Driebandenconflict escaleert
Vijf bes
F rans
wint e
UITSLAGEN en standen
KORT
Koevermans slaat zich
naar hoofdtoernooi
Primeurs voor Argentin en Fondriest in eerste etappe
Zweden verli*
ec-finale in Zundert dreigt dupe te worden
ATLETIEK
BASKETBAL
GOLF
HANDBAL
HOCKEY
KANOVAREN
KORFBAL
PAARDESPORT
SCHIETEN
ROEIEN
SCHERMEN
SKEELEREN
TRIATHLON
TURNEN
VOETBAL
VOLLEYBAL
WIELRENNEN
IJSHOCKEY
ZEILEN
ZWEMMEN
Lijmverbod
uitgesteld
Waterpoloteam
hoopt op een
derde plaats
I Van onze sportredactie
Utrecht - Het Nederlands
Uvaterpoloteam mannen, dat
Ivan woensdag tot en met zon-
«ag deelneemt aan het kwali-
J hcatietoernooi in Barcelona,
I hoopt op een derde plaats,
Ime eveneens recht geeft op
deelname aan het EK 30 juli -
"augustus in Sheffield.
V€[
DE STEM
MAANDAG 24 MEI 1993
DE STEM
Van onze verslaggever
Hein Groothuis
Breda/Zundert/Heeswijk-
Dinther - Het conflict in de
driebandenwereld (de contro
verse tussen de proforganisa
tie BWA enerzijds en de we
reldbond (UMB) en Europese
bond (CEB) anderzijds) is dit
weekeinde verder geëscaleerd
door de stellingname van de
Vereniging van Grand-Prix-
spelers (WGPS).
'De WGPS heeft zich achter de
BWA geschaard, die besloten
heeft haar spelers niet te laten
deelnemen aan het Europees
kampioenschap, dat eind deze
week in de even ten zuiden van
Parijs gelegen plaats Corbeil
wordt gehouden. De belangen
vereniging adviseert haar leden
Jan Arnouts, Raimond Burgman,
Dick van Uum, Louis Haver-
mans, Ben Velthuis en reserve
Ad Broeders ook niet uit te ko
men in de titelstrijd indien Dick
Jaspers niet kan meedoen, De
spelers zullen volgens de WGPS
de komende dagen hun deelna
me nader overwegen.
Indien de Nederlandse 'ama
teurs' zich solidair zouden ver
klaren met Jaspers en consorten
en het EK laten voor wat het is,
dreigt voor hen een lange schor
sing.
CEB-wedstrijdleider Frans Tus-
veld: „De VVGPS overziet naar
mijn idee de vergaande conse
quenties niet. Terugtrekking
binnen drie weken voor het be
gin van het EK betekent een
schorsing voor de rest van het
seizoen en het volgende seizoen.
Dat impliceert dat het ook grote
gevolgen heeft voor de Europa-
Cup-finale (eerste weekeinde
van juni) in Zundert. Ik begrijp
dan ook niet waar de WGPS
mee bezig is, want met dat eve
nement zijn sponsors gemoeid
die ook de Nederlandse competi
tie ondersteunen."
Geconfronteerd met de gevolgen
van een boycot liet Louis Haver-
mans, deel uitmakend van Euro-
pa-Cup-houder Teletronika, dat
de Europa-Cup-finale organi
seert, gisteren al weten eieren
voor zijn geld te zullen kiezen.
„Ik zal spelen in Corbeil, want ik
wil het evenement in Zundert
niet in moeilijkheden brengen.
Het komt allemaal gewoon niet
op het goede moment, maar ik
kan het standpunt van de
WGPS wel begrijpen. Links en
rechts gebruikt men drukmidde
len op de spelers, zoals die bela
chelijke boete van Backnang, die
ik in elk geval niet zal betalen.
De problemen worden steeds in
gewikkelder, maar hebben niks
met het biljarten op zich te ma
ken. Het is zaak dat er in de
nabije toekomst duidelijkheid
komt, want anders blijft het zo
maar doorgaan."
Tusveld, die beweert dat het EK
in ieder geval doorgaat, weet
formeel nog slechts van een af
zegging voor Corbeil. Tusveld:
„Ik heb alleen van de Zweedse
bond doorgekregen dat Torbjörn
Blomdahl niet meedoet en dat er
voor hem een vervanger komt.
Van de andere bonden heb ik
nog niets vernomen en dat moet
toch echt via die bonden gebeu
ren. Mij rest slechts afwachten.
Maar ik vind het wel jammer dat
dit gebeurt. Overigens denk ik
dat er nog wel een oplossing zal
worden gevonden."
Parijs (anp) - Mark Koevermans is doorgedrongen tot het
hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse Davis-
Cup-tennisser won zaterdag in de derde en laatste kwalifica.
tieronde overtuigend van de Tsjech David Rikl: 6-3 6-1.
Indurain tempert vreugde
Van onze sportredactie
Porto Ferraio - De Italia
nen wisten geen raad met
hun vreugde. Beter hadden
hun idolen de Giro op het
eiland Elba niet kunnen
inzetten. Moreno Argentin
won in de ochtenduren de
88 kilometer lange, maar
verraderlijke, mini-etappe
en in de middaguren be
wees Maurizio Fondriest
dat hij zelfs een tijdrit kan
winnen.
De beide Italianen zorgden met
een voor. een primeur in hun
profcarrière. Moreno Argentin
had nog nooit de rose leiderstrui
in de ronde van Italië gedragen.
De Italiaan, die zelden zijn ge
voelens prijs geeft, schreeuwde
het uit van vreugde toen hij met
meer dan een halve minuut
voorsprong de eindstreep pas
seerde. Maurizio Fondriest won
voor. het eerst als beroepsrenner
een tijdrit. In zijn wielercarrière
had hij daarvoor slechts één keer
eerder een race tegen de klok
winnend afgesloten. Als amateur
in de ronde van Italië 1986 in
Varese. Miguel Indurain schoot
gisteren twee seconden te kort
tegen Fondriest.
Het was de twaalfde seizoenzege
van Fondriest, die uitermate
kalm reageerde na zijn overwin
ning. „Het is normaal dat een
renner in conditie ook een goede
tijdrit rijdt. Ik heb voorlopig
geen behoefte om de positie van
Argentin aan te vallen. Hij mag
wat mij betreft de rose trui nog
enkele dagen dragen."
De Mecair-ploeg van Argentin
had de mini-etappe zorgvuldig
voorbereid. Om vijf uur, toen de
concurrenten nog in bed lagen,
klommen Argentin en zijn ploeg
maats op de fiets en verkenden
twee keer de beklimming van de
Marcana. Na een trainingstocht
van 50 kilometer keerden zij
terug naar het hotel, waar het
ontbijt klaar stond. Enkele uren
later bewees Argentin dat de
inspectie niet voor niets was ge
weest. Hij sprong op de Marcana
weg uit een kopgroep van elf
renners en bereikte afgescheiden
de eindstreep. Aanvankelijk
bouwde hij een voorsprong op
van 1.40 minuut, maar in de
slotkilometers slonk de marge
zienderogen. „Dit is een van
mijn mooiste dagen in mijn car
rière", riep Argentin. „Voor een
Italiaan betekent het enorm veel
als hij de rose trui in zijn car
rière heeft gedragen. Ik had mijn
ploegmaats gevraagd om de
koers hard te maken, want ik
voelde me eindelijk weer eens in
orde."
Voor de ploeg van Gianni Bugno
verliep de eerste dag in de Giro
minder voorspoedig. Bugno zelf
presteerde uitstekend, want in
de negen kilometer lange tijdrit
had hij slechts vier seconden
hoeven toe te geven op Indurain.
Maar de prestatie stemde Bugno
niet erg gelukkig, omdat hij in
de ochtendetappe zijn trouwe
luitenant Andrea Chiurato door
een zware val was verloren.
Chiurato sloeg na 814 kilometer
tegen de grond en liep daarbij
een gebroken sleutelbeen op. De
Giro was voor hem na 15 kilo
meter al afgelopen.
Bugno: „Het is een groot verlies
voor de ploeg dat we Chiurato
zijn kwijt geraakt. Persoonlijk
kijk ik tevreden terug op de
tijdrit. De mensen die aan Bugno
als tijdrijder zijn gaan twijfelen,
zullen er nu. wel anders over
denken. De prestatie van Fond
riest verbaast mij niet. Hij zal in
de toekomst de beste Italiaanse
renner worden. Ik zie hem als
mijn opvolger."
De drie Nederlanders Jos van
Aert, Adrie van der Poel en
Steven Rooks speelden geen rol
van betekenis op de eerste dag in
de Giro. Rooks en Van der Poel
verloren in de ochtendetappe
zelfs bijna acht minuten.
UITSLAGEN
Eerste etappe, eerste deel: 1. Argen
tin (Ita) 85 km in 2.02.48 (41.529
km/u) (bon. 0.12), 2. Saligari (Ita)
0.34 (0.08), 3. Pulnikov (Rus) 0.04, 4.
Ghirotto (Ita), 5. Leali (Ita), 6. Jas-
kula (Pol), 7. Cassani (Ita), 8. Baffi
(Ita), 9. Kappes (Dui), 10. Konychev
(Rus), 11. Hundertmark (Dui), 12.
Baldato (Ita), 13. Capelle (Fra), 14.
Calcaterra (Ita), 15. Caruso (Ita), 65.
Jos van Aert (Ned), 105. Adrie van
der Poel (Ned) 7.54, 141. Steven
Rooks (Ned).
Eerste etappe, tweede deel indivi
duele tijdrit: 1. Fondriest (Ita) 9 km
10.38 (50,784 km/u), 2. Indurain
(Spa) 0.02, 3. Seigneur (Fra) 0.05, 4.
Bugno (Ita) 0.08, 5. Argentin 0.10, 6.
Chiappucci (Ita) 0.11, 7. Moreau
(Fra), 8. Gelfi (Ita) 0.14, 9. Lelli (Ita)
0.18, 10. Casagrande (Ita), 11. Marti
nez Oliver (Spa), 12. Chiesa (Ita)
0.20, 13. Ugrumov (Let) 0.21, 14.
Leblanc (Fra) 0.24, 15. Calcaterra
(Ita), 71. Van Aert 0.47, 75. Rooks
0.48, 111. Van der Poel 1.00.
Algemeen klassement: 1. Argentin
2.13.24, 2. Fondriest 0.36, 3. Indu
rain 0.38, 4. Seigneur 0.41, 5. Bugno
0.44, 6. Chiappuci 0.47, 7. Gelfi 0.50,
8. Saligari (Ita) 0.51, 9. Lelli (Ita)
0.54, 10. Casagrande, 11. Chiesa
0.56, 12. Ugrumov 0.57, 13. Leblanc
1.00, 14. Calcaterra, 15. Guido Bon-
tempi (Ita), 53. Van Aert 1.23, 125.
Rooks 9.43, 132. Van der Poel 9.55.
Moreno Argentin in de houd
greep tussen twee plaatselijke
schonen na zijn overwinning in
de eerste etappe. foto anp
Koevermans kwam bij de loting
in het derde kwart van het speel
schema terecht. Hij treft in de
eerste ronde de Australiër Todd
Woodbridge.
Fernon Wibier slaagde er niet in
zich bij de 128 tennissers te
scharen die vanaf vandaag op
jacht gaan naar een gedeelte van
het prijzengeld van 8,1 miljoen
dollar (14,6 miljoen gulden). Hij
moest zijn meerdere erkennen in
de Duitser Carsten Arriens.
Wibier verloor de tiebreak van
de eerste set met 7-9. Daarmee
was zijn weerstand gebroken:
6-7 2-6.
Van de twaalf Nederlanders in
het hoofdtoernooi van de open
Franse tenniskampioenschappen
komen er vandaag zeven aan de
start. Monique Kiene, die in Pa
rijs debuteert, mag als enige van
de Nederlandse afvaardiging het
center court op. Zij ontmoet in
de eerste ronde de als tweede
geplaatste Spaanse Arantxa
Sanchez Vicario.
Stefanie Rottier neemt het van
daag op tegen de Duitse Sabine
Hack, in Parijs vijftiende op de
plaatsingslijst. Miriam Oremans
ontmoet de Japanse Hiraki. Ni
cole Muns-Jagerman treft de
Australische Lai-Jaggard.
Bij de mannen komen Mark
Koevermans, Jacco Eltingh en
Richard Krajicek op de baan.
Koevermans, die het kwalifica
tietoernooi succesvol doorliep,
duelleert met de Australiër Todd
Woodbridge. Eltingh speelt te
gen de Rus Andrei Tsjesnokov en
de als twaalfde geplaatste Kraji
cek neemt het op tegen de
Zweed Christian Bergström.
Loting Roland Garros.
MANNEN
Sampras (VSt/l)-Tsjerkasov (Rus),
Morgan (Aus)-Ondruska (ZAf), Solves
(Fra)-Svensson (Zwe), Mancinl (Arg)-
Javier Sanchez (Spa), Kulti (Zwe)-Ro-
stagno (VSt), Hlasek (Zwi)-Aramburu
(Per), Enqvist (Zwe)-Arriens (Dui),
Jarryd (Zwe)-Washington (VSt/16),
Bruguera (Spa/10)-Leconte (Fra),
Camporese (Ita)-Champion (Fra), Cor
retja (Spa)-Larsson (Zwe), Simian
(Fra)-Oncins (Bra), Fontang (Fra)-De-
vening (VSt), Fleurian (Fra)-Kühnen
(Dui), Meligeni (Bra)-Sansoni (Fra),
Houet (Fra)-Lendl (VSt/7), Edberg
(Zwe/3)-Filippini (Uru), Weiss (VSt)-
Krickstein (VSt), De La Pena (Arg)-
Renzenbrink (Dui), Damm (Tsj)-Stark
(VSt), Herrera (Mex)-Visconti (Ita),
Boetsch (Fra)-Steeb (Dui), Haarhuis
(Ned)-Olhovsky (Rus), Siemerink
(Ned)-Ferreira (ZAf/14), Medvedev
(Oek/ll)-Perez-Roldan (Arg), Masur
(Aus)-Furlan (Ita), Wuyts (Bel)-Bou-
teyre (FRa), Markus (Arg)-Gustafsson
(Zwe), Woodforde (Aus)-Perez (Uru),
Raoux (Fra)-Brett (NZe), Wheaton
(VSt)-GöIIner (Dui), Jonsson (Zwe)-
Korda (Tsj/6), Ivanisevic (Kro/5)-Da~
vin (Arg), Reneberg (VSt)-Berasategui
(Spa), Eltingh (Ned)-Tsjesnokov (Rus),
Kroschko (Hon)-Costa (Spa), Wood
bridge (Aus)-Koevermans (Ned), Arre-
se (Spa)-Volkov (Rus), Rosset (Zwi)-
Adams (VSt), Bergström(Zwe)-Kraji-
cek (Ned/12), Novacek (Tsj/13)-Agenor
(Hai), Clavet (Spa)-Mezzadri (Zwi),
Pecoslido (Ita)-Vacek (Tsj), Carlsen
(Den)-Emilio Sanchez (Spa), Kucera
(Tsj)- Kafelnikov (Rus), Bates (GBr)-
Dosedel (Tsj), Rodolphe Gilbert (Fra)-
Witsken (VSt), Escudé (Fra)-Beckpr
(Dui/4), Chang (VSt/8)-Vitoux
Guardiola (Fra)-Karbacher mJ'
Matsuoka (Jap)-Santoro (Fra), p-J'
(Kro)-Roux (Fra), Pozzi (Ita)-O'Bnpn
(VSt), Mattar (Bra)-Fromberg (Ausi
Gorriz (Spa)-Holm (Zwe), Yzaga (Pph
Stich (Dui/9), Muster (Oos/15)-Skoff
(Oos), Stolle (Aus)-Pioline (Fra) Brad
Gilbert (VSt)-Shelton (VSt), Martin
(VSt)-Prinosil (Dui), Naewie (Dui)-Ta
rango (VSt), Schalier (Oos)-Delaito
(Fra), Carbonell (Spa)-Frana (Arpi
Azar (Arg)-Courier (VSt/2).
VROUWEN
Graf (Dui/1)-Dahlman (Zwe), Gaval-
don (Mex)-Strnadova (Tsj), Gildemeis-
ter (Per)-Gigi Fernandez (VSt), PiCC0"
lini (Ita)-Wasserman (Bel), Maioli
(Kro)-Dopfer (Oos), Perfeti (ita\
Louise Allen (VSt), Ferrando (Itai.
Kruger (ZAf), Rottier (Ned)-Hack
(Dui/15), Pierce (Fra/12)-Mothes (Fra)
Babel (Dui)-McQuillan (Aus) pó
(VSt)-Romano (Ita), Stafford (USA).
Temesvari (Hon), Labat (Arg)-Monami
(Bel), Singer (Dui)-Reinach (ZAf)
Fusai (Fra)-Van Lottum (Fra), Herrek
man (Fra)-Capriati (VSt/6), Martinez
(Spa/4)-Ghirardi (Fra), Meier (Dui).
Helgeson (VSt), Baudone (lta).
Miyauchi (Jap), Bollegraf (Ned)-Har-
vey-Wild (VSt), Santrock (VSt)-Piz.
zichini (Ita), Wiesner (Oos)-DavenDort
(VSt), Faber (VSt)-Boogert (Ned)
Gross (Ita)-Tauziat (Fra/13), Magdale-
na Malejeva (Bul/9)-Paz (Arg), Gorro-
chategui (Arg)-Jackson-Garrison
(VSt), Alter-Simpson (Can)- Halard
(Fra), Provis (Aus)-Gaidano (Arg), Lu-
carelli (Fra)-Foldenyi (Hon), Hy (Canl-
Amiach (Fra), McNeil (VSt)-Villella-
Fulco (Ita), Pitkowski (Fra)-Huber
(Dui/8), Mary-Joe Fernandez (VSt/5).
Feber (Bel), Fendick (VSt)-Grossman
(VSt), Rinaldi (VSt)-Testud (Fra), Rit-
ter (Oos)-Langrova (Tsj), Hiraki (Jap).
Oremans (Ned), Schultz (Ned)-Cun-
ningham (VSt), Olivier (Fra)-Byrne
(Aus), Demongeot (Fra)-Manuela Frag-
niere-Malejeva (Zwi/10), Katerina Ma
lejeva (Bul/14)-Kelesi (Can), Tarabini
(Arg)-Garrone (Ita), Nideffer (ZAf)-
Martinek (Dui), Appelmans (Belj-
Zardo (Zwi), Rittner (Dui)-Ercegovic
(Kro), Nagatsuka (Jap)-Ignatjeva
(Rus), Quentrec (Fra)-Werdel (VSt),
Zrubakova (Tsj)-Sabatini (Arg/3), No-
votna (Tsj/7)-Porwik (Dui), Smylie
(Aus)-Papadaki (Gri), Whitlinger
(VSt)-Cecchini (Ita), Kroupova (Tsj)-
Studenikova (Tsj), Endo (Jap)-Basuki
(Ina), Kuhlman (VSt)-Frankl (Dui),
Graham (VSt)-Zvereva (Rus), Neiland-
Savtsjenko (Let)-Coetzer (ZAf/11), Da
te (Jap/16)-Kschwendt (Dui), Dahlman
(Fin)-Dragomir (Roe), Mangon-Paradis
(Fra)-Medvedeva (Oek), Muns-Jager
man (Ned)-Lai-Jaggard (Aus), Mesjkii
(Geo)-Sabas (Fra), Wood (GBr)-Probst
(Dui), Sawamatsu (Jap)-Bonsignon
(Ita), Kiene (Ned)-Sanchez-Vicario
(Spa/2).
UITSLAGEN
Düsseldorf. Mannen, WB landenteams.
Rusland-Zwitserland 1-2; Volkov-Hla-
sek 4-6 6-3 3-6, Tsjesnokov-Mezzadn j
6-3 3-6 6-4, Volkov/Olkhovski-Hlasek/
Mezzadri 3-6 3-6.
Verenigde Staten-Spanje 2-1; Sam-
pras-Bruguera 3-6 1-6, Chang-Costa
6-7 6-4 6-1, Reneberg/Patrick McEn-
roe-Bruguera/Carbonell 6-3 6-1.
Finale: Verenigde Staten-Duitsland
3-0; Sampras (VSt)-Stich (Dui) 64
6-2, Chang (VSt)-Steeb (Dui) 6-3 7-6,
Patrick McEnroe/Reneberg (VSt)- j
Stich/Kühnen (Dui) 6-4 6-3.
Luzern. Vrouwen, 275.000 gulden.
Halve finales: Provis (Aus)-Ferrando i
(Ita) 6-3 6-2, Davenport (VSt)-Hack
(Dui) 6-2 6-7 6-1. Finale: Davenport!
(VSt)-Provis 6-1 4-6 6-2.
Straatsburg. Vrouwen, 275.000 gulden,
Halve finales: Wiesner (Oos/3)-No-|
votna (Tsj/1) 7-6 6-4, Sawamatsu (Jap/
4)-Testud (Fra) 6-4 6-0. Finale: Sawa-
matsu-Wiesner 4-6 6-1 6-3.
Finale dubbelspel: Stafford/Temesvari I
VSt/Hon)-Hetherington/Rinaldi (Can/
VSt/1) 6-7 6-3 6-4.
Bologna, mannen, 540.000 gulden.
Halve finales: Burillo (Spa)-Pistoles I
(Ita) 6-1 7-5, Tsjerkasov (Rus)-Campo-
rese (Ita) 7-6 6-1. Finale: BurjIIo-Tsjer-
kasov 7-6 6-7 6-1.
Hamburg. Marathon.
Mannen: 1. Nerurkar (GBr) 2.10.57, 2.
Naali (Tan) 2.11.38, 3. David (Tsj)
2.11.57, 4. Sumawe (Tan) 2.11.58, 5.
Diamantino (Bra) 2.13.48, 6. Uvizl
(Tsj) 2.13.49, 7. Kotov (WRu) 2.13.51,
8. Quamunga (Tan) 2.14.33, 9. Bekele
(Eti) 2.14.45, 10. Eickmann (Dui)
2.15.11. Vrouwen: 1. Wolf (Dui)
2.34.46, 2. Soetsjova (Rus) 2.35.01, 3.
Naoemova (Rus) 2.35.19, 4. Maton
(Bel) 2.39.37, 5. Egorova (Rus) 2.40.06.
Roden, 10 km.: 1. M. ten Kate (Fortis
Enschede) 29.04, 2. Selassie (Eti)
29.05, 3. J. ten Kate (De Sprinter
Meppel) 30.00, 4. Stefanovic (Slw)
30.07.
Districtskampioenschappen.
Den Haag
Mannen: 100 m: 1. Perri (Haag Atl)
10,73, 2. Franklin (Rotterdam Atl)
10,75; 200 m: 1. Franklin 21,21; 400
m: 1. Raaphorst (Olympus '70) 48,30;
5000 m snelwandelen: 1. Van Beek
(RWV) 22.13,84; hoog: 1. Albers (Haag
Atl) 2,15 m; polshoog: 1. Looije (Ilion)
5,30 m, 2. Tamminga (Haag Atl) 5,00
m.
Vrouwen: hinkstap: 1. Van Lingen
(Haag Atl) 12,33 m.
Meisjes: kogelstoten (3 kg): 1. De
Bruin (Sliedrecht Sport) 19,79 m; dis
cus: 1. De Bruin 56,18 m (limiet EK
jeugd).
Amsterdam
Mannen: 100 m: 1. Snoek (Lycurgus)
10,71, 2. Veurink (Hellas) 10,76; 200
m: 1. veurink 21,66; 400 m: 1. Baltus
(Lycurgus) 48,65; 400 m horden: 1.
Ngenman (Holland Haarlem) 51,94;
hoog: 1. Ootjers (Holland H.) 2,10 m;
polshoog: 1. Coté (Lycurgus) 5,25 m;
ver: 1. De Vos (SAV) 7,43 m; speer: 1.
Bunck (AAC) 70,50 m.
Vrouwen: 200 m: 1. tromp (Hera)
24,45; 400 m: 1. Tromp 54,34; 100 m
horden: 1. De Boer (ADA) 14,07 (li
miet EK jeugd); kogel: 1. Dunant
(Lycurgus) 17,35 m.
Sittard: 100 m: 1. De Wit (PSV) 10,91;
200 m: 1. Dhore (PSV) 21,57; 400 m: 1.
Groffen (PSV) 48,32; 1500 m: 1. Gom-
mer (AVS) 3.44,45, 2. Himpers
(Sprint) 3.45,43, 3. Schut (PSV)
3.45,79; polshoog: 1. Keysers (AV
Weert) 5,00 m; kogel: 1. De Wit 16,21
m.
Zevenaar
Mannen: 400 m: 1. Van de Veen (AV
Nijmegen) 48,34
Vrouwen: 100 m: 1. Poelman (Argo
'77) 11,78, 2. De Lange (Ciko '66)
11,98; 200 m: 1. De Lange 24,28, 2.
Bogaards (Ciko '66) 24,30; 1500 m: 1.
Freriks (AV '34) 4.18,64, 2. Koens
(Ciko '66) 4.22,55
Assen
Mannen: 400 m: 1. Achterkamp (Argo
'77) 47,0 (handtijd); 400 m horden: 1.
Kleine Koerkamp (Argo '77) 51,3 (ht);
hoog: 1. Gebben (Argo '77) 2,11 m.
NBA. Western Conference, halve fina
les: Seattle SuperSonics - Houston
Rockets 103-100 n.v., Seattle wint
best-of-seven (4-3) en speelt in finale
van Western Conference tegen Phoe
nix Suns.
Lancia Martini Italian Open, 1,2 mil
joen gulden.
Eindstand: 1. Turner (NZe) 267 slagen
(65 70 68 64), 2. Coceres (Arg) 268 (64
70 66 68), 3. Westner (ZAf), Lane
(Eng), Giiiorü (Eng) 272, 6. Ri
chardson (Eng) 273, 7. Rafferty (NIe)
274, 8. Marchbank (Sch) 275, 9. Ola-
zabal (Spa) en Riley (Aus) 276, 30.
Ballesteros (Spa) 281.
Eindhoven, Nederlandse competitie,
kruisfinales.
Mannen: Toxandria - Hilversum 14-4,
Haagsche - Spaarnwoude 10-8.
Vrouwen: Hilversum - De Pan 12-6,
Amsterdam - Broekpolder 12-6.
Finales 6 juni Rosendaelsche: man
nen: Toxandria - Haagsche; vrouwen:
Hilversum - Amsterdam.
Potomac (Maryland), Kemper Open, 2
miljoen gulden.
Stand na drie ronden: 1. Kite (VSt)
204, 2. Waite (NZe) 205, 3. Delsing
(VSt) 208.
Ajisu, Pepsi-Ube, 1,3 miljoen gulden.
Eindstand: 1. Maruyama (Jap) 264 (63
72 63 66), 2. Hamilton (VSt) 266, 3.
Watanabe (Jap) 270.
Hershey (Pennsylvania), 700.000 gul
den, vrouwen.
Stand na 2 ronden: 1. Burton (VSt)
139, 2. Larsen (VSt) 141, 3. Davies
(GBr) en King (VSt) 142.
Dormagen (Dui). IHF-bekerfinale,
eerste wedstrijd: Bayer Dormagen
(Dui) - Teka Santander (Spa) 24-20
(9-10).
Munstergeleen. Oefenwedstrijden Ne
derlands mannenteam.
NEDERLAND - SASJA (BEL) 27-16
(16-8). Topscorer Nederland: Van
Oiphen 6.
NEDERLAND - BRANDENBURG
BERLIN (Dui) 21-19 (11-9). Topsco
rer Nederland: Hagreize 5.
Eredivisie, promotie/degradatie,
vrouwen; UVG - VZV 16-17, Internos
- OSC 14-11, DSVD - BEVO HC
14-22.
Finales Europa Cup, mannen.
EC landskampioenen, eerste wed
strijd: Zagreb (Kro) - Wallau Massen-
heim (Dui) 22-17 (10-8).
EC bekerwinnaars, eerste wedstrijd:
Veszprem (Hon) - Vitrolles (Fra)
22-23 (11-11).
IHF-beker, eerste wedstrijd: Dorma
gen (Dui) - Teka Santander (Spa)
24-20 (9-10).
Den Haag. Playoffs NK vrouwen, fi
nale: Amsterdam - HGC 0-1, HGC -
Amsterdam 1-2. HGC wint na straf-
ballen; om de derde plaats: Kampong
- Laren 2-0.
Durban. Tournee India mannen, eer
ste wedstrijd: Zuid-Afrika - India 0-2
(0-1).
Parijs. Vriendschappelijke interland:
Frankrijk - Pakistan 2-8 (0-5).
Amsterdam, Bosbaanregatta.
MANNEN
KI 500 m: 1. Scaipa (Ita) 1.50,08, 2.
Vanderweyer (Bel) 1.55,06, 3. Urdog
(Dui) 1.57,01, 5. Glas (Ned) 1.58,01, 6.
Kosse (Ned) 1.58,04, 9. Benschop
(Ned) 2.00,07.
KI 1000 m: 1. Rossi (Ita) 3.39,0, 2.
Vanderweyer 3.41,01, 3. Soica (Roe)
3.42.08, 7. Sits (Ned) 3.49,01, 9. Ben
schop 3.55,01.
K2 500 m: 1. Italië 1.37,09, 2. Roeme
nië 1.40,08, 3. Groot-Brittannië
1.41.09, 7. Sits/Weyzen (Ned) 1.45,06,
9. Van Vlaanderen/Glas (Ned) 1.51,02.
K2 1000 m: 1. Italië 3.16,08, 2. Duits
land 3.19,06, 3. Sits/Weyzen (Ned)
3.19,09, 9. Daman/Nagelkerke (Ned)
3.39,08.
K4 500 m: 1. Roemenië 1.31,05, 2.
Duitsland 1.32,00, 3. Nederland I
(Glas/Van Vlaanderen/E. Pel/De Nijs)
1.33,07, 8. Nederland II (Weyzen/Kos-
se/Benschop/Jansen) 1.41,01, 9. Ne
derland III (Stevens/Krayenga/Van
Laare/Adsera) 1.41,04.
K4 1000 m: 1. Duitsland 3.02,08, 2.
Roemenië 3.04,03, 3. Duitsland II
3.07.07, 4. Beatrix (Ned) 3.21,03.
KI 10.000 m: 1. Liwowski (Dui)
42.42,06, 2. Taboreau (Bel) 42.44,5, 3.
Benschop (Ned) 42.46,03, 5. Weyzen
43.51,04. Taboreau later gediskwalifi
ceerd wegens te lichte boot.
VROUWEN
KI 500 m: 1. Sarrowgood (Eng)
2.10.08, 2. Bulk (Ned) 2.12,04, 3. Velt-
man (Ned) 2.13,09.
KI 1000 m: 1. Thorogood (Eng) 4.14,8,
2. Bulk 4.17,2, 3. Veldman 4.25,3.
K2 500 m: 1. Groot-Brittannië
2.02,06, 2. Bulk/Veltman 2.05,06.
K2 1000 m: 1. Thorogood/Hemmings
(Eng) 3.57,2, 2. Bulk/Veldman 4.04,4.
KI 5000 m: 1. Thorogood 23.23,6, 2.
Bulk 23.25,3, 3. Bennet (Eng) 24.38,5.
Papendrecht. NK, eerste wedstrijd.
PKC - AKC 14-9 (7-7). Scheidsrech
ter: Dirksen. Toeschouwers: 1200.
Scorers: PKC: De Jager (4), Scheep
bouwer (3), Simons (3), Van der Sin
gel (2), Van Beek (1) en Eilbracht (1);
AKC: Frank Landkroon (6), Schorn
(2) en Binken (1).
Tweede wedstrijd: zaterdag 29 mei.
Den Bosch. Finale kampioenschap
NDKB (vrouwenkorfbalbond):
Rosolo (Reusel) - Swift (Velden) 11-8
(5-4).
Hickstead. CSIO.
Landenwedstrijd, na twee manches: 1.
Groot-Brittannië 8 strafpunten (Skel-
ton/Limited Edition 12+12, Michael
Whitaker/Midnight Madness 0+0,
Broome/Lannegan 4+4, John Whita-
ker/Milton 0+0, 2. Nederland 20
(Ehrens/Wunderknabe 12+12, Bril/
Let's Go 0+0, Hendrix/Arabian 8+12,
Lansink/Easy Jumper 0+0) en Duits
land 20 (Gravemeier/Wum 4+0,
Schneider/Classic Touch 12+4, Nagel/
Leroy Brown 4+8, Ludger Beerbaum/
Grand Plaisir 4+4), 3. Ierland 48, 5.
België 51,75, 6. Frankrijk opgegeven
na eerste manche.
Grote Prijs, na barrage: 1. Michael
Whitaker (GBr) Midnight Madness
0-44,27, 2. Hendrix (Ned) Arabian
0-47,22, 3. Couperie (Fra) Quat'Sous
4-47,22, 4. Tjark Nagel (Dui) Lerov
Brown 4-48,71, 5. Michaels (VSt) jack
of Diamonds 4-52,76, 6. Ludger Beer
baum (Dui) grand Plaisir 8-42,80.
Springconcours 1,50 m, na barrage: 1.
Markus Beerbaum (Dui) Poker
0-35,66, 2. John Whitaker/Hopscotch
0-35,21, 3. Connors (Ier) Spring Ele
gance 0-36,59, 4. Kiornan (Ier) Sir
Galoubet 0-37,18, 5. Popely (GBr)
Fleurance 0-39,79, 6. Harmsen (Ned)
St. Felleux 0-39,79.
Springconcours 1,45 m, na barrage: 1.
Vandoorne (Bel) Loreen 0-36,06, 2.
Skelton/Shakespeare 0-40,87, 3. Le-
Jeune (Bel) Blue Chip 0-42,38, 6.
Hendrix/Chief 0-46,76. 8. Lansink/
Felix 0-46,94.
Eindhoven. CSI Karpendonkse Plas.
Philips Spring Derby, 1,60 m, na
barrage: 1. Rodrigo Pessoa (Bra) Spe
cial Envoy 0-43,19, 2. Hetzel (Dui)
Wondergirl 4-43,76, 3. Fisher (GBr)
Bowriver Queen 4-46,17, 4. Lucket
(GBr) Vantage gediskw.; zonder bar
rage: 5. Markus Fuchs (Zwi) Shandor
4-147,79, 6. Rombouts (Bel) Emergo
4-149,70, 7. Markus Fuchs/Rosee des
Pres 4-150,89, 8. Nelson Pessoa (Bra)
Vivaldi 4-151,84, 9. Jenny Zoer
(NedZ) Olympic Cordilio 4-153,23, 10.
Bowen (GBr) Ben Hur 4-157,28.
Springconcours op tijd: 1. De Ballan-
da (Fra) Royal Sun 0-59,09, 2. Postma
(Ned) Pablo Picasso 0-60,67, 3. Rodri
go Pessoa/Zigeunerin 0-61,92, 4. Van
der Vleuten (Ned) Ravenna 0-63,23, 5.
Geessink (Ned) Esprit 0-63,37, 6. Het-
zel/Indian Pearl 0-63,58, 7. Neefs
(Ned) Boy B 0-66,80, 8. Markus
Fuchs/0-67,78.
Springconcours in twee fasen, tabel A
en C: 1. Carsten-Otto Nagel (Dui)
Franziska 27,74, 2. Bowen/Delsey
27,79, 3. Marcus Fuchs/Blue Point
28,44, 4. Albert Zoer (Ned) Don Ca-
millo 29,02, 5. Wauters (Bel) Isaura
van de Helle 29,11, 6. Murphy (GBr)
Orthos 29,13.
CSIO Young Riders, landenwedstrijd:
1. Italië 19, 2. Zwitserland 24, 3.
Nederland 32 (Van de Velde/Bond-
street 20+16, Kempkes/Paris Boy
12+12, Manning/Bunny Blusher 0+4,
Van Asten/Candeliria 0+4).
Jachtspringen: 1. Crotte (Zwi) Rocky
de la Pierre 70,29, 2. Frana (Ita)
Arianna 70,60, 3. Murphy/Omnium
71,93.
Riesenbeck. CSI
Grote Prijs, na barrage: 1. Sloothaak
(Dui) Gina Ginelli 0-28,5, 2. Gundel
(Dui) Life is Life 0-30,2, 3. Gugler
(Dui) Fiorucci 0-30,7, 4. Volmer (Dui)
Laskan 0-31,1, 5. Brinkmann (Dui)
Fleetwood, 6. Macken (Ier) Schalk
haar 0-33,3.
Duisburg. Internationale regatta
Olympische klassen.
VROUWEN
Skiff, wereldbeker: 1. Lipa (Roe)
7.40,52, 2. Bredael (Bel) 7.44,28, 3.
Brandin (Zwe) 7.46,74, 4. Lawson
(NZe) 7.53,86, 5. Eijs (Ned) 7.55,83, 6.
Kamenova (Bul) 8.02,94, 11. Van Nes
7.50,68 (in B-finale). Klassement na 3
wedstrijden: 1. Lawson 39 punten, 2.
Bredael 37, 3. Brandin 27, 7. Eijs 15.
Dubbeltwee. zaterdag: 1. Duitsland I
7.10,29, 2. Roemenië 7.16,09, 3. Vere
nigde Staten 7.19,75. Zondag: 1.
Duitsland I 7.05,99, 2. Duitsland II
7.05,99, 3. Roemenië 7.11,17.
Twee zonder, zaterdag: 1Groot-Brit
tannië 7.39,50, 2. Duitsland 7.45,13, 3.
Nederland (Van Schilfaarden, Boelen)
7.47,87. Zondag: 1. Groot-Brittannië
7.13,84, 2. Verenigde Staten 7.19,21,
3. Roemenië 7.21,33, 5. Nederland
7.29,32.
Vier-zonder. zaterdag: 1. Roemenië
6.53,68, 2. Tsjechië 6.58,43, 3. Groot-
Brittannië 6.59,97. Zondag: 1. Groot-
Brittannië 6.43,36, 2. Tsjechië 6.44,97,
3. Duitsland 6.46,24.
Dubbel vier. zaterdag: 1. Duitsland
6.41,35, 2. Frankrijk 6.51,29, 3. Wit-
Rusland 6.53,84, 4. Nederland (De
Groot, Pentenga, De Jong en Meiland)
6.56,97. Zondag: 1. Duitsland 6.22,05,
2. Verenigde Staten 6.28,89, 3. Neder
land 6.32,42.
Acht, zaterdag: 1. Roemenië 6.24,13,
2. Verenigde Staten 6.27,75, 3. Duits
land 6.34,26. Zondag: 1. Roemenië
6.14,14, 2. Duitsland 6.17,22, 3. Vere
nigde Staten 6.20,91.
Lichte klasse:
Skiff, zaterdag: 1. Vermulst (Ned)
7.59,46, 2. Meliesie (Ned) 8.04,05, 5.
Rip (Ned) 8.13,33. Zondag: 1. Ver-
mulst 7.58,40, 3. Meliesie (Ned)
8.11,60, 5. Rip 8.16,25.
Dubbeltwee, zondag: 1. Duitsland
7.15,13, 2. Roemenië 7.15,32, 3. Ne
derland (Bongers, De Jong) 7.19,13.
Vier-zonder, zaterdag: 1. Duitsland
7.09,29, 2. Duitsland II 7.11,46, 3.
Denemarken 7.11,72, 6. Nederland
(Van Rent, Steen, Mertens en Van
Zanten) 7.30,76. Zondag: 1. Denemar
ken 7.02,46, 2. Duitsland 7.03,72, 6.
Nederland 7.24,88.
MANNEN
Skiff, wereldbeker: 1. Chalupa (Tsj)
6.48,57, 2. Halbo Hansen (Den)
6.53,64, 3. Taga (Roe) 6.55,21, 10.
Zwolle (Ned) 7.00,04, 16. Aardewijn
(Ned) 7.03,78. Klassement: 1. Bro-
niewski (Pol) 30, 2. Chalupa 26, 3.
Fernandez (Arg) 24.
Twee-zonder, zaterdag: 1. Duitsland
6.41.05, 2. België 6.43,00, 3. Slovenië
6.46,10. Zondag: 1. België 6.37,70, 2.
Slovenië 6.38,49, 3. Kroatië 6.38,84.
Dubbeltwee, zaterdag: 1. Hongarije
6.30,96, 2. Duitsland 6.34,19, 3.
Frankrijk 6.36,51. Zondag: 1. Honga
rije 6.20,16, 2. Duitsland 6.21,58, 3.
Denemarken 6.27,12.
Vier-met-stuurman, zaterdag: 1. Roe
menië 6.22,55, 2. Tsjechië 6.24,63, 3.
Groot-Brittannië 6.27,67, 4. Neder
land (Jansen, Vos, Ellen en Bartman)
6.28,40. Zondag: 1. Duitsland I
6.14,60, 2. Duitsland II 6.16,04, 5.
Nederland 6.22,12.
Vier-zonder, zaterdag: 1. Polen
6.13.06, 2. Slovenië 6.13,93, 3. Frank
rijk 6.14,61. Zondag: 1. Frankrijk
6.57,96, 2. Duitsland 5.58,75, 3.
Groot-Brittannië 6.01,08.
Dubbelvier. zaterdag: 1. Duitsland
5.54,76, 2. Frankrijk 6.02,51, 3. Vere
nigde Staten 6.04,23, 5. Nederland
(Schwarz, Van Andel, Sanderse en
Kruijswijk) 6.07,93. Zondag: 1. Duits
land 5.44,83, 2. Rusland 5.53,26, 3.
Polen 5.54,91.
Acht, zaterdag: 1. Duitsland 5.37,85,
2. Roemenië 5.39,49, 3. Nederland
(Krijtenburg, Florijn, Rienks, Van der
Zwaan, Compagner, Woldringh, Van
Steenis en Van Waarden) 5.39,89.
Zondag: 1. Duitsland 5.30,10, 2. Roe
menië 5.32,36, 3. Nederland 5.32,65, 4.
Verenigde Staten 5.34,12, 5. Polen
5.36,50, 6. Denemarken 5.44,94.
Licht:
Dubbeltwee (zaterdag): 1. Zwitser
land 6.37,80, 2. Oostenrijk 6.38,96, 3.
Duitsland 6.40,93, 5. Nederland (De
Gans, Breuk) 6.45,64. Zondag: 1.
Zwitserland 6.25,76, 2. Duitsland
6.27,56, 5. Nederland (De Gans,
Breuk) 6.31,97.
Acht, zaterdag: 1. Denemarken
5.50,38, 2. Duitsland 5.52,05, 3. Ne
derland (Bol, Veenenmans, Bavelaar,
Schouten, Vrij, Oelderik, Hitchcock,
Arisz) 5.55,31. Zondag: 1. Duitsland
5.55,09, 2. Nederland 5.47,04.
Marseille. Wereldbekerwedstrijd
vrouwen, floret.
Kwartfinales: Trillini (Ita) - Zalassi
(Ita) 5-3 5-3, Badea (Roe) - Grigores-
cu (Roe) 5-3 2-5 6-4, Bau (Dui) -
Bortolozzi (Ita) 6-5 5-3, Mincza (Hon)
- Bezzali (Ita) 5-0 5-0; Halve finales:
Trillini - Badea 5-3 3-5 5-3, Mincza -
Bau 5-6 5-3 5-2; finale: Trillini -
Mincza 6-4 6-5.
Eindstand: 1. Trillini, 2. Mincza, 3.
Bau en Badea, 5. Zalassi, 6. Vezzali, 7.
Bortolozzi, 8. Grigorescu.
Haarlem. NK klein kaliber, 50 meter:
1. Hol jr. (Rotterdam) 587 punten, 2.
Lavière (Rotterdam) 587, 3. Thijsse
(Haarlem) 587. Teams: 1. NWS 1759
punten, 2. Rotterdam 1754.
Vrouwen: 1Wijers-Wisman
(Zaanstreek) 569 punten. Teams: 1.
Bergen op Zoom 1556.
Bemmel. NK luchtgeweer: 1. Van
Bekhoven (Zundert) 682,9 punten, 2.
Huibers (Bemmel) 679,8, 3. Boes
Schiedam) 677,1. Teamwedstrijd: 1.
SV Op de Korrel (Huibers, Rensen en
Huisman) 1708 punten, 2. Van Gogh
Zundert (Van Bekhoven, Luiken en
Gosens) 1702, 3. SV Limburg (Lenoir,
Crijns en Lardinois) 1670.
Oldebroek. Derde wedstrijd Tijl Cup.
Mannen: 1. Bouma (Oldetrijne), 2.
Manden (Wapserveen), 3. Klompma
ker (Oosterwolde), 4. Westerman
(Kloosterhaar), 5. Oosten (Gorredijk),
6. Huizebosch (Gramsbergen), 7. René
Ruitenberg (Oldebroek), 8. Thijsseling
(Sneek), 9. Grobbe (Zwolle), 10. Mul
der (Zwolle).
Stand: 1. René Ruitenberg 57,2, 2.
Klompmaker 53, 3. Bouma 50,1, 4.
Grobbe 50, 5. Thijsseling 43.
Vrouwen: 1. Gretha Smit (Rouveen),
2. Jenita Smit Rouveen), 3. Kamminga
(Groningen), 4. Zwolle (Heerenveen),
5. Verhoef (Woerden), 6. Seinstra
(Sint Johannesga).
Deurne. Run-bike-run.
Mannen: 1. Van Buul (Den Bosch)
1.17.25, 2. De Veer (Berghem) 1.18.08,
3. Drieshen (Helmond) 1.18.17, 4. Itt-
mann (Amsterdam) 1.19.36, 5. Petry
(Venlo) 1.19.59, 6. Van Bakel (Deurne)
1.20.42. Vrouwen: 1. Nieuwenhuizen
(Hellevoetsluis) 1.35.58, 2. Van der
Veer (Rosmalen) 1.41.16.
Bukarest. EK RSG.
Meerkamp (resp. touw, bal, knotsen,
lint, totaal):
1. Gontar (WRu) 38,125 punten, 2.
Bajirsjina (Rus) 37,900, 3. Salapatiska
(Bul) 37,400, 4. Stefanova (Bul)
37,200, 5. Stadnik (Oek) 37,175, 5.
Popova (Oek) 37,175, 60. Schuurman
(Ned) 33,800, 72. Stook (Ned) 32,900.
Landenwedstrijd: 1. Rusland 38,900,
2. Bulgarije 38,750, 3. Spanje 38,500,
4. Wit-Rusland 38,250, 5. Roemenie
38,000.
Gereedschapsfinales: hoepel: 1. Gon
tar; bal: 1. Stadnik; knotsen: 1. Sala
patiska; lint: 1. Koeskina (Rus).
Competitie Kampioenschap van Ne
derland, zaterdagamateurs; Kozakken
Boys-Katwijk 0-2. (0-1). 6. Zwaan
0-1, 59. De Ridder 0-2. Scheidsrech
ter: Beldman. Toeschouwers 3000.
Stand: Katwijk 2 4 (5-0), Lunteren 2 2
(9-3), Kozakken Boys 2 0 (0-11).
Volgende wedstrijd, 29 mei: Lunteren
- Katwijk.
Competitie Kampioenschap van Ne
derland, zondagamateurs; Geldrop-
Holland 1-4 (0-1). 25. Kelders 0-1, 60.
Lettinck 0-2, 68. Kelders 0-3, 79. Van
Schijndel 1-3, 88. Waal 1-4. Scheids
rechter: Uittenbogaard. Toeschou
wers: 2000. Gele kaart: Godee (Hol
land).
Stand: Holland 3 4 (7-5), Quick '20 2
2 (4-6), Geldrop 3 2 (7- 7).
Volgende wedstrijd 31 mei: Holland-
Quick '20.
Kampioenschap Vrouwen, 4e wed
strijd; DVC Den Dungen-Ter Leede
3-1; DVC Den Dungen kampioen.
Beslissingswedstrijden om behoud/
promotie le klasse zaterdag; Urk-
Heerenv. Boys 2-1, Rijnsburgse B.-
Spijkenisse 1-0 (n.v.), Kloetinge-
Sparta N. 0-2, Elburger SC-Volen-
dam 0-3, Zuidland-Bolnes 5-0.
Beslissingswedstrijden om promotie
naar de hoofdklasse; DHC-OSV 1-3
OSV promoveert, Baronie-Limburgia
3-0 Baronie promoveert.
World League mannen:
Groep A: Japan - Griekenland 3-2
(11-15 15-12 15-5 4-15 15-13), Japan
- Griekenland 3-0 (15-5 15-10 15-6),
Rusland - Verenigde Staten 3-2 (15-6
6-15 15-9 11-15 15-12), Duitsland -
Brazilië 3-2 (17-15 2-15 11-15 17-15
17-15).
Stand: 1. Rusland 2-4 (6-2), 2. Japan
2-4 (6-2), 3. Duitsland 2-4 (6-3), 4.
Brazilië 2-0 (3-6), 5. Griekenland 2-0
(2-6), 6. Verenigde Staten 2-0 (2-6).
Groep B: Italië - Nederland 3-2
(13-15 5-15 15-5 15-10 15-7), Cuba -
China 2-3 (13-15 12-15 15-8 15-3
16-18), Cuba - China 3-0 (15-11
15-12 15-3), Zuid-Korea - Finland
3-0 (15-7 15-7 15-7).
Stand: 1. Zuid-Korea 2-4 (6-0), 2.
Italië 2-4 (6-2), 3. Cuba 2-2 (5-3), 4.
China 2-2 (3-5), 5. Nederland 2-0
(2-6), 6. Finland 2-0 (0-6).
Omloop van 't Molenheike, vrouwen:
Derde etappe Diessen-Diessen: 1.
Reardon (Aus) 124 km in 3.08.26, 2.
Har inga (Ned) 0.08, 3. Charameda
(VSt), 4. Sokolova (Rus), 5. Bordigon
(Ita), 6. Oerbonaite (Lit), 7. Schleuni-
ger (Zwi) 0.25, 8. Paczova (Slw), 9.
Riediker (Zwi), 10. Fanini (Ita).
Vierde etappe Diessen-Diessen: 1.
Haringa 72,9 km 1.52.39, 2. Charame
da, 3. Mansveld (Ned), 4. Groen (Ned),
5. Schleuniger, 6. Vink (Ned) 0.03, 7.
Kruse (Ned), 8. Fanini (Ita), 9. Rear
don (Aus), 10. Oerbonaite.
Vijfde etappe Diessen tijdrit: 1. Rizzi
(Ita) 8,1 km 11.01, 2. Malmberg (Den)
0.17, 3. Stephenson (VSt) 0.20, 4.
Dijkstra (Ned) 0.26, 5. Paczova 0.28,
6. Haringa 0.30, 7. Sokolova 0.31, 8.
Lehmann (Dui) 0.34, 9. Watt (Aus)
z.t., 10. Reardon 0.37.
Eindklassement: 1. Haringa 7.05,58, 2.
Chamareda 0.23, 3. Reardon 0.29, 4,
Sokolova 0.35, 5. Oerbonaite 1.15, 6.
Rizzi 1.40, 7. Malmberg 1.57, 8. Step
henson 2.00, 9. Lehmann 2.01, 10.
Polikiavitsjoete (Rus) 2.02.
Tokyo. Grand Prix International.
Vrouwen: 1. Overgaag (Ned) 63,32 km
in 1.33.42, 2. Van Moorsel (Ned), 3.
Gallucci (Ita) op 1.19, 4. Zhang (Chi)
2.22, 5. Ogishima (Jap) 2.24, 6. Goros-
tegui (Fra) 2.40.
Mannen: 1. Mengin (Fra) 132 km in
2.52.28, 2. Imanaka (Jap), 3. Sumi
(Jap), 4. Muraoka (Jap), 5. Kamisaka
(Jap) 0.02.
ATB; Ronde van Zwitserland; Zesde
etappe Klosters-Serneus: 1. Breu
(Zwi) 30 km 1.24.43, 2. Frischknecht
(Zwi) 0.04, 3. Iten (Zwi) 0.47, 4. Ger
ritsen (Ned) 1.28, 5. Honegger (Zwi)
1.56, 8. Arntz 2.51, 25. Rol 6.34, 26.
Brentjes 6.36, 37. Kuiper 8.53.
Algemeen klassement: 1. Frischknecht j
4.07.25, 2. Hoydahl (Noo) 5.06, 3 i
Honegger 6.48, 4. Sallenbach (Can)
6.54, 5. Iten 7.25, 10. Gerritsen 10.05,
14. Brentjes 13.12, 17. Arntz 14.32,30.
Kuiper 24.14, 40. Rol 29.01,
Lidingö (Zwe). Vrouwen; 1. Knol
(Ned) 42 km in 1.00.34, 2. Valvik
(Noo), 3. Hoeljer (Zwe), 4, Andersson
(Zwe), 5. Fatkoelina (Rus).
Play-offs NHL. Halve finales: Los 1
Angeles - Toronto 4-2 (stand in best- I
of-seven: 2-1), New York Islanders -
Montreal 4-1 (stand in best-of-seven
1-3).
Markelfingen. Int. Duitse kampioen- j
schappen Contender: Eindstand: 1
Smolders (Ned) 15,75 punten, 2. Kü- i
bier (Dui) 19,75, 3. Harpprecht (Dui)
21, 4. Götz (Dui) 22, 5. Suchanek
(Dui) 27, 6. Breuseker (Ned) 29,75.
Parijs. Internationale wedstrijden
Hautes-de-Seine (50-meterbaan).
MANNEN
50 vrij: 1. Vlasov (Oek) 23.24. 2.
Borislavski (Oek) 23.90. 3. Schotti
(Fra) 23.98. 100 vrij: 1. Schott 51.88
2. Borislavski 52.01. 3. Vlasov 52.17.
200 vrij: 1. Marchand (Fra) 1.53.86.2.
Dolan (VSt) 1.54.34. 3. Borislavski
1.54.41. 400 vrij: 1. Marchand 4.04.66.
2. Lecat (Fra) 4.05.42. 3. Radvanr
(VSt) 4.07.87. 50 rug: 1. Schott 27.16
2. McNew (VSt) 27.50. 3. Gravel (Can)
27.66. 100 rug: 1. Schott 58.17. 2.
Gravel 59.12. 3. Nikolaitsjoek (Oek
59.49. 50 school: 1. Guttler (Hon)
28.70. 2. Gnatjoek (Oek) 29.97.
Norment (VSt) 30.30. 100 school:
Guttler 1.02.61. 2. Norment 1.05.64.3.
Clayton (Can) 1.05.97. 50 vlinder: 1
Vlasov 25.29. 2. Knikin (Oek) 25.29.3
Vandenhirtz (Dui) 25.32. 100 vlinder
1. Knikin 56.22. 2. Finney 56.63. 3.
Lancaster (VSt) 58.89. 200 wissel: l
Dolan 2.07.09. 2. Joncourt (Hg.
2.07.84. 3. Valdajev (Oek) 2.08.05. 40»
wissel: 1. Dolan 4.30.21. 2. Coenej
(VSt) 4.34.84. 3. Haberstroh (VSt)
4.38.63.
VROUWEN
50 vrij: 1. Shan (Chi) 26.06. 2. Stacey
(VSt) 27.04. 3. Shealy (VSt) 27.10. 1<J
vrij: 1. Shan 47.73. 2. Smith (VS)
58.44. 3. Shealy 58.72. 200 vrij: 1-
Zhou (Chi) 2.02.48. 2. Astruc (Fra)
2.04.91. 3. Egerszegi (Hon) 2.05.20-
400 vrij: 1. Astruc 4.21.02. 2. McCofl'
be (Can) 4.29.49. 3. Marchant (fW
4.30.08. 50 rug: 1. Egerszegi 29.91 -
He (Chi) 29.97. 3 Holland (Can) 30+
100 rug: 1. Egerszegi 1.02.23. 2. 8'
1.02.65. 3. Tijou (Fra) 1 06.06.
school: 1. Chuiton (Fra) 33.40. 2. Bo»;
darenko (Oek) 33.47. 3. C)outier(C»
33.73. 100 school: 1 Bondaren»
1.11.0. 2. Cloutier 1.11.66. 3. Chuit»?
1.13.04. 50 vlinder: 1 Hong
28.63. 2. Kamoun (Fra) 29.00. 3. K»'
nonenko (Oek) 29.27. 100 vlinder
Qu (Chi) 1.01.24. 2. Konone#
1.04.11. 3. Hutchison (Can) 1.04.8J-
200 wissel: 1. Egerszegi 2.17.22+
Fealey (VSt) 2.21.25. 3. Hoblick (VS
2.21.79. 400 wissel: 1. O'Neill (VS"
4.55.04. 2. Fealey 4.55.08. 3. Ces»»
(Fra) 4.58.85.
New York (anp) - Maria MutoL
Mozambique heeft zaterdag in
York laten zien dat zij dit sei
waarschijnlijk de grote concun
van Ellen van Langen op de
meter wordt. De Afrikaanse at
die half maart in Toronto wei
kampioene indoor werd, liep
beste tijd van het jaar met 1.5(
Achter Mutola werd haar 19-ja
nicht Tina Paulino met zeshond
ste seconde achterstand tweede.
In de tweede Grand-Prix-wedstrijd
het nieuwe seizoen werden voor sle
3000 toeschouwers in het Wien-sta
nog vier beste wereldseizoenpresti
geleverd. Sandra Patrick-Farmer
Kevin Young deden dat op de 400 ir
horden met respectievelijk 54,69
48,71 seconden. De internationaal i
wel onbekende Amerikaan Mark C
Göteborg (anp) - Aan de
wereldhegemonie van het
Zweedse tafeltennis bij de
mannen is onverwacht een
einde gekomen. Tijdens de
tweede en belangrijkste
week van het WK in eigen
land verspeelden de blon
de balkunstenaars hun re
putatie. De uitschakeling
Göteborg (anp) - Het ver
bod op het gebruik van
vloeibare lijmen bij het be
plakken van tafeltennis-
batjes met rubberlagen is
met acht maanden uitge
steld. Het bestuur van de
internationale bond (ITTF)
besloot zondag bij het WK
in Göteborg 1 juni 1994 als
datum van invoering te
hanteren. Eerder werd de
ban van de vloeibare lijm
soorten op 1 september 1993
vastgesteld.
Het bestuur van de ITTF
gunt de lijmf abrikanten
meer tijd met alternatieven
voor de plakmiddelen op de
markt te komen. Het gaat
voornamelijk op voorzelf-
klevende toplagen. Het ver
bod op de vloeibare lijm
soorten maakt het spel min
der snel en is daardoor beter
voor publiek en media te
volgen. Bovendien bevatten
veel lijmprodukten giftige
stoffen.
J,,Spanje, dat al weken in een
amingskamp in Andorra zit, is
aldus bondscoach Ivan
Iva l c' "en Slowakije bestaat
J het overgrote deel uit de
IJ™ van het zevental van Tsje-
oslowakije van de afgelopen
|J en- Een fysiek sterke ploeg,
1 tpa5 We afgelopen seizoen wel
lito Van gewonnen hebben,
L ar We moeten het nu zonder
^tan van Belkum en
fetrA Eielstroom stellen." Piel-
L m heeft in verband met een
reuwe functie geen tijd en Stan
Left um trok zich terug. Hij
LJ een baan geaccepteerd op
Ide r, a'. an<fere deelnemers in
F Poule met Nederland zijn Bel-
L;cti»aëi 'F Oostenrijk.
proot v le van de Bunt' Gert de
Polk Val: os Isard. Niels van de
Rian Ma n AZ&PC), Bert Brink-
Éen Ha^C0 Gijs van de Le-
iri V7C? v„a,n de Meer' Rob E°sner
Éiji rpj; Mark van Belkum (De
pons Sl!non Meijn (Nereus),
istS^cg)<PolarBears)e"
^sketbal
fevl^adrid is voor het eerst in
|alkatiaar weer sPaans basket-
Pnklm?1,06" geerden. Dé 'Ko-
l'telverri „versloeg in de'finale
ahietIs «goerDJoventut Badal°"
°g me*6' 11151 stond Real
pegrrjH7 achter' De Litou-
lunten topsS Bal)onis was met 22
hq
Li
H
Dj
ha
Nj|
g<f
Fa
wd
zii
wr
reT
wl
hq
dè
w|
sla