vat er! Den Braber haalt zijn gram PËIÏÏRS ABS AEG SEW Dick Jaspers en BWA-collega's niet naar EK Eerste dag Olympia's Tour complete triomf ploeg Koersen. UITSLAGEN en standen Krajicek tegen Bergström; Rottier tegen Hack sportnieuws KORT promotions vonen SPORT promotions wonen Controle op wielrenners aangescherpt basketbal squash biljarten golf tafeltennis voetbal volleybal wielrennen ijshockey FC DEN BOSCH succes met EUROMOTOR tegen FC TWENTE!!! hypotheek die we bben lopen. Wat nnen we daaraan >en?" te Dongen 1 oktober 1990 is een 'Ge- ;scode voor Hypotheken' in king getreden, waarin ft. ciële instellingen in overleg consumentenorganisaties ls hebben vastgelegd over rlei zaken hieromtrent. Die It echter alleen voor hyp0. ren die na die datum zijn :sloten. Voor oudere hypo- ren geldt die gedragscode met ingang van de nieuwe urn van renteherziening, inhoud van de gedragscode worden opgevraagd bij de nmissie van toezicht, post. 19870, 1000 GW Amster- n. Klachten kunnen even- bij deze commissie wor- voorgelegd, echter alleen het niet lukt om binnen 5 maanden met de bank in estie tot overeenstemming komen over het probleem inen zes maanden daarna et dan de klacht bij mde commissie van toe- ht worden ingediend. A. {II sau: 170 ha groot, goed toegankelijk I jelijke omgeving, p de aspecten rust en ruimte, i. Opzet en indeling zorgen voor elementen de uitzonderlijke klasse losterschelde en het Veerse Meer :t wonen bij de golfbaan an het project. G o e s gegevens over: e woningen ise Meer Promotions, en postzegel hoeft niet. illent niveau: 170 ha groot, goed erde privacy. schelde of het Veerse meer varen, it wonen aan de golfbaan, want in om, wonen aan Het Goese Meer llure. de stem ZATERDAG 22 MEI 1993 B2 pen Haag - Dick Jaspers, titelverdediger Raymond Ceulemans en alle andere topbiljarters, die bij de Billi ard World Association (BWA) onder contract staan, zullen niet meedoen aan het toer nooi om het Europees kam pioenschap driebanden, dat volgende week in Corbeil (Fra) wordt gehouden. Oprichter en directeur van de gWA Dr. Werner Bayer heeft hen opgedragen om het Euro pees kampioenschap te boycot ten. Een van de achterliggende redenen voor de boycot is het gegeven dat de organisatoren niet hebben toegezegd een mini mumgarantie van 2000 DM (2200 gulden) te verstrekken. Een andere reden is dat Bayer zijn buik vol zegt te hebben van het nooit ophopudende gekisse bis tussen BWA enerzijds en de Europese (CEB) en/of mondiale (UMB) bond anderzijds. Omdat topspelers uit de stal van Bayer in maart deelnamen aan een niet erkend toernooi in Backnang (Dui), is hen door de UMB (wereldbond) een geldboe te van 625 gulden per speler opgelegd. Dick Jaspers won ove rigens dat toernooi. Niet alleen de Willebrorder en zijn BWA- collega's, maar ook alle andere deelnemers, onder wie de Neder landers Havermans, Habraken, Velthuis, Broeders, Uytdewilli- gen, Van Uum, Van der Looy en Verkijk, kregen de gewraakte boete achteraf opgelegd. De verontwaardiging was des te groter omdat alle betrokkenen vooraf niets was medegedeeld door de UMB en zij er derhalve begrijpelijkerwijze van uiit wa ren gegaan dat 'Backnang' offi cieel erkend was door de ÜMB. De Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond (KNBB) zat met die zaak ook in zijn maag. Hetgeen moge blijken uit een brief die een aangetekend schrijven ver gezeld waarin de betrokkenen van de boete op de hoogte wer den gesteld. In het begeleidend epistel schrijft secretaris Rinus Krens dat de KNBB niet wist dat de UIMB deelname aan het toer nooi in Backnang niet goedkeur de en dat de KNBB derhalve ook niet in staat was om zijn leden te waarschuwen. Krens zei tevens de zaak aan te zullen kaarten op het CEB-con- gres, dat vanaf 4 juni in Sluis geprogrammeerd staat, er vanuit gaande dat de boetes voor die tijd toch niet voldaan zouden worden. Kennelijk heeft Bayer niet op dat congres willen wachten, te meer daar het pas na het Euro pees Kampioenschap gehouden wordt. Bayer en de zijnen heb ben sinds de oprichting van de BWA, acht jaar geleden, een reeks conflicten met de UIVIB en de CEB uitgevochten. De BWA- top is ditmaal exta verbolgen over de straffen voor de Belg Ceulemans en de Zweed Blom- dahl, die naar de mening van de BWA geen boetes maar op grond van hun staat van dienst juist respect verdienen. Overigens zou Ceulemans, vanwege een rug blessure, niet deel nemen in Cor beil. BWA staat vrije deelneming van zijn biljarters aan UMB- en CEB-toernooien voor. De UMB heeft die wens tijdens een con gres niet ingewilligd. Volgens een mededeling van de BWA is Bayer 'de eeuwige strijd en alle plagerijen moe'. het eet is met zorg ingepast in e binnenstad van Goes. f, 0 t f de laodelijl' Ie gegevens over: ire woningen oese Meer Promotions, Een postzegel hoeft niet. Van onze verslaggever Breda/Woerden - De do pingcontrole van A-ama teurs, B-amateurs, junio ren en nieuwelingen wordt de komende maan den verscherpt. Alle vier de categorieën kunnen rekenen op een flink aan tal extra steekproeven. De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) in Woerden verhoogt het bud get voor controle en voor lichting tot twee ton, het dubbele van het bedrag dat de wielerbond vroeger be schikbaar had, zo zegt bondsdirecteur F. Buddels. De KNWU haalt dit geld uit haar eigen begroting. Buddels is 'geschrokken' van de uitslag van een streekproef die op 24 april tijdens de ronde van Made werd gehouden. Bij deze steekproef werden drie van de acht gecontroleerde ren ners 'positief' bevonden. Renner Corné Voogt (Breda) bleek amfetamine te hebben gebruikt, Wim Wolfs uit Zaanstad het stimulerende middel Finkamin. Rabe uit Zeeland werd behalve op het gebruik van een stimu lerend middel ook nog eens betrapt op de toediening van de anabole steroïde Nandrolon. Afgelopen dinsdag in Woer den werd opnieuw een groep B-amateurs gecontro leerd, waarschijnlijk een ge volg van de na Made aan het licht getreden feiten. Directeur Buddels: „Toch maak ik me voorlopig nog niet ongerust. Pas na een aantal controles kan blijken of er onder B-renners een trend' is om stimulerende middelen te gebruiken." De KNWU heeft de afgelo pen jaren relatief weinig aandacht geschonken aan controle van B-renners. Bij steekproeven liep vorig jaar een tweetal B-amateurs te gen de lamp. De KNWU besteedt voornamelijk geld en aandacht aan de grote amateur- en profwedstrij den. Er zullen best B-amateurs cijn die erbij zweren om doping te gebruiken. Ver wonderlijk is dat niet. In de gewone maatschappij grijpt men ook snel naar de pillen doos, om iets te voelen of te denken. Waarom zou dat in de sport dan ook geen ge woonte zijn?," aldus Bud dels. Volgens de Bondsdirecteur het juist de lagere klas sen bij het wielrennen die «s brede groep achter de loprenners 'aanhobbelen' en de' daarbij soms niet zo s®kt nemen met de voor schriften. „We hopen dit met de verscherpte controle aan de kaak te stellen. Bo vendien sturen we binnen- ort een persoonlijke mai- aan al onze licentiehou ders. Door deze voorlichting Jopen we de risico's van 'cpinggebruik nog eens ra onder de aandacht te mengen bij onze leden." Van onze verslaggever Ad Pertijs Klazienaveen - Wat was hij gisteravond blij met de etappewinst in Klazienaveen, de startplaats van de 42e Olympia's Tour. Meer nog dan met het veroveren van de paarse leiderstrui. John den Braber had voor zijn gevoel in de achtertuin van Allard Engels iets rechtgezet. „Ik heb me vreselijk zitten erge ren toen Allard Engels in het voorseizoen drie A-klassiekers op rij won. Hij was plots de man van de massaspurts, terwijl ik niet eens in koers zat. Nu ik wel van de partij was, heb ik dacht ik even laten zien wie de beste spurter van Nederland is," schreeuwde de 22-jarige Rotter dammer na zijn spurtzege in de etappe Klazienaveen-Kla- zienaveen van de daken. Den Braber won vorig jaar al drie etappes in de grootste etap pewedstrijd voor amateurs in Nederland. Het bleef niet bij die successen alleen. „Het valt dan zwaar tegen dat je nergens een profcontract kunt krijgen. Deze winter heb ik me voorgenomen om nog een jaar alles op alles te zetten," liet hij gisteren weten. Na zijn winst in de Belgische klassieker Fayt le France en een etappezege in de Ronde van Normandië, werd het stil rond de branie-achtige Rotterdam mer. „In Normandië heb ik een voorhoofdsholte-ontsteking op gelopen en daar ben ik lang mee blijven sukkelen," verklaarde hij de terugval. Een regelrechte ramp was die tegenslag niet. „Ik had me toch al voorgenomen om wat later in het jaar te pieken. Na de voorjaarsklassiekers in ie der geval. Vorig jaar was ik na het NK over mijn top heen en dat heeft me toch parten ge speeld bij het vinden van een profcontract." Met de winst van Den Braber eindigde de eerste dag van Olympia's Tour in een complete triomf voor de Koga-Miyata- formatie van ploegleider Egbert Koersen. Servais Knaven won 's morgens al de proloog, waarin nog drie teamgenoten (Kil, Vegt en Den Braber) in de top-vijftien eindigden. Laat in de middag wierp Den Braber zich aanvankelijk op als de voornaamste verdediger van de paarse leiderstrui van Kna ven. „Met het winnen van de bonificatiesprint moest ik Engels op afstand houden," aldus de Zuidhollander. Hij deed dat evenwel zo goed dat hij zelf de trui binnen handbereik kreeg. „De ploeg had zoveel vertrou wen in mij, dat ze in de finale voor mij gereden heeft," zei de trotse winnaar na afloop. Met het winnen van de massaspurt nam Den Braber het paarse tri cot over van Knaven. Die maal de daar niet om. „Ik pak die trui het liefst pas op de voorlaatste dag," liet de Koga-kopman im mers eerder weten. Voor de Westbrabanders begon Olympia's Tour gistermorgen hoopvol, met keurige klasserin gen voor De Vries, Rasenberg en Barten in de proloog. De decep tie volgde snel. Rasenberg stapte halverwege de etappe af. Sim pelweg omdat hij tempo niet langer kon volgen. „Dit werk is voor mij niet meer weggelegd," stelde hij nuchter vast. Ploeglei der Kees den Brouwer was er niet blij mee. Ook al omdat al leen de Oekrainer Touz zich in de voorste linies had weten te handhaven. De rest kwam op grote achterstand binnen. Alwin de Bont kon weinig verweten worden. Hij was eerder die dag zwaar gevallen tijdens de pro loog en moest met een pijnlijke schouder en talrijke schaafwon den de pittige kasseistroken over. De Jonge Renner deed het een stuk beter, 's Morgens snelde Lagerweij naar een verrassende derde plaats in de proloog. Het enige minpuntje van het ope ningsnummers was de matige tijd van gastrenner Harry Ro zendal. „Omdat hij een halve minuut te laat aan de start ver scheen," aldus ploegleider Rik van Dongen. „Een kwestie van over-coneentratie denk ik. An ders kan ik het niet verklaren dat een zo ervaren oud-prof deze fout maakt. In de eerste etappe herstelde Rozendal zijn fout en maakte eerst deel uit van een groep van 31 renners die lange tijd voorop reed en in de finale zat hij in een vijf mans kopgroepje dat tijdens de plaatselijke ronde werd ach terhaald door het peloton. Proloog: 1. Servais Knaven (Koga) 6.16, 2. J. Wolfkamp (Unigarant) 6.20, 3. A. Lagerweij (Toyota/DJR) 6.23, 4. P. Kil (Koga) 6.24, 5. P. Potie (Frankrijk) 6.25, 6. A. Stam (Lucht schip) 6.27, 7. M. Vegt (Koga) 6.27, 8. M. Gutte (Luchtschip) 6.28, 9. A En gels (Giant) 6.28, 10. D. van de Meiden (Casba) 6.29, 11. R Froehling (PWZ) 6.29, 12. H. Dorgelo (Unigarant) 6.29, 13 J. den Braber (Koga) 6.31, 14. B. Aitken (Australiè), 15. H. de Vries (Toyota/DJR), 20. B Rasenberg (WWV), 44. E. de Crom (Het Zuiden) 6.39, 49. O. van den Bosch (Toyota/ DJR) 6.40, 50. P. Barten (Toyota/DJR) 6 41, 53. M Touz (WWV) 6.42, 74. T. Schalk (Luchtschip) 6.50, 78 J Blijle- vens (Koga) 6.50, 83. E Rutte (Militai ren) 6.52, 92. H. Schipper (Toyota/ DJR) 6.54, 91. T. Verhoeven (WWV) 6.54, 97. A. de Jong (WWV) 6.57, 118. H. Rozendaal (Toyota/DJR) 7.04, 122. L. Keijzers (WWV) 7.06, 133. A. de Bont (WWV) 7.31, 138 en laatste. L. Reijnen (SWZ) 7.58. Eerste etappe Klazienaveen-Kla- zienaveen: 1. John den Braber 132 km in 2.56.55, 2. A. Engels, 3. A. Theus (Europolis), 4. G. Kemper (Volendam), 5. F. Wolsink (PWZ), 6. W. Veenstra (Volendam), 7. G. de Leeuw (Giant), 8. A. Vierhouten (Volendam), 9. H. van Dijk (Belgié), 10. P Appeldoorn (Euro- polis), 11. E. Kistemaker (Altrex), 12. R. Rumsas (Litouwen), 13. P. Ruyloft (Belgié), 14. R. Kok (Zwaluwen), 15. R. Vaesen (Het Zuiden), 37, H. de Vries, 46. P. Barten, 54. A. Lagerweij, 55. H. Servais Knaven bij de start van de proloog, die hij zou winnen. Rozendal, 60. E. Rutte, 62. J. Blijle- vens, 65. M. Touz allen z.t. Den Braber, 79. T. Schalk op 1.18, 93. T. Verhoeven op 7 14, 106. H. Schipper op 10.32, 107. L. Keijzers, 108. E. de Crom, 109. A. de Bont, 119. O. van de Bosch, 129. A. de Jong allen z.t, 137 en laatste J. de Koek op 13.06. Opgegeven: B. Rasenberg. Algemeen klassement: 1. Den Braber 3.02.59, 2. Engels op 5 sec, 3. Knaven 0.12, 4. Wolfkamp 0.16, 5. Dorgelo 0.19, 6. Lagerweij 0.19, 7. Kil 0.20, 8. Potie 0.21, 9. Vegt 0.23, 10. Stam 0.23, 11. Theus 0.25, 12. Hiemstra (Giant) 0.27, 13. De Vries 0.27, 14. Stakenas (Litouwen) 0.27, 15. Startman 0.27, 33. FOTO ANP Barten 0.37, 35. Touz 0.38, 45. Blijle- vens 0.46, 50. Rutte 0.48, 62. Rozendal 1.00, 74 Schalk 2.04, 86. Verhoeven 8.04, 103. De Crom 11.07, 106. Van de Bosch 11.08, 118. Schipper 11.22, 119. De Jong 11.25, 123. Keijzers 11.34, 130. De Bont 11.59, 137 en laatste Tuin (ASC) 14.07. Parijs (afp) - Richard Krajicek speelt in de eerste ronde van de Open Franse tenniskampioenschappen tegen de Zweed Christian Bergström. Krajicek is tijdens het toernooi, dat maandag op Roland Garros begint, als twaalfde ge plaatst. Siemerink treft in de eerste ronde de als veertiende geplaatste Zuidafrikaan Ferreira. Haarhuis en Eltingh ontmoeten de Russen Olhovsky en Tsjesnokov. Koevermans en Wibier zijn in Parijs nog in het kwalificatie toernooi actief. Ook de als eerste geplaatste Sampras speelt in de eerste ronde tegen een tennisser uit Rusland: Tsjerkasov. Titelver dediger Courier begint tegen de Argentijn Azar. Bij de vrouwen spelen zeven Nederlandsen in het hoofdtoernooi. Kiene trof het niet, ze werd vrijdag tijdens de loting gekoppeld aan de als tweede geplaatste Spaanse Sanchez- Vicario. De overige resultaten van de loting: Rottier - Hack (Dui/15), Oremans - Hiraki (Jap), Bollegraf - Harvey-Wild (VSt), Schultz - Cunningham (VSt), Muns-Jager- man - Lai-Jaggard (Aus) en Boogert - quali fier. LOTING MANNEN Sampras (VSt/l)-Tsjerkasov (Rus), Morgan (Aus)- Ondruska (ZAf), Solves (Fra)-Svensson (Zwe), Mancini (Arg)-Javier Sanchez (Spa), Kulti (Zwe)- Rostagno (VSt), Hlasek (Zwi)-qualifier, Enqvist (Zwe)-qualifier, Jarryd (Zwe)-Washington (VSt/16), Bruguera (Spa/10)-Leconte (Fra), Cam- porese (Ita)-Champion (Fra), Corretja (Spa)-Lars- son (Zwe), Simian (Fra)-Oncins (Bra), Fontang (Fra)-qualifier, Fleurian (Fra)-Kühnen (Dui), qualifier-Sansoni (Fra), qualifier-Lendl (VSt/7), Edberg (Zwe/3)-Filippini (Uru), qualifier-Krick- stein (VSt), qualifier-qualifier, Damm (Tsj)-Stark (VSt), Herrera (Mex)-qualifier, Boetsch (Fra)- Steeb (Dui), Haarhuis (Ned)-Olhovsky (Rus), Sie merink (Ned)-Ferreira (ZAf/14), Medvedev (Oek/ ll)-Perez-Roldan (Arg), Masur (Aus)-Furlan (Ita), Wuyts (Bel)-qualifier, Markus (Arg)-Gus- tafsson (Zwe), Woodforde (Aus)-Perez (Uru), Raoux (Fra)-Brett (NZe), Wheaton (VSt)-Göllner (Dui), Jonsson (Zwe)-Korda (Tsj/6), Ivanisevic (Kro/5)-Davin (Arg), Reneberg (VSt)-Berasategui (Spa), Eltingh (Ned)-Tsjesnokov (Rus), qualifier- Costa (Spa), Woodbridge (Aus)-qualifier, Arrese (Spa)-Volkov (Rus), Rosset (Zwi)-Adams (VSt), Bergström (Zwe)-Krajicek (Ned/12), Novacek (Tsj/13)-Agenor (Hai), Clavet (Spa)-Mezzadri (Zwi), qualifier-Vacek (Tsj), Carlsen (Den)-Emilio Sanchez (Spa), qualifier-qualifier, Bates (GBr)- Dosedel (Tsj), Rodolphe Gilbert (Fra)-Witsken (VSt), Escudé (Fra)-Becker (Dui/4), Chang (VSt/ 8)-qualifier, Guardiola (Fra)-Karbacher (Dui), Matsuoka (Jap)-Santoro (Fra), Prpic (Kro)-Roux (Fra), Pozzi (Ita)-O'Brien (VSt), Mattar (Bra)- Fromberg (Aus), Gorriz (Spa)-Holm (Zwe), Yzaga (Per)-Stich (Dui/9), Muster (Oos/15)-Skoff (Oos), Stolle (Aus)-Pioline (Fra), Brad Gilbert (VSt)- Shelton (VSt), Martin (VSt)-Prinosil (Dui), Nae- wie (Dui)-Tarango (VSt), Schalier (Oos)-Delaitre (Fra), Carbonell (Spa)-Frana (Arg), Azar (Arg)- Courier (VSt/2). VROUWEN Graf (Dui/1)-Dahlman (Zwe), Gavaldon (Mex)- Strnadova (Tsj), Gildemeister (Per)-Gigi Fernan dez (VSt), Piccolini (Ita)-Wasserman (Bel), Majoli (Kro)-qualifier, Perfeti (Ita)-Louise Allen (VSt), Ferrando (Ita)-Kruger (ZAf), Rottier (Ned)-Hack (Dui/15), Pierce (Fra/12)-Mothes (Fra), Babel (Dui)-McQuillan (Aus), Po (VSt)-Romano (Ita), Stafford (USA)-Temesvari (Hon), Labat (Arg)- Monami (Bel), Singer (Dui)-Reinach (ZAf), Fusai (Fra)-Van Lottum (Fra), Herreman (Fra)-Capriati (VSt/6), Martinez (Spa/4)-Ghirardi (Fra), Meier (Dui)-Helgeson (VSt), Baudone (Ita)-Miyauchi (Jap), Bollegraf (Ned)-Harvey-Wild (VSt), San- trock (VSt)-Pizzichini (Ita), Wiesner (Oos)-Da- venport (VSt), qualifier-Boogert (Ned), qualifier- Tauziat (Fra/13), Magdalena Malejeva (Bul/9)- qualifier, Gorrochategui (Arg)-Jackson-Garrison (VSt), Alter-Simpson (Can)-Halard (Fra), Provis (Aus)-qualifier, Lucarelli (Fra)-Foldenyi (Hon) Hy (Can)-Amiach (Fra), McNeil (VSt)-Villella- Fulco (Ita), Pitkowski (Fra)-Huber (Dui/8), Mary- Joe Fernandez (VSt/5)-Feber (Bel), Fendick (VSt)-Grossman (VSt). Rinaldi (VSt)-Testud (Fra), qualifier-Langrova (Tsj), Hiraki (Jap)-Ore- mans (Ned), Schultz (Ned)-Cunningham (VSt), Olivier (Fra)-Byrne (Aus), Demongeot (Fra)-Ma- nuela Fragniere-Malejeva (Zwi/10), Katerina Malejeva (Bul/14)-Kelesi (Can), Tarabini (Arg)- qualifier, Nideffer (ZAf)-Martinek (Dui), Appel mans (Bel)-Zardo (Zwi), Rittner (Dui)-Ercegovic (Kro), Nagatsuka (Jap)-Ignatjeva (Rus), Quentrec (Fra)-Werdel (VSt), Zrubakova (Tsj)-Sabatini (Arg/3), Novotna (Tsj/7)-Porwik (Dui), Smylie (Aus)-qualifier, Whitlinger (VSt)-Cecchini (Ita), Kroupova (Tsj)-Studenikova (Tsj), Endo (Jap)- Basuki (Ina), Kuhlman (VSt)-Frankl (Dui), Gra ham (VSt)-Zvereva (Rus), Neiland-Savtsjenko (Let)-Coetzer (ZAf/11), Date (Jap/16)-Kschwendt (Dui), Dahlman (Fin)-Dragomir (Roe), Mangon- Paradis (Fra)-Medvedeva (Oek), Muns-Jagerman (Ned)-Lai-Jaggard (Aus), Mesjki (Geo)-Sabas (Fra), Wood (GBr)-Probst (Dui), Sawamatsu (Jap)-Bonsignori (Ita), Kiene (Ned)-Sanchez-Vi- cano (Spa/2). «*2»"» profcompetitie, play- West r°nde. Wc"1 D1ponference: San Antonio Wd',„uenix Suns 100-102 (eind- ft0cb)cn oest-of-seven: 2-4), Houston 3 3 Supersonics 103-90 22-20 13-21 21-9 21-13. *rstI "^nsdiot. EK libre, vrouwen. üert fF?n> Engelbrecht (Oos) - Au- 'W 5J 150 - 123 (23). Emmens U Mortensen (Den) 150-89 (18). WeHl^""D'nt^er- GP driebanden. 50-33 r9G\0nt*e: Arnouts - Zwiers 50-2ft 7,1' Tljssens - Theo Dikstra .„(J42)> Van der Smissen - ra 50-25 (33), Uytdewilligen - Hermse 50-26 (42), Jaspers - Koorevaar 50-41 (33), Havermans - Gieskens 43-50 (59), Broeders - Van Beek 50-42 (43), Schumann - Valen- tijn 34-50 (38), De Kleine - Nieu- wenburg 50-49 (49), Habraken - Roelofs 50-33 (38), Van Bracht - Vredeveldt 50-40 (43), Van de Ven - Van Kuyk 50-26 (38), Van Daalen - Van Uum 50-38 (33), Burgman - Bult 50-30 (37), De Wilde - Vet 50-46 (50), Weijenburg - Van Crom- voirt 50-33 (43). Potomac (VSt). Mannen, 2,2 miljoen gulden. Stand na eerste ronde: 1Waite (NZe) 66 slagen, 2. Fiori, Gibson, Maggert, Sinmpson en Toms (allen VSt) 67. Ajisu (Jap). Mannen, 1,3 miljoen gul den. Stand na tweede ronde: 1. Hamilton (VSt) en Ebihara (Jap) 132 slagen, 3. Nakamura (Jap) 133, 4. Kusumoto, Funatogawa, Nakamura en Maruya- ma (allen Jap) 135. Modena. Open Italiaans kampioen schap. Stand na de tweede ronde: 1. Gilford (GBr) 131 slagen, 2. Ballesteros (Spa), Richardson (GBr) en Coceres 134, 5. Turner (NwZ) 135. Tokyo. Vrouwen, kwartfinales: Mar tin (Aus/1) - Wright (Eng/4) 9-3 2-9 5-9 9-1 9-7, Owens (Aus/18) - Irving (Aus/6) 4-9 9-6 10-8 9-6, Jackman (Eng/5) - Horner (Eng/3) 9-3 6-9 9-2 9-8, Wallace (Can/8) - Le Moignan (Eng/2) 9-3 6-9 9-2 9-8. Göteborg. WK, vrouwen, halve fina les: Hyun Jung Hwa (ZKo/3) - Bades- cu (Roe) 17-21 21-17 22-20 11-21 22-20, Chen Jing (Tai/12) - Gao Jun (Chi/4) 21-9 21-15 21-14. Gemengd dubbelspel: Finale: Wang Tao/Liu Wei (Chi, titelhouders) - Yoo Nam Kyu/Hyun Jungh Hwa (ZKo) Duitsland: Hamburger SV - Kaisers- lautern 2-2, Saarbrucken - Werder Bremen 0-4, Schalke '04 - Dynamo Dresden 2-0. Oefenwedstrijd: Maastricht: RKASV (vierde klasse zondag) - MW 0-10 (0-6). Doelpunten: Meijer (4), Schee pers (2), Visser (2), Delahaye en Hof man. World League. Poule A. Moskou: Rusland - Verenig de Staten 3-0 (15-6 15-9 15-8), Mun- chen: Duitsland - Brazilië 3-1 (15-10 15-12 7-15 15-13) Poule B. Bologna: Italië - Nederland 3-0 (15-6 15-3 15-10). Seoul: Zuid- Korea - Finland 3-0 (15-5 15-7 15-2) Diessen. Omloop Het Molenheike (vrouwen). Tweede etappe: 1. Dunlop (VSt) 80 km in 1.53.33, 2. Fanim (Ita), 3. Borst (Ned), 4. Polikiavitchoete (Lit) 5. Urbonaite (Lit), 6. Lehmann (Dui), 7. Haringa (Ned), 8. Charameda (VSt), 9. Vink (Ned), 10. Zagorska (Lit). Algemeen klassement: 1. Dunlop 1.53.33, 2 Borst 0.02, 3. Fanini 0.05, 4. Polikiavitchoete 0.06, 5. Urbonaite 0.07. New York. Play-offs NHL. Halve finales: Montreal Canadiens - New York Islanders 2-1 na verlenging (stand in best-of-se ven: 3-0). AC Milan deelt punten met Cagliari Cagliari - AC Milan heeft vrijdag aan de uitwedstrijd tegen Cagliari een punt overgehouden. Het laatste duel van de Milanezen in de serie A voor de Europese bekerfinale tegen Olympique Marseille, eindigde in 1-1. AC Milan heeft nu een voorsprong van vijf punten op nummer twee, stadgenoot Inter. De roodzwarten hebben een wedstrijd meer gespeeld. Marco van Basten ontbrak in de selectie. De Europese voetballer van het jaar, heeft enige dagen rust gekregen. De Nederlandse international maakte onlangs zijn rentree na een enkelblessure, waardoor hij sinds vorig najaar niet had kunnen spelen. In december werd de aanvaller geopereerd. Fabio Capello, de trainer van AC Milan, is van mening dat Van Basten de enkel te zwaar had belast. „Hij was te gretig. Hij was geheel hersteld, maar had niet voluit moeten gaan." Ruud Gullit was evenmin met de selectie naar Cagliari afgereisd. Jean-Pierre Papin speelde in Calgiari wel. Hij sukkelde enige weken met een kuitblessure. Stand aan kop: AC Milan 32-48, Inter 31-43, Parma 31-37, Lazio 31-36, Juventus 31-36, Cagliari 32-34. Twee zakenlieden nemen AS Roma over Rome - Twee zakenlieden mogen zich de nieuwe eigenaar van de in financiële moeilijkheden verkerende Italiaanse bekerfinalist AS Roma noemen. Franco Sensi (66) en Pietro Mezzaroma (54) hebben de meerderheid van de aandelen van de club overgeno men. Die was in het bezit van Italfin 80, het bedrijf van de afgezette voorzitter Giuseppe Ciarrapico. De schuld van de club bedraagt ongeveer 130 miljoen gulden. Door de overneming loopt de club geen gevaar meer dat de licentie voor het komende seizoen wordt ingetrokken. De komende dagen moet tweederde van de schuld worden gedelgd. Mezzaroma is zeer rijk geworden in de bouw. Sensi, afgestu deerd wiskundige en burgemeester van het kleine plaatsje Visso, maakte fortuin in de bouw en de olie. Hij was in het seizoen 1960/61 al vice-voorzitter van de club. Zware val Tristan Hoffman BINCHE - Nederlands kampioen Tristan Hoffman is in de eindsprint van de Belgische wielerwedstrijd Binche-Doornik- Binche zwaar ten val gekomen. Hoffman sloeg op de kasseien onderuit toen hij de eindsprint wilde inzetten. Voor verzorging werd Hoffman naar het zieken huis overgebracht waar een twee centimeter diepe en 20 centimeter lange wonde aan de binnenkant van het dijbeen moest worden gehecht. Volgens de ploegleiding zal Hoffman minstens drie weken zijn uitgeschakeld. Verwacht wordt dat hij pas in de ronde van Zweden, van 16 tot 22 juni, weer zijn rentree kan maken. Duitse tennisploeg finalist Düsseldorf - De Duitse tennissers hebben de eindstrijd van het toernooi om de wereldbeker in Düsseldorf bereikt. In de laatste groepswedstrijd werd Zweden met 2-1 afgeschud. Het duel was beslist nadat Michael Stich en Carl-Uwe Steeb hun partijen in het enkelspel hadden gewonnen. Stich, tiende op de wereldranglijst, wees Stefan Edberg terug. Steeb was, eveneens in twee sets, Magnus Larsson de baas. In de eindstrijd treffen de Duitsers de winnaar van de ontmoeting tussen titelverdediger Spanje en de Verenigde Staten, die zaterdag wordt gespeeld. Op het complex van de Rochusclub valt twee miljoen gulden te verdienen. Düsseldorf. WB landenteams. Rode groep: Duitsland - Zweden 2-1; Stich - Edberg 6-2 6-0, Steeb - Larsson 6-3 6-4, Stich/Kühnen - Edberg/Holm 6-7 1-6. Tsjechië - Frankrijk 3-0; Korda - Santoro 6-3 3-6 6-3, Vacek - Leconte 6-4 6-3, Vacek/Suk - Leconte/Boetsch 6-1 7-5. Eindstand: 1. Duitsland, 2. Zweden, 3. Tsjechië, 4. Frankrijk. Bologna, mannen, 540.000 gulden; kwartfinales: Burillo (Spa) - Matsuoka (Jap) 6-7 6-3 6-4, Pistolesi (Ita) - Dosedel (Tsj) 6-3 6-1. Straatsburg. Vrouwen, 270.000 gulden; achtste finales: Sawamatsu (Jap/4) - Farina (Ita) 7-5 2-6 6-3, Endo (Jap/6) - Quentrec (Fra) 6-1 6-4; kwartfinales: Testud (Fra) - Paradis-Mangon (Fra/9) 3-6 6-3 6-2, Novotna (Tsj/1) - Labat (Arg/5) 6-4 6-4, Wiesner (Oos/4) - Helgeson (VSt) 7-5 6-4, Sawamatsu (Jap/4) - Endo (Jap/6) 6-2 6-3. Luzern. Vrouwen, 270.000 gulden; kwartfinales: Hack (Dui) - Kuhlman (VSt) 6-0 5-7 6-2, Provis (Aus) - Porwik (Dui) 7-5 6-4, Ferrando (Ita) - Manuela Maleeva (Zwi) 6-4 5-7 6-4, Davenport Gert-Jan Tlieunisse geopeerd aan zitvlak Berghem - Gert-Jan Theunisse heeft in zijn voorbereiding op de Tour de France, die van 3 tot en met 25 juli wordt verreden, met tegenslag te kampen. De TVM-coureur werd donderdag poli-kli nisch in een ziekenhuis in Helmond geopereerd. Bij Theunisse werd een chronisch ontstoken cyste ter grootte van een ei aan het zitvlak weggehaald. De kopman van de ploeg Cees Priem had sinds de Ronde van Duinkerken, begin mei, last van zijn zitvlak en werd daardoor zelfs gedwongen om staand te trainen. Sinds afgelopen maandag fietste Theunisse weer 'normaal', maar vanwege de aanhouden de pijn werd alsnog tot een operatief ingrijpen besloten. Na de Ronde van Luxemburg krijgt de TVM tevens uitsluitsel of de ploeg in aanmerking komt voor een van de zes wild cards die door de organisatie van de Tour de France wordt weggegeven. Eyk tekent contract in Amerika Den Haag - Wielrenner Patrick Eyk heeft vrijdag een contract getekend bij de Amerikaanse profploeg Subaru. Eyk, die vorig seizoen voor de ploeg-Raas reed, heeft in de Verenigde Staten enkele aansprekende resultaten behaald. Hij won de semi-klassieker The Hell of the North en werd derde in het eindklassement van de State Race Oklahoma. In de Subaru-ploeg is Eyk ploeggenoot van onder anderen Wiebren Veenstra, de Noor Atle Kvalsvoll en de Franse broers Mare en Yvon Madiot. Zondag rijdt de 22-jarige renner uit Badhoevedorp zijn eerste wedstrijd voor de nieuwe ploeg, de Virginia Mountain Classic. Straffen betaald voetbal Zeist - De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende voetballers voor één wedstrijd geschorst: Van der Heide (FC Den Bosch), Van Loen (Feyenoord), Maes, Schenning (beiden Go Ahead Eagles), Wilson (FC Groningen), Baas (Haarlem), Zuur- man (Heracles), Van As, Thai (beiden MW), Wilnis (NAC), Van Campenhout (RBC), Eikenhout (RKC), Gaasbeek, Kool (beiden FC Twente), Oswald (Veendam), Berghuis, René Binken (beiden Volendam) en Polman (VVV). Piontek naar Turkse club Istanbul - Sepp Piontek is vrijdag gestopt als bondscoach van Turkije. De Duitser tekende een eenjarig contract bij Bursaspor. Piontek werkte drie jaar voor de Turkse voetbalbond. De 53-jarige trainer had een contract tot 1994. Het nationale elftal is al kansloos in groep 2 van het kwalificatietoernooi voor het wereldkampioenschap, waarin ook Nederland uitkomt. ADVERTENTIE 's-hertogenbosch peters elektromotoren bv tel. 073-218888

de Stem | 1993 | | pagina 11