nadat New World Entertainment on langs besloot na ruim acht jaar te stoppen met Santa Barbara, hebben de meeste hoofdrolspe lers nog steeds geen nieuw werk gevonden. Door Anja van den Akker ïeel, hedendaags design van nei terecht op de Beurs voor De beurs vloeit voort uit de van Heden, waar werk van 3 het gebied van beeldende ctuur. tie - bestaande uit het Vormge- "onds voor beeldende kunsten, nderstrepen dat vormgeving een or beginnende ontwerpers is het ie te laten produceren en te van vormgevers blijven vaak pen van zo'n 45 hedendaagse icht van bedrijven en publiek, sieraden, industriële ontwerpen, as, textiel en grafische vormgeving jeboden. De vormgevers bieden jn gemaakt, eventueel aangevuld ■ariëren van vijftien tot maximaal meubelen en andere grote interi- ijn. >p van Stasha Chimbur (hoeden), Hendriksen (kleding), Miriam van Cingdom (sieraden), Richard Hut- er Peijl (kleding), True Falsies eusink (meubels). Inkopers van welkom. Het publiek kan van 12 het Open Havenmuseum, Loods j (Havens Oost). „Je valt in een gat. Maar ja, dat hoort bij het leven van een actrice", aldus een ietwat aangeslagen Robin Mattson, al sinds 1985 te zien als de doortrapte Gi- na DeMott. Ze geeft toe dat het wat onwezenlijk is. „Buitenlandse journalisten Zjoals jullie vragen om een interview en willen foto's. Wakrijgen fanmail uit de helè wereld. En tegelijker tijd! loop je hier werkloos jojSd." Producer Paul Rauch, die een uitgesproken geïrriteerde indruk maakt en nauwelijks tot zinnige uitspraken te bewegen lijkt, geeft NBC de schuld, het com merciële tv-station dat Santa Barbara in de VS uitzond. Dat zat wat kijkcijfers betreft al ge- ruimte tijd op de bodem en wilde dus liever iets winstgevenders programmeren, meldt hij knor- "g- „In deze economische recessie I voeren de tv-stations een keihar de competitiestrijd. Santa Bar bara heeft nooit de hoogste kijk cijfers gehaald, maar er was een vast publiek dat de serie zeer waardeerde. Wij moesten con curreren met bijvoorbeeld 'The Young and the Restless', dat al duizenden afleveringen in twin tig jaar achter de rug heeft. Ik ben ervan overtuigd dat als de show door stations als CBS of ABC uitgezonden was, het een groter succes was geweest. Het heeft niet zo mogen zijn." Jim McNamara, de grote baas bij New World Entertainment, vindt dat er door hem alles aan gedaan is om Santa Barbara uit de verf te laten komen. Hij maakt zelfs een vergelijking met The Bold and the Beautiful. „Helaas bepaalt de programme ring van een soap, dus het tijd stip van uitzending, vaak het succes ervan", meent veteraan Jed Allen, de vijfde en tevens laatste acteur die C.C Capwell, de patriach van de Capwell-fa- milie in Santa Barbara, heeft vertolkt. Risico Voor veel acteurs geldt: eenmaal in een soap, altijd in een soap. Werken tijdens kantooruren en verzekerd van een vast inkomen is aantrekkelijk. Je verdient re latief veel. Anderzijds is daar het risico te blijven steken in wat de Amerikanen noemen 'daytime drama' ofwel een soapserie. Een maal een kreng, altijd een kreng, eenmaal gezapige huisvader, nooit meer een andere rol. Robin Mattson (Gina Demott, de ex-vrouw van C.C. Capwell) is zo'n uitgesproken soapactrice. Zij vindt het een erezaak. Ziet dit genre absoluut niet als 'min derwaardig'. „Het is maar een betrekkelijk beperkte groep die de hiervoor benodigde speciale technieken beheerst. De eerste keer dat ik in een soapopera speelde, was ik ongelooflijk overweldigd door de enorme hoeveelheid dingen die je tege- De cast van Santa Barbara. lijk moest doen in een vreselijk korte tijd. Tekst leren, op de camera letten, weinig repetitie. Iedere dag opnames. Het hele jaar door. Geleidelijk aan krijg je dat onder de knie. Bovendien is het leuk om een karakter steeds verder te kunnen uitdie pen. Je kunt alleen overleven als je zeer efficiënt werkt en een ijzeren discipline hebt. Je kunt hier niet te laat komen of ziek worden. Ook moet je je goed voorbereiden op je rol. Anders houd je dit tempo niet vol." Het feit dat veel acteurs in dit genre blijven hangen, ziet Mattson dus allerminst als bre vet van onvermogen. „Bij een soap moet je soms in een dag doen waar andere produkties een week aan werken. Ik zit al dertig jaar in de toneelwereld en ben daar soms nog steeds ver gemeentehuis ontvangen. Zo'n kit wordt in Engeland de poor man's sportcar genoemd- De bezitters zijn er minstens net zo trots op als de rijkaards die achteloos een Ferrari of/en een Rolls op de inrit parkeren. En ze besteden er in elk geval veel meer aandacht aan. „Kijk," zegt Jean-Marie Stu- lens: „Deze Baja wint overal veel prijzen. Bijna het hele on derstel is verchroomd." In Zutendaal draaide het weekeinde alles om mode en namaak. Echt dure auto's wa ren er niet. Maar alles vergaap te zich aan wat het had kunnen zijn. „En het is ook een ver broederende hobby," weet Walther Kippers, perschef van de Belgian Kit Car Club „Want in onze vereniging wer ken Walen en Vlamingen heel goed samen. Dat kunnen de van de politiek niet zeggen.' Glimmende koplampen, ver chroomde motorblokken, cara vans en terrastafels. Het Zu- tendaalse treffen gaf de aan blik van een gemotoriseerd camping. Met de uitgelaten sfeer van een schoolreisje. Door Marjan Mes Door het onverwachte commer ciële succes van zijn thriller 'Spoorloos' raakte de carrière van de 60-jarige in Parijs gebo ren Nederlander George Sluizer plotseling in een stroomversnel ling. Hollywood nodigde hem uit om van 'Spoorloos' een Amerikaanse versie te regisse ren, met Jeff Bridges en Kiefer Sutherland in de hoofdrollen. 'The Vanishing' is inmiddels in Amerika in première gegaan. Een ander rechtstreeks gevolg van het succes van 'Spoorloos' (die de actrice Johanna ter Steege de Europese Filmprijs opleverde) was de verfilming van de korte roman 'Utz' van Bruce Chatwin. Een Europese coproduktie met acteurs uit di verse landen, waarin de oude Europese cultuur mooi tot haar recht komt. De vergane glorie van Midden- Europa en Praag, is in 'Utz' fraai getroffen. Baron Kaspar von Utz (Armin Müller-Stahl) is een geobsedeerde verzamelaar van antiek Meissen-porselein. Een al bejaarde, wat eenzame zonderling, die zijn kolossale verzameling onder het commu nistisch bewind in een Praagse villa heeft ondergebracht waar de muren oren hebben en zijn huishoudster Martha dat tracht te camoufleren. Dat Von Utz zijn collectie mag houden van de staat, terwijl particulier bezit verboden is, dankt hij waarschijnlijk aan zijn zakenreisjes naar Frankrijk en Zwitserland waar hij ter loops stukken voor de staat ver koopt. De film, niet-chronolo- gisch verteld in de vorm van losse 'puzzelstukken', laat daar overigens nogal wat vaagheid bestaan. De baron zelf - hoe mooi droef, met pretlichtjes in de blauwe ogen ook door Müller-Stahl ge speeld - blijft een onwezenlijke figuur wiens obsessies eerder grotesk dan geloofwaardig aan doen. De verbrokkelde vertel- Van onze filmredactie Getergd door zijn kleurloze le ven en het toenemende geweld trekt de nette kantoorman D- FENS (Michael Douglas) in Falling Down' als een dolle stier ten strijde tegen de steeds verder oprukkende verloedering in Los Angeles. De onderdrukte agressie van de keurige burgerman barst los als hij in de Californische hitte weer eens vast komt te zitten in een file, op weg naar zijn ex- vrouw en zijn jarige dochtertje. Door een klein incident in een Koreaanse winkel raakt hij ver volgens zo van de kook dat hij de zaak kort en klein slaat met een honkbalknuppel. Het is het begin van een bizarre tocht door de wijken van Los Angeles, die steeds gruwelijker en uitzichtlozer wordt. D-FENS doorkruist de achterbuurten maar ook het rijke Beverly Hills en zoekt zijn toevlucht tot steeds sterkere wapens, na de honkbalknuppel volgen geweer en bazooka. De dolgedraaide burgerman krijgt een politie-rechereur ach ter zich aan, Prendergast (Ro bert Duvall), die aan zijn laatste werkdag bezig is voordat hij vervroegd met pensioen gaat. Een onopvallende ambtenaar met een tragisch familieleven, die nooit zijn nek heeft durven uitsteken en zich nu nog even waar wil maken. De twee man nen symboliseren de teleurstel ling, de sleur en de angsten van de blanke middenklasse in Amerika. Beiden zijn misvormd door de nachtmerrie die ooit als Amerikaanse Droom begon. Michael Douglas en Robert Du vall zijn geknipt voor deze rol len. Douglas speelt met mania kale trekken een wandelend kruitvat en Duvall biedt op een mooie, ingetogen manier knap tegenspel. Regisseur Joel Schu macher (o.a. 'Flatliners' en St. Elmo's Fire') plaatste de per soonlijke tragiek van de twee mannen tegen een decor van een verloederd, smerig en geweld dadig Los Angeles. 'Falling Down' van Joel Schuma cher draait in Grand Theater in Breda en Cinemactueel 2 in Ber gen op Zoom. Michael Douglas als dolgedraaide burgerman in de film 'Falling down'. foto warner bros CO Ui UI Q. CO trant van 'Utz' moet de geheim zinnigheid extra dimensie geven maar is lang niet altijd conse quent. Feitelijk bestaat het verhaal uit de herinneringen van een Ne- wyorkse kunsthandelaar (Paul Scofield) aan baron Utz. Die herinneringen krijgen gestalte terwijl hij in een Praags restau rant zit te wachten op een vriend van de zojuist overleden Utz. Tussen de herinneringen van de Amerikaan duiken plot seling ook andere flash-backs op, die het verhaal raadselach tig maken. Halverwege wordt 'Utz' tame lijk intrigerend. Hoewel geen echte thriller herinnert hij aan de vertelstijl van 'Spoorloos'. De Amerikaan ontdekt na de dood van baron Von Utz dat diens collectie porselein spoor loos is verdwenen. Hij komt er niet achter wat er mee is ge beurd. De kijker komt dat wel te weten. Hoewel van een totaal andere orde dan het gruwelslot van 'Spoorloos' is ook deze ont knoping nogal bruut en on waarschijnlijk. 'Utz' van George Sluizer draait in Filmhuis Concordia in Breda, 27 mei tot en met 2 juni (19.30 uur). Door Jos Kessels 'Peter's Friends' van Kenneth Branagh gaat over de verloren illusies en teleurstellingen van een groep dertigers en veerti gers. Deze Britse toneelacteur debuteerde enkele jaren geleden met een schitterende verfilming van Shakespeares 'Henry V', met hemzelf in de titelrol. Zijn eerste eigentijdse speelfilm is misschien minder briljant maar wel onderhoudend, herkenbaar en mooi gespeeld. Tien jaar nadat ze de universi teit verlaten hebben, nodigt Peter zijn studievrienden uit om een weekend te komen logeren op het oude landgoed dat hij geërfd heeft. Het begint plezie rig maar al snel komen de eerste ergernissen boven tafel. Andrew, gespeeld door Kenneth Branagh zelf, wilde ooit toneel schrijver worden, maar verdient nu in Hollywood veel geld met een derderangs soap-serie. Zijn huwelijk met een verwende Amerikaanse staat op springen. Het echtpaar Roger en Mary is De Duitse acteur Armin Müller-Stahl in de Europese copro duktie 'Utz', geregisseerd door de Nederlander George Sluizer. foto publicity company succesvol als componist van re clame-jingles, maar lijdt ernstig onder de dood van een van hun twee kinderen. Mary (Oscar-winnares Emma Thompson) die bij een uitgeverij werkt, is verliefd op gastheer Peter, maar die heeft zo zijn eigen problemen. De film geeft een gevoelig en doordacht beeld van een groep mannen en vrou wen die ervaren (hebben) dat het leven veel gecompliceerder is dan ze ooit hadden kunnen vermoeden. Deze op zich weinig opzienba rende constatering werd door regisseur Branagh amusant over de verschillende personages uit gesmeerd. Knap en goed gere gisseerd is het ensemble-spel, een noodzaak voor een film als deze. 'Peters Friends' van Kenneth Bra nagh is te zien in Cinésol in Breda. Van onze filmredactie Ooit behoorden de National Lampoon-films tot het rebelse filmgenre. Langzaam maar ze ker werden het kluchten zonder een eigen karakter. 'National Lampoon's Loaded Weapon' is een samenraapsel uit bestaande misdaadfilms. De voorspelbare grappen die in grote hoeveelheden worden uit gestort, hebben betrekking op herkenbare scènes uit 'Lethal Weapon', 'Basic Instinct', 'Si lence of the Lambs', 'Die Hard', 'Naked Gun' en Airplane'. De verlopen, dolgedraaide poli tieman Jack Colt (Emilio Este- vez) moet samen met de keuri ge, bijna gepensioneerde Wes Luger (Samuel L. Jack son) een drugsbende oprollen nadat diens vaste vrouwelijke partner (Whoopie Goldberg) is gedood bij diezelfde klus. In hun jacht op de boeven be landt het ongelijke duo in situa ties die direct aan bovenge noemde films herinneren. Zo komen zij er via dr. Hannibal Lecter, de moorddadige psy chiater uit 'Silence of the Lambs' (hier gespeeld door F. Murray Abraham), achter hoe mensenvlees smaakt. 'National Lampoon's Loaded Wea pon' draait in Casino 1 in Breda, City in Roosendaal, Cinemactueel in Bergen op Zoom, Koning van Engeland in Hulst en Heuvelpoort in Tilburg, DONDERDAG 27 MEI 1993 DEEL baasd over. Af en toe denk ik: dit- kan niet. Het wordt niks zo. Want je wilt het in een keer allemaal goed doen. Toch wen je aan dit werk. En, laten we eer lijk wezen: het verdient beter." Santa Barbara dateert van 1984. In Nederland werd de reeks aan vankelijk door de Avro en Vero nica uitgezonden, vorig jaar nam RTL4 het estafettestokje over en kocht 260 afleveringen. In totaal zijn er 2500 afleveringen van 50 minuten gemaakt, waarvan RTL4 steeds een halve uitzendt. Het verhaal draait om de beleve nissen van twee families: de Capwells en de Lockridges. Alle bei rijk, invloedrijk en woonach tig in het immer zonnige Califor- nië. Zoals het een echte soap betaamt, verloopt het in beide huizen niet altijd even vrolijk. De reeks begon bij voorbeeld met de moord op Channing, de oudste zoon van C.C. Capwell. Buitenechtelijk Sterk verbonden met Capwells is de familie Andrade, een Mexi caans gezin dat er in de huishou ding werkt. Santana, de oudste dochter, had ooit een buitenech telijke relatie met Channing, waaruit Brandon - de geadop teerde zoon van Gina Demott - werd geboren. In een wirwar van intriges raakt Kelly Capwell haar geheugen kwijt, wordt Ted Capwell van verkrachting beschuldigd, krijgt vader Capwell een beroerte en worden er huwelijken gesloten die niet al te best eindigen. So phia Capwell krijgt borstkanker en Kelly wordt een moord in de schoenen geschoven. De serie was de eerste Ameri kaanse serie die in de Sovjet- Unie werd vertoond. Momenteel is de reeks in circa 48 landen te zien. Dagelijks komen er dan ook stapels fanmail binnenbij de televisiestudio in Los Ange les. Hilversum (anp) - Het gezamenlijke marktaandeel van Radio 1 tot en met 5 is in april met 2,5 procent gestegen tot 52,2 procent. In maart was de luisterdichtheid voor de Hilversumse zenders voor het eerst tot onder de vijftig procent gedaald. Een eenduidige verklaring voor het herstel in april heeft de Dienst Kijk- en Luisteronderzoek van de NOS niet. Het lijkt er volgens een woordvoerder op dat bepaalde zenders een min of meer vaste aanhang hebben. De voor Hilversum sombere aprilcijfers waren dan een eenmalige zaak. Dat geldt met name voor Radio 2, die in maart met 1,3 procent terugzakte naar 7,8 procent, maar in april weer terugkeerde naar het oude peil. De commerciële radiozenders hebben volgens de NOS-dienst mogelijk te lijden van onderlinge concurrentie. De afgelopen maanden zijn er enkele nieuwe zenders bijgekomen, waardoor bepaalde groepen luisteraars van de ene naar de andere commerciële zender zijn overgelopen. Zo zakte SKY Radio terug van een hoogtepunt van 10,5 procent in januari tot 7,6 procent in april. Amsterdam (anp) - Van de doelstellingen die de wetgever stelde bij de invoering van reclame op de lokale en regionale omroep is in de praktijk nog weinig terecht gekomen. De tijdelijke reclame-regeling heeft in veel gemeenten tot com plexe en onwerkbare situaties geleid. Van een echte bescher ming van de pluriformiteit van de kleinschalige pers lijkt nu amper sprake. Dat stellen de onderzoekers C. van der Linden en E. Hollander van de stichting Het Persinsti tuut/vakgroep Communicatie wetenschap van de Katholieke Universiteit Nijmegen in een on derzoek dat in opdracht van het Bedrijfsfonds voor de Pers is uitgevoerd. Sinds 9 september 1991 mogen lokale en regionale omroepen re clame uitzenden. Voorwaarde voor lokale omroepen is echter dat er een overeenkomst wordt gesloten tussen de omroep en een door de gemeente erkende en aangewezen lokale dag- en/of nieuwsbladuitgever. De wetge ver wilde hiermee de pluriformi teit van de kleinschalige pers zoveel mogelijk te beschermen. Verder moest de regeling de uit gevers de mogelijkheid bieden zich door participatie in de pu blieke omroep multi-mediaal te ontwikkelen. Onwerkbaar De onderzoekers hebben de me dia-situatie in twaalf gemeenten in kaart gebracht. Ze hebben onder meer interviews gehouden met vertegenwoordigers van plaatselijke media en media-or ganisaties. Daaruit blijkt dat de reclamere geling in de praktijk onwerkbaar is. Overeenkomsten tussen de uitgevers en lokale omroepen komen niet of na lange tijd, en veelal na moeizame onderhande lingen tot stand. Als grote nade len aan de regeling worden ge noemd het gedwongen karakter, de verschillen in uitleg van de regeling en de economische on gelijkheid in de onderhande lingsposities van de partijen. Uitgesloten Daarnaast is van een reële be scherming van de pluriformiteit van de kleinschalige pers in deze regeling nauwelijks sprake, al dus het rapport. Huis-aan-huis- bladen en kabelkranten zijn al bij voorbaat uitgesloten van deelname. Ook de positie van de kleinere nieuwsbladen is uiterst kwetsbaar. Gaat het niet goed met het nieuwsblad dan bestaat het gevaar van overname, gaat het echter te goed dan bestaat dat risico evenzeer. De twaalf gemeenten die in kaart zijn gebracht zijn: Almelo, Breda, Bunschoten, Den Haag, Groningen, Harlingen, Hooge- veen, Nijmegen, Steenwijk, Texel, Tholen en Wittem. De media-situaties en de wijze waarop wordt onderhandeld tus sen omroep en uitgevers in de gemeenten zijn zeer divers. Van onze verslaggever Breda/Amsterdam - Da manifestatie Breda Fotografica is dit jaar met een stand vertegenwoordigd op de KunstRai in Amsterdam, die volgende week wordt gehouden. In de stand van Breda Fotografica (International Movements in Photo Image) zal een 'instant art event' plaats vinden. Kunstenaar Jean Ruiter werkt een van zijn laatste werken, gemaakt tijdens een reis naar Japan, om in 16 delen en print die uit. Elk uur zal het werkstuk gesigneerd worden verkocht voor 25,-. Het formaat is 125 x 60 cm. Breda Fotografica werd vorig jaar voor het eerst georganiseerd op een groot aantal plaatsen in Breda. Later deze zomer vindt het evenement voor de tweede maal plaats. De stand op de KunstRai wil de aandacht van de kunstwereld op Breda Fotografica vestigen. Deelnemer aan de KunstRai is verder onder meer de Bredase galeriehouder en kunst-organisator Tom Molenaars, die met twee Westbrabantse beeldend kunstenaars naar Amsterdam zal afreizen. FILMS GOES - Grand Theater 20 u. The distinguished gentleman. HULST - De Koning van Engeland 20 u. Loaded weapon 1. 20 u. Sommersby. 20 u. Nowhere to run. 20 u. Forever young. 20 u. Fortress. VLISSINGEN - Alhambra 1 20 u. Falling down. - Alhambra 2 20 u. Sommersby. - Alhambra 3 20 u. Loaded weapon. - Alhambra 4 20 u. Nowhere to run. ANTWERPEN -Rex - 12, 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Sommersby. -Rex-Club - 12, 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Jennifer 8. -Odeon 1 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Forever young. -Odeon 2 - 14, 17.15 en 20.30 u. Daens. -Odeon 3 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. The miracle. -Odeon 4 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. The distinguished gentleman. - Quellin I - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Passenger 57. -Quellin II - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Peter's friends. - Quellin m - 14, 16 en 18 u. Ned. versie, 20 en 22 u. Eng. versie The jungle book. -Metro I - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Indecent proposal. -Metro II - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Alive. Sinjoor - 14, 17.15 en 20.30 u. Scent of a woman. -Ambassades Club 1 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. De zevende hemel. -Ambassades Club 2 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Consenting adults. -Ambassades Club 3 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. The bodyguard. -Ambassades Club 4 - 14, 16.30, 19 en 21.30 u. Under siege. BRUGGE - Complex Zwart Huis 20 u. Passenger 57. 20 u. The crying game. 20 u. Daens. - Memling 20 u. Indecent proposal. - Van Eyk 20 u. Avant-première: Chaplin.

de Stem | 1993 | | pagina 23