Patrick Laport oppermachtig Geen promotie voor Clinge Breskens kansloos tegen Internos Goes naar eerste klasse Afscheid van George de Bakker Vier keer goud voor atleten RKHAV Hulst Mela Unitas'30 derde klasser ten koste van Zeeuwen Winst Stefan Picavet Zeeuwse kan SPORT ZEELAND Zuiderburen beheersen Zeeuwse-Vlaamse competitie Verspreking Districtsploeg aan de start in Axel SPORTNIEUWS kort Sint Michielsgestel pas in slotfase geklopt ATLETIEK Zeeuwse pupillencompetitie VOETBAL ZWEMMEN DE STEM MAANDAG 24 ME11993 Van onze sportmedewerker Philippine - Bij de mannen- senioren beheersen de zuider buren dit jaar de Zeeuws- Vlaamse Run-Bike-Run-com- petitie. Philippine, één van de oudste organisaties in deze sportdiscipline, kreeg ook een Belg als winnaar op de lang ste afstand bij de mannen-se nioren. Het was Patrick La- port uit Herentals die op de 6 kilometer lopen, 28,5 kilome ter fietsen en 3 kilometer lo pen te sterk was voor zijn concurrenten. De Belg nam al in een vrij vroeg stadium afstand van de rest. Tweede werd Mare Rajotte uit Terneuzen op een kleine twee minuten. Met 19 deelnemers was deze categorie overigens matig bezet. Jan van Laarhoven kwam zich voor de eerste keer dit sei zoen aan de start melden. De Hulstenaar pakte bij de vetera nen gelijk de volle buit aan pun ten. Addy de Guchteneire liet zien dat ze naast het lopen ook nog aardig uit de voeten kan op de fiets en was de snelste vrouw. Het koppel Harvey van Hauten/ Frank Geense liep en fietste in hun categorie naar de winst. Op de korte afstand was junior Rinse van Etten uit Hulst de snelste van alle deelnemers. Hij bleef Mare Groosman een mi nuutje voor. Voor de Hoekenees, bezig aan een sterk seizoen, ge noeg om zich de snelste veteraan te kunnen noemen. Door dit re sultaat verstevigde Groosman zijn leidende positie. Dat deed ook Christa Becu, die het bij de vrouwen op deze afstand haalde. Een afstand die bestond uit 3 kilometer lopen, 19 kilometer fietsen en 3 kilometer lopen. Het totale aantal deelnemers dat de rijkspolitiesportvereniging DE- HO'80 aan de start kreeg was 66. Het organiseerde de wedstrijd in samenwerking met SV Aloy. 1,5/9,5 Jeugd: 1. Evert Doedee (Kruispolder) 24.23. 3/19/3 Vrouwen-junioren: 1. Baukje Doedee (Kruispolder) 1.00.44, 2. Debby van Dorsselaer (Hulst) 1.03.15, 3. Christel Scheiltz (Zandstraat) 1.04.26, Senioren: 1. Christa Becu (St.-Kruis) 1.02.40, 2. Anniek Goethals (België) 1.03.55, 3. Hester Vink (Westdorpe) 1.01.88. Junioren: 1. Rinse van Etten (Hulst) 51.48, 2. Rens Lobbezoo (West-Sou burg) 53.20. Senioren: 1. Hector Buyle (België) 54.14, 2. Ronald Vanhijfte (Oostburg) 55.07, 3. Gino Claeys (België) 55.12, 4. Danny Pollet (België) 57.00, 5. Robert de Grave (Sas van Gent) 59.47. Veteranen: 1. Mare Groosman (Hoek) 52.42, 2. Robert de Craene 54.44, 3. Karei Alenbergh (beiden België) 56.02, 4. Herman Sarneel (Sas van Gent) 57.49, 5. Freddy Saey (IJzendijke) 59.00. 6/28,5/3 Vrouwen: 1Addy de Guchteneire (Sas van Gent) 1.26.12, 2. Catrien de Pooter (Axel) 1.35.06. Junioren: 1. Kurt Weyts 1.18.09, 2. Peter Ranschaert (beiden België) 1.21.45. Senioren: 1. Patrick Laport (België) 1.12.54, 2. Mare Rajotte (Terneuzen) 1.14.43, 3. Pascal Viane 1.16.25, 4. Ronny Schelfhout (beiden België) 1.18.09, 5. Peter Vaerewijck (Koe wacht) 1.18.18, 6. Eddy Vink (West dorpe) 1.18.23, 7. Hans Weeda (Ter neuzen) 1.18.53, 8. William Temmer man 1.19.25, 9. Marcel Seys (beiden België) 1.19.33, 10. Angelo Martens (Axel) 1.21.09. Veteranen: 1. Jan van Laarhoven (Hulst) 1.17.40, 2. Luc Martens (Hengstdijk) 1.19.03, 3. Ferdinand Martinez (België) 1.23.19, 4. Edwin Franckaert (St.-Jansteen) L27.03. Koppels: 1. Harvey van Hauten/Frank Geensen 1.11.56, 2. Filip van Rijssel- berghe/Georges Verstraeten 1.15.30, 3. Wilfried Buysse/Wim Daveloos 1.16.50, 4. Peter Pielaat/Auk van Weert 1.18.37, 5. Norbert Decoster/ Luc de Jaeger 1.19.00. Van onze voetbalmedewerker Cees Franken Roosendaal - Clinge komt ook het komend seizoen uit in de vierde klasse H van het zondagamateurvoetbal. De Zeeuwen verloren in Roosendaal de beslissingswedstrijd om promotie tegen Unitas'30 uit Etten-Leur met 2-1. Het was geen hoogstaande partij voetbal tussen beide periode kampioenen op sportpark Huls donk in Roosendaal. Dat lag vol gens trainer Patrick Boussen van Clinge aan een aantal omstan digheden. Allereerst was het heel warm, beide ploegen stonden stijf van de zenuwen terwijl ook het speelveld niet optimaal was. Unitas had al heel vroeg succes. Nauwelijks waren alle 500 toe schouwers op het sportpark of het stond al 1-0. Aanvoerder Peter Sweres van de ploeg uit Etten-Leur verzond vanaf 30 meter een botsende bal naar het doel van Clinge die een verbou wereerde keeper Siegried van de Berg pardoes in zijn doel zag verdwijnen, 1-0. Clinge schrok van deze vroege achterstand en speelde veel te doorzichtig om het Unitas lastig te maken. Het duurde zo'n 20 minuten voordat Clinge enige grip op het spel kreeg. Zij namen het middenveld in bezit, waarbij vooral Ronald de Bock voor de aanvallende impulsen zorgde. In de 26e minuut verstuurde die zelfde Ronald de Bock een prachtig schot richting het Uni- Aardenburg - Tijdens ver jaardagen wordt er zo hier en daar wat gesproken. Men zou de draad kwijtraken. Die draad miste ook afde lingsvoorzitter Kees Blo- maard even afgelopen za terdag tijdens de receptie van het 60-jarig bestaan van de Aardenbrugse voet balclub of beter AVC. Blomaard had het in zijn speech steeds maar over ACV. Die club bestaat, maar speelt op een ander terrein. Het 'ergerde' Carlo de Baerdemaecker, lid van de AVC-jubileumcommissie, zichtbaar. Resoluut schreef hij de enige echte naam van zijn cluppie op een blanco envelop en deponeerde dat op de 'lessenaar' van Blo maard, die in allerlijl beter schap beloofde en dat werd met applaus begroet. tas-doel, maar Unitas-doelman Rob Schuiten stak ook deze wedstrijd weer in goede vorm. Clinge drong steeds meer aan, maar goed verdedigingswerk van Marcel Kas en Twan de Jong, die de gevaarlijke Clinge- spits Boudewijn van Craenen- brouck geheel uit de wedstrijd speelde, zorgden er voor dat de ruststand van 1-0 op het niet aanwezige scorebord bleef staan. William Huiben van Unitas had er zelfs nog 2-0 van kunnen maken, doch hij profiteerde niet genoeg van een verkeerde terug speelbal van Pascal de Block en haalde er niet meer dan een corner uit. Ook na de rust hield Clinge het betere van het spel. Nadat de goed leidende scheidsrechter Broekhoven enkele gele kaarten had gepresenteerd, was het Ro nald de Bock die met een fraaie kopstoot doelman Schuiten op de proef stelde, maar wederom zonder resultaat. Aan de andere kant kreeg de ijverige, maar meestal zelfzuch tige Suad Yakut ook een mooie kans, doch hij aarzelde iets te lang en wist er niet meer dan een corner uit te halen. Zo rond het half uur kwamen de meest spec taculaire momenten. Eerst schoot William Huiben nog ver naast de paal. In de 36e minuut was het Patrick Duda, die na een goede combinatie met Peter Sweres 2-0 leek te maken, maar de paal stond in de weg. Dat was in dezelfde minuut ook het geval met Yakut. Deze had de hoek voor het uitzoeken, doch ook nu belandde de bal op de paal. Het bleek voor Clinge uitstel van executie te zijn. In de 38e mi nuut zette Yakut goed voor op Patrick Duda en geheel vrij staand kon hij fraai 2-0 binnen- koppen. De bloemen voor de spelers van Unitas werden al voor de dag gehaald, hoewel Ro nald de Block er met een prach tige vrije trap nog 2-1 van maakte. Scheidsrechter Broek hoven liet nogal lang doorspelen, wat enorme kansen opleverde voor invaller Tonio Nouws en spits Patrick Duda, maar voor doelpunten werd niet meer ge juicht. Een speler van Clinge (rechts) werkt de bal koppend weg. FOTO COR VIVEEN Van onze sportmedewerker Goes - In de internatio nale juniorendriedaagse van Groot Axel, die ver reden wordt van vrijdag 28 tot en met zondag 30 mei en die meetelt voor de wereldbeker, komt ook de Zeeuwse KNWU- districtsploeg aan de start. Daarvan maakt deel uit Franklin Klaasse uit Yerse ke, die enige tijd geleden winnaar werd van de eerste wedstrijd voor de wereldbe ker die in Frankrijk werd verreden. De Zeeuwse ploeg zal verder bestaan uit Jacco Luteyn (Kapelle), Erik Joos- ten (Wolphaartsdijk), Hidde Visman (Terneuzen) en Danny Schout (Sas van Gent). De Middelburger Vincent Villerius fungeert als eerste reserve. Ploeglei der is Pierre Vermeule. Heinkenszand bekerwinnaar Terneuzen - De afdelignsvoetbalbeker voor zaterdagclubs is gewonnen door Heinkenszand. Het versloeg in de finale MEV0 met 3-1. HEINKENSZAND-MEVO 3-1 - MEVO was in de eerste helft de betere ploeg. In de tiende minuut ontsnapte Heinkenszand aan een achterstand toen Dik van Splunder tegen de lat schoot. Vier minuten later was het wel raak. Jan Leen Boot scoorde 0-1. MEVO kreeg nog verschillende goede kansen, maar het bleef bij die 0-1. Na de hervatting waren de rollen omgedraaid. Hein kenszand kwam in de zesde minuut op 1-1. Al vallend kopte Wietse Veerman de bal achter de MEVO-goalie. Een solo van Jan Rouw in de veertiende minuut betekende 2-1. Een minuut later kwam Heinkenszand op rozen toen uit een hoekschop Hans Jan Verton de bal via een MEVO-verdediger in het doel liet belanden. Een strafshcop, toegekend aan MEVO wegens het neerleggen van Jan Leen Boot, had de aansluitingstrefter moeten opleveren, maar Dik van Splunder miste vanaf elf meter. Zo bleef het 3-1 en de beker was voor Heinkenszand. Kloetinge blijft tweedeklasser Terneuzen - Zeeland krijgt er er volgend seizoen in de eerste klasse van het KNVB-zaterdagvoetbal geen club bij. Kloetinge verloor zaterdag in Heerjansdam het promotieduel tegen Sparta Nijkerk met 0-2. KLOETINGE-SPARTA NIJKERK 0-2 - Rust- en eindstand. Nico van Zanten 0-1, Gert van de Bunt 0-2. Yerseke boekt succes Terneuzen - Het algemeen periodekamioenschap in de derde klasse A van het landelijk amateurvoetbal op zaterdag fc gewonnen door Yerseke, dat in en tegen Oostkapelle met 1-3 won. Yerseke moet nog aantreden tegen de algemeen periode kampioen van de derde klasse B. Dat werd BLC uit 's-Hertogen- bosch. Een duel te spelen op neutraal terrein. OOSTKAPELLE-YERSEKE 1-3 - Rust 0-1, Stoffel Schipper 0-1 (eigen doelpunt), Jos de Koeijer 0-2, Alex van Keulen 0-3, Harro Haselaar 1-3 (strafschop). Toernooizege voor Zundert Zoutelande - Het jaarlijkse Valkenisse-toernooi van de voetbal vereniging De Meeuwen is deze keer gewonnen door Zundert. De Brabantse formatie liet negen Zeeuwse ploegen achter zich. In de finale versloeg Zundert het Oost-Souburgse RCS met 2-1, RCS kwam wel op voorsprong door Martin Jansen, maar door treffers van De Valk en Van Elsakker trok Zundert de winst en de toernooizege naar zich toe. EINDSTAND 1. Zundert, 2. RCS, 3. Arnemuiden, 4. Oostkapelle, 5. Tholense Boys, 6. Yerseke, 7. VCK, 8. De Meeuwen, 9. Nieuwland, 10. Walcheren. Afdelingsbeker voor Terneuzen BI Terneuzen - De afdelingsvoetbalbeker voor B-junioren is wonnen door Terneuzen BI. Het won in de op het veld van Vlissingen aan de Irislaan gespeelde finale met 3-4 van Middel burg BI. MIDDELBURG Bl-TERNEUZEN BI 3-4 - Al na twee minuten stond het 0-1. Dominieque Verlinde passeerde enkele verdedi gers en scoorde beheerst. Een goede opsteker voor Terneuzen BI, dat bovendien de steun had van een fiks aantal supporters, waaronder tal van bestuursleden die mee naar Vlissingen waren gereisd. Dat bleek nodig ook, want Middelburg BI, vooral technisch beter, zette de Terneuzenaren in die eerste helft li tijd onder druk. Halverwege werd het dan ook verdiend 1-1. Kort voor de rust een verrassende wending. Bij een uitval scoorde Dominique Verlinde 1-2 en vlak daarna werd het 1-3 door een treffer van Bart Rijnhout. Na enkele minuten spelen in de tweede helft leek de beslissing te zijn gevallen. Mark Lagrand zette Terneuzen BI op 1-4 en dus op rozen. Vanai dat moment nam Middelburg het heft weer stevig in handen. De verdediging van Terneuzen BI ging fouten maken. Lange tijd bleven die fouten ongestraft, maar na ruim twintig minuten werd het toch 2-4. Tien minuten voor tijd kwam de spanning volop terug. Middelburg BI kreeg een strafschop te nemen dat betekende 3-4. Daarmee was echter de koek op en was de beker voor de formatie van coach Jan Kolijn een feit. Terneuzen - In de nacompetitie voor periodekampioenen in de derde klasse D van het landelijk amateurvoetbal reisde Breskens gisteren af naar Etten-Leur voor het duel tegen Internos. Voor Bres kens was de wedstrijd van geen belang meer. Door de 2-4-nederlaag op Hemel vaartsdag tegen Moerse Boys waren de Zeeuws-Vlamingen kansloos voor pro motie. De formatie van coach Cor van de Velde kon dan ook vrijuit spelen. Daarbij dan ook de sportieve plicht die Breskens tegenover dat zelfde Moerse Boys had niet te verzaken. Dat deed Breskens dan ook in de eerste helft zeker niet. Het speelde agressief en schiep zich ook enkele kansen op succes. Die bleven onbenut. Halverwege werd Pierre van Broekhoven in het strafschopgebied van de Bressiaanders onreglementair van de bal gewerkt. De hiervoor toegekende strafschop werd door John van Beers verzilverd. Met die 1-0 brak de rust aan. De eerste de beste aanval van Internos na de hervatting, er was 45 seconden gespeeld, leverde de tweede treffer op. Een doelpunt van Pierre van Broekhoven. Internos werd sterker. Na een kwartier scoorde Pierre Koevoets met een hard diagonaal schot 3-0. Vanaf dat moment was de strijd gestreden. Temeer daar Breskens het hoofd liet hangen. Gemakkelijk liep in korte tijd Internos ver der uit naar 5-0 door treffers van Koevoets en nog eens Van Broekhoven. Internos kon hierna de wedstrijd rustig uitspelen en ook Breskens drong niet meer aan. Internos, dat drie weken geleden nog vocht tegen degradatie en om daaraan te ontko men twee beslissingswedstrijden tegen BSC nodig had, nu dus algemeen periodekam pioen. Het kan raar gaan in de voetballerij. Oosterhout - Voor het eerst in haar bijna honderdjari bestaan heeft Goes, opgericht in 1895, de eerste klasse bereikt In het beslissende duel van de na-competitie klopten Zeeuwen Sint Michielsgestel met 4-1. Van onze atletiekmedewerker Vlissingen - Stefan Picvet van het Hulster RKHAV won bij de tweedejaars A-pupillen de driekamp van de tweede wedstrijd van de Zeeuwse pupillencompetitie atletiek. JONGENS-PUPILLEN C Driekamp: 1. Wouter Blokland (Scheldesport) 919, 2. David Schrier (Atletica) 779, 3. Rogier Voorzaat (Delta Sport) 644, JONGENS-PUPILLEN B Driekamp: 1. Emiel Goudzwaard (Scheldesport) 1162, 2. Maurits Ho- hmann (Delta Sport) 1014, 3. Chris- jan Harting (Atletica) 1013. 4 x 40 meter: 1. Scheldesport 28,4, 2. Delta Sport 28,5, 3. Atletica 29,9. JONGENS-PUPILLEN A EERSTE JAARS Driekamp: 1. Joost de Lange (Dy namo) 1044, 2. Wouter Verdurmen (RKHAV) 1038, 3. Arnout Oele (AV'56) 1033. 4 x 60 meter: 1. Dynamo 40,1, 2. Atletica 41,0, 3. AV'56 41,3. TWEEDEJAARS Driekamp: 1. Stefan Picavet (RK HAV) 1382, 2. Marijn van Kralingen (Delta Sport) 1360, 3. Stefan Schrier (Atletica) 1352. 4 x 60 meter: 1. Atletica 36,6, 2. Dynamo 37,3, 3. Delta Sport 37,5. Het was in Vlissingen, waar At letica voor de organisatie zorg de, niet de enige Zeeuws-Vlaam- se zege. Scheldesport kwam zelfs met twee keer winst terug de Westerschelde over. Dit bij de C-pupillen jongens met Wouter Blokland en bij de jongens B-pu pillen met Emiel Goudswaard. Naast de voor de competitie meetellende driekamp stond er als bijnummer een estaffette op het programma. UITSLAGEN MEISJES-PUPILLEN C Driekamp: 1. Cecilia Jangbahadoer (Atletica) 755 punten, 2. Denise Pro voost (Scheldesport) 662, 3. Roselien de Rijk (Atletica) 643. MEISJES-PUPILLEN B Driekamp: 1. Vera Wisse (Atletica) 907, 2. Frauke van Maerschalker- weert (Scheldesport) 827, 3. Sandra van der Bijl (Delta Sport) 822. 4 x 40 meter: 1. AV'56 27,9, 2. Delta Sport 27,9, 3. Scheldesport 29,3. MEISJES-PUPILLEN A EERSTE JAARS Driekamp: 1. Emelie Schot (Delta Sport) 889, 2. Laura Mars (Dynamo) 788, 3 Kim Kloet (Delta Sport) 711. 4 x 60 meter: 1. Delta Sport 1 39,8, 2. AV'56 40,3, 3. Delta Sport 2 47,1. TWEEDEJAARS Driekamp: 1. Yvonne Wisse (Atle tica) 1302, 2. Natasja Picavet (RK HAV) 1244, 3. Nina Bos (Scheldes port) 1239. 4 x 60 meter: 1. Atletica 37,2, 2. RKHAV 37,8, 3. AV'56 38.0. Van onze sportmedewerker Graauw - George de Bakker heeft na 25 jaar trainersacti viteiten afscheid genomen. Dat werd op het terrein van de voetbalvereniging Graauw, de vereniging waar De Bakker veel van zijn jaren als voetballer en trainer sleet, op gepaste wijze gevierd. In het kader van dat afscheid werd een voetbalduel afgewerkt tussen spelers die De Bakker in zijn trainersperiode onder zijn hoede had en een team van trai ners. De coaching bij de voetbal lers was in handen van George de Bakker en de leiding bij de trainers werd verzorgd door Wies van Avermaete. In de eer ste helft van dit treffen konden de trainers, over het algemeen heel wat jaartjes ouder dan de voetballers, het nog aardig bij benen. Nadat Rudie Thomaes de voetballers op voorsprong had gebracht tekende Henk Ottens voor de trainers voor de gelijk maker. De eerste helft werd met 2-1 afgesloten door een doelpunt van Arno Wauters. In de tweede helft ging de conditie een woord je meespreken en liep 'de jeugd' uit naar 5-1 door treffers van Arno Wauters, Rudie Thomaes en Mark van Bunderen. Ivo Wouters verkleinde de achter stand voor de trainers tot 5-2. Daarna legde Arno Wauters de 6-2-eindcijfers vast. Kort voor tijd kreeg George de Bakker de symbolische rode kaart van scheidsrechter Johnny Meeusen gepresenteerd en daar mee viel het doek over een lange vruchtbare trainersperiode. Op de schouders van de spelers werd hij van het veld gedragen. Daarna kreeg hij in een sfeervol samenzijn tal van geschenken, herinneringen, bloemen en wa ren velen aanwezig om hem de hand te drukken. George de Bakker (rechts), de trainer die zaterdag in Graauw definitief een punt zette achter zijn loopbaan op en rond de Zeeuws-Vlaamse voetbalvelden. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze atletiekmedewerker Gorkum - Tijdens de open Dordtse atletiekkampioenschappen op de ac commodatie van Typhoon in Gorkum sleepten atleten van het Hulster RK HAV vier keer goud in de wacht. B-junior Erwin Mortier zit duidelijk weer op het juiste spoor na zijn blessureperikelen. Hij won de 100 meter in 11,58, nadat hij zijn serie winnend had afgesloten met een nieuw baanrecord in 11,44. Michael Burm pakte twee keer een Dordtse titel. Dit met de kogel met 12,38 en de speer met 45,48 meter. Met de discus eindigde hij als tweede met een worp van 34,04 meter, wat een nieuw persoonlijk record betekende. Het vierde goud was voor D-junior Martijn Mortier. Dit op de 80 meter met een tijd van 11,0. Dit nadat hij zijn serie had gewonnen in 10,89 en de halve finale, waarin hij met 10,72 een nieuw baanrecord neerzette. Op het onderdeel verspringen eindigde hij als tweede met 4,74 meter. OVERIGE RESULTATEN B-jongens: Michiel Willaert, verspringen negen de met 4,65, 100 meter serie derde in 13,38 en halve finale vijfde in 13,75. William de Block, verspringen negende met 5,15, 100 meter serie derde in 12,66 en 800 meter vijfde in 2.16,2. C-jongens: Wilfried de Vos, 100 meter serie vierde in 13,9, speerwerpen 33,0, hoogspringen 1,50. Tom van Remoortere, speerwerpen 29,44, hoogspringen 1,40. D-jongens: Geert Sandkuyl, kogelstoten tweede met 9,42 (persoonlijk record), 80 meter serie derde in 11,75, halve finale derde in 11,66 (persoonlijk record), finale vijfde in 11,76, ver springen derde met 4,61 (persoonlijk record). Vrouwen: Daniella Segers, kogelstoten tweede met 11,77, discuswerpen tweede met 36,90 me ter. Die zege kwam overigens met pijn en moeite tot stand. Pas in de verlenging kreeg Goes de moegestreden Brabanders op de knieen. Ook de Bevelandse for matie liep toen op haar laatste benen, maar scoorde wel drie treffers. Ruim voldoende om uit bundig feest te gaan vieren. Dat gebeurde in eerste instantie op het neutrale terrein van WVO in Oosterhout, waar spelers, be stuurders en supporters van Goes elkaar in de armen vielen en waarbij de succesvolle trainer Ron Schrier het middelpunt vormde. Schrier, die straks bij Goes aan zijn zesde seizoen be gint, bracht de ploeg eerst in de tweede klas en reikte dus nu nog een trap hoger. Zijn reactie na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Bos uit Vlissin gen: Ik kan mijn geluk niet op, dit is te mooi om waar te zijn." Goes trof een taaie tegenstander in Sint Michielsgestel, die moei lijk murw te krijgen was. On danks het feit dat twee spelers van de Brabantse club in de tweede helft vanMaar na zeven minuten in de tweede helft liep Antoine van Kessel tegen zijn tweede gele kaart op, wat dus rood betekende en een kwartier voor tijd mocht Marco van Has- sel gaan douchen, na belediging van de grensrechter. Het pleit voor het moraal van de negen andere spelers van Sint Michielsgestel dat ze ondanks deze aderlating in de normale speeltijd overeind bleven. Goes, dat kort voor rust op 1-0 was gekomen kon geen profijt trek ken van de numerieke meerder heid. Erger nog, kon niet voor komen dat zeven minuten voor tijd de balans in evenwicht werd gebracht door Paul van Donk, even eerder in het veld gekomen voor Wilfried van Hemmen. Met die 1-1 stand werd de twee keer 45 minuten afgesloten. Het duel stond bol van spanning en sensatie. Goes begon aan het karwei zonder de geschorste Marcel Kole en de geblesseerde Leen Koster. Ook de niet topfitte Frank Goedegebure ontbrak in eerste instantie maar werd later toch ingezet voor Jacco de Kok, die geblesseerd raakte. Goes kwam goed uit de startblokken. Dicteerde het spel in de eerst tien minuten, maar dat bis zonder effect. De Brabanda dienden van repliek met lijke counters, waaruit van Hassel rakelings schoot, terwijl daarna de Goes doelman zijn talenten moest I nen bij een inzet van Mari Km man. Aan de andere kant een kopbal van Carlos de Job ternauwernood tot hoeksd» verwerkt door Henk Wagenaal. Nadat een solo van Marco Hassel was gestrand op de G# doelman Ronald Kole kwi Goes kort voor de rust op yx sprong. Na een fraaie combinst op links had Wim Saban' maar voor het intikken: 1-0. M Krijger had kort daarop 2-( de schoen maar mikte te hoog1 de tweede helft zakte het peil aan weerskanten. kreeg Goes in het eerste kwi kansen. Nadat Antoine van sel was weggestuurd bij banders en bij Goes de g< seerde Erik Wiens was vei gen door Clarence Pallad aan Zeeuwse kant een sj van Carlos de Jonge gestojd uit de rebound schoot Goi bure te zacht in. Ook een van Ron Brusket bracht succes. Diens schot belan de paal en uit de re-bound lande de spetter van Goedegi re op de vuisten van Wagenafj Nadat Marco van Hassel i had gekregen bleven de Bra» ders verwoed knokken. Dat51 teerde effect. De Goese do' Ronald Kole kreeg een inzetj Ron Broeren niet onder con en Paul van Donk stond om van dit buitenkansje tepf® teren. Daarmee werd de not®1, speeltijd afgesloten met HJ de zesde minuut van de CJ verlening werd een voorzet'' Goedegebure ingekopt doof 7 bandar: 2-1. Het betekendfj genadeslag voor Sint Michid stel. In de tweede verW] scoorde Carlos de Jonge tweemaal. De laatste kwam tot stand uit een s schop. Dolle vreugde ui®" in het Goese kamp, dat zich ontlaadde op het veld en of in het eigen clubhuis op Schenge'. DE STEM Van onze biljartmedewerker Sluiskil - De jaarvergadering van het district Zeeuws- Vlaanderen van de Koninklij ke Nederlandse Biljart Bond, die in hotel-café-restaurant Dallinga te Sluiskil gehouden werd, bevatte weinig verras sende elementen. Wat dat be treft stond deze bijeenkomst haaks op het gebeuren van vorig jaar, toen in een turbu lente vergadering drie be stuursleden het voor gezien hielden. Eén van dat drietal is inmiddels teruggekeerd. Voorzitter Cor Dirven zwaait opnieuw de scpeter over dit nog steeds groeiende district. Daarmee keert Dirven voor de Van onze sportmedewerker Kruiningen - Afgelopen weekeinde werkten de Zeeuwse zwemmers en zwemsters onder ideale omstandigheden de twee laatste dagen van de zo- merkampioenschappen 1993 in zwembad De Inkel te Kruiningen af. Onverwacht sneuvelden er drie Zeeuwse records. Melanie Bos verbeterde het record op de 50 meter vrije slag en de meisjes-es tafetteploeg van Scheldestroom verbeterde maar liefst twee aspi- rantenrecords. De twee organiserende vereni gingen, De Bevelanders uit Ka pelle en Zeelandia uit Reimers- waal, kunnen terugzien op een geslaagd toernooi, dat gezegend werd met heerlijke zomerse om standigheden. De meegekomen toeschouwers waren ongetwij feld jaloers op de deelnemers, die zich bij tijd en wijle konden afkoelen in het-50 meterbad. Het was De Scheldestroom uit Breskens dat met het meeste eremetaal naar huis zou gaan. Met name de jeugdige vrouwen beheersten met overmacht hun categorieën. Zo mochten Sandra Temmerman, Annabel Kosten, Carolien de Milliano en Ryan en Evelijn Verplanke elk één of meer prijzen in ontvangst ne men. Gevraagd naar een verkla ring voor het succes bij de vrou wen had Marga Boidin, samen met Frans Verplanke een van de belangrijke mensen achter dit succes, geen verklaring: „We trainen veel en fanatiek, maar niet anders dan bij andere clubs, denk ik. We beginnen al op jonge leeftijd. Misschien zit het in de bijzondere sfeer bij onze club." Haar woorden werden op dat moment onderstreept door de strijdkreten, die Scheldestroom- leden aanhieven toen juist een aantal clubgenoten gehuldigd werd. Beeld van de strijd in de 250 cc-kla in onze schaakmedewerker '°udekerke - De schifting in Ll "idmduele titelstrijd K8R o? voor senioren van de °c (Reeuwse Schaak Bond) Bon* achtste ronde flink K§fv°erd- Toch zijn er in L; ld 0Irt de titel nog geen passingen gevallen. lan\mP 1 staat René Tiggelman hg VonlS1?fen er hijzonder gun- L ,Vla een overrompelen- WdshJ* flopte hij in een kort fee 6u Roger van Gemert in thaat tste ronde bij de hhi0oPreniging Koudekerke Pijn oi daardoor aan de leiding, fcift 8enoot Rudi de Smit KonTlffnS 8°ed volgen. Hij ij 1 aosnks een vrij lange par- ftnté o °vortuigend van Peter en hliift daardoor op een

de Stem | 1993 | | pagina 16