Nieuw laboratorium in mei '94 e was? Prachtige karretjes en veel bezoekers POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws DUIVEN sport Oostburg wil installatie voor gehoorgestoorden in Ledeltheater HENHOEK" IND THE DIKES" I fee8ren J Jubileumboekje over Truzementse molen Gebouw Delta Nutsbedrijven Axelsestraat is verkocht en wordt wellicht gesloopt 6 Sluiting van filiaal was een moeilijke beslissing' DE HYUNDAI PERSONAL COMPUTER IS DE BESTE VAN DE KLAS gerrit dejonge axel Politie Hulst pakt Belgische autodieven Autodiefstallen in Hulst Bejaarde vrouw in Hulst beroofd Benzine gestolen Eede Sas van Gent ZEELAND Bierproefavond in IJzendijke Grote reünie voor oud-medewerkers ziekenhuis Sluiskil Kalenderverkoop voor dierenasiel pc aut<'matlsch!|SJ',er,n,nie' Zevende internationaal Old Timer Festival in Axel trekt duizenden bezoekers Voor de eerste keer voorjaarsmarkt in Aardenburg Durg; Garage Mr. Haarmanweg Monument Van onze verslaggever Retranchement - „Als twee opgetogen schooljongens togen we op die zaterdagmiddag richting Truzementse molen. We voelden ons, als gingen we op een schoolreisje. Er stond een stevige bries en het was wat regenachtig, maar doorgewinterde ontdekkingsreizigers als wij ons waanden laten zich niet weerhouden door de elementen." Zo begint Willem G. Schaas- berg het boekje dat is uitgege ven ter gelegenheid van het 350-jarig bestaan (1643-1993) van de molen van Retranche ment. Burgemeester M. Ever- aers van Sluis nam afgelopen woensdagmiddag het eerste exemplaar van 'De Truze mentse Meul'n' officieel in ontvangst. Tevens wordt gevierd dat de molen tien jaar geleden een grondige restauratie onder ging en opnieuw te gebruiken was. Schaasberg beschrijft in het jubileumboekje het am bacht van molenaar en de ver schillende soorten molens die er bestaan. Een apart hoofd stuk is gewijd aan de stan derd- of standaardmolen, zo als die van Retranchement er een is. „Een uniek monument", lezen we in 'De Truzementse Meul'n, 1643-1993'. Immers, van de nog bestaande molens in Zeeland is het de oudste, terwijl de molen bovendien kan bogen op de predikaten 'tweede oudste open standerd molen van Nederland', 'vijf tiende oudste korenmolen van Nederland' en '52e oudste mo len van Nederland'. Aan het slot van het boekje geeft de auteur het nageslacht nog een goede raad mee: 'het is zaak waakzaam te blijven: kort na de restauratie van 1955 bleek dat de teerlingen dermate slecht waren dat er instortingsgevaar dreigde. De toenmalige plaatselijke aanne mer, Jan Visser, heeft er in dertijd voor gezorgd dat ook dit gevaar bedwongen werd.' HYUNDAI PERSONAL COMPUTER zorgt voor tijdwinst bij je studie. Ziet er prachtig uit, is snel en... past perfect in je studiebudget. Kom eens langs voor meer informatie. •f-H ym i imam Oranjestraat 5 Tel. 01155-62710 Fax 01155-64849 Hulst - De politie heeft woensdagavond twee Belgen aangehouden en in verzeke ring gesteld. Het tweetal L. K. uit Antwerpen en C. V. uit Willebroek. waren in het bezit van een BMW personenauto, type 525, die ze die morgen in de Belgische plaats Boom had den gestolen en in Hulst wil den verkopen. Het voertuig werd in beslag genomen. Als beide verdachten zijn gehoord zal het verdere onderzoek worden overgedragen aan de Belgische justitie. Hulst - De mensen uit Hulst deden bij de politie aangifte van diefstal van hun auto. Het eerste voertuig stond woens dagnacht geparkeerd aan de Mostaerdstraat in Hulst. Later werd de auto nabij Lamswaarde teruggevonden. Van het voertuig waren de speciale lichtmetalen velgen afgehaald. De andere auto een VW Golf diesel verdween woensdagnacht vanaf een par keerplaats aan de Jacob Cat- slaan in Hulst. Hulst - Een bejaarde vrouw uit Hulst is gistermiddag rond half vijf van haar twee tassen beroofd. Ze liep in de Bonteh- ontstraat toen ze werd inge haald door twee fietsende mannen, die bij het passeren de tassen uit haar handen ruk ten. Daarbij kwam de vrouw te vallen, maar raakte ze niet gewond. Een van de tassen viel open en de portemonnee en huissleutels vielen op straat. De buit bestond slechts uit wat kleren. Sas van Gent - Uit twee voer tuigen is woensdagnacht in Sas van Gent benzine gesto len. De auto's stonden aan de Tramstraat en de Uyt den Bo gaardstraat te Sas van Gent. KVO - Leden van de KVO houden 15 juni een fietstocht naar de vlindertuin in Het Zwin. Daar worden eveneens pannekoeken gegeten. In Ret ranchement wordt ene rust pauze gehouden. Het vertrek is vanaf de parking van de Rabobank. Men kan zich tot 30 mei opgeven. Op 5 juni gaan leden mee met de NCB- reis. Er wordt een bezoek ge bracht aan het museum van de acht zaligheden in Eersel, de bakkersmolen en het stoom- museum in Essen-Widlert. Ter afsluiting brengt men een be zoek aan Atnwerpen. Ook niet-leden kunnen zich voor deze reis opgeven. SOOS - De soos voor alleen standen van Terneuzen en om streken houdt morgen een ge zellige dansavond in cultureel centrum De Speye. De muziek wordt verzorgd door het Hol lywood Duo. Er wordt bingo gespeeld en een loterij gehou den. Aanvang 20.00 uur. Terneuzen - De kring West- Zeeuws-Vlaanderen/W alche- ren hield met 1871 duiven een kringconcours vanuit Orleans. Hoogste snelheid 1062,09 me ter per minuut. 1 en 3. C. de Putter, IJzendijke; 2. C. de Regt en zoon, Biervliet; 4. H. Dellaert, IJzendijke; 5. H. Ca- lon, 6. A. Martens, beiden Hoofdplaat; 7. combinatie Hietbrink-Ventevogel, Nieuw en St.-Joosland; 8. B. de Poor ter, Hoofdplaat; 9. A. Dellaert, IJzendijke; 10. S. van de Velde jr- PONT SINT-MAXENCE Eerste de Beste Schoondijke, 187 duiven, 1645,97 mpm: 1,3 en 4. J. Huigh, 2 en 5. E. de Wever, 6. J. de Poorter, 7 W. Tanghe, 8. A. Steur- rijs, 9. C. Boogaard, 10. A Luteijn. VZV Hoofdplaat, 376 duiven, 1654,78 mpm: 1. N. Provoost, 2. P. de Poorter, 3. A. Gernaert, 4,5 en 7. H. Calon, 6. Th. van de Velde, 8. A. Temmerman, 9. A van de Broecke, 10. combinatie Den Hamer. De Bonte Duif Aardenburg in sa menspel met De Grensvliegers Eede, 174 duiven, 1661 mpm: 1,2 en 5 N. d'Hondt, 3. L. de Clerck, 4. Ph. Rammelaere, 6. W. de Clerck, 7 en 8. O. van Quekelberghe, 9. J. de Mey, 10. J. Lambregts. Nieuw Leven Koewacht, 159 jaar lingen, 1612,5 mpm: 1,4 en 6 R. van Hijfte, 2. R. van de Bilt, 3. R. de Laruelle, 5. Jac. Elegeert, 7. P. Christiaansen, 8. P. Mathijs, 9. A. de Booy, 10. O. van Damme. Met 96 oude duiven, 1634,21 mpm: 1. R. van Damme, 2. mevrouw De Kind, 3. W. Elegeert, 4,7 en 8. R van Hijfte, 5 en 6 R. de Laruelle, 9. A. de Douw, 10. J. Rombout. Herleving Kloosterzande, 257 dui ven, 1617,2 mpm: 1. R. Mahu, 2 en 3. F. de Kort, 4 en 5. L. de Waal, 6. W. Voet en zoon, 7. P. van Goethem, 8. Th. Voet, 9. A. Hulshout, 10. P der Weduwe. De Postduif Heikant, 146 jaarlin gen, 1627,63 mpm: 1. Lex Thijs, 2. Cam de Beule, 3 en 5. G. de Winne, 4 en 8. L. Thuy, 6 en 7. gebroeders Van Houten 9. Ed Sturm, 10 Ed Verschuren. Met 84 oude duiven, 1631,29 mpm: 1. J. Gijsel, 2 en 9 J. Leenknegt, 3. Ed Sturm, 4,6 en 10. gebroeders Van Houten, 5. Ed Ver schuren, 7. Cyr. van Goethem, 8. Th. de Block. Sluiskilse Reisduif, 135 duiven, 1612,77 mpm: 1. J. Picavet, 2. com binatie Clerck-Dhaene, 3,8 en 9. J. Harms, 4 O. Dehuslters, 5. combi natie Van de Wege-Wisse, 6. combi natie Nachtegaal, 7. C. van Biezen, 10. B. de Koeijer. De Reisduif Graauw in samenspel met De Postduif Lamswaarde, 124 jaarlingen, 1614,07 mpm: 1,3,5,8 en 10. A. d'Hondt, 2 en 9. G. Vioen, 4 J. van Spaandonck, 6. R. Heijens, 7. A. Wante. Met 60 oude duiven, 1601,66 mpm: l.J. van Spaandonck, 2 en 4. A. d'Hondt, 3. Jos van Laere, 5. G Vioen. Strijd in Vrede Groede, 127 duiven, 1638,28 mpm 1,2,4,7 en 9. J. van de Wege, 3. G. Dusarduijn, 5 en 8 G Dusarduijn Gzoon, 6. A. Schaap, 10. D. Aarnoutse en zoon. Met Moed Vooruit Boschkapelle, 83 oude duiven, 1636,01 mpm: 1 en 4. A. Nicolaas, 2 en 9. A. Wauters, 3 en 5. C. de Cock, 6. R. Herman, 7,8 en 10. L. Kerckhaert. Met 109 jaarlin gen, 1639,71 mpm: 1. B en J. van Leemput, 2. P. Pieters, 3 en 7. J. Cappendijk, 4 en 9. R. Herman, 5 en 10. A. Nicolaas, 6. A. Wauters, 8. J. Hinderks. Nog Sneller Breskens, 245 duiven, 16549 mpm: 1 en 2. L. van de Wege, 3.C van Oprurp en zoon, 4. J. Boeije, 5. gebroeders Pijcke, 6. W. Vinjé, 7 en 10. W. Daansen, 8. J Notebaart en zoon, 10. P. Gernaert en zoon. Verwachting Axel, 193 duiven, 1629,12 mpm: 1,4,5,6 en 7. P. de Poorter, 2 en 9. J. Nolet, 3. R. Herman, 8. C. de Poorter, 10. M. Dieleman. De Vrede Sas van Gent, 199 duiven, 1661,12 mpm: 1 en 6. P. Koers, 2 E. en L. Breepoel, 3. Th. van Zeele, 4,7 en 10. B. van de Berghe, 5. R. van de Berghe, 8. P. Goossens, 9. E. Maen- hout. De Snelvliegers Oostburg, 1672,83 mpm: 1,6 en 9. J. Simpelaar, 2 en 4 J. van Weynsbergen, 3. P. de Paepe en zoon, 5. W. Prenen, 7 en 8. R. van Hee, 10. T. de Poorter en zoon. Recht voor Allen Sluis, 125 duiven, 1653,74 mpm: 1. M. van de Bussche, 2. J. Visser, 3. O. Moens, 4. F. Baas en zoon, 5,6,8 en 9. P. Pielaet, 7. combinatie Coppens-Baert, 10. H. vam Damme. De Getrouwe Duif Cadzand, 191 duiven, 1675,27 mpm: 1,5 en 7. D. van Kerkhoven, 2 en 6. J. Kools, 3. G. Schrier, 4. C. Riemens, 8: J. van de Plasse, 9 en 10. J. de Mey. CREIL De Voorwaarts Zaamslagveer, 166 duiven, 1590 mpm: 1. M. Scheele en zoon, 2.6 en 7. M. Hamelink, 3,4 en 5. combinatie Scheele, 8. H. de Feij- ter, 9. K. Hamelink, 10. R. van Poorten. Eendracht Maakt Macht Terneuzen, 160 duiven, 1572,79 mpm: 1. H. Zegers, 2,7 en 9. P. Zegers, 3 en 8. gebroeders Scheele, 4 en 6. W. van Hoeve en zoon, 5 en 10. J Bareman. De scheldeklievers Ossenisse, 50 duiven, 1490 mpm: 1,4 en 5. L. Reyns, 2,6,7,8,9 en 10. J. Valckx, 3. E. de Waal en zoon. (ADVERTENTIE) DE STEM VRIJDAG 21 MEI 1993 Van onze verslaggever Oostburg - Gehoorgestoorden kun nen straks bij podiummanifestaties en filmvertoningen in het Ledel theater alles uitstekend volgen. Tenminste, als de gemeenteraad van Oostburg geen moeite heeft daar tienduizend gulden voor neer te tellen. Burgemeester en wethouders stellen in elk geval voor het bedrag ter beschik king te stellen. Het gaat om de aanschaf van een infra- rood-geluidsinstallatie. In eerste in stantie bedoeld voor gebruik in het Ledeltheater, maar op verzoek van de gemeente moet het apparaat ook voor vijftig piek aan anderen te verhuren zijn. Voor commercieel gebruik han teert het Oostburgse college een tarief dat twee keer zo hoog ligt. Dankzij de installatie kunnen gehoor gestoorden bijvoorbeeld optimaal deel nemen aan bijeenkomsten die binnen plaats vinden. In het hele Ledeltheater kunnen maximaal tien gehoorgestoor den gebruik maken van de installatie. De commissie welzijn van de gemeente Oostburg adviseert dinsdag 25 mei over de aanschaf ervan. De vergadering is om 9.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. De vergaderagenda vermeldt verder de tussentijdse verslaggeving met betrekking tot de sociale vernieu wing in de gemeente en de besteding van het geld uit het budget voor mondi aal beleid. De werkgroep die zich daar mee bezighoudt, stelt onder andere voor tweeduizend gulden te geven aan het derde wereldproject in Guatemala dat zoals bekend kortgeleden ook De Stem- prijs 1993 won. Van onze verslaggever Terneuzen - Het nieuwe laboratorium van Delta Nutsbedrijven aan de Haarmanweg in Terneuzen moet in mei volgend jaar klaar zijn. Het gebouw aan de Axelsestraat, waar het lab twintig jaar in was gehuisvest, is inmiddels verkocht aan Projectbouw Zeeland die het waar schijnlijk sloopt om er iets anders neer te zetten. De contracten voor het nieuwe laboratorium werden woensdag ondertekend door directeur P. Stoter van Delta Nutsbedrijven en directeur J. Leenhouts van Leenhouts Aannemingsbedrijf. Met de bouw is een investering van ongeveer zeven miljoen gul den gemoeid. Directeur Stoter noemde woens dag twee redenen waarom het nieuwe lab gebouwd moet wor den. „Door de toegenomen mi lieuverontreiniging is het drink- wateronderzoek in de loop der jaren sterk uitgebreid. Een ande re reden voor nieuwbouw is dat ook de meetgrens voor tal van stoffen belangrijk lager ligt. Er worden dus veel hogere eisen gesteld aan de omstandigheden waaronder wordt gemeten". Sterlabcertifïcaat Daarnaast is er een nieuwe ver eiste voor wettelijke toekenning van het lab. Een sterlabcertifi caat, een kwaliteitssysteem vol gens internationale normen, is binnenkort noodzakelijk. „Deze kan in het gebouw aan de Axel sestraat nooit worden verkre gen", aldus Stoter. W. Bassie, Hoofd laboratorium, legt uit dat er zeer hoge eisen aan de organisatie en de voorzie ningen worden gesteld omdat er bij het drinkwateronderzoek wordt gekeken naar zeer lage concentraties. Hierdoor is onder andere een goede klimaatbeheer sing nodig. „Dat lukte niet in het oude gebouw. En de ruimten waren te klein om in te werken. Kijk, als het milieu schoon was gebleven hoefden we niet aan een nieuw lab te denken. Maar door de toenemende milieuver ontreiniging in met name het oppervlaktewater is het onder zoek naar het drinkwater sterk toegenomen". Weinig mensen Het nieuwe lab bestaat uit ver schillende ruimten waarin wei nig mensen werken. In het lab werken totaal twintig mensen. Het gebouw is met een opper vlakte van zestienhonderd vier kante meter drie keer zo groot als het huidige onderkomen aan de Axelsestraat. Bassie vertelde ook dat Delta Nutsbedrijven alternatieve ener giebronnen voor het nieuwe lab aan het bekijken is. „Ons bedrijf is gevraagd deel te nemen in een project om met zonne-energie te werken. Op de zuidgevel van het nieuwe lab worden dan zonne cellen geplaatst. Het gaat slechts om een proef. Alleen bedoeld om ervaring op te doen met dit soort cellen. We verkrijgen er nog geen energie mee". Volgens Bassie is nog niet beslist of Delta Nutsbedrijven deze al ternatieve vorm van energie gaat toepassen. „Er zijn nog gesprek ken gaande. Het gaat dan vooral om de technische kant van de zaak en uiteraard de financiën. Binnen twee maanden wordt een beslissing genomen". Van onze verslaggever IJzendijke - Het Zeeuws-Vlaams Amateur Bier- en Wijnmakers- gilde houdt donderdag 27 mei een bierproefavond met uitslui tend Zeeuws-Vlaamse bieren. De bierproefavond is in Les Amies aan de Koninginnestraat en begint om 20.00 uur. Bierlief hebbers kunnen zich een wit en bruin tarwebier en een tripel laten smaken. Ook eigen bieren en wijnen van de gildeleden worden geproefd. Van onze verslaggever Sluiskil - Voor de oud-medewer kers van het voormalige Sint Elisabeth ziekenhuis in Sluiskil wordt in het weekeinde van 5 en 6 juni een grote reünie gehou den. Al meer dan vierhonderd mensen hebben zich voor deze bijeenkomst bij de organisatie aangemeld. Het gaat om alle mensen die in het ziekenhuis werkten. Bestuur, directie medici, verpleegkundi gen, onderhoudspersoneel en mensen uit de keuken. Ook vroe gere patiënten zijn welkom. Ook alle nog in leven zijnde zusters van het Heilig Hart zijn uitgenodigd. In totaal zullen 33 zusters aanwezig zijn. De orga nisatie is nog hard bezig met het zoeken van die mensen die in het ziekenhuis werkten of er als pa tiënt vertoefden. Een onderdeel van de reünie is de fototentoonstelling en de uit gave van een geschiedenisboek, in Sluiskil zijn ook 25 jaar lang verpleegkundigen opgeleid die verbleven in de verpleegsterflat. Dat gebouw is nu het Budgetho tel. „De verpleegkundigen die er een weekeinde van maken, heb ben gevraagd of ze die kamer in het Budgethotel kunnen krijgen waar ze vroeger als leerling-ver pleegkundige woonden." Van onze verslaggever ï-restaurant te Hoek resenteert agmiddag 23 mei 00 tot 18.00 uur ecial guest: 1 (from the U.S.A.) piano sgang gratis. Van onze correspondent Zaamslag - Martin Stassen uit Zaamslag heeft voor 1994 weer een kalender gemaakt met teke ningen van zijn hand. Velen zul len het afgelopen jaar al kennis hebben gemaakt met de kalen der. Het formaat is nu wat aan gepast zodat de kalender wat handzamer is. De kwaliteit van de tekeningen is er niet op achteruit gegaan. Stassen heeft al een begin ge maakt met de verkoop, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan het dierenasiel in Ter neuzen. Het bedrag dat het asiel van de opbrengst van 1993 ont ving was ongeveer 3500. Met een deel van dit geld is een begin gemaakt met het vervangen van de kattenunits, daar de oude units wat verval vertoonden na inmiddels zo'n twintig jaar in tensief gebruikt te zijn geweest. Gee"dr,aenoneWerke"- NblicanoT P "m LU redact», h datde q. De eigenaar van deze MG poest zijn wagen nog even op. foto camile schelstraete Van onze correspondente Axel - Het zevende Old Timer Festival, dat gisteren in Axel werd gehouden, is ondanks het druilerige weer in de och tend, een succes geworden. In de mid daguren was er geen wolkje meer aan de lucht en het festival trok ruim tweehon derd bezitters van oude wagens naar Axel. Het zonnetje scheen en de mooi opgepoetste bumpers en carrosserieën blonken van de tientallen klassieke- en antieke auto's, moto ren, militaire voertuigen en landbouwmachi nes die op het Hofplein te zien waren. In de ochtenduren hielden de deelnemers een puzzelrit door de omgeving van Axel en die tocht trok heel wat bekijks. Burgemeester W. de Graaf werd om 13.00 uur door een witte Amerikaanse old timer thuis afgehaald en opende met zijn tocht naar het Hofplein het festival officieel. Hij verklaarde dat hij blij was met een dergelijk evenement in zijn gemeente. „De zon is er nu ook, dus het succes is verzekerd. Het Old Timer Festival is een van de evene menten dat nog nooit een wanklank heeft gekend," aldus de Graaf. Voorzitter Th. Marteyn vertelde dat ongeveer dertig voor inschrijvingen vanwege de regen niet aanwe zig waren, de bezitters van echte old timers uit Holland en de Belgische Kust die hun karretje niet door de regen willen laten bezoedelen. Axel werd overstroomd door enkele duizen den bezoekers die schuifelend hun weg baanden langs de prachtige antieke voertui gen. De winkels waren bijna allemaal open en op verschillende terrasjes en in de cafés speelden bandjes. In de Zeestraat en op de Kaaiwal werd een antiek- en curiosamarkt gehouden. Er was overal gezorgd voor acti viteiten of animatie. Het festival valt erg in de smaak. Jaren geleden begonnen enkele enthousiastelingen met een bescheiden opzet. Intussen is het gebeuren uitgegroeid en neemt het interna tionale proporties aan, omdat er vele deelne mers uit België komen. Door de stijgende lijn in het deelnemers aantal is de variatie gewaarborgd. Het publiek krijgt elk jaar een nieuwe reeks oude wagens te zien. Een nieuw element dit jaar van het Old Timer Festival was de slalom wedstrijd. Prachtig om te zien omdat het hier niet gaat om snelheid, maar om behendigheid. Het vergt heel wat van de chauffeur om de traag reagerende vrij logge auto langs de obstakels te loodsen. Natuurlijk zijn er ook prijzen te vergaren. Een deskundige jury beoordeelt het rijdend materiaal en kijkt vooral naar originaliteit, leeftijd en de staat van onderhoud. Voor elke categorie zijn drie prijzen beschikbaar en alle deelnemers krijgen een herinnering mee naar huis. De eerste jaren kreeg het publiek vooral auto's te zien, daarna namen ook de motoren een plaatsje in en de laatste jaren zijn daar de militaire voertuigen bijgekomen die be stuurd worden door enthousiastelingen, ge stoken in uniform. Ook het arsenaal oude tractoren is uitgebreid van vier naar onge veer 25. Ze vormen een mooi bewijs van de vooruitgang en automatisering in de land bouw. Het publiek vermaakte zich een hele dag op het terrein waren er verschillende stands waar de inwendige mens verzorgd werd er was steeds live-muziek en het schouwspel van showcorpsen. In de avonduren was er een travestietenshow. Uitslag: De mooiste auto van de dag was het legervoertuig van C. Vercammen uit Destelbergen en tot moosite van de classic vehicels op Zeeuws- Vlaanderen werd de volvo P 1800 van M. van Oosten uitgeroepen. Sportwagens: 1. M van Oosten, Krabbendijke, 2. Heirbout, Terneuzen en 3. W. van Santen, Ter neuzen. Motoren: 1. J Fonds, Axel, 2. W, van Eeckhout Assenede en 3. R. Renier Zelzate. Tractoren: 1. Th. van Broeck, Kapeliebrug, 2. S. de Pauw, Sint Niklaas en 3. H van de berg, Oudenhoorn. Old timers (ouder dan 30 jaar): 1. M. de Poorter. Zuiddorpe, 2. J. van Bodegom, Oudenhoorn en 3. M. van Veer, Oudelande. Customcars (uitgebouwde wagens): 1 E. van Hurck. Terneuzen, 2, R. de Vlaeminck, Ertvelde en 3. F van Haperen, Koewacht. Militaire voertuigen: 1. C. Vercammen, Destel bergen, 2. L. van Espen, Axel en 3. B. van Opdorp, Sas van Gent. Klassiekers (jonger dan 30 jaar): 1. E. Silvius, Terneuzen, 2. H. Rouwelaar, Nieuwerkerk en 3. M. Puister, Terneuzen. Terneuzen De sluiting van het filiaal Temeuzen-Zuid in mei 1993 was voor het bestuur van de bibliotheek Terneuzen een moeilijke beslissing. Het betekent een teruggang in de dienstverlening, maar het bestuur gaat ervan uit dat het met de middelen die de gemeente Terneuzen beschikbaar stelt mogelijk moet blijven zoniet de kwantiteit dan toch de kwaliteit van de dienstverlening op peil te houden. Dit staat te lezen in het jaarver- mer en kwel wat te melden is. slag 1992 van de Terneuzense bibliotheek. Het is niet al kom- Van onze verslaggever Aardenburg - Voor de eerste maal vindt zondag 23 mei in Aardenburg een voorjaarsmarkt plaats. Er staan zo'n kleine hon derd kramen en ook enkele plaatselijke middenstanders doen mee. Burgemeester E. Jongmans opent de markt om 12.00 uur en maakt daarna met het voltallige college van burgemeester en wethouders en de organisatoren van de markt een rondgang over het terrein. De organisatie is in handen van de winkeliersvereniging Warvo en de vereniging voor ambulante handelaren. Het ledenbestand van de biblio theek steeg in het verslagjaar met twee procent tot 10.774. Dat betekent dat in Terneuzen 30,4 procent van de inwoners als lid staat ingeschreven, een hoger percentage dan landelijk is ge meten: 29,2 procent. „De toena me geeft aan dat de bibliotheek steeds meer Terneuzenaars weet te bereiken, hetgeen ook het uit gangspunt is." Toch blijft een belangrijke doel groep achter bij de ontwikkelin gen. Hoewel er een opvallende stijging was van betalende leden in Terneuzen, daalde het aantal jeugdleden. In Biervliet, Hoek en Zaamslag bleef het ledental na genoeg gelijk terwijl dat van Sluiskil licht daalde. „Waar schijnlijk tengevolge van de bouwstop", concludeert het be stuur. Ondanks het gestegen ledental daalde het aantal uitleningen ge ring, met anderhalf promille tot 521.341. Als uw krant geen andere tekst weet als onder de foto van het in aanbouw zijnde monument, als herinnering aan de Zusters van het Heilig Hart, van zaterdag 15 mei 1993. Wij zouden het op prijs stellen dat u zich in het ver wig beter te laten informeren niet zo'n beledigend en bespottelijk makende tekst verspreid. hit onderschrift geeft de in- Jtrtrk als zouden wij in verge- tjkmg met het verleden geen gebed of gebedsdiensten meer ebben. Wees ervan over- Hat wij dagelijks ons gebed hebben in onze eigen Pe'ln de Baljuwlaan. Sluiskil, Zusters van het Heilig Hart zuster Pancratia Zuydgeest. Waschnft: Zuster Pancratia j gelijk. De tekst had in „.e. vorm niet mogen ver- 'jnen, ook niet in een wat «merende rubriek zoals ruft kond. Wij bieden s'ers en lezers die zich aan «e tekst geërgerd hebben excuses aan. Ons past ""'"ig mea culpa. Eind- 1 factie Zeeland Rond). vendien is de 19 Beverly lever- ïotor. En de prijs? Laten we het vooral hebben over wat B u niet uw keuze alle extra's Kijk, zo rijk voelen? RENAULT geeft je— I fvfn KLEUJi r WORLD CHAMPION FORMULE 1 'l992'

de Stem | 1993 | | pagina 17