Groen Links wil onderzoek Sliiiï Terneuzen en de toorn van Toorenman PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN Als uitleg wethouder over aantijging misbruik positie onvoldoende is Kinderboerderij is pony en knuffelruimte rijker Vier concerten op gerestaureerd orgel in kerk Sas van Gent Veel vragen Het boter Symposium over whiplash in Roosendaals ziekenhuis ZEELAND C3 Oliebollenactie in Zaamslag voor Artsen zonder Grenzen Lente-tuinfeest in De Blide Minder illegale crossers GRATIS FESTIVAL i van t Dixhoorn Terneuzen SCHIETINGEN Uitspraak over veiling lading van Gur Mariner uitgesteld Voorlichting •'Die mannen mog' DE STEM DONDERDAG 27 MEI 1993 Van onze verslaggever Terneuzen - Groen Links Terneuzen vindt dat er een onderzoekscommissie uit de raad moet worden ingesteld als wet houder J. Van Rooijen er vandaag niet in slaagt schoon schip te maken. Van Rooijen wordt door architect B. Toorenman ervan beticht bij de plannen voor het Innovatie project Scheldeboulevard zijn positie als verant woordelijk wethouder te hebben misbruikt om zichzelf te verrijken. Van Rooijen ontkent dat, maar volgens Groen Links roepen de tegenstrijdige verklaringen van beide partijen zoveel vragen op dat nader onderzoek gewenst is om een duidelijk beeld te krijgen van de werkelijkheid. Het brengt de gemeenteraad, die vanavond een mondelinge verklaring van Van Rooijen te horen krijgt, ook in de positie om derden te horen. Dat is de inzet van het betoog dat Groen Links vanavond tijdens de gemeenteraadsvergadering zal houden. De aanval op Van Rooijen houdt verband met de schadeclaim die Toorenman bij de gemeen te Terneuzen heeft neergelegd met betrekking tot het geestelijk vaderschap van het Innovatieproject. Het is Toorenman een doorn in het oog dat Terneuzen dat vaderschap niet erkent en dat de gemeente voor de ontwikkeling van het deelproject Steenen Beer (nieuw stadskantoor, nieuwe winkels en nieuw theater) in zee gaat met projectontwikke laar Johan Matsers. Groen Links spreekt geen oordeel uit over de rol van de wethouder maar stelt bij de handelwijze van Van Rooijen, zoals die door Toorenman in een twintig kantjes tellende brief is beschreven, tal van vragen. Het gaat daarbij onder meer om de bouw van een garage voor Van Rooijen waarvoor Toorenman gratis een tekening heeft gemaakt. Volgens Toor enman zou hij niet in de gelegenheid zijn geweest om nee te zeggen omdat Terneuzen op dat moment met het stadsvernieuwingsproject Steenen Beer bezig was en hij daar als architect en geestelijke vader ook wel zijn graantje van mee wilde pikken. Toorenman was bang opdrachten mis te lopen als hij Van Rooijen niet ter wille zou zijn, aldus de interpretatie van Groen Links over het gebeurde. Het is volgens Groen Links niet gewenst dat een wethouder aan een persoon, met wie hij in een publieke functie te maken heeft, vraagt om privé een bouwtekening te maken. „Zonder dat daaraan een rekening en een concrete betaling ten grond slag ligt". Vragen zijn er ook over de druk die Van Rooijen op de architect zou hebben uitgeoefend om een open staande rekening van 23.000 aan J. Doorns (een persoonlijke vriend van Van Rooijen) van West kant BV te betalen om de BV van een faillissement te redden. Groen Links wil ook opheldering over de rol van Van Rooijen bij de levering van diensten en .computerappratuur door UPC aan Scheldorado BV (dat ook een onderdeel is van het innovatieproject). Van Rooijen heeft zelf een computerbedrijf. Groen Links sluit niet uit dat Van Rooijen daar ook met zijn vingers heeft tussengezeten. De raadsvergade ring waarin Van Rooijen opening van zaken zal geven begint vanavond om 19.30 uur. ZIE OOK ELDERS OP DEZE PAGINA Van onze verslaggever Zaamslag - Een oliebollenac tie ten behoeve van Artsen zonder Grenzen tijdens de 55+ markt in bejaardencen trum De Molenhof in Zaam slag bracht 450 gulden op. Dit jaar worden in geheel Zeeuws-Vlaanderen acties ge houden om geld bij elkaar te brengen voor Artsen zonder Grenzen. De duizend oliebollen werden op één middag verkocht. Ze werden gratis gebakken in het bejaar dencentrum. Ook de open tuin dagen staan gedeeltelijk in het teken van de hulp-organisatie. Dit evenement wordt komend weekend gehou den in Zeeuws-Vlaanderen en in het Waasland. De actie vindt plaats in de tuin van familie Van Acker aan de Koninginnestraat in Emmahaven/Nieuw-Namen. Terneuzen - De Pretcommis- sie van bejaardencentrum De Blide in Terneuzen houdt za terdag 29 mei een lente-tuin- feest in de tuin van het be jaardencentrum. Er wordt teruggegaan in de tijd met een tentoonstelling van een aantal oude ambachten zoals stoelen matten, spinnen en hout snijwerk en oude volksspelen zo als blikgooien, ringwerpen en sjoelen. Er zijn ook optredens van de blaaskapel uit Sluiskil en de folkloristische dansgroep De Grutmolen uit Sas van Gent. Tevens is er een barbecue. Het tuinfeest begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Bij slecht weer wordt naar binnen uitgeweken. Hoogerheide - Er wordt de laatste tijd veel minder ille gaal gecrosst met motoren en terreinwagens in de bossen in de Zuidwesthoek van Bra bant. Om die reden noemt opperwachtmeester W. Goos- sens van de rijkspolitie Woensdrecht de actie tegen de crossers 'redelijk succes vol'. Wel betreurt hij dat de afgelopen twee maanden 'slechts' viermaal een bekeuring voor illegaal cros sen is uitgedeeld, twee aan mo torrijders en twee aan chauf feurs van terreinwagens. Volgens Goossens reden aan het begin van de actie zo'n dertig illegale crossers door de bossen in de Zuidwesthoek. „Een flink deel heeft een plek elders gezocht." De afgelopen twee maanden maakte de rijkspolitie samen met de marechaussee en de ge meentepolitie Bergen op Zoom jacht op illegale crossers. (ADVERTENTIE) Oii/e volgende jubileumaciie. Bij minimale besteding van 500.- krijgt tl van ons 1 entreekaart ter waarde van 25.-. Naar keuze voor vri jdag of zaterdag. Speciale festivalaanbieding Kwaliteits KOSTUUMS div. dessins 4531 GB TERNEUZEN (Max. 1 kaart per aankoop) Van onze correspondent Terneuzen - Wethouder J. van Rooijen van VROM opende gistermiddag de nieuwe hooiberg annex knuffelhoek in de Terneu- zense kinderboerderij. Te vens heette hij de eenjarige merrie Elithas Femke wel kom op de kinderboerderij. Vorig jaar heeft de Terneuzense kinderboerderij ter gelegenheid van het 64-jarig bestaan van Casteleijn's ijzerhandel een gift van 6400 gulden ontvangen. Het bedrag is aangewend om de oude hooiberg afsluitbaar te maken en een ruinte te creëren waar de kinderen met kleine dieren zoals cavia's kunnen spelen. Omdat de beheerder van de kinderboerderij samen met enkele vrijwilligers zelf de han den uit de mouwen hebben ge stoken kon van het geld tevens een Welsh pony worden aange schaft. Sleutel De directeuren J. Schrier en P. Bosscher kwamen gistermiddag officieel de sleutel van de hooi berg overhandigen. „We hebben naar een sociaal en educatief doel gezocht en hebben dat ge vonden in de kinderboerderij die bij alle kinderen een spe ciaal plekje inneemt", aldus Jo han Schrier. Hij overhandigde de sleutel voor de toegang tot de hooi berg, onder toeziend oog van de kinderen, aan wethouder J. van Rooijen. Die bedankte het be drijf voor de gift. „Wij zullen de nieuwe voorziening waarborger. en in stand houden", beloofde de wethouder. De nieuwe pony Elithas Femke valt in de smaak bij de kinderen. Op de achtergrond de tot knuffelruimte omge bouwde hooiberg. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze redacteur Frank Deij DE gemeenteraad van Terneuzen bespreekt vandaag de rol van wethouder J. van Rooijen in het conflict tussen de gemeente en architect B. Toorenman uit Hardinxveld-Giessendam. Toorenman noemt zichzelf de bedenker van het Innovatiepro ject Scheldeboulevard in Ter neuzen en eist financiële ge noegdoening omdat hij bij de uitvoering van het project Stee nen Beer (het laatste onderdeel van het plan) niet wordt be trokken. Hij vindt ook dat an deren zijn oorspronkelijke plannen verkrachten. Dat snijdt diep in de ziel en de portemon nee van een creatieve geest. Toorenman, die eerder wel bij het Innovatieproject is betrok ken als gevolg van een innige samenwerking met J. Dooms van Westkant BV, (het pavil joen Westkant is ook onderdeel van het plhn en Dooms is een goede vriend van Van Rooijen, red.), heeft dan ook een schade claim bij de gemeente inge diend. De eis zou onder norma le omstandigheden de gebruike lijke weg hebben bewandeld ware het niet dat Toorenman in een dikke brief met modder gooit naar wethouder J. van Rooijen, voor de gemeente de spil van het project. De wethouder heeft volgens Toorenman een bedenkelijke rol gespeeld. Zo zou hij bij de bouw van een dubbele garage voor hem en zijn buurman gra tis gebruik hebben gemaakt van de diensten van Toorenman. De wethouder, eigenaar van het computerbedrijf COMPAI dat tijdelijk gehuisvest was in een pand van Westkant BV, zou computerprogramma's hebben geleverd aan Scheldorado (ook een deel van het plan). Van Rooijen zou ook een rol hebben gespeeld bij de verrekening van 23.000 gulden die Toorenman nog aan Doorns moest betalen. Toorenman beweert in de brief die voldaan te hebben onder druk van Van Rooijen. De positie van Van Rooijen, die uitgekeken is op de gemeente politiek en voor zijn partij het CDA een stoel in de Tweede Kamer ambieert, is kwetsbaar. Politiek Terneuzen besluit dan ook aanvankelijk de brief, die bol staat van onbewezen aantij gingen, achter gesloten deuren te behandelen. Maar Groen Links, dat inmiddels beslag heeft weten te leggen op de brief, wil de aangeschoten wet houder zo niet laten ontsnap pen en eist een openbare dis cussie over de schadeclaim. Groen Links vindt de toonzet ting van de brief niet altijd even kies, maar er worden toch beweringen gedaan die om op heldering vragen. „Uit de brief blijkt dat Van Rooijen via J. Doorns (commissaris van West kant BV) aan Toorenman heeft gevraagd gratis een tekening te maken voor de bouw van een dubbele garage bij zijn huis. Van Rooijen is wethouder van onder andere openbare werken. Hiermee is toch de integriteit van een wethouder in het ge ding. Ik proef hieruit een ver wevenheid van belangen", voert Van Himme aan. Hij krijgt gedeeltelijk zijn zin. De claim wordt niet in de open baarheid behandeld (vanwege juridische redenen) maar Van Rooijen wordt wel verplicht in de raad verantwoording af te leggen. Na afloop van een be sloten seniorenconvent waarin die beslissing valt, neemt Van Rooijen in een schriftelijke ver klaring een voorschotje op de beraadslagingen van vandaag. Over de 23.000 gulden en de tekening voor zijn garage zegt hij: „Het bedrag komt mij abso luut onbekend voor". Maar ook: „Ik was wel op de hoogte van het feit dat de heer Dooms gelden van de heer Toorenman tegoed had". En: „Mijnerzijds is geen enkele dwang of dreiging gehanteerd bij het verzoek aan Toorenman. Ook is op geen en kele wijze de indruk gewekt dat tegenprestatie uit hoofde van mijn functie als wethouder zou worden geleverd". In het voorjaar van 1990 geeft Van Rooijen aan Toorenman een computerprogramma mee om thuis uit te proberen. Van Rooijen zegt daarvan: „Tooren man heeft het programma twee jaar in zijn bezit gehad zonder mij te berichten of het voor hem bruikbaar was. Omdat ik van Toorenman nooit een factuur heb ontvangen ging ik ervan uit dat door het leveren van advies en het ter beschikking stellen van een programma voldoende verrekening had plaats gevon den". Voor de man in de straat moet zo'n verklaring vreemd over ko men. Als de relatie zo goed is dat er tekeningen en dure com puterprogramma's aan elkaar worden uitgeleverd dan is de 'vriendschap' misschien wel groter geweest, oppert die. Maar tegelijkerijd is het dan ook weer vreemd dat Tooren man niet even bericht of hij wat kan doen met het programma. Of dat Van Rooijen zelf bij Toorenman informeert. Het is voor een handelaar in compu terprogramma's niet onbelang rijk te weten of zijn spullen deugen. Zo zijn er nog wel meer vragen te verzinnen. Hoezo verreke ning? De bouwtekening kost 450 gulden, het computerpro gramma 1500 gulden? Zou de 'affaire' ooit de publiciteit heb ben gehaald als Toorenman aan het plan De Steenen Beer een goede boterham had kunnen verdienen? Of het de raad vandaag wel of niet lukt de onderste steen bo ven te krijgen maakt voor de aspiraties van Van Rooijen niet Wethouder J. van Rooijen: 'Geen dreiging gehan teerd' EDTO ARCHIEF DE.ST.EM zo veel uit. In het ergste geval, maar dat is erg onwaarschijn lijk, stuurt de politiek hem naar huis. Maar zonder kleerscheu ren komt hij er niet van af. Een paar jaar geleden schilderden twee journalisten van Nieuwe Revu wethouder P. Stuart van Bergen op Zoom als corrupt bestuurder af. De feiten zijn voor de rechtbank nooit bewe zen, Nieuwe Revu moest de wethouder zelfs enkele tonnen schadevergoeding geven. De af faire werd landelijk nieuws op het moment dat Stuart zijn wethouderszetel wilde verrui len voor een goede functie in het bedrijfsleven of een burge meesterschap. Anno 1993 is Pim Stuart -ook CDA- nog steeds wethouder. Burgerlijke stand Geboren: Carmen, dv J. Smol- ders-Rammeloo, Terneuzen; Ric ky, zv A. van Dam-Hamelink, Terneuzen; Rebecca, dv J. Dees- den Heijer, Terneuzen; Fabio, zv F. Pecoraro-van Raalten, Terneu zen; Dylan, zv J. Leunis-de Brou wer, Terneuzen; Dina, dv L. Koetsveld-de Braai, Terneuzen; Niels, zv P. Suij-Maas, Terneu. zen; Niels, zv E. Dieleman-Verha- ge, Terneuzen. Getrouwd: E. Yigit en S. Vrijland Terneuzen; K. van Bunderen en T Nieuwenhuize, Terneuzen; M Dieleman en J. de Putter, Terneu- »zen; N. de Cubber en G. Rauli Terneuzen. Overleden: Wilhelmina Allaart 40, Terneuzen; Herman van As- sche, 68, Terneuzen; Barend Ede- lenbos, 73, Terneuzen. Goes - Handboogvereniging Jacoba van Beieren met deel name van 28 personen. Hoge vogel en eerste zijvogel: Jac. Doene, tweede zijvogel: J. Platschorre, derde zijvogel: D. Sinke, vierde zijvogel: L. de Jonge, grootste aantal (5): Jac. Vermuë. Yerseke - Handboogvereni ging Diana met 59 personen. Wip 1: hoge vogel: M. Ver donk, eerste zijvogel: A. Dek ker, grootste aantal (6): Jac. de Baar. Wip 2: hoge vogel: J. de Koeyer, eerste zijvogel en extra vogel: J. Harinck, twee de zijvogel: Jac. de Baar, der de zijvogel: H. Boonman. Ellewoutsdijk - Handboogver eniging Edele Handboog met 49 personen. Wip 1: eerste ho ge vogel: A. Rijk, tweede hoge vogel: H. van de Dries, eerste zijvogel: J. Platschorre, twee de zij vogel: J. Vermeule, derde zijvogel en grootste aantal (10): Jac. Doene. Wip 2: hoge vogel: L. van de Boogaert, eer ste zijvogel: W. Nije, tweede zijvogel: mevrouw D. Ver donk, grootste aantal (5): B. Rooze. Van onze correspondente Sas van Gent - Deze zomer worden op het prachtige, onlangs gerestaureerde, orgel van de r.k.-kerk aan de Markt in Sas van Gent vier concerten gegeven. Dankzij de actie '100 jaar Cuy- perskerk' in 1992 is het orgel onder meer voorzien van een nieuw trompetregister, waardoor het instrument in deze akoes tisch schitterende ruimte nog be ter tot zijn recht komt. Het kerkbestuur van Sas van Gent kocht in 1797 het orgel van het klooster de Groenen Briel in Gent. Omdat het instrument ge demonteerd was, vroeg men aan orgelmaker L. van Peteghem om het te herstellen en te monteren. Het orgel telde acht registers. In 1892 verhuisde het orgel naar de nieuw gebouwde kerk aan de Markt. Omdat men begin deze eeuw weinig oog had voor oude orgels en meer heil zag in de pneumatiek, zodat de orgeltrap per, de man die voor de lucht in de blaasbalgen zorgde, overbo dig werd, werd er geen onder houd meer gepleegd aan het Pe- tegheminstrument. In 1926 was het in zo'n slechte staat dat repareren onmogelijk was. Daar om werd een nieuw orgel aange kocht dat door Emile de Groote in februari 1928 werd inge speeld. Het orgel van Sas heeft na 1965 jaren gezwegen. Op initiatief van enkele parochianen werd het in strument in 1983 weer speel- klaar gemaakt. Twee jaar later werd het orgel uitgebreid en restaureerd. Met de actie 'Zet de honderdjarige in duizendvoudig licht' werd in 1992 bij het eeuw feest van de kerk zoveel opgehaald dat er een trompetre gister bijgeplaatst kon worden. Organist Jos Verpoorten van de kerk in Sas speelde het ver nieuwde orgel in oktober 1932 Samen met de orgelcommissie maakte hij plannen om een or gelconcertreeks te organiseren, Drie Zeeuwen en een Vlaming staan garant voor muzikale kwaliteit in de reeks van vier recitals. Vrijdag 11, juni bijt Bram Beek man uit Middelburg de spits af. De andere data zijn: 16 juli (Arie Karreman, Terneuzen), 17 gustus (Edward de Geest, Eeklo) en 15 oktober (Jos Verpoorten, Terneuzen). De concerten beginnen om 20.00 uur. De toegangskaarten kosten 7,50, reductie voor CJP en Pas65 en kinderen onder geleide mogen gratis binnen. Van onze verslaggever Roosendaal - De medische staf van ziekenhuis St. Franciscus te Roosendaal verzorgt in verband met het vijfentwintigjarig bestaan van dit ziekenhuis vandaag een symposium over het onderwerp whiplash. De bijeenkomst begint om 13.00 uur in het Roosendaalse zieken huis en duurt tot ongeveer 18.00 uur. Het symposium is de bijdra ge van de medische staf aan de jubileumviering. Uitgenodigd zijn huisartsen in de regio Roosendaal en specialis ten van de Westbrabantse zie kenhuizen. Volgens neuroloog L. van Hooff, een van de organisa toren van het symposium, is whiplash als thema gekozen om dat dit onderwerp erg in de belangstelling staat. Whiplash ontstaat vaak bij de zogenaamde kop-staartbotsin- gen, waarbij mensen een grote schok krijgen als hun auto van achteren wordt aangereden. Last van de nek, hoofdpijn, duizelig heid, misselijkheid en dergelijke zijn verschijnselen die daarbij kunnen optreden. Het probleem is dat whiplash met de huidige medische onder zoekstechnieken niet te achter halen is. Bij mensen, die zich daarvoor laten onderzoeken, zijn geen afwijkingen te vinden. Van daar dat een groep artsen zegt dat whiplash niet bestaat. Ande re artsen erkennen dat er wel degelijk wat aan de hand is. Bij het bepalen van schade kan rond whiplash een omvangrijke juridische touwtrekkerij ont staan. „De zaak is heel com plex", zegt Van Hooff. „Reden voor ons om het onderwerp tij dens het symposium van alle kanten te belichten. Er komen niet alleen medici aan te pas- maar ook een psycholoog en mensen die te maken hebben met letselschade en schaderegeling- Middelburg (anp) - De rechtbank in Middelburg doet pas medio augustus uitspraak over het verzoek om de lading van het schip Gur Mariner te mogen verkopen. De betrokken partijen krijgen tot 1 augustus de tijd schriftelijk verder te procederen. Persrechter mr. B. Meulenbroek heeft dit woens dag meegedeeld na overleg tussen belanghebbende partijen. Het schip ging 2,5 jaar geleden, met een lading voor Irak, in Vlissingen aan de ketting in ver band met het handelsembargo tegen dat land. De lading, met een waarde van naar schatting twintig tot vijftig miljoen Ame rikaanse dollars, ligt nog steeds in de Zeeuwse haven opgeslagen. De opslagkosten komen voor re kening van de Nederlandse Staat en zijn inmiddels opgelo pen tot ongeveer twee miljoen gulden. Het ministerie van Financiën vroeg onlangs via de landsadvo caat bij de rechtbank in Midck burg toestemming de lading 'f verkopen. Die toestemming 15 onder meer nodig omdat op e® deel van de lading beslag 1S gelegd. Woensdag overlegd® raadslieden van Nederland, en van de twee beslagleggers i Middelburg. Irak drong hierbij aan op uitste om nieuwe argumenten aan kunnen dragen en kreeg van d rechtbank gelegenheid dit voor augustus schriftelijk te doe. Nederland kan hier tot diezeu datum op reageren. DE STEM Van onze verslaggever Oostburg - Er heerst grot onduidelijkheid in bestuur lijk Oostburg over de milieq wetgeving. Meer in het bi; zonder hoe de activiteiten ge regeld mogen zijn op het mi üeupark dat de gemeente aa wil laten leggen in Water landkerkje. Op aanraden van commissieli Openbare Werken J. Provoos (VVD) komt de gemeente maa met een notitie over het milieu park. 'Om ook voor ons ze: duidelijk te maken hoe de hel boel in elkaar steekt', gaf wet houder A. de Feijter toe, ook nie precies te weten hoe de vork ii Van onze correspondent Sluis - De inwoners vai Sluis tonen begrip dat hui gemeentebestuur niet al ii een vroeg stadium direc contact zocht om de bevol king te raadplegen over d< fusie met .de gemeenti Aardenburg. De Sluizena ren juichen de samenvoe ging met de Aardenbur gers trouwens ten zeersti toe, zo bleek tijdens eei openbare hoorzitting het stadhuis van de Bel- fortstad. Burgemeester M. Everaers vai Sluis verwelkomde daar namen het college een flink aantal be langstellenden en gaf een uitge breide toelichting op de ganj van zaken die tot de besluitvor ming leidde. Hij gaf ook aar welke weg er nog bewandelc moet worden voordat de fusie oj 1 januari 1995 een feit zal zijn. De aanwezige Sluizenaars on derschreven de opmerkingen er uitleg van burgemeester Everae rs over de noodzaak van sne handelen in deze zaak. „Uit in dividuele contacten was ons ge bleken dat het besluit door bevolking gedragen werd," stelde Everaers in zijn inleiding. Vragen Op de vraag waar het admini stratief centrum wordt gevestigi kon nog geen antwoord worder gegeven. Ook vragen over d. gemeentelijke belastinger zoals het rioolrecht, dat ii Aardenburg wel en in Sluis nie bestaat bleven onbeantwoord Everaers stelde wel dat er eei moment komt dat elke gemeent rioolrecht in zal moeten voeren Ook de openstelling van de win kels kwam aan de orde en to verrassing van de Sluizenaar. bleek dat ook in Aardenburg d winkels op zondag open mogei zijn. De opmerking van de Sluissi burgemeester dat de verhouding op bestuurlijk vlak tussen beide gemeenten goed is, ontlokte de vraag of dat ook voor de ambte naren geldt, omdat die strak: samen moeten werken. Het ant woord kwam van W. Dierick hoofd Interne Zaken en Welziji van de gemeente Aardenburg die zijn college wegens verhinde ring vertegenwoordigde. Diericl stelde, dat ook die relatie goed i en dat er bijna dagelijks contac is tussen beiden secretariën oj allerlei gebied. Hij ging eveneens uitvoerig in o] de manier van voorlichting, zo als dat in Aardenburg al sind 1954 gebeurt via het eigen infor niatieblad 't Kwakertje. Da krijgt nu ook een functie in d gemeente Sluis. Er volgen in juni nog hoorzittin gen in Heille en Retranchemenl Of en wanneer er in Aardenburi een hoorzitting gehouden word "aar het voorbeeld van Sluis, log niet bekend. Van onze medewerker Wil Verherbrugge Hreskens - Het botert toe niet helemaal tussen de vis sers van Breskens en u: Boekhoute'. Het zinken va de BOU 139 in de vissershi Ven en de oorzaak daarva geeft genoeg stof om over Praten. "Moeten zij zich maar de rege ouden. Dat moeten wij oc se Sn'zeSt een Bressiaanse vi: kpf ",®1 heeft trouwens een ve: eerde bezuiniging doorgi L°erh." gaat hij verder. Met c ezuiniging bedoelt hij dat c entuele oorzaak voor het zin

de Stem | 1993 | | pagina 16