Bibliotheek wil uitbreiden de OVZ) POLIS Wandelclub uit Stekene houdt elfde internationale smokkeltocht Francois Moktar vecht om zijn kinderen te zien PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER UITSLAGEN Vestiging Hulst groter Uitleen cd's in Kloosterzande en Vogelwaarde Jeugd geniet van Baersandefeesten in Breskens DE STEM Bergse leider omkat-bende hoort lagere straf eisen Ook zo geschrokken van uw nieuwe autopremie? Zeker weten! Bel 01100-333 articulieren ZWARTE BOUVIER ZEELAND C2 DSRECEPTIE (VEN DIE VAN Zeeuws-Vlaams kampioenschap handboogschieten in Westdorpe AbvaKabo huldigt jubilarissen Weekenddienst Stem-redactie editie zeeland St.-Jansteen WEEKENDDIENSTEN SCHIETINGEN KAARTINGEN KOERSBAL Geen stealths KPJ houdt zeskamp in Koewacht ^SMage premie, verantwoorde dekking ^maximaal 20% startkorting* boven uw schadevrije kortin 993 X 78 kom te zoenen I dankje, jubileum, receptie, :e, verloving, overwinning, len. Abraham, openbare tar door, mag best eens in n wel op de pagina Moeilijk is dat niet en duur ;e zijn Prijs per regel ot p 2,40', één grote regel 2,89 resp. 3,04*. atsen van een foto of een formaat van 35 x 45 ij 15,96 resp. 16,76* tarieven op aanvraag. Bij betaling wordt 4,50 skend. Foto's worden niet lel 076-236442 of geef uw ór plaatsing af bij één van i. Schriftelijke opgaven snd geaccepteerd indien lekend zijn, ook indien uw ig bijgevoegd is. ins het recht voor teksten van redenen te weigeren, er klachten bereiken over :ekst behoudt de uitgever roor om de naam van de ver bekend te geven. iven gelden op zaterdag nigingsnieuws 2 kolom op donderdag □E srd. rlo, van NA 25 JAAR samen, de huwelijks nacht op Kreta overge daan H.G. Wie heeft er na 12 mei 1993 onze gezien? Klein van bouw en teef. Gecoupeerd aan oren en staart en pas getrimd. BEU DAN A.U.B. 01147-1512. de stem ZATERDAG 22 MEI 1993 ven afscheid als adjunct- m. allen die haar kennen r te nemen. 15.30 tot 18.00 uur in het 27, Tilburg. h EN Stekene/Hulst - De wandelclub de Smokkelaars uit Stekene is onlangs verkozen tot sportclub van het jaar. De club telt 416 leden, waaronder tal van 'Ollandse' stappers. De club houdt zondag 30 mei tijdens de Europese wandeldagen 1993 de elf de internationale smokkeltocht. Nu al hebben zich vijfhonderd buiten landse wandelaars aangemeld. De Smokkelaars hebben voor hen en voor de eigen leden een aantrekkelijke route uitgestippeld. Via dreven en bossen lo pen de deelneemrs door een boeiend stukje Wase natuur (De groene long van het Waasland). Er worden diverse bosgebieden door kruist en men komt langs de Gelaag- putten die bekend staan om de unieke flora en fauna. Naast dit mooie par koers staan de Smokkelaars garant voor de bevoorradingsposten en een duidelij ke bewegwijzering. De aangeboden ver snaperingen worden aangeboden voor 'kindvriendelijke prijsjes' en na afloop kan er genoten worden van enkele ran- dactiviteiten. Zo is er voor de jeugd een springkasteel en een vijftienkoppig Ti- roler dansorkest zorgt voor de sfeer in de vertrekzaal. De tochten zijn 6, 12, 20, 30 en 50 kilometer lang. Het vertrekpunt is de sporthal in Stekenecentrum. Inschrij ven kan vanaf 7.00 uur en voor de korte afstanden tot 15.00 uur. De deelname kost dertig frank, inclusief de versnape ringen en groepen vanaf twintig wande laars krijgen een herinnering mee. De wandelaars kunnen rekenen op verzor ging door leden van het Rode Kruis. Op 30 mei is er van 13.00 tot 17.00 uur in het gerenoveerde stationsgebouw de tentoonstelling Van steenlaag tot na tuurgebied te zien. Van onze correspondente Hulst/Hontenisse - De openbare bibliotheek Oost- Zeeuws-Vlaanderen Oost heeft nog enkele grote wensen. Een uitbreiding van de vestiging in Hulst en een de uitleen van cd's in de vestigingen Kloosterzande en Vogelwaarde. Dit staat in het jaarverslag van de bibliotheek. Voorzitter H. Bruggeman betreurt de trage gang van zaken rond de uitbrei ding en overweegt met het be stuur daarom een herinrich tingsplan te maken om de huidi ge ruimte efficiënter te kunnen gebruiken en de werkdruk wat te verlagen. Vooruitlopend op de toestemming van de gemeente Hulst om tot uitbreiding van de bibliotheek te komen, werd een architectenbureau ingeschakeld. Er werd een ontwerp gemaakt op basis van een eisenprogram ma voor verbouwing en inrich ting. Den Dullaert Het ontwerp is reeds besproken met het dagelijks bestuur van het gemeenschapscentrum Den Dullaert, waarin de bibliotheek huist. Enkele aanpassingen wor den verder uitgewerkt en ook een alternatief plan. Heel trots meldt het bestuur dat samen met de gemeentebesturen van Hulst en Beveren al enkele tijd aan grensoverschrijdende activiteiten wordt gewerkt. Er komt in 1994 een gezamenlijke uitleenpost op Kieldrecht en Nieuw-Namen. Ook de samen werking tussen Hulst en Sint Gillis Waas is goed. Het biblio- theekbestuur en de beide ge meenten willen een vaste vesti- Van onze correspondent Westdorpe - In Westdorpe zal zaterdag 13 juni strijd geleverd worden voor het Zeeuws-Vlaams kampioenschap handboogschie ten staande wip. Naast de titel strijd bij de viertallen, wordt ook het individueel kampioen schap bij de senioren en jeugd afgewerkt. De wedstrijden be ginnen om 13.00 uur. Veertig viertallen namen deel aan de voorronden. Er werden wedstrijden afgewerkt in Koe wacht, Kloosterzande en West dorpe. Van die veertig viertallen plaatsten zich de volgende negen teams voor de finale: Koewacht Graauw 3, Gilze Rijen 1, Axel 'i Zuiddorpe 4, Aardenburg 1, Westdorpe 1, Steen 3 en Hulst 1. de titelstrijd voor senioren hebben zich via de voorronden 'erzekerd van een finaleplaats: Verberckmoes (Terneuzen), N. van Daele (Aardenburg), D. de vrieze (Axel) en N. Goossen 'Kloosterzande). ging waarmaken in het oude gemeentehuis in De Klinge dat samen met Clinge een grensdorp vormt. Lezers Het aantal lezers is in 1992 licht jes teruggelopen, zowel in de bibliotheken als de bibliobus. Wel is het aantal uitleningen in de bus gestegen. De Oost- Zeeuws-Vlaamse bibliotheken doen mee aan het nieuw te ont wikkelen contributiesysteem. Dit systeem wordt wellicht eind 1993 ingevoerd. Ook de nieuwe beleidsvisie om als bibliotheken steeds meer samen te werken, wordt door de instellingen on derschreven. De onderhandelingen met de ge meente Hulst over de uitbreiding van de personeelsformatie heb ben niets opgeleverd en de prij zen van de abonnementen zijn zowel in 1992 als in 1993 ver hoogd. In de drie vestigingen is een stijging van het aantal uitlenin gen waar te nemen, minder leden maar meer boeken per lid. Het aantal verlengingen, ook telefo nisch, is de laatste jaren fors gestegen. In de bibliotheken werden ook vele activiteiten van literaire avonden en exposities tot en met voorleesmiddagen en poppen kast gehouden. De instellingen zijn van plan ook in de komende jaren dergelijke activiteiten te blijven programmeren. Van onze verslaggever Hulst - De vakbond AbvaKabo Oost-Zeeuws-Vlaanderen hul digde tijdens de jaarvergadering in het Hof van Vlaanderen te Hulst een aantal jubilarissen. Vijfentwintig jaar lid zijn: L. de Block, F. Ferket, P. van Itegem, F. Matinu, E. Plasschaert. W. Roelans en mevrouw M. de Wae- le-Baert. Veertig jaar lid: L. van Bunder, W. van Passel, J. van der Poel, A. Roels en O. Ver- straeten. Van onze correspondent Breskens - Gisteren genoot de jeugd van Breskens weer volop tijdens de derde editie van de Baersandefeesten op het sportcomplex van Bres kens. Ondanks dreigende luchten en een verdwaalde spetter bleef het gelukkig droog. Daardoor konden de kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 14 jaar naar hartelust klauteren, klimmen, gooien, schieten en ra votten. In totaal 124 kinderen kwamen gistermorgen opdagen. Ruim dertig meer dan verleden jaar. Zij werden verdeeld over twaalf groepen. De evenemen tencommissie van de voetbalver eniging Breskens was dan ook zeer tevreden over de opkomst. ClOS-student Ivo Boonman uit Vlissingen leidde met zeven an dere studenten de jeugdspeldag in samenwerking met de voet balvereniging. Zij zorgden voor een nieuw spel-element namelijk het waterbassin. Dat viel giste ren zeker in de smaak bij de -jeugd. Met een bootje moesten zij de overkant zien te bereiken en daarna met een bal door de korf proberen te schieten. Een van de begeleiders deed het spel voor. Hij maakte daarbij zoveel water dat hij tot grote hilariteit van iedereen met het bootje omsloeg. Verder deden zich wat dat betreft geen onge lukken meer voor. In totaal moesten vijftien onderdelen af gewerkt worden. Enkele onder delen waren onder andere een hindernisbaan, autotrekken, blik-schieten en doelschieten op keeper Nico Knol en natuurlijk de zeephelling. De organisatie zorgde er ook voor dat de jeugd na al dat spelen niets te kort kwam. 's Middags kregen zij frites en ook nog limonade. Aan het eind van de middag kreeg nog iedere deel nemer een oorkonde, 's Avonds kregen de winnaars een mooie 'gouden' medaille. De dag werd afgesloten met een grandioze play-back wedstrijd. Vierent wintig groepen 'streden om de ClOOO-trofee. Het staat nu al vast dat volgend jaar de Bae rsandefeesten weer op de agenda prijken, en weer op de vrijdag na Hemelvaartsdag. Een jongen kruipt onder het zeil vandaan, op naar de volgende hindernis in Breskens. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Voor redactionele aangele- genheden, niet voor adver tenties of bezorgklachten, sunt u zich dit weekeinde jenden tot Rein van der Helm, tel. 01170-53370. Zondagmiddag 0115O-18924 B.g.g. 01153-1534 of 076-236911. Kantoren I emeuzen, Hulst en Goes. "bessen en telefoonnummers "P Pagina A2. I Openingstijden: >0-12.30/13.30-17.00 uur. werking met de Stichting Ideële Reclame' /"leuzen: Rein van der Helm aoitie-chgf), Frank van Cooten, u, I3eii' Ton Koomen (sport), °'d de Puijsseleijr. Ooes: Cees Maas, Provincie redacteur). Hulst: Eugène Verstraeten editiechef) ^ertentie-explortatie UsPecteur Zeeland: I u Menu, Srivé 'el- 09-3291459940. 1-93 Ieder jaar melden ze zich op het Binnenhof. Voor het aanbieden van een petitie aan staatsse cretaris A. Kosto van Justitie. Want de Stich ting Dwaze Vaders blijft stug volhouden. Bijna vier jaar geleden opge richt om het 'omgangs recht in Nederland aan de kaak te stellen'. Vol gens de Stichting zijn er veel mannen die zonder gegronde redenen hun kinderen na een echt scheiding niet meer mo gen zien. Maar alle po gingen om politiek Den Haag achter zich te krij gen, zijn tot nu toe mis lukt. Vandaar dat ze en kele weken geleden weer op de stoep van het Bin nenhof stonden. Fran- ?ois Moktar uit Etten- Leur was erbij. Van onze verslaggever Romain van Damme AAN DE pilaar van de trap hangen een paar tekeningen. Gemaakt door Xavier van acht en Nadia van zes. Voor papa. Frangois Moktar heeft er geen moeite mee als zijn naam in de krant komt. „Waarom anoniem? Ik vertel de waarheid. En ieder een mag weten hoe het is om steeds maar weer te moeten vechten om je kinderen te mo gen zien. En dan vertel ik nog een vrij rustig verhaal. Er zijn De 'dwaze vaders' houden stug vol. Ieder jaar trekken ze naar het Binnenhof om daar hun ongenoegen kenbaar te maken. FOTO ANP wel ergere voorbeelden te vin den". In Den Haag luisterde hij ont zet naar de verhalen van vaders die al jaren hun kinderen niet hebben gezien. „Er waren men sen die al achttien keer bij de rechter geweest zijn, om uit te leggen dat de omgangsregeling weer niet goed uitgevoerd werd. En wat kun je daar tegen doen? Tot nu toe bitter weinig! Niet getrouwd Aanvankelijk waren er geen problemen. Frangois Moktar kon zich na de scheiding („We hebben jaren samengewoond en waren niet getrouwd") goed vinden in de omgangsregeling. „Er waren mondelinge afspra ken gemaakt. Ik werd toeziend voogd. Het ging goed. Ik zag mijn twee kinderen iedere week. Niets op aan te merken". Tot anderhalf jaar geleden. „Plotseling kreeg ik te horen dat ik de kinderen om de twee weken te zien kreeg. Daar was ik het niet mee eens. Met de kinderen heb ik een goede band opgebouwd. Het ging steeds moeizamer en drie maanden ge leden werd de omgang zomaar stop gezet". Het argument, Frangois Moktar zou zijn kinderen mishandelen. „Ongelooflijk. Natuurlijk heb ik dat aangevochten. Mijn ex- vriendin had zelf al bepaald dat ik de kinderen hooguit nog een keer per maand mocht zien. Eind maart diende de zaak voor de rechtbank. Zij diende een verweerschrift in. Twee maan den heb ik de kinderen toen niet gezien". Wet De salontafel voor hem ligt vol documentatie en papieren. Fol ders van de Stichting Dwaze Vaders die op 21 september 1989 werd opgericht. „Inmid dels ben ik lid van die stichting. Want ik vind dat er nou einde lijk eens iets gedaan moet wor den aan die omgangsregeling. Dat er eens een wet komt die er voor zorgt dat de omgangsrege ling nageleefd wordt". Het staat iedere keer weer in de petities die door de stichting aan de leden van de Tweede Kamer aangeboden worden. Frangois Moktar: „Het gebeurt zo vaak dat de rechter een om gangsregeling uitspreekt. Maar een van de partners, het hoeft niet altijd de vrouw te zijn, houdt zich niet aan die rege ling. Dus protest. Naar de rech ter, maar wat gebeurt er ver der? Niets!" Daarom pleit de stichting voor straffen als de omgangsregeling genegeerd wordt. Desnoods met boetes en celstraffen. „Waarom denk je dat die ene man al achttien keer naar de rechter geweest is? Om elke keer te horen dat hij de kinderen mag zien. Maar nee, de kinderen zijn niet te zien. Als je dan aanbelt op de afgesproken tijd, is er niemand thuis". Zelf ziet hij zijn kinderen nu weer om de twee weken. „Als een soort proefperiode. Dat maakt me ook zo kwaad. Nu moet ik bewijzen dat ik een goede vader ben. Dat ik de kinderen niet mishandel. Ach, ik heb hier brieven van buren en van familieleden. Dat ik al tijd goed geweest ben voor mijn kinderen. Dat soort zaken, steeds opnieuw die confronta tie, dat maakt je psychisch ka pot". Europees Om straks niet voor verrassin gen te komen staan, houdt hij alles bij. „Wanneer ik ze ophaal en weer terug breng. Alles schrijf ik op. Ik ben bang dat het straks weer misgaat. Een keer per jaar ga ik op vakantie met de kinderen. Naar oma en opa in Frankrijk. Daar kom ik vandaan, al ben ik nu Neder lander. Heb ik nu weer ge vraagd aan mijn ex, maar het antwoord is nee. Moet ik waar schijnlijk wéér naar de rech ter". Als het moet wil hij nog veel verder gaan. „Naar het Euro pees Gerechtshof. Ik wil tot op de bodem uitgezocht hebben of dit allemaal zo maar kan. Dat een vader zijn kinderen niet meer mag zien omdat hij ge scheiden is. Weet je, als mijn kinderen zouden zeggen, papa, we willen je niet meer zien. Dan zeg ik okay. Maar dat is niet het geval. Ze komen dolgraag. Daarom ben ik bereid te vech ten". MILIEU - Onder auspiciën van de stichting Welzijn voor Ouderen en de Katholieke Bond voor Ouderen van St.- Jansteen wordt maandag 24 mei een informatiebijeen komst gehouden in gemeen schapscentrum De Warande, aanvang 14.00 uur. De milieu werkgroep Hulst/Hontenisse wil op een aangename manier informatie brengen over niets kostende aanpassingen voor het milieu. ZIEKENHUIZEN ZEEUW- SCH-VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongeluk ken: eerst dienstdoende huis arts raadplegen. Hulst - Buitenpolikliniek De Honte, tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 01170-9000 Terneuzen - Streekziekenhuis De Honte tel. 01150-88000. AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150-12200. ZATERDAG KOEWACHT -Café 't Hoekske, 14.30 uur schieting. HULST - Café De Kroon, 14.30 uur ker- misschieting. ST.-JANSTEEN - Café 't Centrum, 14 uur vlees- kaarting. ZUIDDORFE -'t Gemeentehuis, 14 uur schieting. ZONDAG TERNEUZEN -De Triangel, 15 uur vrouwen middag COC. -De Triangel, 20 uur Spaanse avond COC. HENGSTDIJK -Kantine camping De Vogel, 10 uur kaarting. ST.-JANSTEEN - Café 't Centrum, 14 uur vlees- kaarting. BRESKENS - Café 't Zonneke, 14 uur vis- kaarting bieden en jokeren. WALSOORDEN -Café Rue du Nord, 14 30 uur schieting. Heikant - Gemeenschapscen trum 't Heike, organisatie KBO met 31 personen. Hoge vogel: P. de Bot, eerste zijvo gel: J. van Kerckhoven, twee de zijvogel: E. Janssen, groot ste aantal (4): R. Schalkens en A. Mortier. Hulst - Zaal de Lieve met 44 personen. Bieden: 1. R. d'Hooghe, 2. A. Picavet, 3. K. Keyser. Clinge - Gemeenschapscen trum Malpertuus, organisatie ANBO. Mat 1: 1. M. van Hoey- land/L. Spitters, 2. M. Kempe/ R. de Block. Mat 2: 1. M. de Vos/W. Blommaert, 2. L. Buyze/E. Martens. Mat 3: 1. echtpaar Van Vlierberghe, 2. M. Boonman/A. Piersens. clinge - Gemeenschapscen trum Malpertuus, organisatie KBO. Mat 1: 1. M. van Vlier- bergen-Deyaert/P. van Broeck, 2. M. de Vos-Govaert/ L. Kegels. Mat 2: 1. L. Boon- man-Lernout/L. van Hoey- land, 2. A. Buyze/J. Spitters. Lamswaarde - ürgansiatie KBO. Uitslag: 1. A. van Dries- sche, 2. F. Janssen, 3. E. van Driessche. Van onze rechtbankverslaggever Den Bosch - Procureur-generaal mr. H. Bergkotte heeft gisteren voor het gerechtshof in Den Bosch in de hoger beroepszaak tegen de 23-jarige Jos van S. uit Bergen op Zoom een straf geëist van 3,5 jaar. Dat is een half jaar minder dan de Bredase rechtbank oplegde. Met de Bredase rechtbank acht mr. Bergkotte bewezen dat Van S. leiding heeft gegeven aan een organisatie die auto's stal en omkatte. Het zou in totaal om 68 wagens gaan met een schade van twee miljoen gulden. In tegen stelling tot de rechtbank vindt de procureur-generaal niet be wezen dat Van S. zelf auto's heeft weggenomen. Hij vindt daarentegen wel dat de man in drie gevallen anderen heeft uitgelokt dat te doen. De rechtbank kwam tot bewezen verklaring van een autodiefstal door Van S. Door de manier van tenlasteleggen, kon de rechtbank zich op onderdelen niet over de uitlokking uitlaten. De behandeling van de zaak is twee weken geleden aangehou den. Getuige J.v.d.L. uit Zeven bergen, als autodief veroordeeld, zei als getuige dat de Jos van S. die hij toen zag niet de Jos was die hij kende en waarvan de politie hem gezegd zou hebben dat diens achternaam Van S. was. In al zijn eerdere verklaringen was de man daar nog niet op gekomen. Mr. Bergkotte liet hem daarom aanhouden op verden king van meineed. V.d.L. heeft later gezegd dat hij niet wist dat het strafbaar was om een ver zonnen verhaal te vertellen en dat hij al weken in een roes van spanning verkeerde. De procu reur-generaal kondigde aan de man voor meineed te zullen ver volgen. Opmerkelijk was dat het hof de 25-jarige P.L. uit Roosendaal gisteren vrijsprak van enige be trokkenheid bij de criminele or ganisatie. In plaats van de ge vraagde 2,5 jaar (gelijk aan het vonnis van de Bredase recht bank) veroordeelde het hof hem tot een half jaar. L. heeft in totaal dertien maanden in voor arrest gezeten. Mr. Van Asselt putte daar de hoop uit dat het hof Van S. ook wel direct zou vrijlaten. Dat ge beurde niet. Als het hof Van S. op alle onderdelen schuldig acht, moet een straf van drie jaar, waarvan een half jaar voorwaar delijk, voldoende zijn, aldus de raadsman. Vonnis op 3 juni. Den Bosch - Het politieke verzet tegen de nachtelijke oefeningen van Stealth-bommenwerpers be gin juni op Gilze-Rijen groeit. Niet alleen de SP maakt daarte gen op provinciaal niveau be zwaar, ook coalitiepartij PvdA verlangt dat Gedeputeerde Sta ten van Noord-Brabant stappen nemen om hinder van de nacht vluchten tegen te gaan. De PvdA haalt een notitie aan. Daarin wordt gepleit voor zo weinig mogelijk militaire oefeningen in Brabant. Koewacht - De Katholieke Plat telands Jongeren in Koewacht houden zondag 30 mei een zes kamp op de velden van de voet balclub Koewacht. Het is de tiende keer dat de zeskamp wordt georganiseerd. De animo ervoor is groot. Op dit moment hebben zich al twaalf ploegen ingeschreven. De zeskamp be gint om 12.30 uur. ADVERTENTIE bij acceptatie 2 treden. I

de Stem | 1993 | | pagina 23