Meer ruimte renners voor finale Kleurig lint trekt door provincie Zeeuwse teams openen sterk s KORT Profronde van Midden-Zeeland brengt 140 renners aan de start B2 SPORT ZEELAND B3 Amateurronde van Midden-Zeeland in trek bij fans I ».°.rdpertect, de ploeg van Jan ls eveneens goed vertegen- Eerste wedstrijddag atletiekcompetitie senioren Ronde ook voor toerrijders Arjaan de Schipper Ere-trofee bij de amateurs 't Halve Maantje doet goede zaken SPORTNIEUWS KORT SPORT AGENDA Krappe winst vrouwen GSC DE STEM VRIJDAG 21 MEI 1993 Ltletiekfederatie zal de alle waarschijnlijkheid Volgens IAAF-woord- contra-expertise sporen lan Sjmonina. Hetzelfde lerd Ben Johnson nood- Vl. ^mpioenschappen indoor i de estafetteploeg die in Er. Het Russische viertal 1 inleveren door het ver- lamaica dat in Toronto feldtitel toebedeeld. Issische atletiek, die zich let sportlieden en harde nheid gebracht. Horden- Sjmonina voor. De we den (7,63) werd in Liévin Isterkend middel. (weden woont, wil haar Ihten bij de LAAF. Haar 1 bekend stiekem anaboli- (n geroerd. Hij had dat lwas weggegaan. Nikolaj ntletiekfederatie uit zijn >a Cup (eft ook BC Hengelo zich pooi om de Europa Cup jjgwees, kreeg daarbij de net 6-2 versloeg. |?nt degraderen. Stroobants 48-50 (44), Van - Van de Looy 50-19 (29), - Blomdahl - Zanetti 43-50 |huis - Koorevaar 50-48 (44), |8-0 - Dielis - Va Uum 50-42 Ijenburg - Martens 50-41 (45), ■KA 0-8 - Hölscher - Jaspers 60 (31), Groen - Havermans jJSEMENT 1 4-4 - Van der Ier - Nieuwenburg 46-50 (29), (Verlouw - Vet 50-42 (44) J24, Teletronika 18-23, Hovano |ers 18-17, Fair Play Centers Amusement I 18-13, Inter leus positief het wereldkampioene bij lik van dope. jelfde discipline uitkomende bevonden bij een door de In training in maart. Beiden |l hebben gebruikt. Er volgt ilgarije heeft inmiddels zijn I aanhoudende gevallen van I dat binnenkort een speciale lee Imstel Gold Race betrapt op (26-jarige Fransman finishte ann. J Jan Gisbers werd bij loting (e. Dat heeft Frank Buddels, (k Nederlandse Wielrenunie), an de gele trui in de Tour, is Jrenunie) drie maanden voor lijd van één jaar en heeft een 1 gekregen. |rie jaar op non-actief komen pft namelijk te maken met de vroegere atleet en latere boksen Riddick Bowe en zijn Ameri In zal voor het eerst in de (oenschap zwaargewicht wor- over twaalf ronden gaat, zijn 1, Patricia Jarman en Eugenie hrige Bowe zijn titel verdedigt lp punten won van Evander Giro lt alsnog af van een start in de (dit besluit na overleg met zijn gelopen Ronde van Spanje bij i bezorgden hem ademhalings- pm van Woerden dinsdagavond bht zich nu op de Ronde van ÏNTIE) van de 2.000 Spelnet-wu ■n Gids of bel 0&-9525 (50 ct. p- we kans om rijk te worden? Van onze sportmedewerker does - De amateurronde door Midden-Zeeland komt steeds meer in de belangstelling te staan van de wielerfans. Geen wonder, omdat er in het amateurpeloton meestal veel meer strijdlust te bespeuren valt dan bij de profs, die op dezelfde dag over de Zeeuwse dijken en wegen trekken. Dit jaar zullen in de 'open wed strijd' voor A-amateurs 156 renners komen opdraven, verdeeld over 26 ploegen. Daarbij bevinden zich zeven buitenlandse formaties en er is een behoorlijk sterke af vaardiging van Nederlandse ploegen. Zowel kwantitatief als kwalitatief steekt de ama teurronde dan ook goed in elkaar. Van de beide Zeeuwse wieler clubs 'ZRTC Theo Middelkamp' en 'WV Zeeuws-Vlaanderen' die aan de start verschijnen, is eerst genoemde vereniging met twee ploegen vertegenwoordigd. De Middelkampers tellen onder an dere in de gelederen Francois Franse, Wilfred Geijs en Mario van Vlimmeren. Een drietal waarop uiteraard veler ogen ge richt zullen worden, maar de absolute blikvanger in de Zeeuwse Ronde is Peter Mol, die als kopman fungeert van de WV Zeeuws-Vlaanderen. Mol, dit seizoen onder andere winnaar van de Wim Hendriks Trofee, verkeert momenteel in blakende vorm. Hij wordt dan ook in staat geacht een heel belangrijke rol te spelen aanstaande zaterdag. Het organisatiecomité van de amateurwedstrijd heeft deze keer, voor wat de route betreft voor een andere opzet gekozen dan in de voorgaande jaren. Zo laat men de hele Westkust van Walcheren liggen. Na de passa ges in Vlissingen en Middelburg trekt de karavaan naar Vrou wenpolder en zet via de Veerse Dam koers naar Noord- en Zuid- Beveland. De renners moeten een totale afstand afleggen van 166,5 kilometer. Ruimte Kees Korstanje van het organi serend comité laat weten: „De route-wijziging houdt in dat er meer ruimte komt in en rondom Goes voor de finale van de wed strijd. Er zijn namelijk drie doorkomsten gecreëerd op de Bergweg, waar ook de finish ligt. Een en ander is uiteraard attrac tief voor het publiek. Een be wuste keus dus van onze kant. Na de eerste doorkomst in Goes maken de renners een grote lus van twintig kilometer, via Ka- pelle, Wemeldinge en Kattendij- ke, terwijl daarna nog twee klei nere lussen van tien kilometer worden afgelegd in de omgeving van Klo.etinge." Tijdens de Ronde worden acht premiesprints betwist. Achter eenvolgens in 's-Gravenpolder (Provinciale weg), 's-Heerenhoek (Molendijk), Nieuwdorp (Haven weg), Middelburg (Koudekerkse- weg), Vrouwenpolder (Vrouwen- polderseweg), Kortgene (Hoofd straat) en bij twee doorkomsten in Goes. Het geneutraliseerd ver trek vindt plaats op de Grote Markt in Goes (10.30 uur). De aankomst op de Bergweg staat gepland om 14.26 uur. De amateürronde krijgt zowel nationaal als internationaal een sterke bezetting. Wat de buiten landse formaties betreft komen vier Belgische teams aan het vertrek: Oost-Vlaanderen, West- Vlaanderen, Brugse Wielersport en St.-Gillis-Waes. Verder ploe gen uit Litouwen, Wit-Rusland en Engeland. Uit eigen land ver schijnen onder andere: Koga Miyata, met in de gelederen Martin van Steen (winnaar van de Ronde van Overijssel), De Zuidwesthoek (waarin de triom fator van de Omloop van de Braakman John de Crom ac teert), Casba, Hoekse Renners en diverse andere teams. In dit selecte gezelschap wordt het voor de -Zeeuwse renners ongetwijfeld een zware klus om zich in de kijker te rijden, maar zoals reeds in de aanhef ver meldt moet een aantal toch in staat zijn om mede het wed strijdbeeld te bepalen. Het A- team van 'Theo Middelkamp' be staat uit: Francois Franse, Wilf red Geijs, Mario van Vlimmeren, Johan van Schaik, Jacco Schroe- vers en Ron Naaktgeboren. Voor Middelkamp-B zullen uitkomen: Richard de Vrieze, Leo Goeree, Dennis Mesu, Kees Schouwe- naar, Erwin van Loo en Toon Vermeulen. De 'WV Zeeuws- Vlaanderen' stuurt op pad: Peter Mol, Patrick van Passel, Karei van Goethem, Frank Gommers, Patrick van de Vijver en Guus Barhorst. Zeeuwen die voor andere clubs uitkomen zijn: Roy Bogaert en Vital Timmermans (Casba), Ves- ter Aarts (WV Roosendaal), Mar tin Stroosnijder (Delta) en Glen van Gessel (Sauna Diana). In totaal verschijnen dus 23 Zeeu wen aan het vertrek, met Peter Mol als 'de topper'. Doorkomsten op de Bergweg: 13.36 uur, 14.02 uur en 14.14 uur. Aankomst 14.26 uur. Van onze sportmedewerker Goes - Veel Zeeuwse wielersupporters zullen zaterdag ongetwijfeld warm lopen voor de Ronde van Midden- Zeeland, waarin zowel profs als amateurs in actie komen. Voorafgegaan door een grote publiciteitskara- vaan blijft het interessant en imposant voor de toe schouwers om een langgerekt lint van renners voorbij te zien trekken, tijdens hun route over Zuid- en Noord-Be veland, Walcheren en Schouwen- Duiveland. Dat schouwspel kan men bekij ken gewoon langs de kant van de weg, hoewel de grootste belang stelling zich toespitst op de doorkomstplaatsen in steden en dorpen en vooral in Goes, waar tevens de start en finish is. Ge noeg renners met klinkende na men geven ook deze keer acte de présence in de Zeeuwse Ronde. Hopelijk gaan ze hun reputatie k waarmaken en zorgen voor n boeiend wedstrijdverloop. Bij de profs liet dit helaas de laatste jaren veel te wensen over. I De beroepsrenners gooiden er teveel met de pet naar en maak ten er een toeristisch uitstapje I van door Midden- Zeeland. Van echte strijdlust was nauwelijks sprake. Ook een solist, die vele kilometers voorop draaft, maar gezien zijn kwaliteiten geen ge vaar inhoudt voor de rest, kan in ieite geen glans geven aan de I koers. Insiders weten maar al te goed dat dergelijke uitstapjes tot mis lukking zijn gedoemd. Zo'n een zame vluchter wordt gewoon in I de kraag gegrepen op een tijd stip dat door het peloton zelf wordt bepaald. In ieder geval voordat de finale wordt ingeluid. fan pas raken wat renners op drift, gaanposities kiezen om mee te kunnen doen aan de eindsprint, die meestal wordt i betwist door een vrij grote p. Komt daaruit iemand te- j voorschijn als rapste die tevens i klinkende naam heeft, zoals I wrig jaar Johan Capiot, dan is de profronde daarmee gebaat, maar niet meer dan dat. Fascinerend Kteraard zijn organisatie en het I publiek meer gediend met een I -loeiende, fascinerende strijd on- I derweg, maar zo lang de Zeeuw- I sa Ronde niet hoger klimt dan I sn wedstrijd in de derde cate- 13"rie (en dat zit er voorlopig niet I -t) valt het te betwijfelen of het I ten,i«skorps eens echt de mou- I Wi^- °PstroPen- In de prof- I aoers zijn er voor de circa 150 IÜÜ1618 van start gaan im- maar een gering aantal Iui ^"-P-punten voor (je we_ I -rittbeker te verdienen. Vijftig J "aarvan gaan naar de winnaar. bob blijft de profronde ■i woordigd met blikvangers als Jelle Nijdam en Frans Maassen. Tevens komen voor die ploeg uit als jonge beloften Louis de Ko ning en Wilco Zuiderwijk, als mede de Belgen Eric Vanderaer- den en Edwig van Hooydonk. De supersnelle Olaf Ludwig acteert in de Duitse ploeg Telekom en de eveneens rappe Belg Johan Mu seeuw maakt deel uit van .de Italiaanse formatie MG Maglifi- co. De naam van de Ier Sean Kelly prijkt ook op de deelne merslijst. Hij rijdt in de ploeg van Festina-Lotus. Histor De Franse Histor-ploeg van Peter Post laat onder andere opdraven de rappe Belgen Wilf- ried Nelissen en Jo Planckaert en verder als goede bekenden Nico Verhoeven en Mare Ser geant. België zorgt met vijf ploe gen voor de grootste internatio nale inbreng. Zwitserland en Rusland zijn ook van de partij, evenals de ploeg van Griensven Auto's-Elro Snacks, die vrijwel geheel uit Nederlanders bestaat, zoals Theo Akkermans, Niels Boogaard, Willem-Jan van Loenhout en Michel Zanoli. Ver der draven nog wat individuelen op. "Al met al een acceptabel deelne mersveld, waarin kanshebbers tippen eigenlijk een onbegonnen zaak is. Nogmaals, de hoop is gevestigd op een winnaar met een naam die aanspreekt. Dat verdient de profronde door Mid den-Zeeland, waarin Wim Roosenburg als wedstrijdleider fungeert. Speaker op de Berg weg in Goes- is Cees Maas. Daar zijn vier doorkomsten. Achter eenvolgens om 15.40 uur, 16.06, 16.17 en 16.28 uur. De finish, eveneens op de Bergweg (nadat 209 kilometer is afgelegd), wordt verwacht om 16.39 uur. de grootste sportevenementen in De maar een nieuwe kans. Dan "a k leuker. Daarom introduceert De 0. Want Lucky 10 kun je elke ie elke dag een nieuwe kans- tot maximaal 100.000 x uw inl«tf agelijkse spel van De Lotto, word ezonden op Nederland 3. Beha'*e muiier en een folder met de sp nkels- Kif Ui-)1 Zeeland. Trouwens, wie weet K°,, ^eze keer wN de lont in j bruitvat gegooid. Daar hou- "en we het maar op. karnen Het deelnemersveld ziet er be- I "Porlijk uit. Bij de zeventien 'Wgen die van start gaan I t!!a(xirna'e bezetting per forma- I n» man' bevinden zich klep- IPrs van formaat. Zoals Johan I Cp^d -Uat TVM-ploeg van 'em' waarin ook acteren I L en Dag-Otto Lauritzen en I Rnk u ®bibby, de Nederlanders I af bfineling, John Talen, Ma- Hermans en de enige be- I'fpsrenner die Zeeland telt I na» ^ries- ^oor de Goese- I M een mooie gelegenheid om silt m ei®en re8d° Hink in de I bjker te rijden. Van onze atletiekmedewerker Vlissingen/Terneuzen - De Zeeuwse atletiekclubs de den het op een paar uitzon deringen na goed tijdens de eerste wedstrijddag van de districtscompetitie voor se nioren. Een wedstrijddag die in Vlissingen en Terneu- zen, waar overigens alleen Scheldesport voor de Zeeuwse inbreng zorgde, werd gehouden. In Vlissingen pakte het eerste mannenteam van Atletica de tweede plaats achter het onge naakbare Bataven. Dit in de eerste klasse. In de tweede klasse eindigden de mannen van AV'56 als eerste en Atletica 2 als derde, terwijl de vrouwen van Atletica als eersten eindig den in de tweede klasse. Scheldesport, dat met een man nenteam in actie kwam op het eigen Zuidersportpark, moest met een zevende en laatste plaats genoegen nemen. In Vlis singen werd de show ongetwij feld gestolen door John Ver- meule, die nog maar eens be wees welke grote clubman hij is en voor zijn Dynamo uitkwam op de 5000 meter. Hij lapte het totale veld en liep naar een tijd van 14.21,3. In Terneuzen liep Sepp Vermeulen de 5000 meter in 15.46,9. UITSLAGEN ZEEUWEN TERNEUZEN (allen Scheldesport- atleten) EERSTE KLASSE MANNEN 100 meter: Wim Raats 11,5, Etien- ne Schuit 12,1. 400 meter: Roel van Laere 50,7, 2. Wim Raats 52,7. 1500 meter: Hans van de Griendt 4.10,8, Georges Valckx 4.31,1. 110 meter horden: Luc van Laere 18,7, Georges Valckx 19,4. 4 x 100 meter: 44,5. Hoogspringen: Luc van Laere 1,85. Verspringen: Roel van Laere 6,55, Stefan Marteijn 6,42. Hinkstapspringen: Stefan Marteijn 12,97. Kogelstoten: Dennis Coppieters 11,47, Etienne Schuit 9,47. Discuswerpen: Dennis Coppieters 31,34. Speerwerpen: Angelo Postma 37,68. VLISSINGEN (binnen eerste drie) EERSTE KLASSE MANNEN Polsstokhoogspringen: Emiel Roodenburg 4,10. Kogelstoten: Felix van der Meer 110 meter horden: Emiel Rooden burg 16,1. Verspringen: Richard van der Gaast 6,08. 100 meter: Revelino Rijk 11,3. Hoogspringen: Erik Huisman (al len Atletica) 1,80. 400 meter: Revelino Rijk 51,0. TWEEDE KLASSE MANNEN Discuswerpen: Bert de Jonge (AV'56) 44,28, Martin Koppejan (Atletica) 30,14. 4 x 100 meter: AV'56 46,5. Kogelstoten: Bert de Jonge (AV'56) 12,26, Sjaak Visser (Atletica) 10,40. 100 meter horden: Kees Houtepen (AV'56) 16,8. 100 meter: Peter Oele (AV'56) 11,4. Hoogspringen: Ron Legemate (AV'56) 1,75, Sander van der Maas (Atletica) 1,70. Speerwerpen: Jeroen ten Heuvel (Dynamo) 55,62, Henk van de Berg (AV'56) 53,32. 400 meter: Kees Houtepen 51,3. 1500 meter: Edwin de Leeuw (AV'56) 4.09,5, Abera Demessie (Atletica) 4.18,5. 5000 meter: John Vermeule (Dy namo) 14.21,3, Rinus Verbart (At letica) 15.54,8, Martin Verburg (Dynamo) 15.59,8. TWEEDE KLASSE VROUWEN 800 meter: Liesbeth Oud (Delta Sport) 2.31,1, Astrid Verschoor (Atletica) 2.35,8, Mientje de Jonge (Dynamo) 2.46,1. 4 x 100 meter: Atletica 52,9, Dyna mo 56,1. Kogelstoten: Brenda Bostelaar (Dynamo) 9,75, Joke Winkelman (Delta Sport) 9,23. 100 meter horden: Jacolies van Gastel (Delta Sport) 16,5. Discuswerpen: Joke winkelman 29,45, Joke de Boks (Dynamo) 24,69. 100 meter: Jildau van Dieren (At letica), 12,9, Yvonne van Keulen (Dynamo) 14,1, Irene Pos (Delta Sport) 14,5. 3000 meter: Jopie Daane (Atletica) 10.43,1, Nellie van Horssen (Dy namo) 11.22,1, Irene Pos 12.14,9. Verspringen: Jacolies van Gastel 4,76, Daphne Japserse (Atletica) 4,64. 400 meter: Jildau van Dieren 61,3, Liesbeth Oud 63,5. Speerwerpen: Joke van de Kasteele (Delta Sport) 29,56, Annie Herre- bout (Atletica) 23,28. Hoogspringen: Christel Dingeman- se (Atletica) 1,45, Joke van de Kasteele 1.40, Brenda Bostelaar (Dynamo) 1,40. EINDSTANDEN Eerste klasse mannen Terneuzen: 1. AV'47 13.979 punten, 7. Schel desport 12.597. VLISSINGEN Eerste klasse mannen: 1. Bataven 14.248, 2. Atletica 13.697, 3. Delta Sport 8994. Tweede klasse mannen: AV'56 8131, 2. Atletica 2 6117, 3. Dyna mo 6065. Tweede klasse vrouwen: Atletica 6735, 2. Delta Sport 6553, 3. Dyna mo 5637 punten. Van onze sportmedewerker Goes - De wielerronde van Midden-Zeeland krijgt een verlengstuk. Een dag nadat profs en amateurs hun ron de reden, wordt zondag 23 mei een vrije toertocht ge houden over de afstanden 120 en 180 kilometer. Start en finish zijn op sport park Het Schenge in Goes. Inschrijving in de kantine van de VV Goes tussen 09.00 en 10.00 uur. In deze toerklassieker, georgani seerd door de Toerclub van de ZRTC Theo Middelkamp, voert de 120 kilometertocht over het parkoers van de amateurrenners en de 180 kilometertocht over het tra ject waarop de profs acteer den. Er worden minimaal 250 deelnemers verwacht. Die doen mee aan een gratis verloting van racefiets-on derdelen. De inschrijfkaart geldt als lot voor de verlo ting. De routes zijn uitge- pijld. Kleed- en douchegele genheid is er op hét sport park. Goesenaar Gerrit de Vries, de enige profrenner die Zeeland momenteel telt, zal voor eigen publiek graag willen vlammen in de profronde door Midden-Zeeland. foto de stem/ben steffen Van onze sportmedewerker Goes - In de 34e editie van de Ronde van Midden-Zeeland voor amateurs wordt voor de eerste keer gestreden om de 'Arjaan de Schipper Ere-trofee'. Een wisselbokaal die gepaard gaat met drie geldprijzen voor de eerste drie geklasseerden. De trofee is genoemd naar de vorig jaar overleden Zeeuwse KNWU- districtsconsul, die vele jaren achtereen grote verdiensten heeft gehad voor de Zeeuwse en nationale wielersport. Jo Kuijs, voorzitter van het comité Ama teurronde van Midden- Zeeland, merkt daarbij op: „Ook voor onze ronde heeft De Schipper heel veel betekend. De uitstra ling van deze trofee, die gestalte kreeg op initiatief van de echtge note van Arjaan, betekent voor ons als organisatie een stimulans om in de toekomst onze wed strijd naar een nog hoger niveau te tillen." Van onze tennismedewerker Hulst - In de hoogste klasse van de landelijke tenniscompetitie voor mannen deed 't Halve Maantje uit Goes goede zaken door in Amersfoort met 1-5 van Alta te winnen. Alleen de dub belspelen werden over beide partijen verdeeld. In de enkelspelen waren Marcel Schouw, Dennis van 't Westein de, Harold Schipper en Arno Jongsma superieur. „Ik vind het een verrassende uitslag. Alta speelde met 3-3 gelijk tegen Frisselstein, waar wij met 6-0 van hadden verloren. We maken nu zelfs nog een kleine kans op de tweede plaats," aldus compe titieleider Frans Schouw. OVERIGE UITSLAGEN Tweede klasse: ZTC-Loon op Zand 3-3. Derde klasse: Hatece-Animo 2-4, Ador Sport-Barendrecht 6-0. Vierde klasse: Haagse Beemden- Hulster Ambacht 6-0, Duiveland- Sluiskil 6-0, Drive-Hiaten 6-0. MIXED Tweede klasse: ZTC-De Lobbelaer 2-3 (gestaakt). Derde klasse: MLTC-BTC YVI 5-3, ZTC 2-De Lobbelaer 2 3-5. Vierde klasse: ZTC 3-Animo 8-0, Ludo et Ernergo-Breda 4-4. Vijfde klasse: SJEF-Souburg 0-6. Zesde klasse afdeling 48: De Zoom- Drive 3-5, Tiola-MLTC 5 4-4. Afdeling 49: Animo 2-Zuidwesthoek 2 0-8, Eegedima-Hulster Ambacht 3-5, Animo-De Schelde 3 3-5. Afdeling 50: Drive 2-Animo 3 4-4. Groot Jeugdtoernooi W STEEN St.-Jansteen - De jeugdafdeling van de voetbalvereniging STEEN houdt zaterdag 22 en zondag 23 mei het jaarlijkse 'Groot Jeugdtoernooi'. Daarnaast wordt zondag ook het toer nooi voor vrouwenelftallen afgewerkt. Ook deze keer kan toernooicoördinator Frank Boussen rekenen op een grote deelname. Zestig teams van 25 verenigingen geven acte de présence. Het toernooi' heeft een internationaal tintje door de inbreng van .een flink aantal Belgische ploegen, maar ook ver uit Nederland zijn er verschillende clubs aanwezig. GVC Wageningen, DWO Zoetermeer, OSC Den Haag en EMK Nue- nen, om er maar enkele te noemen. Zaterdag beginnen de wedstrijden om 09.00 uur voor de E- en F-pupillen. Hun toernooien zijn om 12.15 uur afgelopen. Een kwartier later beginnen de wedstrijden voor de D-pupillen en C-junioren. Dat gebeuren is omstreeks 17.45 uur verleden tijd. Zondag starten de toernooien voor de vrouwen en de A- en B-junioren om 10.00 uur. Dat festijn is omstreeks 17.15 uur afgelopen. Op die dag wordt er bij de A- en B-junioren eveneens strijd geleverd voor de Nick Pierssens-sportiviteitsbeker. Een fraaie wisseltrofee genoemd naar het inmiddels overleden ex- jeugdbestuurslid. Amateurs in koers Aardenburg Aardenburg - Het Aardenburgse wielereomité VIOS houdt zondag 23 mei de jaarlijkse wielerronde van Aardenburg. In actie komen de A- en B-amateurs in een gezamenlijke wedstrijd. In verband met een voorjaarsmarkt moesten de organisatoren uitwijken naar een alternatief parkoers. Dat werd gevonden in het plan West, waar een rondje van een kilometer wordt uitgezet dat 80 keer moet worden gefietst. Albert Galle, voorzitter-secretaris van VIOS: „We hebben gezien de omstandigehden voor één jaar toestemming gekregen voor dit parkoers, maar volgend jaar fietsen we weer op onze oude ronde en dan naar we hopen op kermiszondag. Dat kon dit jaar niet omdat dan het Zeeuws-lhaamse Wielerweekeinde wordt verre den." Belangrijke namen onder de veertig ingeschreven renners zijn: Francois Franse, Vester Aarts, Rudi Rabout, Glen van Gessel, Vital Timmermans, Conno van de Sande, Jacky Fortrei, Dennis Mesu, Pascal de Rijke, Jos van Ginneken, Daan Verhulst en Ko Blok. Start en finish zijn in de Bootstraat, waar men om 16.00 uur van start gaat. Rugnummers en andere administratieve faciliteiten zijn in gasthof De Jonge Leeuw aan het-Kaaiplein. Voetbaltoernooi Zaamslag Zaamslag - Voor de tweede achtereenvolgende maal, omdat het sportpark in Spui bezet is op zaterdag 22 mei, houdt de voetbalvereniging Zaamslag een toernooi voor oud-voetballers. Spelers, van 35 jaar en ouder van de verenigingen AZW, Hoek, Spui, ferneuzen, Terneuzense Boys en Zaamslag bekampen elkaar op die dag vanaf 13.15 uur. Via loting wordt bekend welke ploegen tegen elkaar zullen spelen. Na afloop, omstreeks 16.15 uur, is er nog een gezellig samenzijn. Run-Bike-Run-wedstrijden in Philippine Philippine - De rijkspolitiesportvereniging DEHO'80 houdt zaterdag 22 mei, in samenwerking met SV Aloy, de zesde wedstrijd in het kader van de Zeeuws-Vlaamse Run-bike-Rub- competitie. Plaats van handeling is Philippine, waar Paul de Groene en Hans lucasse de drijvende krachten zijn. De kortste afstand voor de jeugd in de A-categorie bestaat uit V/2 kilometer lopen en 9V2 kilometer fietsen. De kortste afstand voor alle categorieën begint met 3 kilometer lopen. Vervolgens 19 km fietsen en 3 km lopen. De langste afstand opent met 6 km lopen, waarna 28'/! km wordt gefietst en 3 km gelopen. De jeugd en kortste afstand gaan om 13.00 uur van start en de langste afstand om 14.30 uur. Er kan worden ingeschreven vanaf 12.00 uur in de sportzaal aan de Laureynestraat. Vervolg ZK zwemmen in Kruiningen Kruiningen - In zwembad De Inkel in Kruiningen worden zaterdag 22 en zondag 23 mei De Zeeuwse zomerzwemkam- pioenschappen voortgezet. In het eerste weekeinde moesten de Zeeuwen nog wat wennen aan een buitenbad met de lange 50-meter baan, waardoor de gemaakte tijden wat tegenvielen. Traditiegetrouw zijn de prestaties in het tweede weekeinde altijd beter. De verwachting is dat dit nu weer het geval zal zijn. De wedstrijden beginnen zowel zaterdag als zondag om 13.45 uur. De kampioenschappen worden dinsdag 25 en donderdag 27 mei afgeloten met de 800 en 1500 meter vrije slag voor vrouwen en mannen. De 400 meter wisselslag staat eveneens op het programma van deze twee sessies, die beginnen om 19.15 uur. Receptie AVC Aardenburg Aardenburg - De Aardenburgse voetbalclub AVC houdt zater dag 22 mei om 19.00 uur een receptie in de feesttent op het burgemeester Van Dongen-sportpark. Dit ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan. KORFBAL Landelijk: TOGO-Maassluis (derde klasse N), aanvang 15.30 uur. ZAALHANDBAL Zondag 23 mei: Delta Sport 2-HVSV (tweede duel om Zeeuws kampioenschap) in Zierikzee, aanvang 13.00 uur. Van onze handbalmedewerker Terneuzen - Bij de vrouwen is de beslissing over het Zeeuwse zaalhandbalkampioenschap nog niet gevallen. GSC won na melijk nipt de tweede wedstrijd in de serie best of three van HVSV. ZAALHANDBAL Aangezien HVSV vorige week zegevierde moet-een derde duel de beslissing brengen. Deze wedstrijd wordt woensdag 26 mei in Vlissingen afgewerkt. Bij de mannen greep EMM 2 via verlengingen de Zeeuwse beker. Het versloeg na een spannende finale Delta Sport 2 met 20-18. VROUWEN GSC-HVSV 11-10 - GSC kwam voortvarend uit de startblokken en liep uit naar 2-0. HVSV, dat noodgedwongen speelster Margriet Dooms onder de lat had staan in de eerste helft, omdat vaste goalie Marjan Tromp afwezig was, en in de tweede helft Jenny Verkerke, gaf zich niet gewonnen en kwam goed terug tot 2-2. Vanaf dat moment was het een gelijk opgaand duel. Via 3-3 en 4-4 werd een 5-4-ruststand bereikt. In de tweede helft eveneens twee aan elkaar gewaagde ploegen. In de slotfase leek HVSV, dat het eerste duel in Terneuzen met 10-8 had gewonnen, op de titel af te gaan, want het nam een 9-10-voorsprong. GSC perste er nog een offensief uit en met resultaat want vlak voor tijd werd het 11-10. In deze stand kwam geen .wijziging meer, zodat beide ploegen nu één keer hebben gewonnen en een derde en beslissende wedstrijd nodig is om uit te maken welk team Zeeuws kampioen wordt en eventueel naar de derde divisie landelijk promoveert.

de Stem | 1993 | | pagina 9