Van Rijthoven door het lint Degradatie Olympia een feit Kringconcours is sterk bezet /siKORT Mannen Rapide eindigen knap op tweede plaats SPORT ZEELAND B2 deel b| EN STANDEN squash tennis wielrennen triathlon^. Tennisduel ZTC-De Lobbelaer in Vlissingen escaleert voetbal btel tegen Vogelwaarde CS;De rmoeting op !>19n30auur B°Slaan be" Deelnemende verenigingen Bestuur Programma Ruitersportvereniging Axel is weer actief paardesport SPORTNIEUWS KORT Jeugd actief in toernooivoetbal de stem DINSDAG 18 MEI 1993 Gent n de Nederlander Hans irjee fungeerde enkele lené Vandereycken. en ex-bondscoach van 2 Antwerp de finale van irs verloor tegen Parma, ?en nieuwe spits. De gisteren een eenjarige •adona en zijn voormali- erechtstaan voor handel chter Alberto Pazienti 1 voor 21 oktober, door de getuigenis van en - nu waarschijnlijk i dat hij de voetballer in n gaf, zonder daarvan I gliese waren de drugs in r te komen. Mario Basler voor twee e 24-jarige speler kostte seizoen goed voor twaalf ia Cova-Invest van de rdier eens over de trans- de onttroonde kampioen, >r ongeveer 1,4 miljoen aan tussen club en speler de Tour DuPont op zijn oeg van Raas won zondag ila de etappekoers ook. 2. Copeland (VSt) 1 15.01, 3. 6 23, 5 Hegg (VSt) 1.16.34, 6 8. Kvalsvoll (Noo) 1.17.00, 9 07 ong op 2.26, 3. Kvalsvoll 4,06, liott 5.40. 7 Bowen (VSt) 5.43, .11, 10. Hegg 6.30. ;eplaatst >pig 'normaal' als eerste n Franse kampioenschap- p de banen van Roland ind vorige maand bij een e rug werd gestoken, heeft ilideert momenteel in de 3 Edberg (Zwe), 4. Becker Lendl (VSt). 8. Agassi (VSt), 9. (Spa), 12. Medvedev (Oek), 13. a (ZAf), 16 Muster (Oos). ichez Vicario (Spa), 4. Sabatini idez (VSt), 7 Capriati (VSt), 8. na Maleeva (Bul), 11 Manuela 13. Pierce (Fra), 14. Tauziat Dui). *ek Istrijd Nederland-Zweden, Haag wordt gehouden, zijn I rkocht. Op de openingsdag zaterdag 5.000 en deze gelegenheid op het igt 10.000 zitplaatsen. Het wereldgroep. naars, elk 37,70; vijfde prijs. 26 winnaars, elk 5,00. erspel 19: vaste prijzen. Zes ci]- goed: geen winnaar; vijf cijfers d: 1 winnaar; vier cijfers goed winnaars; drie cijfers goed: 239 naars; twee cijfers goed: 2404 naars. de Janeiro. Brazilian Classic, .000 gulden Ive finales: Jansher Khan (P®W" Inev Martin (Aus) 15-Ï3 12. Dittmar (Aus) - Brett Martin ts) 15-8 15-17 15-12 15-10. eldorf. World Team Cup, «nll| Groep. TSLAND - TSJECHIË 2-1. Stilf- I la 6-7 1-6, Steeb - Novacek-HJ Nova eek geeft op, Stich/Kühne la/Suk 3-6 7-5 6-3. DEN - FRANKRIJK 3-0. Edb"f I jetsch 6-2 6-2, Larsson - Leconjj 6-3 7-6, Jarryd/Holm - 1 rnte 7-5 3-6 6-1. >gna. Mannen, 540.000 guide"'.. >te ronde: Gilbert (Fra) - 3-6 6-3 6-3. Da vin (Arg) -*W (Uru) 6-4 6-2, Dosedel Ts) aitre (Fra) 6-4 6-2, Burillo (W»< yts (Bel) 6-3 6-4, Aiami (Man r (Arg) 7-6 6-3, ratsburg. Vrouwen, 270.000 ste ronde: Kroupova (Tsj) - (Dui) 6-2 6-2. Labat (A®, iach (Fra) 6-2 6-0. Helgeson O"Jj ■valdon (Mex) 5-7 6-2 6-4. 1® a) - Dahlman (Fin) 2-6 6-2 6- elsele-Puivelde (Bel). ProfUoe'Sg, monds (Bel) 168 km in 4 vdo»" eeuwe (Bel). 3. Gino van Hooy (Bel), 4 Meehan (Can), a- ckx (Bel) 1 37, 15 Conté" <Jed), 20. Van de Vin (Ned) eel (Bel). Internationale wedstói oor ETU-ranking. 10 km zwemmen, 40 km ueï lopen. ,.05 2. lannen: 1 Eggert (Dut) 4 „fsch'eid olekaert (Bel) 1 49.08, 3. Hu g,A.|l 2wi) 1 49.17. 4. Bernhard d| 49 50, 5 Venderbosch L j .50 19, 7. Looze (Ned) l-50' larijnissen (Ned) 1.51.06. q| 3ö. 'rouwen: 1 Mouthon (Fra) r.n Suys (Bel) 2.02.31. 3 Ned) 2.05.07. 4 Groenendijk "56. Door onze medewerker Henk van de Voorde Hulst - Over de tenniswed strijd tussen de Zeeuwse Ten nis Combinatie (ZTC) en De Lobbelaer in de tweede klas se mixed is nog niet het laat ste woord gezegd. Het in Vlissingen gespeelde duel liep bij een 2-3-voorsprong voor de bezoekers uit Zevenbergen volledig uit de hand en werd vervolgens gestaakt. De in een grimmige sfeer verlo pen dubbelpartij tussen Serge Carpentier/Jeroen Verstraeten van ZTC en Frederik Meyers/ Bart Meyer was juist afgelopen (2-6, 6-7 voor De Lobbelaer) toen' de zaak escaleerde. Wat was het geval? Sterke man Ton van Rijthoven van De Lobbelaer was toeschouwer bij genoemde dubbelpartij. Hiervoor had hij zijn single tegen trainer-speler Serge Carpentier met 6-7, 1-6 gewonnen. In het dubbel hadden de teamge noten van Van Rijthoven de eer ste set met 6-2 gewonnen. In de tweede set moest een tie-break de beslissing brengen. Met name tijdens deze verlenging werden er over en weer onaangename dingen gezegd tussen Carpen- tier/Verstraeten en Van Rijtho ven. Uiteindelijk ging de tie break naar het team uit Zeven bergen. Meteen na afloop van de partij ontstond een handgemeen tussen Carpentier/Verstraeten en Ton van Rijthoven samen met zijn broer, die als supporter was meegereisd. Het relaas van Serge Carpentier: „Wij stonden met 4-2 voor in de tie-break toen Van Rijthoven er bij kwam staan. Ons intimideren was zijn bedoeling. Dit lukte ook nog, want dit kostte ons vijf punten en zodoende de partij. Hij begon tijdens de partij rare opmerkingen te maken zoals 'rare Belgen, je denkt toch niet dat jullie de dubbel winnen'. Toen ik moest serveren begon hij aan het hek te rammelen en te hoesten. Eerst had ik tegen hem gezegd dat hij zijn grote mond moest houden en daarna zei ik in het vuur van de wedstrijd 'pedo' tegen hem. Hij is zelf 28 jaar en heeft een vriendin van rond de 20. Het is stom dat ik dat gezegd heb. Van Rijthoven raakte door deze opmerking helemaal door het lint. Meteen na de partij pakte Ton van Rijthoven Jeroen vast en daarna mij. Dan liet hij mij los, waarop Van Rijthoven's broer mij de bosjes in trok en me daar wilde aftuigen. Naderhand viel het mee. Ik had een zilveren halsketting om die hij in drie stukken kapot trok, waardoor ik wat begon te bloeden. Mijn shirt werd eveneens wat kapot ge trokken. Hij brulde 'ik sla je in elkaar en ik verbouw je'. Die gozer is twee koppen groter dan mij en vele breder. Gelukkig kwam competitieleider Horst Becker ertussen. Jeroen werd opniewu vastgepakt door Ton van Rijthoven." Jeroen Verstraeten werd uit zijn benarde positie bevrijd door tus senkomst van zijn vader Guido Verstraeten, overigens bestuurs lid van de tennisbond district Zeeland. „Het is ongelooflijk dat je dit moet meemaken op een tennisveld. Pas toen we dreigden met een politie-aanklacht schrokken ze. De eigen teamle den van Van Rijthoven distanti eerden zich van hem. De tegen partij zelf adviseerde ons om een aanklacht in te dienen tegen Van Rijthoven. De Lobbelaer is ver der een sportief team, maar heeft alleen één rotte appel," aldus Guido Verstreaten. Inmid dels is bij de politie proces ver baal opgemaakt. Eveneens aanwezig bij het tu mult rond het tennisveld was bestuurslid Oosters van De Lob belaer. Zijn dochte Corine Oos ters had met 6-3, 6-1 verloren van Kelly Bouman. Gevraagd naar zijn reactie op het gebeurde meldde hij: „Ton van Rijthoven heeft alleen Jeroen Verstraeten bij zijn shirtje gepakt. Dit is niet goed te praten, maar in een vlaag van woede wel verklaar baar, want tijdens het dubbel werden er tegen Ton van Rijtho ven persoonlijk kwetsende op merkingen gemaakt. Geestelijke mishandeling kan misschien wel erger zijn dan iemand bij het shirtje pakken. Het zat Carpen tier dwars dat hij in zijn single 'billekoek' kreeg van Van Rijtho ven en dat hij daarna ook 'bil lekoek' kreeg in het dubbel. Car pentier noemt zichzelf John Mc Enroe en zegt soms tegen zich zelf 'goede bal John'. Toen hij in het dubbel een bal in het net sloeg zei Ton van Rijthoven spottend 'goeie bal John'. Ik ge loof niet dat het team zich din- stantieert van Ton van Rijtho ven. Het is een ongelukkige sa menloop van irritaties. Ik zou het jammer vinden als De Lob belaer nu de zwarte Piet krijgt toegespeeld. Naderhand werden de gemoederen gesust en werd afgesproken om op een andere datum verder te spelen. Of Ton van Rijthoven misschien ge schorst wordt? Nee, daar geloof ik niet in," aldus Oosters. Tot slot Serge Carpentier: „Ik vind dat Van Rijthoven gestraft moet worden, maar niet De Lob belaer. We hebben vanmorgen een brief naar de KNLTB ge stuurd waarin we protest aante kenen tegen Van Rijthoven. Dat uitgerekend Van Rijthoven gees telijk beschadigd zou zijn. Het is iemand die zelf constant mensen kleineert." Het verdienstelijke resultaat van Jeroen Verstraeten op tennisge bied viel bij de ontstane commo tie in het niet. Hij verloor in drie sets zijn enkelspel van de sterke Bart Meyer met 4-6, 6-4, 4-4. Verder ontfutselde ook, naast Kelly Bouman, Cora Cijvat een punt aan koploper De Lobbe laer. Zij versloeg Michelle Stef- fen met 3-6, 6-4, 6-1. Van onze hockeymedewerker Hulst - Tijdens de laatste wedstrijddag van de hockey- competitie is het doek voor de mannen van Olympia na een 5-0-nederlaag bij kampioen Leidse Studenten defi nitief gevallen en degradeert het Terneuzense team naar de derde klasse. Een klasse waar het volgend seizoen Rapide en Goes ontmoet. Rapide eindigde door een krappe 2-3-overwinning op het al gedegradeerde DDHC op de tweede plaats en Goes verraste door kampioen Voorne de tweede nederlaag van het seizoen te bezorgen. /oevorden. Oefenduel. F 6-0 FC ZWOLL& HOCKEY IERACLES Tgtirf. -0). Doelpunten: Van desr Dikken, Durmusoglu, JVAeFr 'wiggelaar en Held. „.«io*"' Irnnem (veld SML). 2 - chap tweede elftallen: 11 va" >SV 2 1-0. Vitesse kamp>°e' Nederland. Bij de vrouwen in de derde klas se eindigde de Zeeuwse derby tussen Olympia en Vlissingen in een gelijk spel. De vorige week al gedegradeerde vrouwen van Goes konden voor de laatste wedstrijd bij Oude Maas niet voldoende speelsters op de been krijgen. MANNEN tweede klasse LEIDSE STUDENTEN-OLYM- PIA 5-0 - Er waren nog vier kandidaten voor degradatie. Naast Olympia waren dat Tem- po'34, Spirit en Etten-Leur. Olympia wist dat het aan Leidse Studenten een zware kluif zou hebben. De thuisclub had het beste van het spel en een 2-0-ruststand werd in de tweede helft uitgebouwd naar een dui delijke 5-0-einduitslag. Door de winst van Etten-Leur en het ver hes van Tempo'34 was deze ploeg de eerste degradant. Door dat Spirit ook verloor en daar door evenveel wedstrijdpunten I had als Olympia, moest het doel- saldo de tweede daler aanwijzen. Dit viel voor Olympia ongunstig uit, zodat het na vier jaar uit de tweede klasse degradeert. Hier door verliest Zeeland zijn laatste team op dit niveau en spelen alle teams volgend seizoen in de der- de en vierde klasse. derde klasse ddhc-rapide 2-3 - Rapide startte goed en met mooi ver zorgd combinatiespel werd het doel van DDHC belaagd. Na tien minuten scoorde de man in vorm 'an de laatste weken Jasper Ver dunt, uit een voorzet van Max "Mitsen en deed dit enkele mi- anten later nog eens over uit de rebound van een strafcorner. ■reist voor rust kwam Rapide relfs op een 0-3-voorsprong toen anko Klaeijsen zich op de rand 'an de cirkel vrij speelde en eheerst afrondde. Na de pauze e® geheel ander spelbeeld. Een rammelig spelend Rapide leed "el balverlies en DDHC, dat de wedstrijd in de derde klasse po- tref wilde besluiten, rook zijn a"s en kwam snel op 1-3. Na- eeuws toPscorer Joep Fas- ert een strafbal gestopt zag, wam DDHC zelfs nog op 2-3. reder liet Rapide het niet ko- n en beëindigde de competitie Plaats86 6en *raaie tweede D0ES-VOORNE 2-1 - Een goed an onze sportredactie J-Het eerste team van de Axel speelt ïtienj,n?' dinsdag 18 mei, een Een hot ?ppeliike wedstrijd te- m-, standaardteam van Vo- teUfwh^"^ betekent tevens W S Tan de Axel-spelers spelend Goes stuurde kampioen Voorne met lege handen huis waarts. De bezoekers waren technisch beter en speelden ver zorgder. De felheid van Goes leverde via Bob Hamerslag een eerste doelpunt op en na rust scoorde Bart Agerbeek het twee de doelpunt voor Goes. Halver wege de tweede helft maakte Voorne de aansluitingstreffer, maar ondanks kansen voor beide ploegen kwam er in de stand geen verandering meer. Vrijdag had Goes de wedstrijd tegen Middelburg, die opnieuw ge speeld moest worden, al met 2-0 gewonnen door doelpunten van dezelfde spelers. Door dit resul taat eindigt Goes op de zesde plaats in de eindstand en kan het terugzien op een goede periode na de winterstop. VROUWEN DERDE KLASSE OLYMP1A-VLISSINGEN 1-1 - De nummers tien en elf van de derde klasse speelden, ondanks dat er voor beide ploegen niets meer op het spel stond dan de sportieve eer, een spannende wedstrijd. Het spel golfde op en neer met kansen voor beide teams. In de tweede helft kwam Aanval van Vlissingen (zwarte rokin het duel tegen het Terneuzense Olympia. Vlissingen uit een strafcorner op voorsprong. Kort daarna maakte Eline de Clerq de gelijkmaker voor Olympia, eveneens uit een strafcorner. UITSLAGEN MANNEN Tweede klasse: Leidse Studenten- Olympia 5-0, Pelikaan-Tempo'34 2-1, Tempo-Berkel-Enschot 2-0, Etten- Leur-Oude Maas 1-0, Krimpen-Zoe- termeer 1-1, HDS-Spirit 2-0. Derde klasse: Dordrecht-Spijkenisse 0-1, Goes-Voorne 2-1, DDHC-Rapide 2-3, Zevenbergen-Middelburg 2-0, Prinsenbeek-Ommoord 2-1, Hoekse Waard-Liberty 5-2. VROUWEN Derde klasse: AMHC-Leonidas 0-1, Pelikaan-Prinsenbeek 5-2, DDHC-Ze- venbergen 0-2, Aeolus-Made 0-1, Olympia-Vlissingen 1-1, Oude Maas- Goes (Goes niet opgekomen). EINDSTANDEN MANNEN Tweede klasse: Leidse Studenten 22-40, Zoetermeer 22-30, Tempo 22-30, HDS 22-24, Berkel-Enschot 22-24, Krimpen 22-20, Pelikaan 22-20, Etten-Leur 22-18, Oude Maas 22-17, Spirit 22-14, Olympia 22-14, Tempo'34 22-13. Derde klasse: Voorne 22-39, Rapide 22-32, Spijkenisse 22-31, Zevenbergen 22-27, Ommoord 22-25, Goes 22-22, Hoekse Waard 22-19, Dordrecht 22-18, Prinsenbeek 22-15, Liberty 22-14, Middelburg 22-13, DDHC 22-7. VROUWEN Derde klasse: Leonidas 22-39, Aeolus 22-28, Prinsenbeek 22-27, Oude Maas 21-25, Made 22-24, AMHC 22-23, Ze venbergen 22-22, Pelikaan 22-21, DDHC 22-20, Vlissingen 22-18, Olym pia 22-10, Goes 2-15. Vierde klasse: Hilvarenbeek 16-31, Shot 16-25, Teteringen 16-19, Ouden bosch 16-17, Rapide 16-1-7, Middel burg 16-13, Gilze-Rijen 16-12, HSD 16-7, DES 16-3. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE TOPSCORERS Mannen: 1. Joep Fasaert (Rapide) 18 doelpunten, 2. Barry van den Berg (Goes) 17, 3. Jasper Verbunt (Rapide) 16, 4. Frank Huissoon (HSD) 15, 5. ex aequo Wouter Bakx (HSD) en Koen Deurloo (Vlissingen) 12, 7. ex aequo Thomas Jacobs, Jelle Buijtenaijk (Middelburg) en Gijs Simons (Goes) 10. Vrouwen: 1. Marian van Overmeir (Rapide) 14, 2. ex aequo Jisca Sturm en Anouk Waterman (Middelburg) 8, 4. ex aequo Marise Waterman (Mid delburg) en Annemarie Verschoore (HSD) 6, 6. ex aequo Lenie Koppers (Rapide) en Vivian Bijdewater (HSD) 5 doelpunten. W Van Fonnv viCllels' Eric RiJckaert, hels 'Hl ers'raeten en Mels Ver- .'.«e samen zo'n 1500 wed- jn voor Axel hebben ge- Van onze paardesportmedewerker Axel - De deelnemende ver enigingen zijn: Graeve Jan (Temeuzen), Hulst, Eendrachtruiters (Tholen), Zwinruiters (Nieuwvliet), Luc- tor et Emergo (Zaamslag), Ha- ringruiters (Biervliet), Vroonrui- ters (Westkapelle), Weelruiters (Borsele), Oranjezon (Vrouwen polder), Burghtruiters (Middel burg), Honteruiters (Klooster- zande), Walcheren (Arnemui- den), Zuid-Beveland (Kruinin- gen), Scheldestad (Vlissingen), Heerjans-Ruitertjes (Oud-Gas tel), Paardebloem (Kloetinge), Noord-Beveland (Wissenkerke), Gouwe Reyers (Serooskerke), Vlaandertse Ruiters (Heinkens- zand), RSV Beusichem (Beusi- chem), Oranjeruiters (Axel) en De Kleppertjes (Axel). Axel - Het bestuur van de Ruitersportvereniging Axel is als volgt samengesteld: Sjaak Wijnacker (voorzitter), Ri- nus Murre (vice-voorzitter), In- grid Pica vet (secretaresse), Cor Goossen (penningmeester), Jan Hamelink (wedstrijdsecretaris), Tinie Scheele (instructie) en Meeuwes de Jonge (terrein). Axel - Het programma ziet er als volgt uit: PAARDEN 08.30 uur: verkennen, 09.00 uur: B-klasse klassiek, 10.45 uur: L- klasse klassiek, aansluitend pro gressief klassen B en L, 12.30 uur: prijsparade, 13.45 uur: ver kennen, 14.00 uur: M-klasse klassiek, 15.00 uur: Z-klasse klassiek, aansluitend progressief klassen M en Z. PONY'S 08.30 uur: verkennen, 09.00 uur: B-klasse klassiek, 10.00 uur: L- klasse klassiek, aansluitend pro gressief klassen B en L, 13.30 uur: verkennen, 14.00 uur: M- klasse klassiek, 14.45 uur: Z- klasse klassiek, aansluitend pro gressief klassen M en Z. Van onze paardesportmedewerker Axel - De Ruitersport vereni ging Axel, waartoe de lande lijke rij vereniging De Oran jeruiters en de ponyclub De Kleppertjes behoren, staat donderdag 20 mei, Hemel vaartsdag, garant voor een sterk bezet uitnodigingscon cours hippique voor paarden en pony's. Aan dit hippische evenement, een goede 'generale repetitie' voor het befaamde internationa le pinksterconcours, wordt deel genomen door een groot aantal verenigingen uit Zeeland en Bra bant. „Het betekent voor ons een idea le warming up voor het grote pinksterconcours. Dat is voor de Ruitersportvereniging Axel jaar lijks het belangrijkste evene ment. Daar kunnen we nu lekker warm voor draaien," zegt Jan Hamelink, de nijvere wedstrijd secretaris van de Ruitersportver eniging Axel, die al zo'n 250 combinaties heeft ingeschreven. „Een fiks aantal ruiters en ama zones dat interesse toonde voor de eerste wedstrijd van het groe ne seizoen. Alle combinaties in zowel de dressuur- als spring- wedstrijden komen twee keer in actie. TVee proeven dressuur en twee parkoersen bij het sprin gen, zodat het een goed gevulde ruitersportdag belooft te worden op ons unieke concoursterrein, waar we over de beste accommo datie van Zeeland beschikken," stelt Jan Stoffels, het 'Manusje van-alles' van de Axelse ruiter sportclub. Dat de Ruitersportvereniging Axel zoals altijd flink aan de weg timmert blijkt wel uit het feit, dat er in september in Axel ook nog een kringconcours op de kalender staat. Springen In de M-klasse springen komt de Zeeuwse top in actie. Sterke combinaties die voor het nodige springgeweld kunnen zorgen zijn Marie Paule Picavet met Douwe en Carolien de Feyter met Helios van Luctor et Emergo, routinier Piet Huige met Elma en zijn clubgenoot Albert Vermue met Fair Lucky One van De Weelrui ters, Gilles Quist met Casper en sterke Miranda de Jonge, de charmante Breskense amazone van De Zwinruiters, Peter Kosters met Zypher van Graeve Jan en Ellen Briquet-De Kok met Queen van Hulst. In de Z-klasse mag weer vuur werk worden verwacht van de befaamde amazone Sandy den Exter van Noord-Beveland, die met Dum Drum, Etoile en Gerak in actie komt in Axel. Zij kan op felle tegenstand rekenen van Mi randa de Jonge, de prijsrijdster bij uitstek met Beauchamp van De Zwinruiters, Harold Corne- lissens met Daimond van Hulst en Jan Noordhoek met Edwin van De Zwinruiters. Bij het M-springen pony's gaat de meeste belangstelling uit naar het optreden van Ingrid Jakob- sen met Boy van Oranjezon (ca tegorie AB) en Mireille Laplante met Shirley van De Honteruiters (categorie C). In de D-categorie komt Mascha van de Vijver met Miranda de Jonge met Beauchamp van De Zwinrui ters. FOTO WIM KOOYMAN Sea Wave en Jasmijn van De Zwinruiters in actie en springt Chantal Frumau met Beauty C van De Kleppertjes voor eigen publiek. In de Z-klasse zijn alle ogen gericht op Jan-Willem de Feijter met Gladstone van Luctor et Emergo. Dressuur De dressuurwedstrijden zijn eveneens uitstekend bezet. In de Z2-klasse paarden komen in de ring: Marina Quaak met Ticardo van De Haringruiters, sterke Christiane de Feyter met Roxane van Luctor et Emergo, Piet Westveer met Power, Elles Kole met Bonanza en good old Kees Steendijk met Boy, allen van Zuid-Beveland en Marjan Mal- jaars met Waldo van Gouwe Reyers. Bij de Zl-paarden eveneens een aantrekkelijk deelnemersveld met Monique Hellemun, de Ter neuzense amazone met Morena van Oranjeruiters, haar clubge note Carla Haak met Zsuzsa, Theo Perdaen met Leval van De Zwinruiters, Eppo Roovers met Rinus van Paardebloem, Peter Kosters met Zypher van Graeve Jan en Kees Steendijk met Uni cef van Zuid-Beveland. Bij de M2-paarden eveneens een indrukwekkend veld met als meest bekende namen Teuneke Keizer met Passepartout, Vivian Thijs met Venetia en Arnout de Feijter met Helios, allen van het Zaamslagse Luctor et Emergo, Anja van Vuren met Cindy van Graeve Jan, Mare Broodman met Mister Ed en Ad Murre met Sebastiaan en Ingrid Faes met Kadaphi J.H., allen van De Zwinruiters. In de B-klasse dressuur debu teert in Axel 'Miss Reynaerts- hof', Hulsterse Maya van Wezel met Amadeus van De Oranjerui ters. Een combinatie die het nog ver kan brengen zo is de ver wachting in het Axelse kamp. In de Z1-klasse dressuur bij de pony's maken Evelien Sturm met Ilonka en Mareille Laplante met Shirley van De Honteruiters en Mariska de Kroo met Ronny van Scheldestad hun opwach ting. In de Z2-klasse zijn dat Linda Heynsdijk met Gondi van De Paardebloem en Judith Cer- pentier, de talentvolle Koe- wachtse amazone met Palmer van De Kleppertjes. Tijdens het middagprogramma zal de carousselgroep van Grae ve Jan onder leiding van enthou siaste Piet Kosters een demon stratie verzorgen. Altijd een at tractief gebeuren. Maks/Number One wint toernooi Axel - Maks/Number One, koploper in de Axelse rayonzaalvoet- balcompetitie, heeft het toernooi dat Primus/Pluym in sporthal 't Sportuus hield gewonnen. In dit sportieve treffen werd De Ruyter tweede vóór achtereen volgens Engelhard, Sporting'88, De Braak, Primus/Pluym, Cha let en Kees Witte. Het Zeeuwse Honk klopt Beveren Terneuzen - Het Zeeuwse Honk heeft een goed weekeinde achter de rug. Het eerste mannenteam zegevierde twee keer over Beveren. Uit werd het 7-5 en thuis 11-1. Het vrouwensoftbal- team won eveneens. Met 13-12 werd het Antwerpse Bell geklopt. De honkballers kwamen door de dubbele zege op Beveren samen met Zonhoven aan de leiding. Dit omdat de concurrent van Gent verloor. Het Zeeuwse Honk had in de twee duels met de Waaslanders met name in Wim van Walraven een man in vorm. Zowel aan slag als bij het werpen, was hij ijzersterk. Evenals Ferley Anastasia sloeg van Walraven zondag een home run. Beide keren in de derde inning. Zoals de uitslag 11-1 al aangeeft, waren de mannen van coach Hensley Jandroep zondag veel te sterk voor de tegenstander uit Beveren. Minder duide- lijdk lag het verschil bij de vrouwen, die met een onvoltallig team toch kans zagen Bell onderuit te halen. Dit mede door sterk spel van Ludmilla Merc en Zekiye Dogan. Meisjes die de bal goed wisten te raken. Net genoeg voor de nipte 13-12-zege. Strijd om Moeke Snelders-trofee Sas van Gent - De leden van de biljartverenigingen Het Groene Laken, KOT en Zuid-Chemie uit Sas van Gent leveren zaterdag 22 mei opnieuw strijd om de Moeke Snelders-trofee. Deze titelstrijd in de spelsoort bandstoten, op handicapbasis en volgens het knock out-systeem, begint om 19.00 uur in café Reseda te Sas van Gent. Geslaagd toernooi RIA Westdorpe Westdorpe - De voetbalvereniging RIA hield het jaarlijkse Nederland-België-toernooi voor lagere elftallen. Deze keer werd Nederland op overtuigende wijze winnaar. De score in wed- strijdpunten laat niets aan duidelijkheid te wensen over: 37-13. De wisseltrofee ging naar het Nederlandse team dat de meeste punten scoorde. Dat was in dit geval Nooddorp, dat alle wedstrijden tegen de Belgische ploegen won en dus tien punten pakte. Er werd met veel enthousiasme gestreden en er viel nauwelijks een wanklank te horen. Patrick Tolhoek boekt succes Rilland - De trimwielerronde van Rilland werd gewonnen door oud-profrenner Patrick Tolhoek, die bij de A-renners zijn medevluchters Huib Slabbekoorn en Leo Beijer in de eindsprint achter zich hield. In zowel de B- als in de C-groep slaagde niemand er in een bres te slaan. Een massaspurt moest dan ook de beslissing brengen. Johan de Punder was de rapste van de B-categorie en bij de C-renners kwam Cees van der Horst als eerste over de streep. UITSLAGEN A-categorie: 1. P. Tolhoek (Yerseke), 2. L. Beijer (Den Bommel), 3. H. Slabbekoorn (Kapelle), 4. R de Jonge (Heinkenszand), 5. G. van Antwerpen (Nieuwdorp). B-categorie: 1. J. de Punder (Ovezande), 2. G. Suijk (Serooskerke), 3. C. Beenhakker ('s-Heer Arendskerke), 4. K. Schrier (Kapelle), 5. W. Wielhou- wer (Sommelsdijk). C-categorie: 1. C. van der Horst (Standdaarbuiten), 2. A. Janse (Middel burg), 3 J. Tolhoek (Yerseke), 4. P. Pennings (Roosendaal), 5. A. Wisse (Yerseke). Ruime overwinning Breskens Al Terneuzen - In de promotieklasse voor A-junioren sloot Bres kens Al de competitie af met een 7-4-0verwinning op Terneuzen Al. EINDSTAND RCS Al 10-16, SSV'65 Al 10-12, Terneuzen Al 10-10, Breskens Al 10-8, Terneuzense Boys Al 10-7, Serooskerke Al 10-7. Rode lantaarn voor RCS B1 Terneuzen - In de promotieklasse voor B-juniorên speelde Kloetinge BI tegen Middelburg B2 en won met 4-3. Het droeg daarmee de rode lantaarn over aan RCS BI, dat overigens nog een wedstrijd tegen Kloetinge tegoed heeft. STAND Walcheren BI 10-19, Goes Bl 10-15, Terneuzen B2 10-10, Kloetinge BI 9-5, Middelburg B2 10-5, RCS Bl 9-4. Maks/Number One loopt verder uit Axel - Maks/Number One, trots koploper in het ZVA-voetbal, heeft zijn dominante hoofdrol afgelopen week nog verstevigd door met 5-4 van Benetton te winnen. Primus/Pluym kwam eveneeens twee punten verder achter te staan omdat de ploeg van coach Jo Gommers met 3-1 van Landgraaf verloor. Maks/Number One kwam door deze ontwikkelingen dicht bij de titel, die het deze week mogelijk pakt. Deze week komt tevens het bestuur van het zaalvoetbalrayon Axel terug op sterkte. Tenminste als de leden tijdens de extra vergadering dinsdag 18 mei om 20.00 uur in 't Sportuus akkoord gaan. Iets waar het duidelijk naar uitziet. UITSLAGEN: Eerste klasse: Gemeente-De Ruyter 1-4, Marine Service-Disco Love/Bastion 2 4-4, Primus/Pluym-Landgraaf 1-3, Benetton-Maks/Number One 4-5, Ratjetoe-De Ruyter 4-2, Disco Love/Bastion 2-Gemeente 7-5. Tweede klasse: Van Alten-Dax 3-3, Broomchemie-Steelant 8-2, Dax-Azalea 13-4, Steelant-IZV 2 4-5. STANDEN Eerste klasse: Maks/Number One 26-48, Benetton 27-37, Landgraaf 27-37, Primus/Pluym 28-37, Ratjetoe 27-33, Disco Love/Bastion 2 27-30, Marine Service 25-29, De Ruyter 28-28, Gemeente 27-20. Tweede klasse: IZV 2 25-26, Disco Love/Bastion 24-25, Azalea 27-24, Dax 26-22, Broomchemie 26-17, Engelhard 26-16, Van Alten 25-11, Steelant 26-7. Van onze sportmedewerker Terneuzen - De eindresultaten van verschillende voetbaltoer nooien van de jeugd zijn samengevat in het onderstaande overzicht. Hulst - De jeugdafdeling van de voetbalvereniging HW'24 uit Hulst hield het jaarlijkse Bart Mentzy-toernooi voor A-, B- en C-junioren en het toernooi voor lagere C-junioren, D- en E-pu- pillen. EINDSTANDEN A-junioren: 1. Kloetinge, 2. STEEN, 3. Hontenisse, 4 Terneuzen A2, 5. AZW, 6. HW'24. B-junioren: 1. HW'24, 2. Kloetinge, 3. STEEN, 4. Wemeldinge, 5. Terneuzen B2, 6. AZW. C-junioren: 1. STEEN, 2. HW'24, 3. RCS, 4. AZW, 5. Tholense Boys, 6 SDO. C2-junioren: 1. HW'24, 2. Goes, 3. STEEN, 4. IJzendijke Cl, 5. HW'24 C3. D-pupillen: 1. Aardenburg, 2. HW'24 D3, 3. HW'24 D2, 4. Axel D2, 5. SDO D2, 6. STEEN D2. E-pupillen: 1. HW'24 E2, Terhole El, 3. HW'24 E3, 4. STEEN E2, 5 Axel E2. Heinkenszand - De jeugdafde ling van de voetbalvereniging Luctor'88 hield het Piet Vermeu- len-toernooi. Dit toernooi voor D-, E- en F-pupillen verliep naar wens. EINDSTANDEN D-pupillen: 1. Luctor'88, 2. Walcheren, 3. Zonnemaire, 4. Kwadendamme. E-pupillen: 1. Wissenkerke, 2. Lue- tor'88 El, 3. Walcheren, 4. Clinge, 5. Combinatie Lewedorpse Boys/Nieuw- dorp El, 6. Kwadendamme, 7. Lewe dorpse Boys/Nieuwdorp E2, 8. Luc tor'88 E2. F-pupillen: 1. Walcheren, 2. Ouwer- kerk, 3. Wissenkerke, 4. Zeelandia, 5. Luctor'88, 6. Lewedorpse Boys/Nieuw dorp B, 7. Lewedorpse Boys/Nieuw dorp A, 8. Yerseke. Aardenburg - De jeugdafdeling van de voetbalvereniging Aar denburg hield een geslaagd toer nooi met deelname van Bel gische ploegen. EINDSTAND D-pupillen: 1 Oostkamp Dl, 2. Oost kamp D2, 3. Aardenburg Dl, 4. Zo- mergem, 5. Donk, 6. Sijsele, 7 Steen- brugge, 8. Balgerhoeke, 9. Aardenburg D2, 10. FC Kleit. Sluiskil - De jeugdafdeling van de voetbalvereniging Sluiskil hield een groot en sterk bezet toernooi met een internationaal tintje. „Ondanks de omvang van dit gebeuren verliep alles voor treffelijk," aldus de organsiatie. UITSLAGEN B-junioren: 1. Hulsterloo, 2. White Stars (Meerdonk), 3. St.-Gillis Waas, 4. White Boys (St.-Niklaas). C-junioren: 1. St.-Pauwels. 2. Hulster loo, 3. Adegem, 4. PSV'35 (Posterholt). D-pupillen: 1. Sluiskil, 2 Zeeland Sport, 3. White Boys. 4. Hulsterloo. E-pupillen, poule 1: Boys. Poule 2:1-, 1. RCS El. F-pupillen, poule 1:1' a 1. STEEN. Poule 3: 1.

de Stem | 1993 | | pagina 9