Zeeuws-Vlaamse teams onderuit Blijlevens huilt krokodilletranen 'Kritiek op Han schandalig' eroen Pels kwaliteit Antoine Goense sluipt onopvallend mee in Olympiads Tour Handbalverbond gaat leden werven in Zeeland B2 SPORT ZEELAND B3 JWS KORT Animo verliest fors in landelijke competitie Warnier winnaar trimkoers Hulst Paul van der Hooft mogelijk weg bij Sluiskil Voetbalclubs zoeken meer samenwerking SPORTNIEUWS KORT DE STEM DONDERDAG 27 MEI 1993 en «ft de namen van zestien electeerd voor de naderende ndronde van het WK tegen l (Rotterdam, 9 juni), örnebye (Liverpool), Bratseth n), Flo (Sogndal), Halle (Old- ed). Jakobsen (Young Boys) Hart), Nilsen (Köln), Jan-Ovè Brann), Rekdai (Lierse), Ross- stvedt (Tottenham). competitie ch woensdag tegenover het ken voor het instellen van akers ter wereld. Volgens de oodzakelijk om het schaken zijn Britse uitdager Nigel lbond (FIDE) om zelf de de wereldtitel ter hand te Professional Chess Associa- s Kasparov kan de FIDE het amateurschaken, maar ommerciële aspecten voor de mst zou volgens Kasparov lerie toernooien volgens het inementen in de tennissport, pn afsluiten met de PCA en ragen verdienen," zei hij. „Ze ital partijen spelen en aan de Kerkrade 1 zaterdag in Kerkrade niet 800 meter. De Olympische kuitspierblessure. Ze kreeg erzoek op het sportcentrum ti drie dagen looprust voorge- ;rst in actie op 9 juni in de ;n naar Hengelo Langen (800 meter), Heike Henkei (hoogspringen) zullen npioenen deelnemen aan de ngelo. Voor de belangrijkste ;rijd in Nederland, zondag 20 tenmakelaar Jos Hermens een ;ulden beschikbaar, oop heeft naast het optreden nnaars van Barcelona grote over tien kilometer, die zowel .et programma staat. Hermens in tijdens een persconferentie 0 meter een aanval gaat doen 5 augustus 1989 (Berlijn) met Arturo Barrios staat. eld in Portrush de kwalificaties gekomen van op de banen Royal Portrush en abantse golfer, die in 1990 het de in twee ronden 157 slagen te veel voor een plaats bij de an. blemen te hebben gehad. „Ik rorige week hadden we met de iningskamp in Tsjechië, op de luropees landenkampioenschap >n hole-in-one en maakte veel timistisch voor het Brits ama- liets geworden." e op dreef iet Club Med Open in Margara, Challenge Tour, plaatsten drie positie voor deelname aan het s-van Waesberghe gebruikte 70 de top 10, Stephane Lovey 71, tuud Bos 73, goed voor de 47e veld van 5900 golfers door tot catietoernooi van het US Open. ar over 36 holes en kwam bij de anta spelen voor 20 plaatsen in van het seizoen. r Kenya Krook ziet af van de geplande iner van de allrounders wilde a op circa 2000 meter de basis Krook durft na rijp beraad het indt de mediche risico's in het uni af naar het hooggelegen St. igustus en eind oktober volgen respectievelijk in de Alpen of he gedachte is aan zeilfanaaat !9-jarige hoofdcoach van he (KNWV) wil uitsluitend met an Atlanta in 1996. Goedwü- tent-trainer Rigo de Nijs nam de functie van zijn colleg^ over. Beiden tekenden een con tract tot na de Zomerspelen. Pe behield de eindverantwoording voor het technische beleid. „Een nieuwe indeling was noo zakelijk, omdat de oude stru tuur de lading niet meer dekte legt Pels uit. „Naast het zeil deed ik allerlei andere zaken. I het gebied van commercie, nanciën en maatschappelijke geleiding. Dat is nu contractu vastgelegd. Bij buitenlan wedstrijden regel ik voor de z Iers uit de kernploeg ook zov mogelijk het vervoer, de schrijving en een siaapplaats. Olympische kandidaten ver,„u nen een professionele onders ning. Ik vul mijn tijd voor de helft als trainer en voor de an re helft als coördinator." Pels concentreert zich als bo coach voornamelijk op drie K n Van onze tennismedewerker Hulst - De voorlaatste speel dag in de landelijke vierde en vijfde klasse mixed verliep bepaald niet best voor de Zeeuws-Vlaamse tennisverte- genwoordigers. In de vierde klasse ging het Terneuzense Animo met een maximaal 8-0-verlies onderuit tegen Cash. Animo kon zich wel troosten met de gedachte dat het team uit Rijen de onbe twiste koploper is. TENNIS Alleen het dubbel Steijaert/Ha- melink was dicht bij de overwin ning tegen oud-MLTC-er René Montenarie en Ralf Jansen. Op nieuw zal Animo een stapje te rug moeten doen. Ondanks het 5-3-verlies in Oos terhout tegen Warande 3 hand haaft Ludo et Emergo zich wel in de vierde klasse. Voor de Oostburgers waren in de enkel spelen Paul de Haan en José de Wit succesvol. De mixedcombi- natie Monica Schram/Patrick Marteijn pakte eveneens winst voor die ploeg. In de vijfde klas se is de situatie van het Aarden- burgse SJEF kritiek geworden. In Bergen op Zoom moest tegen de Zoom 2 opnieuw een zware nederlaag (7-1) geïncasseerd worden. In de zesde klasse afdeling 48 neemt Drive een keurige tweede plaats in. In Sas van Gent werd met 4-4 gelijk gespeeld tegen SBOZ 4. Rinke van Remortel was zowel in het enkel- als dub belspel, samen met Niek Stelle- naar, goed voor de winst. Marie- Kristien Poppe won haar single en tevens, samen met Cor de Jong, de eerste mixed. In dezelf de klasse speelde Tiola in Vlis- singen tegen de Schelde 2 op nieuw gelijk. Alleen Jolanda van Pamelen won, in straight sets, haar enkelspel. Verder gingen, ook de dubbels en de tweede mixed naar het team uit IJzen- dijke. In de zesde klasse afdeling 49 treffen de beide kampioenskan didaten Hulster Ambacht en Zuidwesthoek 2 elkaar in Hulst op de laatste speeldag. Beide teams wonnen opnieuw. In Hulst won Hulster Ambacht de derby tegen Animo 2 met 6-2. In de enkelspelen wonnen Pascal van Poecke, Sophie van Dierendonck en Nancy Verstraeten hun enkel spel. Daar kon alleen Leonard Robesin een Terneuzense zege tegenover stellen. Verder leverde alleen nog het dubbel Bergen Henegouwen/Karreman winst op voor het Terneuzense team. In dezelfde klasse is Axel nagenoeg gedegradeerd. In Koudekerke verloor het met 5-3 van concur rent De Stoof. Voor de Axelaars kwam Ingrid Visser in enkel- en, dubbelspel tot winst, evenals Pa trick Kint in zijn single. In de zesde klasse afdeling 50 komen Drive 2 en Animo 3 in aanmerking voor de tweede de gradatieplaats. In Roosendaal verloor Drive 2 met 7-1 van het vijfde team van de gelijknamige club. Alleen Noëlle van Hecke boekte winst in haar enkelspel. Animo 3 speelde thuis met 4-4 gelijk tegen hekkesluiter Bos- schènhoofd. Jeanette van Ginkel en Nicole Groot wonnen zowel hun enkelspel als samen de dub bel. Verder won Marck Bergen Henegouwen in drie sets zijn single. In de landelijke competitie voor mannen won Sluiskil thuis het streekduel tegen Drive met 5-1. Edward Bleijenberg, Koert van den Akker en Henk Jansen schreven voor Sluiskil hun partij op hun naam. Namens Drive kon alleen Coen Dobbeleir iets terug doen ten koste van Paul Cort- vriendt. Hulster Ambacht speel de uit verdienstelijk met 3-3 ge lijk tegen Hoogvliet. Patrick Verstraeten won in drie sets zijn partij. Roland Renique was goed voor twee winstpunten. Hij won zijn enkelspel en de dubbel sa men met Eric Heyndrickx. Sluis kil, Drive of Hulster Ambacht zal samen met Hiaten de gang naar de vijfde klasse moeten maken. Van onze verslaggever Ad Pertijs Ossendrecht - Servais Knaven roept het in Olympia's Tour al dagen achtereen: Koga Miyata wordt door de rest van het peloton niets, maar dan ook niets gegund. Gisteren in de vlakke, weinig enerverende en door de 19-jarige Bert Hiemstra gewonnen etappe van Zottegem naar Ossendrecht ondervond ook Jeroen Blijlevens dat aan den lijve. sen: Soling, Laser en Europe Nijs houdt zich vooral bezig de zeilers (mannen en vroa in de Mistral en 470. Het o bezette duo kan een aantal a tenten goed gebruiken. „1™ drie extra trainers in een tijdfunctie zou ideaal zijn Pels toe. De Rijense spurter en drager van de bolletjestrui (bergklassement) leek door zijn zeven medevluch ters in een zetel naar de over winning te worden gereden. Tij dens de laatste plaatselijke om loop van tien kilometer moest Blijlevens echter zoveel aanval len counteren, dat hij op de meet geen kracht meer over had om mee te sprinten voor de overwin ning. Tranen „Ze keken op het laatst bij elke ontsnapping naar mij", huilde Blijlevens na afloop in het druk ke Ossendrecht krokodilletra nen. Zo verwonderlijk was de hou ding van zijn companen immers niet. Blijlevens, gisteren ook al mee in een monstervlucht, had daarvoor in de ruim 150 kilome ter lange ontsnapping geen me ter op kop gereden. Hij moest de klassementskansen van Knaven en Den Braber beschermen. Slopen Jk klaag ook niet", verduide lijkte Blijlevens, „maar al die aanvallen in de slotkilometers sloopten wel mijn krachten." Scherper Bij de acht vluchters, die na de monstervlucht het aanstormende peloton maar net voor wisten te Wijven, zaten ook de beide Toyota-coureurs Paul Barten en Antoine Lagerweij. ■Als je weet dat de etappe naar Ossendrecht voert, sta je toch iets scherper aan het vertrek", jerklaarde Barten zijn opmerke lijke optreden van gisteren. Het was voor het eerst sinds bijna twee jaar dat de langdurig aan zijn rug geblesseerd geweest zijnde Zevenbergenaar van zich deed spreken in een Nederlandse topwedstrijd. fan onze sportmedewerker Hulst - Voor eigen publiek 'won Karei Warnier de koers- voor A-trimmers in Hulst. Warnier ging op het juiste moment aan de haal en won verdiend. Rick de la Ruelle *erd tweede en Huib Slabbe koorn derde. Hulst kwamen 25 trimmers hun rugnummer afhalen en on der de deelnemers sterke namen ®'s Babijn, Slabbekoorn, Marco ™iet, Christ Boden en Mark °oelens. la Ruelle trok als eerste in de aanval. Later werd hij opge volgd door een sterk rijdende haters. De beslissing werd ge forceerd door zes renners. Dat waren Babijn, Pieters, Warnier, la Ruelle, Boelens en Slabbe- ™orn. De Belg Boelens viel weg door pech. Nadat Slabbekoorn poging zag mislukken ging Warnier in de aanval. En met succes. htSLAG 1 K Warnier (Hulst) 40 kilometer p' 10, 2. op 20 seconden R. de la /tre 'Axel), 3. H. Slabbekoorn kapelle), 4 R. Babijn (Terneuzen), Pieters (Heikant), 6. C. Boden ,™°uwse Plantage), 7. W de Feber ïï0*), 8 M. Smet (België), 9. S. loore (België), 10 A. Kuzee (Oost- ?,ou°wgi, li R. van Etten (Hulst), y Rooks (Zaandam), 13. F. Ver ast (Hulst), 14. P. de Backere (Bel- '5. J Beun (Biervliet). „Nadat ik in Goor tijdens de massaspurt ben gevallen, durf ik me niet meer zoals vroeger te mengen in al dat gedrang in het peloton. Ik droom nu zelfs dat ik door de lucht vlieg en op mijn rug terecht kom", liet hij eerder deze week weten. Samen met ploegmakker Lager weij, Harm Jansen en de immer strijdlustige Litouwer Kestutis Stakenas droeg Barten de ont snapping van gisteren. Hiemstra en Veenendaal deden ook hun werk, maar Blijlevens en Van der Meer (mee om de tweede plaats van de Zeeuw Antoine Goense te beschermen) bedank ten voor de eer. Voorsprong „In het begin reden we zeker niet volle bak door", aldus de 25-jarige Zevenbergenaar. Na een tijdje liep de voorsprong echter op tot boven de vier mi nuten en de volgende vijftig ki-j lometer tussen Duffel en Bras- schaat stabiliseerde het verschil zich rond de 240 tellen. Vooral Harm Jansen, die op dat moment virtueel leider was van het algemeen klassement, gaf daarna alles. Het was aan de ploeg van paarse trui-drager Marcel van der Vliet om te rea geren. Aanvankelijk slonk de voorsprong niet hard en toen besloot Koga Miyata maar om het verschil terug te brengen tot een acceptabel minuutje. Ontlopen In de finale namen Giant, West- land en Volendam de achtervol ging over. De marge liep terug tot een halve minuut en de acht leiders keken elkaar vertwijfeld aan. Lagerweij, Jansen en Van der Meer probeerden veelvuldig een spurt te ontlopen. Vergeefs. Blijlevens bracht het zaakje steeds weer bijeen en dat kostte hem uiteindelijk de kop. Ook Barten moest van te ver komen om de rappe Groninger Bert Hiemstra te achterhalen. Bert Hiemstra blijft Stakenas en Barten voor in de straten van Ossendrecht. foto cor vos Onopvallend De Zeeuw Antoine Goense sluipt iedere dag onopvallend mee in het spoor van de bliksemaflei ders Knaven, Den Braber en Van der Vliet. „Niemand let op mij of op de ploeg", constateerde de oud-prof tevreden. Ook gisteren was het Koga Miyata en Swift Casba om het klassement te con troleren. Ondertussen gaat Goense nog altijd keurig de twee Koga-pionnen Den Braber en Knaven vooraf met 40 seconden. Uitslag zesde etappe, Zottegem-Os- sendrecht: 1. Bert Hiemstra (Gia) 177 km. in 4.09.27, 2. K. Stakenas (Lit), 3. P. Barten (Toy/DJR), 4. C. van der Meer (West), 5. H. Jansen (Euro), 6. D. Veenendaal (Uni), 7. J. Blijlevens (Koga), 8. T. Schalk (Lucht), 9. J. Duijn (Dex), 10. G. de Leeuw (Gia), 11. O Peyrieras (Fra), 12. F. van der Werff (Gia), 13. R. Kok (Zwa), 14. M. van der Vliet (Cas), 15. A. Vierhouten (Dex), 38. H. de Vries (Toy/DJR), 43. A. Goen se (West), 51. A. de Jong (WWV), 58. A. Lagerweij (Toy/DJR), 65. E. de Crom (Zuid), 68. A. de Bont (WWV), 89. E. Rutte (Mil), 95. O. van de Bosch (Toy/DJR), 104. L. Keijzers (WWV), 105. H. Rozendal (Toy/DJR) allen z.t., 110. M. Touz (WWV) 0.45, 112. T. Verhoeven (WWV) 1.34, 114. H. Schipper (Toy/DJR) 3.36. Algemeen klassement: 1Marcel van der Vliet, 2. Goense op 0.49, 3. J. den Braber (Koga) 1.18, 4 P. Ap peldoorn (Euro) 1.24, 5. S. Knaven (Koga) 1.30, 6. De Vries 1.40, 7. Ciplijauskas (Lit) 1.56, 8 Vierhou ten 2.08, 9. R. Vaessen (Zuid) 2.12, 10. W. van Riel (Euro) 2.30, 18. Touz 6.35, 37. Lagerweij 21 49, 45. Rutte 24 33, 61 Schalk 29.29, 64. Blijle vens 33.04, 65. Verhoeven 33.10, 69. De Crom 34.52, 80. Barten 37.34, 88. Rozendal 39.20, 90 De Bont 39.37, 93. De Jong 42.06, 95. Van den Bosch 43.43, 107. Keijzers 48.26, 114. Schipper 52.30. Door onze medewerker Peter Snelders Terneuzen/Sluiskil - „Ik weet het nog niet precies. Nu het allemaal weer wat bezonken is, denk ik dat ik bij Sluiskil blijf, maar kort na dat schandalige artikel had ik zin om er mee te stoppen," is de reactie van Paul van der Hooft, de suc cesvolle centrumspits van de voetbalvereniging Sluis kil. De aanleiding tot die overwe ging ligt aan het artikel in een regionale krant, waarin Sluis kil-voorzitter Bram van Houcke op forse en niet mis te verstane wijze uithaalt naar Han van der Hooft, de broer van Paul en een man die jaren lang de voetbalvereniging Sluiskil steunde. Om wat duidelijkheid te schep pen even terug in de tijd: een aantal jaren geleden vertrok Han van der Hooft bij de W Terneuzen met onenigheid. Hij verhuisde naar de voetbalver eniging Sluiskil, trainde die formatie en nam ook de voet balclub Hoek onder zijn hoede. In zijn spoor nam hij een flink aantal spelers mee van Terneu zen naar Sluiskil, waaronder zijn drie broers Eddy, Peter en Paul. Jaren was Han van der Hooft één van de succesvolle stuwende krachten op het tech nische vlak bij de voetbalver eniging Sluiskil. Een goede re latie kwam tot stand en stilaan leek de combinatie Sluiskil/ Han van der Hooft onafschei delijk. Zelfs toen hij stopte met trainen en zich in het zakenle ven stortte bleef de innige band bestaan en fungeerde Han van der Hooft als adviseur en scheen ook niet te beroerd te zijn om financieel bij te sprin gen bij het aantrekken van spe lers. De relatie tussen de voetbal vereniging Terneuzen en Han van der Hooft herstelde zich mettertijd, mede omdat zijn zoontje daar in de jeugd speelt. Die dringt door tot de succes volle B-junioren van Terneuzen en dat is mogelijk één van de redenen dat Han van der Hooft die jeugd ging trainen. Het eer ste feit dat al niet zo lekker lag bij de W Sluiskil. Halverwege het afgelopen seizoen moest hij het trainerschap van de jeugd prijsgeven wegens zakelijke beslommeringen. De zaak escaleerde veertien dagen terug. Sluiskil schrok pas echt toen bleek dat Han van der Hooft technisch direc teur zou worden van de vierde klasser Terneuzen. Dat zette kwaad bloed bij de ploeg uit het kanaaldorp en ook bij zijn broer Eddy, die aan zijn twee de seizoen als trainer van Sluiskil bezig is. Men raakte bij Sluiskil pas echt over de rooie toen bleek dat speler Paul van der Hooft benaderd werd voor een trainersfunctie bij Terneuzen. Als klap op de vuurpijl trok de eerste elftal speler van Terneuzen, Marcel Meijer, zijn overschrijving naar Sluiskil in. Onder impuls van Han van der Hooft? Sluiskil was in alle staten en dat vorm de de aanleiding om fors uit te halen naar Han van der Hooft. Genuanceerder Bram van Houcke voerde in dat bewuste artikel het woord en liet vrijwel geen spaan heel van Han van der Hooft. Terug blikkend, zegt Van Houcke, dat hij nog steeds achter zijn woor den staat, maar dat het mis schien iets genuanceerder weergegeven had kunnen wor den. Hij wil nu echter - moge lijk geschrokken - niet meer reageren. Paul van der Hooft, de 34-jarige aanvalsleider van de VV Sluiskil (hoe lang nog?), is wel bereid tot een reactie. Hij zegt: „Direct nadat ik dat artikel gelezen heb, belde ik geschokt Bram van Houcke om hem te vertellen dat ik het niet meer zag zitten. Momenteel is het allemaal een beetje bezon ken, maar nog blijf ik bij mijn mening dat het een schandalig artikel was. Je mag best een mening hebben, maar om men sen op die manier te schaden gaat me te ver. Han is een man die zich oppervlakkig nergens iets van aantrekt, maar ik kan Paul van der Hooft, elf jaar geleden al als spits van Sluis kil. foto archief de stem je wei vertellen dat dit hem diep geraakt heeft. Hij was er een paar dagen stil van. Dat heb ik nog nooit meegemaakt. Op het persoonlijke vlak heeft hem dat geraakt, maar ook zakelijk is het natuurlijk niet bevorderlijk dat men met der gelijke kritiek naar buiten treedt." Over het gerucht, dat hij zou opstappen bij Sluiskil, zegt hij: „Ik denk wel dat ik blijf, maar je mag weten dat ik nog steeds enigszins twijfel. Het is niet niks wat er gebeurd is. Het grote probleem is, dat ik in feite tussen twee vuren zit (Paul werkt bij broer Han en andere broer Eddy is trainer van Sluiskil, P.S.). Dat maakt het niet gemakkelijker," aldus de afgelopen seizoen succesvol le aanvaller, die goed was voor 17 doelpunten in de reguliere competitie en ook nog één keer scoorde in de nacompetitie. Van onze sportmedewerker St.-Jansteen - Onder het motto 'Het gaat niet goed met het Oostzeeuwsvlaamse jeugdvoetbal' lanceerde de voetbalvereniging STEEN een aantal weken geleden een actie om door bundeling van leden en kracht het peil van het jeugdvoetbal zowel kwantitatief als kwalitatief omhoog te brengen. Tijdens de tweede bijeenkomst van de Oostzeeuwsvlaamse voet balverenigingen in de kantine van de W STEEN heeft dat plan reeds vruchten afgeworpen. Ver schillende clubs hebben reeds afspraken gemaakt of werken al samen. De belangstelling was opnieuw goed tijdens deze tweede bijeen komst. Slechts Corn Boys en Sluiskil ontbraken voor de twee de maal op rij bij deze toch voor alle verenigingen interessante bijeenkomst. De eerste zitting, die maandag 3 mei gehouden werd, heeft reeds een positief gevolg. Uit de daar ontstane contacten is er tussen verschil lende clubs een samenwerkings verband op gang gekomen. Zo gaan RIA en Axel de krachten bundelen bij de A-junioren en lopen er ook vergaande contac ten tussen RIA en Koewacht. Inmiddels bestaat er eveneens een samenwerkingsverband tus sen Hontenisse, SDO en Graauw. Dat moet er toe leiden dat de terugloop van het jeugdvoetbal een halt toegeroepen wordt. Maar ook kwalitatief wil men aan de weg timmeren via bunde ling van kracht. Dat laatste gaat overigens niet zonder meer. Dat ondervonden de verenigingen STEEN en HVV'24. Een KNVB- reglement verbiedt bundeling van kwaliteit als twee clubs over voldoende jeugd beschikken om zelfstanding in een bepaalde ca tegorie uit te komen. Daardoor is het samenwerkingsverband tus sen STEEN en HW'24 op losse schroeven komen te staan. Het bij deze vergadering aanwezige KNVB-afdelingsbestuurslid jeugdzaken, Doosje, zegde wel toe dat de initiatiefnemers op medewerking van de KNVB kunnen rekenen. Daarmee is de weg vrij voor verschillende regio's in Oost- Zeeuws-Vlaanderen om met de meer talentrijke jeugd regio-ac tiviteiten te houden. „We denken dan bijvoorbeeld aan teams uit de gemeente Groot Hulst, Groot Hontenisse, Groot Axel en even tueel ook Groot Sas van Gent. In de herfstvakantie ligt het in de bedoeling dat we met die jeugd per regio, of gemeente in dit geval, bijeen komen en gezame- Baanwedstrijden RKHAV Hulst Hulst - De Hulster atletiekvereniging RKHAV pakt maandag 31 mei weer uit met de hoofdwedstrijden van het baanseizoen. Dat zijn de traditionele Pinksterwedstrijden voor veteranen, senio ren en A-, B-, C- en D-junioren. De mannen senioren krijgen een sprinttweekamp (100 en 200 meter), een werpdriekamp (kogelstoten, discus- en speerwer pen), verspringen en de 3000 meter voorgeschoteld. De vrou wen-senioren hebben eveneens een sprinttweekamp en een werpdriekamp op het programma staan. Daarnaast hinkstap- springen, verspringen en de 800 meter. Bij de veteranen en A-junioren wordt hetzelfde programma afgewerkt. De B-junioren hebben eveneens een sprinttweekamp en een werpdriekamp met daarnaast verspringen en de 800 meter. De jongste juniorencategorieën werken geen meerkamp af, maar afzonderlijke nummers. De aanvang van de wedstrijden op het gemeentelijk sportpark is 11.30 uur. Inschrijven in de nabijgelegen kantine van RKHAV aan de Tabakstraat. Zeeuws teams speelt in Tliolen Tholen - Het Zeeuwse elftal komt zaterdag 29 mei weer in actie. Dan speelt de formatie van coach Wies van Avermaete, verzor ger Ton Sheilds en begeleider Lau Traas, om 18.00 uur in Tholen tegen het Thools elftal. Deze wedstrijd op het sportpark 'De Bent' in Tholen wordt tevens gespeeld in het kader van het afscheid van de Thoolse federatie-voorzitter Jan de Laater. De technische commissie van de afdeling Zeeland heeft de volgende selectie samengesteld: Frank Goedegebure, Leen Kos ter en Ron Krijger (Goes), Jos Kayser, Remco van Keeken, Adriaan Nieuwenhuyse, Geertjan de Smet en Wim Verpoorte (Hoek), Dennis Rietjens (HW'24), Jos van Bremen (Kloetinge), Piet Baan, Anton Belfroid en Chris Mouthaan (Middelburg), Pieter den Hollander en Bert Riemens (Serooskerke) en reserve doelman Jimmy Kikkert van Vlissingen. Twee weken later, op zaterdag 12 juni, wordt op het sportpark De Kruitmolen in Middelburg gespeeld tegen het Moluks elftal. Dankzij de contacten van Jong Ambon is dat elftal in Middel burg te gast en speelt dan om 19.00 uur tegen het Zeeuws elftal. Acht van Eede voor trimmers Eede - In Eede wordt zondag 30 mei, eerste pinksterdag, de 'Acht van Eede' verreden voor trimmers. Om 14.30 uur gaan alle categorieën van start. De organisatoren wilden de zekerheid hebben dat er voldoende renners aan het vertrek zouden staan en niet zoals vorig jaar toen slechts een handjevol A-trimmers afzakten. De overkoepelende stichting Wieier Trim Bond wil toch probe ren voor de recreanten/veteranen wat extra's te doen. Bij voldoende deelname worden ze namelijk apart geklasseerd en krijgen ze apart punten. Dat gebeurt dan voor de eerste keer dit seizoen. Tot nu toe bleven de meeste recreanten/veteranen weg als er een A-wedstrijd op het programma stond. „Als de recreanten/veteranen zondag dus verstek laten gaan is het hun eigen schuld dat we in de toekomst alleen A-wedstrijden laten verrijden. Wij roepen dan ook de veteranen en recreanten op te starten. Ais er voldoende animo is in deze categorie gaan we ons terug sterk maken voor het apart laten verrijden van die categorieën," aldus secretaris Peter van Acker. Overigens wordt in IJzendijke wel apart gereden. Deze koers begint dinsdag 1 juni om 18.30 uur. Er wordt gestreden om het open kampioen schap van Zeeland. Maas houdt groots veldtoernooi Terneuzen - Maas, eersteklasser in het regionale zaalvoetbal, houdt zaterdag 29 mei een groots opgezet veldtoernooi op de velden van de voetbalvereniging Terneuzense Boys. De toernooi- eommissie, bestaande uit Jan Cornelissen, Frans Scheele, Henk Maas, Mark de Kunder, Toine van Stevendaal, Ronald Gort, Ed Huisman en Jaap Hamelink krijgt tijdens het sportieve treffen 24 clubs op bezoek. Dit aantal is verdeeld over vier poules van zes. In groep 1 speelt FC 1953, ZVU 2, PTT, Ploegaert, Electron en Adhanco. In de tweede groep komen Hitepro, Imotec, Mechielsen, ZVU 1, Mure Moens en Qutility uit. De derde groep wordt geformeerd door Ben, PV Maas, Goalgetters, LAB, Van der Poel en Terneuzense Boys. De teams van BV Maas, Smit, De Hoop, IZV, Paxis en DOW vormen de vierde groep. Deze teams beginnen het tweede veldtoernooi van Maas om 10.30 uur. De halve finales beginnen omstreeks 15.50 uur en de finale om 16.15 uur. Pinkstertoernooi W IJzendijke IJzendijke - De voetbalvereniging IJzendijke houdt weer het traditionele Pinkstertoernooi voor lagere en standaardelftallen. Zaterdag 29 mei komen de lagere elftallen in actie op het terrein van deze voetbalvereniging. Dat gebeuren start om 11.00 uur en is omstreeks 16.30 uur afgelopen. Op eerste pinksterdag is het de beurt aan de standaardteams. Dat toernooi begint eveneens om 11.00 uur en is omstreeks 17.00 uur verleden tijd. In het kader van het 75-jarig bestaan van de W IJzendijke heeft die vereniging een sterk deelnemersveld weten te 'contracteren'. Kersverse eersteklasser Goes zal van de partij zijn en daarnaast nemen promovendus Vlissingen, Biervliet, Axel, Hoofdplaat en uiteraard IJzendijke deel. Van onze handbalmedewerker Terneuzen - In verband met het teruglopend ledental is het Nederlands Handbal Verbond (NHV) een landelijke leden werfcampagne gestart onder de naam 'Break-Out'. lijk trainen. Mogelijk dat we ook wedstrijden tegen elkaar spelen. Alles gebeurt in overleg met de KNVB, want we willen uiteraard niet dat het competitieschema van die organisatie in de knoei komt," aldus één van de stuwen de krachten, Peter van den Boo- gert. Ook aan deskundig kader denkt men. In september start in Axel, en rond die tijd ook bij Honte nisse en SDO, een mini-cursus voor jeugdbegeleider. Die vormt de aanloop tot een vervolgcursus jeugdvoetbalspelleider en later tot de cursus jeugdvoetbaltrai ner. Dit alles omdat deskundig kader als onmisbaar wordt ge zien om de jeugd een kwalitatief deskundige impuls te geven. Een opmerking vanuit de zaal, dat clubs financieel iets over zouden moeten hebben voor een deskun dige jeugdtrainer in plaats van alles te pompen in de begelei ding van het eerste elftal of het aantrekken van spelers, vonden de aanwezigen zeer terecht. Het doel van deze campagne is om in ieder geval het ledental op peil te houden en later in de campagne hoopt men dan leden winst te boeken. Het ligt in de bedoeling dat de deelnemende verenigingen van deze actie een meerjarenplanning maken. Tij dens de actie worden steeds ver schillende doelgroepen benaderd voor deelname, terwijl de een maal gehouden activiteen jaar lijks terugkeren. Binnen een tijdsbestek van drie jaar zijn alle leeftijdsgroepen aan de beurt ge weest en kunnen de verenigingen daar op voortborduren. De vere nigingen houden alle acties zelf, maar krijgen ondersteuning van het NHV. Die bestaat uit promo tionele ondersteuning, zoals het verstrekken van folders en pos ters, technische ondersteuning bij activiteiten en advies waar nodig. De opzet is, dat vanuit het NHV stimulerende signalen naar de verenigingen blijven ko men om continu door te gaan. Bij de voorbereidingen zal er steeds iemand van het NHV aan wezig zijn. Na ieder evenement volgt een evaluatie. Ook de Zeeuwde verenigngen nemen deel aan deze campagne. Daarvan hebben EMM (Middel burg), GSC (Goes) en Walcheren (Vlissingen) gekozen voor sa menwerking onder het motto 'Samen sterker en beter'. Een aantal enthousiaste leden is vol op bezig met de voorbereidin gen. Deze verenigingen zullen steeds dezelfde soort activiteiten houden op ongeveer hetzelfde moment. Hierdoor krijgen lokale activiteiten een provinciaal ver volg. Zo gaan deze verenigingen een schoolhandbaltoernooi voor het basisonderwijs houden in Vlissingen, Middelburg en Goes. Vervolgens houdt men een kam pioenschap van Midden-Zeeland en wanneer ook andere vereni gingen uit de provincie deelne men volgt daarop een Zeeuws kampioenschap. De eerste acti viteiten waren woensdag 26 mei in Vlissingen en Goes en op 2 juni in Middelburg. Op die eerste dag komen de kinderen in con tact met handbal via een spel- en vaardigheidscircuit. Daarna vol gen wedstrijdjes. Na afloop krij gen de kinderen een folder met verenigingsinformatie en een sportcheque waarmee ze drie keer gratis kunnen meetrainen. De verenigingen zijn uiteraard benieuwd naar de respons van deze campagne. Lukt het niet om nieuwe leden in één team bij een bepaalde vereniging onder te brengen, dan zullen de bestuur ders samen één team formeren. Men hoopt overigens dat het voorbeeld van de drie genoemde verenigingen in de rest van Zee land gevolgd wordt.

de Stem | 1993 | | pagina 11