Baldato wint eerste massasprint Blijle Na-competitie vandaag van start met NEC-Heerenveen WV-speler Tijjani Babangida in de val Zeilcoach Jeroen Pels kiest voor kwaliteit Wereldkampioen Bugno als meesterknecht in gevaarlijke Giro-etappe sportnieuws kort Antoine Goe SPORT B2 TV-schermen in de Kuip Werkgelegenheid van Italiaanse profs ook op de tocht Sterke start waterpoloërs Warnier winnaar trimkoers Hulst DE STEM DONDERDAG 27 MEI 1993 Vari onze verslaggever Utrecht/Breda - NEC heeft het kort geding tegen de KNVB verloren. De Nijmeegse eerste divisieclub moet daardoor vandaag de eerste wedstrijd van de na-competitie in en tegen Heerenveen spelen. President mr. L. Schuman van de Utrechtse arrondissementsrechtbank verklaarde woensdag de bezwaren van NEC tegen het speelschema van de na-competitie niet ontvankelijk. Bij monde van advocaat mr. H.C.J. Oomen toonde NEC zich verbolgen over het speelschema van de na-competitie. Met alle begrip voor de problemen die de KNVB heeft bij het vaststellen van wedstrij den in het betaalde voetbal, voelde de club zich ernstig benadeeld. Eerst vandaag tegen Heeren veen, dan tien dagen rust, en vervolgens de laatste drie duels in poule A binnen zeven dagen; volgens NEC je reinste competitievervalsing. Oomen vond namens zijn cliënt dat de namen van NEC en Heerenveen in het speelschema moesten worden gewisseld, zodat er van een sportief en eerlijk verloop van de na-competitie sprake kon zijn. Een voorstel dat ook de KNVB via een fax op 14 mei had geopperd. Dat voorstel was tegen het zere been van Heerenveen, dat via loting met een thuiswedstrijd mocht beginnen en eindigen. Raadsman mr. H. Utermark verdedigde de belan gen van de KNVB. Hij constateerde dat de bond niet anders kon dan Heerenveen-NEC voor 27 mei vast te stellen. Op zijn beurt wilde NEC dan het oorspronkelijke speelschema van 19 april gehand haafd zien. Met Heerenveen-NEC op maandag 31 mei. Die speeldag was echter onmogelijk in ver band met een kermis in Heerenveen. Het speelschema van de na-competitie in poule A: 27 mei: Heerenveen-NEC; 4 juni: nummer 16 eredivisie- Heerenveen; 7 juni: NEC-nummer 16; 10 juni: NEC- Heerenveen; 13 juni: nummer 16-NEC; 16 juni: Heeren veen-nummer 16. Ook in poule B (NAC, De Graafschap, nummer 17 eredivisie) dreigen problemen te ontstaan rond het programma. FC Den Bosch-manager Chris van der Laar heeft deze week competitieleider Bertus Rijk- hoek van de KNVB en NAC-manager Martien Vreijsen opgebeld en gevraagd naar.de mogelijkhe den om de eventuele wedstrijd tegen NAC op 3 juni te verschuiven. Het laatste reguliere competitieduel van FC Den Bosch, tegen Fortuna, wordt pas op 1 juni ge speeld, in plaats van op 31 mei, in verband met het Pinkpop-festival op tweede pinksterdag. En twee dagen lijken Den Bosch te kort om zich goed op de na-competitie voor te bereiden. Vreijsen; „De KNVB heeft ons gevraagd of we er voor voelen de wedstrijd naar 4 juni te verplaat sen, maar dat zien we niet zitten, omdat we al kaarten voor de derde verkocht hebben. Boven dien, voor Den Bosch is dat toch ook alleen maar ongunstiger. Tussen de wedstrijd op 1 en 3 juni zitten twee dagen, terwijl tussen 4 en 6 juni slechts anderhalve dag zit, omdat op die laatste datum 's middags gespeeld wordt. Daar gaf Rijkhoek me ook gelijk in." KNVB-voorlichter Rob de Leede meldde dat van daag in Zeist vergaderd wordt over de problemen in poule B. De voorverkoop van de beide thuiswedstrijden van NAC in de na-competitie - behalve op 3 juni tegen FC Den Bosch of Fortuna ook op 10 juni tegen De Graafschap - loopt prima. Volgens Vreij sen zijn vrijwel alle zitplaatsen al weg. Van onze verslaggever Marcianise - De eerste massasprint in de Ronde van Italië werd woensdag in Marcianise verrassend gewon nen door de Italiaan Fabio Baldato. De finishfoto maakte uit dat hij zijn landgenoot Mario Manzoni met een centimeter verschil had verslagen. Deze uitslag deed het gezicht van Gianni Bugno betrekken. De wereldkampioen had in de slot fase van de vierde etappe als een meesterknecht de sprint aange trokken voor de jonge Manzoni. Bugno had dit gedaan, omdat hij zich, evenals favoriet Miguel In durain, toch in de kop van het peloton bevond. De talloze geva ren op de 179 kilometer lange weg van Scanno naar Marcianise maakten dit noodzakelijk. Bugno, Chiappucci, rose-trui- drager Argentin en Indurain wa ren zich bewust van de gevaren en damden de risico's in door voortdurend voorin te rijden. Greg LeMond had zich weer vro lijk kletsend in de schoot van het peloton genesteld en smakte dan ook twee keer hard tegen het asfalt. De Amerikaan, als 112e bij de start al kansloos, liep opnieuw forse achterstand op. Zijn gesprekspartner Stephen Roche viel één keer. Bij de talloze valpartijen raakte de Italiaan Rodolfo Massi het ernstigst gewond. Hij brak een sleutelbeen. Bugno, Chiappucci en Indurain bereikten de eind streep ongeschonden. De zwijg zame Indurain, met zijn inge- Van onze verslaggever Rotterdam - De Feye- noord-supporters die er vandaag in de voorver koop niet in slagen een kaartje te bemachtigen voor de slotwedstrijd van hun club in en tegen FC Groningen, kunnen op tweede pinksterdag het duel toch integraal vol gen. Omdat Feyenoord zich bij winst voor het eerst in ne gen jaar kampioen mag noe men, heeft de leiding van de Rotterdamse club besloten twee grote televisie-scher men in de Kuip te plaatsen, waarop de sleutelwedstrijd tegen FC Groningen live te volgen is. Een en ander ge schiedt in samenwerking met de NOS, PTT en de supportersvereniging. „De schermen worden aan de Noord-zijde geplaatst, het is dus de zogenaamde concert-opstelling", aldus voorzitter Jorien van den Herik. „In totaal kunnen we 35.000 mensen herbergen. De kaartverkoop begint maandag om 10.00 uur, de poorten gaan om 12.30 uur open. We vragen tien gulden entree. Daarmee halen we de hoge kosten er lang niet uit, maar we wilden graag een gebaar maken naar het trouwe legioen." bakken glimlach, raakte een ploeggenoot kwijt. De Fransman Heulot stapte af. Etappewinnaar Fabio Baldato, 24 en drie jaar prof, toonde zich in de vierde etappe een waardige vervanger van Mario Cipollini. Zijn kopman startte dit jaar niet in de Giro om veel frisser dan vorig jaar aan de Tour de France te kunnen deelnemen. Voor Bal dato kwam zo c.e weg vrij voor zijn eerste grote succes als be roepsrenner. Uitslag vierde eiappe: 1. Baldato (Ita) 179 km. in 4.39.16 (0.12 bonifi catie), 2. Manzoni (Ita, 0.08), 3. Leo- ni (Ita, 0.04), 4. Roscioli (Ita), 5. Baffi (Ita), 6. Casartelli (Ita), 7. Brochard (Fra), 8. oaligari (Itaj, 9. Fontanelli (Itaj, 10. Saitov (Rus), 11. Raab (Dui), 12. Henr. (Dui), 13. Risi (Zwi), 14. Hundertmark (Dui), 15. Thibout (Fra), 103. Van Aert, 139. Rooks, 140. Van der l'oel allen z.t., 172. LeMond (VSt) 13.21. Algemeen klassement: 1. Argentin (Ita) 16.51.40, 2. Oegroemov (Let) 0.26. 3. Fondriest (Ita) 0.36, 4. Indu rain (Spa) 0.38, 5. Saligar.' (Ita) 0.41, 6. Leblanc (Fra) 0.42, 7. Bugno (Ita), 8. Zaina (Ita) 0.44, 9. C.iiappucci (Ita) 0.47, 10. Gelfi (Ita) 0.50, 11. Lelli (Ita) 0.54, 12. Casagrande (Ita), 13. Roche (Ier) 0.55, 14. Delia Santa (Ita) 1.01, 15. De las Cuevas (Fra) 1.02, 50. Van Aert 2.33, 113. Rooks 15.41, 156. Van der Poel 23.36. Ronde van Armor, open Tweede etappe, Lamballe - Roscoff: 1. Koerts (Ned) 195,5 km. in 5.02.10, 2. Coello (Spa), 3. Van Haecke (Bel), 4. Kirsipuu (Est), 5. Pianike (Rus), 6. Redant (Bel), 7. Francois Simon (Fra), 8. Robin (Fra), 9. Fidanza (Ita), 10. Freze (Dui). Algemeen klassement: 1. Robin 9.19.31, 2. Redant 0.05, 3. Zamana (Pol) 0.08, 4. Simon 0.09, 5. Van Petegem (Bel) 0.11, 6. Corvers (Bel) 0.14, 7. Coello 0.16, 8. Pianike 0.17, 9. Pineau (Fra), 10. Arnould (Fraj z.t. Fabio Baldato wint de eerste massasprint in de Ronde van Italië. Van onze verslaggever Scanno - Het feit dat de Italiaanse profwielrenners het seizoen volledig beheersen, betekent niet dat voor vol gend jaar ook de werkgelegenheid is gegarandeerd. Want nadat sponsor Gatorade van de ploeg Bugno te kennen heeft gegeven volgend seizoen uit de wielersport te stappen, heb ben ook de sponsors van Amore Vita en Ariostea het voorbeeld gevolgd. Gatorade stopt in 1994 het grootste gedeel te van haar reclamebudget in de Formule 1-stal McLaren van Ayrton Senna. Ploeg leider Giancarlo Ferretti van Ariostea heeft al een principe-accoord bereikt met de sterke GB-MG-ploeg. Hij neemt vier of vijf van zijn renners mee. Bij Ariostea rijden onder meer Rolf Jarmann, dit jaar winnaar van de Amstel Gold Race, Davide Cassani, Pascal Richard en de Italiaanse belofte Massimiliano Lelli. Barcelona (anp) - De Neder landse waterpoloërs zijn in Barcelona het kwalificatie toernooi voor het Europees kampioenschap voortvarend begonnen. Tegen Slowakije, vooraf alom getipt als de belangrijkste con current voor de tweede of derde plaats, die ook rechtgeven op deelneming straks in Sheffield, speelde het Oranje-team zeer sterk en won zoals het wilde: 17-5 (5-2 3-1 1-1 8-1). Met dat eclatante succes is de selectie van bondscoach Ivo Trumbic al een heel eind op weg naar het EK. Door Ivar Penris Venlo - De kans dat Tijjani Babangida ooit nog terug komt naar Nederland, wordt met de dag kleiner. Hay Am- merlaan, de elftalleider van VW die zich de afgelopen maanden ontfermt heeft over de 19-jarige Nigeriaanse aan valler, acht de kans groot dat 'Baba' in zijn geboorteland verkwanseld wordt aan een Spaanse of Belgische club. Vorige week, toen reeds het ge rucht de kop opstak dat Baban gida ongewenst bezoek had ge had van onbekende figuren, ont kende Ammerlaan dat nog stel lig. Toen heette het dat Babangi da de hele middag inkopen had gedaan voor zijn vakantie naar Nigeria, terwijl hij eigenlijk in Gouda een afspraak met de spe lersvakbond WCS had. Gisteren gaf Ammerlaan echter toe dat drie personen hun vertrek naar Gouda tegenhielden. Wat gebeurt er die bewuste woensdagmiddag? Babangida en Ammerlaan heb ben inderdaad net inkopen ge daan en gaan die spullen, vlak voor het vertrek naar de WCS in Gouda, naar het huis van de voetballer brengen. Daar treft het tweetal de in België mislukte trainer Jo Bonfrère, ene Piet Borremans en een onbekende, in België woonachtige Nigeriaan in de huiskamer aan. De indringers geven hen te ver staan dat 'Baba' niet meer de deur uit mag. En als er al een gesprek plaats vindt met zaak waarnemer Rob Janssen van de WCS, dan gaan zij mee, en in hün auto. Een eis van Borre mans, een Nederlandse zaken man die al twaalf jaar in Nigeria woont en werkt en zich opwerpt als de manager van 'Baba'. Janssen, die inmiddels door Am merlaan telefonisch op de hoogte is gebracht van de gebeurtenis sen in Venlo, stelt vervolgens voor om ergens in Rosmalen, tussen Gouda en Venlo in, een Tijjani Babangida. gesprek te arrangeren. Op aan geven van Jo Bonfrère gaat het drietal niet akkoord. 'Baba' krijgt opnieuw te horen dat hij geen toestemming krijgt om naar de WCS te gaan en al helemaal nergens zijn handtekening onder, mag zetten. Hij wordt vervolgens meegeno men naar een tot nu toe nog onbekend restaurant. 'Wij gaan iets eten', krijgt Ammerlaan te horen, terwijl de drie mannen 'Baba' meenemen. „Ik heb nog geprobeerd achter ze aan te gaan", verklaarde Ammerlaan gisteren. „Zij hadden hun auto echter aan de achterkant van het huis staan en de mijne stond voor de voordeur geparkeerd. Ik kon ze niet meer te pakken krij gen." Voor het feit dat niemand de politie inschakelde, naast de WCS wisten VW-voorzitter Jan Vlaminkcx en manager Wiel Teeuwen inmiddels ook wat er aan de hand was, heeft Ammer laan een simpele verklaring. „Baba komt uit één van de meest corrupte landen van Afrika. Hij heeft geen vertrouwen in de po litie. Hij zou dan helemaal dicht klappen en alles ontkennen. Ook na wat er nu gebeurd is, heeft Baba nog veel respect voor die Borremans. De jeugd kijkt daar veel meer op tegen ouderen. Ze doet wat er verlangd wordt." Enkele uren nadat de groep naar het restaurant is vertrokken, belt de aangeslagen 'Baba' Ammer laan op met de mededeling dat het drietal is verdwenen en dat hij zo snel mogelijk naar zijn huis moet komen. Dat 'Baba' inderdaad geluisterd heeft naar de zogenaamde zaakwaarne mers, blijkt twee dagen later. Vlak voordat hij voor een vakan tie naar Nigeria vertrekt, ver klaart hij op Schiphol tegenover het weekblad Voetbal Interna tional: „Jo Bonfrère en mister Borremans doen mijn zaken, eventueel in overleg met de FOTO ANP WCS." Babangida lijkt in een web ver strikt geraakt te zijn, waar hij nog maar moeilijk uit kan ko men. Er doen verhalen de ronde dat er ook in Nigeria allerlei mensen zijn, die een graantje mee willen pikken als een talent volle voetballer aan een topclub verkocht wordt. Veel goedgelo vige spelers tekenen daar allerlei contracten, in de hoop goede raad te krijgen. Clemens Westerhof, die als trai ner van het nationale Nigeriaan se team Babangida van dichtbij heeft meegemaakt, verklaarde onlangs in Vrij Nederland: „Elke keer als ik na een reis terugkom, zijn er weer spelers weg. Zonder dat de bond het weet. Ze zijn dan verkwanseld door clubeige naren, zakenlieden of tussenfi- guren, die het niet interesseert waar die jongens spelen. Als ze zelf hun zakken maar kunnen vullen." Westerhof verwacht dan ook dat een mogelijke transfer van 'Baba' waarschijnlijk niet zon der slag of stoot zal verlopen. „Babangida zit vast aan een ma nager, wiens naam ik niet zal onthullen. Er zijn in Nigeria mensen om minder vermoord..." Borremans is volgens zijn vader voor zaken ergens in Europa en is onvindbaar. Een zakenrelatie van hem, Henny Hense, ver klaart in Voetbal International dat Borremans inderdaad een contract met 'Baba' heeft afge sloten. „Daarin staat keurig be schreven wat Borremans wel en niet mag. Aan deze kant van de wereld wordt dat helaas niet begrepen, maar in Nigeria weten die voetballers niets. Dus zijn ze dolgelukkig als er iemand is die ze hier kan helpen." Jo Bonfrère zei gisteren niets te weten van een contract tussen Borremans en Babangida. Op de beschuldiging van het vasthou den van Baba reageert hij gela ten: „Er is helemaal niets van waar. Ik heb Babangida sinds hij in Nederland is in goed vertrou wen zoveel mogelijk proberen te helpen, omdat het hier onder meer vanwege de taal moeilijk voor hem is. Ik heb er voor gezorgd dat hij vrijdag op tijd op het vliegtuig zat, zodat hij een welverdiende vakantie kon gaan houden." De 'zaak Baba' is waarschijnlijk aan het rollen gekomen, toen VW de transfersom van de rechtsbuiten, 2,6 miljoen gulden, bekend maakte. Omdat Nol Hendriks, die eigenaar van Ba bangida is, dat geld bij een mo gelijke overgang dreigt te gaan opstrijken, zijn derden als Bor remans en Bonfrère waarschijn lijk in actie gekomen. Ammerlaan: „Ze zijn natuurlijk bang dat ze naar hun centen kunnen fluiten. Daarom ben ik bang dat ze via een omweg, Nigeria dus, proberen Baba er gens anders te slijten, zodat ze toch nog een behoorlijk bedrag op kunnen strijken. Het zou ont zettend jammer zijn, maar ik denk dat we Baba niet meer terug zien." De zestien van Noorwegen Oslo - De Noorse voetbalbond heeft de namen van zestien spelers bekendgemaakt, die zijn geselecteerd voor de naderende kwalificatie-wedstrijden voor de eindronde van het WK tegen Engeland (Oslo, 2 juni) en Nederland (Rotterdam, 9 juni). Het gaat om de volgende spelers: Björnebye (Liverpool), Bratseth (Werder Bremen), Fjortoft (Rapid Wien), Flo (Sogndal), Halle (Old. ham), Ingebrigtsen (Manchester United), Jakobsen (Young Boys)" Leonhardsen (Rosenborg), Mykland (Start), Nilsen (Köln), Jan-0vè Pedersen (Lilleström), Tore Pedersen (Brann), Rekdal (Lierse), bach (Lyn), Sorloth (Rosenborg) en Thorstvedt (Tottenham). Kasparov pleit voor topcompetitie Moskou - Gari Kasparov heeft zich woensdag tegenover het persagentschap Itar-Tass uitgesproken voor het instellen van een topcompetitie met de beste schakers ter wereld. Volgens de Russische wereldkampioen is dat noodzakelijk om het schaken op een hoger peil te brengen. In februari verbrak Kasparov met zijn Britse uitdager Nigel Short de banden met de wereldbond (FIDE) om zelf de organisatie van de tweekamp om de wereldtitel ter hand te nemen. Het duo riep vervolgens de Professional Chess Associa tion (PCA) in het leven. Volgens Kasparov kan de FIDE doorgaan met het leiding geven aan het amateurschaken, maar is deze organisatie niet in staat de commerciële aspecten voorde profspelers naar behoren te regelen. Het ideale beeld voor de toekomst zou volgens Kasparoi bestaan uit het houden van een serie toernooien volgens het voorbeeld van de Grand Slam-evenementen in de tennissport. „De topschakers moeten contracten afsluiten met de PCA en krijgen de garantie dat ze hoge bedragen verdienen," zei hij. „ze moeten daarvoor een minimaal aantal partijen spelen en aan de wensen van de sponsors voldoen." Van Langen start niet in Kerkrade Den Haag - Ellen van Langen zal zaterdag in Kerkrade niet haar seizoendebuut maken op de 800 meter. De Olympische kampioene kampt met een lichte kuitspierblessure. Ze kreeg woensdagmiddag tijdens een onderzoek op het sportcentrum Papendal van arts Peter Vergouwen drie dagen looprust voorge- schreven. Van Langen komt nu voor het eerst in actie op 9 juni in de Duitse plaats Arnsberg. Olympische kampioenen naar Hengelo Nieuwegein - Met Ellen van Langen (800 meter), Heike Drechsler (verspringen) en Heike Henkei (hoogspringen) zullen ten minste drie Olympische kampioenen deelnemen aan Adriaan Paulen Memorial in Hengelo. Voor de belangrijkste internationale baan-atletiekwedstrijd in Nederland, zondag juni in het FBK-stadion, heeft atletenmakelaar Jos Hermens een bedrag van ruim een half miljoen gulden beschikbaar. De oud-wereldrecordhouder uurloop heeft naast het optreden van de drie gouden medaillewinnaars van Barcelona grote verwachtingen van de wedstrijd over tien kilometer, die zowel voor de vrouwen als mannen op het programma staat. Hermens kondigde woensdag in Nieuwegein tijdens een persconferentie aan dat Moses Tanui op de 10.000 meter een aanval gaat op het wereldrecord, dat sedert 15 augustus 1989 (Berlijn) 27.08,23 op naam van de Mexicaan Arturo Barrios staat. Rolf Muntz uitgeschakeld in Portrush Portrush - Rolf Muntz is niet door de kwalificaties gekomen van het Brits amateurkampioenschap op de banen Royal Portrush en Dunluce in Noord-Ierland. De Brabantse golfer, die in 1990 het toernooi sensationeel won, scoorde in twee ronden 157 (79 en 78). Dat was drie slagen te veel voor een plaats bij de beste 64, die in matchplay doorgaan. Muntz zei grote concentratieproblemen te hebben gehad, weet niet waar dat door kwam. Vorige week hadden we met de Nederlandse ploeg een mini-trainingskamp in Tsjechië, op baan waar volgende maand het Europees landenkampioenschap wordt gespeeld. Ik sloeg daar een hole-in-one en maakte veel birdies. Dat maakte me zeer optimistisch voor het Brits ama teurkampioenschap, maar het is niets geworden." Smits-van Waesberghe op dreef Margara - Op de eerste dag van het Club Med Open in Margara, een toernooi van de Europese Challenge Tour, plaatsten dne Nederlanders zich in kansrijke positie voor deelname aan finale-weekeinde. Constant Smits-van Waesberghe gebruikten slagen, goed voor een plaats in de top 10, Stephane Lovey 71, goed voor de eerste twintig en Ruud Bos 73, goed voor de 47e stek. Chris van der Velde drong in een veld van 5900 golfers door tot de volgende ronde in het kwalificatietoernooi van het US Open. In Boston speelde hij één onder par over 36 holes en kwam bij de laatste 500, die op 7 juni in Atlanta spelen voor 20 plaatsen in het tweede Grand Slam-toernooi van het seizoen. Schaatsploeg niet naar Kenya Amersfoort - Schaatscoach Ab Krook ziet af van de geplande hoogstestage in Kenya. De trainer van de allrounders wilde begin volgende maand in Afrika op circa 2000 meter de basis leggen voor het nieuwe seizoen. Krook durft na rijp beraad tó avontuur echter niet aan. Hij vindt de mediche risico's in M Afrikaanse land te groot. De schaatsploeg reist nu op 5 juni af naar het hooggelegen St. Moritz in Zwitserland. Half augustus en eind oktober nog een tweetal hoogtestages, respectievelijk in de Pyreneeën en op Tenerife. Medemblik (anp) - De Olympische gedachte is aan zeilfanaaa Jeroen Pels niet besteed. De 29-jarige hoofdcoach van b Nederlands Watersportverbond (KNWV) wil uitsluitend® toppers naar de Zomerspelen van Atlanta in 1996. Goedi» lende amateurs mogen thuis blijven „Ik vind kwaliteit veel belangrij- tent-trainer Rigo de Nijs J' ker dan kwantiteit", benadrukt de jeudige Rotterdammer. „Die filosofie werkt de komende jaren door in de verdeling van tijd en geld. Ik ga liever naar Atlanta met één zekere medaille-kandi daat dan met tien deelnemers, die zeker niet op het podium belanden." Pels, sinds 1989 bij het KNWV in dienst, was vorig jaar in Barce lona actief met de grootste Ne derlandse ploeg uit de Olympi sche historie. De omvangrijke Oranje-afvaardiging veroverde in acht verschillende klassen slechts één plak: brons voor Do- rien de Vries op de Lechner- plank. „In Barcelona kreeg ik de bevestiging van mijn ideeën over topsport, die ik vooraf nog niet hardop had durven zeggen", blikt Pels terug. „Ik had geen Olympische ervaring en wilde eerst mijn theorie toetsen aan de praktijk. Nu stel ik dat nationale subtoppers niets bij de Zomer spelen te zoeken hebben. Daar voor is het Olympisch zeilniveau veel te hoog." Pels promoveerde begin dit jaar bij het KNWV van bondscoach tot topsportcoördinator. Assis- nam de functie van zijn coM over. Beiden tekenden een con tract tot na de Zomerspelen. Pf behield de eindverantwoor® voor het technische beleid. „Een nieuwe indeling was zakelijk, omdat de oude sW tuur de lading niet meer dekte legt Pels uit. „Naast het zeilt deed ik allerlei andere zaken, het gebied van commercie, nanciën en maatschappelijke" geleiding. Dat is nu contractu0 vastgelegd. Bij buitenlands wedstrijden regel ik voor Iers uit de kernploeg ook zo'" mogelijk het vervoer, de schrijving en een slaapplaats, Olympische kandidaten vet® nen een professionele ondenste* ning. Ik vul mijn tijd voor de® helft als trainer en voor de alt- re helft als coördinator." Pels concentreert zich als coach voornamelijk op drie® sen: Soling, Laser en Europe1 Nijs houdt zich vooral bezig1; de zeilers (mannen en vrou" in de Mistral en 470. Het ff* bezette duo kan een aantal as tenten goed gebruiken. „T"® drie extra trainers in een tijdfunctie zou ideaal zijn' Pels toe. DE STEM Van onze tennismedewerker Hulst - De voorlaatste speel dag in de landelijke vierde ei vijfde klasse mixed verlie bepaald niet best voor d Zeeuws-Vlaamse tennisverte genwoordigers. In de vierd klasse ging het Terneuzens Animo met een maximaa 8-0-verlies onderuit tege Cash. Animo kon zich we troosten met de gedachte da het team uit Rijen de onbe twiste koploper is. TENNIS Alleen het dubbel Steijaert/Ha melink was dicht bij de overwin ning tegen oud-MLTC-er Ren Montenarie en Ralf Jansen. Op nieuw zal Animo een stapje te rug moeten doen. Van onze verslaggever Ad Pertijs Ossendrecht - Servais Kn Tour al dagen achtereen; rest van het peloton niets, Gisteren in de vlakke, we 19-jarige Bert Hiemstra ge naar Ossendrecht ondervoi aan den lijve. De Rijense spurter en drager var de bolletjestrui (bergklassement; leek door zijn zeven medevluch ters in een zetel naar de over winning te worden gereden. Tij dens de laatste plaatselijke om loop van tien kilometer moest Blijlevens echter zoveel aanval len counteren, dat hij op de meet geen kracht meer over had om mee te sprinten voor de overwin ning. Tranen „Ze keken op het laatst bij elke ontsnapping naar mij", huilde Blijlevens na afloop in het druk ke Ossendrecht krokodilletra- nen. Zo verwonderlijk was de hou ding van zijn companen immers niet. Blijlevens, gisteren ook al mee in een monstervlucht, had daarvoor in de ruim 150 kilome ter lange ontsnapping geen me ter op kop gereden. Hij moest de klassementskansen van Knaven en Den Braber beschermen. Slopen „Ik klaag ook niet", verduide lijkte Blijlevens, „maar al die aanvallen in de slotkilometers sloopten wel mijn krachten." Scherper Bij de acht vluchters, die na de monstervlucht het aanstormende peloton maar net voor wisten te blijven, zaten ook de beide Toyota-coureurs Paul Barten en Antoine Lagerweij. „Als je weet dat de etappe naar Ossendrecht voert, sta je toch iets scherper aan het vertrek", verklaarde Barten zijn opmerke lijke optreden van gisteren. Het was voor het eerst sinds bijna twee jaar dat de langdurig aan zijn rug geblesseerd geweest zijnde Zevenbergenaar van zich deed spreken in een Nederlandse topwedstrijd. Van onze sportmedewerker Hulst - Voor eigen publiek won Karei Warnier de koers- voor A-trimmers in Hulst. Warnier ging op het juiste moment aan de haal en won verdiend. Rick de la Ruelle werd tweede en Huib Slabbe- soorn derde. In Hulst kwamen 25 trimmers hun rugnummer afhalen en on der de deelnemers sterke namen «s Babijn, Slabbekoorn, Marco 6met, Christ Boden en Mark Boelens. De la Ruelle trok als eerste in de aanval. Later werd hij opge volgd door een sterk rijdende meters. De beslissing werd ge arceerd door zes renners. Dat waren Babijn, Pieters, Warnier, De la Ruelle, Boelens en Slabbe koorn. De Belg Boelens viel weg door pech. Nadat Slabbekoorn ®jn poging zag mislukken ging warnier in de aanval. En met succes. uitslag in zó ^arnier (Hulst) 40 kilometer t>. ,,10. 2. op 20 seconden R. de la ^elle (Axel), 3. H. Slabbekoorn ^apelle), 4. R. Babijn (Terneuzen), m, Pieters (Heikant), 6. C. Boden (Tr0lïWse Plantage), 7. W. de Feber Rt°eK), 8. M. Smet (België), 9. S. c- °°re (België), 10. A. Kuzee (Oost- to^rg), 11. R. van Etten (Hulst), hio5J?00ks (Zaandam), 13. F. Ver- eipW?u*s^' 14- P. de Backere (Bel- la- J- Beun (Biervliet).

de Stem | 1993 | | pagina 10